Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) MunezXBK válasza runner 125 (#15748) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lakásban volt, de próba.

(#15752) agent_k válasza atti1848 (#15750) üzenetére


agent_k
őstag

De nagyon is megbízható! Megállás nélkül 2-3 órát dolgozott, cigiszünet, aztán hajrá. Ezt havonta 3-4x eljátszottuk 3 évig. Sok autót megcsináltam vele. Egy baja van, hogy a fordulatszámot nem tudja tartani terhelés alatt. Durva szivacs, durva pasztával nagyon fogja. De használható csak lassabb így a művelet. Ennek inkább nálunk van jelentősége. Tehát, hogy emberi időben kész legyen a kocsi és ne 2 napig tartson.

Ha tényleg otthoni körülményekre kell és nem akarsz vele maszekolni, akkor vedd csak meg nyugodtan. Nem ez lesz a kiadás lényegi része. Kell legalább 2-3 fajta szivacs és 2-3 fajta polírszer, wax, jó minőségű mikroszálások. Ez lesz mégegyszer annyi, mint a gép. Vagy talán több is. Viszont már sok helyen lehet kapni kimérve polírszert, ez segít csökkenteni a kezdeti kiadásokat.

(#15753) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Dodi szép lett a Ds 5-ös.

új autó és már polírozásra szorul? :-)
Szintén c.quartzozva lett?

(#15754) #00809728 válasza Norbi696 (#15753) üzenetére


#00809728
törölt tag

másfél éves és 33.000km van benne.Sajnos egy mosóban rossz szivacsot használtak hozzá. :W

Menzerna FG400
Polishangel paszták
c.quartz

Gépek:
LHR 75E Mini Random
LHR 21ES

[ Szerkesztve ]

(#15755) Ummon válasza atti1848 (#15745) üzenetére


Ummon
csendes tag

Ha egy kicsit többet is rá tudsz szánni, akkor egy excenteres gép sokkal jobb választás a sima rotációshoz képest. A rotációst meg kell tudni tanulni használni, sokkal jobban oda kell figyelni hogyan mozgatod a gépet, hogy ne okozz kárt. Az excenteres sokkal megbocsátóbb.

A lenti linkeken található kitekből nekem az első van. Abszolút kezdőként simán neki mertem állni vele lepolírozni az egész autót és nem kellett attól félnem, hogy hologramok lesznek, leszedem a sarkokat vagy akár megégetem a fényezést.

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing-machines/das-6-pro-dual-action-polisher/das-6-pro-meguiars-microfiber-system/prod_963.html

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing-machines/das-6-pro-plus-dual-action-polisher/das-6-pro-plus-meguiars-microfibre-kit/prod_1454.html

(#15756) Laca1212 válasza HuTi.HUN (#15719) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi, de letettem róla. Csalódás lenne szvsz a pénzbedobós után. És szivacsozni sincs kedvem a garázsnál. :)

(#15757) Laca1212 válasza MunezXBK (#15718) üzenetére


Laca1212
őstag

Konkrétat tudsz mondani esetleg?

Ilyenek vannak itthon, ezek közül valamelyik?

[ Szerkesztve ]

(#15758) Charley76


Charley76
csendes tag

Hello

Autoglym azt szeretném kérdezni hogy külföldre nem postázol terméket? Mondjuk Nagyváradra.Kerestem itt mindenüt de nem találok sehol autoglymes cuccokat.Ha tudol valamilyen segitséget megköszönöm. :(

[ Szerkesztve ]

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#15759) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Most h lett magasfényű felniszettem, lecserélném a klasszik műanyag kefét, nehogy agyonkarcoljam vele.

Mit javasoltok? Néztem az AG felnikefét, de 8k-t nem adok érte. Van alternatívája? Vagy marad a pamutrongy?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15760) SZATA válasza Laca1212 (#15757) üzenetére


SZATA
senior tag

Nem cipőpucoló, hanem bőrápoló! :DD
Talán az utolsó, vagy inkább a The Revival.
Esetleg az AG honlapján is körülnézhetsz. Leather ...

(#15761) TaaT válasza runner 125 (#15759) üzenetére


TaaT
veterán

Milyen az a magasfényű? Kép? :)

Give them hell Ukraine!

(#15762) Laca1212 válasza SZATA (#15760) üzenetére


Laca1212
őstag

Van bőrből is cipő! :D

Azt hiszem akkor marad a jobb szélső egyelőre. Elvileg bőrhöz adta egy autókárpitos még régebben.

(#15763) focvis válasza Laca1212 (#15762) üzenetére


focvis
veterán

Neutrogena kézkrémmel kenem a kormányt olyan 3 havonként, sok éve. Vélhetően Nivea is megteszi vagy bármi hasonló. Fekete Bagarolt csak esetleges kopásra kennék.

(#15764) runner 125 válasza TaaT (#15761) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15765) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Hol tudom megnézni, hogy hol és mennyivel fotózott le a traffipax?

(#15766) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,
Tudtok nekem olyan anyagot ajánlani, amit viszonylag könnyedén, házilagosan is fel tudok vinni a motorháztatetőre ill. az első lökhárítóra, hogy a szétplattyant bogarakat könnyedén le tudjam törölni róla ill. ne tapadjanak oda, mint egy kis buzi? Nagyon unom már, hogy mosáskor alig bírom levakarni ezeket a kis geciket.
:R

[ Szerkesztve ]

(#15767) Declare válasza Sera26 (#15703) üzenetére


Declare
őstag

Sajna en azt veszem eszre, hogy ma mar minden gyarto csinal ilyen "belepö szintü" nek nevezett termekeket, ami kb, arra jo, hogy 10 böl 2-3 talan kihuzza egy darabig aztan tönkremegy. Mindenre igaz ez kb. Amire az van irva "belepö" meg "otthoni" azok joreszt hulladek. Nezd meg a noebookokat. Hasonlits össze egy belepö szintü, meg egy felsö kategorias akarmit, Hp t, Lenovot, dell, barmit. 100k ert amit adnak egy hulladek 400k ert meg verprofi. Ugyan az a marka.

(#15768) Declare válasza MunezXBK (#15697) üzenetére


Declare
őstag

Akkor ezzel a wax kerdessel ennyi a konkluzio? HD waxot ilyen otthoni "majd en bekenem" kategoriaba nem erdemes?

MunezXBK miert ez az EGP? Miben mas az ultradeep shine vagy a Super Resin Polish?

(#15769) Declare válasza g.gergo (#15766) üzenetére


Declare
őstag

Amit keresel, ugy hivjak, rovaroldo ;)

pl

(#15770) g.gergo válasza Declare (#15769) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszi, ezeket az utólagos szereket én is ismerem. :B
Elsősorban olyan anyagot keresnék, ami eleve megakadályozza a feületre való ráégésüket, monjuk egy védőréteggel, ami egyben védi is az elemet. Tehát ilyen megelőző szerre lenne szükségem, hogy majd szivacsos mosáskor könnyen lejöjjenek, és ne kelljen még dörzsölni is.

(#15771) MunezXBK válasza Declare (#15768) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De érdemes, de csak ha előtte polírozol is.

UDS: Sötét színekre találták ki, hologrammentesít ( mondjuk nálam pont ettől lett hologram :((( ) és mélyít a színen, ahogy a neve is jelzi.

SRP: karcfeltöltő és fényesítő.

EGP: extrakemény védőréteget képez, ami kemény gyanták és viaszok komplex keveréke.

Döntsd el mit szeretnél, mert nagyon össze-visszaság, amit terveztél.

Ha megnézed az SRP leírását, az is így kezdődik: Először polírozza át az egész karosszériát

[ Szerkesztve ]

(#15772) Declare válasza MunezXBK (#15771) üzenetére


Declare
őstag

:B

Olvastam, amiket irnak, de en mashogy ertelmezem. SRP leirasanak az eleje: "Először polírozza át az egész karosszériát. Hagyja a készítményt az autón, amíg végez a többi művelettel, mint pl. üvegek tisztítása, műanyagok kezelése és csak ezek után távolítsa el a políranyagot". Ez az en olvasatomban azt jelenti, hogy a "polirozza at az egesz karosszeriat" azt jelenti, hogy ezzel az SRP polirral polirozzam at (azaz vigyem fel körkörös mozdulatokkal :D ) az anyagot. De ezzel amit irtal, ezt igazabol ki is vettem a listabol. :)

Te, azzal hogy poliroztassam at a kocsit, meg arra gondolsz, hogy vigyem el egy mühelybe, ahol atpolirozzak profi cuccal. (ha jol gondolom). Ezt azert nem ertem, mert minek vennek egy ilyen HD waxot, ha az autokozmetikaban, a polirozas utan, par ezer ft-ert profi waxal es geppel le is waxoljak, ami biztos, hogy jobb, mint hogy en otthon ronggyan dörzsölgetem a HD waxot :) :F

Tudom, hogy mit szeretnek, ennek keresem a modjat. Celom, hogy egy lehetöleg hosszutavu wxos vedöreteget vigyek fel a kocsira otthon, hogy utanna egy ideig eleg legyen csak szimplan lemosni. Ezert gondoltam, hogy ez a HD wax lehet erre a legjobb. Viszont ha hazilagos megoldassal nem igazan lehet kihasznalni a "kepessegeit", nyilvan feleslegesen nem adnam ki a 20k-t erte, hanem akkor EGP

[ Szerkesztve ]

(#15773) MunezXBK válasza Declare (#15772) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezért írtam már, hogy EGP. Csak futottál még pár felesleges kört. :D

Én sem használtam még a HD waxot, ha ez megnyugtat.

(#15774) Declare válasza MunezXBK (#15773) üzenetére


Declare
őstag

:B :DDD

Csak elolvastam es azt irja "A készlet tartalmazza mindazt amire szüksége lehet a tökéletes eredmény elérése érdekében." es ezen akadtam el. Hogy akkor ez biztos "ugyan az", mint az EGP, csak tartosabb, jobb vedelmet ad.

(#15775) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Oldalsó díszléc ragasztás nyomait mivel tudnám eltüntetni? Illetve mivel lehetne újra felragasztani? Tudtok ajánlani konkrét ragasztót?

Előre is köszönöm! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#15776) Sholom válasza csiben1 (#15775) üzenetére


Sholom
tag

Tegnap szenvedtem en is vele. Tegyel egy rongyra benzint, "aztasd el" kicsit a ragasztot (hagyd rajta), aztan erosen sikald meg. Utana gumi spatulaval konnyeden lejon.

A benzin nem fogja leszedni a festeket ha ovatosan csinalod es utana letakaritod. Gumit ne erjen a benzin, azt feloldja.

[ Szerkesztve ]

(#15777) tresh


tresh
addikt

hali Urak,

belső műanyagokat mivel lenne érdemes megfújni?(középkonzolt,váltó booxot szeretném feketére) plasti dip-et annyira nem szeretném alkalmazni..valami öltet ami tartós és nem pereg le majd 1 év után se ? :U

(#15778) MunezXBK válasza tresh (#15777) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hammerite. ;]

(#15779) agent_k válasza tresh (#15777) üzenetére


agent_k
őstag

A nem plastic dip-es megoldás melós. Lényegében csiszolás, alapozás, csiszolás, alapozás, festés.

(#15780) tresh válasza MunezXBK (#15778) üzenetére


tresh
addikt

Kösz sejtettem hogy te leszel az én emberem ;] :DDD

#15779 kicsee: ejj, f*sza akkor még agyalok mi legyen :R

[ Szerkesztve ]

(#15781) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok. Feldobtam a nyári szettet, és akkor már át mentem rajta SRP-vel, éljen a jóidő, jó munkát srácok! :C

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#15782) focvis válasza ::Trunks:: (#15781) üzenetére


focvis
veterán

Viasszal még tartozom az autónak, a nyári szett az utolsó szezonját kezdte meg.

(#15783) TaaT válasza runner 125 (#15764) üzenetére


TaaT
veterán

Jól néz ki. :)

Szerintem nem kell ehhez kefe, jó a szivacs vagy a rongy amit írtál. :)

Give them hell Ukraine!

(#15784) Declare válasza focvis (#15782) üzenetére


Declare
őstag

Szep :C waxot is kapott? Vagy azt erted a viasz alatt? :B

(#15781) ::Trunks:: ez is :C

(#15785) Ace owner válasza ::Trunks:: (#15781) üzenetére


Ace owner
addikt

Az TE37?

Galaxy Fold 4

(#15786) focvis válasza Declare (#15784) üzenetére


focvis
veterán

Wax = viasz (nálam). Nyáron Lion01 fórumtárs polírozta, kezelte AG-vel egy álló nap, amit tudtam segítettem neki. Kemény meló, emlékeim szerint beletettünk 20+ munkaórát, nem irigylem az autókozmetikusokat.
Aztán valamikor novemberben magam is lekentem színező waxszal.
Idén tervezek kipróbálni valami jobb cuccot s.k., talán a Wolf's-tól, úgy tudom, 15 fok C felett javasolt.

Srácok!

Melyik Wolf's-ra ruházzak be? Nincs gépem.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15787) #42667776 válasza focvis (#15786) üzenetére


#42667776
törölt tag

Kemény viaszhoz nem kell gép, de mindenképp el kell távolítani mindenféle rákent dolgot! Én ezt javaslom és nem ártana előtte ez, vagy ez nagyon szép csillogást ad és utána a BG, beszerzésben tudok segíteni, de nekem is van mindenem, ha kijössz meg is tudom csinálni.

A kék Volvo is ezt kapta. :)

[ Szerkesztve ]

(#15788) ::Trunks:: válasza Ace owner (#15785) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Hasonló, de nem. Japan Racing JR3

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#15789) Ace owner válasza ::Trunks:: (#15788) üzenetére


Ace owner
addikt

Az sem rossz :K
Én egy szett JR14-ről álmodozom. :))

Galaxy Fold 4

(#15790) ::Trunks:: válasza Ace owner (#15789) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Már én sem ilyet vennék, jöttek ki új designal JR-ek. Mostanra "túl sok lett" ami erős túlzás,de azért már fut pár az országban

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#15791) Laca1212 válasza Declare (#15772) üzenetére


Laca1212
őstag

Otthoni csináld magadra szvsz SRP + EGP. Tartós és könnyen kivitelezhető.

(#15792) runner 125 válasza TaaT (#15783) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi. Végülis elég nagy nyílások vannak a küllők között, megnézzük mennyire férek majd hozzá ronggyal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15793) focvis válasza #42667776 (#15787) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Túlságosan is maximalista vagy :) , egy napig políroztad a nyáron, így előbb-utóbb elkopna szegény Golf! :D
Valami 1 lépéses megoldás való nekem. Persze tetszik ez a 3 lépéses nano, csak most tényleg túlzásnak érzem.

(#15794) tboy93 válasza #42667776 (#15787) üzenetére


tboy93
nagyúr

kozeledik a nap, hogy vegre az en gepem is kezelesbe vehesd ;]

[ Szerkesztve ]

(#15795) runner 125 válasza tboy93 (#15794) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megcsináltattad az oldalát?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15796) tboy93 válasza runner 125 (#15795) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem meg nem, de a terv az, hogy amint meglesz megy is Lionhoz, eleg hulyen fog kinezni felig ujrafujva felig meg matt elemekkel. Uj hatso lokos, ajto, sarvedoiv, diszlecek, tukrok lesznek fujva + elso lokosrol lekerul a felragasztott diszlec, ott is el fog utni rendesen. Egy polir mindenkepp kelleni fog.

(szombaton reggel leadom a szerelomnek a kocsit es lezarom a futomu ugyet, utana pedig a fenyezes jon nehany heten belul)

[ Szerkesztve ]

(#15797) runner 125 válasza tboy93 (#15796) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem valami húzásnyom rémlik valamelyik oldalán. Csak emiatt kérdeztem. Polír előtt én biztosan teljesen rendberakatnám.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15798) tboy93 válasza runner 125 (#15797) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, huzasnyom :K termeszetesen rendbe lesz rakva polir elott, azert megy fenyezohoz + elotte lakatoshoz, hogy 100%-osan ki legyen javitva az a serules + az ajto aljan levo kis rohadas (ami szinten a huzas miatt keletkezett kozvetetten). Uj lokos + egyeb elemek fujasa mar csak a hab a tortan, nem azert megyek elso sorban.

(#15799) TaaT válasza ::Trunks:: (#15788) üzenetére


TaaT
veterán

Vélemény, tapasztalat? :)
Kicsi pénzért mérik ezeket a kerekeket, ezért sokan bizalmatlanok velük szemben.

Give them hell Ukraine!

(#15800) #42667776 válasza focvis (#15793) üzenetére


#42667776
törölt tag

Hali!

De akkor még csak AG-s pasztám volt, avval akár egy hétig is polírozhatom egyfolytában akkor sem szedi le a lakkot :)) Na viccet félretéve, akkor marad a BG az egy lépéses, de a tisztítás a régi wax eltávolítás az mindenképp szükséges, a többi már rád van bízva! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.