Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) mihione válasza kobefiam (#60535) üzenetére


mihione
őstag

Ertem amit mondasz,kozeljovoben fej csere is lesz valoszinuleg.Csak azert gondoltam a hangszoro cseret mert elol nagyon szepen megy,mig hatul mar teljesen kuka,es ha a cserevel hatul se fog torzitani az eddigi hangeron ami boven eleg volt elol torzitas nelkul akkor mar nyertem a gyari fejjel is.Az uj fejjel pedig meg tobb elonye lesz a nem gyari elso szettnek.
En igy gondolkodtam nemtudom ez mennyire realis ebben a formajaban.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#60552) BBéci válasza mihione (#60551) üzenetére


BBéci
titán

Miért jó, ha a hátad mögül ugyanaz szól, mint az elülső szettből? Élő koncerten sem a zenészek között ülsz, hanem velük szemben.
Agyon kellene verni azt, aki kitalálta, hogy a hátsó ajtókba is kell hangszórókat szerelni! Annál még a kalaptartós elhelyezés is elviselhetőbb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60553) kobefiam válasza BBéci (#60552) üzenetére


kobefiam
csendes tag

Engem már kifejezetten zavar, hogy ha más autójába vagyok, akkor hátulról is jön a hang :DDD És az is egy nagy tévhit, hogy így a hátul ülő "nem hall semmit" :)

(#60554) opeter70


opeter70
senior tag

Urak, egy kérdésem lenne:
Van most fent a FB-on egy AS Twister F2 500.
Erősen gondolkodóba estem, hogy esetleg lecserélném erre a Signat RAM3-MK2-t (sub hajtására).
A subom egy DLS UR12 (500/800W) gyári reflex ládában, 2 Ohmra kötve.
Szerintetek az AS hozna érdemi javulást hangban a Signathoz képest?

Alapvetően nincs bajom a RAM3-al, brutál erős gép, de néha úgy érzem, hogy egy kis többlet erő és kontroll jól jönne.

(#60555) mihione válasza BBéci (#60552) üzenetére


mihione
őstag

Nemtudom,elozo autoban nekem sem volt hatul,de ebben van es egyaltalan nem zavaro,nem erzekelheto hogy hatulrol jon a hang.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#60556) Osynho válasza mihione (#60555) üzenetére


Osynho
addikt

Hallottál már jól megépített hifit, ahol csak elől volt szett?

A mostani problémád 0 Ft-ból megoldható, a hátsó hangszórók lekötésével. :) Számomra nem teljesen világos, miért akarsz pénzt, időt, energiát ölni a dologba. :N

[ Szerkesztve ]

(#60557) BBéci válasza mihione (#60555) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem érzékeled, akkor nem szól, vagy a hallásoddal van baj. Ez nem bántás és nem vicc.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60558) mihione válasza BBéci (#60557) üzenetére


mihione
őstag

Nem volt meg lehetosegem jol epitett hifit hallgatnom,de nem is vagyok audiofil.Az elso szettet idovel amugy is cserelni szerettem volna igy kerul hatra ket normalisabb.
De lehet az is hozzatesz a dologhoz hogy hatul magas hangok szinte nem is jonnek igy elegge elnyomjak az elsok a hatso hangjat,raadasul kozvetlenul az elso ules vege utan vannak a hatsok az ajtoban.
De ez a resze tok lenyegtelen is,csak azt szerettem volna tudni milyen elso szettekben gondolkodjak ebben az arkategoriaban amik fejrol is elfogadhatoan szolnak.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#60559) BBéci válasza mihione (#60558) üzenetére


BBéci
titán

A topiktársak sokszor leírták, hogy vacak fejegységhez bármilyen hangszórót csatlakoztat az ember, jó hang nem lesz belőle. Erre is igaz a mondás: fejétől bűzlik a hal.
Amennyiben jó a fejegységed, lehet keresni hozzá valamilyen igen magas érzékenységű komponens szettet, ami megelégszik 15 wattal, mert annál többet nem ad le egyik sem. Legalább ennyire fontos az ajtók és a kárpit zajszigetelése és általában a beépítés, ezek 50 %-ban az határozzák meg a kapott végeredményt, a hangminőséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60560) pengusz77


pengusz77
senior tag

Volt kollégámnak Mercedes Vitoja volt, utaztam benne hátul a 2. sorban meg az elsőben is. Gyári rendszerhez képes nagyon jó színpad volt a hátsó hangszórók miatt. Elöl nem hallgattam meg, nem tudom mennyire szóltak bele a hátsó hangszórók az első színpadba. Ettől függetlenül én nem raknék hátulra, de ezen meglepődtem.

(#60561) FerQleS


FerQleS
csendes tag

Megérkeztünk! :))

(#60562) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok.

Él valaki közületek Németországban? Kinéztem két erősítőt, de az egyik eladó sem postáz Magyarországra :O

Tudna nekem segíteni ebben valaki?

Köszönöm előre is.

Már a jövő sem a régi...

(#60563) MunezXBK válasza punish3r (#60562) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Já.

(#60564) punish3r válasza MunezXBK (#60563) üzenetére


punish3r
aktív tag

Köszi, már írt egy srác.

Már a jövő sem a régi...

(#60565) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Két fejegységet néztem ti melyiket ajánljátok jobban? Sima gyári fejegység helyére menne.

Ezek azok: KENWOOD KDC-X5100BT

JVC KD-SD80BT

a JVC jobban tetszene viszont ahogy néztem az egy régebbi típus.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#60566) pöttty válasza pezo00 (#60565) üzenetére


pöttty
tag

Írtam egy privit pillants rá.

(#60567) Lite válasza pezo00 (#60565) üzenetére


Lite
őstag

Ez a két típus nem egy liga (tudás szempontjából), a Keni javára.

(#60568) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, tanácsot/segítséget szeretnék kérni tőletek.
5-6 évvel ezelőtt építettem zenét az autómba az alábbi komponensekből:
Fejegység: Pioneer MVH-X560BT
Erősítő: Egy 4 csatornás Clarion APX4241E
Első szett: Pioneer TS-A172CI
Láda: Clarion SW1251
Kondenzátorom nincs.

Az első szett ugye 1-1 csatornán van, de láda pedig hídba van kötve a maradék kettőre.

A hétvégén egy autós találkozón volt hangnyomás mérés is. Korábban soha nem indultam ilyenen (nem érdekelt), de most kíváncsiságból lemérettem mit tudunk.

Viszonyításként leírom, hogy korábban 15-ös és 30-as hangerőszint között hallgattam zenét a kocsiban, ha "eldurvultam" akkor 40-ig szoktam tekerni, de ilyen csak ritkán fordult elő, itt már elég nagyot szólt.
Most, a méréskor 55-59-ig tekertük. Akkor minden rendben volt, megvolt a mérés, visszavettük a hangerőt kikapcsoltam a fejet, majd leállítottam az autót. Ma reggelre viszont az alábbi jelenséggel állok szemben.
Zenétől függően 17-19-es hangerő szinten reccsenik egyet az első szett és elhallgat a zene. Az első szett és a láda is. Ilyenkor csak a fejegység kikapcsolása és visszakapcsolása segít, de ahogy emelem a hangerőt és újra elérem a 17-19-et ismét reccs és némaság.
Kipróbáltam, hogy a fejegység menüjében kikapcsoltam a ládát, ilyenkor semmi baja az első szettnek, tökéletesen szól bármilyen hangerőn, bármilyen zenével.

Az lenne a kérdésem, hogy mit tehettem tönkre?
Hol kezdjem el keresni a hiba okát?

[ Szerkesztve ]

(#60569) Ear001 válasza rover45 (#60568) üzenetére


Ear001
addikt

Például megégett a szub. Nem büdös? Jól mozog? Nem surlódik?

(#60570) PiciPeti válasza rover45 (#60568) üzenetére


PiciPeti
őstag

Jaja, sanszos hogy megégett a tekercs, leugrott róla a lakk, és emiatt protectel az erősítő. Ha lekötöd a subot, és jó, esetleg kipróbálod egy másik subbal, és szintén jó, akkor megúsztad egy sub cserével...

Mennyit sikerült "nyomni" amúgy?

(#60571) I'am Dony válasza I'am Dony (#60526) üzenetére


I'am Dony
őstag

Valakinek van ötlet/tanács erre...?
/60526 hozzászólás/

[ Szerkesztve ]

(#60572) rover45 válasza Ear001 (#60569) üzenetére


rover45
senior tag

Hmm, most hogy mondjátok, mikor végeztünk a méréssel, akkor éreztem némi égett "kondenz/bakelit" szagot ...
Ki fogom próbálni egy másik ládával, de akkor ezek szerint sanszos egy sub csere? :(

(#60573) PiciPeti válasza opeter70 (#60554) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én nem cserélném. Annak ellenére hogy a Twisterek is nagy kedvenceim, szerintem a Signat nagyon jó erősítő, erősen kétlem, hogy ne legyen elég ahhoz a ládához. Inkább beállítás, vagy táp probléma lehet a dolog mögött. :U

(#60574) opeter70 válasza PiciPeti (#60573) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszi a tanácsot!
Nem is szívesen váltam volna meg a Signattól, a rendszerem legbiztosabb pontja (szinte a komplett lánc lecserélődött már körülötte, ő maradt) már évek óta. Csak a kíváncsiság hajt(ott).
A táp fejlesztés folyamatban van (AGM akku előre, 35-ös kábel, stb).

(#60575) Akos1994 válasza GyurosAki (#60502) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Nagyon fasza, elcsöppent egy kicsit a nyálam, hogy így megpillantottam az eredeti manuallal.. :C (mint Jupiter VIII tulaj) vigyázz rá, nekem azt hiszem örök darab marad a sajátom, iszonyat jók ezek a Zed audio féle Hifok.. :K Egyszer már el akartam adni, (nem tudom miért) PiciPeti lebeszélt róla, hogy rakjam el a fiókba inkább, aztán most megint komponens szettet hajt és isteni.. :))
A villanyvezetéket én viszont hanyagolnám ha még nincs meg, 16-os hegesztőkábel 800-900ft métere, nem olyan merev törékeny a szigetelése és jobb is ezerszer..
A hertz meg ahogy nézem 70mm mély, ha az üveg és a kárpit között ennél több hely van akkor tuti be fér, ha kevesebb akkor cumi, viszont arra nagyon figyelj, hogy a membrán széle/perem véletlenül se érhessen a kárpit belső feléhez, mert akkor rövidúton kuka lesz a mélyközép. Ha nem megy vissza a kárpit a mélyközépnél akkor inkább csinálj valami távtartó(kat) körülötte az ajtólemezen mert az úgy nem életbiztosítás..

Opeter,PiciPeti:
Én is RAM3 MK2 tulaj lettem, táp még nincs bent neki, de akkor lehet nagyon alálőttem? :F Elosztó a tűzfalnál van és utána 15-ös hegesztő menne neki hátra kb. 220-230 centi hosszan..

[ Szerkesztve ]

(#60576) PiciPeti válasza Akos1994 (#60575) üzenetére


PiciPeti
őstag

Valami nagyon tuti kábellel elég lehet, de inkább 25-öst mondanék arra a hosszra. :K

(#60577) opeter70 válasza Akos1994 (#60575) üzenetére


opeter70
senior tag

Én 2 Ohm hídban használom és olyankor már kell neki a kakaó rendesen.
Most 4,5 m-es hosszon 25-ös OFC kábellel van megtáplálva, de már megvan a 35-ös hegesztő, csak be kéne húzni a helyére.
Ilyen hosszúságban azért már kell neki a 35-ös szerintem.
Amp-performance 2 Ohm hídban 95-110 A áramfelvételeket ír...
Mondjuk gondolom, hogy nem a gyári 2x30 A-es biztosítékkal mérték ezeket. :)

(#60578) troll81


troll81
addikt

Sziasztok aktiv rendszer epitseben valaki jartas e ill tud e segiteni nekem?koszonom elore is :R

(#60579) lautnermark válasza troll81 (#60578) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Szerintem itt a fórumozók többsége igen. Írd a kérdésedet.

(#60580) GyurosAki válasza Akos1994 (#60575) üzenetére


GyurosAki
tag

Nekem is tetszik, kár hogy az ülés alá száműzöm. Már csak a fix felfogatáshoz kell valami masszív patent. Megvan már a villanykábel. A merevsége nem probléma, a tűzfal átvezetésnél pedig megerősítem a szigetelést, hogy óvjam.
Gondoltam belenézek, milyen állapotban vannak a kondenzátorok. Szerencsére egyik sem púpos, viszont a nyák régebbi típus lehet mint ami az amp-performance.de oldalon van. Gondolom ez nem lehet gond. Sehol nem találtam gyártási dátumot. Pusztán kíváncsiságból, mikor gyártották ezeket?
Persze, mindenképp vigyáznék a beépítésénél. Én is úgy számolom, hogy épp beférne, csak nem akarom megvenni úgy, hogy bizonytalan. :U
Nincs valakinek Budapest közelében, akivel még tudnánk próbálni?

(#60581) PiciPeti válasza opeter70 (#60577) üzenetére


PiciPeti
őstag

Azért gondolom egyikőtök se koppra kitekerve, jelgenerátorral fogja hajtani. Normál használat mellett 40-50A-nél többet nem nagyon fog felvenni, max nagyon kis időintervallumban. :K

(#60582) kobefiam válasza GyurosAki (#60580) üzenetére


kobefiam
csendes tag

A rögzítéshez: [link] Ez tökéletesen megfogja ülés alatt.

(#60583) troll81


troll81
addikt

sziasztok akkor kezdjuk van elkepzeles.prs 80 fejegysegem van.Gladen ZERO PRO 165.2 DCAC szettet neztem ki egy Moscoi as 200.4 esrositovel a sub jl audio egy helix 1000d vel ebbol epitenek ossze egy rendszert velemenytetek szerint megoldhato? :F teljesen ujj a tema :W

(#60584) kacsa7 válasza troll81 (#60583) üzenetére


kacsa7
őstag

Miért ne lehetne? Ebből egy elég korrekt rendszert össze lehet rakni, normális kábelezéssel. Mosconi elviszi a szettet.

(#60585) troll81 válasza kacsa7 (#60584) üzenetére


troll81
addikt

szia az elso szett rol velemenyed van? esetleg a szubrol?koszonom :R

(#60586) Joe fiú válasza troll81 (#60585) üzenetére


Joe fiú
senior tag

A szett jó, de a szubról nem írtál semmit. Nagyon sok JL szub létezik. Egyébként nagyon jó rendszer lehet belőle, habár a szub- szub erősítő páros kérdéses, nekem legalábbis.

(#60587) kacsa7 válasza troll81 (#60585) üzenetére


kacsa7
őstag

Nem lesz itt élő ember, aki már hallott ilyet. Ebben az árkategóriában nagyon már nem lehet mellényúlni. Mondjuk ennyiért én inkább választanám a Rainbow GL-6.2C-t, mert arról kb. csak jót hallani.
Szubról semmit nem írtál, azon kívül, h. JL Audio, másrészt az tipikusan olyan, hogy meg kell hallgatni és vagy beleillik a rendszerbe, vagy nem.

(#60588) troll81 válasza kacsa7 (#60587) üzenetére


troll81
addikt

koszonom a hszt.minden epito jellegu dolgot szivesen fogadok ill tanacsot :R meg hasznaltan is kersgetek lehet lesz par ertelmetlen hozzaszolas de majd igyekszem :R hol talalok aktiv beszerelesi ill bekotesi infot rajzot? :R

(#60589) evo87


evo87
őstag

Pioneer tulajok!!!! Ti mivel véditek a fejegységet? Nekem alig 2-3 hónapja van meg az X580BT, és akármennyire is vigyázok rá, full hajszálkarc a kijelzője... holott azt a részét sosem piszkálom. Mi a megoldás? fólia? akármi? :D

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#60590) Akos1994 válasza PiciPeti (#60581) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Nem kötekedésből írom, meg nincs is benne nagyon tapasztalatom, de pont ezért nem is igazán értem.. szóval.. hogyha a két bizti az erőn enged össz.-vissz. 60A-t, de ez a szintű áramfelvétel is csak nagyon ritkán és kis időtartamra következhet be, miért nem elég egy 15-ös táp 2 méteren ill. 4,5 méteren egy 25-ös?
A connection táblázatából gondoltam, hogy elég lesz a 15-ös táp, sőt a táblázat még épp 10-est írna, (de gondolom ezek úgy vannak kalkulálva, hogy simán csak a réz egységnyi vezetőképességét veszik alapul, az autóhifis tápkábelek meg ugye általában nem 100%-ban rézből állnak, de szerintem még a hegesztő sem) szóval ezeket a veszteségeket belekalkulálva (hogy nem 100% réz a kábel) is elméletileg elég kéne, hogy legyen.. Opeter70 kolléga meg aztán szerintem tényleg jól kéne, hogy álljon.
Ha valami nagy hülyeséget írtam akkor javítsatok ki, de most megnéztem egy másik kalkulátort is, és aszerint is elég kéne hogy legyen bőven, ezért nem értem.. :F

GyurosAki: Én úgy tudom,hogy a Gen VII az 80-as évek vége / 90-es évek legeleje lehet saccperkb, Gen VIII pedig 95-ig kb. A neten keringő infók szerint pedig a GEN X széria volt az utolsó ami még a Zed Audio által lett tervezve, utána kezdődött a "budget SPL" korszak..

[ Szerkesztve ]

(#60591) #28001792 válasza Akos1994 (#60590) üzenetére


#28001792
törölt tag

Az autóhifi kábelek (a normálisak) igen csak rézből vannak. A hegesztő is csak kompromisszum,jóval több egyéb fém,vagy szennyezőanyag van benne. Az ára,és a hajlékonysága miatt használják inkább.Simán elég a 16-os abban a hosszban,arra a felvételre. A nagyobb keresztmetszet kisebb feszültségesést eredményez,de ezen a hosszon elhanyagolható szerintem egy jó vezetékkel.

(#60592) PiciPeti válasza Akos1994 (#60590) üzenetére


PiciPeti
őstag

A kutya a feszültségesésben van elásva. Az a kábel képes akkora áramot vezetni, tartósan is, nem fog melegedni, elöregedni, stb... Viszont a feszültségesés, amikor nagyobb áramcsúcsok vannak, akár jelentős is lehet a keresztmetszet miatt.

Gondot nem fog okozni a 15-ös kábel, de valószínű jobb eredmény érhető el a vastagabb kábellel. :K

Amúgy a Connection is egy vicc, az alap kábelük (amihez az emlegetett táblázatot mellékelték anno) már rezezett alu, ugyanez pár évvel ezelőtt tiszta réz volt valóban... Költségcsökkentés... :W

(#60593) kacsa7 válasza PiciPeti (#60592) üzenetére


kacsa7
őstag

Peti már csak ilyen. Szeret túlbiztosítani. Ha rajta múlna, 2x20W-hoz is 50-es kábelt húzna :DDD
Csak viccelek :))

(#60594) kacsa7 válasza troll81 (#60588) üzenetére


kacsa7
őstag

[link]
Nem világos, milyen bekötési rajzot szeretnél. Ha érted, mitől passzív vagy aktív egy rendszer, akkor ez egyértelmű.

(#60595) PiciPeti válasza kacsa7 (#60593) üzenetére


PiciPeti
őstag

Tápkábelen ne múljon... :U

(#60596) GyurosAki válasza Akos1994 (#60590) üzenetére


GyurosAki
tag

80-90es évek. Nem semmi. Velem egy idős. :DD Az első normálisabb motorom is kb ekkortájt készült. Bele is szerettem. Esélyes, hogy ezzel is így leszek.

(#60582) kobefiam: Köszi! Erre nem is gondoltam. Talán annyi lehet a baj ezzel megoldással, hogy a szőnyeg nem tapad a padlólemezre, így félek, hogy pattogna a jó magyar utakon...

(#60597) troll81 válasza kacsa7 (#60594) üzenetére


troll81
addikt

koszonom a linket! at neztem igyekszem nem elfustolni semmit :D az auto eq mukodik passzivan is (lehet hulyeseget irtam) vagy a prs nel csak aktivban mukodik?meg ha passziv akkor az nem az igazi.kiprobaltam nem eppen jott be kiprobalas utan sajnos csak kesobb tudom at szereli aktivra sajnos :R

(#60598) lautnermark válasza troll81 (#60597) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Aktívban is működik az eq, DE miért foglalkoztat már most a beszerelés előtt ennyire az eq használata? Ritkán van csak rá szükség.

(#60599) troll81 válasza lautnermark (#60598) üzenetére


troll81
addikt

szia rosszul irtam! auto bemeromikrofon hasznalatara gondoltam elirtam :W

(#60600) MunezXBK válasza troll81 (#60599) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Működik, de az csak kiindulásnak jó.

A mélyládát mindig kilométerekre lövi be.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.