Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71451) Z0mbi válasza tomszli11 (#71450) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Az autod tipushoz kell vegyel konvertert a fej tipusahoz. :) ebbol egy info sincs meg itt :)

(#71452) tomszli11 válasza Z0mbi (#71451) üzenetére


tomszli11
tag

Egy Skodai Fabia I-es típusról lenne szó,
A mellékelt linken látható módon van bekötve.
link

(#71453) Wiz Khalifa válasza tomszli11 (#71450) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az új rádiódhoz kapnod kellett volna átalakítót szabvány ISO-ra. Ha jobb minőségű fejegység akkor olyat amin felcserélhető a memória és az állandó 12v mert sok kocsiba felcserélik.

Smoke some weed nigga!

(#71454) tomszli11 válasza Wiz Khalifa (#71453) üzenetére


tomszli11
tag

Bocsi félre írtam szóval amit vennék azon nem látok hátul olyan kimentet.
Küldenék egy linket a választott típusrol, és akkor ahogy jól értelemezem, kapnom kell majd mellé egy átalakítót amivel csak össze kell dugni a már meglévő autóból kijövő kábelekkel?

kiszemelt darab

Köszi.

(#71455) logenka01


logenka01
csendes tag

Sziasztok! Melyik autórádió a jobb minőségű? Alpine UTE-200BT vagy Pioneer MVH-S410BT?

[ Szerkesztve ]

(#71456) Wiz Khalifa válasza tomszli11 (#71454) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen kell kapnod hozzá. :) És amit adnak azon cserélhető a memó szál meg az állandó 12v. :)

Smoke some weed nigga!

(#71457) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Milyen 1din autóradiot ajánlanátok 30k összegig, ami bluetooth tudja? Gyári hangszórókhoz kellene és melylada nincs. Ezt néztük ki egyelőre, szimpatikus a spotifyt lehetőség. Pioneer mvh-s410bt.

(#71458) civicfan


civicfan
tag

Hello! Hogy lehet az, hogy ezen az oldalon [link] lévő díjnyertes Honda, ha jobban megnézitek a rendszer összetevőit, egy olcsó Rockford mélynyomóval nyert díjat!
Rockford Fosgate R1S412, itthon huszonezer körül van.

(#71459) Wiz Khalifa válasza civicfan (#71458) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az egész cucc fura. A rádió is viccnek néz ki benne na de mind1.

Amúgy ahogy látom a kialakításokat amiatt nyert díjat. Mert ha a mélynyomó kajak a dobba van téve az azért eléggé felnyomja a dolgokat. :)

Am a Rockford nem olyan szar.

Smoke some weed nigga!

(#71460) MunezXBK válasza Wiz Khalifa (#71459) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Először P99RS-nek néztem azt a fejet. Ami annyira nem vicc.

(#71461) Wiz Khalifa válasza MunezXBK (#71460) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én úgy értettem hogy abba a kocsiba vicc. :)

Egy trabiba jól mutatna de egy modern kocsiba inkább az amit írtál. :)

Smoke some weed nigga!

(#71462) BBéci válasza MunezXBK (#71460) üzenetére


BBéci
titán

Az RS-D7R sem vicc.
A Pioneer ODR szériája mindig a non plus ultra kategóriába tartozott és tartozik ma is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71463) troll81 válasza Wiz Khalifa (#71461) üzenetére


troll81
addikt

A vicces autóból az első micro precíziós szettet elfogadnam,jól egy.de ez a komponens válogatás valószínűleg jól sikerült a tulajdonos nak.

(#71464) MunezXBK válasza BBéci (#71462) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Főleg.

Wiz Kalifa: 2004-es árat találtam, 2.000€... még mindig vicces szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#71465) gramofon89 válasza civicfan (#71458) üzenetére


gramofon89
tag

Nem az olcsó roki méllyel nyert díjat, hanem a többi komponenssel aminek az árát összeadnánk sokan sírva fakadnának. A nem mindennapi kialakításról nem beszélve ha megnézitek azt a magas elhelyezést például ahhoz milyen tudás kell meg mennyi meló, hogy hozza azokat a szép kupákat :) amik ha jól olvastam emma kupák ami nem kis dolog.

(#71466) Ear001 válasza gramofon89 (#71465) üzenetére


Ear001
addikt

Hát igen, minden hangszóró előtt ott egy hangterelő, a 10-es meg a magas előtt jól látszik a mindeniránybahangterelőkúp is. Nem hiszem, hogy ez így elsőre összeállt, rettentő munkaóra lehet benne.

A Roki meg..., kell egyáltalán szub egy 17-es Micro Precision alá? :F

(#71467) gramofon89 válasza Ear001 (#71466) üzenetére


gramofon89
tag

Gyanítom ebben a rendszerben mindennek oka van :DDD
Amúgy szívesen meghallgatnék egy Z-t szerintem itthon nincs is senkinek. 7.16ot hallgattam már az se kutya :)

(#71468) Wiz Khalifa válasza MunezXBK (#71464) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem arra értem hogy szar vagy olcsó. Félrenéztétek. Hanem abba a kocsiba viccesen fest. Egy retró kinézetű fejegység szerintem nem annyira passzol abba a modern kocsiba. Inkább az én 27 éves járgányomba. :)

Smoke some weed nigga!

(#71469) MunezXBK válasza Wiz Khalifa (#71468) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Referencia fejegység, nem dobnak belőle évente újat.

(#71470) BBéci válasza Wiz Khalifa (#71468) üzenetére


BBéci
titán

Ízlés dolga, szerintem egyáltalán nem retró kinézetű, minden szempontból megállja a helyét ma is, bármilyen autóba építve. Jókora OLED kijelző, két nagy gomb fogja közre, bárcsak olyanom lenne 2017 márciusi autómban!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71471) civicfan válasza civicfan (#71458) üzenetére


civicfan
tag

Töprengtem, nem lehetséges hogy azért van az a Rockford mélynyomó hogy szinezze a hangot! Kis basszusra állítva. Nem hallottam még Micro-t, de gondolom semleges karakter lehet!

(#71472) Hardtech


Hardtech
tag

Ehez a ládához tudna valaki ajánlani erősítőt ? Mekkorát kéne keresnem hozzá, milyen márkák a jók ? Inkább újat szeretnék ,de esetleg van valami jó használt azt is megnénzém. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#71473) Z0mbi válasza Hardtech (#71472) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Hali
Van egy ilyenem otthon a szekreny aljan ha erdekel:
[Rocford Fosgate Punch 360a2]
A/B osztaly, megbizhato, a vilagbol is kimegy kb. Old-school cucc (majd 20 eves) es 'van benne anyag' :D

[ Szerkesztve ]

(#71474) orbano válasza Wiz Khalifa (#71461) üzenetére


orbano
félisten

Viszont hangban körbekocsikázza a P99-et az az ODR. Az eddigi legjobb mélyhang amit hallottam pedig belépő kategóriás 30-as driverekből jöttek, persze komoly, hozzá passzoló elektronikával. Itt jellemzően az erősítő és a driver és a kocsi szinergiája a döntő, nem a komponensek kategóriája. Az a micro szett meg magáért beszél, jujjdeszeretnékegyolyat... mondjuk DA100 Genesisekkel :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#71475) Hardtech válasza Z0mbi (#71473) üzenetére


Hardtech
tag

Mennyibe kerul? Posta megoldhato ? Eleg ehez a ladahoz ?

(#71476) Z0mbi válasza Hardtech (#71475) üzenetére


Z0mbi
senior tag

ment privi

(#71477) orbano válasza Hardtech (#71475) üzenetére


orbano
félisten

hulyeskedsz? az életben nem lesz olyan komoly hifid, ahova ennek a rokinak a minősége passzol :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#71478) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Fejegység beszerelésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni tőletek.
Sajnos bátortalanul nyúlok hozzá, mert korábban sikerült egy Suzuki-nak a biztosíték tábláját lángra lobbantani, a nem megfelelő test miatt (Kínia szabvány rádió)...
Most vettem a Fabia-ba egy Kenwood fejegységet, amihez vettem fantomtápot is.
Viszont olyan kérdésem lenne hogy a fantom tápon található kék kábelt mire kell rácsiptetnem?
Illetve van a rádióhoz ISO csatlakozó, ha megnézem és színre passzol az átalakítóba, ami a műszerfalból jön ki vezeték akkor nagy mellé lövés nem lehet ugye?
Vagy mit tanácsoltok hogyan, miképpen álljak neki a cserének?

Rádió:link
Fantomtáp: kép

Köszi a segítséget előre is.

(#71479) MunezXBK válasza tomszli11 (#71478) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kapcsolt 12V-ra kösd.

(#71480) tomszli11 válasza MunezXBK (#71479) üzenetére


tomszli11
tag

Ne haragudj de nem vagyok járatos az elektronikában, így nem mond sokat ez a válasz :(

(#71481) Gabady válasza tomszli11 (#71478) üzenetére


Gabady
aktív tag

Mire jó ez a fantom táp ?

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#71482) MunezXBK válasza tomszli11 (#71480) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Olyan 12V-ra kösd, ami csak akkor jelenik meg, amikor gyújtáson van az autó.

Bár az előzményeket olvasva, inkább ne nyúlj hozzá.

(#71483) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Ócsa környékén keresnék hozzáértőt aki betudná nekem állítani ideálisan a hangzást illetve tanácsokkal ellátni. Köszönöm. :)

(#71484) BBéci válasza Gabady (#71481) üzenetére


BBéci
titán

Sok autónak, például az összes VW csoportosnak erősítős az antennája, amihez áram kell és azt megkapja a gyári fejegységtől antennán keresztül. Fejegység cserekor ezt a tápot külön kell hozzáadni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71485) troll81 válasza Barell (#71483) üzenetére


troll81
addikt

Keresd a topikgazdat priviben ő tud talan segíteni neked.

(#71486) hun005a


hun005a
tag

Ilyen csatlakozót keresek.

Konkrétan egy Blaupunkt DVD váltó tápcsatlakozója.

(#71487) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

Sziasztok.tegnap vettem egy jvc kd-x342bt radiot.
4x50w vagy 2x50w+1x50w tud.
Valaki tudna segíteni,hogy ezt a 3way-t hogy tudom beállítani? :)

(#71488) Gabady válasza BBéci (#71484) üzenetére


Gabady
aktív tag

Elképzelhető, hogy nekem a Renault-ba is kellene ilyet ? Elég gyenge nekem is a rádió vétel.... Nem nem gyári fej van benne.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#71489) MolnárKrisz


MolnárKrisz
csendes tag

Sziasztok! Van egy JVC KDR 971BT fejegységem és lenne egy kérdésem. Ezen a fejegységen 1db jack csatlakozó van a mikrofonnak, de én szeretnék kormányvezérlőt rákötni ctmultilead.2 kábellel ami jackes. A kérdés az, hogy rá tudom kötni ezt a kábelt a fejegységre? Ha igen akkor, hogy? Köszönöm a segítséget!

(#71490) s4tch


s4tch
veterán

Sziasztok, rég jártam erre: örömmel hallgattam a rendszert. Most viszont úgy néz ki, meghalt az egyik oldalon a jó öreg uDim Jr 6 kick. Úgy látom, az utódja a ProZ M6 lett. Mivel csak mélyközépre lenne szükségem (aktív hajtás, keresztváltó van, ProX T2 magas marad), ezt néztem ki. Van esetleg hasonló árban ajánlott vétel, vagy vegyem a ProZ M6-ot?

(#71491) dmad válasza MolnárKrisz (#71489) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Ez már egy vezetéken ( a világos kék-sárga) kommunikál a kormánytáv adapterrel.
Olyat keress hozzá, ne a jack-est.

Élj úgy, hogy.......

(#71492) dmad válasza Gabady (#71488) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Mikori Renault?
Ha TunerList, vagy UpdateList felirat van rajta, akkor biztos, hogy nem kell táp az antennának...

Élj úgy, hogy.......

(#71493) Gabady válasza dmad (#71492) üzenetére


Gabady
aktív tag

2004-es Megane. Nem tudom megmondani milyen a gyári fej, de azt tudom, hogy a benne levő pioneer fejjel gyászos a rádió....

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#71494) Speeedfire válasza Speeedfire (#71395) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hétvégén kicsit szórakoztam vele, és úgy néz ki, hogy az antenna zavart be neki. Kihúztam, és megjavult. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#71495) MolnárKrisz válasza dmad (#71491) üzenetére


MolnárKrisz
csendes tag

Köszi a választ! Bocsi, hogy értetlenkedek, de nem igazán értek hozzá. Ezen a kábelen nem csak jack van már.
[link]
JVC fejegységre a "key1" kábelt kell kötni. Azt meg tudnád mondani hogy azt hogyan csatlakoztatom az általad említett kábelhez?

(#71496) dmad válasza Gabady (#71493) üzenetére


dmad
aktív tag

Annak még biztosan nem kell táp.
esetleg az antennakábele meg van törve valahol, vagy oxidált valamelyik csatlakozó.
Jellemzően a tetőnél szokott oxidálódni...

Élj úgy, hogy.......

(#71497) dmad válasza MolnárKrisz (#71495) üzenetére


dmad
aktív tag

Nem ismerem az adaptert, de ha azt írják akkor kösd össze a key1-el a kék-sárgát...
:)
Vagy veszel egy egy ellendarabot a csatlakozójához (ez a kultúrátabb megoldás), vagy egyszerűen levágod és összekötöd a 2 kábelt!

Élj úgy, hogy.......

(#71498) Amarth


Amarth
aktív tag

Üdv!

Hertz UNO X 170 jó lehet Megane 1-esbe?
Egy Sony DSXA210UI a fejegység.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#71499) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Korábban már írtam, hogy próbálkozok egy fejegység bekötésével a Fabia-ba.
Nos úgy gondolom hogy most jött el az idő, hogy szakemberhez forduljak, mert ez így elég káoszos.
Gondoltam megosztom veletek, hogy mit találtam...
kép1
kép2
kép3

Ha valaki esetleg tud megbízható autóvillamossági szerelőt Budapest 11. kerületben vagy Budaörsön, azt megköszönöm.

(#71500) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!
Régebbi motorosoktól kérdezném, hogy nem él emlékezetükben a SAL 4 ch-s erősítő ami kék színű volt és baromi ronda plexi ablak volt a a fedlapjába vágva?

Kb. így nézett ki (értelem szerűe kékbe és egy deka felirat sem volt rajta, hogy miféle fajta):

Emlékszik valaki ennek a rettenetnek a nevére vagy bármilyen adatára?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.