Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) MunezXBK válasza kalmanchris (#15200) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kárpitra gondolsz?

(#15202) kalmanchris válasza MunezXBK (#15201) üzenetére


kalmanchris
tag

Is. Plusz porszívózás, üvegpucolás.

(#15203) Rivaul válasza kalmanchris (#15202) üzenetére


Rivaul
addikt

Én ugyan itt bp csináltattam de nekem szépen megcsinálták. Fertőtlenítés, belső ápolás, meg takarítás. Ilyen időbe állna neki a @XtE% :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15204) runner 125 válasza Rivaul (#15203) üzenetére


runner 125
nagyúr

Győrben hétágra süt a nap.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15205) MunezXBK válasza kalmanchris (#15202) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kárpitot hagynám, meg nem is ott csináltatnám.

Új Csórin, volt AAA autó helyére nézz be.

(#15206) kalmanchris válasza MunezXBK (#15205) üzenetére


kalmanchris
tag

Kárpittisztítást tavaszra tervezek. Azt gondoltad az AAA helyén?

(#15207) MunezXBK válasza kalmanchris (#15206) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#15208) kalmanchris válasza MunezXBK (#15207) üzenetére


kalmanchris
tag

:R

(#15209) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Sziasztok!

Ülés kárpitozást csináltatott már valaki? Milyen árban szoktak mozogni? Miután beírtam másik topikba, azután jutott eszembe, hogy esetleg itt jártasabbak ezen a téren a topik látogatók.(nem, nem én voltam ilyen igénytelen a beltérrel, nem rég sikerült szerezni őket) Szivacsozni is kell, baloldalon sok hiányzik.

(#15210) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Wax mindig dolgozik :) kép nem adja vissza a fényét :)

Iphone 7

(#15211) runner 125 válasza FeRRaR1 (#15194) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi!

Úgy látom ez ugyanolyan, rendeltem első körben tőle 4-et, mert így még a héten megjön :)

mod.

Jah azt nem figyeltem. Ok, próbát megér.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15212) FeRRaR1 válasza runner 125 (#15211) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Biztos hogy nem ugyan az, mivel nincs rajt a lencse a tetején, vagy másik, vagy annak egy olcsóbb verziója, még nem találkoztam vele, remélem jó lesz.

(#15213) tresh válasza FET-MEN (#15210) üzenetére


tresh
addikt

Csinos kis gép :R

(#15214) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Helo,
Fet-men ezen a Bmw-n milyen wax van ? Nehéz jó képeket készíteni, én a piros vw polómról sem tudtam olyan képeket készíteni mint amilyen élőben volt.

(#15215) runner 125 válasza Norbi696 (#15214) üzenetére


runner 125
nagyúr

dSLR gép + polárszűrő. Nekem általában össze szokott jönni, meglehetősen jól visszaadja a valódi csillogást.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15216) FET-MEN válasza Norbi696 (#15214) üzenetére


FET-MEN
veterán

Einszett Hart Glanz :)

tresh :R :R

Iphone 7

(#15217) Norbi696 válasza runner 125 (#15215) üzenetére


Norbi696
csendes tag

most áldoztam egy nikon s1- cserélhetős objektívval. Ezzel már nem lesz gond , szerintem.
Az előző már szemcsés, mosódott képeket készített, szemezgettem a dslr- gépekkel , de sokat kell állítgatni, így nem az lett.

(#15218) FET-MEN


FET-MEN
veterán

leápolva :R

Iphone 7

(#15219) tresh válasza FET-MEN (#15218) üzenetére


tresh
addikt

Szép :) De ez az autó már többet fürdik lassan mint Te ;]

(#15220) TaaT válasza tresh (#15219) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#15221) Typhoon47 válasza tresh (#15219) üzenetére


Typhoon47
őstag

:D ;]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15222) Norbi696


Norbi696
csendes tag

nálam is sokat fürdik az autó :-) hehe
néztem a carpronak a samponját 1: 400 kell hígitani, ez elég jó arány, 13 €-ért. Ilyen lesz a következő samponom, most azon agyalok tegyek-e kerámiát rá , vagy maradjak a nagyon szépen csillogó villogó zainónál. Azért a wax is véd mégha nem is annyira mint egy kerámia.Félek a rossz felviteltől..

(#15223) runner 125 válasza FET-MEN (#15218) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tiszta, mint mindig. :)

Ma én is lemostam és kapott egy réteg SRP-t, ismét ideje volt.
Üvegre mit is szoktatok javasolni? Wolf-nak valami jól bevált szere, jól emlékszem? Valami olyasmi kellene ami kicsit vág is és eldolgozható kézzel. A hátsó ablakon sok kis karc van, elől pedig egyértelműen látszik a törölt terület kontrasztja a többihez képest.

Kíváncsiságból megnyaltam a kb 1 hónap alatt lerakódott koszt, ilyen sós ízt rég éreztem.. elképesztő h mennyire sóznak.

Illetve megtörtént a homasita tuning is. :D Megjöttek a T10-es LED-ek, elég frankó fényük van.

Lehet megfúrom a küdlámpák lencséjét és rakok oda is 1-1 db-ot. Rákötöm a helyzetjelzőkre, s mint nappali fény, világítana folyamatosan. Azért még nem lőnek le, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15224) TaaT válasza runner 125 (#15223) üzenetére


TaaT
veterán

Nem lőnek, de az 5050 SMD-s helyzetjelzők nappali fénynek még kevesek. :)

Give them hell Ukraine!

(#15225) agent_k válasza runner 125 (#15223) üzenetére


agent_k
őstag

Milyen szépek a lámpa plexik :D

[ Szerkesztve ]

(#15226) FeRRaR1 válasza runner 125 (#15223) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nagyon rossz fiús lett ;] Látom 6000Kt választottad.

Ha nagyobb fényerőt szeretnél akkor: [link]
Ez brutális, de csak előre világít, mondjuk lentre jobb lenne, a ködlámpába, én is pont azon gondolkoztam, hogyan tudnám ledesíteni, pedig így is tök jó, mivel a sima első burákban is 4 db T10 van, így nagyon jól látszik éjjel nappal.

Ezen gondolkodtam lentre: [link] Lehet kipróbálok egyet...

(#15227) tboy93 válasza FeRRaR1 (#15226) üzenetére


tboy93
nagyúr

azért postával együtt 8.000 Ft-ért kicsit húzós 2db led :U

(#15228) FeRRaR1 válasza runner 125 (#15223) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Sajnos csak teló van most, de azért látszik.
Elöl 4 db korábban linkelt jól bevált 4000Ks verzió. Most hogy jobban megnézem, bele sem kezdek még egy ködlámpa projektbe is, jó ez így ahogy van (huh ilyet is ritkán mondok :DDD )

A való életben valahol a kettő között vannak fényerőben, de nagyon jók. Ahogy most elnézem, lehet hogy a tieid gyengébbek, ezek a magyar srácosak vagy amiket én linkeltem?

[ Szerkesztve ]

(#15229) donpe


donpe
aktív tag

Sziasztok!

Javaslatokat szeretnék kérni karosszéria javításra/fényezésre:
e39 5-ös BMW Orientblau (gyári színkód 317) jobb hátsó ajtaját sikerült egy oszlopon meghúzni. :O Sérült az ajtó maga, a hátsó kerékjárati ív az ajtó pereménél és az küszöb minimálisan.

Hol és kivel érdemes javíttatni? Sajna bontott gyári ajtó elemet ebben a színben nem találok... Ha lenne ugyanolyan színű, akkor megúsznám a fényezést? Vagy akkor is kell fényeztetni?

Valaki tud megbízható helyet javasolni a javításhoz?

Köszi! Képek:

jobb_hátsó_sárvédői
jobb_hátsó_ajtó_szemből
jobb_hátsó_ajtó_alúlról
jobb_hátsó_ajtó_előlről
jobb_hátsó_ajtó_alatti_küszöb

(#15230) runner 125 válasza TaaT (#15224) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, mondjuk ez jogos.
Nappal a most berakott helyzetjelző sem látszik..

kicsee

Igen, faxán megcsináltad. Jól bírja. Ugyanúgy viszek fel 2 havonta arra is waxot, így reméljük sokáig ragyogni fog.

FeRRaR1

Válaszotta a franc, én csak beraktam 4-et a kosárba vaterán, de kérdés nem volt. :D
Hm, lehet kipróbálok majd ezek közül egy párat.
Fényerőben biztosan jobbak a te példányaid, mondom, nekem világosban nem látszik h égnek.
Néztem én is a Volvo-t, de alig férni hozzá, illetve akkor tűnt fel, h 2-2 helyzetjelző kell bele, így győzött a lustaság és nem álltam neki.
Egyébként ugyanúgy hozzáférni bentről, vagy ki kell venni a lámpát? Egyik pár helyzetjelző pl. az indexben van benne, de bentről nem láttam h vajon hol lehet egyáltalán kivenni.

Ködlámpába milyen nappali fényt lehet csinálni? Mondjuk 2-2 ilyet beleapplikálni?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15231) Typhoon47 válasza runner 125 (#15230) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ami nappali fénynek megfelel fényerősség szempontjából az csakis a nagyobb cree ledek. Viszont akkor mehet bele a relé, hogy a fényerőt ejtse este tompítottra, mert baromira tud vakítani ködlámpában.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15232) FeRRaR1 válasza runner 125 (#15230) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Még egy is vakítana, nem hogy kettő a CREE ledből :DDD de nekem nem jöttek be annyira, előre túl, már már feleslegesen erős, oldalra meg nem hord semmit, drágák, és az egyik tönkre is ment, úgy hogy maradtam a jól beváltamnál. Agyaltam rajta, de befejeztem, mert totál felesleges, nekem jó így ahogy van, 4 olcsó de bevált led a gyári helyen a gyári burába. Nekem az S80-ban annyira egyszerű az izzó csere, hogy álmodni sem lehetne jobbat, 2 fém sín tartja mindegyik lámpát, kihúzom őket, majd kiszedem a lámpát kb fél perc ez a művelet, utána lepattintom a hátsó műanyagot és cserélek amit akarok, hihetetlen egyszerű, és ugye bent tudom cserélni a melegben, ami nagy előny tél környékén.

Kikerestem egy képedet ha jól látom neked még a régi megoldás van, mint nekem a V70-en, hogy le kell bontani a fél elejét a lámpa kivételéhez... Még a Youtube videó is 15 perces volt hogy hogyan, pedig ott már bőven elő volt készítve a dolog, szóval hagytam a francba, lecsavartam a kupakot, és úgy cseréltem ott.

Itt egy videó, hogy hogyan is néz ki a dolog az S80-on, pofon egyszerű, imádom, soha jobb megoldást nem láttam még, és akinek mutattam, az is rácsodálkozott, hogy ezt nagyon eltalálták, remélem megtartják a későbbiekben is.

[ Szerkesztve ]

(#15233) Rivaul válasza Typhoon47 (#15231) üzenetére


Rivaul
addikt

És nem fenyítenek be a rend éber őrei ha a ködlámpába teszem a nappali fényt íj módon? Az én gépem arculatába (rover 45) nem illik a drl pedig szeretnék mert a citroenemen évekig volt. A ködöt meg úgy se használom.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15234) Bandus99 válasza Rivaul (#15233) üzenetére


Bandus99
őstag

Sx4 esetében is csak ködlámpa helyére lehet tenni legálisan drlt. Van is ra megoldás az osramtol, csak sajna 70k.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#15235) Typhoon47 válasza Rivaul (#15233) üzenetére


Typhoon47
őstag

Nyilván nem szabályos, de itt Pesten nincs parancsba a ledvadászat. Amíg nem feltűnő és gyári hatású addig nem lehet belőle gond.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15236) Rivaul válasza Typhoon47 (#15235) üzenetére


Rivaul
addikt

Értem. Én még akkor tettem fel az első drl-t mikor csak pár darab volt itthon. Rendes e jeles szabályosan felhelyezett hosszú 8 ledes hella-k voltak. 2x állítottak meg vele hogy miért ég a ködlámpám... Mondom, ezen az autón soha nem volt ködlámpa, ez menetfény :))

Mostanra már elterjedt a dolog így ilyen bakik nincsenek, csak ez a ködösbe a nappali ami érdekes. Nézek akkor valamit thx :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15237) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Nekem a vw polómban volt a ködfényszóró mellett gyárilag beletéve a nappali menetfény. Ha startoltad a motort ez automatikusan világított , de hátul nem világított. A hülye rendőrnek hiába magyaráztam hogy ez európai norma szerint van, az csak a magáét fújta hogy ez Magyarország ítt nem a ködlámpának kell világítaniai, hajolgatott rendesen, hiába magyaráztam nem ködlámpa, a bambája nem értette meg.Na bazdmeg mondom.. alapiskolával nekem itt magyaráz ..

(#15238) domotorpeti válasza Norbi696 (#15237) üzenetére


domotorpeti
csendes tag

Ködlámpa...ezen behaltam :))

Sic transit gloria mundi.

(#15239) tboy93


tboy93
nagyúr

Lassan tavaszodik (:DDD), klima kerdes. Milyen tisztitast ajanlotok, illetve feltolteni mikor kell a klimat?

(#15240) Möhe


Möhe
addikt

Hali.

Van itt olyan vagy tud olyan emberkét aki Zala megyében foglalkozik lámpa búra polírozással,xenon foncsorozással?

[ Szerkesztve ]

(#15241) TayRol válasza tboy93 (#15239) üzenetére


TayRol
veterán

Én használom télen (esőben) is, szóval amikor kifogyóban van, csökken a hatásfoka, akkor tölteni kell.

(#15242) tboy93 válasza TayRol (#15241) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy ilyen klimatoltes mi penz? Tavaly nyaron vettem hasznaltan az autot, igazabol nem tudom milyennek kene lennie a klimanak, hutott vegulis, de hogy milyen hatasfokkal az passz :D

Egyebkent en is hasznalom telen, a parat faszan leviszi a szelvedorol :K

[ Szerkesztve ]

(#15243) TayRol válasza tboy93 (#15242) üzenetére


TayRol
veterán

10e körül, tisztítással.

(#15244) tboy93 válasza TayRol (#15243) üzenetére


tboy93
nagyúr

Korrekt :K esetleg Dunaharaszti-SzszM-Budapest kornyeken tudsz jo helyet?

(#15245) TayRol válasza tboy93 (#15244) üzenetére


TayRol
veterán

Sajna nem nagyon. Én pont ellenkező irányba (É-Pest, Fót, Dunakeszi) mozgok.

(#15246) tresh válasza tboy93 (#15244) üzenetére


tresh
addikt

Csepelen tudok segíteni klíma töltés/tisztítás ügyben ;)

(#15247) tboy93 válasza tresh (#15246) üzenetére


tboy93
nagyúr

ha aktualis lesz keresni foglak :R

(#15248) tresh válasza tboy93 (#15247) üzenetére


tresh
addikt

oké ;)

(#15249) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hulye kerdes.... De ez mukodik? Igy tüntesd el a karcolást WD-40-el. Nem valami csunya kemiai folyamatot latunk itt?

Don't Tread On Me

(#15250) runner 125 válasza MPowerPH (#15249) üzenetére


runner 125
nagyúr

Illúzió, semmi több. Pár órára biztosan működik, míg az olajos párlat el nem tűnik róla.

Typhoon

Köszi, át kell gondolni, mert valóban, egy nappali fény este brutál erős tud lenni. Vélelenül sem szeretnék vakítani.

FeRRaR1

Nee, két stiftet kihúzva kijön az S80 lámpája? Baszki, ez kész. Nagyon jól átgondolt és kitalált.
Igen, az S60 orra pont olyan lesz, mint a V70-edé. Ránézzek arra a videóra, mert mi lesz ha egyszer az út szélén kell izzót cserélnem?!

_

Üvegápolásra, polírra senki semmit? Glass Gourd-ot szóba hoztátok párszor, az esetleg?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.