Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) #28001792 válasza Forza_JUVE (#54599) üzenetére


#28001792
törölt tag

Egyik oldalról sokallom,másikról érthető,hisz műhely,vannak költségek. Én azt mondanám,inkább felejtsd el az aktívat,semmivel nem jobb,mint egy erő passzív láda kombó,sőt... a másik,hogy inkább használtan nézelődnék. a harmadik,amint lesz ládád,kevés lesz az eleje.. így eleve előre gondolkodnék kicsit :)

(#54602) simi811118 válasza Forza_JUVE (#54597) üzenetére


simi811118
aktív tag

Ahogy az új aktív sub árakat elnézem, valóban olcsóbb egy Kicx aktív láda, mint egy Kenwood. Ebben igaza volt. Stim.
A beszerelés meg a járulékok ára is ennyi egy műhelyben. Ez is stim.
Ellenben miért kell aktív láda? Azt is ugyanúgy be kell kábelezni, mint egy erősítőt, ha pedig ki kell venni, az nagyobb macera, mint egy passzív láda.
Az összeget amit írtál, én arra költeném, hogy bekábelezném az autót egy erősítőnek, (hivatalos műhelyben ez sem lesz olcsó) és a csomagtartóban elrejtenék egy kis mono erősítőt, vagy kárpit alá, vagy egy szépen kivitelezett oldalpanelen. Utána pedig egy ládát beletenni már nem ördöngősség, és így már fenn áll a próbálgatás lehetősége is. Sőt, egy használt erősítő + láda olcsóbban fog kijönni, mint egy új aktív (illetve ha olcsóbban nem, de mindenképpen minőségibb dolgokat tudsz ebből a pénzből összeválogatni)

(#54603) Forza_JUVE válasza simi811118 (#54602) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi, rágódom még rajta. Azt is mérlegelnem kell, hogy sajnos max. jövő ilyenkor el kéne adnom a verdát, így bár alapból nem szeretnék használtat, de lehet most ott is szétnézek. :R

(#54604) Forza_JUVE válasza simi811118 (#54602) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Tanácsodat megfogadva nézelődtem "passzív + erősítő kombó" téren is.
Erről esetleg mi a véleményed?
Az erősítő csak a mélyet hajtaná, így nem kell félnem h kinyíróm az első hangszórókat, amik terhelhetőségéről fingom sincs, de jól szól most is.
Ugyanakkor nem kevés kicsit ez az erősítő az RMS 350W-os mélyhez? Nem fogom elbukni a mélyláda biz. %-át?

(#54605) tboy93 válasza Forza_JUVE (#54597) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azannya, nem semmi penzt kernek erte :D Ennyibol boven kijon egy jo minosegu erosito + passziv lada + kabelezes is, ami az aktiv ladat ripityara veri minosegben :U Teny hogy az aktiv lada egyszerubb, sot lehet neked eleg is lenne, csak ennyit vetek arra kolteni.

(#54606) tboy93 válasza Forza_JUVE (#54604) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az elso szetted attol fog elkoszonni, hogy nincs erositore kotve. A lada miatt hangosabban fogod hallgatni a zenet, a fejegyseg nem tud majd eleg kakaot adni a szettnek, ezert torz jelet fog kuldeni a hangszoroknak amik le fognak egni jo esellyel. Ezt a pio lada ero szettet is hanyagold, hasznaltan ennyibol klasszisokkal jobb cucc jon ki.

[ Szerkesztve ]

(#54607) Adonimus válasza tboy93 (#54587) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Én is nézegettem ezt/ilyet fécbukon de félek, hogy nem bírná el a panel...

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#54608) G.Zs. válasza Forza_JUVE (#54604) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha meg akarod tartani a gyari rendszert, akkor en a plusz melyladat elfelejtenem. Feleslegesen fogod ra elkolteni a penzed. A sokhangszoros, durvan fazishibas rendszerbe meg bekerul egy lada a csomagtartoba, ami szinte boritekolhatoan kulon fog szolni a rendszertol. Igazi babeli zurzavar lesz belole, rendes zene nem igazan. Szal ket lehetoseg van:
1.) Normais fejegyseg vasarlasa elso szettel, erositovel es egy a rendszerbe passzolo ladaval, normalisan beepitve - ami neked nem jatszik, hisz hamarosan el akarod adni a kocsit.
2.) Ules ala helyezheto kismeretu aktiv melysugarzo, amely adhat egy kis plusz melyet a gyari hangszorok ala. Szerencsevel hasznaltan tudsz venni, igy a koltsegek sem szallnak el, beszerelessel egyutt boven 75k alatt meguszhatod. A helyedben en ezzel probalkoznek jelen esetben. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#54609) embe


embe
nagyúr

Hali!
Tolatókamera bekötéssel nincs valaki képben?
Az lenne a kérdésem, hogy a fejegység rózsaszín kábelére, ami kamera vezérlésére szolgál ( ha jól sejtem ) , a tolatólámpa + 12V-os jelét kell kötni?
Mielőtt kipróbálom, azért várok egy megerősítést. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54610) Skillet válasza embe (#54609) üzenetére


Skillet
addikt

megerősítés? bátraké a szerencse :DDD
mindössze a múltkor belinkelt leírás van a fejhez? abban túl sokat nem írtak a bekötésről.
más leírás nincsen? külföldi oldal, neten rákeresve?

most kerestem... de semmi :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#54611) embe válasza Skillet (#54610) üzenetére


embe
nagyúr

Igen kerestem én is. Amit találtam, ott is mintha + jel lenne a rózsaszín kábelhez írva. Csak van belőlük vagy 3.
Nem az enyém a cucc, most elvitték, mert nyaralni mennek vele. De ha visszakerül, akkor belevágok.
De több helyen írnak arról, hogy a tolató lámpa pozitív kábeléről kapja a monitor/fejegység a kapcsoló jelet.
Így valszeg így lesz......

Amikor még nagyon autóhifiztem..tízenvalahány éve... akkor még nem voltak képben a tolató kamerák. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54612) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Kihangosítás problémám van, de olyan banális, hogy csak user error lehet, viszont nem jövök rá a megoldásra.

Tehát: a szett minden hangszóróját külön csatornáról hajtom, és az előző fejegységemen (Pio MVH-X560BT) csak úgy tudtam kihangosítani a hívásokat, ha a kick-et a front-ra, míg a magasakat a rear-re-kötöttem, mert egyébként csak a magasból hallottam a másik felet nagyon gyengén. A jelenlegi fejemen (Pio MVH-X580BT) hasonló-a helyzet, csak az a probléma, hogy ennél már aktívba kötöttem a szettet, így nem lehet megfordítani a csatornákat...

Azt tudom, hogy a 80PRS-en van olyan beállítás, hogy melyik hangszóróból jöjjön a BT hangja, de sem az előző, sem a jelenlegi fejemnél nem találok ilyenkor sehol a menükben...

Mit nézhettem be? :F

(#54613) Titi76


Titi76
aktív tag

Sziasztok.

Tudom nem szeretjük a prohardveren az efféle kérdéseket de nagyon nincs időm most napokat böngészni. Hétfőn utazunk és kellene valami zene az autóba de a héten elázott a jelelegi "gagyi" Pioneer 1703 első hangszóróm. 20 ezrem van rá hogy beszerezzek előre egy max 16.5cm-es párt. JBL CS760C néztem ki merthogy Miskolcon ez érhető el azonnal. 18-ba ki tudom hozni a boltból. Tudtok ajánlani max ennyiért jobbat?
(A fejegység JVC KD-X320BT)

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#54614) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

keresek 2 dines fejegységet, amin van GPS. Igazából a hangzás minősége nem feltétlenül a legfontosabb szempont, inkább a tartósság, illetve az a fontos, hogy GPS (hardware) jól működjön benne. Ezenkívül gondolom a bluetooth, usb, mp3 lejátszás már alapvető dolog minden ilyen fejegységnél..

Ezek általában milyen szoftverrel vannak meghajtva? Windows CE, android, vagy esetleg saját szoftverei vannak erre a gyártóknak? Azért kérdezem, mert a gps szoftverek sok esetben nem tetszenek ezeken, ezért inkább rátolnánk egy tomtom-t, vagy iGot, esetleg Waze-t, tehát valami nagyobb körben elérhető szoftvereket szeretnénk használni rajta.

Azt tudom, hogy navikból vannak olyanokat, amiket lehet hekkelni és akár virágbolti térképeket rárakni, illetve más navi szoftvereket feltölteni rájuk, de ez hogy megy ezeknél az eszközöknél?

Miket ajánlotok? kicsit képbe hoztok ezzel kapcsolatban?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#54615) tboy93 válasza Titi76 (#54613) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gladen alpha 165 vagy audio system mx165 ha talalsz meg (kifuto), ezek konnyebben hajthatoak fejegysegrol, jobban fognak szolni.

(#54616) embe válasza McSzaby (#54614) üzenetére


embe
nagyúr

Valami android rendszert futtató fejegységet nézz akkor! Ezekből az Ebay-en elég sok van. Arra olyat teszel amilyet akarsz.

Szerintem a "hekkelés" itt is tiltott téma. - De mint írtam android rendszerű hifi, és arra azt teszel amit akarsz...és ismersz. A telepítés metódusát is. ;)

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54617) McSzaby válasza embe (#54616) üzenetére


McSzaby
őstag

Ezekről van tapasztalat? Én is néztem őket, de annyira olcsóak, hogy kicsit tartottam tőle, hogy nem túl tartósak.. :(( :) A hekkelés alatt annyit értettem, hogy nem a gyári szoftvert, hanem egy másikat használok. Nem tört szoftverre gondoltam. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#54618) embe válasza McSzaby (#54617) üzenetére


embe
nagyúr

Nem is feltételeztem mást. :DDD

Mechanika nincs bennük, így egy hibaforrással kevesebb. Hogy mennyire tartósak? :U Passz.
De a droid miatt én is magamnak ilyet tervezek venni. Csak nem most még.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54619) Forza_JUVE válasza G.Zs. (#54608) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Hát igen, én is tartok egy ilyen végkifejlettől, amit írtál. És ezért kezd nagyon idegesíteni a dolog, mert kissé meg van kötve a kezem. Elég sok benne a km már most, és sokat megyek vele ... ezért kéne max. 1 éven belül lecserélnem. Ezért viszont - ahogy írtad - egyrészt nem költenék rá kisebb vagyont és nem bontanám szét az egész elejét. Szar eredményt se akarok, így ... áááá :W :W Nem tudom .. majd meglátjuk.
Minden esetre nagyon köszi, a többi hsz-t is, mert így már én is másként látom a dolgokat. :K

(#54620) mandras81 válasza Forza_JUVE (#54619) üzenetére


mandras81
senior tag

Várj. Kezdjük ott, hogy szerinted mi a szar eredmény. Ugyanis, ha eleve nincsenek nagy elvárásaid, akkor nem is tudsz nagyot csalódni.

Mit szeretnél? Mi a legjobb rendszer, amit hallottál?

(#54621) Forza_JUVE válasza mandras81 (#54620) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Autóhifi téren nincs nagy tapasztalatom, konkrét rendszert nem tudnék megnevezni. Valóban nincsenek hatalmas elvárásaim, azt is mondhatnám "szójjon jól azt kész", fülemre hagyatkozom. A mély ne verje le a vesémet, de azért legyen! Nem a rendszámot akarom rezegtetni! :D
Azért némi sejtésem van a hifi rendszerekről, bár távol állok a szakértőtől. Itthonra pl. nemrég raktam össze egy Sony házimozi rendszert, persze nem felső kategóriást, de így is kb. 250k-ban állt meg. Na ez jól szól!
Fentebb egy kolléga írta, hogy az én esetemben fennáll az esélye, hogy a passzív láda a csomiban külön életet élne, külön szólna a rendszertől. Ezt azért úgy magam előtt lá ... hallom ... többek közt erre értettem a szar eredményt. :)

(#54622) Titi76 válasza tboy93 (#54615) üzenetére


Titi76
aktív tag

Köszönöm.
Sajnos ezek közül készleten egyik sem elérhető Miskolcon . Remélem akkorát csak nem lövök mellé a JBL-el. Ez az ami elérhető hétvégén... :( eddig egyik JBL-ben sem csalódtam ...

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#54623) smiti


smiti
addikt

Kicsit alakul a rendszer. Alpine CDE-190R + DLS R6A összeállítás jó lesz szerintetek? :U

(#54624) tboy93 válasza smiti (#54623) üzenetére


tboy93
nagyúr

Arrol a szettrol nagyon jokat hallottam :K Kicsit magasabb szintet is kepvisel mint az az alpi, en a helyedben meg egy picit gyujtenek a fejegyseg arahoz es egy alpine ute92bt-t vennek, sokkal tobbet tud!

(#54625) MunezXBK válasza tboy93 (#54624) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Őt is indítsuk el a lejtőn. :DD

(#54626) tboy93 válasza MunezXBK (#54625) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ugy-ugy :C

(#54627) embe válasza smiti (#54623) üzenetére


embe
nagyúr

Tyű DLS. Vagy 2 éve adtam el egy kb. 20 éves DLS magasat hangváltójával, és egy Rainbow mélyközép párt. 2002 óta becsomagolva pihizett a spájzba. A doboz amiben tároltam, egy az évi Express újsággal volt kibélelve. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#54628) FullGas


FullGas
aktív tag

Sziasztok!
Lassan kezdem össze szedni az új rendszer elemeit :)
Egy 2002-es Passat két első ajtaját szeretném rezgés csillapítani. Itt többen ajánlottátok ezt a típust: Hanno-Protecto PF 830 3mm. Ebből 2 tábla elegendő lehet?

(#54629) tboy93 válasza FullGas (#54628) üzenetére


tboy93
nagyúr

2-2.5 nm kell a ket elso ajtóra korulbelul.

(#54630) FullGas válasza tboy93 (#54629) üzenetére


FullGas
aktív tag

Köszi :R
Ezek közül ti melyik szettet választanátok:
-Kicx GFQ-6.2
-Crunch GTX-6.2C
-Hertz ESK 165L.5
Elvileg egy Kicx QS-4.160 hajtaná az első szettet plusz a mély ládát.

(#54631) Skillet válasza tboy93 (#54629) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor nagyjából 5 kg pluszt kap 1 ajtó? :Y
Az durva.
Ez olyan cucc, mint ami a mosogatók alján van :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#54632) FullGas válasza Skillet (#54631) üzenetére


FullGas
aktív tag

Van belőle vékonyabb is. Csak példának linkeltem be.

(#54633) smiti válasza tboy93 (#54624) üzenetére


smiti
addikt

Mi az asokkal több ? Ahogy nézem az adatlapjukat csak a Bluetooth a különbség köztük. Főleg úgy , hogy boltban számlával br. 25k-ért vettem meg a CDE-190R-t a DLS-t pedig kapom a sógoromtól. ;)

(#54634) MunezXBK válasza FullGas (#54630) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

GFQ-ra egy szavazat.

(#54635) tboy93 válasza FullGas (#54630) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezek közül szerintem a kicx.

(#54636) Skillet válasza FullGas (#54632) üzenetére


Skillet
addikt

És ezt kell szigetelésnek rakni az ajtók belsejébe?
Milyen vastagságút?
Biztos jó muri lehet ezzel kitapétázni az ajtót, úgy, hogy alig lehet hozzáférni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#54637) tboy93 válasza Skillet (#54631) üzenetére


tboy93
nagyúr

Yep. Nekem meg tobbet is kapott. 4nm szigetelest nyelt el a ket elso ajto, ajtonkent 1db kicx 6020 mely közép ami 2045gramm, plusz gulacsi-fele ajtokiemeles, ami szinten nem ket deka. Csak a gitt amit elcsiszolt rajta volt 5kg! :C

7-8kg pluszt szerintem tutira kapott mindket ajtom.

(#54638) tboy93 válasza smiti (#54633) üzenetére


tboy93
nagyúr

A topikbol Simit idezve:

"Időkorrekció minden csatornára, aktív vágás 2 vagy 3 útra, soksávos EQ. Amivel a hangot kvázi perfekt módon be lehet lőni."

Se aktiv vagas se idokorr nincs a masik alpiba.

[ Szerkesztve ]

(#54639) FullGas


FullGas
aktív tag

MunezXBK, tboy93
Nekem is a Kicx a legszimpatikusabb, mellesleg az ára is kedvezőbb :)
A szettnek milyen vastag hangszóró kábelt érdemes behúzni? 2,5-es elegendő?

(#54640) tboy93 válasza FullGas (#54639) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kick-nek 2.5, magasnak eleg az 1.5-os is. Valtoba 2.5mm.

[ Szerkesztve ]

(#54641) MunezXBK válasza FullGas (#54639) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Crunchot mondjuk nem ismerem, Hertzet cseréltem GFQ-ra.

(#54642) #28001792


#28001792
törölt tag

Csak hogy az olasz vonal is legyen ajánlva.. Jó szett az esk :) Az egyetlen amiért a kicx-re voksolok,mert az erő is az..

[ Szerkesztve ]

(#54643) #28001792 válasza FullGas (#54628) üzenetére


#28001792
törölt tag

A vékonyabb nem jó :) Személyesen nem próbáltam,csak a 830-at,de olyantól az infó,akinek adok a szavára..

(#54644) Marci79


Marci79
aktív tag

Sziasztok!

Egy Crunch GPX 1000.4-es erősítőhöz milyen vastag tápkábelt ajánlanátok?

Ezt a szettet vettem meg és kábeleket keresek hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#54645) #28001792 válasza Marci79 (#54644) üzenetére


#28001792
törölt tag

Ide tökéletes valami olcsó 5.000 forintos egyencsomag..

(#54646) Marci79 válasza #28001792 (#54645) üzenetére


Marci79
aktív tag

Első körben a vastagságot kellene belőni. A 10-est senki sem ajánlotta már ehhez. MAC audio 16-os vagy 25-ös, esetleg más gyártó 20-asa?

[ Szerkesztve ]

(#54647) #28001792 válasza Marci79 (#54646) üzenetére


#28001792
törölt tag

Őszinte leszek. Nem értem miért dobtál ki erre pénzt,de ez a kérdésed ügyében nem releváns. a 10-es is bőven kiszolgálná ezt,de inkább legyen 20-as. És hegesztőkábel,rca-nak meg a gladen legolcsóbbja jó alternatíva,asszem 2500 kb.. anl biztit vegyél,ne agu-t.. így esetleg egy jobb rendszert is kiszolgál majd.. a szettet felejtsd el,irónia volt inkább :)

(#54648) tboy93 válasza Marci79 (#54646) üzenetére


tboy93
nagyúr

25-os hegeszto kabel. Barmelyik hegesztestechnikai boltban kapsz es a mac tappal ellentetben rezbol van.

(#54649) Oliver92


Oliver92
csendes tag

Sziasztok! Egy skoda fabia ba 5evig elég volt egy mnc Evolution fejegyseg a gyári hangszorokkal és 2 hátsó 2utas pioneer 20centis hangszorokkal. Elég is volt amit nyújtot, basszus is és hangzásis megfelelt nekem. Most egy bmw ee34 be szeretnék valami fejegységet ami hasonló tudással legalább bír és valami jó hangszórókat hozzá előre hatulra. Gyárilag 13mas fér csak bele mondjuk.. Nem kell erősítő sem mélylada mert eddig is elég volt a skodaba lévő hangzás. Mit ajánlatok? Fejegységet 35ezerig szeretnék, ami fontos hogy kartyaolvaso legyen benne. Hangszorobol sem szeretnék 20ezernel többet költeni de nem tudom 13 helyére hogyan menne bele 16 os pl.

[ Szerkesztve ]

(#54650) Marci79


Marci79
aktív tag

Köszi szépen a segítséget! :R

Kiszámolgattam és nagyon minimással kerülne többe a cucc, a javasolt kábelekkel. (6 méter hegesztőkábel+ 2X5 méter Gladen RCA+ Gladen ANL bizti, tartóval+ hangszórókábel).

Fentebb olvasgattam, hogy sok esetben inkább a 2,5-ös hangszórókábelt ajánljátok. Nekem is az kellene gondolom. Ezt szemeltem ki.

Biztiből 80-as elegendő lenne?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.