Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) lela


lela
aktív tag

Ilyet vagyilyet senki nem használ?
van ezek közt különbség?Jobb vagy rosszabb mint a wolf black outja?

(#16202) #42667776 válasza agent_k (#16198) üzenetére


#42667776
törölt tag

Nem fújom a műszerfalra, műanyagra, mikrószálasra fújom és úgy törlöm át. Jó- jó tudom, itt a végén úgy is az AG az isten minden téren..... :)) Nem mondom, hogy nem jók a termékei de inkább annak való aki szereti 2-3 hetente, havonta kenegetni az autóját és itt most nem a HD waxról van szó ami meg csillagászati áron van, még ha egy életre is elég. Wolf-nak is vannak gyengébb és erősebb termékei, de tapasztalatom szerint a nano termékei 100%-os ak és tartósabbak, műanyagápolói egy szinten vannak AG val ill. kinek mi a szimpatikus. Polírjai közül a WP-6G "durva" ami nem éri el a Menzernát de a Paint Pro Renovator-t veri, 5G, 3G, 1G-s pasztái jók, Carnauba Glaze nagyon jó egy lépcsős SRP vetélytárs, azzal a különbséggel, hogy a tavaly májusban vásárolt SRP ugyan ott tárolva szobahőmérsékleten egy híg fos lötty lett amit itt korábban Munez is írt, nem tudom mire használható, ráztam Én azt semmi nem változott. Car Pro, Polish Angel, pedig szerintem felsőbb kategóriában jászik, nem használtam még ezeket, de van egy pár ember akik használják és a munkáikat elnézve igencsak prémium kategória, persze ehhez kel az Ő tudásuk, tapasztalatuk is. :R

(#16203) agent_k válasza #42667776 (#16202) üzenetére


agent_k
őstag

4 évvel ezelőtt amikor kezdtem még nem volt nagyon választás. 3M volt az isten méregdrágán. HB body jó áron, kiegészítések meg autoglym. Nekem nem az AG az isten. Ezt kár volt így írnod. Nekem semmim nincs már tőlük. Egyedül ez a belső tisztító maradt. Ezzel meg vagyok elegedve. Mivel én belső takarítással csak a saját autóm esetében foglalkozok, így nálam nem fogy olyan gyorsan az ilyen típusú szer. Viszont ezzel együtt hangsúlyozom ez maradt meg egyedül a kínálatból. Az srp és az uds inkább hobbi szerek jó állapotú vagy gyenge hajszál karcokra. Én viszont olyannal a munkám során nem találkozok. Azonkívül ezek porolnak és attól rohamot kapok. HD waxot sosem vettem, szereztem máshonnan más anyagot. A menzerna 4000 után meg nem kell wax.
A másik téma amit ide kevertél:
Az autoglym egy hobbi szer elsősorban és vannak rendes polirozásra való pasztái. A Menzerna nem ilyen. A Wolfot meg te ismered jobban. Én azt látom jó anyagai vannak. Külföldi teszteken is jól szerepelt, mert a pasztáiban kevés a töltőanyag így nem fedi el a karcokat. Egy jó közepes értékelést kapott. Ár érték arányban meg kicsit erősebb. Ha nem telefonról leszek előkeresem ezt a tesztet.

(#16204) Imy


Imy
veterán

Zala megyei vagyok.
Megbízható embert keresnék, aki a fényezésemet rendbe tenné. Van rajta pár apróbb karc. polírozás/kezelés.
Itteni profi embereket is várok. :) Illetve mennyi egy ilyen művelet árban és időben? Hajlandó vagyok 100-150km-t is autózni, ha kell. De ott várom meg a műveletet.

Privátba jelezzétek, azt biztos olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#16205) agent_k válasza agent_k (#16203) üzenetére


agent_k
őstag

Megtaláltam a tesztet. Bár nem erre emlékeztem, de ez is jó információ:
1 step polishing
Egyszinten mozog a menzerna és a wolf.
Egy nano-s összehasonlításra azért kiváncsi lennék.
Lehet ha megyek haza bepakolok egy sárvédő darabot a kocsiba, kimegyek hozzád és leteszteljük Lion!

(#16206) #42667776 válasza agent_k (#16203) üzenetére


#42667776
törölt tag

Azt, hogy az AG az isten azt nem kimondottan rád értettem, hanem az általános hsz-ek nek legtöbbször ez a vége. Mivel olvastam a topik korábbi részét is, így tudom, hogy Te mást használsz. A lényeg szerintem, hogy mindenki kialakít magának egy bevált módszert amit a pénztárca ill. a megrendelő igények kívánnak és ezeket megosztjuk egymással. Mivel nem hivatásszerűen csinálom Én sem, így a prémium termékeket nem áll módomban kipróbálni és csak pislogok sokszor, hogy milyen gyönyörű munkákat lehet velük csinálni. Menzerna 400-at használom, mert szükség van rá 2500/4000 ből most kaptam mintát a legutóbbi vásárláskor, de még nem próbáltam.

(#16207) #42667776 válasza agent_k (#16205) üzenetére


#42667776
törölt tag

Gyere nyugodtan, szívesen látlak, ha tapasztalatot osztunk meg, az mindenkinek hasznos! :)
Ha minden igaz nálam lesz az SX4 amit tavaly csináltam, mert azzal jönnek vissza vidékről és amíg kint dolgoznak addig nálam lesz, Én is kíváncsi vagyok, hogy néz most ki 7 hónap elteltével és pl hogy dobja magáról a vizet, mennyire karcolódott stb...

[ Szerkesztve ]

(#16208) agent_k válasza #42667776 (#16206) üzenetére


agent_k
őstag

Köszönöm!

Így van én is sokáig kisérleteztem, hogy kialakítsak egy rendszert amivel nem 2 napig tart egy polírozás, nem lesz hologramos és anyagköltségben sem ver agyon.
400/2500/4000 megfelelő szivacsokkal nagyon jól eltalált kombináció, de én sokszor a 400-at ki is hagyom. Közepes koronggal vág a 2500 is annyit, hogy a hologram jobban elkerülhető, a lakkot sem vékonyítja annyira, a 4000-rel szépen lehet hologram mentesíteni és tükrösíteni.
Bár most így belegondolva a rupes sokkal kisebb eséllyel hologramoz. (Ha egyáltalán hologramoz.)

[ Szerkesztve ]

(#16209) SZATA válasza lela (#16201) üzenetére


SZATA
senior tag

Az első állítólag brutálisan jó, de brutális szaga is van.

(#16210) lela válasza SZATA (#16209) üzenetére


lela
aktív tag

Köszi!
Vajon a wolféhoz képest mennyire lehet tartós?
Találtam a sonaxnak is ilyen gél állagú gumiápolóját, szivacsot is adnak hozzá.
Videón az sem rossz. Igazából itt a tartósság az egyik ha nem a legfőbb szempont, illetve hogy lehetőleg természetes kinézete legyen, ne olyan mint amire ráfújtam egy doboz szilikont.
Jó lenne tudni melyik szernek mi az alkotója, mert az olvasottak alapján a glycerin alapú szerek jobbak, persze az nem baj ha tartalmaz egy kis szilikont.

(#16211) agent_k


agent_k
őstag

Lámpapolírozás terén is megérkeztem azt hiszem. Érdemes volt beszerezni a Metabo 75mm-es gépét. Igaz a csiszpapírokat vágnom kellett 150mm papírból, de így is megérte. Nincs vizezés, pacsálás, mint eddig. Csak csiszolás. Nagyjából az eddigi idő, fele alatt megvan komplettában az egész. A hihetetlen egyenletes a felületnek köszönhetően a polírgéppel csak át kell rajta szaladni 2 menetben és kész is.

Mutatom:
1
2
3
4
5

(#16212) SZATA válasza lela (#16210) üzenetére


SZATA
senior tag

Még nem próbáltam, de úgy tudom, hogy nagyon jó. Olyan, mintha új, szén fekete lenne tőle a gumi.
Keress rá itt a fórumon (sárga, büdös) rettenet néven.

(#16213) runner 125 válasza agent_k (#16211) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon faxa.
A Honda-e is jól tart. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16214) agent_k válasza runner 125 (#16213) üzenetére


agent_k
őstag

És fog is egy jó darabig :)

Pont ma láttam egy 1,5 éves lámpapolíromat. Semmi baja.

(#16215) lela válasza agent_k (#16211) üzenetére


lela
aktív tag

Ezt a gépet vetted?
Van ilyen gépből olcsóbb is?
Itt is használnak egy hasonlót de nem látszik hogy milyen gyártmány.Csak a lámpák miatt kicsit sok a 45 papír.Ehhez elég lenne valami einhell is ha ők gyártanak ilyen kicsit.
Milyen papírokkal mattítod le a lámpát?És amikor kész a polírozás kensz rá valamilyen védő lakkot?

(#16216) D.Orion válasza lela (#16215) üzenetére


D.Orion
veterán

A linken csak sokkal, de sokkal drágább gépek vannak. :DDD

(#16217) agent_k válasza lela (#16215) üzenetére


agent_k
őstag

Ezt a gépet vettem amit linkeltél. Sokat kerestem, hogy melyik cégnek van alternatívája, de egyet sem találtam. 125/150mm-es gépek vannak csak. Tavaly vettem egy 125mm-es Metabo excenteres gépet, de lámpabúrához nagynak bizonyult. Finom munkára nem alkalmas csak nagy egybefüggő felületeken.
Azonkívül akkor még vizes technikával dolgoztam. Sok a pacsálás, csupa sz*r lesz minden. Utána lehet takarítani.

Mivel Magyarországon emberi áron nem lehet egy helyen hozzájutni egy készletnyi papírhoz így több helyről válogattam össze a készletet. Ahol az 500-as olcsó volt ott a többi volt drága, ahol a Farecla olcsó volt ott nem volt durvább papír és sorolhatnám. Görcsöt köthetne az összes forgalmazó meg kereskedő a f*szára. Ez a véleményem.

Felhasznált anyagok:
Indasa szivacsos P500/600
Indasa film P800
Farecla film P1200/1500/2000
majd HB body heavy cut/HB body fine cut durva szivacs/közepes szivacs
Sonax profiline liquid hard wax. Ennél komolyabb védelem nem kell 1,5-2 éves lámpáim szaladgálnak odakint 0 sárgulással.

Az 500-as meglepetés volt, mert akkorát vág, hogy megőrülsz. Viszont hamar kopik. Egy korong egy búra. 600-as ugyanígy. A Farecla sorozata azért meglepetés, mert olyan minőségű felületet csinál amit eddig csak az abralon-nál láttam. Viszont tizedébe kerül. A kiváló felület miatt a polírozás is sokkal kevesebb időt vesz igénybe.

A linkelt bemutató nem rossz, de csak szinte tökéletes búránál működik.

[ Szerkesztve ]

(#16219) lela válasza agent_k (#16217) üzenetére


lela
aktív tag

Mennyiért és honnan sikerült beszerezni a gépet, illetve ezt csak a búrák csiszolására használod?
Gondolom az összes papírt szivacsos alátéttel használod hogy a görbe felületen is egyenletes legyen a csiszolás.Egyébként most nézem hogy ezek a csiszolók amiket írtál nem mind gépi korongok, és nem láttam belőlük 75mm est csak nagyobbat.
Polírozáshoz milyen gépet használsz?

[ Szerkesztve ]

(#16220) #00809728 válasza agent_k (#16217) üzenetére


#00809728
törölt tag

75mm

Híhetetlen mit tud a kisgép.Lámpa csiszoláshoz tökéletes.Igaz én abrlongokból vagdalom ki a megfelelő méretet.
Most kaptam hozzá 8db sholl gyapjú korongokat is 80mm-ek
Polírozáshoz meg a karcok eltüntetésére a legjobb gyapjú vagy pici szivacsokkal persze azok is 75mm rupesek.
Csak ajánlani tudom.

Másik: miért ragaszkodok mindig a rupes szivacshoz stb..sajnpos a tapasztalat azt mutatja ezek random gépek és erre fejlesztették ki a rupes szivacsokat.Probáltam más szivacsokkal de azokat 2-3autó után eldobhattam öket mert szétkapta öket mint hülye gyerek a legojátékot.Egyszerüen nem arra való.

Mikroszálasból meg ezt veszem: rupes

[ Szerkesztve ]

(#16221) agent_k válasza lela (#16219) üzenetére


agent_k
őstag

50k volt a gép. metabogep.hu. Egyelőre csak búrákhoz használom, mivel lakkot nem szeretek csiszolni, ha nem muszály.
Igen szivacsos a felfogató máshogy nem lenne egyenletes a csiszolás.
Ezek mind gépi felhasználásra szént tépőzáras korongok. Írtam, hogy 150mm-ből vágtam a megfelelő méretre.
Polírozáshoz Metabo PE12-175-ös gépet és Menzerna szivacsokat használok. Polírpasztám meg sok féle van. Ahogy kívánja a munka.

(#16222) agent_k válasza #00809728 (#16220) üzenetére


agent_k
őstag

Biztos, hogy jó gép lehet. Látom 12mm a kimozdulása, az enyémnek meg 6. Bika lehet a mechanika benne, hogy bírja. Gondolom a két gép árának különbsége jól mutatja. De nekem már az is óriási eredmény, hogy nem kézzel kell ezeket csinálni jó sok vízzel. Vagy a 125mm-sel bohóckodni. :)

Szép lett a legutóbbi munkád is! :K

Scholl pasztát is használtál már?

[ Szerkesztve ]

(#16223) ginola válasza #00809728 (#16218) üzenetére


ginola
addikt

Nem semmi, kutya ugrálta össze a fényezést? Nagyon szép lett, biztosan sok idő, és verejték kellett ehhez.

Kellemes Ünnepet!

(#16224) lela válasza #00809728 (#16220) üzenetére


lela
aktív tag

Ha már a gépeknél tartunk, mindenképp szeretnék venni egy kis gépet polírozáshoz.Mivel az autón rengeteg olyan hely van ahova nem lehet hozzáférni nagy (150mm) géppel, és a lámpa polírozáshoz is csak a kicsivel lehet a sarkokhoz odaférni.Nagy felületekhez biztos hogy ez a szett a legtutibb.Ha jól tudom te is ilyet használsz?

Amit te linkeltél azzal fel is lehet csiszolni a búrát, vagy csak polírozásra való?
Ez és e között mi a különbség, mert az árban nem kevés.

Illetve van még ez, amire azt írja hogy csiszolás és polír egyaránt, csak ez 125mm ami megint csak túl nagy. Hátsó ajtókhoz rendszámkörül, ajtófalcokhoz stb.Egyébként mindhárom gép 12mm kilengésű.
Viszont amit te linkeltél az 4000-5500 fordulaton dolgozik, nem túl sok ez? Nem ég meg a lakk?
Bocs a sok kérdésért, de nem akarok lyukra futni vásárlás előtt.

(#16225) lela válasza agent_k (#16221) üzenetére


lela
aktív tag

És a lámpák sarkához hogy férsz oda ezzel a nagy géppel?

(#16226) agent_k válasza lela (#16225) üzenetére


agent_k
őstag

Milyen nagy géppel? A 75mm-es az nem nagy gép. Vagy nem tudom mire gondolsz.

(#16227) kk831228 válasza lela (#16224) üzenetére


kk831228
addikt

Ezek a gépek brutálisak... :Y :R Ezekkel tényleg le lehet rövidíteni a polírozás folyamatát, vagy csak marketing szöveg...?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16228) lela válasza agent_k (#16226) üzenetére


lela
aktív tag

Ja mert hogy te a csiszolást és a polírt is ezzel a géppel csinálod, csak vagy csiszolópapírt vagy pedig polírszivacsot teszel fel...

(#16229) lela válasza kk831228 (#16227) üzenetére


lela
aktív tag

Nem viccből kerülnek ennyibe.Mivel excentrikusan mozog utánozza a kéz körkörös mozdulatát, nagyon egyenletes felületet ad, és nem lesz hologramos.Direkt úgy lettek kifejlesztve hogy egy kezdő is boldoguljon velük. Nyilván minél többet használja valaki annál jobb az eredmény, de kis túlzással a hülye is tud vele polírozni a megfelelő polir anyagot használva.

(#16230) agent_k válasza lela (#16228) üzenetére


agent_k
őstag

Nem. A csiszolás 75mm-es géppel történik. A polírozás a nagy géppel megy, de 75mm-es szivacsokkal.

(#16231) #00809728 válasza agent_k (#16222) üzenetére


#00809728
törölt tag

Én is 50.000körül vettem.. :K

Használtam de nem annyira vállt be mint a menzerna ráadásul most menzernát olcsón kaptam igaz 3x1kg kellett rendelnem :C

[ Szerkesztve ]

(#16232) #00809728 válasza lela (#16224) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen ilyent használok sőt Lion is.
Link után írtam lámpa polír+csiszolásra és a nagyobb karcok eltávolitására is a fényezésen.
2-2szivacs ill. a komplett mikroszállas rendszer (4db) ,táska,kőtényke és kesztyű.
Más egy forgos kép és más egy random fordulatszáma.
Nem sok...Amiket felrakok képeket látsz olyant,hogy megégett rajta a lakk?

(#16233) TayRol válasza #00809728 (#16218) üzenetére


TayRol
veterán

Az első 4 kép ugyan oda linkel. Amúgy szép munka.

(#16234) Laca1212


Laca1212
őstag

(#16235) #00809728 válasza TayRol (#16233) üzenetére


#00809728
törölt tag

Tényleg,de már nem tuom javítani.Azért remélem ezek után is meg tudod enni a tojásos nokedlit fejessalátával. :B

(#16236) lela válasza #00809728 (#16232) üzenetére


lela
aktív tag

És megéri a plusz motyóért 88 helyett 124-et kifizetni ezért a pár db szivacsért meg mikroszálasért 75-ös gép esetén?
Mert látom a 21 es gépnél is van deluxe 168 ért és van egy olcsóbb amibe nincsen minden benne, az csak 140.De abban is van szivacs meg paszta.

Honnan érdemes ezeket a rupes termékeket beszerezni. Mert ha te 50-ért vetted a 75-öst akkor gondolom nem az általam linkelt oldalról vásároltál...
Mennyire jók ezek a rupes paszták, mert úgy látom ti itt menzerna pasztákat használtok.

Köszi az eddigi segítséget, és tanácsokat!

(#16237) TayRol válasza #00809728 (#16235) üzenetére


TayRol
veterán

csak gondoltam felteheted újra. de ha megadod a linkeket, megcsinálom.:)

(#16238) #00809728 válasza lela (#16236) üzenetére


#00809728
törölt tag

Én nem fizettem ki.Utána merendelgettem amire éppen szükségem volt.

(#16239) lela válasza #00809728 (#16238) üzenetére


lela
aktív tag

És azt szabad tudni honnan sikerült hozzájutni ilyen olcsón ehhez a csodához. :U

(#16240) #00809728 válasza lela (#16239) üzenetére


#00809728
törölt tag

Carcolor

(#16241) #00809728 válasza TayRol (#16237) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hagyd nem kell nem ér annyit. :R

(#16242) keyol válasza lela (#16236) üzenetére


keyol
aktív tag

Én rupes pasztát használok.Kipróbálás szinten használtam menzernát is,de az én véleményem szerint,a rupes paszta kicsivel gyorsabb és fényesebb felületet ad(a durva pasztáról beszélek).Nekem azért lényeges ez a különbség, mert én magasfényű acryl lakkos bútorokat fényezek, és ott bizony a világos színeknél elég a durva paszta...mert nagyon fényes,tiszta felületet ad. Nyilván drágább is...
Érdemes kipróbálni mind a kettőt és úgy beruházni :K

[ Szerkesztve ]

(#16243) lela válasza keyol (#16242) üzenetére


lela
aktív tag

Akkor ezek szerint te nem autópolírban hanem bútorpolírban utazol.. :DDD

(#16244) keyol válasza lela (#16243) üzenetére


keyol
aktív tag

Hívhatod úgy is ha neked jobban tetszik :D

Az eljárás nem igazán különbözik :) Talán csak abban,hogy mi vastagabb rétegben lakkozzuk a felületet.
Itt is az acryl lakkot fújjuk és polírozzuk,és vetekszik az autók fényezésével...sőt sajnos mostanában még szebb felület is kell a kedves megrendelőknek(pl kevésbé narancsos).....

[ Szerkesztve ]

(#16245) lela válasza keyol (#16244) üzenetére


lela
aktív tag

És te milyen gépet használsz?

(#16246) keyol válasza lela (#16245) üzenetére


keyol
aktív tag

Amilyen pl Dodinak is van, bigfoot 21.....

(#16247) tresh válasza #42667776 (#16193) üzenetére


tresh
addikt

Valamelyik nap tervezem hogy kiugrok ha otthon vagy aztán megbeszéljük mi kell nekem :R

(#16248) kk831228 válasza keyol (#16244) üzenetére


kk831228
addikt

Ja pont ezt akartam kérdezni, hogy miért van hogy 10 misis autón tiszta narancs a fényezés... 15 éve amikor la dát fújtak kézzel ha ilyen narancsos lett újra fújták... :U :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16249) #00809728 válasza kk831228 (#16248) üzenetére


#00809728
törölt tag

Sporolás...
gondolj bele autóként elhagynak 2-3deci lakkot.
100autó/nap

[ Szerkesztve ]

(#16250) #42667776 válasza tresh (#16247) üzenetére


#42667776
törölt tag

Rendbe! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.