Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) DeathAdder válasza agent_k (#16297) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ Lion01

Nos maszekban több embert tudok aki megcsinálná, de ahogy mondjátok bárkire nem szeretném rábízni.
Az általam jól ismert festő polírozós munkáját ugyan nem ismerem, de festeni valóban nagyon szépen fest. Erre egy elég profi és felszerelt kamra áll rendelkezésére, ezért merném a polírozást is rá bízni.

Nagy hibák nincsenek az autó fényezésén, de ha úgy süt rá a nap, akkor látszanak a mosókarcok. Egyébként egy 3 ajtós 2002-es 7gen Civic :)

Akkor tételezzük fel hogy felpolíroztatom vele, ezután szükséges még valamilyen autóápolóval kezelnem, és ha igen akkor mivel?
Gondolom így már nem lesz szükség a sűrű fekete UDS -re, de ahogy látom van itt fényezésvédő , vagy az SRP amit runner használ? :)

[ Szerkesztve ]

(#16302) Jaded válasza agent_k (#16297) üzenetére


Jaded
senior tag

Nem mondod hogy szolnoki vagy? És nem is szólsz? :D akkor megvan ki veszi kezelésbe a szekeret :)

Renault Megane IV Limited

(#16303) Declare válasza TayRol (#16300) üzenetére


Declare
őstag

:))

Pont ilyen???? SRP vel es EGP vel lekenve??? :P :DDD

(#16304) MunezXBK válasza DeathAdder (#16301) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

UDS csak sűrű, de nem fekete. :)) Lövök róla képet, épp a sajátomat csinálom.

(#16305) DeathAdder válasza MunezXBK (#16304) üzenetére


DeathAdder
veterán

Kíváncsi vagyok :)

Teljesen mértékben hiszek nektek, ezért később elmegyek a festőhöz és megjátszom, vagyis megkérdezem hogy szerinte a mosáskarcokat valami durvább wax-al tüntethetném el, vagy ha felpolírozná nekem. (ismerem csak azért nem fogja a polírt mondani hogy 30 ezret keressen rajtam)
Ha azt mondja waxoljam, akkor el sem viszem hozzá, és lehet útba ejtem valamelyikőtöket :) Szolnok lenne a legközelebb hozzám :))

De jó szakembernek tartom, szóval remélem elégedett leszek.

(#16306) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Otthoni guminyomás ellenőrzésre mi a legjobb módszer? Kapható ehhez olcsón eszköz? (Mérőóra vagy pálcás mérő vagy hasonló)

(#16307) MunezXBK válasza DeathAdder (#16305) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

UDS-t elfelejtettem. :B

A kép csal, nincs ekkora belem! :DDD

(#16308) agent_k válasza MunezXBK (#16307) üzenetére


agent_k
őstag

Jól van már, te csalsz :) Ez nem csak az UDS.

(#16309) MunezXBK válasza agent_k (#16308) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, UDS-t kihagytam. Csak SRP. :D

(#16310) runner 125 válasza MunezXBK (#16307) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D

Egyébként állat.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16311) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Na mi volt féláron a helyi DIY Storeba? :))

(#16312) Typhoon47 válasza FeRRaR1 (#16311) üzenetére


Typhoon47
őstag

50K-ért osztogatták a K5-öt? :Y Melyik store?

"Education is important but big biceps are importanter"

(#16313) FeRRaR1 válasza Typhoon47 (#16312) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link]

Ki volt téve, sétálok el mellette, és hirtelen úgy tűnt hogy olcsóbb mint a K4 visszanézek és tényleg az volt :DDD

Sehol nem találtam ennyiért, ebay vagy amazon, az ottani legolcsóbbhoz képest is 2/3 ár.

[ Szerkesztve ]

(#16314) SzlobiG válasza runner 125 (#16310) üzenetére


SzlobiG
félisten

:DD

(#16315) kk831228 válasza MunezXBK (#16307) üzenetére


kk831228
addikt

Ezek a képek már csak ilyenek, én is az összes képen dagadt zsíros g.. i vagyok... :F ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16316) runner 125 válasza FeRRaR1 (#16311) üzenetére


runner 125
nagyúr

Grat, ez tuti jó holmi, de igazság szerint olyan nyomást amivel a sár nagy része már lejön, tudok produkálni egy 40 éves Káma szivattyúval is. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16317) #42667776 válasza DeathAdder (#16301) üzenetére


#42667776
törölt tag

Kérdezd meg polír után használ-e valamilyen waxot, ha nem, akkor beszéld meg vele, hogy vinnél és közvetlen a polír után ott felkennétek, mivel akkor a legtisztább a felület és a legjobb a tapadás, de ez csak az én véleményem. :)

(#16318) #42667776 válasza Chosen (#16306) üzenetére


#42667776
törölt tag

Mérőóra autósboltban pár száz forint.

(#16319) Chosen válasza #42667776 (#16318) üzenetére


Chosen
addikt

:R

(#16320) DeathAdder válasza MunezXBK (#16307) üzenetére


DeathAdder
veterán

Akarom, akarom! Ilyet akarok én is :))

DE akkor ha felpolíroztatom nem kell már UDS? Inkább SRP?
Erre is mondjatok valamit pls :)

(#16317) Lion01 - megfogadom :R

(#16321) MunezXBK válasza DeathAdder (#16320) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tudom milyen állapotban van a tiéd, látni kéne.

(#16322) DeathAdder válasza MunezXBK (#16321) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az a baj hogy nincsenek direkt képeim amiken megmutathatnám, talán ezek, bár mind elég távoli :F

Élőben mindig megdicsérik milyen szép a fénye, de a mosáskarcokat szoktam néha látni..
Akkor a képek, már ha lehet ezekből (illetve képekről) bármit is mondani. Most nem tudok készíteni, mert nem éppen tiszta az autó :F de készíthetek a napokban ha azok alapján bemérhető milyen állapotban is van.

egyelőre csak ennyi:

KÉP1

KÉP2

KÉP3

KÉP4

(#16323) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Ki mivel szokta felvinni az Autoglym EGP-t az autóra, legutóbb mikroszálas kendővel csináltam de elég sokat beszív magába és nem túl gazdaságos vele dolgozni.
Szivaccsal kb ugyanez lehet szerintem.

(#16324) MunezXBK válasza DeathAdder (#16322) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy lightos polír mindenképp kellene SRP előtt.

Intruder A6: szivaccsal.

(#16325) #42667776


#42667776
törölt tag

Mivel elfogyott a nano samponom és István ajánlása szerint az öblítést nem igénylő samponja is ajánlott a nano bevonathoz így kértem egyet, tegnap megérkezett és a mai szép időt kihasználva (bár hétfőre, keddre esőt mondtak) nem tudtam megállni, hogy ki ne próbáljam. :)
OMV kúton nagynyomású tiszta (nem samponos) vízzel lecsapattam a nagyja koszt majd otthon bekevertem a sampont 30ml/10l (két kupak), bekeveréskor habzik, de mosáskor nem. Elemenként kell mosni az autót mikrószálas szivaccsal, autótörölköző helyett, jó a mikrószálas törlő. Első fázis bő vízzel, második már csak nedvesen és ezután rögtön szárazra törölni a tisztított részt, hogy ne száradjon rá. 10l bekevert samponos vízzel 2 autót mostam le, nagyon gazdaságos és szép csillogást ad!



[ Szerkesztve ]

(#16326) Ace owner


Ace owner
addikt

Úgy néz ki veszek egy ilyen felniszettet, érdekelne hogy ebből hogyan lehet tükörpolírt varázsolni? Festése nem a legszebb elvileg.
Mondjuk kis Einhellel meglehetne oldani?

Galaxy Fold 4

(#16327) varsam


varsam
őstag

Ki budapesti innen a topikból, aki vállal fényszóró polírt?

(#16328) DeathAdder válasza MunezXBK (#16324) üzenetére


DeathAdder
veterán

A polírt egyszer megcsinálom és utána ha gondos gazdája vagyok akkor csak ápolnom, waxolnom kell a jövőben, vagy időnként újra kell polírozni megint?

(#16329) MunezXBK válasza DeathAdder (#16328) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Időnként kell majd polírozni.

Ace owner: azzal nehezen, mert rongykoronggal kell polírozni.

(#16330) Ace owner válasza MunezXBK (#16329) üzenetére


Ace owner
addikt

:( Akkor megkell csináltassam valakivel. Mennyiért szoktak ilyen melókat csinálni, nem tudjátok véletlen?

Galaxy Fold 4

(#16331) agent_k válasza MunezXBK (#16329) üzenetére


agent_k
őstag

Ilyenkor szoktak megijedni az emberek, hogy lekopik a festék a kocsiról. :O
El szoktam mondani, hogy igazi koptató polírt nem kell sűrűn alkalmazni. A fényesítő polírozás meg nem vág számottevően.

(#16332) MunezXBK válasza Ace owner (#16330) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

5.000/db.

Kicsee: ja, ismerős. :))

(#16333) Ace owner válasza MunezXBK (#16332) üzenetére


Ace owner
addikt

aztaqruva... Annyit adok a felniért.

Galaxy Fold 4

(#16334) runner 125 válasza Ace owner (#16333) üzenetére


runner 125
nagyúr

Biztosan polírt akarsz?
Polír után két hétig fog csillogni, majd folyamatosan mattul, opálosodik.Több kínnal fog járni, mint élvezettel, amellett h szerintem egy autón sem mutat jól.
Fújasd inkább le.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16335) MunezXBK válasza runner 125 (#16334) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyhe túlzás. Egy évadot simán kibír, persze odafigyelést igényel.

(#16336) Ace owner válasza runner 125 (#16334) üzenetére


Ace owner
addikt

Igen biztos. Ma láttam egyet élőben és mégjobban megtetszett.

Galaxy Fold 4

(#16337) Rivaul


Rivaul
addikt

Le kellett vennem az ajtó kárpitot mert megadta magáz a zár. Félretettem de a szél felborította és lehúzta pár helyen. Valami műbőr szerűség a burkolata. Ezt van aki ki tudja javítani? Ha igen akkor ki az, bőrös, kárpitos?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16338) Ace owner


Ace owner
addikt

Adott ez az autó: [link]

A fényezés katasztrófa, oldalának a tetején jön a lakk le, másik oldalán pattog sok helyen, a kasztni is elég gyenge már. Arra gondoltam hogy az egészet le kéne csiszolni mattra. A lényeg hogy minél parasztabbul nézzen ki, aztán következő szezonra meglesz csinálva szépre. Hogyan lehetne kivitelezni és miylen lenne a végeredmény? Nagyon tetszenek az ilyen bunkó gépek [link]
Géppel gondolom sokkal gyorsabb és könnyebb lenne mint kézzel nekiállni..

Galaxy Fold 4

(#16339) D.Orion válasza Ace owner (#16338) üzenetére


D.Orion
veterán

A rendőr is imádni fog mikor nem a forgalmiban lévő színkóddal fog futni az autód. :U

(#16340) Ace owner válasza D.Orion (#16339) üzenetére


Ace owner
addikt

Fekete az fekete, a lakkot kéne letolni :U róla hogy matt legyen..

Galaxy Fold 4

(#16341) MunezXBK válasza Ace owner (#16340) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1.000-es vizes papírral küldd meg.

(#16342) bipet


bipet
tag

Sziasztok
Melyik szilikon vízlehúzó a jó mert árban igen nagy a szórás?

(#16343) bence007 válasza bipet (#16342) üzenetére


bence007
tag

Egyik se!!

(#16344) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

olvastam ezt a w5-öt a gumikra.a futófelületet is lehet vele fújni vagy csak a gumi oldalát?

(#16345) MunezXBK válasza betyarr (#16344) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Futófelületet mi a bánatért fújnád le???

(#16346) tresh válasza MunezXBK (#16345) üzenetére


tresh
addikt

Hogy jobban tapadjon ;]

(#16347) D.Orion válasza betyarr (#16344) üzenetére


D.Orion
veterán

Futófelületre tilos fújni, mert csúszós lesz tőle. Ez rajta is van a flakonon. Ettől függetlenűl én kísérlet képpen a téli elrakott gumikból egynél lefújtam azt is ezzel a W5-el. A többinél csak oldalfalat. Kettőt glicerinnel ápoltam le a negyediket pedig Prevent márkájú aeroszolos/flakonos ápolóval.

[ Szerkesztve ]

(#16348) betyarr válasza D.Orion (#16347) üzenetére


betyarr
veterán

köszi,erre voltam kíváncsi :K :R

(#16349) HuTi.HUN válasza bence007 (#16343) üzenetére


HuTi.HUN
tag

Én azért szoktam használni, de kizárólag az üvegfelületekre szárazolás előtt. Azért szeretem, mert egy csomó víz marad pl a tetőablakon, amit egy mozdulattal lesöprök vele és nem a rongyba megy. Fényezésen sosem használnám.

(#16350) runner 125 válasza MunezXBK (#16345) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szekír kereke báttya tapadám a taknyon is, bisztosra ment a bettyár hána', kírem. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.