Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) troll81 válasza Bazsee71 (#60899) üzenetére


troll81
addikt

Rockford Fosgate p1s12bx ezzet szeretnem hajtani vele pontosan nem egy nagy valami de az asszonykamnak tetszik :DDD :K elvileg vinnie kellene nem nagy teljesitmenyu oktavia kombiba menne

[ Szerkesztve ]

(#60902) Bazsee71 válasza G.Zs. (#60900) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem tisztázzuk akkor az erősítő korlát fogalmát. Én eddig nem tudtam addig tekerni a hangerő potit, hogy torzítson a rendszer, vagy elfogyjon az erősítő. Próbáltam feszegetni a határait, de az már a nagyon nem egészséges szint.

(#60903) Joe fiú válasza troll81 (#60898) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Volt 105.4-m, szerettem, fórumtársnál van jelenleg. Szerintem szinte bármelyik szetthez elég passzívban, kisebb szubokhoz is jó. Nekem Impact 3712-vel volt anno, meg talán Xion10-zel. Előbbinél egyáltalán nem volt hiányérzet, szerintem jó kompromisszum, ha négycsatisról akarsz szettet+szubot.

Bazsee71: Ugyan a Fiestát nem ismerem, de pl. egy Octavia ajtóban az AS szett jól szól. Német a némettel valamilyen földöntúli harmóniában van.

Egyébként nem bántom a 75.4-et, 7 éven át az összes autómba magammal vittem, egyébként pont G.Zs-től vettem anno. Steg vonal párti vagyok, jelenleg is K2.01 illetve 45.4-em van. Viszont az tény, hogy zárt ládánál, komolyabb szubnál hiába nem érzed, azért korlátos, főleg, ha a szett is jól lezabálja.

[ Szerkesztve ]

(#60904) kacsa7 válasza Bazsee71 (#60902) üzenetére


kacsa7
őstag

Akkor érted meg igazán, ha bepróbálsz egy nagyobb erősítőt és hallod, mennyivel könnyedebben szól vele a nyomó. Nem erölködik.

(#60905) Bazsee71 válasza kacsa7 (#60904) üzenetére


Bazsee71
őstag

Tisztáznám a dimenziót. :) Menet közbeni zenehallgatáshoz próbálom belőni a rendszert, nagyon ritkán csavarom neki, olyankor is bőven elég a mostani ereje, nincs csúcsra járatva. Ha egy fejegység képes meghajtani úgy egy M 165-ös szettet, hogy nekem az megfeleljen, akkor a 75.4 alkalmas bármire. Hangsúlyozom, az én elvárásaim szerint. Továbbá a Focal is egy 30 centis példány, igaz elég érzékeny darab, szeretem is, hibátlanul teszi a dolgát, csak helyet akarok csinálni a csomagtartóban.

Visszakanyarodva az alap kérdéshez: a kick tartományt szeretném kicsit helyrepofozni, illetve kérdés hogy a jelenlegi nyomót érdemes-e új ládába átvinni, vagy inkább adjam el így egyben, és már egy Gladen kerüljön a helyére.

Végigpróbáltam amúgy a STEG szériát, a brutális mélyeket is megtapasztaltam egy Ciare CW330-as által, de nincs rá igényem. :)

[ Szerkesztve ]

(#60906) troll81 válasza Joe fiú (#60903) üzenetére


troll81
addikt

Akkor milyen szettet javasolnal az erosito melle?gladen sqx rainbow eton?a szubrol velemeny? a Rockford Fosgate rol?ma este megveszem az osszes bazart :DDD

(#60907) tlb96


tlb96
újonc

Sziasztok!
Adott egy Akai CAU710B fejegység (2 éve vettem), és egy SAL XB-8/A aktív szubcső.
Nem kellett nagy teljesítmény, ezért is választottam aktív mélyet. Viszont az összekötésnél van egy kis gond.
Sehol sem találtam a neten, ilyesfajta mélyhez megoldást, és totál kezdő vagyok.
Itt a mélyről a kép:[link]
Ott kezdeném, hogy a hátsó hangszóról lett elhozva a jel, mivel rca nincs a mélyen.
A másik probléma, hogy a mélyen nincs remote bekötési lehetőség, ezért a +12V-ot nem az aksira, hanem a fejegység ant.remote kábelére kötöttem. Így megkapja a +12v-ot ugyan, de csak akkor kapcsol ha a gyújtást ráadom azonban nem vagyok biztos benne, hogy megfelelő a megoldás. A testeléssel biztos nincs gond.
A lényeg: Valamikor a mély úgy gondolja, hogy neki elég volt és leold. Ma pl. mentem kb. 6km-t és csak utána, de legtöbbször ilyen 1-2km, viszont garázsban (járó motornál is) nem kapcsol ki. (igaz csak 30 percet teszteltem meg 15-20at).
Szerintetek mi lesz a baja? Jelszínt átalakító, mert a fejegység nem bírja, hogy a hátsókról húzom le a jelet, vagy +12V az aksira és egy kapcsolót építsek be amivel ki/be kapcsolom csak az erősítőt remote híján, vagy esetleg hűtési probléma?
Válaszaitokat előre is köszönöm. Üdv, Gergő

(#60908) szakalistvan válasza tlb96 (#60907) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Az a csoda hogy még nem égett le az autód...Minimus 10-es kábel az aksiról,a negatívnak is! Inkább add el,vagy külön erősítővel használd.Ha kacsolót építesz be,akkor legalább 20 Ampert tudjon kapcsolni.A fejegység RCA-ról hozd el a jelet,vagy jelszint átalakítóval.

[ Szerkesztve ]

(#60909) kacsa7 válasza tlb96 (#60907) üzenetére


kacsa7
őstag

Óriási szakemberséggel sikerült bekötni. Az antenna remote kb. 300-500mA leadására képes, amit Te tápnak akarsz használni. A szubcső meg 5-10A között vesz fel kb. ha lehet hinni a gyári adatoknak. Remélem nem kell magyarázni a problémát. Direkt tápot kell húzni akksiról.

szakalistvan: 10-es kábel egy 80W-ra hazudott SAL szubcsőnek? Szerintem kicsit sok lesz az. Teljesen felesleges akkora kanóc, max ha a jövőre nézve van előrelépési szándék. Én 4-es hangszóró vezetékkel megoldanám a pozitív-negatívot egyaránt és kész. Biztosítékolva szigorúan!

Egyébként ha ennyire értesz hozzá, jobban jársz ha megcsináltatod olyannal, aki tudja mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#60910) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

autótokba beraknátok hátra, egy yamaha ns-c444 hangfalat? :DDD
erősítő kéne hozzá?

(#60911) BBéci válasza BUZZLGHTYR (#60910) üzenetére


BBéci
titán

Csak akkor, ha A-ból B-be kellene elszállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60912) Möhe


Möhe
addikt

Hjuszton baj van!!! :O
[link]
Javítható? Illetve így mennyiért lehet eladni ha mégis?
Ma vittem volna a leendő vevőnek. :(((

[ Szerkesztve ]

(#60913) BUZZLGHTYR válasza BBéci (#60911) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

fasza, akkor felejtős, marad a házba
fejegységet, mélynyomót és erősítőt vennék, olyan 80k-t szánok rá, márkába mit nézegessek?
pioneer, kenwood, alpine?

(#60914) Bazsee71 válasza Möhe (#60912) üzenetére


Bazsee71
őstag

Javíthatónak tűnk, legfeljebb az új perem nem varrva lesz. Viszont párban kellene a kettőt cseréltetni.

(#60915) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni szigeteléshez.
Adott egy Suzuki vitara ( 2015 ) ,gyári fejegységgel, Hertz dsk165-re lettek a gyári hangszórók cserélve.
Mostanában nem valószínű,hogy kerülne bele erősítő vagy lecserélném a fejet.
A kérdésem az lenne,hogy ehhez a kombóhóz érdemes -e leszigetelni az ajtókat?
Hanno-protecto pf 830-ra gondoltam,az ajtó külső részén és a szerelőnyílásoknál.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#60916) Lite válasza Lovi24 (#60915) üzenetére


Lite
őstag

Ártani nem fog neki, az biztos, de ne a Hanno-t használd, annál van jobb is (STP, Silent Coat, stb.)
Viszont sok csodát ne várj, amíg a gyári fej próbálja hajtani. Az áttörést egy erősítő hozná (akármilyen kicsi is).

(#60917) Lovi24 válasza Lite (#60916) üzenetére


Lovi24
senior tag

Köszi,megnézem .

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#60918) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv!
Másként kérdeznék akkor mint pár napja. Mi most a low cost ár érték arányba vehető jó szett autóba? Előre 16, csipogó, hátul 13, 200w 2ch erősítő van ha kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#60919) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Kaptunk egy Zenec ze-nc2041d navit, amit egy 2005-ös VW B5 passat Delta6 rádiója helyére szeretnénk berakni.

A csatlakozó probléma a következő képen látható :)
Zenec csatlakozó vs. VW quadlock csatlakozó

Illetve ilyen kábelt kaptam a Zenec-hez

A kérdésem az lenne, hogy milyen átalakítót vegyek a quadlock-os VW csatlakozó és a Zenec csatlakozója közé?
Illetve fontos kérdés, hogy a kormányról történő vezérlés működni fog-e (hangerőszabályozás, léptetés).

Előre is köszönöm a segítséget.

(#60920) GyurosAki válasza Rivaul (#60918) üzenetére


GyurosAki
tag

1. Hátra nem kell szett.
2. Mond el mennyit költenél rá, úgy könnyebben tudunk segíteni.

(#60921) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok.

Lecseréltem a generátorom a gyári 105A-s helyett 120A-ra mivel abban meghalt a fesszab és gondoltam legyen bele picit nagyobb. Következő lépésben szeretném hátrahúzni az akksiról a testet. Tápkábelnak 50es hegesztő van de a gyári átvezető helyen nem tudok még egy ilyen vastag kábelt átszenvedni, ezt se volt egyszerű. Fog gondot jelenteni hogy testnek csak 25ös kábel megy hátra a csomiba?

Illetve most szereztem be (köszi troll81) egy steg aq105.4x erőt, ő hajtja az első szettet aktívban. Láda még nincs de már tervben van ő is külön erőről. Nem találtam a stegben gyárilag biztosítékot! Érdemes elé tenni a kábelre biztosítékot, ha igen mekkorát? Benn van 70Hz és 100Hz freki modul, ezeknek gondolom nincs szerepe ha 80prs-ról vágom a hangszórókat?

köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#60922) Joe fiú válasza punish3r (#60921) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Kettőször is, eszebe ne jusson és eszedbe ne jusson. Test kábelt mindig legalább akkorára méretezünk mint pozitívat. Hátul biztonsági övnél is testelheted, vagy ahol a legvastagabb fémfelület van a karosszérián.

Attól, hogy nincs benne belső biztosíték nem jelenti azt, hogy nem is kell. 60-80A biztit kell az erősítő elé tenni ami az erősítőt védi.

A szűrő modul kikapcsolható, opcionális, ha aktívan hajtod akkor felesleges.

(#60923) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! Behalt az eddigi fejegységem (clarion dxz 858rmp), szeretnék venni egy másikat. 20 ezer környékén szánok rá, és lehet használt is. Semmi extra elvárásom nincs, nem kell csicsa, piros/vörös/fehér megvilágítás, mp3 lejátszás cdről, elég rca csatlakozó. Egy axton c509 erősítőhöz, axton cab 308 nyomóhoz, illetve egy gladen audi mx 130 plus komponens szett. Ezekhez passzoló fejegységet keresek. Tudnátok ajánlani párat?

(#60924) rhonin


rhonin
senior tag

Mennyire normális a jelenlegi 26-28 fokban ha egy 15-20 perces hajtás után az erő háza eléggé forró. Rajt tudom tartani a kezem, de eléggé meleg. Láda + szett van hajtva róla.
A fejen kb. 21-22-es hangerőn. Gain középen.
Tudom, hogy nem D osztályú és normális, hogy melegszik, csak gondoltam azért rákérdezek mielőtt baj lenne belőle. Van ezekben már védelem és lekapcsolnak ha túl "meleg" lenne a helyzet?

(#60925) rhonin válasza rhonin (#60924) üzenetére


rhonin
senior tag

Mindent megírtam csak az erőt nem.... alpine 3555. ;]

(#60926) Rivaul válasza GyurosAki (#60920) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.

Köszönöm a válaszod. Kb 20eft amit gondoltam rá ha abba belefér valami.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#60927) kacsa7 válasza rhonin (#60925) üzenetére


kacsa7
őstag

Meleg is lesz. Ez normális. Akkor kezd el izgulni, ha lekapcsolgat, de nem jellemző rájuk. Ha attól nyugodtabb vagy, relével rakj be egy ventit ami mozgatja körülötte a levegőt, vagy fújja a bordát.

(#60928) civicfan


civicfan
tag

Üdv!
Hogy lehet az Alpine 9887-essel flac-et, vagy alac-ot lejátszatni, mert ez az ipod felmérgel! A pc nem ismeri fel, hiába az itunes, egy kalap szar az egész, mért kell így megbonyolítani!

(#60929) Lusu válasza punish3r (#60921) üzenetére


Lusu
aktív tag

A lényegi részét Joe Fiú elmondta, még annyiva egészíteném ki, hogy a freki modulokat mindenképp vedd ki. Elég hallgatag eredményt kapnál, ha mondjuk az első szetted alját 80Hz-nél vágod a fejen, az erősítőn meg 70Hz-nél több nem megy át :) Magassugárzókat ne is említsem.

(#60930) opeter70 válasza Lusu (#60929) üzenetére


opeter70
senior tag

Miért kell kivenni a freki modulokat? Van rajta filter ON-OFF kapcsoló, az nem elég?

(#60931) Lusu válasza civicfan (#60928) üzenetére


Lusu
aktív tag

Mivel az Ipod is gyakorlatilag AUX-ot használ ezért ha van hasonlóan jó hangú, mindent lejátszó forrásod akkor az AUX bemenet jó lehet, de akkor a forrásról kell kezelni a lejátszást. Pl. az új LG V10, V20 amit pár hsz. ezelőtt emlegettek jó lehet a célra.
Én Ipodozok (5.5 classic) a 9887-esemen, de sajnos kb. a CD-ről jó minőségű 320-as MP3 szintjét hozza. Viszont nem kell csereberélni és nem nyúvasztom ki a lézerfejet RW lemezekkel :)
Ha a PC nem ismeri fel ott valami gond lesz, vagy kábel vagy maga az ipod. Bár olvastam fórumon, hogy érdemes minden lehetséges USB csatlakozón végigpróbálni mert elég válogatós, (sőt, néhány esetben kábelcsere is segített) azt még próbáld ki előtte.

(#60932) Lusu válasza opeter70 (#60930) üzenetére


Lusu
aktív tag

Igazad van :) rég volt már a kezemben a sajátom, bár ezt a részét soha nem is használtam...

(#60933) Joe fiú válasza Lusu (#60932) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem most buta fejem van, en használom, szub tetejét vágom fejen, az alját meg az erősítő vágja, nekem jobb lett, nem erőlködik a szub alacsony tartományon es az erősítő is jobb abban a szűk pár tíz HZ tartományban.

(#60934) troll81


troll81
addikt

Ennek a ladanak mekkora erositot javasolnatok? Rockford nem akarok nagyot mi a minimum mondjuk ami meg jo?

(#60935) Bazsee71 válasza troll81 (#60934) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem a 105.4 lett végül? Az megenné ezt reggelire.

(#60936) troll81 válasza Bazsee71 (#60935) üzenetére


troll81
addikt

jelenleg folyamatban van...... az eladon mulik h lesz e.jelenleg van tobb opcio is egy ilyen de ez kevesnek gondolom a szett plusz lada kombohoz.a 2 erositos rendszer melle tennem a voksom lassan teljes mertekben a skoda amit epitenek abba keresgetem.lehet ma felhivom akkor az eladot ha jo a reggelire a sub neki ill velemeny a subrol ?ne kimelj

[ Szerkesztve ]

(#60937) Bazsee71 válasza troll81 (#60936) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hát a 105.4 azért egy elég bitang erősítő, mondhatni ha akarnál, már a kocsiban is tudnál vele kárt okozni. Majd leharapják a fejemet, de a Fiestában én még a 75.4 korlátait sem feszegettem. Édesapámnak pedig egy 45.2 hajt passzívban szettet egy Octaviában, annak sem éreztük még korlátját.

Hangnyomás versenyre kevés lesz, de hallásod rövid időn belüli tartós károsítására bőven elég.

(#60938) troll81 válasza Bazsee71 (#60937) üzenetére


troll81
addikt

Hangnyomás versenyre nem terveznem mivel nem az en autom es a parom sem audiofil :DDD igy ezt is o valasztotta maganak mert szep.jo ha te orulsz en is orulok roviden enyi. a steg tetszik az a kerdes hogy egy morel Maximo 6 vagy Rainbow DL-C6.2 Dream Line a ketto kozul kerul ki valamelyik.rendes ajtoszigetelessel persze az alpine fej cseres lesz egy pioneer lesz neki is :K illetve aprozva van 75.4 esetleg de kullemre ramaty de teljesitmenyre eleg e?

[ Szerkesztve ]

(#60939) Lite válasza troll81 (#60938) üzenetére


Lite
őstag

DL-C 6.2 igazi allrounder. És könnyű hajtani. Oda a kisebb erősítő is bőven megfelel. Nekem az van az Octavia-ban. Minden erőlködés nélkül bontja a kocsit, ha kell. Bár most egy rettenetes nagy dög (Hifo TX 880) van rákötve, és nem igazán barátok vele hangra.

(#60940) troll81


troll81
addikt

te hogy raknad ossze elvezheto kategoriaban a jelen adatok alapjan?mert csak a skoda macera kicsit :R

(#60941) balazska92 válasza balazska92 (#60923) üzenetére


balazska92
senior tag

Erre valaki, tudna segíteni? :)

(#60942) punish3r válasza Joe fiú (#60922) üzenetére


punish3r
aktív tag

Köszi és a többieknek is hogy írtatok.

Megpróbálok akkor áttuszkolni mégegy 50es-t a testnek is. Eddig hátul a biziti övhöz volt testelve, ahogy írtad is. Eddig egy Emphaser EA4150re voltak kötve, bele is mentek az 50es kábelek, de egyszerűen olyan nagy hogy nem tudom normálisan elhelyezni a csomiban, ezért vettem helyette a "kis" steget. tudásban nem nagyon marad el tőle, méretben meg ég és föld a különbség, nekem elég lesz ő is.

Az utolsó 60-70cm-en szűkíthetem a keresztmetszetet a test/tápnak 25-re hogy normálisan be tudjam kötni a stegbe? Neked hogy van megoldva? Mutatnál képeket?

Köszi.

u.i: azért akartam a testet hátrahúzni külön, mert ha lesz ládám majd akkor valószínű teszek hátra egy kisebb pót akksit...

Már a jövő sem a régi...

(#60943) punish3r


punish3r
aktív tag

Illetve nekem hiányoznak a csavarok alatti pici réz alátétek. Külön ilyeneket tudok venni?

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#60944) kacsa7 válasza troll81 (#60936) üzenetére


kacsa7
őstag

Az a Soundstream mindenre egy gagyi darab. Reference és Van Gogh szérián kívül nem sok használható van megfizethető áron, ha az egyéb különlegességeket nem vesszük, de azok meg teljesítményben nem túl acélosak.
A kérdésedre a válasz, attól függ... 300W alatt nem raknék hozzá erősítőt. Ha az egy jó dampingú darab, pl. Steg, akkor 300W már elég lehet, egyébként akár a duplája sem árt.

(#60945) kacsa7 válasza punish3r (#60943) üzenetére


kacsa7
őstag

Valamelyik FB csoportban csavarostól szokott árulni valaki bagóért. Meg ne kérdezd ki és melyikben, de már többször belefutottam.

(#60946) Bazsee71 válasza kacsa7 (#60944) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mi az az igénybevétel, amire csak elég lehet? Mihez kell több? Hétköznapi használatot írt, gondolom nem kívánja megsüketíteni a párját. :B

(#60947) troll81 válasza kacsa7 (#60944) üzenetére


troll81
addikt

akkor a 100.4 steg pl eleg lenne hozza mint amit punish3r kollega vasarolt maganak.meghalgatva a gagyi darabod jobb mint barmelyik mac..............meck fun es tarsai :K csak kivancsi voltamra :K

(#60948) Osynho válasza kacsa7 (#60944) üzenetére


Osynho
addikt

Ez mondjuk cuki. :D

(#60949) punish3r válasza kacsa7 (#60945) üzenetére


punish3r
aktív tag

Köszi majd rákérdezek.

Tüzetesebben vizsgálva, találtam a nyákon egy hibát ez a pici (ellenállás talán, nem értek hozzá) meg van égve és alatta a nyák is. Próbálni még nem volt időm, a kábeleket kell normálisan elrendeznem csak utána lesz rá időm. Ez a sérülés befolyásolhat valamit? Javítható szerintetek?

Így néz ki.

Már a jövő sem a régi...

(#60950) opeter70 válasza punish3r (#60943) üzenetére


opeter70
senior tag

Nekem is hiányoznak a csavarok alól ezek az alátétek.
Ha esetleg nagy tételben találsz valahol, akkor feltétlenül szólj nekem is! :)

Azt a hirdetést én is láttam, amiről kacsa7 beszél, de már nem találom.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.