Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) civicfan válasza civicfan (#54782) üzenetére


civicfan
tag

Na hát csak jó ez a conrados [zavarszűrő] Csak nálam a negatív erősítőkábel nem vált be, most ismét a kasznihoz van rögzítve. Zaj nem hallatszik, csak ha megy a klíma akkor kicsit sípol. Most jó lenne mégegy, akkor a fej mindkét pozitívjára tennék egyet-egyet.

(#54852) tboy93 válasza civicfan (#54851) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha az akksíról van húzva a negatív az erősítőnek akkor sípol? Kasztnira testelve nem?

Hogy érted hogy a fej mindkét pozitivjára?

(#54853) Joe fiú válasza Adonimus (#54842) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Azt hiszem az én fejem van nálad. Elég nehezen beállítható a 9812,de ha sikerül beállítani, nem akarsz hozzányúlni. Ezeken az Alpine fejeken a sub kimenet csökkentett jelszintű, ha jól emlékszem -15db. Vagyis akár 15-ig is tekerheted ha normálisan van az erősítő beállítva. Illetve annyi van még, hogy kétféle szub állás van, szub1/2 mód. Az egyik fix kimenetű, a másik az nem, hátha a manual írja, erre nem emlékszem már pontosan.
Úgy emlékszem tud 63HZ HPF-t, arra állítsd szetthez, szubhoz is az LPF-t.

(#54854) tboy93 válasza Joe fiú (#54853) üzenetére


tboy93
nagyúr

"de ha sikerül beállítani, nem akarsz hozzányúlni"

ez mindre igaz szerintem :DDD

(#54855) Joe fiú válasza tboy93 (#54854) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Inkább úgy kellett volna írnom,hogy nem szabad hozzányúlni. Én hozzányúltam és most az Istenért sem tudok egy elégedett állapotot kiharcolni :)

(#54856) Odyssey


Odyssey
újonc

Hello mindenki!

A hozzáértők segítségét szeretném kérni:
Egyáltalán nem értek a hangszituációhoz, csak szeretnék egy középszar hangcuccot az autómba (Golf 3).
Neem, nem középszart, valami normálisabbat, de nincs abszolút hallásom és nem komolyzenét hallgatok úgyhogy nem tervezek 659ezerért hangot venni az autómba. :)

Igazából, mint teljesen amatőr, ezt néztem ki:
http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=02603&kep=1
http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=02591

Igen, a második link egy szettre mutat. Tudom, hogy a hozzáértőknek ez világrengés, de nem akarom túlkombinálni a dolgot. Szép magas hangokat és erős mélyet szeretnék az autómba, de egyenlőre nincs igényem a legkiválóbbra. Egy olyan középszinttel beérem.
Talán az egyetlen kikötés, hogy narancs gombok és/vagy kijelzője legyen a fejegységnek.

Minden segítő hozzászólást, ötletet, variációt előre is köszönök szépen.

[ Szerkesztve ]

(#54857) Joe fiú válasza Odyssey (#54856) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Egyiket se venném, hova valósi vagy? G3 van nekem is, tudnál hallgatózni, próbálgatni is. Van több erősítőm, több szubom is, akár eladó is, tudsz próbálkozni,hallgatózni.

(#54858) PiciPeti válasza Odyssey (#54856) üzenetére


PiciPeti
őstag

A fej akár jó választás is lehet, de a sub+erő kombót hanyagolnám a helyedben. Ha nem ragaszkodsz az újhoz, akkor használtan ennyiért lényegesen jobb minőséget is kaphatsz. :K

Első szett mi lenne? Az már megvan?

(#54859) Odyssey


Odyssey
újonc

Értem, köszi. Mit tudnál ajánlani, amit használtan is érdemes venni? Nem rizikós ilyesmit használtan venni? Főleg egy laikusnak?!

Első szett?
Az ajtókban lévőkre gondolsz?

(#54860) PiciPeti válasza Odyssey (#54859) üzenetére


PiciPeti
őstag

Igen. :K

(#54861) simi811118 válasza Odyssey (#54856) üzenetére


simi811118
aktív tag

Szia!

Lesznek itt a csoportban nemsokára ajánlások, úgyhogy azokat hanyagolom, de néhány megfontolandó gondolatot megosztanék.

"Egy olyan középszinttel beérem." : nos, ez neked is és nekem is és mindenkinek mást jelent. Középszint nekem, de lehet neked már a "mi a tököm kerül rajta ennyibe" kategória.
Árakat, illetve ráfordítandó összeget szabjunk meg, könnyebb ajánlani úgy valamit.

"nincs abszolút hallásom és nem komolyzenét hallgatok úgyhogy nem tervezek 659ezerért hangot venni az autómba" nekem sincs abszolút hallásom, és nagyon ritkán hallgatok komolyzenét, de ha jó rendszer van, azon bármelyiket szívesen hallgatja az ember. Ha szar, akkor azon !főleg! a kedvenc zenéje fog szarul szólni.
És sajnos egy jó rendszerhez pénz kell, mese nincs. Szarból sem lehet várat építeni.

" Szép magas hangokat és erős mélyet szeretnék az autómba" : A hallható hangtartomány 20Hz- 20kHz. Amit linkeltél, mélynyomó és erősítő, nos, soha nem fogja neked szépen megszólaltani az egészet. Sőt, a sub 20Hz - 60Hz között "játszik" leginkább. Akkor hol marad a többi hang? A 60Hz -től a 20.000Hz-ig?
egy jobb fejegységtől és egy subládától nem lesz jó zene az autóban. Főleg, ha szép magas hangokat is akarsz...

(#54862) Odyssey


Odyssey
újonc

Olyanom sincs. A gyári van a helyén.
Megköszönöm, ha olyat is ajánlasz. :)
Mivel nem 300nettó a bevételem/hó, nagyságrendileg 100k-ból szeretném kihozni a dolgot. Vagy nem egyszeri vásárlás lesz.

(#54863) #28001792 válasza Odyssey (#54862) üzenetére


#28001792
törölt tag

Inkább akkor ne egyszerre vedd,de építs olyat,amit szívesen hallgatsz ;)

(#54864) tboy93 válasza Odyssey (#54862) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem is kell egyszerre megvenni mindent. En tobb mint 2 eve faragom a hifit az automban :DDD

(#54865) Odyssey válasza #28001792 (#54863) üzenetére


Odyssey
újonc

Ebben nagyon igazad van.
Ú, bemerészkedtem az oroszlánbarlangba. :)
Oké, akkor előröl kezdem.
Szabjak árat: mivel 5 perc után eldöntöttük, hogy nem muszáj egyszerre vennem mindent, így nagyobb a mozgástér, de kompletten olyan 150-nél többet nem áldoznék rá.
És akkor ebben benne kéne legyen:
-a két első hangszóró az ajtókba
-a fejegység
-a mélyláda
-az erősítő
-+ ami feltétlenül kell, hogy ez mind szép és jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#54866) #28001792 válasza Odyssey (#54865) üzenetére


#28001792
törölt tag

20 perc múlva,fogsz te többet is :) Annyiből egy alap,de hallgatható rendszer használt dolgokból neccesen kijön :) De akkor pár hónap,és folytatod a pénzköltést..

[ Szerkesztve ]

(#54867) civicfan válasza tboy93 (#54852) üzenetére


civicfan
tag

Igen a negatív tápkábel nekem nem vált be. A fejnek most a gyújtáskapcsoló 12V van kötve, lehet hogy az állandó 12V-ra is kéne egy ilyen. Ja ez a zavarszűrő nincs letestelve, tehát sorban van kötve. Letestelve nem volt javulás. Conrad weboldalán vannak bekötési rajzok

[ Szerkesztve ]

(#54868) Odyssey


Odyssey
újonc

Igen igen, és sajnos pont ilyen vagyok én is. Elkezdem és nem tudom abbahagyni.. :)
De egyenlőre csak egy belépő szintű rendszert szeretnék.

(#54869) Lusu válasza Joe fiú (#54853) üzenetére


Lusu
aktív tag

Jól mondod, a SUB esetében a 0 állás a mindenkori hangerőhöz képest -15db és ha felcsavarod 15-re akkor lesz egy szintben a hangerővel és nem erősít rá, így elvileg torzítania sem szabad.
A SUB 1 mód normál módon állítja a mélynyomó kimenet hangerejét a többi kimenetéhez képest
A SUB 2 mód esetén alacsony hangerőn a mélynyomó kimenet hangereje x százalékkal magasabb a többihez képest, ami a maximum hangerőnél lesz 0 százalék. Ez mondjuk hasznos, ha álló helyzetben SUB 1 módban szól szépen a rendszer, de ha mozogsz az autóval akkor kis hangerőn kevés a mély és kéne neki egy pofon. (kicsit bonyolultan írtam, a manualban olyan szépen meg van fogalmazva :) ) Más kérdés, hogy a SUB hangerő állítása sokkal jobban kézre esik mint a SUB SYSTEM állítgatása és keresgélése a menüben :)

(#54870) Joe fiú válasza Odyssey (#54862) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Még mindig áll az ajánlatom, hogy meghallgasd nekem, én is a gyáritól indultam.

Lusu: Köszi, valami hasonló derengett még régről nekem is. A szub system is most újra kikristályosodott, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#54871) Adonimus válasza Lusu (#54869) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Na így már érthető. Ezt a 2 fél mély dolgot nem találtam még. De van egy olyan, hogy bass type 1-2-3

Joe fiu: köszönöm. Végülis mióta hozzám került a fej rossz volt az autó és modt tudtam nézegetni végre. :) sajnos 80-120-160 herces vágás van. :( nem tudom miért gondolták hogy 60 hercre nem lesz szükség de 160ra igen...

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#54872) Joe fiú válasza Adonimus (#54871) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Örülök, hogy jó, de ha unatkozol, tényleg nézegesd a manult, mert bass focustól kezdve csomó olyan dolgot lehet állítani amire még én sem jöttem rá, hogy mire való.

(#54873) Odyssey


Odyssey
újonc

Tényleg köszönöm, hogy nem akarjátok hagyni, hogy béna szitut vegyek, de Ti hozzám képest túl igényesek és kifinomultak vagytok ilyen téren. :)
Nekem bőven elég az, hogy ha beülök az autómba és nyomok egy play-t, az jó legyen, ne olyan, hogy inkább kikapcsolom.
Ahogy előttem elmondták, szubjektív amiből próbálok konkrétumot kifacsarni. De akkor a ti mércétekhez képest a -5 szint szerintem megfelelő lesz nekem. :D
Egy teljesen belépő szint elég nekem. Kezdésnek.

(#54874) PiciPeti válasza Odyssey (#54865) üzenetére


PiciPeti
őstag

Jó hír: 150-ből már simán meglehet az, amit szeretnél... :K

Én így csinálnám:
Elsőnek fejegység. (amit linkeltél teljesen jó, ha tetszik, itt nagy különbségek nincsenek)

- 4 csatis erősítő, ami meghajt egy érzékenyebb ládát.
Pl.: Phase
Roki (kicsit túlárazott, lehet belőle alkudni talán)

-Első szett: (Itt bajban vagyok, mert nem nagyon láttam mostanában ide illőt használtan, úgyhogy újakat linkelek)
Pl.: Kicx (inkább veretős zenékre)
Hertzvegyes zenékre, de inkább az elektronikus irány
Rainbow Igazi mindenes

-Kábelezés: ~30-35e.

-Ajtószigetelés: ~15e Hanno PF830-al

-Első fázis vége-

- Sub, ami illik az elejéhez... :K

(#54875) #28001792 válasza PiciPeti (#54874) üzenetére


#28001792
törölt tag

Van fent 6020 31-ért :)

(#54876) tboy93 válasza #28001792 (#54875) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha kacsáéra gondolsz, az mar elkelt. 6020-at amugy sem ajanlanam neki, wattzabalo es a meretei miatt nagyon kelleni fog neki egy normalis beepites, ami megint plusz penz.

[ Szerkesztve ]

(#54877) #28001792 válasza tboy93 (#54876) üzenetére


#28001792
törölt tag

Tegnap még láttam :O de akkor végre az is elkelt :)

(#54878) PiciPeti válasza #28001792 (#54875) üzenetére


PiciPeti
őstag

Oszt mivel hajtod meg, ami kijön ennyiből, és még jó hangja is van? :U

A fentiek elvinnék hídban, de akkor nem lesz mivel subot hajtani... Ráadásul a 3-as Golf ajtajába egy normál mélyközepet is szopi lesz beépíteni, nemhogy azt a batárt... :D

(#54879) Joe fiú válasza #28001792 (#54877) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Örültem volna, ha egy nappal később. Most jöttem nyaralásból, meglett volna még, akkor tesztelhetném én :DDD

(#54880) #28001792 válasza PiciPeti (#54878) üzenetére


#28001792
törölt tag

Mindenre van megoldás :D De csak egy kósza ötlet volt. Most építek egy szettet,a srác is így indult :) Aztán alpi 92bt,kácsa madzagok,focal 165 a1 szett,DLS ref 200-as erő, oa 10-es sub,silent coat az első ajtókban,hátul mélyláda beépítve,kiemelőzve a kick,és a magas is konzolban :)

(#54881) Odyssey


Odyssey
újonc

Ú emberek, kinyírtok. :) Jó értelemben.
Szóval a fejegységet leOKÉzva. Egy dolog megvan.
Viszont nekem az ajtóban nincs helye magas?! sugárzónak. Csak alul a láb mellett egy középméretű.
Legyen ez a második, amit meghatározunk.
Többnyire elektronikus zenét hallgatok. Vocal trance, house: ez a kettő a leggyakoribb. Minden másból pedig egy kevés.

(#54882) PiciPeti válasza Odyssey (#54881) üzenetére


PiciPeti
őstag

Műszerfal tetején ott van a 2 gyári magas hely, arra fel lehet tenni viszonylag könnyen egy magast. De jobb lenne az A oszlopra tenni. :K

(#54883) PiciPeti válasza PiciPeti (#54874) üzenetére


PiciPeti
őstag

Közben belebotlottam egy Helixbe, ebben az FB csoportban találod: Helix P236 ;)

(#54884) Odyssey válasza PiciPeti (#54882) üzenetére


Odyssey
újonc

Tényleg van hely a műszerfalon hangszóróknak?? Vagy én nem tudom, hogy az az, vagy vakon vezetek. :D
Amit linkeltem mélyláda+erősítő szett, azt miért nem ajánljátok egyáltalán?

(#54885) PiciPeti válasza Odyssey (#54884) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hát haveromnak oda tettük, nem tudok róla, hogy több féle műszerfallal szerelték... :U

A linkelt pio szett egész egyszerűen gagyi, nem ér annyit. ;)

(#54886) Odyssey válasza PiciPeti (#54885) üzenetére


Odyssey
újonc

Értem, köszi. :)
Beléptem a facebookos csoportba amit linkeltél. Vagyis rányomtam.
Most alszom egyet.
Holnap folytathatjuk és köszönöm az eddigi segítségeteket.

(#54887) Adonimus


Adonimus
aktív tag

De fájt a szivem azért a 6020-ért... de attol féltem kiszakítja a beépítő keretet az ajtóbol. No meg oda erősítő is kell. De a biampos hangváltóval nagyon kecsegtető szett. De ha végre a mostani összeállna és majd cserélni akarom, egy Kicx GFQ-6.2 is megteszi majd. Ösmeri valaki?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#54888) tboy93 válasza Adonimus (#54887) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem is 6020 van erdekes egy szett. A pg zx450 600 wattjaval nem szolt olyan jol mint a pg mps-el (2*24w). Ugy latszik a karaktere az erositonek többet szamit mint a teljesitmenye.

(#54889) PiciPeti válasza tboy93 (#54888) üzenetére


PiciPeti
őstag

Inkább a felépítése, ahogy észrevettem...

Ami volt Hifo Herculesem... :Y Nincs benne semmi kb, valami gagyi kínai átverésnek tűnik ha kibontod, és megesz egy 1.5KW-os erősítőt... :DD

(#54890) tboy93 válasza PiciPeti (#54889) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a herkules dobbenet volt. Raakasztva a 38-as ladara nem hittem el hogy ilyen gyors is tud lenni egy ekkora nyomo :D bazi nagy dampingja lehetett... Kar hogy eladtad, lehet jobb volt mint a mostani rokid.

(#54891) Adonimus válasza PiciPeti (#54889) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Amit pár hsz-el előbb említettél, hogy a nyomónak alá kell vágnia a szettnek másképp nem lesz jó? SZóval ha a szett mondjuk 80herc-töl dolgozik, a nyomónak 100ig kell?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#54892) tboy93 válasza Adonimus (#54891) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a jo, ha a nyomot minel alacsonyabban tudod vagni. Ugye minel magasabban vagod, annal tobb kozephang jon a nyomobol, aminek a fuled meg tudja hatarozni a helyet, igy ugy fog hallatszani hogy hatulrol szol. Ha az elso szetted le tudod engedni rendesen, a nyomot meg megvagod pl 60hz-nel, akkor atfedesben lesznek, a nyomo nem ad szamottevo kozepet amivel elarulna a helyet es kis idokorrekcioval "elore tudod hozni" a ladat, olyan lesz mintha a mely az elso hangszorokbol szolna, egybesimul, nem fog kulon szolni a lada.

[ Szerkesztve ]

(#54893) Adonimus válasza tboy93 (#54892) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Köszi. Minden nap tanulok valamit. :R

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#54894) opeter70 válasza tboy93 (#54892) üzenetére


opeter70
senior tag

Igen, de nem tudja 60Hz-nél vágni, mert a fej HPF-je és LPF-je is 80Hz-től indul.
(Elmondása szerint az erősítője pedig egyáltalán nem tud vágni.)

(#54895) tboy93 válasza opeter70 (#54894) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csak leírtam, hogy optimális esetben mit kéne csinálni :D

(#54896) huoc


huoc
csendes tag

Sziasztok,
az erősítő remote csatlakozóját a piros Ignition-re kell kötni?
[kép]
ez esetben Acc állásban is menni fog az erősítő, v csak gyújtásnál?
köszönöm.

(#54897) PiciPeti válasza Adonimus (#54891) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ahogy írtam, engedd el nyugodtan fullba az elejét, a subot meg ott vágd meg, ahol úgy érzed, hogy elegendő energiát ad át. Ha tényleg jól érzi magát az első szetted, akkor elég lesz 60Hz körül vágni (erősítővel). :K

(#54898) Adonimus válasza PiciPeti (#54897) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Na hát végülis az lett az eredmény, hogy sima pop zenékkel (ebben benne van azért egy jópár nagy mélyhanggal bíró zene) nagyon jól szólnak fullban. Öröm hallgatni. De ugye a rendszer arra lenne 50%-ban, hogy repp és alacsony frekis zenék szóljanak elég nagy hangon... Sajnos itt már vágás híján vannak gondok. Nem torzít semmi, de úgy ugrál a kis hangszóró, hogy néhány Sundown Audio mélynyomó megirigyelné.
Lencsevégre kaptam: remélem látszik valami:

https://www.youtube.com/watch?v=x1JMY19uLSk

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#54899) tboy93 válasza Adonimus (#54898) üzenetére


tboy93
nagyúr

Cuki :D

(#54900) PiciPeti válasza Adonimus (#54898) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hát igen, ha ennyire ki van hajtva, akkor a 40Hz alatti tartományt nem ártana levágni... :U

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.