Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) opeter70 válasza Kleroo (#50396) üzenetére


opeter70
senior tag

Viccelsz? Miért lenne overkill? Ez az egyik legolcsóbb használható ilyen termék.
2,5 m2 van egy csomagban 11.000 ft-ért.
Az négyzetméterenként kicsivel több, mint 4.000 ft.
Ennél olcsóbbat nem nagyon találsz.

(#50402) Kleroo válasza opeter70 (#50401) üzenetére


Kleroo
veterán

Viccelek :)
Az lemaradt hogy 10db van egy csomagban. :)

Vajon van olyan jó, hogy nem folyik le július végén a balatonparti tűző perzselő napon hagyott autóban 6óra állás során(illetve nem lesz vajon bitumen-bűz?

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#50403) Farcy


Farcy
csendes tag

Sziasztok!

Újonc vagyok még az autóhifi témában és szeretnék egy kis segítséget kérni.
Egy astra G sedan-ba szeretnék egy vállalható technikát. Egyelőre fejegység és első hangszóró csere van betervezve olyan 40 körüli áron. A későbbiekben kapna még egy passzív mélynyomót is a csomagtartóba erősítővel.
A kérdésem arra irányulna, hogy milyen fejegységet és hangszórót vegyek, illetve mennyi az első hangszóró beépítési mélysége?

A segítséget és ajánlásokat, tippeket szeretettel várom!

Xiaomi Mi3 --> Oneplus One 16Gb

(#50404) opeter70 válasza Kleroo (#50402) üzenetére


opeter70
senior tag

Nézd, nem bontottam még le az ajtókárpitomat, hogy megnézzem, de szerintem nem. :)
Félretéve a viccet: Nem fog lefolyni, ha tisztességesen fel van ragasztva.
Mivel ezt kimondottan autós felhasználásra készítik, nem is szabad neki.
Bitumen bűz sincsen, azt garantálhatom (saját tapasztalat).

Egyébként a Hanno PF830-at én is jobbnak tartom valamivel, de ha számít a kisebb súly és az ár, akkor mindenképpen ez ajánlható.

[ Szerkesztve ]

(#50405) Kleroo válasza opeter70 (#50404) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszi :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#50406) simi811118 válasza bojti175 (#50400) üzenetére


simi811118
aktív tag

Sztem felesleges. Ezüst legtöbbször túlzottan magasba húzó hangot hoz. Sima réz nem lenne jó? Én is kácsát használok magasra, ls075-t.

(#50407) TheProb


TheProb
veterán

Rádiónál az AF hogyan működik amúgy? Mert nem nagyon érzékeltem, hogy átállna másik frekire győr-tatabánya között pl.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#50408) Czimby válasza Kleroo (#50399) üzenetére


Czimby
addikt

Csak tedd fel Facebookra és kb 10perc alatt el fog kelni ha 16ért rakod fel.
Árérzékeny a magyar pc ennyi, a Gladen már 25 körül van és az sokaknak nem fér bele, a legtöbben 18e-ért vesznek fejegységet, csak USB legyen címszóval.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50409) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Fb-n a nagybetűs adok-veszeket megszórták PG-kkel.

(#50410) kacsa7 válasza Farcy (#50403) üzenetére


kacsa7
őstag

JVC-X130-X220, Kenwood KMM-102, vagy ha kell 2 pár RCA akkor Kenwood KMM-122.
A legtöbbet tudó pedig a Pio MVH-180UI ebben a kategóriában. 2 pár RCA, alul és felüláteresztő szűrő.
Első hangszóróba kb. bármi befér egy sima műanyag kiemelővel is. Nekem a boltban kapható műanyag kiemelővel volt bent 8cm mély hangszóró. 16,5-es a méret az első ajtóban. Gladen Alpha- Gladen M165 a bestbuy ebben a kategóriában.

(#50411) opeter70 válasza lautnermark (#50409) üzenetére


opeter70
senior tag

3-4 hónappal ezelőtt voltak már fent ugyanezek, csak akkor más néven hirdette.
Ettől függetlenül iszonyat jó cuccokat árul.

(#50412) bojti175 válasza simi811118 (#50406) üzenetére


bojti175
csendes tag

Éppen a kácsába indutam :-) van a magasnak félretéve cordial cls225 de gondoltam ha arra járok akkor nézek valamit kimondottan a magasaknak :-) az ls075ről mi a véleményed? A cordialhoz képeyt milyen lehet? A cls még nincs beépítve, de feleslegesen nem akarok kábelt húzni, elsőre kellene a legjobb :-)

[ Szerkesztve ]

(#50413) tcarina


tcarina
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg ez a rendszer van az autómban:fej:pio mvh 170 ui .Erö:Macrom 43. 05. Hagszóró: MBquart dkh116.
Olcsón hozzá tudnék jutni a következőkhöz:Erö:climax bullet 1200 .4x300w .Mélyláda: Blaupunkt Rodek RW30DM. A Pio. és az Mbquart maradna.Szerintetek hozna ez minőségi javulást? Ezt a Climax erősítőt egyáltalán nem ismerem. Az normális ,hogy a Blaupunktban Rodek hangszóró van ,vagy ez valami barkácsolás? Üdv Géza.

[ Szerkesztve ]

(#50414) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Valamilyen cég értelmes áron forgalmaz itthon u-dimension pro z 6 -os front szettet? Vagy inkább rendeljem németektől. Gondolom a Magyarok is onnan rendelik.

(#50415) Farcy válasza kacsa7 (#50410) üzenetére


Farcy
csendes tag

Köszi a segítséget!
Ez a hangszóró árban nekem kicsit sok :/
De egy ilyen Kenwood fejegységre befizetek :)

Xiaomi Mi3 --> Oneplus One 16Gb

(#50416) Czimby válasza tcarina (#50413) üzenetére


Czimby
addikt

Eszedbe ne jusson a csere!
Climax ultragagyi a rodek jo nyomo, de a láda tuti nem neki való

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50417) simi811118 válasza Farcy (#50403) üzenetére


simi811118
aktív tag

(((Felmész pl az edigital honlapjára- de több helyen is ilyen árakon találtam ezeket-, és))) Rendelsz egy akciós Pioneer MHV-180-at és egy Hertz DSK 170-et.
Költségvetésbe belefér, és nem noname kategória.
Használtan 40-ért sokkal jobbakat lehet kifogni, de ha újonc vagy, félő hogy a nyakadra sóznak valami sz@rt.

Én 40-ből csak a fejet venném meg első körben. Később kiszigetelném az ajtókat - tavasszal, amikor már jobb idő van, vagy ha van nagy garázs, akkor ott sem probléma ezt kivitelezni. Utána jöhet egy kábelezés és egy kétcsatornás erősítő, amire kötnék egy kicsit jobb komponens szettet. Végül a sub.

[ Szerkesztve ]

(#50418) simi811118 válasza bojti175 (#50412) üzenetére


simi811118
aktív tag

Sosem volt cordial drótom, nem tudom milyen lehet. Legutóbb egy Klotz 2,5-ös kábelt próbáltam be a magashoz, de fénytelen és tompa lett.
Ez az LS075 sem egy high end kábel, de normál zenehallgatáshoz sztem pont elég, árban meg bőven jó. Vagy próbáld ki a sommer-t. 1,5-es meridian-t.
Ha elsőre kellene a legjobb, akkor akár a szetted (vagy az autód) árát is belerakhatod egy kábelbe. Csak sztem felesleges. Ezen a szinten biztosan.

(#50419) simi811118


simi811118
aktív tag

Ma délutáni hallózás a debreceni Főnixnél?

(#50420) LógaGéza válasza simi811118 (#50419) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont jövőhéten megyek Debrecenbe :U Úgyhogy majd a legközelebbin mostmár igyekszem ottlenni.
Hétfőn jön ha mindenigaz a RAM3 MKII, utánna már csak fejegységet kell cserélnem, és egy időre leállok a cuccról :P

bojti175
Nekem CLS225 a kickeknél van, jó kábel, de magashoz lehet nem raknám, anno mikor válogattam, akkor olvastam valami hasonló véleményt róla.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50421) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Urak.

5 csatis Ultimate erőről váltanék, de nem tudom mire. Van ötlet?

2 erősítős rendszert nem akarok, volt már 1x.

(#50422) kacsa7 válasza MunezXBK (#50421) üzenetére


kacsa7
őstag

Mit kell hajtani? Ajtók vagy aktív a rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#50423) TheProb válasza MunezXBK (#50421) üzenetére


TheProb
veterán

Na, elvitték végre a 4karikát? ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#50424) MunezXBK válasza kacsa7 (#50422) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hertz DSK-t + 25 centis, zárt Kickert.

TheProb: nem, megtartom.

(#50425) kacsa7 válasza MunezXBK (#50424) üzenetére


kacsa7
őstag

Arra minek 5 csati? Nem elég 3 v 4?

(#50426) simi811118 válasza MunezXBK (#50421) üzenetére


simi811118
aktív tag

Face-n láttam egy hófehér audio system f6-360-ast. Harminc akármennyi volt. ... ha megvan még. ...

(#50427) MunezXBK válasza kacsa7 (#50425) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet, hogy ezért akarom cserélni? :D

De elgondolkoztam azon is, hogy a magasakat a hátsó 2 csatira biggyesztem. Halva született ötlet?

Köszi simi, annyit nem biztos, hogy áldoznék rá.

[ Szerkesztve ]

(#50428) kacsa7 válasza MunezXBK (#50427) üzenetére


kacsa7
őstag

Csak akkor tudod külön venni a magasakat és a mélyközepet, ha megvan oldva mindkettőnél a vágás. Ha a mélyközép a DSK-nál egyáltalán vágva van.
Első körben Alpine MRV-F405 (4*77W vagy 2*196W). Van jófogáson 1 baráti áron. Első 2 csati a szettnek, 3-4 hídban a nyomónak.
Vagy DLS CA30 pl. Első 2 csati elviszi a szettet, a 3. pedig egy szubot.
Persze ennél jobb lehet amit Simi írt, az Audio System F6-360. Ott tudod külön és egyben is hajtani a szettet (egyben pl hidalva azt is), 1 hidalt csati meg a szubnak.

(#50429) MunezXBK válasza kacsa7 (#50428) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fejen is, erőn is tudom vágni, azért gondoltam rá. Bár nem tudom pontosan hol kéne.

(#50430) kacsa7


kacsa7
őstag

Az erőt most akarod lecserélni, utána valószínűleg ugrik ez a lehetőség. Az F405-nek olyan a váltója, hogy azzal tudnád, de ugye a 4 csati elmenne a szettre. Milyen fejed van?
Egyébként próbálgatni kell. 3,5kHz 12db/oct a gyári váltó, azzal elindulsz és próbálgatod.

(#50431) MunezXBK válasza kacsa7 (#50430) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

JVC KD-R90BT.

(#50432) kacsa7 válasza MunezXBK (#50431) üzenetére


kacsa7
őstag

Azzal nem tudsz aktívan vágni, így ezt a lehetőséget kb ki is vehetjük a kalapból. 200Hz-ig tudsz HPF és LPF-et állítani, az meg semmire nem elég ebben az esetben. Maradj annál, hogy 2 csati a szettnek 1 csati v. 2 hidalva a nyomónak. Az említett erősítők erre jók.

(#50433) MunezXBK válasza kacsa7 (#50432) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, közben megnéztem, így van, ahogy írtad. :R

Viszont az erősítőn nem néztem meg. :W Na majd holnap.

[ Szerkesztve ]

(#50434) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Nem HI-FI jellegű a kérdésem, ezért OFF-ba is teszem.
Ma kollégám autójával voltam az én megszokott útvonalamon, ahol eddig soha nem sikerült normális rádió jelet fognom. Sercegés, kihagyás stb. Az övével viszont mindvégig tökéletes volt a vétel. Nemrég vettem egy, az övénél modernebb készüléket (UDB, SD miatt), a vételem ezzel se javult. Szinte biztos vagyok benne, hogy az antenna a ludas, de szeretném hozzáértők véleményét, hogy nem-e az új autórádió FM-je gyenge és ne is várjak tőle jobbat, bármilyen antennával is...
A jó, egy Pioneer DEH 1600, az új egy Sencor SCT 4057MR (tudom... , de az SD és USB a célomnak megfelel, csak a rádióvételi problémákat nem értem).

Elnézést, ha nagyon nem ide való, szívesen fogadok más topikba való átirányítást is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#50435) PiciPeti válasza HoTaZo (#50434) üzenetére


PiciPeti
őstag

Olcsó fej = gagyi fej. Mindenen spórolnak, többek között az FM tuner részen is. Nem fog javulni, vagy csak irreális befektetéssel. Inkább egy márkás fej, akár használtan.

Egyébként a Pio-k jellemzően elég erősek rádió téren. :K

(#50436) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Tegnap végre sikerült beszülnöm a Rainbow magasakat, este lettem kész, mentem Toyota talira, nem nagyon hallgattam. Annyi tűnt fel, hogy részletezőbb, és hogy szanaszét csúszott a színpadunk...

Ma végre volt időm beállítani. Hát... :Y És :W hogy ezzel ennyit vártam... :D

Egyszóval, besz@rás. A legapróbb, leghalkabb részletek is olyan erőteljesen vannak jelen, mintha aköré írták volna a zenét. Eközben iszonyat természetes, a hangszerhangok élethűek, az énekesek személyesek. A színpadom nagyon széles lett ( bal tükör szélétől jobbig), és a mélysége is jó. (Kb 40centi) A fókuszáltsággal még vannak gondok, az énekhangok nagyon szétterülnek, a magas hangoknál pedig sávként szól, nem jó a magasság. Kell még 1-2 hét, mire megfejtem, de mindenesetre elég nagy előrelépés volt a csere. Következő az erősítő próbálgatás lesz, ha harckészek lesznek a kiválasztottak... :))

(#50437) HoTaZo válasza PiciPeti (#50435) üzenetére


HoTaZo
őstag

:O
Tartottam ettől a választól...
Hát így jártam, akkor hallgatom a saját zeném.
Annyira poros a meló, hogy nem szívesen tennék bele értékes fejet.

Még annyit meg tudnál mondani melyik az az adat, ami jelzi a Pio kimagasló képességét a másikhoz képest?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#50438) PiciPeti válasza HoTaZo (#50437) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nem adat, hanem a tapasztalat mondatja velem. :K

(#50439) HoTaZo válasza PiciPeti (#50438) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok.
Köszönöm! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#50440) simi811118 válasza PiciPeti (#50436) üzenetére


simi811118
aktív tag

Ugye, ugye? :C :C :C :))

(#50441) simi811118 válasza PiciPeti (#50436) üzenetére


simi811118
aktív tag

Próbáld meg lefejteni róla a rácsot. Kevésbe lesz szétterült! Magassága sztem jó lesz, csak próbáld ki hogy fentebb irányítod.

(#50442) alázógyík


alázógyík
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a következő termékeket mennyiért lehetne eladni :

u-Dimension Jr.4-300 - 4 csatornás erősítő
Alpine CDE-9881R

(#50443) kigoi válasza PiciPeti (#50436) üzenetére


kigoi
senior tag

Az a rács nagyon sűrű,lehet nem véletlen de én is biztos hogy meghallgatnám milyen nélküle.

alázógyík
A jr4-300-at én 35ről indítanám.
Sajnos eléggé pang a piac a jó holmik eladását illetően,szinte csak a hulladékok kelendőek egy ideje.

(#50444) LógaGéza válasza kigoi (#50443) üzenetére


LógaGéza
addikt

Van egy csomó hulladékom nekem is, fel kéne rakni, de nincs pofám pénzt kérni értük...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50445) kigoi válasza LógaGéza (#50444) üzenetére


kigoi
senior tag

Mik azok a hulladékok?

(#50446) LógaGéza válasza kigoi (#50445) üzenetére


LógaGéza
addikt

SAL csodák minden mennyiségben :DDD
A dupla ládában lévő hangszórók elég gyötört állapotban vannak, de szólnak, és sokat nem rontanak a hangképen :) Amúgy SAL BXC 2520-ak.

Ez nem hirdetés, és nem minősül ajánlattételnek!

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50447) kigoi válasza LógaGéza (#50446) üzenetére


kigoi
senior tag

Én már meghirdettem volna,nem vagyok az a polcon tárolós típus.
Kicsit sajnálom általában amit eladok de mivel mindig jobbra váltok így tudom hogy úgyse venném már hasznát annak ami kikerült.
Ezek egyébként elkelnek majd szerintem hamar.

(#50448) LógaGéza válasza kigoi (#50447) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a baj, így, hogy nincs pofám meghirdetni, így árakat se tudok, hogy mennyiért menne el, átvágni meg nem akarok senkit...
Esetleg tudsz segíteni beárazásban? Nem a valós értéke érdekel, hanem az, hogy mennyiért viszik el :P

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50449) kigoi válasza LógaGéza (#50448) üzenetére


kigoi
senior tag

Hú bakker most néztem utána,baromi olcsó cucc. 4300ft volt újkorában.
Használtként kb fele de szerintem 3ért simán hirdethető.

(#50450) alázógyík válasza kigoi (#50443) üzenetére


alázógyík
őstag

Köszi, megnézem ennyiért elmegy-e.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.