Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) Perzeusz


Perzeusz
tag

Múltkor érdeklődtem hangszórók felől. Azóta jobban beleolvasgattam a fórumba, és már hajlok rá, hogy erősítővel is megtámogassam a rendszert, ill. ajtószigetelést is végezzek.
Kicx QS-4.65 vagy 4.95 erősítőre gondoltam (QS-4.160 szerintem nagyon túlzás az igényeimnek. Nem kell hatalmas hangerő, csak igényes, tiszta hangzás)
Azért gondoltam 4 csatornás erősítőt, hogy később - ha meggondolom magam - tudjak mélyládát is betenni. (Bár azt is ülés alá tudnám csak.)
Szigetelő anyag: CTK Standard 2,5 vagy a Hanno-Protecto PF830.
2m² elég lehet belőle? Autó: Kia Ceed kombi
A kiemelő keretet csak akkor tudom kivágni MDF lapból, miután lebontottam a kárpitot, vagy előre megcsinálhatom? Igazából egyszerre akarok majd mindent beépíteni, miután megjöttek a hozzávalók. (idén tuti nem) Kábeleken még el sem kezdtem agyalni. Biztos lesz pár kérdésem még.

2 db WD Red 2TB eladó

(#72752) troll81 válasza Perzeusz (#72751) üzenetére


troll81
addikt

Szia keress használt jo erősítőt. Kb 30 40 k körül igen jokat lehet talalni. Minőségben jobbakat mint a kikx. Steg soundstream. Audio system stbb sok régebbi erősítő jobb mint a mai 1000 millió wattos csodák. Egy 75.4 vagy 105.4 stegbol vagy audio system twistster f4 pl. Referenc soundstream 4 csatornas.
Nem kell hatalmas hangerő, csak igényes, tiszta hangzás ez a mondat mindent üt :) ehhez jelenleg en is probalkozom 4x50 w al es 8 ohmon. Legyen hangerő es nagyon jo minőség.

Milyen szett milyen zenei stílus hoz?
Milyen fej egység, milyen formátumu zene? Es meg meganyi kérdés.

(#72753) troll81 válasza 3800+ (#72750) üzenetére


troll81
addikt

Szia a torz jel mindent megol.
de arra emlékszem hogy MOSFET-es 4x50W teljesítményű 4x12-15 lenne inkább. Igy ahogy leirod igazabol koax hangszóró szett ugy h mindegy csodat ne várj ettol. Amugy a fejek ha 40 ig van skalazva a hangerő 25 től siman torz jel jon ki belőle. En max 26 ig tekerem az enyém de nem maradsz az autoban meg. :)

(#72754) Perzeusz válasza troll81 (#72752) üzenetére


Perzeusz
tag

Nézegettem használtakat is, de egyelőre nagyon keveset találtam. (lehet, nem a megfelelő helyen néztem)
"Legyen hangerő es nagyon jo minőség." Én azt mondom, hogy számomra nem fontos a hangerő. A minőség a fontos.
Fejegység már megvan: Kenwood DMX 7017DAB
Zene: Flac USB-ről
Stílus: sokrétű (elsősorban klasszikus, meg jazz, de elektronikus is)
Első szettre a Focal PS165FX a legszimpibb. De NEM hallgattam sehol sajnos! (otthoni hifi/házimozi rendszerem kiválasztása során sokat jártam bemutatótermekbe hallgatózni erősítőket, hangfalakat, most enélkül gondoltam megoldani :) )
Szóval szívesen veszek olcsóbb szettet is :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#72755) troll81 válasza Perzeusz (#72754) üzenetére


troll81
addikt

Szia akkor szettben fentebb mennek focalban pl. 400 eu körüliig. Erősítő audio system as 100.4 legalább. Kábelek szintén egy 200 250 eu.
Ahhoz h minden jol szóljon tobbet kellene bele fektetni.
Igy az igényt tudva kikx erősítő tuti nem opció. Minden komponensbol egy jo erős szintet kell hozni.
Nekem az autom gladen sql szett van steg k4. 01. Alpine fej egy hifonics brutus bxi6000d a subnak 15 col épített lada es nyomó jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#72756) Donki Hóte válasza Perzeusz (#72751) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A kiemelő keretet csak akkor tudom kivágni MDF lapból, miután lebontottam a kárpitot, vagy előre megcsinálhatom?

Ha találsz az autód pontos típusának és kivitelének megfelelő szabásmintát valahol a neten, vagy le tudsz mérni egy tutira megfelelő kiemelőkeretet, akkor előre is megcsinálhatod.

Ha viszont nincs teljesen pontos mintád, akkor csak nagyjából tudod megcsinálni, a beépítéskor még elég sokat kell majd rajta reszelni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#72757) Perzeusz válasza troll81 (#72755) üzenetére


Perzeusz
tag

Még emésztenem kell a leírtakat. Elsőre túlmegy a rászánt összegen. Mégis csak egy autóról van szó, nem egy nappaliról.
Amúgy gratula a szettedhez!

Donki Hóte: Majd keresek mintát. De ha nincs, az se baj, majd kivágom szétszedéskor

2 db WD Red 2TB eladó

(#72758) troll81 válasza Perzeusz (#72757) üzenetére


troll81
addikt

Na igen. Inkább többet gondold at mint h rosszul dönts vásárolj.
A szett 2 ohm megy de szeretem egyből kettő került be :)
A nappaliba en pl autos erősítőt tervezek használni..... Jo lesz az nekem oda ugy döntöttem. Ha napi 2 3 orat vezetsz akkor megeri minden ra fordított pénzét a technika. Ezzel igy vagyok en. :R

(#72759) 3800+ válasza troll81 (#72753) üzenetére


3800+
őstag

Szia!

Skálázva nem tudom meddig van a fejegység, inkább csak az tűnt fel hogy már közel sem bír akkora hangerőt a rendszer mint régen tehát valami öregszik. Csodát nem várok, igazából a kérdésem az továbbra is hogy amit kinéztem szett megéri-e az árát. :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#72760) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Az autós kihangosítómhoz nagyon silány minőségű jack dugós mikrofont adtak, ezért alig hallani amint mondok az autóban illetve az árnyékolás miatt nagyon recseg is.
Milyen mikrofont tudnátok ajánlani ami megfelelően árnyékolt és és jó minőség?
Jó lenne valami PC-hez készült minőségi cucc is!

:R

[ Szerkesztve ]

(#72761) Zizi123


Zizi123
senior tag

Sziasztok!
Az "uj" ceges automba at szeretnem telepiteni az eddigi "hangrendszeremet", amivel eddig nagyon elegedett voltam. Imadom a hangjat, es barki hallotta hasonlokeppen nyilatkozott rola.
Tehat annak mar utana neztem, hogy a DLS Reference 16,5cm-es hangszorokat siman at tudom tenni az Opel G Astra Caravanba, de a Clarion CX609e 2DIN-es fejegyseget nem tudom hely hianyaban. (A Clariont sk kicsit modositottam, hogy sokkal szebben szoljon, a kondikat kicsereltem Audio-Grade kondikra, a muveleti erosito is cserelve lett, es meg 1 par kisebb dolog). Meg igy 5-6 ev utan is minden nap beleszeretek a hangjaba.

Tehat a kerdesem az lenne, hogy milyen fejegyseget tudnatok ajanlani, aminek szep / gyonyoru hangja van alapbol, minden modding nelkul????
Vagy milyen regebbi modellt tudnatok ajanlani, ami nemi muszeresz munkaval "audiophile-e" lehet tenni?
A regebbi modell valasztast nemileg neheziti, hogy bluetooth-ot viszont szeretnek, mert a gyerekek izlesenek nem felel meg az en zene valogatasom.

Erositot, melyladat nem nem szeretnek.
Eddig MP3-at hallgattam , mert a fejegyseg azt tudta, de ha az uj fejegyseg ha tudna flac-ot, akkor ennek orulnek.
Mindenfele zenet hallgatok (imadom a klasszikus gitar zenetol kezdve, Eminemen, Tankcsapdan, Metallican, Iron Maiden-en keresztul a mai pop rock slagereken keresztul mindent).
Nyilvan a fejegysegbe CD-re nincs szukseg, de ha a TUTI fejegysegben van, am legyen.
Penzben csak a fejegysegre cca 80-100eFt-ig tudnek elmenni.
(Review-k ajanlasa alapjan az Alpine CDE-193BT-t vennem, de inkabb gondoltam itt is megkerdezem, hatha valaki tud jobbat). A hangminoseg a legfontosabb!
Valakinek valami tuti ajanlasa???

(#72762) dmad válasza Hoffer (#72760) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Én ebből már többet is felhasználtam, eddig nem volt semmi gond vele.
Árban is jó, a minősége is!
Javaslom!! :C

Élj úgy, hogy.......

(#72763) dmad válasza Zizi123 (#72761) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
"Régebbi" csúcskategóriás fejegységek között nézelődj, azokban nem fogsz csalódni.
Alpine CDE-178BT, Pioneer DEH-X 8-9 es széria, Kenwood KDC-BT92SD ezek egyike sem fog csalódást okozni.Mondjuk a Flac-ot még nem ismerik, de ha elvagy a gyengébb kijelzővel, akkor találsz olyat ami újabb és ismeri.Nekem fontos a több információt nyújtó kijelző azért választanék ezek közül.Meg -szerintem- a minőségük is nagyon jó, nem úgy mint a mostaniaknak. :)

Élj úgy, hogy.......

(#72764) zsoika válasza Hoffer (#72760) üzenetére


zsoika
addikt

Zalman Mic-1

(#72765) Zizi123 válasza dmad (#72763) üzenetére


Zizi123
senior tag

A Pioneer DEH-80PRS jobb hangzasra, mint a Pioneer DEH-X 8-9 szeria? Vagy erosito, es melylada nelkul ez a kulonbseg nem jonne ki?
Alpine CDE-178BT-hez az az alkalmazas nagyon komolynak tunik :) Ez a + okossag nem megy a hangzas rovasara?
Alpine CDE-178BT vagy Pioneer DEHX9600BT?

[ Szerkesztve ]

(#72766) dmad válasza Zizi123 (#72765) üzenetére


dmad
aktív tag

Én Alpine párti vagyok, de ez semmit nem jelent... :)
A 178BT-t meg tudom Neked mutatni, ha a közel laksz hozzám...
Pioneer-em is van DEH-X8500DAB, de az nincs beszerelve, csak asztalon próbálható..
A Pioneer több a hangzásra nem befolyással lévő "extrával" rendelkezik...(2 USB, SD kártya, többféle színvariáció...)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#72767) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat, segítségeteket szeretném kérni:

3 éve az autómba (G Astra) teljes hangrendszer beépítés volt (2 mély elöl, 2 középmagas és 2 mély hátul, 1 db 800W-os Magnat mélyláda és egy 1000W-os erősítő). (Teljes Magnat széria).

Adott egy Sony CDX-G1100U fejegység, amelyet szeretnék lecserélni egy Bluetoothos fejegységre.

Alapvetően a Sony és az Alpine fejegységekben gondolkozom, a cél a sokoldalúság (Apple támogatással) és a jó hangminőség lenne.

kb. 40-50e Ft lenne a ráfordított összeg.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :))

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#72768) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok. Kérdésem lenne hifisek.
Géptető belsejét gondoltam kiszigetelni hifi bitulapokkal, van valakinek tapasztalata vele? (dízel autó), van-e értelme, tompít-e a hangon, csillapít-e elég rezgést. Nem placebó megoldást szeretnék ,így mielött bevásárolnék belőle érdeklődöm ,hogy van-e valakinek gyakorlati tapasztalata. Köszi

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#72769) Donki Hóte válasza ::Trunks:: (#72768) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A motorháztető belsejébe az autótípusok 99,9 %-ánál lehet kapni gyári/utángyártott motorháztető zajszigetelő betétet, azt javaslom megvenni, beszerelni, mert sokkal egyszerűbb a rögzítése, meg olcsóbb is (motortérben alkalmazható hőálló zajszigetelő lemezek beszerzése nem olcsó mulatság, mert a turbó felett többszáz fok is lehet a hőmérséklet, oda normál bitumen lapot rakva biztos a látványos tűzijáték bekövetkezése).

Ehhez pluszban érdemes megvenni a motorra szerelhető műanyag burkolatot is (ha olyan autód van, amiből kispórolták a motorháztető szigetelést, akkor nagy valószínűséggel kispórolták a motorburkolatot is).

Az utólag felragasztható bitumen lemezeket a torpedólemezre javaslom felragasztani, az utastér felőli oldalra (szintén a hőterhelés miatt).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#72770) ::Trunks:: válasza Donki Hóte (#72769) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Van motortakaro burkolat is az alatt szigeteles gyarilag, es a gepteto belsejen is van szigeteles, az ala gondoltam.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#72771) Nagyfejű válasza ::Trunks:: (#72770) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Stp nem olvad le.... Nekem gold van rajta. Azon meg az Stp hood soluton.

[ Szerkesztve ]

(#72772) Donki Hóte válasza ::Trunks:: (#72770) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha van a motoron motortakaró burkolat, meg a gépháztető belsejében hő/zaj szigetelő burkolat, akkor szerintem nem sokat fog már csökkenteni a zajokon, rezgéseken a bitumenes csillapítóanyag, de próbáld ki, lehet, hogy pont annyi plusz csillapítás szükséges a neked megfelelő zajkomfort eléréséhez.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#72773) ::Trunks:: válasza Donki Hóte (#72772) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Ezt a zártcellás szivacsot néztem még ,azt is elég sokan rakják a szigetelés alá, aliról meg nem nagy pénz kb 4000ft annyit lehet megér kipróbálni :U :K De nagyon arra sem láttam itt tapasztalatot.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#72774) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

Ezt aktív mélyládát [link] , hogyan kell bekötni gyári fejhez Bmw e46 Cd-s lenne szó
(két kábel hátra van húzva csomihoz így vettem már ,ha szükséges fotózóm )
köszi előre ! :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#72775) troll81 válasza ::Trunks:: (#72773) üzenetére


troll81
addikt

szia. 2.8mm ctk ment zárt cellás szigetelésel 1.9 tdi octavia motorhaz tetőbe.nekem bejött a különbség :)

(#72776) ::Trunks:: válasza troll81 (#72775) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Neked is volt szigetelés a géptető belsején alapból? Az mögé raktad?
Illetve hol hallod a különbséget jobban? Autón kívül, vagy belül? Köszi

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#72777) troll81 válasza ::Trunks:: (#72776) üzenetére


troll81
addikt

volt gyári az mögé került az egész pack.nekem belül volt lényeg ha csendesebbet szeretnél akkor a tűzfalat belülről és a belső padlolemez a doblemezek szigetelése hoz egyben rengeteget.

(#72778) ::Trunks:: válasza troll81 (#72777) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Köszi. Kipróbálom a géptetőt, aztán haladok majd ha nem tetszik ;]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#72779) troll81 válasza ::Trunks:: (#72778) üzenetére


troll81
addikt

Jól válasz reteg rendet be férjen minden.
És jól válassz anyagot is egy egész autó jól szigetelése az kb 100 150 k is lehet simán.

(#72780) #89309696


#89309696
törölt tag

Üdv.

Az ajtóban lévő koaxiális hangszórók mennyire buták a különválasztott ajtóban lévő mélyközép és szélvédőnél lévő magashoz képest?
Egy Sal voxbox 6100 a fejegység, ami konkrétan a legalja. Nem akarok sokat rákölteni, a szélvédőhöz nincs kihúzva a vezeték sem, így gondoltam egyszerűbb és a fejegység minőségéhez is közelebb állna koaxiális hangszóró az ajtókba. Jól gondolom vagy mégis vesződnöm kellene a magasokkal külön?

(#72781) MunezXBK válasza #89309696 (#72780) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jól.

(#72782) Darko_addict válasza #89309696 (#72780) üzenetére


Darko_addict
őstag

Egy pár koaxális hangszóróhoz előre még nem kell erősítő, igaz?
Ilyen esetben, mikor van egy viselhető fejegység, egy - alsókategóriás gyárinál jobb - első pár hangszóró és gyári hátsó - a hátsók nem zavarnak be a gyenge zenei teljesítményükkel? Kérdezem ezt mindenkitől is. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#72783) #89309696 válasza MunezXBK (#72781) üzenetére


#89309696
törölt tag

Remek. :D

(#72784) zsoika válasza Darko_addict (#72782) üzenetére


zsoika
addikt

Én balance, faderel szoktam egy szinte hozni

(#72785) Darko_addict válasza zsoika (#72784) üzenetére


Darko_addict
őstag

Egy szintet milyen szempontból? Hangzáskép, térhangzás vagy veszel el a hátsóból, hogy épp csak hallatszódjon?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#72786) zsoika válasza Darko_addict (#72785) üzenetére


zsoika
addikt

veszek le a hátsókból hogy ua hangerőn ne torzítson ... azoknak nálam kisebb a terhelhetősége, illetve egy kicsit a bal elsőböl mert az meg közelebb van.

(#72787) .VEGA.


.VEGA.
csendes tag

Sziasztok,
Első ajtók rezonacia szigetelésére jó lenne az STP Accent 6 vagy az inkább hang szigetelő? Inkább bitumenest válasszak rezgés ellen?Nincs komoly hifi csak egy komponens szett elől.

[ Szerkesztve ]

(#72788) Nagyfejű válasza .VEGA. (#72787) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Stp tökéletes.

(#72789) .VEGA. válasza Nagyfejű (#72788) üzenetére


.VEGA.
csendes tag

Köszi.
Csak azért kérdezem mert ez az Accent termékcsalád nem bitumenes,hanem valami más fajta.

(#72790) Nagyfejű válasza .VEGA. (#72789) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Bitumen nem is autoba való

(#72791) sToOrm01umbb


sToOrm01umbb
csendes tag

Sziasztok,

Egy problémához szeretnék segítséget kérni.
4 csatornás erősítőről van szó, van rajta 2db hátsó közép illetve 1 láda, láda "előre" van bekötve a hátsó pár hátulra.
Az utóbbi időben elkezdte a következő hibát produkálni: normál hangerőn nem szól a láda, feltekerem a hangerőt elkezd szólni, visszatekerem normál hangerőre egy ideig szól utána megint abbahagyja, feltekerés után ismét szól egy ideig... azt vettem észre ,hogy egyre hangosabbra kell tekernem ,hogy megszólaljon illetve utána letekerve normál hangerőn egyre kevesebb ideig szól.

Valakinek van valami tippje hogy ez esetleg mitől lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#72792) troll81 válasza Nagyfejű (#72790) üzenetére


troll81
addikt

:F

(#72793) Nagyfejű válasza troll81 (#72792) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Hallgatlak

(#72794) troll81 válasza Nagyfejű (#72793) üzenetére


troll81
addikt

miert nem odavalo?padlolemezre 2,8 mm ctk siman ment :U

(#72795) Nagyfejű válasza troll81 (#72794) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Hogy értsd egy időben nagy sláger volt a soudaband csakhogy budös lett nyáron a kocsi, leolvadt a lemezről 3rétegben sem ért annyit mint egy réteg stp gold azon felül a bitu gyulékony az stp nem ugyanis az alubuty es tök mas mint a kátrány.

(#72796) troll81 válasza Nagyfejű (#72795) üzenetére


troll81
addikt

szia erted akkor miert padlo lemezt írtam :) igen sokmindet használok én is. de én padlora azt tettem nem büdös.nem jött fel kb 2 éve.és nem is égett le semmi. ja lehet a szine zavart meg és kevertem a bituval

U.I. Steg K24 kerestetik akinek van elado ne tartsa magában. :)

[ Szerkesztve ]

(#72797) Nagyfejű válasza troll81 (#72794) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Ja es a ctk nem bitu........hanem alubitylos cucc

[ Szerkesztve ]

(#72798) troll81 válasza Nagyfejű (#72797) üzenetére


troll81
addikt

igen mindent rendeltetésszerűen használsz nem lesz vele gond.
soudaband épitőipari tömitő szallag......no komment aki fillér b....ó igy járt :R

(#72799) Nagyfejű válasza troll81 (#72798) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Soda alukasirozott bitu, akkor remelem erted miert nem autóba való a bitu (padlóra se).........silent coat, ctk, stp, stb nem bitu......es nem is gyulékonyak....pl stp hood solution ha langot kap nem gyulad be es szinte alig zsugorodik.

[ Szerkesztve ]

(#72800) troll81 válasza Nagyfejű (#72799) üzenetére


troll81
addikt

persze 4-5 autón túl vagyok köszönöm majd helyesen írok.igyekszem nem felgyújtani semmit... :D :R

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.