Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) didyman válasza csabyka666 (#23146) üzenetére


didyman
őstag

Kék halál lehet mögötte, meg kéne nézni (bluescreenview, vagy f8 menüből az automatikus újraindítás kikapcsolása), mielőtt bármit cserélnél. nem is értem, miért kaptad élből javaslatként a cserét, tisztelt kollégák nem szoktak próbálni javítani semmit? Lehet CMOS elem haldoklása miatt módosult SATA csatoló üzemmód is akár, hogy egy egyszerűt írjak, vagy merevlemez logikai hibája.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#23152) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok, hogy tudom ráerőltetni a win8-ra a win 7-es drivert?
Audio driverét a Giga Sniper m3

(#23153) csabyka666 válasza didyman (#23151) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem kékhalál van a dologban, ez biztos. Szimplán megáll a merevlemez, mintha a táp nem bírná...
Ahogy mondtam, 3 vinyóval is próbáltam...ugyanaz.

BIOS elem miatti SATA csatoló üzemmód? Ezt kifejtenéd?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23154) didyman válasza csabyka666 (#23153) üzenetére


didyman
őstag

Kék halálnál is meg szokott állni hibafüggően. Megnéznéd, amiket írtam?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#23155) csabyka666 válasza didyman (#23154) üzenetére


csabyka666
addikt

Persze, mindenképp megnézem! Holnap tudok csak rá időt szakítani, mert sűrű lesz a program.
Ez az alkalmazás jó lesz hozzá?

SATA-s témát hogy érted?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23156) didyman válasza csabyka666 (#23155) üzenetére


didyman
őstag

Igen, remek. Ez meg tud mutatni mindent, ami nem jár a lemez-alrendszer kiesésével.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#23157) csabiee


csabiee
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írok-e, de lényegében alaplappal lenne kapcsolatos a kérdésem.
Szóval, egyik nap normál használat mellett (épp e-mailt írtam) egyszer csak kikapcsolt a gépem. Azt hittem áramszünet, de minden más tovább működött. Azóta nem lehet bekapcsolni. Annyit sikerül néha elérni, hogy egy pillanatra felvillan a gépházon a led, aztán kikapcsol. Párszor próbálkoztam, de tapasztaltam elektromos kisülést a vidkari környékén. Sajnos nem láttam pontosan hol, csak a villanást láttam. Ezért azóta inkább nem próbálkozok.
Gondoltam először, hogy biztos táp. Kölcsön is kértem haverom tápját, de azzal is ugyanez a helyzet. A tápkábelt is kicseréltem, hátha az zárlatos, de az sem nyert.
Szóval én alaplapra gyanakszom. Mert ha a proci ment volna gallyra akkor legalább bekapcsolna és sípolna...
Nézegettem a lapot, de semmi kiégett elemet nem látok rajta, ránézésre semmi baja. Illeve annyi, hogy az egyik kondenzátor teteje meg van emelkedve, és vmi barnás cucc van rajta, de szerintem csak kosz. A mellékelt képen látható.

Az lenne a kérdésem, hogy valakinek volt-e már ilyen, vagy van-e ötlete mi a gond, meg lehet olcsóból szervizelni? Mert egyébként lassan úgyis eladó sorba kerül, mert laptopot akarok venni. Szóval fölöslegesen nem akarok rá költeni.

Előre is köszi! :)

(#23158) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok kedves fórum lakók!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ez az >>alaplap<< meyik fx 8XXX CPU-t tudná kényelmesen (akár még egy kis tuning-al is) kezelni?
Válaszotok előre is köszönöm!

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#23159) HunChaos válasza csabiee (#23157) üzenetére


HunChaos
aktív tag

Az nekem nem csak kosznak tűnik,az a kondi szépen kiadta magát :)
csere,és próba!

(#23160) HunChaos válasza mqm (#23158) üzenetére


HunChaos
aktív tag

FX-8100(FD8100WMW8KGU),2.8GHz,8C,95W,rev.B2G,AM3+ 0815
FX-8120(FD8120FRW8KGU),3.1GHz,8C,125W,rev.B2G,AM3+ 0815
FX-8120(FD8120WMW8KGU),3.1GHz,8C,95W,rev.B2G,AM3+ 0815
FX-8150(FD8150FRW8KGU),3.6GHz,8C,125W,rev.B2G,AM3+ 0815
FX-8300(FD8300WMW8KHK,3.2GHz,8C,95W,rev.C0,AM3+) 1605
FX-8320(FD8320FRW8KHK,3.5GHz,8C,125W,rev.C0,AM3+) 1605
FX-8350(FD8350FRW8KHK,4.0GHz,8C,125W,rev.C0,AM3+) 1605

(#23161) csabiee válasza HunChaos (#23159) üzenetére


csabiee
csendes tag

Köszönöm a választ. Itthon hogyan tudom kicserélni? Forrasztani kell?

(#23162) HunChaos válasza csabiee (#23161) üzenetére


HunChaos
aktív tag

ha még nem csináltál ilyet,ne azon kezd el :)

egy műszaki haverod meg tudja csinálni

kiforrasztani,és az újat be

(#23163) didyman válasza csabiee (#23157) üzenetére


didyman
őstag

Ha a proci tönkremegy, a régebbi lapok nem fognak sípolni, mivel a BIOS is a CPU-n fut le-ha hibás, nem fut le, s nem sípol. Az a kondi elgázosodott és elektrolitját a túlnyomásszelepen kinyomta. De ettől még mennie kéne, itt nem kritikus a hiánya (egy modulnl tuti nem)-csak illik pótolni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#23164) csabyka666 válasza didyman (#23156) üzenetére


csabyka666
addikt

Feltettem a programot, de teleszemetelte a gépet, szóval inkább letöröltem.

Van viszont fejlemény! A VGA, vagyis egészen pontosan a VGA drivere körül lesz a probléma! F8-at nyomom, előjön a rendszerindító menü. Ha itt a "VGA mód engedélyezése" pontot választom, akkor valószínűleg driver nélkül indul el a rendszer, ugyanis 10-ből 10-szer hibátlanul elindítja a WinXP-t.
De mondok jobbat: ha letörlöm a VGA driverét, akkor simán, F8 nélkül is elindul a gép, ugyancsak 100%-ban, hiba nélkül.

Megpróbáltam azt, hogy manuálisan csak a drivert telepítem fel (eszközkezelő, és ott bekerestettem vele), és a telepítés közben teleírta "p" betűkkel a képernyőt, majd puff, vinyó leáll, gép újraindul. Ugyanaz a jelenség, mint induláskor.

A poén az, hogy most egy nVidia kártya van benne, de Ati-val is ezt csinálja.

További ötlet?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23165) didyman válasza csabyka666 (#23164) üzenetére


didyman
őstag

Akkor az valami kamu program volt, ezt töltsd le: [link]
Nem kell telepíteni sem, csak kicsomagolni-futtatni. Azért lenne jó tudni a pontos okot, mert nem biztos, hogy a VGA felelős érte, legfeljebb az váltja ki. nV-ATI váltásnál okozhat gondot a VGA otthagyott szemete, ilyenkor szedd le teljesen minden összetevőjét a kártyának.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#23166) csabyka666 válasza didyman (#23165) üzenetére


csabyka666
addikt

Okés, megnézem ezzel! Köszi!

A gépben Ati kártya volt eredetileg, és már régóta azt csinálta, hogy Win telepítés után 1-2 hétig minden rendben, aztán megbolondul, és utána nem, vagy csak ritkán indul el. Tegnap rájöttem, hogyha VGA módban indítom, akkor mindig elindul. Ezért gondoltam driverre.

Nem hinném, hogy az Ati-nVidia váltás okozza, mert mint mondtam, amikor csak az Ati volt benne, friss Windows-nál is csinálja - 1-2 hét után.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23167) didyman válasza csabyka666 (#23166) üzenetére


didyman
őstag

Írtad, hogy most egy nV kártya van benne-gondolom, azzal is csinálja. De vélhetően nem a VGA-k illesztőprogramja. F8/cskkentett mód és VGA ilelsztő nélkül ugyanaz történik a vgasave látja el a VGA kezelését, olyankor minimális funkciókkal működik.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#23168) csabyka666 válasza didyman (#23167) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, most nVidia van benne. Mindkét kártyával csinálja, ha van fenn driver.
Én csak azt nem értem, hogy VGA módban és driver nélkül (amikor a Windows jelzi, hogy új hardvert talált), miért működik stabilan?!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23169) pifu76


pifu76
tag

Üdv mindenkinek!!

valaki tudna segíteni? adott egy Ilyen alaplap benne egy Athlon 2 x2 215 proci. a bios-ban sehol nem látok lehetőséget egy kis tuningra, nincs is lehetőség cpu-n állítani semmit. beta bios van fent az a legujabb.

(#23170) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Adott a cuccaimnál lévő alaplapom. A kérdésem vagy problémám az lenne, hogy ahhoz, hogy 5.1-et rá tudjak dugni ahhoz szükségem lenne még plusz 2 db jack lyukra aminek az előlapi kivezetésen kellene lennie, de sajna nem olyan házam van aminek rá lehetne dugni a csatiját a lapra. Szóval a kérdés létezik e olyan alaplapra dugható kivezetés mint az USB portok esetében, hogy tudjam használni ideiglenesen az 5.1-met míg meg nem érkezik a rendes hangkártyám.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23171) csabyka666


csabyka666
addikt

@ didyman: Sajnos amit linkeltél, ugyanaz, mint amit én próbáltam. Telepítés közben ezt dobja: "A futtatás közben hiba történt.", de nem is ez a legnagyobb baj, hanem hogy feltesz mindenféle maszatot a gépre, ha továbbnyomom.

MOD_1: Feltettem mégis. Próba...

MOD_2: A "C:\Windows\Minidump" helyen nézi, de nem ír semmit ott.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23172) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok!

Szereztem egy új alaplapot és sajnos ezen már nincs párhuzamos (Printer) port. A nyomtatóm viszont egy régi darab (Laserjet 1100, nem szeretném lecserélni) és szükség lenne rá.
Ha jól gondolom egy PCI-os bővítőkártya jelenti a legegyszerűbb megoldást.
Ebay-en lehet kapni olcsón ilyen kártyát. Vajon ez működne Win7-el? Elvileg a Vista-t támogatja így menne 7-en is.

Más megoldás van?

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#23173) Hgovi válasza csabyka666 (#23171) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Kérj kölcsön egy lapot és ott próbáld ki,mert valószínű az a ludas.

Üdv Hgovi

(#23174) didyman válasza csabyka666 (#23171) üzenetére


didyman
őstag

Most próbáltam és nekem semmilyen maszatot nem rak fel. Furcsa. Ha futtatás kzbeni hiba keletkezik, akkor a RAM gyanús lehet valami kósza hiba kapcsán.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#23175) csabyka666 válasza Hgovi (#23173) üzenetére


csabyka666
addikt

Mármint mit próbáljak ki? :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23176) csabyka666 válasza didyman (#23174) üzenetére


csabyka666
addikt

Megnéztem a saját gépemen is, és ugyanúgy kiírja a hibát, pedig az garantáltan nem memóriahibás.

De mindegy is, elindult végül a program, de nem írt ki semmit, hogy mi okozná a kékhalált (már ha az van egyáltalán, mert én nem láttam). Érzésem szerint ott kellene lennie a program kezdőképernyőjén, ha van valami hiba.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23177) didyman válasza csabyka666 (#23176) üzenetére


didyman
őstag

Érdekes, nálam nem, hiba nélkül fut, nem akar felrakni semmit..Ez egy .zip fájl, ami nem akar telepíteni semmit sem! A benne lévő exe futtatható a többi sallangja nélkül is. Kék halálnál akkor nincs bejegyzés, ha a lemezalrendszerrel van gondja-a hiba keletkezése miatt már nem tud írni a lemezre ekkor. De nálad a program hibaüzenete esetleg pont meggátolja, hogy hozzáférjen a minidumpokhoz. Nehéz így tovább lépni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#23178) Hgovi válasza csabyka666 (#23175) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Igen ,ha van lehetőséged egy másik alaplappal minden hardvert.

Üdv Hgovi

(#23179) csabyka666


csabyka666
addikt

Köszi a segítséget mindenkinek!

Sajnos nincs másik ilyen lapom, amiben kipróbálhatnám a hardvereket, de amint szerzek egyet, mindenképp ki fogom próbálni!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#23180) szami76


szami76
tag

Sziasztok.
Nagy segítséget kérnék:-)
Nagyon nem értek a gépekhez,csak játszom vele.Most eladom ezeket a cuccukat és ezek helyett szeretnék valami jobbat venni.,
Intel Core2 Quad Q8400 2.66GHz, 2gb Kingmax DDR2-800 (400 MHz), Alaplap:Asus P5KPL-AM EPU
Max. 50000-et költenék rá,mi ajánlanátok???

Köszönet
Üdv

(#23181) sanyi1104


sanyi1104
csendes tag

Nem vagyok rutinos gépes ezért segítséget szeretnék kérni tőletek. Asus a7n8x-x alaplapba melyik a legnagyobb proci amit bele lehet rakni? amd vagy intel?

Sanyi

(#23182) _csocso_ válasza sanyi1104 (#23181) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Athlon XP 3200+, itt a támogatási lista.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#23183) sanyi1104 válasza _csocso_ (#23182) üzenetére


sanyi1104
csendes tag

Ez nagyon jó lista! Köszönöm!

Sanyi

(#23184) Kerto


Kerto
tag

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi,hogy ebben az alaplapban: [Gigabyte GA-880GA-UDH3] menne e egy fx-8150-es proci? Köszi!

(#23185) _csocso_ válasza Kerto (#23184) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Csak Phenom 2 procikat támogat maximum. ( X6 pl, elég szép teljesítménye van azoknak is. )

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#23186) Kerto válasza _csocso_ (#23185) üzenetére


Kerto
tag

Köszi! Az alaplap valóban ezt tudja,de láttam jópár oldalon,hogy maga a 880-as chipset támogatná az Fx procikat, vagy benéztem esetleg valamit? (nem magyar oldalak voltak)

(#23187) _csocso_ válasza Kerto (#23186) üzenetére


_csocso_
senior tag

Lehet, hogy készült 880-chipsettel is AM3+ lap, a tied nem tudja. CPU list.

A 3.1-es revíziójú lap tudja.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#23188) Kerto válasza _csocso_ (#23187) üzenetére


Kerto
tag

Így már értem :K Köszi :R

(#23189) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
pár hete azzal fogadott a gépem, hogy nem indult, majd mikor mégis, akkor őrülten kerregett a vinyó, majd egyiket nem is látta. Kábeleket lecseréltem, most okénak tűntek a dolgok, de néha kifagy és hypertransport sync flood hibával indul újra. A kép meg gyakran ilyen, böngészés közben pl:
Kép
A videókártya egy Zafír 7790 dual-x, pár hetes, jónak kéne lennie. Okozhatja ezt az egészet lassan haldokló alaplap vagy másfelé keresgéljek?

[ Szerkesztve ]

(#23190) Hgovi válasza csabyka666 (#23179) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nagyon szívesen.

Üdv Hgovi

(#23191) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy P7H55/USB3 alaplapom meg hozzá egy i3 540 es CPU, a lapot egy P7H55M helyett kaptam cserébe garanciális ügyintézésből mivel olyat már nem tudtak adni.
Nemrég felfigyeltem rá hogy a proci mindig a legmagasabb órajelen fut, gondoltam biztos elfelejtettem beállítani BIOS -ba az Intel Speed Step-et. Majd ezután megpróbáltam bekapcsolni de ha a manuális tunning (azaz amikor én állítom a BLCK-t) be van kapcsolva akkor nem engedi a BIOS bekapcsolni ezt a funkciót.

Ami érdekes hogy a régi lapban ez működött simán, a chipset ugyanaz.

Valami ötlet hogy mitől lehet ez? (Próbáltam már keresgélni a C-state-eket hogy bekapcsolva legyenek hátha amiatt blokkolja de nem sikerült)

(#23192) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, ha kikapcsolom a gépet, akkor rendesen leáll és kikapcsol, de pár másodperc után újra is indul egyből. Ezt nem mindig csinálja, a héten ez már a 4.ik ilyen eset.
Ötlet?

(#23193) zibo73 válasza RaPiDsHaRe (#23192) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Próbáld meg húzd le a power gombot és kapcsoldbe csavarhúzóval.
Egyik ismerősöm gépe is ezt csinálta és a micro kapcsoló szarakodott:

(#23194) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23192) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Üdv!
Milyen típusú a lap?

Üdv Hgovi

(#23195) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23194) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Egy ASUS h87-pro. BIOS frissítés már volt.

(#23196) pifu76


pifu76
tag

senki nem tud érdemben segíteni Ebben a kérdésemben?? :F :F

(#23197) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23195) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Húzz le mindent a lapról.Csak a vga,RAM maradjon.
Lépj be a BIOS-ba,majd onnan próbáld meg le állítani.
Ha újra indul így is ,csak hosszan nyomva a powert - tudod majd leállítani.
Akkor valószínű hogy az energia management-je elszállt.Vagy még RAM hiba okozhatja,de erre kicsi az esély.

Üdv Hgovi

(#23198) RaPiDsHaRe válasza Hgovi (#23197) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

A leállítást, a BIOS-ban hol találom? Ezt az UEFI-t még nem látom át.

(#23199) Hgovi válasza RaPiDsHaRe (#23198) üzenetére


Hgovi
aktív tag

A powert kábelt is húzd le a lapról hátha kontaktos és csavar húzóval próbáld.
Ha így le áll ,akkor csinálj egy mem.testet.

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#23200) Hgovi válasza pifu76 (#23196) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Át néztem a lapod leírását és nem találtam erre vonatkozót.

Üdv Hgovi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.