Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) Nagyfejű válasza Wiz Khalifa (#71599) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Ne haragudj de kurva nagy hülyeségeket irogatsz,itt a hangminőség rajongói vannak,és nekik magyarázod a kw teljesitményeket......teljesitmény nem egyenlő a hangminőséggel.....

(#71602) Wiz Khalifa válasza troll81 (#71600) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tudom hogy ott nem annyi van. Nekem lesz annyi kb. Neki tudom hogy sokkal több van a Golf-ban.

(#71601) Nagyfejű:
Nem is mondtam hogy egyenlő. Témaváltás volt hogy a kocsi szétpereg. De mind1.

A lényeg hogy hidd el én se szart fogok venni. Én is ügyelek a minőségre. Az RCA kábeltől kezdve minden a minőséget szolgálja nálam.

Smoke some weed nigga!

(#71603) Lite válasza gramofon89 (#71590) üzenetére


Lite
őstag

A frekvencia egy dolog, a másik, a meredekség. A kettő együtt adja ki a megfelelő eredményt. Nekem 63 Hz-re van állítva, 24 db/oktáv meredekséggel. Azaz a szub nem nagyon szól rá a közepekre, gyorsabban halkul, így jön ki a fázis. Sedan kocsiról beszélünk... Ehhez képest a 80-nál éledő cucc nem feltétlen az igazi. Egy jó első szett még bőven szól ott (megfelelően szigetelt ajtóban).

(#71604) troll81


troll81
addikt

CS 265 25 Rainbow Germanium 6 5" valakinek tapasztalata ezzel a szettel hallotta e esetleg? :F

(#71605) gramofon89 válasza Lite (#71603) üzenetére


gramofon89
tag

Azért nem értettem, egy szigetelt ajtóban le lehet engedni 80 alá a szettet és értelme is van.

[ Szerkesztve ]

(#71606) BBéci válasza gramofon89 (#71605) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen le lehet engedni, sok esetben erősen ajánlott, de attól még nem lesz vacak a hang, ha 80 hertzen vágnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71607) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

uh nagyon sok irogatas megy itt vagasrol latom :) ez egy RTA hasznalataval kapott abran alapszik? :D vagy egy hifi altal rajzolt gorben aminek a valosaghoz szinte semmi koze :)
Nem vedeni akarom a vita inditojat de az hogy 24dB/octave al vag az nem biztos hogy valosag...lehet azt allitja be de ... a valosag sokkal masabb.
Nalam a melykozep allitasa egy kenwood on volt olyan hogy hozzaertok is azt mondtak no way... de igy hangzik jol. Sajnos ezek a fejek nem tul pontosak ebben...sem :)
/Z

(#71608) gramofon89 válasza BBéci (#71606) üzenetére


gramofon89
tag

Persze, hogy nem lesz minden rendszer mást igényel.

(#71609) Nagyfejű válasza troll81 (#71604) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Bitang a mélyközepe,magasa nem nagy kaland aktívba...

(#71610) troll81 válasza Nagyfejű (#71609) üzenetére


troll81
addikt

Okes köszönöm a választ. milyen erősítővel hajtottad? Vagy profi line vagy germanium is opció még.

(#71611) fojtviki válasza troll81 (#71610) üzenetére


fojtviki
senior tag

A CS 265-nek a magasai is nagyon jok:)))

(#71612) troll81 válasza fojtviki (#71611) üzenetére


troll81
addikt

Szia meg megvan?

(#71613) fojtviki válasza troll81 (#71612) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nincs :(

(#71614) troll81 válasza fojtviki (#71613) üzenetére


troll81
addikt

fel hajtottam par regi jo dolgot es beepitenem lassan mert lesz idom ujra egy keves.

(#71615) vhw


vhw
addikt

Szeretnék egy kis segítséget kérni; egy 2011-es Mitsubishi Lancer gyári fejegységével (GPS nélküli, alap modell) illetve a csatlakoztathatósággal van probléma.

Az autóban van AUX és USB csatlakozó is (mindkettő a középkonzol alatt - nem a kesztyűtartóban), pendrive (FAT32, 4 GB mp3) - egy JVC KD-X220-al probléma nélkül működött. Viszont a manuálban leírtakat követve; hosszan nyomni a CD gombot (mode váltó) csak AUX módba vált át, nincs USB (vagy Bluetooth). AUX-ban csak halk kattogás hallható a hangszórókból, több percen át, látszólag semmi eredmény (beolvasás?) nélkül.

Angol fórumon valaki említette, hogy ez a fejegység csak max 2GB-s pendrive-okkal bír el - lehetséges?
Vagy nem lenne rendesen bekötve az USB csatlakozó?

Van tapasztalatotok a kérdéses típussal?

Köszi.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#71616) Nagyfejű válasza troll81 (#71610) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Bocsánat germaniumot hallgattam steg erösitövel clarion fejjel kábelezés már nem tudom

(#71617) Lite válasza gramofon89 (#71605) üzenetére


Lite
őstag

Le is van engedve 63 Hz-ig, szigetelt az ajtó. Sőt, még lejjebb is él. De ez tetszik... :)

#ZOmbi: Azért itt egy Pio 80PRS-ről beszélünk, mint fej és a vágást eszközlő modul... Ha ebben nem bízhatnék, akkor vajon miben?

(#71618) pengusz77 válasza vhw (#71615) üzenetére


pengusz77
senior tag

Nekem volt ilyen 16GB-os pendrive-al simán ment. A 330/342 Bt meg 128GB-al. Nincs letiltva valami a forrásoknál? Én pl kikapcsoltam az auxot és az am-et, ilyenkor a forrásnál csak a fennmaradókat váltja be.

(#71619) pengusz77 válasza vhw (#71615) üzenetére


pengusz77
senior tag

Egy kérdés: a gyári auxot és usb-t hova/hogyan kötötted be?

(#71620) vhw válasza pengusz77 (#71619) üzenetére


vhw
addikt

Én még nem piszkáltam bele (be se néztem még a fejegység mögé - amennyire tudom gyári mindkét csatlakozó, az AUX és az USB is. De érdekes, hogy nem jelenik meg az USB mode, a bluetooth annyira nem is zavarna... bár egyébként a kormányon megvannak a telefonkezeléshez a gombok...)
Letiltani hogy lehetséges a módokat? (csak az owner's manualt lapoztam át egyelőre - lenne egy komolyabb manual-ja a fejegységnek is, ahol részletesebb leírások vannak?)

Ma reggel kipróbáltam egy másik pendriveot; 8 Gb, FAT32, 1,5 Gb mp3, csak pár; 5-6 mappa a gyökérben, se képek, se egyéb fájl, csak mp3 - ugyanúgy nem olvassa be. (egy másik fórumon túrkálva a fájlok, mappák számára, elhelyezésére adtak tippeket - de ezek szerint az ilyen kevés adatot tartalmazó pendrive-ot se viszi.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#71621) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Pioneer kiszedő kampót tudom valamivel helyettesíteni?
Nem szívesen bontanám le a középkonzolt, ellenben nincs kiszedőm hozzá.

Köszi :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#71622) gramofon89 válasza Lite (#71617) üzenetére


gramofon89
tag

Az a lényege az egésznek, hogy magunknak tetszetős legyen :)

(#71623) pengusz77 válasza vhw (#71620) üzenetére


pengusz77
senior tag

Tehát a gyári fej ki lett cserélve egy jvc fejegységre.
A fejegység usb-jét/ aux-át próbáltad?
Ha csak iso csatival van bekötve (gyanítom igen), akkor a gyári csatlakozóid nincsenek rákötve az új fejre, így azok nem is fognak szólni.
A beállítás: system menü - source select. itt tudod ki be kacsolni miket mutasson a source-nél.

(#71624) pengusz77 válasza vhw (#71620) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ja bocs elnéztem :D
Szóval gyári fej van benne. (A jvc fej zavart be)
Akkor tárgytalan amiket írtam. Lehet a gyári fej ment tönkre.
Vagy lehet az előző tulaj szervízelte...

(#71625) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok! Valaki nem tervez eladni egy renaulthoz való kormánytávvezérlő adaptert, egész véletlen!? :D

(#71626) vhw válasza pengusz77 (#71624) üzenetére


vhw
addikt

A JVC másik autóban volt.

Ez a 2011-es ilyen átmeneti év lehetett a modelnél; állítólag a 2010-es még csak AUX csatival szerelve jött ki 2011-ben volt AUX és USB is, 2012-től viszont eltűnt az AUX és csak USB maradt. (esetleg szoftveresen nincs rendben a fejegység, hiába a fizikai USB port?)

Megint máshol valamilyen USB kábelt említenek; nem direktbe kellene a csatlakozóba dugni a pendrive-ot, hanem ezen a kábelen keresztül. (az owner manual is említ egy ilyen kábelt, viszont nem találok semmi cikkszámot, vagy azonosítót miféle spec Mitsubishi kábel lenne ez)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#71627) Amarth válasza Mukucs (#71625) üzenetére


Amarth
aktív tag

Mennyiért vennéd?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#71628) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Talán nem teljesen OFF.

Megbízható, hangszóró javítót keresek Budapesten. Szokásos peremezésről lenne szó, de mivel vintage dolog nem szeretném ha jelentősen változna a hangkarakterisztika.

Köszönöm! :R

(#71629) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani autóhifist, aki a héten vagy jövőhét első felében rá tudna nézni egy hangrendszerre? Probléma: Nem rég lett vásárolva az autó (e92), gyári fejegyszég, gyári hangszórók tudtunkkal, csak a hátuljában van egy nagy láda meg erősítő. Úgy volt, hogy ez nem jár az autóhoz, ezért az előző (német)tulaj elkezdte szétszedni, de végül nem volt ideje, így mindent csak visszadobott a kocsiba, de nem kötötte össze újra. Most a rádiót bekapcsoljuk és bármilyen frekvenciára rakjuk, az összes hangszóró teljesen néma. Nagyon vakon vagyunk a témában sajnos, ezért szeretnénk elvinni valakihez asap. Köszi :)

(#71630) dmad válasza Mukucs (#71625) üzenetére


dmad
aktív tag

Mondjuk azt sem ártana tudni milyen rádiót akarsz és milyen évjáratú autóba...
:)

Élj úgy, hogy.......

(#71631) Mukucs válasza dmad (#71630) üzenetére


Mukucs
senior tag

Clio 2 (2001-2005) höz valót. Update Listes rádió volt benne.

(#71632) akos727 válasza akos727 (#71629) üzenetére


akos727
senior tag

Jah igen, Budapest, Budaörshöz minél közelebb. :)

(#71633) Gabady


Gabady
aktív tag

Adódhat-e abból bármi problémám, ha a remote szálra rákötöm a mélyláda világítását, ami 4 db led ?

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#71634) MunezXBK válasza Gabady (#71633) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez mire is jó?

(#71635) Gabady válasza MunezXBK (#71634) üzenetére


Gabady
aktív tag

Tuner ;]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#71636) pengusz77 válasza vhw (#71626) üzenetére


pengusz77
senior tag

A kábelt szerintem csak azért írja, hogy a fejegység usb-je ne sérüljön a sok ki be huzogatástól. (Amúgy ez a jvc manualokban is így van)
Próbáld ki egy 2GB-os pendrive-al, hátha az a baj.

(#71637) Z0mbi válasza MunezXBK (#71634) üzenetére


Z0mbi
senior tag

magasabb frekvencias hangok interferalnak majd a led altal kibocsajtott feny frekvenciajaval. Magyaran aktiv fazistolas 6-7THz en... ;)

(#71638) BBéci válasza MunezXBK (#71634) üzenetére


BBéci
titán

VPS

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71639) troll81


troll81
addikt

Ez valakinek ismerős?elég ismeretlen erősítő, tapasztalatok bár mi jöhet infó ezzel kapcsolatban.

(#71640) mlado


mlado
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, Suzuki jimnyben szeretném a hangzást javítani. Csinált már itt vki ilyet?Gyári OEM Clarion fejegyseg van benne, az előző tulaj tett bele Yatour MP3 adaptert. Első körben ezt nem cserélném. Azt olvastam max 30 W, 14 Rms a fejegyseg. A gyári Sanyo hangszórók 10 centi méretű. Sajnos csak ekkora hely van. Mit ajánlotok esetleg ide, vagy kiegészitesnek vhova. Elvileg hátul is van kiépitve hangszóró hely, de az is 10 centis. Ajtóban nincs hely, azt láttam. Olvastam olyat esetleg ülés alá lehetne tenni még mélyet? Tudnátok ötletet adni? Költség hatékony megoldás érdekel, nem várok csodát, csak erősebb hangzást, kicsit tisztább és több mélyet.Köszönöm a válaszokat előre is.

(#71641) Nagyfejű válasza troll81 (#71639) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Eladó?????

(#71642) troll81 válasza Nagyfejű (#71641) üzenetére


troll81
addikt

Nem semmiképpen.informacio gyűjtés van elég keveset tudok ezekről.

(#71643) gramofon89 válasza troll81 (#71639) üzenetére


gramofon89
tag

https://elektrobarlang.blogspot.com/2017/05/javitas-sony-xm-1000-fix-upgrade.html?m=1

(#71644) troll81 válasza gramofon89 (#71643) üzenetére


troll81
addikt

Köszönöm.ezen felül személyes tapasztalat bármi információ? eléggé fukarkodik a net is sajnos.

(#71645) gramofon89 válasza troll81 (#71644) üzenetére


gramofon89
tag

Személyes nincs, de bele van írva milyen karaktere van ettől többet mit szeretnél? :DD Kb minden még made in japan erősítő hasonló hangkarakterrel rendelkezik. Nekem alpine van ami még japán 99ből na annak is olyan felbontása van olyan dinamikával, hogy beszarás. Minőségi alkatrészek jellemzik elna, nichicon kondik amik húsz év után sem púposak. Szóval nem nagyon nyúltál mellé azzal a sonyval sem csak érdemes olyan rendszerbe illeszteni amibe kifutja magát :)

(#71646) troll81 válasza gramofon89 (#71645) üzenetére


troll81
addikt

Mar nagyjából össze alt 3 ut aktiv helix dsp pro pioneer vagy kenwood fej. A szett u dimension vagy mikro precision ha birja hidava akkor accuton... De jelenleg koltozok igy ez jegelve... Sajnos.

(#71647) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! NIncs valakine véletlenül Alpine PDX M12-höz "quick connect" csatlakozója? Hangszóró- és tápcsati is kéne, 1-1 darab. Köszönet! (Ugyanez van egyéb PDX-ekben is).

uff

(#71648) meri


meri
aktív tag

Még egy kérdés. DLS MW-10D szub - mi a véleményetel erről? Ha hallottatok ilyet, milyen dobozban volt, hogyan szólt? Köszi.

uff

(#71649) gramofon89 válasza meri (#71647) üzenetére


gramofon89
tag

Amazon vagy ebay, tudtommal itthon nem lehet ilyen kapni.

(#71650) #10726912


#10726912
törölt tag

up, hogy visszataláljak.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.