Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23199) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Mem testre a Prime95 -jó lesz?

(#23202) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23201) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Igen.

Üdv Hgovi

(#23203) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Ha több modul van a gépedbe próbáld ki egyesével,az gyorsabb.

Üdv Hgovi

(#23204) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23203) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Csak egy van.
Azt hiszem a házban a mikró kapcsoló a hibás. A régi alaplapnál is előjött ez a hiba. De ott nem ilyen sűrűn.

(#23205) KraX


KraX
őstag

ÜdV! Nagyon úgy fest, hogy az alaplapi LAN chip elhalálozott a lapomon. Az indikátor ledek sem világítanak és természetesen, nem megy a net sem. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy 3 év garancia van a mobóra. A lap egyébként iponból van (ga 990fxa d3). A kérdésem az lenne, hogy ráfizetéssel lehet más típusú lapra cseréltetni?

[ Szerkesztve ]

For the God Emperor!

(#23206) jim bcs válasza KraX (#23205) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia!
nyílván a bolt megmondja, de elvileg lehet akár jobbat is ráfizetéssel, nézz asust vagy asrock-ot azokkal nem lesz gond

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#23207) nyogo83


nyogo83
senior tag

Üdv!

Adott egy Asus P8H61-M LE/Usb3 alaplap, 4Gb Kingston RAM, (valami i3as procival).
Párszor kifagyott, illetve újraindult. Most abszolút se kép, se hang. Alaplapi videókártyáról semmi jel, bekapcsoláskor venti, vinyó felpörög, 1 rövid csipogás.
Memóriát kivéve jelzi a RAM hibát, de látszólag mégse kerek valami az alaplappal.
RAM, tápegység letesztelve, azok rendben. BIOS reset megvolt, semmi változás.

Valószínû hogy kikönyökölt az alaplap?

(#23208) KraX válasza jim bcs (#23206) üzenetére


KraX
őstag

Köszi. Ahogy nézem iponnak jelen pillanatban nincs d3-as lapja. Gondolom ilyen esetben lehet más típust is kérni helyette.

For the God Emperor!

(#23209) jim bcs válasza nyogo83 (#23207) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

azért csak próbáld meg egyesével a ramot-(kat) és lehetőleg másikkal is az A1-B1 slotokkal kezd, utánna proci hűtő rendesen fent van-e illetve a paszta nincs-e betonra száradva, valamint lehet táp is hiába lett tesztelve nem tudjuk meik márka, nézd meg a lapot nincs-e elváétozás valahol, nem sült-e ki valami,
dvga-d van?

Légyszi töltsd ki az adatlapod ez fontos lenne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Párszor kifagyott, illetve újraindult.
ez így táp, ram és esetleg kontakt hiba lehet, mozgass át minden kábelt

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#23210) nyogo83 válasza jim bcs (#23209) üzenetére


nyogo83
senior tag

Adatlapot nem toltottem, mivel sogorom geperol van szo, nem az enyemrol(gondolom a pontos HW elemek miatt kellett volna)
1db 4Gb-os modul van benne, azt probaltam A1-B1 foglalatban, illetve van itthon egy masik ugyanilyen RAM azzal is ugyanez a szitu. Alaplapon semmilyen kulonleges elvaltozast nem latok, sem a kondikon, sem egyeb alkatreszek kornyeken. A monitort mind az analog, mind a DVI csatin probaltam, semmi.
Kabeleket atmozgattam, csatikat lehuztam, visszadugtam.

A tapegyseg egy "hiperszuper" 500W-os Akyga. Megprobalom megegyszer vegigmerni a feszeket rajta, tegnap vegigmertem par lenyeges ponton, 12V ill 5V tuti megvan. Sajna masik tapom probara nincs itthon, max melohelyrol a heten hozok egyet.

Elso korben a tapra gyanakodtam, de bekapcsolt allapotban mikor vegigmertem a feszeket, okesnak tunt.

Az alaplapra azert gyanakodom, mert lattam par hasonlo esetet ezzel a lappal kulfoldi forumokon es csere lett a vege a dolognak :(

(#23211) jim bcs válasza nyogo83 (#23210) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

értem, az a csodatáp simán hazavághatta de azért próbáld ki egy másik táppal és rammal, ha semmi akkor marad a szervíz

ha mégis a táp lesz a ludas akkor legolcsóbban a chieftec ctg-vel vagy be quiet!-el úszod meg

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#23212) nyogo83 válasza jim bcs (#23211) üzenetére


nyogo83
senior tag

Köszönöm a segitséget. :R Egyelôre most kutakodás megy az esetleges gari ügyben, mivel a konfig a megszûnt Lord Computersbe szól. A héten még RAM illetve tápcserét megejtek, hogy tuti legyen. Amugy bekapcsolt állapotban végigmértem mégegyszer az összes feszt, mind tûréshatáron belül van(3,34V, 5,15V, 12,2V).

(#23213) lala42


lala42
őstag

Sziasztok!
Van egy ASUS M2NBP-VM CSM/S ilyen alaplapom. Sajnos sem diszkrét, sem alaplapi VGA-val nem ad képet. Ill. időnként rájön a dolog, gogy ad, de kb. 30-40 kapcsolás után, 1-1 alkalommal. Az alaplapi hangszóró ( BIOS ) nem csippan sem akkor ha van benne memória, VGA, sem akkor ha nincs. Új BIOS elem van benne, BIOS csip kiszedve visszarakva, elem kiszedve 1-2 napra visszarakva. Pörög-forog rajta minden, a kis zold az alaplapon világit, de semmi. Több táp is kipróbálva ( egyébként jók, az alkatrészek más cuccban). Halott lenne a lap? Vagy esetleg valami okosságot kihagytam volna?
Köszi a válaszokat. :R

Ja és így egy esetleges BIOS frissitést sem tudok végrehajtani.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#23214) Rat1985


Rat1985
csendes tag

Sziasztok! :)
Nemrég vettem egy GIGABYTE GA-B75-D3V alaplapot, amin van mSata csatlakozó, most szeretnék venni bele egy SSD-t, de nem tudom hogy milyen sebességet tud az a slot, ezt honnan lehetne kideríteni? Mert már végigkutattam mindent, de semmi! :S Ha beletenném a 6Gb/sec-es meghajtót az menne egyátalán? Már nem tudom hol keressem a megoldást, válaszotokat előre is köszönöm! :)

(#23215) JóGeri. válasza Rat1985 (#23214) üzenetére


JóGeri.
tag

...szerintem az adja meg h a lapod sata hányas..és a szerint tudsz beletenni sata /sata2/sata3-as ssd-t! És természetesen aszerint is használja ki..ha a lapod sima satás beletehetsz sata3-as ssd-t de nem fog úgy pörögni.. :K

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23216) lala42 válasza Rat1985 (#23214) üzenetére


lala42
őstag

[link]
Belső csatlakozók 7. pont. Igen megy vele.

A23213 hsz.-re valaki? :U

Rat1985 igen. Ott linkeltem a lapod adatlapját.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#23217) Rat1985 válasza JóGeri. (#23215) üzenetére


Rat1985
csendes tag

Tehát ha nekem van rajta Sata3 akkor jó lesz bele igaz?

(#23218) JóGeri. válasza Rat1985 (#23217) üzenetére


JóGeri.
tag

persze h jó lesz,csak nem biztos h 6gb átviteli sebességgel fog menni,lehet a lapod sata1-es foglalata miatt csak 3gb-al de működni fog!

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23219) Rat1985 válasza JóGeri. (#23218) üzenetére


Rat1985
csendes tag

Hát majd kiderül, köszönöm a segítségeteket :)

(#23220) JóGeri. válasza Rat1985 (#23219) üzenetére


JóGeri.
tag

nincs mit rem tudtam segíteni! :R

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#23221) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23204) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Az jó , legalább olcsó.

Üdv Hgovi

(#23222) RaPiDsHaRe válasza RaPiDsHaRe (#23204) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Rákötöttem a bekapcs gombot, a resetre és a hiba ismét előjött.
Valami ötlet? Ez lehet az alaplap hibája?

(#23223) Attila8006


Attila8006
aktív tag

Sziasztok kérdésem az alábbi volna..miért lehet az hogy van egy lapom:
Gigabyte 790XT-USB3 és beletettem egy HD4850 vgat.
a rendszert engedte feltelepiteni (win7) de mikor már tltötte a wint be,mikor mindent felinstallált,egyszerüen kifagyott..nem jut el az üdvözöljük feliratig..ujra indul a gép és van hogy kék halált eredményezett.A lapba betettem gyorsan egy HD3870et azzal meg lazán megy :U
a HD4850 másik gépbe megy..rendesen.2gépbe próbáltam ki..mind2be megy,de ebben a 790XT-be nem.
Mi lehet a gond?
(Chieftec 750W (CFT-750-14CS) tápom van,szóval az nem lehet a bibi hogy nem bírja :C
A gép tuningmentesen tesztelt természetesen!!
Segítséget előre is köszönöm :R

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#23224) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy i5-4670 alá milyen lapot érdemes venni ? Az ár 20-35 között egy vidikari..5-6 USB elég,nagyon különleges igényem nincs,csak játékhoz lesz használva a gép... de általában a lapon szoktam spórolni , de mostanában kijöttem a gyakorlatból hogy mi jó mi nem jó... z77-esem volt,az faja.. z87 érdemeleges vétel ?

(#23225) jim bcs válasza Attila8006 (#23223) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A tápod feleslegesen nagy és rosszabb hatásfokkal megy mintha egy 500-as lenne. Mozgass át minden csatlakozót a lapon nem-e mozdult ki valami, sűrített levegővel fújd ki a PCI csatikat elképzelhető hogy kontakt hiba van, valamint nem ártana egy bios frissítés és nézd meg egy másik táppal is. Proci hűtő nem meleg nagyon, nem kellene újra pasztázni? Nem buhera win-el próbálkozol? Memtest volt?

(#23224) KaakukK16 a Milyen alaplapot vegyek? topikba már írtam az a jó topik, ez inkább probléma megoldásra van

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#23226) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23222) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Valószínű.

Üdv Hgovi

(#23227) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23226) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Remélem, akkor a garanciában nem ülnek sokat rajta.

(#23228) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23227) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Melyik cég?

Üdv Hgovi

(#23229) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23228) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Innen a fórumról vettem az alaplapot + cpu-t.

(#23230) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23229) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Azzal nem lesz gond.

Üdv Hgovi

(#23231) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23230) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Érdekes, ilyen hibával még nem találkoztam.

(#23232) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23231) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Van egy Asus P5QE lapom ugyan ez a hibája.
Állítólag lehet javítani de már nem éri meg foglalkozni vele.

Üdv Hgovi

(#23233) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23232) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Nem is tudom, vegyek mikró kapcsolót vagy sem :DD .

Akkor ez memória vagy egyéb hiba nem lehet? Nem akarok feleslegesen garanciáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#23234) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23233) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Ha biztosan az a hibája akkor lehet hogy időt spórolnál vele.

Üdv Hgovi

(#23235) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23234) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Mivel is?

(#23236) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23235) üzenetére


Hgovi
aktív tag

A mikro kapcsoló vásárlással,de én inkább vissza vinném .

Üdv Hgovi

(#23237) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23236) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Csak holnap küldöm vissza, ma még szükség van a gépre.
Mit is fogok csinálni gép nélkül míg garanciában lesz :W .

(#23238) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Nos, ha az alaplapról lehúztál minden ház kábelt és csavarhúzóval indítottad el a gépet.
Utána a Windowsból való le állítás után is újra indult a gép akkor a lap hibás ahogy említettem.

Üdv Hgovi

(#23239) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23238) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Most próbáltam, csavarhúzóval az újra indítást és itt is újra indul.
Azt hiszem ebből garanciáztatás lesz.

(#23240) Gép mentes napok, már félek :W :O

[ Szerkesztve ]

(#23240) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23239) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Akkor laphiba,sajna.

Üdv Hgovi

(#23241) invasio válasza RaPiDsHaRe (#23239) üzenetére


invasio
tag

Várj még a garanciáztatással.
Ez bizony szoftveres hiba lesz. Egész egyszerűen valamelyik hardver "felébreszti a gépet".
Csinálj egy BIOS default-ot, és telepítsd újra a rendszert.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#23242) Hgovi válasza invasio (#23241) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Ezeken már túl vagyunk.

Üdv Hgovi

(#23243) Attila8006 válasza jim bcs (#23225) üzenetére


Attila8006
aktív tag

a CPU-t természetesen most pasztáztam és egy mugen2-t tettema CPUra.
win7 64bit ultimate elvileg nem buherált.
Elvileg nem találtam biost ehhez a laphoz.A Gigabyte honlapján az alaplapnál néztem bios frissitést,de 2010es van fent csak :S
A PCI-E csatit szépen kitakarítottam,a jelenség ugyanaz.Valamilyen ötlet még? :U

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#23244) RaPiDsHaRe válasza invasio (#23241) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

A BIOS-t már frissítettem. Az alaplapot is raktam Defaultba. Egyedül az újra telepítés maradt ki.

(#23245) RaPiDsHaRe válasza RaPiDsHaRe (#23244) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Most próbáltam leállítani és ismét vissza bekapcsol. Telepítsem újra a rendszert ?

(#23246) Kriza


Kriza
őstag

Segítséget kérnék.
Egy régi AsRock 775i65G alaplapot kell javítanom, mert a gazdája fordítva tette bele a memóriát, és a memória tápáramkör elszállt (lehet, hogy más is, majd kiderül). Van rajta egy égett alkatrész, sajnos nem látom rajta az értéket az égés miatt.
Szóval, ha valakinek van AsRock 775i65G alaplapja, és lenne olyan jó, hogy megnézné, hogy mi a felirat az RN48 típusjelű ellenálláslétrén, akkor hálás lennék. :R Az RN48 a memóriafoglalat alatt, az alaplapnak a memóriák és processzor felőli szélén van (a rögzítési ponttól kb. 3 centire).

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#23247) invasio válasza RaPiDsHaRe (#23245) üzenetére


invasio
tag

Igen, telepítsd újra a rendszert.

Volt már ilyen problémánk többször is, minden esetben a Windows volt a ludas.
Esetleg megpróbálhatod az eszközkezelőben minden eszköznél kivenni a pipát "Az eszköz felébresztheti a számítógépet" opciónál.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#23248) djdaniel


djdaniel
senior tag

Üdv!
Tudnátok segíteni ? ez alaplap hiba lehet ?
Integrált vga-val elsötétül a kép az mitől lehet ? de csak 1-2 másodperce, illetve elég gyakran lefagy a gép.
lap ; ASUS M5A78L-M LE,
táp ; chieftec ctg 500
memtestet futtattam semmi , prime alatt se volt hiba.
Viszont nem régiben küldtem vissza a hd 7750 kártyámat, mert néha el sötétült a kép vissza jött, majd megint el ment videó
firefox/internet explorer alatt széteset a kép...stb ; kep01

én arra gondolok hogy nem-e az alaplap miatt csinálta ezt...

[ Szerkesztve ]

(#23249) L4CI2


L4CI2
aktív tag

hi

kérdésem az lenne alaplapba elem csere lenne és melyiket ?
CR2032 Maxell
CR2032 VARTA
én Varta-re szavaznék de ha maxell jobb akkor azt veszem
PLS írjatok választ előre is köszi

(#23250) Kriza válasza L4CI2 (#23249) üzenetére


Kriza
őstag

Elemben / akkuban a Varta jó minőség, bár egy alaplapban szerintem majdnemhogy mindegy.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.