Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) MunezXBK válasza Lite (#53200) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ennyiért R90BT. Ha meg tudsz barátkozni a kijelzőjével.

(#53202) tboy93 válasza MunezXBK (#53199) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a baj, igy max oldalankent tudod beloni az idokorrt es nem hangszoronkent :(

(#53203) Lite válasza MunezXBK (#53201) üzenetére


Lite
őstag

Az nagyon gáz? nekem a 80prs-é tetszett! :)

(#53204) MunezXBK válasza Lite (#53203) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Többek között ezért cseréltem le.

Tboy: most, hogy állítom, nem oldalanként?

(#53205) PiciPeti válasza MunezXBK (#53204) üzenetére


PiciPeti
őstag

Remélhetőleg nem... :))

(#53206) Lite válasza MunezXBK (#53204) üzenetére


Lite
őstag

Alpine, Pio, más JVC eddig az árig, ami később kicsit fejleszthető?

(#53207) MunezXBK válasza PiciPeti (#53205) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most megfogtál, nincs nálam a kocsi, de ránézek majd.

Lite: neked hangszeresre kéne, igaz? Alpit kb. ki is lőheted.

(#53208) opeter70 válasza Lite (#53194) üzenetére


opeter70
senior tag

Ha újban gondolkozol, akkor ezért a pénzért a a JVC R90BT, vagy Alpine 195BT. Ha nélkülözni tudod a CD-t, akkor esetleg Alpine UTE-92BT.

Ha esetleg használt is szóba jöhet, akkor Az Alpine 178-BT-t és a 117RI-t mindenképpen merem ajánlani (általában 40-45 ezer körül hozzá lehet jutni).

(#53209) Lite válasza opeter70 (#53208) üzenetére


Lite
őstag

Lehetőleg újat szeretnék. Ahhoz nem ragaszkodok, hogy a legfrissebb modell legyen. A cd már-már szinte elhagyható, de akkor a flac szükséges lesz.

@ MunezXBK : nagyon nem hangszeres. Tesztelni jó volt, de a 90-es évek dancefloor és trance vonalából induljunk ki... :) Általában olyanok szólnak a kocsiban.

(#53210) MunezXBK válasza Lite (#53209) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

JVC pont ott nem mutatja meg mit tud.

(#53211) Lite válasza MunezXBK (#53210) üzenetére


Lite
őstag

Akkor inkább Alpine? Vagy mégis vmi Kenwood?

(#53212) Joe fiú válasza Lite (#53211) üzenetére


Joe fiú
senior tag

UTE92BT-re szavazok, tud mindent, nem is veszett drága, szóval ha váltani akarsz, tudsz. Alpine 9855r és Kenwood 6051 után egyáltalán nem volt rossz választás. Leszámítva a kijelzőt..

(#53213) Lite válasza Joe fiú (#53212) üzenetére


Lite
őstag

Na ja, annak az elég gyenge pontja, különben pont elég lenne.

(#53214) Lite válasza Lite (#53213) üzenetére


Lite
őstag

És még egy jelölt, bár a Kenwood cd-vel nem vagyok maradéktalanul elégedetett:

KENWOOD KDC-BT53U

Vélemények?

(#53215) köli


köli
csendes tag

Sziasztok,

egy suzuki 1.3 swift sedan-ba szeretném az első hangszórókat cserélni egy komponens szettre, igaz hogy 10 cm-es, de van ilyenben használható darab? (Az ajtót nem akarom fabrikálni, hogy egy 13-16-os beleférjen, esetleg készítek egy akkora kiemelő keretet, hogy az ajtót ne kelljen bántani, vagy lehet ilyesmit gyárilag is kapni?)
Kalaptartóban lenne 2 ovál pioneer (tudom hogy oda nem szokás + mélyláda, de így terveztem el korábban, az ovál már megvan) és ehhez kellen előre is valami. A fejegység egy JVC KD-R401.
Tudtok valamit ajánlani, ami működhet?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#53216) Osynho válasza köli (#53215) üzenetére


Osynho
addikt

Mennyibe kerül egy ajtópanel egy swifthez? :D Biztos azonnal szétfúrnám, ahelyett, hogy a műszerfal alá tegyek egy hangszórót. ;]

(#53217) MunezXBK válasza Lite (#53214) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az a gond, hogy újban, árban megfelelőt, normális kijelzővel nem kapsz ennyiért.

2 opció választható csak. :D

[ Szerkesztve ]

(#53218) pengusz77 válasza Osynho (#53216) üzenetére


pengusz77
senior tag

Nem láttad: az ovál már megvan ;]
Majd vág ott.
"ahelyett, hogy a műszerfal alá tegyek egy hangszórót"
Ráadásul komponens szettet

[Rainbow]

(#53219) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok, még mindig ugyanazzal a problémával küszködöm :)
Axton c609 + AS MX165Plus rendszerem lemeriti az akkumulátort.
Ha minden leállitáskor leveszem a pozitiv sarut, akkor nem merül le reggelig. Kimértük multiméterrel, de nem mutatott fogyasztást. Remote kábellel van bekötve a fejegységbe, ami ki is kapcsolja rendesen.
Van tippetek merre keressem a hibát? Sehol se mutatott fogyasztást. Minden csatlakozást átnéztem. :(

(#53220) Lite válasza MunezXBK (#53217) üzenetére


Lite
őstag

És melyik az a kép opció? :)

(#53221) köli válasza pengusz77 (#53218) üzenetére


köli
csendes tag

Igen, értem a célzást, de mint mondottam az "ovál" még a tájékozódás előtt lett megvéve (mivel subot nem akartam a csomagtartóba, így erre esett a választás).
Köszönöm az ajánlást.

(#53222) PiciPeti válasza XP NINJA (#53219) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha nem vesz fel semmi áramot nyugalmi helyzetben, akkor az akkuval lesz gond... Viszont ha leveszed a sarut, és akkor nem merül, akkor valami mégis vesz fel áramot... :U

Egyáltalán nem biztos, hogy a hifi, lehet az csomi világítás, riasztó, immo, abs, vagy bármi, ami az autóban áram alatt van kulcs nélkül. Vidd el egy villamosságishoz, mert ez magától nem fog megoldódni. :N

(#53223) PiciPeti válasza köli (#53221) üzenetére


PiciPeti
őstag

Sajnos az ovál+sub már alapjában elvetélt megoldás, hiszen ugyanabba a légtérbe dolgozik mindkettő. A sub szét fogja verni az ovál felfüggesztését, és cserébe még rosszul is fog szólni. ZS megoldás lehet, hogy bedobozolod az ovált, és akkor saját legtere lesz a csomiban. Ez egyrészt sok helyet elvesz, másrészt nehéz, és továbbra is egy kitudja milyen ovált kell hallgatnod.

Én a helyedben eladnám, és az árát beforgatnám az első szettbe, ami minimum 13-as mélyközéppel szerelt legyen. A 10-es hsz-t pénzkidobásnak gondolom. :U
A swift nagyon elterjedt, 1000+1 megoldás van az ajtóba szerelt hsz-re. ;)

(#53224) XP NINJA válasza PiciPeti (#53222) üzenetére


XP NINJA
őstag

2 led van a kocsiban, más elektromos extra nincs a hifin kivül :DDD Azok sem világitanak, utánajártam.
A leveszem a sarut nem egyértelműen irtam, ez az erősitő pozitiv sarujára vonatkozna. Egy hétig nem volt benne erősitő, tehát zene sem, és úgy mindig oké volt. :(

(#53225) PiciPeti válasza XP NINJA (#53224) üzenetére


PiciPeti
őstag

Jaa, hát igen, így más a helyzet... Akkor mérjétek meg, hogy az erő mennyit vesz fel kikapcsolt állapotban, a műszaki dokumentációjában benne kéne legyen, hogy mennyit vehet fel, általában ~500mA.

(#53226) ValeRossi válasza Lite (#53214) üzenetére


ValeRossi
csendes tag

Hi! Nekem volt/van Keni bt53u! Kozepkategorias Pio-rol valtottam erre. Nekem nagyon bejott hangra, egy kicsit magasba huz a Pio-hoz kepes. Strapabiro gombok,hulyebiztos elolap felfogatas. Jol beallithato idokorr, hpf a kozepekre, lpf a subra! Rock zenenel erztem kicsit farasztonak a magasat, elektronikus es jazz viszont nagyon tetszetos! Iszonyat testre szabhato a menuje, kismillio beallitas! Nagyon szerettem/szeretem (1 eve polcon pihen); 80 PRS-re valtottam, de testre szabhatossagban es anyagminosegben magasan veri a Kenwood! Egyben hatrany is a sokoldalu beallitasok rengetege, kell par nap intenziv tekergetes mire kiismered! Alpine-nal es JVC-vel nincs osszahasonlitasi alapom, de sztem nagyon jo kis fej, es nagyon megeri az arat!

(#53227) tboy93 válasza ValeRossi (#53226) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mit tudtal allitani a kenin amit a 80prs-en nem? :F En kenwood 8531-rol valtottam 80prs-re, a prs menuje nekem jobban bejon. Hangra nyilvan ossze se lehet hasonlitani a kettot, pioneer sokkal termeszetesebben szol, a kenwood valahogy megszinezte a zenet, erdekes karaktert adott neki. Nem mondom hogy rossz, sot, jo a keni is, nekem pl jobban bejon mint az alpine fejek hangja, csak valahogy megis a pio ami a legelethubb szerintem (legalabbis az en fulemnek).

(#53228) Pékmester válasza Lite (#53090) üzenetére


Pékmester
tag

és mi lehet a gond? ennyire gagyin vannak programozva ezek a fejegységek? egy 20 ftos telefon lejátszik mindent egy 64 gigás kártyáról.

(#53229) Faci80


Faci80
csendes tag

Sziasztok! Ajanlasotokra beruhaztam egy DLSB6 + ALpine MRV-F305 kombóra. :R A fej hozzá egy Kenwood KMM-122 lesz. Hétvégén indul az ajtóbontás, bekukkantok a kárpit mögé, így elkezdeném bekábelezni is.
Mekkoa ármérőt érdemes venni? 1,5smm mehet a mélyközépre és a csipogókhoz is?
Gondolom érdemes a gyári tyúkbél helyére direktbe beforrasztani?

[ Szerkesztve ]

(#53230) MunezXBK válasza Faci80 (#53229) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2.5-es Cordialt boltolj.

Kiscsibéket is be akarod kábelezni? ;]

(#53231) pengusz77 válasza köli (#53221) üzenetére


pengusz77
senior tag

Lejjeb picipeti leírta, mit ajánl. Szerintem fogadd meg a tanácsát, én sem bántam meg.
.

(#53232) ValeRossi válasza tboy93 (#53227) üzenetére


ValeRossi
csendes tag

1. Maga a menu tobbretu, hirtelen ami eszembe jut pl. a bt kihangositas: beallithato melyik hangszororol szoljon a telo, igy nem ordit bele a jobb magas a mikrofonba, a Prs-nel mit lehet allitani a telokezelesnel?:lofingot szinte! A radio resze is sokretun es jol allithato!

2. Azert hoztam fel a PRS-t peldanak mert 2x annyiba kerul, megis sokkal testre szabhatonak tartom telo-bt-radio-kijelzobeallitas teren a kis Kenit! Hangban es a hangzast befolyasolo beallitasok teren nyilvan nem szabad a kettot osszehasonlitani, hangban agyonvagja! A PRS-tol sem kell elajulni egyebkent, igaz a maga kategoriajaban a legjobb vetel, viszont vannak sokkal de sokkal jobb hangu fejek, persze tobb penzert!
Nem ismerem a 8531-t, de regebbi szeria, mint a bt53u, eleve a ket Kenit sem lehet osszehasonlitani!
Ki kell probalni a Mediaban a demofalban, a kollega ugy is nemetben van, ott nem csak 20 forintos-egermozis-karacsonyfavillogos fosfejek vannak kiaggatva

(#53233) Faci80 válasza MunezXBK (#53230) üzenetére


Faci80
csendes tag

Köcce! Vadászat indul :C
Menne új madzag mindenhova, mivel a gyári felejtős....akkor meg már a csipogókon se hagynám fent azt a csúfságot. :))

(#53234) Lite válasza Pékmester (#53228) üzenetére


Lite
őstag

Konkrétan nem tudom. A rádió hangja tűrhető volt, amint cd került bele, jött a katasztrófa. Lehet, hogy csak egy hibás készüléket fogtam ki, de erőtlen is volt és nagyon durván sok volt a középhang. Lejátszani mindent tudott, csak a minőség...

(#53235) pengusz77 válasza MunezXBK (#53230) üzenetére


pengusz77
senior tag

Magashoz elég a 1.5-es nem?

(#53236) komipuli


komipuli
csendes újonc

Üdv mindenkinek
Az előzőekhez szeretnék egy megjegyzést, hátha ez segít.Nálam ez így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#53237) MunezXBK válasza pengusz77 (#53235) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#53238) köli válasza PiciPeti (#53223) üzenetére


köli
csendes tag

Szia,
lehet nem jól fogalmaztam meg az írásom, kalaptartóban ovál hangszórók lennének, de sub az nem (arra írtam ezt, hogy tudom hogy nem szokás ovált hátra tenni, hanem csak sub-ot), előre pedig a gyári 10-ek helyére akartam volna valamit+magas, de akkor ajtóba építés lesz ebből, valószínűleg jobban járok vele :)
Még 1 kérdés, kiemelő keret kell-e az ajtókhoz (illetve az ovál alá is)?

Köszönöm!

(#53239) nighty470


nighty470
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen laikus vagyok a témához. Van egy utalványom amit autohifi-re szeretnék elölteni.

Szerintetek ez jó párosítás?

Mélysugárzó láda:

PIONEER TS-WX 305B bass reflex
http://www.pioneer-car.eu/eur/products/ts-wx305b

2 csatornás erősítő

PIONEER GM-A 3602
http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/Amplifiers/GM+Series/GM-A3602

Valamint milyen beszerelő szett kell hozzá, milyet javasoltok? Mi másra kell még odafigyelni beszereléskor?

Előre is köszi!

(#53240) pengusz77 válasza MunezXBK (#53237) üzenetére


pengusz77
senior tag

Meg annál a dls szettnél hogyan szedi ki a hangváltóból a gyári kábelokat?
Biztos szépen egyeb van olvasztva minden, mint nálam a csipogónál :)

(#53241) Dictator^


Dictator^
veterán

μDimension (udimension) jr 5.4x 4 csatornás erősítő az a régi 4.3 utódja?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#53242) simi811118 válasza Faci80 (#53229) üzenetére


simi811118
aktív tag

A hangváltón lévő kábeleket hagyd meg.
Ne forrassz. Ezek is csatlakozósra vannak megcsinálva, kövesd ezt a példát. 1,5-es kábel elég mindenhova, ha később nem lépsz tovább. Kábelezést lehetőleg elsőre kell véglegesre csinálni. Azt nehezebb cserélgetni mint pl a hangszórót, erősítőt, stb.
Kácsa LS kábelek is jók már, belépő szinten - árban, minőségben - jobb nem kell sztem.

(#53243) Nagyfejű válasza simi811118 (#53242) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Ne haragudj,de a kabelezes nem rendszer függő......?

(#53244) #28001792


#28001792
törölt tag

Asszem eltart egy kis ideig,mire rájövök ki kicsoda :D Üdv egyébként mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#53245) MunezXBK válasza pengusz77 (#53240) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De ki írta, hogy szedje ki :F

(#53246) pengusz77 válasza MunezXBK (#53245) üzenetére


pengusz77
senior tag

"Gondolom érdemes a gyári tyúkbél helyére direktbe beforrasztani?"

Akinek válaszoltál : ) faci80

[ Szerkesztve ]

(#53247) MunezXBK válasza pengusz77 (#53246) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tehát faci80 írta? Kicsit belekeveredtél. :D

(#53248) simi811118 válasza Nagyfejű (#53243) üzenetére


simi811118
aktív tag

Válaszolhatsz neki Te is nyugodtan, ha az én ajánlásomat nem tartod helyén valónak.

(#53249) pengusz77 válasza MunezXBK (#53247) üzenetére


pengusz77
senior tag

pár hete én is hasonló cipőben jártam, azért kotyogtam bele :)

(#53250) MunezXBK válasza pengusz77 (#53249) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sebaj, de én nem írtam ilyet sehol. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.