Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Most frissítettem MSI Z68A-g43 g3 lapom biosát 4.3-ról 5.0ra hogy kezelje az ivy-t,most sandy van benne mert ugye csak azzal lehet felfrissíteni. szépen lefutott újraindult és most azt írja ki hogy hiányzó bootmgr :W
mi lehet a probléma? :F
a bios működik és a friss van rajta csak a windows offolt le

[ Szerkesztve ]

(#23252) L4CI2 válasza Csokiii (#23251) üzenetére


L4CI2
aktív tag

loader-es windows ? megoldás ezután valszin újra kell futtatni loadert
vagy csak biosba rossz winyo van boot-os nak álitva
más nem jut eszembe sok sikert

[ Szerkesztve ]

(#23253) Hgovi válasza Csokiii (#23251) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Állítsd be a BIOS-ban a hhd-t amiről bootoljon/amin a rendszer van/

Üdv Hgovi

(#23254) L4CI2 válasza Hgovi (#23253) üzenetére


L4CI2
aktív tag

nem feltétlenül az boot merevlemez amin a rendszer van

(#23255) WP14 válasza Csokiii (#23251) üzenetére


WP14
őstag

BIOS frissítésnél mindent "default"-ra állít, újból be kell mindent lőnöd, ahogy az előtt volt, AHCI is IDE-re állítódik vissza. Ez SSD-nél fontos.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#23256) ST05 válasza djdaniel (#23248) üzenetére


ST05
őstag

én megnézném egy másik monitor kábellel, illetve másik monitorral, ha van kéznél ,,,

(#23257) djdaniel válasza ST05 (#23256) üzenetére


djdaniel
senior tag

hd 7750-nél meg néztem egy régi dell crt monitorral, ugyan azt csinálta.
Integrált vga-nál még nem próbáltam, de kifogom.
A hdd 100/100-as akkor miatta nem fagyhat le a gép nem ?

(#23258) ST05 válasza djdaniel (#23257) üzenetére


ST05
őstag

-hát most vagy hozzá se nyultak a vga-hoz
( láttam már visszatérő lapot sok görbe és hiányzó lábbal,mondván menni fog azúgy ;)
-vagypedig tényleg a lap kezd egyre gyanusabb lenni,
ha a vga-t betudnád tenni máshova ugye (mindig a kizárás a tuti, azonfelül mi is csak találgatunk)
akkor a vga-t kizárhatnád, akkor lap lesz talán
-hdd? hát azt én is kicsuknám, ilyen optikai tipusú hibajelenségnél jaja :U

(#23259) RaPiDsHaRe válasza invasio (#23247) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Amit írtál kikapcsoltam és még mindig újra bekapcsol.
A Windows-t este majd újra telepítem. Hátha megoldaná.

(#23260) djdaniel válasza ST05 (#23258) üzenetére


djdaniel
senior tag

videokártyával nem tudom mi van, még nem írtak ipon-tól.
másik gépbe meg nem tudtam kipróbálni a videokártyát mielőtt vissza küldtem, viszont jut eszembe néha az alaplap indításnál ki írja ezt ;
cmos checksun 3,-ik szóra nem emlékszem sajnos.
press f1 to run setup
press f2 to load default ( settings) ha jól emlékszem
ezt már 1x játszotta el.

(#23261) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23259) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nem akarlak elszomorítani,de a Windows telepítés semmit nem fog megoldani.
Azért egy próbát megér.

Üdv Hgovi

(#23262) Weaver


Weaver
senior tag

eladtam ezt a szettet: [link]

illető írja, hogy a proci 60 fok fölé melegszik ezért XP alatt lassulás, fagyás van. lehet ez alaplapi hiba?
meg ugye van vagy 40 fok, a cerka d meg azért szeret izzitani.

(#23263) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23261) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Én se nagyon bízok benne, de inkább megpróbálom, hátha összejön.
Inkább Windows-t telepítek, mint garinciáztatnóm kelljen.

(#23264) JóGeri. válasza Weaver (#23262) üzenetére


JóGeri.
tag

..komolyabb cpu cooler,vagy fagyasztóba kell tenni a géped..nem igen hiszem h baja lenne a lapnak...sztem csak melege van ennyi..

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23265) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23263) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Persze,egyértelmű.

Üdv Hgovi

(#23266) ST05 válasza djdaniel (#23260) üzenetére


ST05
őstag

harmadik szó az : ERROR xd lehet .
esetleg bios frissítés?
időt megjegyzi a bios? ( elemcserére gondolok ezalatt) bár ez már nem okozhatja a képkimaradást, de
rendben kell legyen

(#23267) Weaver válasza JóGeri. (#23264) üzenetére


Weaver
senior tag

sztem is, csak az illető azt akarja hogy vegyem vissza a cuccot.

(#23268) djdaniel válasza ST05 (#23266) üzenetére


djdaniel
senior tag

bios frissítés már első nap meg volt ( mint a barátnőm xd)
időt megjegyzi a bios.
egyébként kb 4-5 hónapja vettem újonnan a lapot.

Egyébként a memtestet hányszor tanácsos lefuttatni ? úgy értem egymás után többször kell, vagy elég 1x ?

szinte óránként lefagy a gép 30másodpercre. :W

(#23269) ST05 válasza djdaniel (#23268) üzenetére


ST05
őstag

integrált vga-val nézd meg ugy is fenn áll a fagyás?
memtest egyszer elég, az elég masszív,
ram hibátol lehetnek kékhalálok, adhatsz nagyon picit többet akár,
de a képhibát nemhinném hogy ram okozta

(#23270) djdaniel válasza ST05 (#23269) üzenetére


djdaniel
senior tag

integrált vga-val használom a gépet már majdnem 2hete.
igen integrált vga-val is fennáll a fagyás.

(#23271) JóGeri. válasza Weaver (#23267) üzenetére


JóGeri.
tag

..na ezt nektek kell megbeszélni..de sztem ha elmondod neki h valszeg csak a meleg az oka akk megkéne érteni..ha nem akk nem fogsz belehalni ha elesel attól a 3k-tól és a kövi vevő meg nem fog rinyálni mert nem mindenki ilyen ám..:K :P 100-ból 1,de azt kifogtad..:DD

[ Szerkesztve ]

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23272) fulltime4wd


fulltime4wd
tag

Üdv nektek!

Van 1 ASUS M2N68 AM-Plus lapom.
No... most éppen azt produkálja, hogy a bekapcstól számítva kb. 3-5 másodpercig világít a power led, majd kialszik, pedig minden pörög forog tovább, de képet sem ad. Van amikor már a táp bekapcsolásakor elindul, majd ugyan ezt teszi .

Esetleg valami ötlet?

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#23273) csabiee válasza didyman (#23163) üzenetére


csabiee
csendes tag

Köszönöm a választ neked és HunChaosnak is. Rendeltem hozzá új kondit, meg beszéltem egy ismerősömmel, aki ért hozzá. Kipróbáljuk, hátha. Remélem nem a proci, mert az még rosszabb verzió lenne. Más meg nem nagyon lehet hibás, amitől be sem kapcsol, ugye?

(#23274) Csokiii válasza Hgovi (#23253) üzenetére


Csokiii
aktív tag

köszönöm, időközben leesett :W :R

(#23275) Hgovi válasza Csokiii (#23274) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nincs mit!

Üdv Hgovi

(#23276) Ruszki válasza fulltime4wd (#23272) üzenetére


Ruszki
senior tag

Én megpróbálnám egy másik táppal ha van rá lehetőség!
Mozgasd meg a csatlakozókat a lapon első körben!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23277) garambe


garambe
tag

Sziasztok!

Asus M5A97 EVO R2.0-nál hol tudom állítani, hogy a ventilátorok milyen fordulatszámon menjenek? BIOS ban nem találtam és így marha hangos a gép. Zalman Z9 plus a ház

(#23278) WP14 válasza garambe (#23277) üzenetére


WP14
őstag

Asus AI Suite II nincs hozzá? Abban lehet a FanXpert opciónál.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#23279) garambe válasza WP14 (#23278) üzenetére


garambe
tag

Annak a telepítő cd n kéne lennie? Mert én a BIOS ban keresgéltem....

(#23280) WP14 válasza garambe (#23279) üzenetére


WP14
őstag

Asus.hu és a lapod pontos típusa szerint keresd ki ;) ITT

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#23281) garambe válasza WP14 (#23280) üzenetére


garambe
tag

Köszi szépen a segítséget. A hozzá kapott cd-ről fel is raktam. Abban még tudsz segíteni h kb hány % on menjenek a ventik?

(#23282) lala42


lala42
őstag

Sziasztok!
Van egy ASUS M2NBP-VM CSM/S ilyen alaplapom. Sajnos sem diszkrét, sem alaplapi VGA-val nem ad képet. Ill. időnként rájön a dolog, gogy ad, de kb. 30-40 kapcsolás után, 1-1 alkalommal. Az alaplapi hangszóró ( BIOS ) nem csippan sem akkor ha van benne memória, VGA, sem akkor ha nincs. Új BIOS elem van benne, BIOS csip kiszedve visszarakva, elem kiszedve 1-2 napra visszarakva. Pörög-forog rajta minden, a kis zold az alaplapon világit, de semmi. Több táp is kipróbálva ( egyébként jók, az alkatrészek más cuccban). Halott lenne a lap? Vagy esetleg valami okosságot kihagytam volna?
Köszi a válaszokat. :R

Ja és így egy esetleges BIOS frissitést sem tudok végrehajtani.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#23283) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy BIOSTAR P4TSP-D2 alaplap, amin van egy C-media CMI9761A AC'97 audiokodek, de sehogy sem tudom beüzemelni. BIOS frissítés megvolt, BIOS-ban engedélyezve van (AUTO), de a WinXPSP3 eszközkezelőben nem jelenik meg, még ismeretlen eszközként sem! A hozzávaló driver sem talál megfelelő eszközt, ezért nem települ. Valakinek ötlete?

(#23284) WP14 válasza garambe (#23281) üzenetére


WP14
őstag

A füled és a hőfokokat hangold össze, ahogy a gépnek és neked megfelelő, egyéni elvárások alapján lehet beállítani, nekem a ház ventik 700 körül, a CPU hűtő ventije meg 1000 körül pörög. Lapom 34 fok, procim 38 fok kb. ebben a hőségben.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#23285) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!
Van egy Gigabyte P45-DS3-am, amin nincs semmi tuning eltekintve attól, hogy a memória órajel az alap 800 helyett, fel van tolva a RAM 1066-jára. Időnként (kb 4 havonta egyszer) nem hajlandó elindulni, csak teker, ekkor jön a szokásos szétszedés CMOS reset, elem kiszedés, minden, ez normál esetben helyre állítja, bár néha nem elsőre. Mi lehet a gond? Mást nem állítgatok BIOS-ban, szóval nem értem mi lehet a gáz.
Köszi!

(#23286) JóGeri. válasza szkorhetz (#23285) üzenetére


JóGeri.
tag

..hát lehet h nem kívánja a ram tuningot,csak viseli egy darabig aztán amikor már nem viseli megadja magát..K

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23287) tive92


tive92
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy ASROCK 970 Pro3 alaplapot. A többi komponens ugyan az, mint az előtte levő gépben, sőt a belevett FX-6300 fogyasztása is nagyon hasonlít a Phenom II 550-re. A tápegység Corsair CX400.

A probléma az, hogy ha bekacsolom a gépet, akkor nem jön semmi be a monitoron. A videokártya pedig ugyan az, ami éppen a mostani gépben van. Nem ad ki semmilyen hangjelzést, ami hibára utalna, a ventilátorok is pörögnek rendesen sőt még a merevlemezek is dolgoznak. Tudja valaki, hogy ilyenkor mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#23288) JóGeri. válasza tive92 (#23287) üzenetére


JóGeri.
tag

Hát nem vagyok biztos benne,de szerintem lap probléma! Ha minden más ugyanaz és működtek az előző lappal akkor a lapnak van baja! Biztosan támogat mindent a lap?

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23289) tive92 válasza JóGeri. (#23288) üzenetére


tive92
csendes tag

Attól függ, mit értesz támogatás alatt. Mert ezt a kérdést így nem igazán értem.

[ Szerkesztve ]

(#23290) JóGeri. válasza tive92 (#23289) üzenetére


JóGeri.
tag

Hát úgy vettem ki a szavaidból h új a proci is..biztosan támogatja a lapod? így értem..

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23291) tive92 válasza JóGeri. (#23290) üzenetére


tive92
csendes tag

Az újabb R2.0 verzió van meg a lapból, ami frissített BIOS -al rendelkezik, így az FX-6300 -at támogatja. Ha mégsem támogatná, az UEFI -ig még biztosan eljutna, de olyan a monitor, mint ha kikapcsolt gépre lenne csatlakoztatva, mikor a gép megy.

(#23292) JóGeri. válasza tive92 (#23291) üzenetére


JóGeri.
tag

..pedig ilyen hibám nekem is volt már.. :(( De akkor azt nem tudom eldönteni h vga,vagy ram bajom volt... :U
hát ha azt mondod minden jó és amióta új lapod van azóta szar akkor elég kis esély van h ne a lappal legyen valami..de nem biztos h komoly probléma..nekem mondjuk csinálta akkor is amikor a gtx275 karim driverét frissítettem! Akkor is ilyen jelenség volt!! :K

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23293) tive92 válasza JóGeri. (#23292) üzenetére


tive92
csendes tag

Csak nem tudom, hogy egy ilyen "kis probléma" garanciális problémának számít-e.

[ Szerkesztve ]

(#23294) JóGeri. válasza tive92 (#23293) üzenetére


JóGeri.
tag

..hát ezt meg kell kérdezni!

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23295) PolgarJeno


PolgarJeno
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám van:
Májusban a videokártya meghalt (artifactok, indulás után fagyás), garanciális csere (6870ről 7870re). A gépet visszahozták június legvégén, 3 napig ment. Utána fagyások, beakadó kép/hang, újraindulás, kékhalál. Memtest86 random hibákat dobott ki (tehát 2x egymás után lefuttatva nem ugyanazt a hibát írja ki). Gép vissza szervizbe, alaplapcsere, júli végére gép visszajött. 10 napig ment, utána ugyanaz a hiba, fagyás, kép beakad (sőt, néha szétesik), induláskor fagy (post előtt, post után, windows töltődés közben, windows töltődés után közvetlenül, memtest közben, memtest közben vmi olyat írt, hogy a cpu4-et leállította, etc). A fagyás mindig játék közben volt először, amikor magasabb kihasználtságon ment a gép (proci 80-100%, videokártya 60-80%).
Jelenleg 3 memóriaslotban a memtest hibát dob (ezekben volt memória úgy, h játszottam) illetve nem is nagyon indul el a gép, vagy indulás után percekkel fagy. A 4. slotba a memtest nem dob hibát, és nem is fagy a gép (ebben a slotban nem volt memória, mikor játszottam, illetve mióta itt van a memória nem játszottam).

Még 2011 októberben volt egy hasonló hiba (memória beszart dualchannelben), akkor ezt írták (garis javítás): helytelenul pasztazott (kb. 10-szeres hasznalt pasztamennyiseg, belefolyt a RAM es CPU foglalatba is). Összeszerelést én csináltam (2011 február), hűtőtrutyi annyi volt, amennyit gyárilag a hűtő aljára tettek. Akkor a garis javítás után szintén 2 hétig ment a gép dual channelben, beszart újra, majd áttettem single channelre, úgy ment egészen most májusig (amikor is a vkari szart be).

A kérdésem az lenne, hogy mi okozhat ilyet (táp, proci?). Azt nem tartom valószínűnek, h az új alaplapon véletlenszerűen kialakul ugyanaz a hiba 10 nap után.

A gép:
AMD Phenom II X6 1100T 3.30Ghz AM3 BOX Black Edition
ASUS M4A79XTD EVO (ez elméletileg 3 hetes)
ASUS HD7870 DCU II 2GB (ez 1.5 hónapos)
CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM
KINGSTON HyperX 2048Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu (x2)
COOLERMASTER RC-600-KKN1 Gladiator 600
Illetve a procin egy artic freezer 64 pro van

(#23296) JóGeri. válasza PolgarJeno (#23295) üzenetére


JóGeri.
tag

hát ha új a lap akkor ritka h u.a. lesz a hiba..HA új a lap..:U
Tápnak bírnia kéne a géped,sztem cpu nem csinálhat ilyen képszéteséseket..
Én egyszer ráméregetnék a tápra h mit csinál,mert lehet h az szarakszik,és teszi tönkre a cuccaid..Egy másik táppal próbáld indítani..hátha.
Vagy még egy h a ram szart be.Az volt cserélve? Mert valami "próbarammal" megnézegethetnéd a lap és a kép hibajelenségeit..
Ha nem ezek akkor érdekes problémád van..
(bár megkérdőjelezném a cserélőket(boltosokat) is h mit művelnek a gépeddel.. :((( )

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23297) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan problémám lenne hogy van nálam most egy ősrégi gép IDE kábellel be van kötve egy 40gb-os hdd ami jó és egy dvd író.Újra akarom telepíteni beraktam a CD/DVD-0 -ás meghajtót 1. helyre, 2. pedig a HDD.Megjelenik egy felirat boot-olás közben " Searching for boot record from cd/DVD-0.. Not found" ezután kidob egy másikat hogy " Boot Failure Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device press any key when ready"
Ebben kérném a segítségeteket.Az alaplap egy ECS K7vmm+.

(#23298) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szerintetek az garanciás problémának minősül,ha lecseréli az ember a gyári hűtőt az processzoron jobbra,viszont a toronyhűtő nem hűti az alaplap táp ellátásáért felelős áramköröket és azok túlmelegszenek és fagy illetve visszaveszi az órajelet az alaplap.
Tehát hiába van fent egy hatalmas hűtő,a cpu nem meleg 35-40 fokos és máris fagy a gép?
Gyárival jó,még 70 fokosan is,hisz annak a hűtője hűti a feteket.
Ha visszaviszem ilyen gonddal elzavarnak?

(#23299) _csocso_ válasza Silentfrog (#23298) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Amennyiben hibás a lap, akkor javíttatják, vagy adott esetben cserélik. Beviszed, náluk működik, nem kötelesek vele csinálni semmit. Gondolom a proci húzva is volt, különben nem melegedne a tápellátásért felelős fet rész.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#23300) Silentfrog válasza _csocso_ (#23299) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem volt húzva.
A történet az,hogy van egy 3870K APU ami alul van feszeleve és órajelezve.
3ghz helyett 2.2 ghz 1.4 volt helyet 1 volton megy.
Alig melegedett a gyárival,így vettem hozzá egy Ninja 3 hűtőt,hogy passzívan használjam. Nem tudom ezt megtenni mert légmozgás hiányában szétfőnek a fetek,és lefagy a gép.
A gyári hűtővel jó minden de az meg hangos.
Tehát ha rányomnak egy gyári hűtőt akkor hibátlan. Bármilyen toronyhűtővel még ha venti is van rajta akkor sem jó mert nem kap levegőt a lap azon része aminek kellene

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.