Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72101) troll81 válasza Lite (#72098) üzenetére


troll81
addikt

Köszönöm az infót.beszerzem a lemezt.alacsony hangerő elegendő gondolom én. tegnap 1-1 órát mentek dobozban és ez már jelentős javulást eredményez :D meg mozdul :DDD de ez minden ilyen jellegű bejáratához jó? 29 EU az amazon :Y

[ Szerkesztve ]

(#72102) Lite válasza troll81 (#72101) üzenetére


Lite
őstag

Nem kell nagy hangerő, csak mozogjon a membrán. Én olyan negyed / harmad hangerőn küldtem. Minden bejáratáshoz jó, az első track a kis hangfalakhoz való (ott a mély nem olyan erős), a második az álló hangfalakoz (ebben van bőven mély hang, ezért jó a szubhoz is, de szigorúan ládában!), a harmadik track pedig valami nyugis cucc. Hallható változást hoz. Én anno a hangfalkábeleket is ezzel járattam, meg az rca-kat (teljes spektumú jel menjen rajtuk át alapon), vizont ez így már másik topic lenne...

(#72103) Lite válasza Wiz Khalifa (#72100) üzenetére


Lite
őstag

Az csak egy szám. A valóságot az ajtószigetelés minősége erősen befolyásolni fogja, de elég mélyre megy az... Nekem 70 Hz-en volt vágva (KMM 304BT-vel), a szub pedig 60 Hz-en. Nem volt semmilyen hiányérzetem...
Szub nélkül is élvezhető volt (persze mindent a helyén kezelve!).

Az Experience Line a legalja. Azt gyári rendszerek helypontos kiváltójaként szokták javasolni. Ne erőltessük...

Igazából a Sound Line vonal lenne az,amit beteszel és többé nem nézel szetteket... De annak a magasa nagy. A Dream Line magasa pedig pontosan bemegy az Oktáv tükörháromszögébe, a gyári helyre (kis ragasztópisztoly még kell is talán).

(#72104) Wiz Khalifa válasza Lite (#72103) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszi a választ. :)

Még emésztem a dolgokat stb... Meg előbb el kell adnom az Olympic-ot. Nem tudom miért de eljutottam most arra a szintre hogy megvettem az Olympicot közel 40k-ért aztán most sajnálok ennyit kiadni egy szettre. Nem tudom mi lett velem. Lehet meghátráltam hogy nehogy azt is el kelljen valami miatt adnom... :(

Smoke some weed nigga!

(#72105) kukulec


kukulec
őstag

Hali, egy toyota aurisban cserelnem le a gyari hangszorokat nagyobb felbontasu kiegyenlitett hangkepu hangszorokra. Melylada nem kell, decens 60-70 hz az also elvaras. Erdemes a focal termekei kozott nezelodni vagy van mas marka es tipus ami javallott?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#72106) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Nem tudom van e itt köztetek jós vagy távgyógyító de hátha találkozott már valaki hasonlóval

F astrám van
Igazából gyujtáskapcsoló zárat cseréltem és leszedtem az aksiról a sarut, nem tudom hogy ez miatt de, de az óta nem kapcsol be a Kenwood fejegysêgem, azt hittem a rádió szart be, de kipróbáltam és máshol működik, és ami még érdekes, hogy gyári Blau car 300 bekapcsol, de csak a SAFE felíratot írja ki, igen tudom hogy kód kell hozzá, de hiába próbáltam nem ajánlotta fel hogy beírjam, csak a safe et írja ki, van esetleg valakinek tippje hogy mit merre keressek?

Xbox One: bandymnc

(#72107) Czimby válasza bandi0000 (#72106) üzenetére


Czimby
addikt

Nézd meg hogy az ISO csatiban a sárga és a piros vezetéken is van-e 12V amikor bent a kulcs.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72108) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Régebben már érdeklődtem, de azóta az infók ismeretében kicseréltem az első szettet az ajtókban, valamint a gyári fejegységet is. Kaptak az ajtók butyl szigetelést is, érzésre, azonkívül, hogy nem kong az ajtó, szerintem még az autó is csendesebb lett valamennyivel autópálya tempónál, kényelmesebben lehet beszégletni. Viszont.. Most jönne a következő lépcsőfok, hogy egy kicsit mélyebb hang is legyen az autóban. Kérdés, mivel az ajtókban a hangszórók mögött nem lett kivágva a lemez / fólia szigetelés:

- vágjam ki az hangszóró mögött és nézzem meg úgy
- inkább erősítőt kössek a hangszórók elé

Melyik számít többet? Mik a tapasztalatok? A mélyláda az távolabbi jövő.

Peugeot 307.

Köszönöm!

(#72109) tthom válasza tthom (#72108) üzenetére


tthom
senior tag

Előzőhöz: ebben a típusban az ajtókárpiton vannak a hangszórók. Tehát van valamennyi hely a kárpit mögött, de direktben nem tud az ajtódoboz érvényesülni 100%ban.

(#72110) Primary92


Primary92
senior tag

Szeretnék fejegységet cserélni egy öreg Citroen C3-ban. Egyetlen ok a cserére, a telefon kihangosítás hiánya.
A kérdésem az, hogy kihangosítást ígérő JVC, Pio, Kenwood, stb. fejegységek értelmes minőségben képesek a feladatra?

A legolcsóbb használható megoldást keresem.

A Macrom márkanév alatt futó termékek milyen minőséget képviselnek?

(#72111) tthom válasza Primary92 (#72110) üzenetére


tthom
senior tag

Nekem Pioneer DEH-S5000BT van, nem is annyira alapmodell, de elég felejtős.. Pl olyan apró hibát csinál az én telefonommal, hogy kiválasztom rádión keresztül a hívandó embert és egyel alatta lévőt hívja. :)

Valamint hangminőség se az igazi.

(#72112) Czimby válasza Primary92 (#72110) üzenetére


Czimby
addikt

Pio és Kenwood-al van személyes tapasztalat.
Ha jó helyre teszed a mikrofont teljesen jól működik a dolog.
(Kormányoszlop teteje, A oszlop teteje, Visszapillantó tükör környéke)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72113) Czimby válasza tthom (#72111) üzenetére


Czimby
addikt

Ez elég érdekes, milyen teló?
Nekem Xiamiau MIUI rendszerű telefonnal hülyéskedett a Kenwood, de a rendes Andoroidossal jól működik.
A Pio amiket próbáltam 300Bt szintén jó volt.

Firmware-t frissítetted már?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72114) Wiz Khalifa válasza Primary92 (#72110) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem Kenwood KMM-304BT van. Tökéletesen működik. A fejegységről is bárkit választok ki hívja, teszi etc... :K

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#72115) Kukipapa_rr


Kukipapa_rr
tag

Sziasztok, tapasztaltabbaktól egy kis segítséget kérnék.

8. gen. Accord kormányon levő hangerő halkító gombot elég erősen kell nyomni, hogy működjön.

Márkaszervizben tartom karban a járgányt, de ez határeset, emiatt nem vinném oda. Hova forduljak ezzel? Nem találok semmit a témában.

Ezt a topicot javasolták a szaktopicban.

Előre is köszönöm

(#72116) troll81


troll81
addikt

Sziasztok valaki használ e Genesis four chanel - t? A be épített hp lp filter menyire használható ezekben?

(#72117) tthom válasza Czimby (#72113) üzenetére


tthom
senior tag

Le Pro 3, EUI. Elméletben később vettem, mint az utolsó FW, de majd megnézem, biztos, ami biztos.. Mint audio eszköz, hangminőségre jó nagyon.

(#72118) Czimby válasza tthom (#72117) üzenetére


Czimby
addikt

Szerintem a kínai teló is lehet a baj oka mint nálam is volt...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72119) pompom89


pompom89
csendes tag

Hello

Gyári hangszóró csere előtt állok, tudnátok nekem olyan oldalt, ahonnan érdemes rendelni?
Igazából egy komponens szett kellene+ kiemelő keret(nem tudom ez e a pontos neve) hozzá.
Előre is köszi :R

Xiaomi Redmi Note 8T // PS4 Slim

(#72120) bajnokpityu válasza troll81 (#72116) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2channelem van, plusz sose használtam a szűrőt :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#72121) M3cK


M3cK
tag

Üdv!
Esetleg van valakinek elfekvőben 1 pár nem használt Kicx Pro 6020 magas (1 darab is érdekel, ha nincs meg a párja)? Szívesen megvenném.

(#72122) Lite válasza Wiz Khalifa (#72104) üzenetére


Lite
őstag

Ezért mondom / mondja más is a Rainbow-t. Arra 1x adsz ki pénzt... :)

(#72123) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
Nemrég találtam rá erre az eladó fejegységre. az illető kinek mit ér meg ként árulja, mennyit érhet ez igy meg ?
sajnos az enyémnek ugyan ez a hibája és nem tudom mennyiért lehet igy eladni.
Előre is köszönöm a segitségeteket. :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#72124) Wiz Khalifa válasza Lite (#72122) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nálam sose lehet tudni hogy 1x vagy sem. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#72125) dmad válasza Cry0 (#72123) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Így - szerintem- nem fogod tudni, max 2-3 ezerért eladni.
Lehet csak egy gomb hibája (pár ezer a javítás), de sajnos proci is lehet, azt meg nem olcsó javítani és nem is találsz olyat aki megcsinálja.
El kéne vinni megnézetni, hátha olcsón megúszod, ha nagyobb a baj, akkor alkatrésznek még el lehet adni.

Élj úgy, hogy.......

(#72126) retesz147 válasza Primary92 (#72110) üzenetére


retesz147
addikt

Épp hasonló cipőben járok.
Megelégeltem a mindenféle transmittereket.
Kellene valami jó megoldás.
Az összefoglalóban ajánlott 20-40e Ft-s rádiókból már egyik sem kapható.
Alfa 147 lenne a kocsi. Fontos a jó minőségű telefon kihangosítás (jó mikrofon).
Létezik jó rádió, ami ezt tudja, vagy ebben az ársávban ez felejtős?
Köszönöm!

Xiaomi 13 eu dev...

(#72127) Czimby válasza retesz147 (#72126) üzenetére


Czimby
addikt

Kenwood KMM-BT305 vagy Pioneer MVH-S310BT a Kenwood kicsit drágább de jóval többet is nyújt cserébe! A Pio meg 3év garit ad nem 2-t.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72128) retesz147 válasza Czimby (#72127) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi szépen!

Ezeknek integrált mikrofonjuk van a rádió előlapján, vagy külön kivezetett, amit valahol el kell helyezni?

Xiaomi 13 eu dev...

(#72129) retesz147 válasza retesz147 (#72128) üzenetére


retesz147
addikt

Közben megtaláltam, külsős mindkettő.

Xiaomi 13 eu dev...

(#72130) retesz147 válasza Czimby (#72113) üzenetére


retesz147
addikt

A hülyéskedés alatt mit értesz?
Mi volt a gond?

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#72131) #10726912


#10726912
törölt tag

Üdv. A Focal 27v2 Polyglass mennyire jó szub? Van valakinek tapasztalata, vehető?

(#72132) Czimby válasza retesz147 (#72130) üzenetére


Czimby
addikt

Szerintem az már nem vehető figyelembe, mert egy kdc-bt53u volt. Azóta kb 3uj generáció jött ki kenwoodból.

És az is csak miui szoftveres xiaomi telóval hülyéskedett.
A rádióról nem tudtam fogadni a hívást, kicsöngött de nem lehetett felvenni. Szerintem a miui hibábája volt, mert más telóval nem csinálta.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72133) retesz147 válasza Czimby (#72132) üzenetére


retesz147
addikt

Aham, értem, köszi.
Csak azért a félelem, mert nekem Xiaomim van Miuival, párom meg Iphone-os.

Xiaomi 13 eu dev...

(#72134) dmad válasza #10726912 (#72131) üzenetére


dmad
aktív tag

Szerintem nagyon jó.
Méretéhez képest nagyot tud szólni, és szépen is teszi!!
:)

Élj úgy, hogy.......

(#72135) #10726912 válasza dmad (#72134) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ok, köszönöm.

(#72136) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Megane1-be előre 13-as hangszórók mennek. Kárpit mögött bőven van hely, jó sok levegővel dolgozhat. Van értelme szétfarigcsálnom, hogy egy 16-os bemenjen, szólnak azok annyival jobban?
Van fent külön magas sugárzónak hely, de én kétutast akarok egybe az ajtóba. Ezek tűrhetően szólnak? Ezekhez általában nincs hangváltó, legalábbis amiket én láttam 2 csúszósarusak nem szólaltatható meg külön a középső magas rész csak egy kondi van csak a magashoz forrasztva.

(#72137) #10726912 válasza #89309696 (#72136) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szia. Nincs értelme, nem lesz jobb a 16 centis, a külön magas rendszerét hagyd meg, sokkal jobb, mintha letennéd a magas forrását a bokádhoz.A hang minősége nem a hangszóró mérettől függ, kivéve a mélytartományt, aminél a 16 centis azért szerepelhet jobban, mint a 13 centis.(de ez sem kötelező érvényű, lehet a 13 centis jó.). A sztereó térérzet egyenlő lenne a mostanihoz képest a nullával, ha lentre teszed a magassugárzót. Ha mindenáron előre be akarod faragni a 16 centist (mert mondjuk több mélyhangot akarsz hallani), megértem, ez esetben a 16 centis hangszórón (ha kétutast veszel) kössd ki a magassugárzót, és a külön csipogót hagyd meg. Elég, ha a kondenzátort lekötöd a kétutason, s akkor csak a mélyközép fog szólni.

(#72138) #89309696 válasza #10726912 (#72137) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem akarok mélynyomót, mert nem fér el. Maximum az anyósülés előtt, de ott meg túl közel lenne. Még a csomagtartóban is sokszor közel van, más autóknál is ha kiszállok és messzebb megyek 1-2 méterrel szebb lesz a mély hangja, mint beülve. Úgyhogy a mélynyomót szerintem nem kéne erőltetni. Ezért gondoltam a 16 centiseket befaragni, de akkor nagyon pontosan kell, hogy ne szeleljen ki sehol. Meg szivacsozni vagy parafázni az ajtót akár a kárpitot is belülről.
Mondjuk túl sokat sem akarok rá költeni, mert csak hétvégén autózom vele akkor se mindig. 4000 Km-t tettem ebbe a kocsiba másfél év alatt, szóval nem sok értelme van pénzt locsolni a hangrendszerébe. De a gyárinál jobb kéne. Most nincs is benne semmi, a gyárit eladtam.

(#72139) #10726912 válasza #89309696 (#72138) üzenetére


#10726912
törölt tag

Értem. Ezért irtam, amit. Ha belefaragod a 16 centist, akkor kőssd le a magassugárzót, a 16 centisnek csak a mélyközepe fog szólni, a csipogót is kössd be. Több mélyhangod lehet, mint egy 13 centissel, ez lehet az előnye. Nem irtam, hogy mélynyomót tegyél.

(#72140) Amarth válasza #89309696 (#72138) üzenetére


Amarth
aktív tag

Nekem is MEgane 1 van,simán bement a 16-os faragás nélkül.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#72141) #89309696 válasza Amarth (#72140) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szedán vagy ferdehátú? Azoknak 16-os, a kombi 13-as. A kombinak nincs a hátsó ajtajában se hely, hanem a csomagtartóban van az is 13-as.
Lehet, hogy egy bontós szedán ajtóbelsőt át tudnék rakni ha azonos méretűek a kombiba és akkor frankó lenne, de ennyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#72142) Amarth válasza #89309696 (#72141) üzenetére


Amarth
aktív tag

Ferde.
A 16-os volt benne, amikor vettem, igaz egyből kuka volt, mert már szét voltak porladva a szélek.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#72143) troll81


troll81
addikt

Sziasztok hova kossem a remot szálat ha csak a kocsi indítás után szeretném hogy kapcsoljon az erősítő?jelenleg kulcs bedug és indul minden. Meg a fejem lévő remot nem kapcsolja be az erősítő t az antennán még mindig készenlétben van ezt sem szeretném

(#72144) #89309696


#89309696
törölt tag

A fejegységeknél a RCA kimenethez odaírnak feszültség értéket is, de láttam nem mindig egyeznek. Ez mennyire gond egy jövőbeni erősítőnél pl, ha eltérőek?

(#72145) Czimby válasza #89309696 (#72144) üzenetére


Czimby
addikt

Hozzá illeszted az erősítőt. Erre van a gain.

Minél nagyobb a jelszint annál jobb egyébként.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72146) vasi89


vasi89
addikt

Hali,

Mit érhet egy ilyen cucc?

Audison LR 270

(#72147) troll81 válasza vasi89 (#72146) üzenetére


troll81
addikt

Tiéd? Hasznalod? Vagy miért eladó? Annak jó hangjának kéne lennie.

(#72148) vasi89 válasza troll81 (#72147) üzenetére


vasi89
addikt

keresgélek erősítőket aztán ajánlották de nem írt árat a srác így nem tudom mit mondjak neki.

(#72149) troll81 válasza vasi89 (#72148) üzenetére


troll81
addikt

Állapot függő erősen nekem is van lr audison szeretem jó karaktere van .ha volt is javítva de szakszerűen az nem okoz gondot.nezd azt rendesen látszik ha kokanyoltak e vagy rendbe van e belül.

(#72150) troll81


troll81
addikt

sziasztok. Valaki nem tudja a Rainbow CS 265.25 Germanium mekkora mágnes átmérővel rendelkezik? :F

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.