Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) Vismajor01 válasza Fox20 (#52648) üzenetére


Vismajor01
addikt

Semmi értelme a komponenseket külön megvásárolni, pereg a gariidő és csak állnak a polcon. Ha havonta 1 alkatrészt tudsz megvenni (ami azér fura, mert egy jobb videókártya 50ezer addig egy jobb táp 15) akkor inkább tedd félre az adott pénzt és vedd meg az egészet 3 hónap múlva.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#52652) Bruteee


Bruteee
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy Intel Server SE7501BR2 tipusú masinám elfekvőben. Tegnap leporoltam, hogy jó lesz itthonra. Bekapcsolás után kiírta, hogy tré az elem stb (egy ideje már állt). Ok, csere újra, bekapcs idő beállít stb. Gép ki majd be és már csak 3 csipogás folyamatosan. Ramot cseréltem, tápot cseréltem. Esettleg valami ötlet?

(#52653) MrDerekas válasza Rica (#52644) üzenetére


MrDerekas
addikt

Sajna a kékhalál nem a bios hibájára utal, de ki sem zárja. Jöhetnek a ram modulok egyenkénti próbálgatása és/vagy memteszt is.

(#52645) Amartus Tipp: Alaplap "elöregedése", de legalábbis a kondik kiszáradása, miegymások oxidálódása, por felhalmozódás, ilyesmi. Alapos takarítás, csatlakozók le és felrakása (ki-be húzása) talán megoldás lehet, valamint takarítás közben alaposan szemügyre is veheted, kifolyt elektrolit foltokat, égésnyomot, oxidált alkatrészeket, és púpos kondikat keresve. Ugyanez vonatkozik a tápodra is.

(#52646) rupert Az kapufa. Akkor összegezve: Az RX460-ad nem megy az adott lapban, de minden más gépben meg igen, és kifogástalanul látja el feladatát. Az adott lapban viszont egyéb videokártya normálisan működik. Ez alapján (amennyiben gondosan kizártuk az egyéb lehetőségeket) a vga nyák érintkezőinek a pici eltérése okozhat olyan kontakt hibát, hogy adott vga-kat az alaplap hibás működésűnek vél a kontaktos nyákon keresztül kapott információk alapján (illeszkedési hiba a slot-ban). Vagy valami kuriózum és tényleg kompatibilitási probléma.

(#52647) kisbennya Vagy elektromos vagy jel továbbító. De ha már ilyen pontosan leírtad nekünk a típusát, nyugodtan használd a gugli keresőjét, egész jókat szokott írni ;) Az olvasás meg öröm ugye :DDD

(#52648) Fox20 Ahogy a többiek is javasolják, egyben mindent. Együtt él a garancia, a 14 napos elállás. Mert mi van ha összerakás után, során feltűnik neked, hogy mégsem ez kell neked, hanem jobb/kisebb/gyorsabb ;) )

#52652) Bruteee Ram csere egyoldalas/kétoldalas modulra, processzor igazgatás, bios reset, esetleg frissítés. (Kérdés milyen hibakód akar lenni a 3 csipp... Nekem a ram rémlik, de kopik az emlék)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52654) Bruteee válasza MrDerekas (#52653) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Ramoból van 1 illetve 2 oldalas is. Mind kipróbáltam a lapban és csak 3 csipogás. Másik lapban mind tökéletesen üzemel. Bios reset megvolt, ugyan úgy csipog. Frissíteni nem tudom amíg nem ad képet (vagy igen?).Procikat még megnézem gyorsba.

(#52655) MrDerekas válasza Bruteee (#52654) üzenetére


MrDerekas
addikt

Próbáld elsőre egy procival és egy ram modullal. Ha megy, akkor mehet a másik proci is és egyesével a többi ram.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52656) Bruteee válasza MrDerekas (#52655) üzenetére


Bruteee
csendes tag

1 CPU-val bekapcsol csak képet nem kapok, se integrálton se PCI karin.

(#52657) Bruteee válasza Bruteee (#52656) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Na szóval sikerült feléleszteni. Mind a 2 CPU-val van kép integrálton(vsz elszált a PCI karim :/). Már csak a megfelelő memória modult kell megtalálnom, mert a jelenlegi kupacból csak 1-el indult meg és azzal is 20% Memtest (5.01) nél restartol, aztán kiírja, hogy "OS boot watchdog timer failure".

[ Szerkesztve ]

(#52658) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok
Feltennék egy balek kérdést.
van egy MSI B150M PRO-VDH [link] lapom, vennék hozzá egy usb csatlakoztatású hangfalat [link] ha bedugom az usbbe akkor szólni fog? :B :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#52659) varmi2 válasza aram01 (#52658) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem az usb-ből csak a tápot kapja, ugyan úgy jack dugóval is csatlakozik a pc hangkarijához.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52660) aram01 válasza varmi2 (#52659) üzenetére


aram01
nagyúr

Neked lesz igazad, köszönöm a segítséget. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#52661) IstvánLászló válasza aram01 (#52658) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A kérdésed nem balek..
A véleményem nekem az hogy nem is szabad az USB-portot így terhelni, tehát a lényeget mondom is.
Az USB-ről 14 W teljesítményt igényel a cucc és 2,8-Ampert is vesz fel és túl is terheled vele, ez nem ajánlott, egy alaplapnál sem ténylegesen, mert az USB-port maximum 500-Miliamperrel terhelhető.
Remélem jól is tudom amit most mondtam és remélem segítettem most neked ezzel.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#52662) Fox20 válasza Vismajor01 (#52651) üzenetére


Fox20
csendes tag

Igen jogos a felvetésed, de azért írtam azt, hogy havonta 1 alkatrész, mivel havonta max. 60k-t szeretnék ráfordítani. Vagyis a fentmaradó összeget át tudom vinni a következő hónapba. :D Azért fontos ez így nekem mert nem nagyon tudok spórolni. :(( Tápom van a jelenlegi gépben egy Chieftec ctg 500-80p, videókártyát meg egy 1060 at tervezek :)

(#52663) varmi2 válasza IstvánLászló (#52661) üzenetére


varmi2
nagyúr

Anyiban tévedsz, hogy az usb 2.0 portból 5-600mA jön ki, nem több, akár mennyivel teheled. És usb 3.0 ból sem jön ki 2.8A, így a 14W az kamu.
De nem muszáj a pc usbjére kötni. Jó neki egy telefon töltője is, abból már a jobbak kiadnak 2A körül.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52664) Viper26


Viper26
nagyúr

Összerakás után 00 hibakód fogad a lapon, ami a leírás szerint CPU, viszont minden rendesen a helyén van...CMOS reset volt, az alaplapon lévő gombbal.

Egyéb ötlet?

A lap egy Asrock Extreme 4, a CPU pedig egy i7 6700K.

Köszönöm előre is.

iPhone 14 | FR955

(#52665) IstvánLászló válasza varmi2 (#52663) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kedves kolléga köszönöm a kiigazítást de most mondanom kell, következőtényeket, jó szándékkal is mondom.
A szándékom nem a vitagenerálása.

A termék jellemző adatai itt vannak és nem én találtam ki, kolléga második linkjét néztem és mondtam is nem is szabad az USB-portot így terhelni.
1.) Hangrendszer: 2.0 ez oké.
2.) Teljesítmény:14 W de ez most itt kamu?
3.) USB , 3,5 Jack csatlakozás ez igenkérdőjeles
4.) Frekvencia átvitel: 100-20000 Hz
5.) HDAA Box
6:) Impedancia: 2 Ohm ( 5W )
A lényeg én azt mondtam hogy USB-port maximum 500-Miliamperrel terhelhető, de a 3.0-as USB-port pontos maximum terhelhetőségét nem ismerem ez igaz is.
Az akár mennyivel terhelhetem, itt az a probléma, most lehet hogy te is tévedsz ebben, mert nem akár mennyivel terhelhetem az USB-portot, mert gyárilag limitálva is van, nem is véletlenül.
A lényeget mondom alaplapoknál a gyártok nem is ajánlják a túlterhelését, mert nem is várt hibát is okozhat és a garancia is ugrik emiatt.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#52666) aram01 válasza IstvánLászló (#52665) üzenetére


aram01
nagyúr

Igazából ha 3 éven belül kinyírom a lapot az nem baj, Van garancia, ha meg három év után az meg elég, ennél többre nem terveztem. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#52667) IstvánLászló válasza aram01 (#52666) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kedves kolléga értelek és természetesen a döntésnek a jóga a tiéd hogy mit is teszel, én nem is dönthetek helyetted.

(#52668) varmi2
Köszönöm a válaszodat amiben igen igazad van és gyártók sokszor kamuznak ez sajnálatos.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#52668) varmi2 válasza IstvánLászló (#52665) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, a 2-es pontban lévő 14W kamu, usbből nem jön ki 14W, még 3.0-ból sem, nem hogy 2.0-ból. A hangfalaknál a gyártók sokszor kamuznak, sőt nem csak azok. Sajnos ez van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52669) alcsa válasza varmi2 (#52668) üzenetére


alcsa
senior tag

Itt a teljesítményt vajon nem PMPO-ban adták meg? Ha igen, akkor a valós teljesítménye ennek a töredéke.

(#52670) McNamara


McNamara
Ármester

Valaki megtudná mondani, hogy Asus lapokhoz a Dual Intelligent Processors 5 honnan tudom letölteni? Egyszerűen nem találom sehol se...

(#52671) alcsa válasza McNamara (#52670) üzenetére


alcsa
senior tag

Az AI Suite-ra gondolsz? Az alaplapod support oldalán ott kellene lennie.
[link] - Utilities

(#52672) McNamara válasza alcsa (#52671) üzenetére


McNamara
Ármester

Erre: [link]

(#52673) alcsa válasza McNamara (#52672) üzenetére


alcsa
senior tag

Igen, ez benne van az AiSuite-ban, mondja is a videóban 4:45kor AiSuite 3.

ez nálam van feltelepítve

[ Szerkesztve ]

(#52674) McNamara válasza alcsa (#52673) üzenetére


McNamara
Ármester

Köszönöm szépen! :R

(#52675) alcsa válasza McNamara (#52674) üzenetére


alcsa
senior tag

Szívesen! :K

(#52676) Rica válasza Viper26 (#52664) üzenetére


Rica
senior tag

A BIOS verziojat nezted? Nekem ilyen deszkam van 1150-esben, ami a gyarbol 1.0-assal jott ki, ami ujabb procikkal nem volt mindig kompatiibilis akkoriban.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#52677) LeonAran


LeonAran
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy Gigabyte H67MA-USB3-B3 alaplap, amibe a barátom vett egy Evga GTX 1050TI kártyát. Az alaplap nem ismeri fel. PCI ex problémát írogat hiba üzenetnek.
Mit lehet ilyenkor tenni? Mi a teendő?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Uplay: Repityu15

(#52678) MrDerekas válasza LeonAran (#52677) üzenetére


MrDerekas
addikt

BIOS frissíteni, bios reset, vga ki és vissza, vga tápcsati le és vissza. Aztán nem kizárható, hogy kompatibilitási probléma... De, akár a kártya hibája is lehet. Tehát vga be egy másik működő gépbe és ki kell próbálni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52679) LeonAran válasza MrDerekas (#52678) üzenetére


LeonAran
tag

Köszi!
A BIOS frissítés mekkora kihívás?

Uplay: Repityu15

(#52680) LeonAran válasza MrDerekas (#52678) üzenetére


LeonAran
tag

Nincs VGA tapcsati. (1050Ti)
Összefüggésben lehet a probléma azzal, hogy a PCI-ról veszi fel az áramot? 550Ti-vel megy gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Uplay: Repityu15

(#52681) MrDerekas válasza LeonAran (#52680) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elvileg a pci-e slotból max felvehető 75watt elégnek kell legyen. Tehát ez miatt nem szabadna hibaüzit kapnod. A bios frissítés mára nem akkora kihívás, mint 10-20 éve volt. Rengeteg YT step by step videót találsz róla, vagy guglin millió leírást, akár kimondottan a lapodhoz is. Kicsit beleásod magad, fogod a pendrive-od és meg tudod oldani. ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52682) LeonAran válasza MrDerekas (#52681) üzenetére


LeonAran
tag

Köszönöm!
Akkor próbálkozunk.

Uplay: Repityu15

(#52683) Viper26 válasza Rica (#52676) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ha nem jutok el odáig a hiba miatt akkor hogyan tudom megnèzni vagy ha szükséges, akár frissíteni?

iPhone 14 | FR955

(#52684) MrDerekas válasza Viper26 (#52683) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kell kölcsönbe egy proci, ami az alap támogatási listán szerepel, vagy beviszed szervizbe ahol löknek bele procit és frissítik. (Ha jó arcok, akkor egy baráti kézfogásért.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52685) Viper26 válasza MrDerekas (#52684) üzenetére


Viper26
nagyúr

Chipen rajta van 3.20 a verzió.
Igen, az lenne a megoldás, így lehetne tudni, hogy másikkal megy-e.

iPhone 14 | FR955

(#52686) Rica válasza Viper26 (#52685) üzenetére


Rica
senior tag

Szerintem nem jol tippeltem, itt azt irja, hogy mindegyik bios verzio jo a procidhoz. Bocsanat.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#52687) 2007 válasza MrDerekas (#52575) üzenetére


2007
tag

Köszi a tippet, hogy a CPU körül kell keresgélni!
Kifújtam a socketet sűrített levegővel (AMD), és egyelőre teljesen stabilnak tűnik. BurnIn test-et is futtattam.

The meaning of life is to give life meaning

(#52688) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Tegnap üzembe helyeztem egy Msi H81M-E33-as lapot egy G1840-es procival és egy rendszervisszatöltés után a hálókártyát nem látja a win7. :F
Biosban nincs letiltva és még annyi érdekesség hozzátartozik, hogy ha van kábel ha nincs beledugva állandóan világít a narancs és sárga led.
Szerintetek mi baja lehet?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#52689) MrDerekas válasza anonymus89 (#52688) üzenetére


MrDerekas
addikt

"rendszervisszatöltés" - Ez mi is? Ha a régi rendszert állítottad vissza rendszerképből egy új vasra, az nem nyerő.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52690) anonymus89 válasza MrDerekas (#52689) üzenetére


anonymus89
addikt

Egy másik ugyanilyen konfiguráció mentése ezt töltöttem erre rá.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#52691) varmi2 válasza anonymus89 (#52690) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tiszta telepítés javasolt, és tedd fel az alaplap honlapjáról a lan drivert is. Win7 nekem sem ismeri fel, míg nincs fenn a driver. A win10 már felismeri külön driver nélkül is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52692) anonymus89 válasza varmi2 (#52691) üzenetére


anonymus89
addikt

eszközkezelőben meg sem jelenik.... azaz lent az értesítéseknél csak egy ikszelt ikon látszik és mikor belemegyek a hálózati kapcsolatok menü/adapterbeállítások részébe üres.....

mod: Ok :R

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#52693) varmi2 válasza anonymus89 (#52692) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tedd fel a honlapról a lan drivert. Utána működni fog.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52694) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte 1150 foglalatos alaplap, H chipsetes.

Került bele egy XFX 7970-es kártya.

Sajnos a 16x-os foglalatban nem indul el a kártya, a ventik sem pörögnek fel.
A 4x -es foglalatban rendben működik!

Mi lehet ennek az oka?

Előtte egy GT220-as kártya hibátlanul ment a 16x slotban, illetve a 7870-es is hibátlan volt egy másik alaplapban.

Természetesen a kártyára rá voltak dugva a kiegészitő pci tápcsatik.

Lehet beállitási probléma vagy biost kellene frissiteni?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#52695) varmi2 válasza Czimby (#52694) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bios reset, ha semmi változás, bios frissítés.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52696) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Adott egy régebbi gép,ami ez előtt a gép előtt volt nekem.. Csináltam egy olyat vele,hogy forditva tettem vissza az egyik ram-ot :C Aztán azóta nem megy az egyik foglalat.. Már régebb óta igy van,de most szedtem elő,hogy használni szeretném azt a gépet is:) Foglalattal lehet kezdeni valamit vagy ilyenkor kuka? :)

PSN: joskovagyok199

(#52697) Hólyagovics válasza Viper26 (#52685) üzenetére


Hólyagovics
csendes tag

Szia!

Én is hasonló gondban vagyok több napja. G1840 cpuval nem akar elindulni a Giga Z87 lapom. Nagyon sok dolgot átnéztem, a legújabb bios is fent van és mégsem indul el csak a régi haswell procival. Nem tudom mitévő legyek...

(#52698) Hólyagovics válasza MrDerekas (#52684) üzenetére


Hólyagovics
csendes tag

Szia!

Elvittem a Giga Z87X-UD5H lapom CinkElekhez, h inkább ő igazítsa helyre a cpu elhajlott lábát. Aztán ő kipróbálta egy G1820 procival és elindult. Hazaértem és beletettem az én refresh haswell G1840em, amivel ismét nem indult. Szereztem kölcsönbe egy i3-4130at amivel bejutottam a biosba és megdöbbentem..már elvileg F9 frissített verzió van rajta..biztonság kedvéért Qflashel pendriveról rátöltöttem a F10c utolsó verziót. De ezzel sem indult el a lap, így visszakerült az i3 és feltelepítettem a win10et. Azt olvastam, h windowsban neten keresztül a legjobb a bios frissítés. Ránéztem a gépre és nem látja a hálókártyát. Ez már sok volt, úgyhogy bedugtam egy usb wifi adaptert és azzal frissítettem a biost. De még mindig nem ismeri csak a régi haswelleket!!!

(#52699) MrDerekas válasza Hólyagovics (#52698) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem lehet, hogy esetleg hibás a procid? Azért az röhej, vagy inkább siralmas, hogy alap procikkal is képesek még kompatibilitási problémákat összehozni. Összefoglalva: vagy csak haswell kompatibilis a lap (valami delejes misztifikációs dolog miatt) vagy rossz a proci. (A procidat is le kellene valahol próbálni.) 14 napos elállás van még a cuccaidra?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52700) Hólyagovics válasza MrDerekas (#52699) üzenetére


Hólyagovics
csendes tag

A procit hétfőn viszem vissza megnézetni. De az lehet, hogy a lap csakis haswell kompatibilis..annak ellenére,h a giga honlapján F9 verzió kezeli az új refresh haswelleket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.