Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) TayRol válasza Ace owner (#15150) üzenetére


TayRol
veterán

Csak sokszor jártam már arra gyalog, és szemléltetni akartam a távot.:)

(#15152) SZATA válasza verti1 (#15148) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi! Most már csak olyan permetezőt kell szerezni, aminek a szórófejét át lehet alakítani így.

(#15153) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Egy makulátlan autó , feltűnő ez a sárga szín, sportos autókhoz nagyon illik :
[link]

(#15154) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Sziasztok ,

karcállósági teszt, ki melyiket használja van itt cquartz, carpro finest, ceramic pro 9h, polishangel cosmic glasscoat,opti-coat 2.0
[link]

(#15155) #00809728 válasza Norbi696 (#15154) üzenetére


#00809728
törölt tag

c.quatz és opti coat 2.0 már használtam.
Opti annyival jobb,hogy azt akár egy10éves kisfiú is fel tudja kenyni tűző napon.
De az ára jobb a c.quartznak.

(#15156) #00809728 válasza Norbi696 (#15153) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ez az én régi autóm és akkor raktam fel rá a ZAINOT.Über volt nagyon... :C

(#15157) zsolt1129 válasza #00809728 (#15156) üzenetére


zsolt1129
addikt

Jo is volt az. Zaino-t nem használsz már?

(#15158) #00809728 válasza zsolt1129 (#15157) üzenetére


#00809728
törölt tag

Már nem...Nem olcsó

(#15159) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Vettem ma egy keveset használt egész szép bőrkormányt. Mivel bontódott az autó ezért sokszor össze lett fogdosva olajos meg minden xaros kézzel/vacakkal. Mivel tudnám megtisztítani használatba vétel előtt, illetve mivel érdemes utána átkenni/ápolni?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15160) runner 125 válasza Rivaul (#15159) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bőrtisztító, bőrápoló.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15161) focvis válasza Rivaul (#15159) üzenetére


focvis
veterán

Amit én szoktam: szappanos víz, majd száradás után kézápoló krém (pl. Neutrogena). Persze ha van specilális szer otthon, az biztos profibb.
Szerk. Mindezt kb. negyedévente.
Tavaly vettem egy szintén bontott bőrkormányt, azt is így kezeltem, 2x krémeztem, pár napot hagytam szikkadni. Hibátlan ma is.

[ Szerkesztve ]

(#15162) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszi. Bementem a madaras tecsóba és vettem prevent ápoló tisztítót. Ezen kívül fekete viaszos cipőápolót mert azt írta egy bőröző hogy az tartósan rendben tartja. Így is 6500-ból megúsztam a kormányt a szerekkel együtt :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15163) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Sziasztok,

Dodi ez a hivatalos cquartz felhasználási videója?
A csóka annyiszor áttörli ugyanazt a felületet hogy nem is marad semmi a cquartzból.
[link]
Hát nem tanult még a felvitelből. :-)

(#15164) Pityu999 válasza gF (#15118) üzenetére


Pityu999
csendes tag

Persze a GAGYI ledes semmit nem ér, de vannak normálisabbak, xenon áron és kb ugyanazt is tudják, mint pl EZ vagy Videó1, Videó2 .

Mint feljebb is írtam szerencsésebb helyzetben vagyok, mert nem H4-es, hanem H7 kell bele és itt a normál izzó is csak körbe szórt fényt ad, nincs vetítőtükör, mint H4 esetében, ahol számít az is, hogy az mennyire ferde, illetve hogy áll hogyan van forrasztva. Volvo létére fényszórómosó megvan, igaz még nem a nagynyomású új, hanem sima spriccolós törlőlapáttal kombinálva, szóval csak a dinamikus magasságállítás hiányzik. :)

Ja a Merci, Audi, BMW közel milliós adaptív ledjeit ne keverjük ide, teljesen más, kanyarba világítanak, körbe világítja az utolért és szembejövő kocsit, gps alapján tudja merre világítson, milyen kanyar jön. Ez meg csak egy izzó csere, teljesen más :)

[ Szerkesztve ]

(#15165) gF válasza Pityu999 (#15164) üzenetére


gF
senior tag

Hiszed vagy sem garantáltan vakítani fog ez a LED is... Az összes modern halogén fényszórónál tizedmilliméterre pontosan meg van határozva az izzószál helye. Tök mindegy H4 vagy H7.
Szóval tutira világit mint a barom az általad belinkelt fotonágyú, de a vetítési képe az életben nem lesz olyan mint egy halogén izzóé.

[ Szerkesztve ]

(#15166) bence007 válasza Norbi696 (#15163) üzenetére


bence007
tag

Na most jó nagy hülyeséget írtál...

Egyébként a srac az egyik legjobb, Defined Details néven megtalálod az arckonyvon!

[ Szerkesztve ]

(#15167) Pityu999 válasza gF (#15165) üzenetére


Pityu999
csendes tag

Pont ezért mondom, hogy gondolkozom. Igazából látni kellene, hogyan fest :D Egyébként a gagyi xenont is be tudják lőni úgy, hogy nem vakít, csak döccenőben a szintszabályzás hiánya miatt. :) Láttam ilyet saját szememmel. Mindenesetre olyat nem akarok amivel másokat "bántok" én is rühellem a vakító gagyi xenont, refivel is jutalmazom. Aztán lehet, hogy a tompított marad (jól látok vele most is) és csak a refi (plusz esetleg ködlámpa) helyére próbának hozatok egyet, azt meg kapcsolgatom, ha szembejövő van úgysem világít.

(#15168) FeRRaR1 válasza Pityu999 (#15167) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Pont refibe nem lesz jó a mókolt cucc, mert ott minden tized milliméter hatványozottan számít, kipróbáltam jó párat, végül a gyári H9 Philips adta a legjobb fényt, pont oda ahova kell, nem a fákra, mindenhova szétszórva stb. Én négy ledet tettem előre [link] így nappal városban nem kajálja a 110 wattot a 2xH7 + 4x5 T10 = 130 Watt, helyette 4x2,5 Watt ha jól rémlik. Ez kb egy decit jelent százon. De ami fontosabb, hogy nem égnek feleslegesen az osram night brakerek :DDD Rengeteg ledet kipróbáltam, mire megtaláltam a tökéletest, nagyon sok a gané. Ez nem vakít, de nagyszerűen látszok vele, és a gyári kinézet sem módosult. A xenon meg mindig vakít bukkanón, a gyári is, az utánaállítás lassabban történik, pl ha nagyon meg van pakolva a kocsi hátulja.

Röviden, hónapokat szopattam magam a témával, végül a tompított osram, refi philips, legális emelt fényű izzók lettek a legjobbak, nappali fénynek meg a ledek, de azt is rengeteg próba előzte meg. Így nem vakítok, remekül látok, nem fogyasztok sok elektront nappal :) Bár ez is illegális, mivel E jelzés nélküli fénykibocsátót tettem a lámpatestbe ahogy a kínai xenon is mindig az lesz, mert olyan hogy H7 xenon nem létezik hivatalosan, és ha egy halogén fényszóróba teszed bele, az onnantól nem állja meg a helyét.

(#15169) kalmanchris válasza FeRRaR1 (#15168) üzenetére


kalmanchris
tag

Meg tudod mondani, milyen típusú ez a led izzó?

(#15170) runner 125 válasza FeRRaR1 (#15168) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez a valóságban is ilyen zöldes?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15171) Pityu999 válasza FeRRaR1 (#15168) üzenetére


Pityu999
csendes tag

Helyzetjelző (meg a teljes belső világítás) nekem is ledes jelenleg, szerintem messziről is jól látható, így nappali fényt nem is tervezek.

Hát nem tudom milyen lenne refiben nekem a tegnap linkelt golfos másik videója meggyőző. videó.

(#15172) gF válasza Pityu999 (#15171) üzenetére


gF
senior tag

Egy dolog nem stimmel ezzel a videóval: biztos hogy nem bi-xenon rendszer van az autóban. :W
Bi-xenonról bővebben: [link]
Elnézve a videót egy sufnituning xenon + led a halogén izzók helyén..

[ Szerkesztve ]

(#15173) Norbi696 válasza bence007 (#15166) üzenetére


Norbi696
csendes tag

Ha nem hagyja száradni az anyagot, és többször áttörli ugyanazt a felületet akkor letörli a cquartzot. Mindennek van egy száradási ideje barátocskám : -)

(#15174) FeRRaR1 válasza kalmanchris (#15169) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Az a vicc, hogy az egyik legolcsóbb vált be a legjobban: [link]

runner 125

Inkább kékes enyhén, 4000 K és 6000 K verzió van belőle, de én nem szeretem az ilyen feltűnősködést, szóval a 4000 K-t tettem bele. Enyhén kékes fehér.

Pityu999

Engem pont, hogy nem győzött meg, valószínűleg kamu xenon + led, és olyan mint ha még egy tompítottat kapcsolna fel, messzebbre nem igen lát, csak közelre jut több fény, szóval ez így használhatatlan, csinált magának 2 main beamet.

De igazából én is a magam kárán tanultam meg, hiába olvastam utána sokat. Próbáld ki ha gondolod. Amit én megtettem még, hogy feljebb csavartam a lámpákat, mert kicsit lentre világítottak, + bele kerültek a már korábban említett izzók, nagyon jó lett.

Beltérhez én nem akarok nyúlni, csak a nappali menetfény miatt álltam neki, meg hogy jobban lássak. Mondjuk én a tükörbe pont raktam, sokkal nagyobb területet világít meg az autó mellett beszálláskor este.

[ Szerkesztve ]

(#15175) bence007 válasza Norbi696 (#15173) üzenetére


bence007
tag

Írtam privátot.... :U

(#15176) Pityu999 válasza FeRRaR1 (#15174) üzenetére


Pityu999
csendes tag

Gyári xenonja van, de nem Bi rosszul írta. A másik videóban mutatja ahogy szintez gyújtás ráadáskor. A videó amit linkeltem ott csak a h7-es ledet kapcsolja amit egy másik videójában beszerelt a refi helyére.

Helyzetjelző nekem is hasonló felépítésű valami 4 dollár körül volt szóval hasonló áron. Tükörvilágításban is már ilyen van, ezen a képen még egy másik warm white led volt benne, amit ebay liciten nyertem valami nem egész 1 dollárért a párat :) Csak nem tetszett a színe úgyhogy kicseréltem olyanra már, mint elöl van.

(#15177) Charley76


Charley76
csendes tag

Hali

Dodi mester nemsokára jön a moci szezon es rendbe szeretném tenni a motocimat.Vagyis le szeretném festeni.Régi kopott repedezett a festék rajta.Csak annyi a baj nincsen kompreszorom és most azért nem költenék hogy vegyek egyet.Le akarom szedni vázig a festéket.A kérdésem az volna hogy ha vennék BODYFILL 360 sprayben es utana 2K festéket amit sprayba töltetném ugy jo tartossan megmaradna? Erre kellene lakk is? Vagy elég a festék? Köszi elöre is. :F

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#15178) #00809728 válasza Charley76 (#15177) üzenetére


#00809728
törölt tag

2k-s festékekben alapban van lakk de nem olyan tartosak mint pld a 100%lakkok.
Én 1k-s festékben gondolkodnék+lakk.

[ Szerkesztve ]

(#15179) FeRRaR1 válasza Pityu999 (#15176) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Értem, de akkor sem lesz jó, mivel nem jó helyre fókuszálja a fényt, olyan mintha még egy tompítottat kapcsolt volna. Mondom próbáld ki, egymás után, sötét országúton, nálam nagyon kijött a különbség a gyári H9 javára. Tized milliméteres pontossággal van meghatározva a szabvány, és ha egy pontosan elhelyezett izzószál helyett egy nagy LED paca világít, ráadásul csak egy irányba, az nem lehet jó, ilyen egyszerű.

[link]

Magasan az Osram nightbraker unlimited a legjobb, nem véletlenül, nálam is az vált be, még mielőtt tavaly olvastam ezt.

(#15180) FeRRaR1 válasza Pityu999 (#15176) üzenetére


FeRRaR1
őstag

"2013-11-12 Update
I put the LED H7 units in the high beam and they are no good the split LED design also splits the light in two -up in the air
and very low down with a big gap where you want to see >so useless as a high beam. "

Betette refibe, és használhatatlan...

(#15181) TaaT válasza FeRRaR1 (#15179) üzenetére


TaaT
veterán

Így van, kár erőlködni. Halogén izzóhoz tervezett lámpában (tompi/refi) sose fog jól világítani a led. Csak ezt sokan nem tudják/akarják megérteni.

Mondom ezt úgy hogy ledes a helyzetjelzőm elöl, hátul, a tolatólámpa, beltér és rendszámvilágítás.

Give them hell Ukraine!

(#15182) Charley76 válasza #00809728 (#15178) üzenetére


Charley76
csendes tag

Ertem akkor változik a terv 1K festek lesz + lakk köszi :R

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#15183) Laybee válasza TaaT (#15181) üzenetére


Laybee
őstag

Szia! Meg tudnád mondani hol vetted a ledeket? Köszönöm!

(#15184) TaaT válasza Laybee (#15183) üzenetére


TaaT
veterán

ebay, kína

Give them hell Ukraine!

(#15185) Laybee válasza TaaT (#15184) üzenetére


Laybee
őstag

Azon belül? :)

(#15186) Rivaul válasza TaaT (#15184) üzenetére


Rivaul
addikt

Este volt már mi? ;] Sztem a kolléga egy linkre gondolt nem egy földrészre :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15187) TaaT válasza Laybee (#15185) üzenetére


TaaT
veterán

Hopsz, elfelejtettem válaszolni. :B

Változó, mondjuk tőlük több mindent rendeltem már. [link] Van választékuk.

Give them hell Ukraine!

(#15188) a_tesz


a_tesz
Korrektor

Egy kis tanácsért jöttem. Szereztem egy hasonló felnit, mint ez:

[link]

Persze nincs túl jó állapotban, a lakkot ledobta a sok sózástól, úgyhogy arra gondoltam, otthon nekiállok megcsinálni, és akkor már át is festem más színűre. Csiszolás, majd alapozás, festés, lakkozás sorrendben gondoltam kivitelezni. Viszont a problémám, hogy a belső fekete részeket meg szeretném hagyni feketének, ezért nem is akarom homokszórásra elvinni. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan módszer, amivel ki tudnám maszkolni egyszerűen a fekete részeket a küllők között, hogy ott ne festődjön le, vagy marad a maszkolószalaggal egyenként kitapétázós módszer? Köszönöm!

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#15189) TaaT válasza a_tesz (#15188) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem a legegyszerűbb ha le fújod az egészet, utána kimaszkolod úgy hogy a mélyedéseket le tudd fújni feketére.

Give them hell Ukraine!

(#15190) #00809728 válasza a_tesz (#15188) üzenetére


#00809728
törölt tag

Marad a maszkolás egyenként... :C 1nap/felni... :Y

[ Szerkesztve ]

(#15191) a_tesz válasza #00809728 (#15190) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Hát, nem mondom, hogy örülök neki. Legalább lesz mivel időt tölteni :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#15192) runner 125 válasza Pityu999 (#15171) üzenetére


runner 125
nagyúr

Látom szép lassan idetalál az összes Volvo-s forumos ismerős. :))

Komoly fénye van nálad is a helyzetjelzőnek. Hm, ezek után szerintem bepróbálok én is egy párat.

FeRRaR1

Köszi, ennyiért ajándék, rendelek én is 2 párat. (Szerintem T10 kell a Honda-ba is.)

mod.

Az alatt mit értesz egyébként h az vált be a legjobban? A többinek rövid volt az élettartama, vagy nem a kellő fényerőt nyújtották?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15193) Laybee válasza TaaT (#15187) üzenetére


Laybee
őstag

:R Így már könnyebb :)

(#15194) FeRRaR1 válasza runner 125 (#15192) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem túlzok szerintem kipróbáltam 20 félét. Nagy része harmat gyenge, nappal nem is látszott, hogy égnek. Rendeltem eredeti osramot meg philipset, azok meg nem canbus verziók, kellett volna canbus unit ami majdnem dupla árat jelentett, így sem voltak olcsók, meg forrasztgatni meg anyám kínja, így azokat vissza küldtem, majd jöttek a cree ledek, azok meg túl jók voltak, annyira vakítottam, hogy levillogtak este, plusz az egyik tönkre is ment, de csak előre világítottak, oldalról semmi nem látszott kb. Jöttek az SMD ledek, 4-6-8 egy egységen, a tetején lévő 4-ből kettő kialszik, elkezd villogni, hőre hamar tönkremennek, vagy csak simán gagyik nagyon.

Szóval ilyen tapasztalatok után ez vált be a legjobban, nem mellesleg ez a legolcsóbb. Rendelj többet, mert soha nem tudod, hogy milyet küldenek. Ha a csatlakozó nincs lekerekítve, ha nem szögletes, ahol belecsúszik a foglalatba, akkor 6000K ha le van kerekítve a nyák sarka akkor 4000K, soha sem tudhatod :DDD de egyébként is rendelj többet, nekem tízből egy villogni kezdett, ezért cseréltem, de egyébként magasan a legjobbak, S80-ban már vagy 4-5 hónapja bent vannak, azóta gondom nem volt, az a villogás is a V70 párásodó valeo lámpája miatt lehetett talán.

Címszavakban, Olcsó, nem vakít, tökéletesen látszol, oldalra is világít, erős, tartós, canbus kompatibilis a legjobb amit próbáltam.

(#15195) Typhoon47 válasza FeRRaR1 (#15194) üzenetére


Typhoon47
őstag

Kisebb cree ledek (<Q5) a megoldás. Az összes többi bóvli szar, egy zsákbamacska. Persze azok nem olcsók, de ha led kell..

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15196) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Tegnap észrevettem, hogy enged a bal első kerék.. el is vittem gumishoz, kettő ilyen csavar volt benn...dögöljön meg aki kiteszi direkt az útra a csavarokat. :U

[ Szerkesztve ]

(#15197) tboy93 válasza -secret- (#15196) üzenetére


tboy93
nagyúr

veletlen mar el se hagyhatta valaki? :DDD

(#15198) -secret- válasza tboy93 (#15197) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem hiszem, hogy fejjel lefele állna meg a csavar a földön. :)

(#15199) Zozzant válasza -secret- (#15196) üzenetére


Zozzant
addikt

Meg aki betekerte a gumidba...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#15200) kalmanchris


kalmanchris
tag

Kozmetikában érdemes télen belsőt tisztíttatni? Vagy jobban járok, ha magam csinálom? Fehérváron a Sika-Mika-ra gondoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.