Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) lela válasza Intruder A 6 (#16150) üzenetére


lela
aktív tag

Köszi! :C
Ez bírja a savat, lúgot?
Nekem jelenleg Ilyen van 2 pumpás, és 1 db ami akkor priccol amikor nyomom. Azzal szoktam a savat felvinni a felnire.Ezt szoktam 1:10 hez hígítani.Már korábban kérdeztem hogy milyen anyagot használjak felni mosásra, ami nem sav, attól félek a sok savazás hosszú idő után árthat a felninek. Egyébként hatékony szer.
Ezt néztem mint terméket ez is ráfújva ilyen pirosas színűként távozik, mint a sonax előre bekevert.Jó lenne ezzel kapcsolatban valaki megosztaná a tapasztalatait, mit érdemes venni. a felnit azt ezzel szoktam egy évben egyszer lekezelni, de sztem ha savat használok az két mosás után leszedi.

[ Szerkesztve ]

(#16152) #00809728 válasza lela (#16151) üzenetére


#00809728
törölt tag

Biztosan jót tesznek az 1-ks lakkoknak amik a felnin vannak.

(#16153) Bandus99 válasza lela (#16151) üzenetére


Bandus99
őstag

Én nem értek ezekhez, de ha itt kérdezel, tutti mondanak megfelelő anyagokat amivel tapasztalat is van.

Pl wolf termékek.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#16154) lela válasza #00809728 (#16152) üzenetére


lela
aktív tag

Ezért kértem a segítséget hogy milyen tisztítószert javasoltok?

És olyan kérdésem is lenne hogy van egy karcher ipari magasnyomású mosóm, ehhez vásároltam egy snow foam lance habosító tartályt. Ehhez spec habosítható sampon kell vagy tökmind1 mert mind habzik? Jelenleg ezt használom de annyira nem habzik, és egy mosással ha maxra tekerem a habosítót mire körbemegyek a kocsin fél liter elfogy.
Esetleg tudnátok 5l es minőségi sampont ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#16155) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv!
Rain-X -el kezelt szélvédő mellé milyen szélvédő mosót ajánlotok nyárra?

Ui.: Glicerines és autosampon tanácsokat köszönöm, beváltak. :R

[ Szerkesztve ]

(#16156) lela válasza #42667776 (#14188) üzenetére


lela
aktív tag

Szia !
Neked mennyire vált be a wolf neutrális felnitisztító?

(#16157) lela válasza lela (#16156) üzenetére


lela
aktív tag

Vagy esetleg eztpróbálta már valaki?

(#16158) #42667776 válasza lela (#16156) üzenetére


#42667776
törölt tag

Szia!
Vasoxid, fékpor eltávolításra jó, de az egyéb szennyeződést "sár" előtte le kell mosni, hogy a szer hozzáférjen a betapadt fékporhoz. Most ezzel van kezelve a felnim, kezelés óta nem volt még mosva, de lehet holnap lemosom és megírom mennyire hatásos.

(#16159) agent_k válasza #42667776 (#16158) üzenetére


agent_k
őstag

Na vettél másik autót?

(#16160) #42667776 válasza agent_k (#16159) üzenetére


#42667776
törölt tag

Nem, csak ennél csináltam képeket a felnitisztító használatról.
Engem még kiszolgál a jó öreg Laguna! :)
Lehet félreérthető volt a válasz ez az én felnim.

[ Szerkesztve ]

(#16161) lela válasza #42667776 (#16158) üzenetére


lela
aktív tag

Köszi!
Én auto finesse mint rims pasztával szoktam kezelni, de ha savazom az lepucol mindent.Át akarok állni valami hasonló hatékony de kímélőbb tisztításra.
Jelenleg nerta termékeket használok mert ehhez jutottam hozzá olcsón, de most akarok rendelni egy csomó cuccot autoglymest.Bőrápolót, bőrtisztítót, SRP-t, kátrányoldót, gyurmát, szivacsot, palm aplicatort, műanyag ápolót, és gumiápolót.Eddig a BMW gyári kozmetikai szereit használtam, nem tudom ki a beszállítójuk egyébként nem rossz szerek, de most ki akarok próbálni mást is.De pl autoglymnek is csak savas szerét találtam, ezt a pirosasan lefolyót nem.Az valószínű wolf-tól lesz.Esetleg ha valakinek van valami tapasztalata a vásárolni kívánt dolgokkal kapcsolatban, ne tartsa magában.

(#16162) kk831228 válasza lela (#16161) üzenetére


kk831228
addikt

Nerta sampon van nekem is elég jó.... Esetleg még a riwax termékeket is ki lehetne próbálni... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16163) Pityu999 válasza lela (#16161) üzenetére


Pityu999
csendes tag

Én felnitisztításra a Carpro Iron.X nevű cuccát használom. Ugyanez a beliluló cucc (youtube videót találsz róla sokat), hatékony a gyári felnikből az előző tulaj trehánysága miatt beleégett fékport is lassan kezdi kiszedni, 3-szor volt mosva vele és már alig látszik.

(#16164) tresh válasza #42667776 (#16158) üzenetére


tresh
addikt

Pont akartam tőled kérdezni mit ajánlasz a felnin lévő fékpor+dzsuva leoldására mert az enyémen van pár évnyi kosz :D Ezt felni oldós wolf cuccot betesztelem szerintem utána 1 kg val könnyebb lesz a felnim :D

[ Szerkesztve ]

(#16165) SzlobiG válasza Pityu999 (#16163) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem is ez a bajom több éves fekpor beleégve és nem akar lejönni.

(#16166) agent_k válasza SzlobiG (#16165) üzenetére


agent_k
őstag

Ezekkel az IronX-es dolgokkal jó eredményt lehet elérni egy szintig. Viszont ha tényleg beleégett a lakkba a fékpor, akkor a dörzsöléssel jön a lakk is egy idő után.

(#16167) varsam


varsam
őstag

Autó mosáshoz mi jobb? Szivacs vagy ilyen mikroszálas mosó kesztyű?

(#16168) Motion_Blur válasza varsam (#16167) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én sokáig szivacsot használtam, de most már csak mikroszálas kesztyűt. Sokkal hatékonyabb és kényelmesebb, könnyebb tisztítani is.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16169) Pityu999 válasza varsam (#16167) üzenetére


Pityu999
csendes tag

Én mostanában mosókesztyűt használok, de igazi birka gyapjút. Nem olcsó még kínából rendelve sem, de extrém puha, bő vízzel lehet vele mosni, nekem nagyon bejön.

Innen rendelhető.

(#16170) varsam válasza Pityu999 (#16169) üzenetére


varsam
őstag

Ez tényleg nem olcsó. Én most délután akarok venni, hétfőre tervezem a nagy mosást. Tegnap már beszereztem Autoglym sampont és SRP-t.

(#16171) lela válasza kk831228 (#16162) üzenetére


lela
aktív tag

Szia!

Én ezt használom.
Mennyire jó ez a nerta márka egyébként?Van olyan mint az autoglym vagy wolf?
Ezek közül valaki használta már valamelyiket?
Ezt néztem ki, mivel írtam hogy én habosítóval viszem fel a sampont, és a nerta annyira nem gazdaságos, egy mosás fél liter sampon.

[ Szerkesztve ]

(#16172) lela válasza Pityu999 (#16163) üzenetére


lela
aktív tag

Ezt a carpto ironX-et kell hígítani, vagy csak kipumpálod?
Én most ezen gondolkodom. Szerintem ugyan az a kettő összetevője. Mindkettő a vasrészecskékkel lép reakcióba, a karosszériára is használható.

[ Szerkesztve ]

(#16173) realbada


realbada
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani fényezőt? Budapest kényelmesebb lenne, de később Székesfehérvár is jó lehet így szívesen venném Dodi mestertől is ha megkaphatnám az ajánlott fényező elérhetőségét.

Első körben szeretnék ajánlatot kérni egy újonnan vásárolt bal-első sárvédő elem festésére. Az autó 25 éves és helyben kevert 2k fehér szín kéne rá + alapozó. Összességében nem nagy felület. Illetve lehet hogy egy kis további javítgatás is volna a jövőben.. (jó volna valami árat megtudnom, hogy fizethessen a vétkes... :-) )

(Felni tisztítás ügyben kérdés, hogy alu-felnin nagy gyökérség a klasszikus hideg-zsíroldó, brigéciol vagy ecet használata?)

Köszi,
Péter

(#16174) SzlobiG válasza Pityu999 (#16169) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez nem hullik szét pár mosás után? Eléggé olyannak tűnik.

(#16175) runner 125 válasza varsam (#16167) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem sima Sonax-os mikroszálas szivacsom van, bevált.
Egy nagy szivacs van körbevarrva mikroszálas anyaggal, így megvan a kellő vízfelszívó képessége és cserébe nem is karcol.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16176) varsam válasza runner 125 (#16175) üzenetére


varsam
őstag

Ez tetszik, köszi.
Homasitába fogok menni, arra lesz időm és az van a legközelebb, megnézem ott mit lehet kapni.

(#16178) Motion_Blur
szuper, köszi

[ Szerkesztve ]

(#16177) kk831228 válasza lela (#16171) üzenetére


kk831228
addikt

ugyanez van nekem is... :B Nem tudom milyenek a wolf termékek... :U Biztos nem rosszak... Milyen habosítót használsz?? Lehet másik sampon gazdaságosabb lenne... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16178) Motion_Blur válasza varsam (#16176) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is ott vettem, nagyon jól bírja, nem foszlik, kopik stb.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16179) tresh


tresh
addikt

Belső kárpit/ szőnyeg tisztításának evvel neki lehet esni ? :B

(#16180) Pityu999 válasza SzlobiG (#16174) üzenetére


Pityu999
csendes tag

Miért a birka széthullik pár eső után? :DD :DD

Komolyra fordítva, nem hullik szét, igazi bunda nem valami szokásos gagyi cucc. Előtte nekem is a Runner féle szivacs volt, az is fasza ez viszont jóval puhább és több vizet is vesz fel.

lela: nem kell vele semmit csinálni, csak ráfújod vársz, ha nagyon koszos meg is kefélheted, majd leöblíted, ha van magasnyomásúd, akkor azzal lecsapod.

(#16181) SzlobiG válasza Pityu999 (#16180) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha vmi rühes, akkor szét hullik. :D

Csak azért kérdem mert vettem a teszkoba egyik nap ilyen gyapjú félét szárazra törölni, de az hullott szét az egész autó tele volt vele úgy rátapadt. :(

Runner félét sztem beprobalom, ha tudok szerezni a közelbe.

(#16182) Pityu999 válasza SzlobiG (#16181) üzenetére


Pityu999
csendes tag

Én röhej, de azt a sonax szivacsot itthon Nyíregyen egy tüzép boltjában vettem. Cementért mentem és bent az üzlet részen van egy kis polc 1-2 autóápolási holmival és ott tetszett meg az a szivacs. Jó ideig használtam, míg nem tavaly black fridaykor fél áron meg nem vettem ezt a gyapjú cuccot :)

(#16183) D.Orion


D.Orion
veterán

Látom ma pörög a topik így megismétlem a korábbi kérdésemet, engedelmetekkel:

Rain-x termékkel kezelt szélvédőhöz milyen nyári ablakmosó folyadékot érdemes venni? Hogy lehetőleg ne károsítsam a bevonatot vele.

Ui.: Glicerines és autósampon tanácsokat köszönöm.

(#16184) MunezXBK válasza tresh (#16179) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. Hányszor linkeljem még? :U

(#16185) kk831228 válasza MunezXBK (#16184) üzenetére


kk831228
addikt

Miért nem jó... ?? :F ;] Én azzal csináltam egyszer , mondjuk nem ilyen spriccelőssel hanem a sima vanish kárpitisztítót szivaccsal felhabosítottam és átdörgöltem... Jó lett... :U Utána meg az üléseket takarítógéppel meg vanishel... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16186) lela válasza kk831228 (#16177) üzenetére


lela
aktív tag

Ilyen gépem van és egy ilyet vettem hozzá.

Lehet megpróbálom valamelyik wolf sampont. Mondjuk a habos fajtát, hátha az jobb. Egyébként télen elvittem lemosatni az autót, és ilyen előmosóval lepermetezték a kocsit, ami nem hab volt csak valami víz állagú és csak utána kezdték lesterimózni. Ilyen szert esetleg használ valaki mosáskor, érdemes?

(#16187) kk831228 válasza lela (#16186) üzenetére


kk831228
addikt

Annak jónak kell lennie... :R Amikor én nézegettem még 20000ft volt.... Sajnáltam rá. :B Keresni kell direkt aktív hab sampont, hogy olyan legyen mint ez :

[link]

Inkább ez ;] : [link]

Itt biztos lenne : [link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16188) tresh válasza MunezXBK (#16184) üzenetére


tresh
addikt

Nem tudom, ez volt itthon azt gondoltam megkérdezem ;]

(#16189) kk831228 válasza lela (#16186) üzenetére


kk831228
addikt

Sonax-nál is van... :[link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16190) lela válasza kk831228 (#16187) üzenetére


lela
aktív tag

Köszi!
A videókat már láttam azok alapján választottam, mert van ez a tartály karcher néven is csak 10-esel hosszabb mert karcher...
Egyébként szerintem [link] is jó lehet.
Igaz hogy a nertára is rá van írva hogy habosítva is felvihető, egyébként habzik is, de akkor a tekerő csutkára van tekerve, és azért nem lehet seperni róla a habot.
Mi a véleményed?

(#16191) kk831228 válasza lela (#16190) üzenetére


kk831228
addikt

nem tudom mennyire habzik... :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16192) MunezXBK válasza lela (#16186) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, polírozott felni szereti az előmosót. ;]

Kozmetika 2x fizetett érte. :DD

(#16193) #42667776 válasza tresh (#16164) üzenetére


#42667776
törölt tag

Bestwax-ról rendelj, vagy szólj mikor kell és meghozatom. :)

És az ígért felni mosós képek, csak nagynyomásúval.



[ Szerkesztve ]

(#16194) lela


lela
aktív tag

Wolf cuccokat honnan érdemes rendelni mert most rendelek ezt a [neutrális] felnitisztítót, illetve egy habsampont, milyen cucca van még a wolfnak ami tuti jó, és megéri beszerezni?
Konkrétabban ez a jobb vagy ez?
Ez utóbbitól ez csak kiszerelésben különbözik?

Esetleg:
[link]
[link]

(#16195) lela válasza #42667776 (#16193) üzenetére


lela
aktív tag

Ezt a wolfos neutrális felni tisztítót kell hígítani, vagy csak bele a pumpába és mehet rá?
Mert azon gondolkodom lehet elég 1l is belőle.

(#16196) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Platinumtól még mindég csillog a felni így hogy koszolódik jó lesz ez. :))

(#16197) #42667776 válasza lela (#16194) üzenetére


#42667776
törölt tag

Bestwax.eu fb oldalon tudsz rendelni! Árlista legfelül!
Felnitisztítót nem kell hígítani, habsampont nem használok, külső műanyagápoló nekem megfelel, beltéri az kifejezetten tetszik, nem fénylik annyira mint az AG-es és ha literest veszel az 1-1 ben hígítandó.
Én használom a polírjait és az összes nano termékét, kivéve a bőrápolót.

(#16198) agent_k válasza #42667776 (#16197) üzenetére


agent_k
őstag

Ha az AG-s ból ha keveset fújsz és rögtön le is törlöd akkor nem fénylik. Ha hagyod rajta megszáradni akkor fénylik.

(#16199) Bandus99 válasza D.Orion (#16183) üzenetére


Bandus99
őstag

Anno nekem a wolf termékéhez azt javasolta a forgalmazó, hogy ebből a samponbol tegyek vízbe és az mehet mosonak nyáron.
Gondolom a rain-x sem reklamalna miatta.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#16200) Bandus99 válasza lela (#16194) üzenetére


Bandus99
őstag

Én annó úgy rendeltem, hogy írtam neki, hogy miféle autóm van mit szeretnék elérni és javasolt termékeket összeállított egy szettet a torlokendotol a szivacsig mindent amire szükségem lesz. Szépen atbeszeltuk mi mire való, mit hogy kell használni. Nagyon segítőkész fordulj hozzá bizalommal a facebookon.

Én is rendelek tőle ismét, mert azóta beszereztem könnyűfém felnit is, így már ahhoz is kell anyag.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.