Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) vasi89 válasza troll81 (#72149) üzenetére


vasi89
addikt

Ránézésre rendben van de csak képeket láttam mert elég messze lakik a srác. Na nembaj, nézelődök tovább :))

(#72152) troll81 válasza vasi89 (#72151) üzenetére


troll81
addikt

mit keresel konkrétan és mennyiért? :F 2 vagy 4 csatorna?

(#72153) vasi89 válasza troll81 (#72152) üzenetére


vasi89
addikt

van egy rockford p1-em, ahhoz keresek erősítőt, szóval 2 csatorna.

(#72154) troll81 válasza vasi89 (#72153) üzenetére


troll81
addikt

mekkora? 2 vagy 4 ohm? ab vagy d-class?

(#72155) hundai válasza troll81 (#72150) üzenetére


hundai
aktív tag

A manualban lévő adattábla adatai elegendőd? Ott vannak méretek.

-Wake up Neo!

(#72156) vasi89 válasza troll81 (#72154) üzenetére


vasi89
addikt

Ez a hangszóró, őszintén jelen esetemben mindegy melyik class. Egy 3as poloban van, szigetelés is csak az ajtókban van. Egyenlőre az autó is átmeneti de mégis szeretnék hallani valami mélyet viszont ami most van az nagyon gyenge erősítő. Tényleg semmi nagy elvárás nincs. Habár MNC, SAL stb-t kerülöm de ezen kívül semmi elképzelés.

(#72157) troll81 válasza hundai (#72155) üzenetére


troll81
addikt

nekem a konkrét mágneskör átmérője kellene az határoz meg mindent nekem. :K

(#72156) vasi89: keresnek mellé egy kicsi rokit :DDD ami ab 2 csatorna

[ Szerkesztve ]

(#72158) vasi89 válasza troll81 (#72157) üzenetére


vasi89
addikt

Közben találtam még 1 ilyet is, ez jó áron van. Így leírás alapján nem tűnik rossznak de nem tudom milyen hangja lehet. Mondjuk az első szett az autóban az nekem is az mx evo 165, ha azt a minőséget hozza az már nekem elég.

Audio System ADS 11002

(#72159) troll81 válasza vasi89 (#72158) üzenetére


troll81
addikt

jó erő jó hanggal de melegedős sok áramot elfűt 54% hatásfok. csak szetten próbáltam én eddig ezek bármely változatát.meg kell próbálni szellős helyen nem bezsufolva régi bekőtésnél figyelj oda mindenre ha meg veszed és jó a thd

[ Szerkesztve ]

(#72160) vasi89 válasza troll81 (#72159) üzenetére


vasi89
addikt

Most is egy elég régi melegedős erőm van.

Pioneer GM-X904

Habár leírás alapján ez sme sokkal gyengébb, mégsem tudja rendesen hajtani a ládát. Egyébként jól szellőző helyen van, pont emiatt :)

(#72161) troll81 válasza vasi89 (#72160) üzenetére


troll81
addikt

keress steg 120.2 pl az el fogja vinni és elégedett leszel vagy egy roki d classt egy kicsit f2 280 audio system től,régebbi hifo hertz.

(#72162) #10726912


#10726912
törölt tag

Üdv. Alpine ute 92 bt fejegységhez tudnátok egy linket adni, ahonnan letölthetem a magyar nyelvű útmutatót?
Másik dolog: JVC ks ax 3104 erősitő van a szubbhoz, a szubb a Focal 27v2 lett. Jól szól, de nagyobb hangerőn mintha lenne gondja...a JVC mennyire jó erősitő, ha nem az, illetve ha a Focal-t nem tudja kihajtani, akkor mit érdemes venni helyette?

(#72163) troll81 válasza #10726912 (#72162) üzenetére


troll81
addikt

Szia dual 4 ohm? Gondolom 2 ohmra kotve

[ Szerkesztve ]

(#72164) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!
Megérkezett a Kenwood KMM-BT305, beszerelését holnap, szombaton tervezem.
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Elvileg a gyári Alfa rádiót nem vezérli 12V kapcsolt szál, hanem az antennáról kap valamilyen jelet, ha van gyújtás. Namost ezt a Kenwood valszeg nem tudja. Kell hoznom kapcsolt szálat valahonnan (honnan?). De a nagyobb gondom, hogy a rádióhoz kapott ISO csatlakozó átalakítóba ezt hogy viszem bele pin-ként. Vagy vezeték elcsíp és összeköt (forraszt, csokiz, vagóz?). Melyik pin-be kell vinnem a kapcsolt 12V-ot (Power control vagy az ignition (ACC))?

Ha már fejegység csere, lehet cserélném a hangszórókat is.
Kérhetnék egy kis ajánlást hangszórókra? 4db+4db csipogó. 16,5cm a gyári hangszóró.
A rádióhoz hasonló árkategóriát szeretnék, azaz alap, belépőszintet.
Ez megfelelő lehet, vagy inkább valami mást?
[KENWOOD KFC-E170P]
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#72165) #10726912 válasza troll81 (#72163) üzenetére


#10726912
törölt tag

Azt hiszem igen. :F

(#72166) troll81 válasza #10726912 (#72165) üzenetére


troll81
addikt

Akkor hogy van bekotve most? Mire van kötve? Így, sok kérdés vetődik fel

(#72167) vasi89 válasza troll81 (#72161) üzenetére


vasi89
addikt

köszi, nézelődök :))

(#72168) dmad válasza retesz147 (#72164) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia. Nem az antennáról kap jelet, hanem, a CAN-Bus-ról. Igen, vinned kell egy olyan pozitívot a rádiónak ami csak gyújtáson van áram alatt. A rádióba ezt a piros (ACC) vezetékre kell kötnöd. Lehet kapni "nyers" pint amit be tudsz rakni a gyári csatiba, ez a legkorrektebb megoldás Elvileg ( a netes leírások szerint ) az a hely gyárilag üres, de ezt majd látod ha kiszeded a rádiót. A képen az alsó sorban a 4-es pin lenne az ISO csatlakozóban.
Ha jársz Fót felé, adok Neked olyan pint. :)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#72169) retesz147 válasza dmad (#72168) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi szépen!

Írtam pm-et.

Xiaomi 13 eu dev...

(#72170) Santi22


Santi22
aktív tag

Sziasztok!

Skoda Felicia 1998-as és SAL VB 4100

Leállított autó, kikapcsolva minden 0,4A-el szívja az akksit ez a szar rádió. Az mondja a szerelő ez kb annyi, mintha az utastér világítást felkapcsolnám és úgyhagynám...
Jártam már úgy, hogy 4-5 napig garázsban volt az autó, mert éppen nem mentem sehova, beültem és nem tudtam elindulni, koppra leszívta az akksit a rádió.

Nyilván hajítom a kukába ezt a szemetet, a kérdés, hogy tudnátok-e ajánlani helyette valamit, aminek alacsony a készenléti fogyasztása és nem szívja le az akksimat néhány nap alatt?

Semmi extra elvárásom nincs, gyári hangszórók vannak az autóban, nem tuningolok, nem is tervezek hangrendszert építeni. Egyszerűen csak annyit szeretnék, hogy bedugom a kis pendriveomat a rádióba és hallgatom a zenéimet a gyári hangszórókon, mikor megyek valahova. Amikor pedig nem megyek sehova, akkor lehetőleg ne szívja le a garázsban álló autó akksiját .

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#72171) Czimby válasza Santi22 (#72170) üzenetére


Czimby
addikt

Legolcsóbb Kenwood vagy Pioneer rádiók teljesítik igényeid. Kenwoodok kicsit többet tudnak Pio 3év garit ad.
Ujabbakban van energy save mód.
Ha aktiválod jelentéktelen a készenléti fogyasztás.
0.01A emlékeim szerint.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72172) Santi22 válasza Czimby (#72171) üzenetére


Santi22
aktív tag

Köszi.

És az energy save mode alatt is megmaradnak a beállítások?
Nekem csak az a fontos, hogy az elmentett rádió állomások, EQ, hangerő, háttérszín (ha többféle), ha pen drive van benne, akkor hogy hanyadik tracknél járt ilyesmi megmaradjanak benne.
Továbbá ha állandóan bennevan a pendrive az nem növeli-e a készenléti fogyasztást? Mert nekem mindig bennevan.

[ Szerkesztve ]

(#72173) Sub-ZeRo válasza Santi22 (#72172) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem növeli.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#72174) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Van egy pioneer deh-p6400 típusú fejegységem, ezzel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. A problémám az, hogy nincs meg a gyári kiszedő eszköz hozzá, és ahhoz hogy az aux csatlakozót sikerüljön belerakni, ki kellene bányászni az autóból. Mit ajánlotok, mivel probálkozzak, esetleg rendeljek hozzá kínából? Illetve az említett fejegységhez tudtok esetleg magyar használati útmutatót vagy ilyet találni esélytelen? Köszönöm előre a segítségeteket.

(#72175) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Létezik valami 1 DIN-esnél kisebb formátum autórádiónak?
Igazából a meglévő gyáriban van egy slot ahova kazettát lehetett volna tenni de nincs benne.
Viszont ez 1 dinnél kisebb, kb 13-14 centi széles és 3 centi magas.
Nem kéne semmi extra csak egy aux és/vagy bluetooth bemenet, ha valahogy párhuzamosítható a meglévő hifivel (nyilván egyszerre nem szabad bekapcsolni) akkor még rádió sem kell mert az van.
Van itthon valami gagyi Sencor fejegység, szétszedtem, a levehető előlap elég masszív, de a doboz gyakorlatilag üres, van benne egy nyák meg csatlakozók, de az előlep ugye jóval nagyobb mint kéne.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72176) Czimby válasza Santi22 (#72172) üzenetére


Czimby
addikt

Természetesen nem felejt el semmit.
Pendrive is maradhat benne.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72177) Czimby válasza csodavas (#72174) üzenetére


Czimby
addikt

Rendeld meg kínából Alin 1 dolcsi körül van 2-3hét alatt ideért nekem.

Ha google nem talál magyar manualt akkor más se. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72178) Santi22 válasza Czimby (#72176) üzenetére


Santi22
aktív tag

Kösz a segítséget már mindkettőtöknek.

Egy utolsó kérdés még, ránéztem a választékra, amiből a Pioneerek jobban tetszenek, mint a Kenwood, de még maradt kettő a képben, amiből nemtudok dönteni.

Pioneer MVH-S110UB [link]
Pioneer MVH-S100U [link]

Nemtudom, hogy a kettő között milyen különbség van vagy mindkettő jó itt már a design alapján döntsek?

(#72179) Czimby válasza Santi22 (#72178) üzenetére


Czimby
addikt

Az egyik a tavalyi, a másik az ez évi modell, minimális a különbség köztük.
Bár szerintem a 100-as már csak 1-2 helyen lehet beragadt készleten.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72180) Santi22 válasza Czimby (#72179) üzenetére


Santi22
aktív tag

Oké köszi, ahol én láttam ott volt mind a kettő és egy ezressel drágább volt a 100-as, de akkor a 110-esre mozdulok rá, ha az a frissebb modell, ráadásul még olcsóbb is.

Köszi még1x a segítséget!

(#72181) csodavas válasza Czimby (#72177) üzenetére


csodavas
tag

Köszi a gyors választ. Meg is rendeltem. :)

(#72182) #10726912 válasza troll81 (#72166) üzenetére


#10726912
törölt tag

A bemeneti oldalt tudtam megnézni, mert már dugig volt a kocsi pakolva, ott az R mono és L mono kapja a jelet az Alpine Sub kimeneteiről. Low pass mód. Kimeneten, ha jól emlékszem hidba van kötve, de szeptemberben tudom megmondani (fejből nem emlékszem). Egyébként egész hallgatható már, sikerült tudatlanul úgy beállitanom a fejegységet, hogy nem dübög, hangerőt is birja és nem torzit. Azért tudatlanul, mert magyar nyelvű leirást még nem találtam az Alpine-hoz, s elég összetett menüje van. Ha meglesz az infó, jelentkezem.

(#72183) troll81 válasza #10726912 (#72182) üzenetére


troll81
addikt

Akkor hidban 2 ohm stabil erősítővel hajtod?

(#72184) szvoboda


szvoboda
tag

Üdv! Elég régen kértem tanácsot Audi A4 B7 kábelezés kapcsán.
Most sikerült befejeznem és nem volt egy leányálom, ahogy valaki írta itt. A küszöbborítás felvétele nem úgy megy, hogy felpattintom és húzhatjuk a kábelt a szőnyeg alatt. A B oszlop teljes borítását fel kell tépni, egészen a tetőig, hogy az alsórész kijöjjön. 3 pár rca(Gladen, focal), és 2pár Kácsa Flw 2.5-es, 2 pár Flw 1.5 ment be. Szőnyeg alatt hibátlanul elfért, a hajtogatással sem volt gond. A következő cumi az ajtón való áthúzás volt, lett volna, mivel sajnos csatlakozós az ajtónál így nem is nagyon próbálkoztam vele, sajnos meg kellett kötnöm az ajtó előtt a gyári vezetékre.
Viszont az A oszlop tövébe nagyon könnyű volt odavarázsolni a Kácsa féle lapos kábelt, ennek rendkívűl örültem. A 6 AWG tápot sem tudtam volna a vezetőoldalon elvinni, így maradt a középbox alatt, mellett. Hátul a hamutartó előtt ki is kellett picit vágni a kárpitot, hogy a hátsó ülés alá be tudjam húzni. Ez is jó nagy cumi volt, mert a középkonzol mögött a hátsó lábrésznél úgy oda volt ragasztva, hogy 6-os tömör réz vezetékkel kellett utat vágnom a szőnyeg alatt. Káprit visszaragasztva, semmi nem látszik.
A legkönnyebb volt a kesztyűtartó és a kormány alatti rész lebontása, visszaszerelése, meg a tűzfalon való átjutás volt(gyári gumigyűrűben).
Csak azért írtam, hogy aki b7 audit készül kábelezni, el fog bíbelődni vele. Én reggel 7-kor kezdtem, délután fél háromkor hagytam abba.Kábelek becibálva, két Steg a háttámlán kiemelve(maradék kábel alatta), bekötve, kábelek megkötve. Maradt a csipogó bekötése, elhelyezése, az akksira rá kell tennem a pozitív kábelt, és a fej visszarakása.

[ Szerkesztve ]

(#72185) StipLászló


StipLászló
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Az alany egy 1998-as Volvo S40-es. Leszeretném cserélni a gyári hangszórókat, viszont teljesen hülye vagyok a témához. Az ajtók-ba milyet érdemes venni? 1 utas 2 utas 3 utas? Plusz a 2 hátsó milyen legyen? Nem stúdióminőséget szeretnék elérni, a max ár 15/pár amit rászánnék. Elvileg 13cm-es az ajtóban lévő is, és a hátsók is. Köszönöm előre is!

(#72186) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok! Van egy 2003.as swiftem. Tonkrement sajnos a hangszorom, ahogy meregettem 10 centisek vannak elol is hatul is, viszont abban nem vagyok biztos ha rendelek akarmilyen (pioneer sony stb) hangszorot ebben a meretben azt siman betudom rakni a helyere? Nemkell semmit mokolnom rajta? Koszonom.

(#72187) Czimby


Czimby
addikt

domoksn, StipLászló

Mindkettőtöknek azt javaslom szereljen kicsit és győződjön meg a jelenlegi hangszóró méreteiről!
Mivel előfordulhat az is, hogy mélységre nem fog elférni egy a gyáritól komolyabb hangszóró!
Erre is van megoldás, kiemelőkeret, flat hangszórók vagy neo mágnesesek. De ezek plusz pénzbe kerülnek.

Valamint az ilyen olcsó utángyártott hangszóróktól nem szabad sokat várni, főleg ha gyári rádióra lesznek kötve.
Ezek a meghibásodott gyári cuccok kiváltására vannak, ami jobban is szól az kb 20e-től felfelé.
Ráadásul egyikőtök sem 165-öst keres, mert sajnos az az a méret amiből már úgy ahogy értékelhető mély hangok is kijönnek.
Szóval utána kellene járni, hogy pl a 13-as helyére nem-e fér el 165-ös.
Sajnos a 10-es helyre még a 13-as sem valószínű, hogy megoldható...

Szerintem Hertz és Gladen hangszórókat nézegessetek amit megenged a pénztárca.
A legjobb megoldás a szett ahol külön van a magas és azt ki lehet tenni az A oszlopra vagy tükörháromszögbe.
Élhető még a koax ha nem akartok külön kábelezni és furkálni a magasnak.
A 3 utasokat meg kerüljetek...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72188) StipLászló válasza Czimby (#72187) üzenetére


StipLászló
csendes tag

Köszönöm! Nekem van külön magas hangszóróm a műszerfalban, azok 10 centisek az biztos. A fejegység nem gyári, de cserébe csak egy sima 4x50wattos Blaukpunt. Nem üvöltetve lesz, meg a basszus sem egy mérvadó dolog, csak tisztán szóljon, amennyire belefér

(#72189) nrb263 válasza Czimby (#72187) üzenetére


nrb263
tag

Egy pioneer deh 1200 as van benne. Elol gyakorlatilag muszerfalba van szoval hatra szerintem nincs akadalya, hatul meg a kalaptarto melletti muanyagban azis mehet melysegre. Tisztaban vagyok vele hogy mely nem lesz de legalabb a középmagas normálisan szoljon. Koszonom! Szetnezek akkor Hertz koax teren.

(#72190) Lite válasza #10726912 (#72162) üzenetére


Lite
őstag

Annak a Focal-nak büntetés az az erősítő. Oda komolyabb monoblokk vagy 2 csatis kell. Akkor csodálatos hangot kapsz cserébe...! Pl. Steg, Eton, Audio System, Mosconi, a régebbiek közül Signat. Illetve JL Audio.

(#72191) #10726912 válasza Lite (#72190) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ok, köszönöm. Valahogy erőt nem érzek benne átütőt, teszi a dolgát, szól, a Pioneer semmilyen volt, ez használható jelen állapotában is, de nem érzem azt, hogy ez lebontaná az autót, nincs meg az igazán mély érzet és a dinamika sem. Nem kellően pontos, mig ugye teszteken ezt olvastam, hogy nagysága ellenére is nagyon preciz tud lenni a hangerő mellett. Audi A4 b5 TDI van, s a menetzaj miatt szükséges a nagyobb teljesitmény, mert egyébként elvész a mélyhang a régi kasztni és a dizel 140 km/h-s zajában. De megnézem majd az használtaprókat, ha esetleg valaki lát kimagaslóan jó vételt ár-érték arányban, ne hallgassa el.. :R

(#72192) troll81 válasza #10726912 (#72191) üzenetére


troll81
addikt

2 ohmon legyen minimum 500 watt körül ne kelljen kimaxolni. Ha lehet minel előbb csereld ki

(#72193) #10726912 válasza troll81 (#72192) üzenetére


#10726912
törölt tag

Rendben, körbe nézek, köszönöm. :R

(#72194) MunezXBK válasza #10726912 (#72191) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dupla tűzfalas. ;)

(#72195) b.gyula1983


b.gyula1983
tag

Üdv!

Van egy Skoda Roomsterem, 2008-as. Gyárilag van benne elől 2db mélyközép (40W, 165mm) és 2db magas. Hátsó ajtókban csak magas van, de megvan a hely a mélyközepeknek is.
Az elsőket betenném hátra, és szeretnék a helyükre valami hasonló vagy jobb minőséget tenni. Lehet kell majd kiemelő keret is, mert a gyárinak olyan a kialakítása.

Az autóban egy kínai 4x50W 2DIN-es androidos érintős egység van (4Gb ram, 32 Gb Rom). (200 euro körül volt ebay-en)

Milyen árban kapni a gyárihoz hasonló minőséget? Érdemes-e többet költenem egy jobb hangszóróra?

Bontott gyárit akartak adni kiszállítással 13ezerért, egy párt. Szóval ez a kiindulási összeg. Maximum 25ezret szánnék rá, de csak ha sokkal jobb lesz a gyárinál.

Vegyes zenét hallgatok, szeretem ha van azért basszus.

Köszi!

(#72196) Czimby válasza b.gyula1983 (#72195) üzenetére


Czimby
addikt

Mivel annak a fejegységnek a beépített erősítője nem túl izmos szerintem fölösleges túl sokat költeni a hangszórókra. Ha a gyárival elégedett vagy akkor tegyél hátra is, bár ennyi pénzért kapsz utángyártott vadi újat is ami azért csak új...

HA csak középsugárzókat akarsz ő jó lehet.

Viszont kicsit többért már kaphatsz szettet amiben valószínűleg minőségibb a magas mint a gyáriak, így én előre ilyet tennék kompletten. Őt vagy Őt..
Hátra meg mehet a mosatni első szett, a kimarad magasat meg pénzért teheted vagy eltehet tartalékba.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72197) b.gyula1983 válasza Czimby (#72196) üzenetére


b.gyula1983
tag

Köszi. A gyári 4 ohmos, nem gond ha 3 ohmos hangszórót veszek?

Én ezt néztem ki, ez is van olyan jó, mint amit linkeltél?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#72198) b.gyula1983 válasza Czimby (#72196) üzenetére


b.gyula1983
tag

Azt látom, hogy amit linkeltél (4ohm) annál magasabb a dB érték, de a Hz is magasabbról indul. Mélyekhez nem tudom melyik lenne jobb.

(#72199) Gabady válasza b.gyula1983 (#72198) üzenetére


Gabady
aktív tag

Pont emiatt vennék gyárit. Van már egy fél szetted, amihez vennél plusz szettet. Nem tudsz a hangszórókról semmit csak az átmérőt és a terhelhetőséget. Oké hogy hurka a fejegység erősítője, de ha lesz az autóba 2 különböző szett, tök más lesz a hangkép. Egyik x dB érzékenységű a másik y.... Én mindenképp egy pár gyárit tennék bele, azzal nincs nagy varia.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#72200) b.gyula1983 válasza Gabady (#72199) üzenetére


b.gyula1983
tag

Igen, de a gyári bontott 13 ezer, és ki tudja van e baja. Ha jobbat teszek be, akkor tudom állítani hogy az elsőkre erősebb jel menjen. Vagy ha legalább olyat kapok annyiért újonnan, akkor minek foglalkozzak a bontották.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.