Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) embe válasza MunezXBK (#54050) üzenetére


embe
nagyúr

Erre gondolsz?
Létezne, hogy ez egy 2009-es modell? Mert ezt találtam róla a Basys honlapján. Illetve ez valami saját navi lehet?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54052) kokr válasza embe (#54051) üzenetére


kokr
tag

Szia!

Az már nincs sehol.Kifutott termék.Én is olyat szerettem volna...

(#54053) embe válasza kokr (#54052) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Nem csodálom.....2009-es.

Itt van 1-2 modell jó áron. Mondjuk nem ismerem az üzletet.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54054) kokr válasza embe (#54053) üzenetére


kokr
tag

Jövõ héten megyek hozzájuk szereltetni.
Végül én Kenwood mellett döntöttem:
http://www.arukereso.hu/auto-multimedia-c3637/kenwood/ddx-4016bt-p326560491/

(#54055) autosportos


autosportos
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek mi lehet az oka annak, ha mobilról Bluetooth-szal játszanék le zenét, és kizárólag a baloldali hangszórók szólnak? Rádió tökéletesen szól, USB-ről a zene tökéletesen szól, AUX-szal sincs semmi probléma, egyesegyedül a BT-vel lehet valami gebasz. Mobilomra dugva a füldugót is tökéletesen szól, tehát nem hinném, hogy a lejátszóban lenne eltolva valami. Valakinél jelentkezett már hasonló probléma? (Ha márkákat és típusokat megadnék sem hinném, hogy előrébb lennénk, mert szerény véleményem szerint bármilyen hifi-mobil kombinációban előfordulhat az eset.)

[ Szerkesztve ]

(#54056) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Szerintetek ezeket az oválokat elbírja egy 2-es Punto kalaptartója?

BLAUPUNKT GTX 693 DE

Vagy meg kellene erősíteni, hogy ne hajoljon meg.

Vagy inkább cseréljem ki a gyári hátsó 10 centiseket valami jobbra?
Vagy inkább vegyek bele egy szubot? :)

Elől az ajtóban is még a gyári van meg a csipogó is, de azok nem szólnak rosszul, de idővel azt is tervezem majd lecserélni, legalábbis a 16 centiset.

Köszönöm a segítséget. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#54057) simi811118 válasza spiky03 (#54056) üzenetére


simi811118
aktív tag

Jobban jársz egy normális subbal. Ha az első hangszórók jók, akkor azokat maximum egy kis ajtó rezgésmentesítés és szigetelés teheti még jobbá. Egy sub pedig az alsóbb tartományt fogja kiegészíteni. Jobb lesz mint két ovállal. Nem is kicsivel. ...

[ Szerkesztve ]

(#54059) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Kedves hozzáértők!

Ilyen hangszórót hol keresek? 130mm 2 utas koaxiális, de három csatlakozó van rajta.

Hogyan keresem ezt a fajtát?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54060) spiky03 válasza simi811118 (#54057) üzenetére


spiky03
veterán

Értem, köszönöm.

Erre gondoltam szubnak.
[link]

Egyik havernak ez van és elég jól szólt. Neki is egyterű a verdája, mint nekünk a Punto.
Nah meg kicsi így nem foglalja el a fél csomagtartót.

Vagy van valami egyéb javaslatod?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#54061) dscerror


dscerror
csendes tag

Sziasztok!

Egy Panasonic CD-s fejegységet használok autómban, aminek van egy AUX bemenete. Erre az bemenetre akár JACK 3.5 kábelen keresztül, akár Bluetooth adapteren keresztül csatlakoztatom a mobiltelefonomat, az autó hifi rendszerének 4 hangszórója közül csak a vezetőnél lévő hangszóróból szól a mobiltelefonon tárolt/streamelt zene. Rádió, CD olvasása alatt tökéletesen szól az autó hifi rendszere.
Milyen beállítást szükséges megtenni, illetve milyen megoldás adott, hogy a telefonról adott zene is 4 hangszórón keresztül teljes egészében megszólaljon az autómban?

Köszi nektek!

(#54062) embe válasza Dluinet (#54059) üzenetére


embe
nagyúr

Itt van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54063) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

Sziasztok! Hol tudok hirdetni? :U

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#54064) tboy93 válasza DirtyFREE (#54063) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, itt.

(#54065) DirtyFREE válasza tboy93 (#54064) üzenetére


DirtyFREE
tag

Rendben Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#54066) Lite válasza autosportos (#54055) üzenetére


Lite
őstag

Ez valami mono beállítás lesz, vagy a BT kapcsolatod csak a bal hangszórókhoz van állítva. Léteznek olyan fejegységek, amelyeknél állítható, hogy BT-n a telefon hangja melyik hangszórón hallatszódjon (nem az összesen). Ellenőrizd a fejet is és a telót is.

(#54067) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

Erre most találtam rá. 'lehet hirdetést linkelni a szakmai topikokba, amennyiben nem fűződik hozzá érdeked (tehát nem saját hirdetés, nem kapsz részesedést, stb)'

(#54068) autosportos válasza Lite (#54066) üzenetére


autosportos
csendes tag

Új fejlemények:

Ma egy jó félórára menet közben beüzemelődtek a jobboldali hangszórók is, aztán autó leállít, X idő múlva újra elindít, és megint csak a baloldalik szólnak. Androidon minden beállítást végigpörgettem, semmi rendelleneset nem találtam, mono-stereo váltás semmit nem eredményez. Az előző hozzászólásomat korrigálnám, ugyanis USB esetén is ugyanez a probléma, a balosok szólnak, jobbosok nem. Viszont a rádió meg tökéletesen szól minden hangszóróból. Már szanaszét frusztrálódtam. :@ (Sencor SCT 5016BMR a típus, bár ez nem számít sokat, szerintem.)

[ Szerkesztve ]

(#54069) simi811118 válasza spiky03 (#54060) üzenetére


simi811118
aktív tag

Aktívból teljesen jó a kis blau. Itt az a probléma, hogy ha ki kell venni mert minden hely kell, akkor több vezetéket is ki kell kötni, macerásabb, mint egy fixen beépített erősítő, amire pl speakon csatival van felkötve egy passzív láda. Ott egy mozdulat, és ki lehet venni. Zárlatnak is kevésbé van kivéve.

(#54070) zsolt19900 válasza Ear001 (#54044) üzenetére


zsolt19900
őstag

G.Zs.: iigen ez lesz a következő csak szépen a kábeleimet is át kell nézzem meg rendesen bekötni akkor mindent, mert az a baj, hogy 4eres 4x1.5 megy hátra oldalanként, úgy hogy 2x1.5 ér van magasnak és mélyközépnek vezetve és ugye mondhatni össze-vissza de persze jól bekötve :) de a következő dolog az aktív dolog lesz, ami teljesen nem lehet aktív, mivel a fejem valamely frekit nem tud vágni, ezt egy másik fórumtárssal már privátban kiveséztük, hogy valaminek ott kell hagyjam a hangváltót, hogy az alját vagy tetejét vágja, de az összes többi dolognak ott lesz a fej aktív része :)

Ear001: iigen, a beépítéssel nincsen semmi gond, szépen tömített és nagyon frankón odacsavarozott a kiemelőkeretem és az ajtón is annyi a bitu, hogy öröm hogy nem lóg meg emiatt :) szóval ezzel nincsen gond és nagyon nagyon jó az akusztikája is az autónak, a lupomnak is az volt, de a passatnak is az.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#54071) Skillet


Skillet
addikt

Üdv.
Van egy ILYENEM (kábel), ami ki lett műtve az autóból.
Van ennek értéke, mennyit lehet kérni érte?
Galantban volt a csomagtérből a motortérbe vezetve. Van egy 150A-es biztosíték, a középen látható lefogató, egy celsus ice elosztó.
A saruk az új aksira kerültek.
A kábelen ez áll: DIRECTED Audio Essentials High Performance HEXAGON 1/0 Gauge TINNED 99.9999% OFC Power Wire.
Gyors számítással 78.5mm2 jön ki a 10mm-es átmérő alapján. Külső (szigeteléssel) átmérő 15mm körül.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#54072) Lite válasza autosportos (#54068) üzenetére


Lite
őstag

Ez kellemetlen. De sajnos fejegység probléma így nem zárható ki.... Sőt, nagyon valószínű, hogy ott lesz a probléma.

(#54073) spiky03 válasza simi811118 (#54069) üzenetére


spiky03
veterán

Mondjuk erre nem is nagyon gondoltam, hogy kiszerelése mivel jár.
Haver kocsijában nem is nagyon néztem meg, hogy mennyi kábel megy bele. De úgy rémlik csak két kábelt láttam.

Mert nálunk előfordulhat,hogy ki kell kapni majd a ládát.

De akkor passzíban mit ajánlsz ilyen árban?
De ahhoz akkor már egy külön erősítő is kell majd, de én szeretném megúszni olyan max 25-ből az egészet.

Lehet akkor a használt piacon kellene nézelődnöm? :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#54074) Osynho válasza spiky03 (#54073) üzenetére


Osynho
addikt

"Lehet akkor a használt piacon kellene nézelődnöm? :U"

Egészen biztos! :)

(#54075) simi811118 válasza spiky03 (#54073) üzenetére


simi811118
aktív tag

25-ből is meg lehet úszni a dolgot, de akkor a használtakat kell nézegetni.
Egy kábelszett a bekötéshez olyan 5-7Eft, egy kétcsatornás erősítő 6-15Eft. A maradékból kell ládát venni :(
Ha okosan és saját kezűleg végzed a becuccolást, akkor ládára is fog maradni.
Tápkábelnek hegesztőkábel, a legvékonyabb. RCA-nak Connection First.
Az erősítőhöz és a ládához kicsit túrni kell az aprókat ;)

[ Szerkesztve ]

(#54076) spiky03 válasza simi811118 (#54075) üzenetére


spiky03
veterán

köszönöm az infókat.

Közben érdeklődtem havernál, akinek az a kis aktív ládája van. És azt mondta, hogy nincs semmi baj akkor sem ha kiveszi a ládát és a kábelek meg ott maradnak. Apjának is ugyan olyan ládája van.
havernak 20-ért kötötték be, én lehet megtudnám oldani apóssal ő ért hozzá szerintem. :) Mert maga javítja a verdákat is, meg motorokat. :)

Igaz ezt a kis ládát már sehol sem lehet kapni, egyedül a 220 voltnál van rendelésre.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#54077) simi811118 válasza autosportos (#54068) üzenetére


simi811118
aktív tag

A fül megtévesztő lehet - és most nem akarlak hülyének nézni, ha így csináltad eddig, akkkor ez innentől OFF - használd a balance-ot. Tekerd ki egyik oldalra, és hallgasd végig az összes bemenetet (BT, aux, usb, rádió)
Majd tekerd át a másik oldalra, és megint hallgasd végig.
Így mit tapasztalsz? Hol - melyik oldal szól?

(#54078) simi811118 válasza spiky03 (#54076) üzenetére


simi811118
aktív tag

"És azt mondta, hogy nincs semmi baj akkor sem ha kiveszi a ládát és a kábelek meg ott maradnak."
Ne maradjanak ott. Ez CSAK akkor kivitelezhető, ha az aksi után lévő biztosítékot előtte már kivette.

"én lehet megtudnám oldani apóssal ő ért hozzá szerintem. :) Mert maga javítja a verdákat is, meg motorokat. :) "
Azért ezzel ne szúrjuk el a jó rokoni kapcsolatot. Én referencia nélkül ilyen dolgot nem bíznék senkire.
Kellemetlen lenne utána ujjal mutogatni a másikra....

"havernak 20-ért kötötték be" Ehhez a ládához asszem van gyári kábel a bekötéshez, ehhez képest picit soknak találom. Persze ha mégsem van hozzá, akkor kb ennyivel lehet is számolni, ha autóhifi műhelybe viszed. A kárpitokat lebontani, és visszarakni normálisan, saruzni a kábeleket, RCA-t húzni, szétszedni-összerakni a dolgokat . . . azért ez nem félórás meló. Emiatt szoktuk javasolni, hogy ha már kábelezel, akkor azt tedd normális kábelekkel (jobb egyszer dolgozni, mint többször....)

"Igaz ezt a kis ládát már sehol sem lehet kapni, egyedül a 220 voltnál van rendelésre."
Ritkán, de szokott lenni használtan is 16-18Eft körül. Ha nem sürgős, én kivárnék egyet, vagy a mostani kínálatból tennék össze egy erősítőt + passzív ládát.

(#54079) spiky03 válasza simi811118 (#54078) üzenetére


spiky03
veterán

Azt nem tudom, hogy pontosan, hogy is szedte ki, de azt mondta, hogy semmi akadálya nincs. :)

Hát nem hinném, hogy ezzel elszúrnám, max azt mondja, hogy nem csinálja meg. :) Pl motorokkal foglalkozik, azokat újít fel, meg van, hogy a nulláról rakja össze őket. Ezért gondoltam, hogy egy szubot csak be tudna kötni. :)

Igen azt tudom, hogy ez is egy "iparág" az autóhifi beszerelés, installálás.
Nem adnak hozzá kábelt, megkérdeztem havert.

Szerencsére egyáltalán nem sürgős, ha eddig megvoltam nélküle még meg leszek.
Végi néztem itt az aprót és nem találtam semmi használhatót, meg az AVX-en sem.
Én ettől nagyobb ládát nem akarok, mert ugye a Puntóba így sem fér sok minden. :D

Még egy gyors kérdés?
Az első ajtóban ugye jelenleg a gyári 16-os van meg az A oszlopban a csipogó. Itt ha csak a lenti 16-ost cserélem, akkor nem szükséges a csipogót is ugye? Vagy hangváltót bele tenni. Csak kicserélem a 16-ost valami jobbra és kész is. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#54080) opeter70 válasza spiky03 (#54079) üzenetére


opeter70
senior tag

Bocs, hogy a kérdésed utolsó részére én válaszolok, de mivel tudom, hogy megfordulsz a házimozis topicban is és azon a téren nagyon is igényes vagy, így hadd válaszoljak egy "házimozis" hasonlattal:
Elég, ha az otthoni hangsugárzóban csak a mélyközép sugárzót cseréled ki és a magasat meghagyod? :)
Itt ugyanez a helyzet, csak éppen nem egy dobozba van építve a kettő, de azért még egy egységet alkotnak.
Szóval mindenképpen csak "szettben" ajánlatos cserélni!

Én azt mondom, hogy ne add lejjebb az igényeidet az autóban sem, mert odafigyeléssel, szakértelemmel (na meg némi pénzzel) közel ugyanolyan minőségű hangot lehet varázsolni az autóba, mint otthon.

(#54081) spiky03 válasza opeter70 (#54080) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi neked is a választ. :)

Igen megfordulok ott is hébe hóba. ;)

Megértettem, akkor majd így teszek, de az meg még jobban ráér szerencsére, mint a szub. :)
Igaz a kocsis hangzás nem izgat annyira, mint az otthoni, mert azt többet használom. :) Csak szeretnék egy picit még javítani rajta ha lehet.
Először a hátsó gyári helyekre gondoltam, hogy ott cserélem a mostani gyári kis 10 centiseket vagy mekkorákat. :D De az nem érné meg, szerintem nem hozna javulást, utána jött a kalaptartóba az ovál, most meg már a szubnál tartok, hogy inkább az kellene lehet. :)
Nah meg haver mondta, hogy ha csak elől hallgatom a zenét, akkor bőven elég az első ajtóba a szett, meg mondjuk hátra a szub. Mert a hátsó ülésen úgy sem ülök, az a lényeg, hogy elől jól szóljon. :)
A fejegységet sem tervezem cserélni az is elég nekem egy Pioneer MVH-150UI

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#54082) autosportos válasza simi811118 (#54077) üzenetére


autosportos
csendes tag

No problemo, hasznos tanács, de már a legelején megvolt. :) Garanciázgatás (és minden frusztráló velejáró) lesz ebből, asszem'. Előtte azonban még kipróbálom egy másik verdában is (és valószínűleg egy harmadikban is). Ha a történelem ismétli önmagát, akkor készülékhiba.

(#54083) m3gtr


m3gtr
senior tag

sziasztok Volvo S80 ról lenne szó a miben a gyári első szett lelett cserélve viszont a gyári erősítőröl szól ami nem is olyan rossz. A kérdésem a következő lenne, érdemes e erősítőt cserélnem, lesz e nagy különbség a hanghásban. Természetesen a gyári lejátszó is cserélve lett egy pio fejre, az első szett Hertz Esk 16. Valamint érdemes e a kalaptartóban lévő mélynyomókat cserélni, vagy egy külön láda a csomagtartóban inkább. Előre is köszönöm a segítséget.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#54084) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Egy Crunch Blackmaxx MXB 480 MKII erősítőt mennyiért lehet eladni? Nem sokat volt használva, viszont egy kicsit karcos.

(#54085) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nagy gondolkozások ill. rágások árán úgy döntöttem, hogy megvalósítanám az autómban az aktív bekötését, tudom-tudom távdoktorkodást nem is kérek, de: egy két tanácsot, pl: amikor bekötöm (a kábelezés meglesz egy kedves fórumtárs segítségével aki leírta, hogy a fejemnek megfelelően hogyan tudom bekötni, bekábelezem) akkor ugye ha jól rémlik nem szabad csak sity-suty elindítani bármit rajta, mert ha xy frekit ráküldök pl a magasra akár szét is mehet? továbbá ha aktív lesz a rendszer, akkor az erősítőn mindent tekerjek le? vagy teljesen fel? (mármint a fenkivágások potméterére gondolok), mivel ugye azt ezentúl a fej fogja vágni.

Itt van a diskurálásunk vége ahogy a rendszeremet be lehet kötni, az egyik csatorna a közép egyik frekijének bent kell hagyni a hangváltót, mivel azt a fejem nem tudja vágni, de a többi az teljesen mehet aktívban:

Osynho fórumtárssal beszéltük meg akkor a dolgot

Van 4 csatornányi erősítőd. 2 csatornára mehet a magasakra a fejről vágott jel, azt biztosan tudja, a másik 2 csatornára meg visszateszed a hangváltót, de csak a mélyközepet kötöd rá, ami megvágja a tetejét, az alját meg ugye tudja a fej. :) Így ugyan nem tudsz a vágási meredekséggel, frekvenciával variálni a mélyközépnél, mert az ugye fix a hangváltó esetében, a magasnál viszont lehet játszani. Meglesz a 4 külön hajtott hangszóród, innentől kezdve lehet időkorrekciót állítani.

ez a felállás is fog javítani (ha rendesen összelövöm) a mostani passzív helyzeten? igazából tetszik ami most van, szép a képe számomra stb. stb. de most hogy említettétek, hogy esetlegesen az element elsőszettemnek a hangváltója a gyengéje így hát megpróbálnám -igaz félig- kiváltani.

Vágjak bele, vagy így hogy maradnia kell úgymond a mélyközéphez a hangváltónak, így nem igen éri meg?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#54086) simi811118 válasza zsolt19900 (#54085) üzenetére


simi811118
aktív tag

Elvesztem a sok vágásban.
Ezt az vágja, a másikat meg amaz.....
Az erősítő nem tud mindent vágni?

Négycsatornás erősítő : A+B és C+D csatorna. Magassugárzó jobb és bal, középsugárzó jobb és bal.
A csatornára kötöd : magassugárzó bal
B csatornára kötöd : magassugárzó jobb
C csatornára kötöd : középsugárzó bal
D csatornára kötöd : középsugárzó jobb

A+B csatorna filterét beállítod : HPF 3-4-5kHz (nem tudom már, milyen hangszóróról van szó, de első körben egy magasabb vágást, pl 5kHz-et állítanék be.
C+D csatorna filterét beállítod : LPF 2-3-4kHz (itt is a sugárzó típusától függ)

Az erősítők legtöbbje 12dB-el vág, ezért érdemes valamelyik (legtöbbször a magas) hangszórópárt fordított polaritással bekötni.

Aktív bekötésnél - ahogy írtad, a magasak elpukkantását megelőzve - minden beállítást úgy kell eszközölni, hogy legalább a magashangszórókat első körben kikötöd az erősítőből. Elvégzed a fenti beállításokat, 2x ellenőrzöd legalább, hogy minden rendebn van-e, majd bekapcs. Ha a közepek tényleg csak középtartományt szólaltatják meg, akkor valszeg a magas is csak magasat fog, így kikapcs után vissza lehet öket kötni.

[ Szerkesztve ]

(#54087) Joe fiú válasza zsolt19900 (#54085) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Milyen fejről beszélünk egyébként? Én ilyet még nem hallottam, hogy két csatornára aktív, másik kétcsatornára nem aktív. Vagy tud aktív vágást, vagy nem.

Egyébként, ha csak a mélyközepeket hagyod hangváltón, teszem azt, akkor számolj vele, hogy valamennyire elveszik a hangváltó jelenlegi vágási, és ohmikus értéke, mivel egy hangszórót illesztesz rá. Az értékek pedig a szettre vannak kalkulálva.

Amit simi írt, inkább az a járható út.

[ Szerkesztve ]

(#54088) Osynho válasza Joe fiú (#54087) üzenetére


Osynho
addikt

Amennyiben jól emlékszem, Kenwood BT92SD-ről volt szó, ami nem vágja a közép tetejét.

(#54089) Joe fiú válasza Osynho (#54088) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ez sehogy nem lesz se aktív se félaktív, ez egy sima passzív fej. Csak úgy működhet a félaktív vágás ahogy simi írta, ha erősítőről tudja vágni meg közben a fejről is.

(#54090) simi811118 válasza Osynho (#54088) üzenetére


simi811118
aktív tag

Időkorros, de passzív fej. Az erősítő milyen? Ha az tudja az aktív vágást, akkor nyert ügy, egyébként legfeljebb a hangváltó biamposítása marad.

(#54091) kacsa7 válasza Osynho (#54088) üzenetére


kacsa7
őstag

Meg a magas alját sem. Az egy mezei időkorrekciós fej, akármennyire is félreérthető a manual-ban a tweeter pont, értelmezhetetlen, hogyan működik. Ki sem derül, a tweeternél beállított freki mégis melyik kimeneten működhetne.

(#54092) zsolt19900


zsolt19900
őstag

u-Dimension jr 4.300 az erősítő
és igen egy bt92sd a feljegyseg

huh hát ezek nem jó hírek, azert választottam ezt a fejet pedig, hogy kiteljesedhessen a rendszer ☺

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#54093) simi811118 válasza zsolt19900 (#54092) üzenetére


simi811118
aktív tag

Sajnos egyik sem tud aktív vágást :(
Komponens szetted mi?

Ne keseredj el, a BT92 kiváló hangú fej. Attól hogy nem aktív, még nagyon jó.
Van időkorrekciód, - azt nehezebb passzív elemekkel megvalósítani, mint a vágást, tehát semmi sincs veszve.

(#54094) Ear001 válasza zsolt19900 (#54092) üzenetére


Ear001
addikt

Hát én ehhez egy aktív keresztváltót vetnék be.

(#54095) zsolt19900 válasza simi811118 (#54093) üzenetére


zsolt19900
őstag

annyira nem keseredem a következő lépés úgy is egy fejcsere lenne, most olyan kombo, hogy USB bemenet és full aktivsag, csak a por rs vagy prs tudja? vagy van másik szép hangú rendes fej is ilyen paraméterekkel akár használtan is és persze megfizethetoen? piokra fáj a fogam, amit pl munez is beszerzett csak még picit borsos az áruk

de nézegetek még régebbi piokat is, aminek külön USB komponense van az is még járható út lehet? rs vagy prs piokrol beszélek, mindig keverem őket sosem merültem bele annyira a piokba

Ear: mondanál egy típust példaként? hogy mit keresgeljek? akár használt is jöhet

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#54096) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#54095) üzenetére


zsolt19900
őstag

vaaaagy lenne még egy variáció, hirdetnek egy udimension el a54 aktív rendszerben használt erősítőt, az jó lenne nekem? vaaaagy gyorsan korbeneztem és láttam pl egy ilyen vagy vagy ez

de valahogy az udimben jobban biznek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#54097) g4b3n


g4b3n
tag

Sziasztok!

Autóhifi építésben szeretnék segítséget kérni.
Adott egy 2002 Mondeo, előzőleg volt benne hangfelszerelés, de most ki lett pucolva, illetve a kábelezés megmaradt. VOlt itt helyben autóhifi boltban ott azt mondták, hogy elöl és hátul egyaránt 13-as oválnak van hely az ajtókban, ezen kívűl szeretnék még, előre két magas sugárzót, és szükséges lenne egy fejegységre is, illetve majd később ha lesz kedvem/pénzem erősítőt és mélysugárzót.
Elskő körben tehát egy fejegységre és egy magas és közép (egyelőre csak az első ajtókba) hangsugárzóra lenne szükségem, erre kb. 40-50 ezer forintot mondtak.

Olvastam régebben. hogy hangszorót csak 16 cm felettit éredemes beszerelni, mert az képes már elegendő légtömeget megmozgatni. A kocsi ajtót nem szeretném megbuheráltatni emiatt, így ez szinte ki is esett, a kérdés inkább az, hogy esetleg az ovál helyett legyen hagyományos kerek hangszoró? Van hangzás beli különbség a kettő között? Természetesen csak egy utas hangszórók lennének.
Ami a márkát illetve, tesóm autói már 2x voltak JBL hangszorókkal szerelve, s nagyon meg votlunk elégedve vele, szóval maradnék ez a márka mellett.

A fejegységről viszont fogalmam sincs mi legyen, ami szempont, hogy legyen rajta vagy elő- vagy hátlapi USB, a pendrive-hoz, CD nem fontos, viszont, jó lenne, hogy ne csak mp3-at, hanem CD minőségű zenét is lejátszon (talán .wma fromátum?!).
Mire figyeljek a fejegység kiválasztásánál, van esetleg valami olyan funkció, ami jól jöhet később?

Köszönöm a segítségeteket.

(#54098) PiciPeti válasza zsolt19900 (#54095) üzenetére


PiciPeti
őstag

Facebookon van fent egy NAGGYONCSÚNYA Clarion (számát mindig elflelejtem, talán 778). Az jó hangú, full aktív, és USB-s. Talán 25-öt kérnek érte.

A másik variáció, hogy megcsináltatod a váltód biampra. Bár mivel az a váltó nem a legjobb alkatrészekből épült fel, így lehet kár rá költeni, érdemes lenne jó minőségűekből megépíteni a biampot, de az meg drágább lesz mint egy fej csere... :U

(#54099) zsolt19900 válasza PiciPeti (#54098) üzenetére


zsolt19900
őstag

nem kukacoskodásból, de a nagyon csúnya nem fér bele :D

egyenlőre szkippelem ismét a tervet majd egyszer visszatérek rá ismét

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#54100) kacsa7 válasza zsolt19900 (#54096) üzenetére


kacsa7
őstag

Vagy egy Audison Bit Ten használtan. Nekem pl a PRS nem alternatíva, ezért én ezt az utat választottam.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.