Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) honda 1993


honda 1993
senior tag

Magyarul, felejtős... Azért köszönöm.

XD alias IKSZDé

(#50502) lautnermark válasza KisBundi (#50495) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Még egy kérdés: a mélyközepeid egymással szemben, függőlegesen vannak vagy van némi felfelé döntés benne?

(#50503) pengusz77 válasza PiciPeti (#50488) üzenetére


pengusz77
senior tag

Közben én is ezen a vonalon szeretnék elindulni, és a tanácsotokat megfogadva elsőnek leszigetelem az ajtót PF830-cal. Hétvégén lebontottam a kárpitot, kb. ugyanaz, mint a hátsó ajtónál (mily meglepő:D). Láttam, hogy Gladen 16-os szettet többen ajánlották, ha elsőre fejről lesz hajtva. Viszont most olvastam, hogy KisBundinak nem jött be. Érdemes ettől még megpróbálni?
A kiemelőt (hangszórót) érdemes akkor megdönteni kicsit felfelé? Mivel tudom az ajtó lemezéhez rögzíteni? Hallottam pl. sarokvasról, vagy lehetne süllyesztettfejű csavar, az ajtó felől meg fakötésű alátét, önzáró anya? Vagy hogy szoktátok? A kárpit kivágásának mivel érdemes nekikezdeni? (mivel lehet szépen vágni?)
A hangváltó hova szokott kerülni? Az ajtóba, vagy a műszerfalhoz?

(#50504) LógaGéza válasza pengusz77 (#50503) üzenetére


LógaGéza
addikt

Gladen (és elődje az AS) több mindenkinek bejött már, és van 1 ellenvélemény, akinél nem tiszta, hogy miért nem jött be. Szerintem érdemes megpróbálnod.
Hangváltót oda rakd, ahol biztonságosan és kényelmesen el tudod helyezni, nem ázik be, stb.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50505) PiciPeti válasza pengusz77 (#50503) üzenetére


PiciPeti
őstag

A Gladen egy egész jó alternatíva. Persze valami gagyi gyári fejről hajtva jó eséllyel nem produkál olyan mélyhangokat, mint a gyári. (Ami inkább amúgy dobozhang...) Továbbá nem szabad megijedni az első megszólaláskor, hiszen mint mozgó alkatrész, bejáratást igényel. 20-25 óra után felpuhul a pille, és a membránszél is, innentől kezdve könnyebben hajtja meg egy gyenge erősítő is. :K

Lemezre akár sima lemezcsavarral is felteheted a kiemelőt, nem fog leesni. De ha tutira akarsz menni, akkor metrikus csavar, és anyával felhúzod. :K
Hangváltót lehetőleg a műszerfalba, vagy az A oszlop tövébe érdemes tenni, ott kevesebb behatás éri. (víz, pára, stb...)

(#50506) pengusz77 válasza PiciPeti (#50505) üzenetére


pengusz77
senior tag

Köszi az infokat. Mostanában tényleg sokan ajánlottátok a Gladent, akkor bepróbálom én is majd. (első a szigetelés)
JVC KD X220 a fej. (Ajtóban gyárilag nincs hangszóró, a fej meg Blaupunkt gyári volt - Ignis, ez ment tönkre)

[ Szerkesztve ]

(#50507) KisBundi válasza LógaGéza (#50504) üzenetére


KisBundi
őstag

Lehet tényleg csak a bejáratással van a gond, de lehet a fejegység elég trágya. :F

(#50508) lautnermark válasza KisBundi (#50507) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Próbáltál az egyik mélyközépen fázist fordítani?

(#50509) KisBundi válasza lautnermark (#50508) üzenetére


KisBundi
őstag

Még nem. :(

(#50510) lautnermark válasza KisBundi (#50509) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Mivel a két mélyközép egymással szemben dolgozik, így kiolthatták egymást és ezért nem volt elég mélyhangod. Ha megvan még a Gladen, akkor próbáld ki,hogy mondjuk a jobb oldalin felcseréled a + - csatin a kábelt.

(#50511) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Sziasztok!Eladó a Scan Speak Revelator 15W mèlyközèp sugarzom,dobozos hibatlan 1èves javítas mentes!!!!Esetleg Rainbow germanium szettet beszámolok,csak javítas mentes hibátlant 16,5cm-t!

[ Szerkesztve ]

(#50512) Huawei


Huawei
tag

Sziasztok!
Valaki tudna mondani olyan márkát (esetleg pontos típust) aminek a 4 csatornás erősítőjéről hídban lejön 300W felett? Valakinek véletlenül nincs eladó? Néztem pár márkát ami szóba jöhet: ESX, Steg (gondolom arany árban), Ground Zero (szintén arany árban). Axton AB25-el és később egy 20-30-ezres 16,5cm (Gladen v Kicx) szettel kéne dolgoznia.

[ Szerkesztve ]

(#50513) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ennyire jók ezek a gladen első szettek? :U
Kezdem azt érezni, hogy rossz vétel volt a focal, függetlenül, hogy nekem nagyon tetszik a hangjuk.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#50514) KisBundi


KisBundi
őstag

Egy Alpine 3540-es erősítőnél mire lenne még szükségem, hogy egy ládát hidalva tudjak hajtani? Kellene esetleg rá sub szűrő? Vagy eleve olyan jelszintátalakítót kell vennem ami ezt elvégzi?

[ Szerkesztve ]

(#50515) lautnermark válasza Huawei (#50512) üzenetére


lautnermark
aktív tag

[link]

Ha jól emlékszem, akkor 4 x 125 vagy 2 x 375 W papíron. Tudja is.

[ Szerkesztve ]

(#50516) Huawei válasza lautnermark (#50515) üzenetére


Huawei
tag

Most csatlakozok a csoporthoz, de egyenlőre nem látom. Mennyibe kerül meg miféle cucc ez? Megéri szerinted?

(#50517) Speeedfire válasza Huawei (#50516) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#50518) pengusz77 válasza PiciPeti (#50505) üzenetére


pengusz77
senior tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy akkor a hangszóró felől kezdjem az építkezést? Megcsinálom a kiemelőt mdf-ből, és amikor minden passzol (szigetelés után természetesen) szétvágom a kárpit műanyagját és felcsavarozom a helyére, és az első hangszóró kábelével kötöm be a fejre?

(#50519) Huawei válasza Speeedfire (#50517) üzenetére


Huawei
tag

Köszi! Nem tudom, én kicsit tartok ettől a Magnattól. Nem nagyon emlegetik itt a fórumon se, meg ahogy nézem viszonylag új erősítő 2012-ben még kb. 45ezer forint volt. Ebből kiindulva nem tudom mennyire adhatja le a specifikáció szerinti 325W-ot 4ohm-on hidalva.

(#50520) Speeedfire válasza Huawei (#50519) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én sem vagyok oda a magnat cuccokért, én csak belinkeltem neked. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#50521) kigoi


kigoi
senior tag

Az rx44 jóféle a magnatok közt,kb ennyi ami jó az rx-ek.
Szetten én nem próbáltam ki de normális szettre én biztos nem raknám rá,van a piacon ettől jobb hangú erő is biztos.

(#50522) KisBundi


KisBundi
őstag

Vmi olyasmin gondolkodom most, hogy a csomagtér tálca alá építenék egy extra vékony mélyládát. kb 13 centiméter vastag lenne, de viszonylag nagy területen tudna elterülni. Ez kisebb mélysugárzókkal megoldható lenne vagy eleve halott ötlet a vastagság miatt? A képen látható helyre kerülne és kb a felét vagy a 2/3-át foglalná el a területnek.

(#50523) lautnermark válasza Huawei (#50519) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Magnatéktól az RX sorozat az egyetlen amit meg szabad venni. Nem említik ezen a fórumon? Ne ragadj le, nyugodtan olvass más fórumokat is! Mélyhez, meg egy újonnan 20-25 ezres szetthez szerintem megvehető. Nekem is volt ilyen régen, olyan 2007-2008 környékén. Nyugi, Magnat néven gyártják talán 15 éve. Előtte Phase Linear volt, csak bezárt a Phase cég és a Magnat megvette a komplett jogokat, terveket, technológiát stb. Tudja a gyárilag megadott adatokat. Az a lényeg, hogy melegedős fajta, ergo jól szellőző helyre kell rakni.
Majdnem elfelejtettem, azt hiszem dupla tápos.
Utána kerestem, szóval Phase Linear Opus 4 a belseje. Kigoi és OPéter is hazsnált ilyet innen, erről a fórumról.

[ Szerkesztve ]

(#50524) kigoi válasza lautnermark (#50523) üzenetére


kigoi
senior tag

Pontosabban ugyan azt,opetertől vettem meg.
Kettő nyomót hajtottam vele dupla hídban.És igen,tud melegedni rendesen.

(#50525) Huawei


Huawei
tag

Értem! Köszönöm a hozzászólásokat! Akkor szerintetek, megfelelő lehetne az AB25-re és egy alsó kategóriás szettnek? Mert akkor átgondolom. Gondolom az ára is rendben van...

(#50526) simi811118 válasza lautnermark (#50523) üzenetére


simi811118
aktív tag

Sajnos semmi köze a Phase Opus-hoz.
Kapásból a kimenő oldalon csak feleannyi teljesítmény tranyója van.
Ennek ellenére sokan szeretik ezt az erősítőt, én ugyan nem használtam, de a felépítése elég szimpatikus.

Huawei :

Axton CAB309 ládát (+ Axton cac 2.16 szettet) használtam együtt Axton C508 erősítővel.
Nagyon kellemes hangú rendszert alkotnak, érdemes beruházni rá.
Mindenféle zenei stílust szépen lekezeltek!

(#50527) lautnermark válasza simi811118 (#50526) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Érdekes, akkor ez Phase-ezés is csak egy urban legend?

(#50528) Huawei válasza simi811118 (#50526) üzenetére


Huawei
tag

Van a jófogason egy Axton c509. Sok különbség lehet a c508-hoz képest? Kinézet alapján egész jónak tünik.
Még valami ami nem tiszta. Adott két erősítő. Tegyük fel mindkettő 200W-ot ad le. Az egyiknek a maximális jelszintje (Gain Level) 5V a másiknak mondjuk 9V. Van e különbség közöttük? Vagy ez mit befolyásol egyáltalán?

(#50529) simi811118 válasza KisBundi (#50475) üzenetére


simi811118
aktív tag

Nem értem a dolgot. Azt mondod, hogy a Gladen hangszórók nem adnak olyan basszust mint a gyári, de erősítőt mégsem akarsz rájuk kötni, mert szted elég neki.

Nos, pár gondolatot megosztok, remélem nem hülyeségeket fogok összeírkálni.

A gyári audió rendszerek (kb 95%-uk) egy dologról híresek : hogy a lehető legköltséghatékonyabban adja el magát annak, aki beül a szalonban az autóba. A gyári fejegység 4x5-4x10W közötti kimenő teljesíténnyel dolgozik. Ehhez a gyári hangszórók pont passzolnak, tehát 6-8-10W terhelhetőségűek, baromi könnyűek, és kevény anyagból vannak. Ha ebbe a rendszerben illesztel egy 20-40W terhelhetőségű, valószinüleg nagyobb tömeggel mozgó hangszórót, akkor a végeredmény az lesz, amit hallottál.
A másik nagyon fontos dolog, hogy a gyári hangszórók úgy vannak kitalálva, hogy a fülnek kellemes 150-200hz-töl kb 12-16khz között sugározzanak, kicsit loudness-esre vannak hangolva. Kvázi kellemesnek fogod hallani.
Betetted (a vadonatúj, bejáratásmentes) Gladen szettet, mi történt : eltűnt a loudness-esség, kiegyenesedett a frekvencia meneted, megjelentek a magasabb frekvenciák (16-20khz között) valamint megjelentek volna a 200Hz alattiak is, de mivel ehhez a végfok kevés, így azok nem tudtak lesugárzódni.
Bejáratás : már írtak róla, nem ragozom.

Tehát amit hallottál, az nem volt rossz, csak hiányos (és nyers)
Természetesen subláda nélkül ez a szett sem fog a pincébe menni (nagyobb és drágább hangszórók sem teszik meg ezt) de ha megfelelő körítést biztosítasz neki, hidd el, hogy jól fog teljesíteni.

(#50530) simi811118 válasza lautnermark (#50527) üzenetére


simi811118
aktív tag

Anno a Macaudio vette meg a Phase-t. Az akkori termékeiket még Macaudio néven futtatták, de aztán ezek is eltüntek, és a csúcs Mac-ek is "elgyengültek".
Hogy urban legend, azt nem tudom, valszeg igen.

(#50531) lautnermark válasza simi811118 (#50529) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Hozzátenném, hogy a gyárilag 2 utasnak nevezett rendszer többnyire nem magas és mélyközépből áll, hanem magas és szélessávűból.

(#50532) simi811118 válasza Huawei (#50528) üzenetére


simi811118
aktív tag

Nincs különbség. (illetve apróbbak belül biztosan és leginkább a színe :D ) Ilyenből C109-em volt (mono) nem volt rá rossz szavam.
A gain level azt mutatja meg, hogy mekkora jelszintet visel el a bemenetén az erősítő - kvázi túlvezérelhető, és ha a kimenő jeled nem lesz tiszta, bekockulhat, és öli a hangszórót..

(#50533) pengusz77 válasza simi811118 (#50529) üzenetére


pengusz77
senior tag

Amiket leírtál, nagy segítség nekem is. Én bevállalom a Gladent fejről, aztán ha rászánom magam, később lesz egy erősítő is.

(#50534) simi811118 válasza Huawei (#50528) üzenetére


simi811118
aktív tag

"Van a jófogason egy Axton c509. Sok különbség lehet a c508-hoz képest? Kinézet alapján egész jónak tünik."

Sőt, most láttam egy A485-öst, ami még újabb széria. (16.900-ért ingyen postával) Több mint baráti ár.
Itthonról sajnos kivonult az importőr, így egyre kevésbé ismert itthon a cég, viszont ha jól tudom, a mai napig normális minőségű és árú termékeket készítenek. Én a mai napig szoktam ajánlani őket. (nem csak Kicx meg Gladen van)

Szerk:
Ja, és van fent egy CA 2.6-os kompo szett is ;)

[ Szerkesztve ]

(#50535) opeter70


opeter70
senior tag

Helyesek az információk. :) Valóban volt ilyenem, és valóban kigoi kolléga vette meg tőlem. :)
Nagyon rendben van a hangja, szerintem is a Magnat egyetlen használható modellje.
Nem túl jó hatásfokkal dolgozik (ezt igazolja a melegedése is), de azért tisztességes teljesítményt ki lehet venni belőle.

Simi: Igazad van, semmiképpen nem Opus 4 a belseje, én inkább a PB Four-ra tippeltem volna, de a képek alapján az sem teljesen ugyanaz.
Mindenesetre az már régóta "közszájon forog", hogy Phase belseje van, de az igazat megvallva még sehol sem láttam leírva, hogy konkrétan melyik Phase lenne az.
Kicsit olyan ez, mint Columbo felesége. :)

De mindegy is. Ha jó hangja van és megfelelő teljesítményt ad le, akkor felőlem lehet Auna belseje is. :DD

(#50536) KisBundi válasza simi811118 (#50529) üzenetére


KisBundi
őstag

Igen, de ott ahol már ezek a szettek is igazán megmutatnák mit tudnak már kevés a gyári fejegység. Egyébként a Mazda 3 gyári fejegysége 4x20W RMS. Erősítőt azért nem akarok, mert nagyon sok munka lenne átkábelezni az egészet, ugyan is csak a kocsi hátsójába tudnám tenni a végfokot és még így sem biztos, hogy tudnék vel elérni eredményt. Főleg menet közben, amikor az autó rezonanciájától eltünnének a mély hangok. Jelenleg ott tartok, hogy megpróbálom még vhogy bejáratni a Gladent egy 24 órás terheléssel és meglátjuk mi lesz a változás. Viszont alább leírtam, hogy ha nem válik be így sem, akkor biztosra megyek egy láda építésével (legalábbis azt hiszem :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#50537) Huawei válasza simi811118 (#50534) üzenetére


Huawei
tag

És ezeket hol látod?

(#50538) simi811118 válasza KisBundi (#50536) üzenetére


simi811118
aktív tag

Én azt javaslom, hogy a szett helyett legyen egy aktív láda. Akár egy kisebb Blaupunkt, akár egy nagyobb kaliberű. (pénz és igény függő)
És hagyd meg a gyári hangszórókat. A bitulapozással már így is javítottál rajtuk bőven.
Esetleg tovább úgy javíthatsz, ha a Gladen szettből csak a magasat és annak hangváltóját használod a gyári hangszórókkal. (persze ezt is be kell járatni, hogy ne legyen "grízes" a hangja.
Ha megjönnek a felsőbb harmónikusok, akkor az alsóbbak is jobban egyben lesznek, kikerekednek.

(#50539) simi811118 válasza Huawei (#50537) üzenetére


simi811118
aktív tag

(#50540) kacsa7 válasza KisBundi (#50536) üzenetére


kacsa7
őstag

24 óra alatt semmi nem fog változni. Ha belerakod 1 dobozba és járatod 0-24-ben akkor is több idő kell neki. Nekem a legelső komponens Pio szettem hangja még fél év után is változott, napi 20-30 perc használattal.

(#50541) Huawei válasza simi811118 (#50539) üzenetére


Huawei
tag

Nem értem. Nekem ezeket nem hozza ki, csak ha rákattintok a linkedre. Köszi! :)

(#50542) KisBundi válasza simi811118 (#50538) üzenetére


KisBundi
őstag

És mit kezdek a mélyközepekkel? :D Aktiv láda helyett építeni akarok egy lapos kb 13cm "vastag" ládát. Területe az lesz bőven csak mélysége nem annyira. Remélem tudom vele kompenzálni majd a gyári hangszórók hiányosságait. :) Nem lesz egy SQ rendszer, de nem is olyan nagyok az igényeim a menet közbeni zenehallgatással. Sőt, szerintem ilyen utakhoz és gyenge zajszigeteléshez nem is sok értelme van. :)

[ Szerkesztve ]

(#50543) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

Tudtok ajánlani valami jobbféle komponens szettet amit meg lehet viszonylag normálisan hajtani fejegységről? KEvés a hely az autóban még 1 erősítőnek, illetve nagyon keveset használom így teljesen fölösleges egy nagyon komoly szettet építenem. Jelenleg PIo deh4200sd fej van de tervezem cserélni, illetve 13as hangszóró megy be max.

Ezt ajánlotta egy ismerősöm: Alpine SPG-13CS

Nem csak új, használt is szóbajöhet de egyenlőre csak érdekelne h fejegységről mit lehet kihozni. Van most egy Handmade Rainbow szettem de ehhez mindenképp erősítő kellene úgyhogy szerintem ez eladó lesz.

(#50544) energie032 válasza vasi89 (#50543) üzenetére


energie032
csendes tag

Én a 16-os spg használtam 1-2 hónapig, jó áron vettem, de hangváltóról egyszerűen alig van magas. Egyébként nagyon mást nem nagyon hallottam ebben az árkategóriában, de nálam annak ellenére, hogy váltó nélkül hajtottam aktívban a magas nekem gyengusz volt.

(#50545) KriszXJR válasza lautnermark (#50523) üzenetére


KriszXJR
tag

Az Opus 4 Tripath "hibrid" modulos. Nem Magnat. Lehet jó hangja, de ha megadja magát... Vagy kuka vagy 25-30ezer/modul.

(#50546) vasi89 válasza energie032 (#50544) üzenetére


vasi89
addikt

CSodát nem várok attól hogyha fejről hajtom de tényleg nem ér annyit az egész hogy komolyabbat rakjak be. Ahhoz h a rainbow is tényleg szépen szóljon elég sokat kellene szigetelni plusz nekem még a lábtérben van a hangszóró. Keveset is megyek az autóval így nagy átalakításokba nem fognék bele. Volt tervben de van sok minden más ami fontosabb így a hangszóró és erősítő is 1 éve csak áll a polcon az autóban meg a gyári 20 éves van még egy mélyládával kiegészítve.

(#50547) mivamma válasza vasi89 (#50543) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Én ilyen Alpine-t használok. Nem biztos, hogy jó választás fejről való hajtáshoz! Kell neki az erő, akkor "él" igazán.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#50548) pengusz77


pengusz77
senior tag

Néztem ezt a Gladen Alpha 165-öt (amit ajánlottak többen), és 85/125 W-ot ír (a gyártó oldalán 75/110 van). Ehhez hány wattos erősítőt érdemes választani? (tudom, hogy nem a wattok számítanak :)Tudnátok ajánlani néhányat?

(#50549) kigoi válasza pengusz77 (#50548) üzenetére


kigoi
senior tag

45-50W rms már elég lehet ha nem valami ócska erősítő adja le.

(#50550) pengusz77 válasza kigoi (#50549) üzenetére


pengusz77
senior tag

És lehetne kicsit részletezni, mi számít ócskának és mi nem ócskának? Még kezdő vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.