Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) #42667776


#42667776
törölt tag

Volvo S60 megfáradt lámpa! 1, 2, 3, 4, 5, 6,

(#15552) Norbi696 válasza MunezXBK (#15529) üzenetére


Norbi696
csendes tag

Szép az audi, már nem zainózol?

(#15553) MunezXBK válasza Norbi696 (#15552) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

Egy ideje nem, de tavasszal lehet beruházok rá.

Csak ugye mindig mosatom és mindenféle hacukát rá akarnak kenni. Ott kell állnom mellettük és figyelnem kell. :(((

(#15554) agent_k válasza #42667776 (#15551) üzenetére


agent_k
őstag

Látszik már belül is megkapta a magáét a plexi. Mindegy a külseje jó lett.

(#15555) MunezXBK válasza agent_k (#15554) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az a kihívás. :D Egy pár Omega plexit políroztam belül is, nem volt ajándék.

(#15556) #42667776 válasza agent_k (#15554) üzenetére


#42667776
törölt tag

Igen a tompított izzó előtt sajnos már belül is tré.... Csináltam egy Laguna lámpát abban meg az irányjelző izzó durrant el és tejfehér lett belül, azt szétszedtem kipucoltam, jó lett.

(#15557) agent_k válasza MunezXBK (#15555) üzenetére


agent_k
őstag

Nagyon várom a márciust. Elvileg lesz műhely is mostmár nem kell feltétlen háznál bohóckodnom és nézni, hogy milyen az időjárás.

De lámpát nem polírozok belülről akkor sem. Egy élmény lehetett neked. :D

(#15558) tresh válasza #42667776 (#15551) üzenetére


tresh
addikt

Szép lett :R

(#15559) runner 125 válasza TaaT (#15540) üzenetére


runner 125
nagyúr

Patika. Tartsd meg és egy 20 év múlva sokat fog érni. :)

FeRRaR1

Látod, van ez így.
Egyébként a kis autós porszívóval ki szoktam porszívózni, de az a műanyag koptatóbetét hamar bekoszolódik.

Lion01

Szép lett, de ebben az S60-ban gondolom volt már futás rendesen.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15560) #42667776 válasza runner 125 (#15559) üzenetére


#42667776
törölt tag

Igen ment már egy keveset, 274 000 van benne, viszont nagyon jó állapotban van, beltérben semmi kopásnak nyoma sincs, gondos gazdája van! Egy kicsit mosókarcos,de nem vészes, lehet később lesz rajta polír is.

(#15561) zsid


zsid
senior tag

Sziasztok!

A keresővel összevesztem egy kicsit, így inkább kérdeznék. :D

Van valami bevált/elfogadott módszer amivel egy sokat futó "lakkfekete" járgányt elfogadható állapotban lehet tartani? Még új, minden kis kosz meglátszik rajta, főleg amikor 2 centi sóban hajtok az osztrákoknál és a szlovénoknál... A sima nagynyomású benzinkutas mosás+viasz nem az igazi, méretei miatt be sem férek vele mindenhova.

Alumíniumra van valami elérhető árú cucc, ami megelőzi a mattulást és szép állapotban tartható vele a felni a nagyobb tisztítások között?

Köszi szépen :)

<tRucKdriFteR>

(#15562) Rivaul válasza #42667776 (#15560) üzenetére


Rivaul
addikt

Kezzel csiszolod a lampat? Ha nem akkor hogy lehet rafogatni gepre pl a 2000-es papirt?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15563) MunezXBK válasza Rivaul (#15562) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Van gépre papír.

(#15564) verti1


verti1
tag

Tudnátok mondani elfogadható árú bőrápolót? Van Wolf 1300-ért és AG 4000-ért. Valakinek tapasztalat? Ki mire esküszik?

(#15565) Typhoon47 válasza verti1 (#15564) üzenetére


Typhoon47
őstag

én AG-zek. Két kocsit kenek vele + most át kentem vele a nappaliban az egyik bőrkanapét próba gyanánt. Nekem tökéletes és gazdaságos is, az az egy tubus nagyon sokáig elég. Kellemesen puhítja és tölti fel a bőr felületét.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15566) FeRRaR1 válasza verti1 (#15564) üzenetére


FeRRaR1
őstag

AG-t használok előtte próbáltam párat, mondjuk Wolfot pont nem, de eddig messze az Autoglym vált be a legjobban.

Mivel nagyon elégedett vagyok, nem is tervezem, hogy mást kipróbálok a közel jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#15567) Rivaul válasza MunezXBK (#15563) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah erről lemaradtam. Gondolom csak nagyobb tárcsára? Nekem kb egy 3 centis fejre kéne felvarázsolnom. Gondolom a kétoldalú ragacs nem bírja a vizet, a pillanatragasztót meg nem lehet leszedni. Ezért kérdeztem hátha van valami trükk.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15568) #42667776 válasza Rivaul (#15567) üzenetére


#42667776
törölt tag

Náluk van különböző méret és szemcsenagyság db-ra is adnak! [link]

(#15569) Rivaul válasza #42667776 (#15568) üzenetére


Rivaul
addikt

Ilyenre gondoltam. Köszönöm! :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15570) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv! Tudtok olyan már kipróbált, megbízható alufelni javítót? Peremből hiányzik egy félkörömnyi darab.

(#15571) #00809728 válasza g.gergo (#15570) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szfváron van egy aluminiumos de az árat nem írom le mert irgalmatlanul sok.
Würthnek van egy specko fém ragasztója én azt használom.

(#15572) MunezXBK válasza g.gergo (#15570) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tudok, jelezd ha kell elérhetőség.

(#15573) g.gergo válasza MunezXBK (#15572) üzenetére


g.gergo
senior tag

Jeleztem PÜ-be. :R

(#15574) runner 125 válasza zsid (#15561) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van kifejezetten az Autoglym-ből sötét színre való wax, ez, de az SRP-vel is bepróbálozhatsz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15575) HuTi.HUN


HuTi.HUN
tag

Szerintetek érdemes otthon nekiállni alufelnit felújítani? Megnéztem pár külföldi fórumot, nem rosszak az eredmények.

Van pár padkázás mind a négy felnin és sajnos sok küllős, komplikált darabok, kb. lehetetlen géppel csiszolni, ezért gondolom elég magas árat kérnének érte.

Az a kérdés, hogy tartósságban és minőségben ezek az otthoni megoldások hogyan viszonyulnak az ezzel foglalkozó szakemberek munkáihoz képest?

A következő szett nyári gumihoz új felniket is veszek, ezért gondoltam nekiállok inkább magam. Ha elrontom még mindig lesz pár hónapom újrakezdeni, vagy elvinni valakihez.

Spraymax termékekkel fújnám, mert azzal jó tapasztalataim vannak és nekik van palackos 2k lakkjuk is.

(#15577) zsid válasza runner 125 (#15574) üzenetére


zsid
senior tag

Felnihez nincs valami ötleted? :DDD

Ezt kellene valahogy tisztán tartanom, bár eléggé szélmalomharc így télvíz idején. :D

[link]

P.S: Mondjuk berakhattam volna egy h.sz.-be is, ha erre jár egy modi akkor lécciii.. :D

[ Módosította: Qru ]

<tRucKdriFteR>

(#15578) runner 125 válasza zsid (#15577) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mar azt hittem lecserelted a Volvo-t. :)
De nagy baj nincs, legalább ez is svéd.

Autoglym-bol van kifejezetten femre való ápoló, keress rá az oldalukon.
Ha jól látom ezek kromozattak, arra tökéletes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15579) zsid válasza runner 125 (#15578) üzenetére


zsid
senior tag

Sima alumínium szerintem ( Alcoa Dura Bright evo ) viszont jó lenne, ha a 10 colos perem sokáig csillogna :D

<tRucKdriFteR>

(#15580) #42667776 válasza zsid (#15577) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ezt nyugodt szívvel merem ajánlani a fényezett részekre, könnyű felhordani, a lényeg, hogy teljesen tiszta legyen a felület, esetleg ezzel egy alapozást csinálni neki. Felnire pedig ezt javaslom. Innen tudsz rendelni, árlista legfelül!

(#15581) Laca1212 válasza zsid (#15577) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez sem rossz: [link]

(#15582) Habsteve


Habsteve
tag

Motorteret hogy szabad otthon ápolni? Magasnyomásúval gondolom nem ajánlatos, akkor sima slaggal?

(#15583) FeRRaR1 válasza Habsteve (#15582) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Van rá Autoglym motortisztító spray, azt és a magasnyomásút vagy sima slagos vizet ismételgetem, első alkalommal vagy 3x, de mivel most már tiszták, így elég egyszer csak az előző tulajok az életben nem csináltak ilyet.

Magasnyomásúval is rámentem már jó párszor, nem szabad hogy baja legyen belőle. Akksi meg biztosíték környékére figyelj, bár nálam azok is rendesen burkolva vannak.

Ami fontos, hogy hideg motorral csináld.

(#15584) runner 125 válasza FeRRaR1 (#15583) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az elektromos részeket érdemes azért letakarni.
Honda-n valamikor nekem is meg kellene csinálni. Fogytán van már 1-2 AG cumóm, következő alkalommal ha rendelek bepróbálom a motortisztítót, illetve az 5 literes kiszerelésű sampont.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15585) FeRRaR1 válasza runner 125 (#15584) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Az 5 literes AG samponnal én is szemeztem, nagyon jó az ár/liter aránya.

Én nem takartam le semmit, egyik kocsimon sem, csak az akksira és a biztosítékos dobozra nem nyomattam közvetlenül S80 esetén, a V70 motorterében az elektronikára kell figyelni, azt hiszem a motorvezérlő meg egy másik is ott van bal oldalon, mondta a szerelő hogy mi de már nem emlékszem, egy kis dobozban, azon van egy szellőző cső, azt szoktam letakarni, akksi meg csomagtér alatt...

Mosás után hagyom száradni picit, mindig pöccre indultak, soha gondom nem volt belőle, pedig már jó párszor mostam így.

(#15586) Habsteve válasza FeRRaR1 (#15585) üzenetére


Habsteve
tag

Köszi a választ, Skoda Octavia Kombi 2ről van szó, akkor az elektromos részekre jobban figyelek majd.

(#15587) verti1


verti1
tag

Van új fajta jobban habzó AG sampon. Próbálta már valaki? Itthon lehet már kapni? Konkrétan a zöld nullára habzik...

[link]

(#15588) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Autoglym SRP és EGP-t használtam eddig, szeretnék valami jobbat, tartósabbat, de a HD Wax árát már kicsit sokallom, néztem ezt a CarPro kerámiás cuccot, elég meggyőző, vagy esetleg valami mást tud valaki ajánlani?
Wolf termékeit néztem árban igen kedvezőek, de nemigen olvastam róla tapasztalatokat.
Amire még szükségem lenne:Bőrápoló,gumiápoló,tiszíitó gyurma,műszerfal ápoló.

(#15589) FeRRaR1 válasza verti1 (#15587) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Még nem próbáltam, de kicsit többet kell a vízbe keverni a zöldből mint amit ráírtak, és habzik jól nálam, elégedett vagyok vele. Nem is nézem mennyit rakok bele, csak úgy szemre amennyi jól esik, azt sem tudom a vödörbe mennyi víz van, mérje le akinek 2 anyja van. Nem kell sok, de azért a két kupaknál több, mint amit ír.

(#15590) runner 125 válasza verti1 (#15587) üzenetére


runner 125
nagyúr

H érted h nullára habzik?

Nekem baromi habos szokott lenni, csak fontos h először a vödörbe a sampon kerüljön és úgy engedd rá a vizet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15591) verti1


verti1
tag

Én próbáltam hideg, meleg vízbe, keveset, sokat, de nem habzik. Kaptam mintát egy rendeléshez na az érdekes módon habzott. Teljesen jó sampon szeretem, de jó lenne ha jobban habzana. Na csak azért, mert akkor látnám merre jártam már a szivaccsal...

(#15592) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Lidl-s w5-ös gumiapolo 100km-ert száraz időjarasban sem bírta ki, nem hogy esoben...pf..a gumi elvesztette fenyesseget es koszosnak látszott a gumi a felnin.

(#15593) Norbi696 válasza Intruder A 6 (#15588) üzenetére


Norbi696
csendes tag

Helo nézd meg facen: masterpolirs, gordon muir, cquartzot használnak a carpro-tol, utos cucc, úgy pergeti a vizet.ennél profibb cucc a ceramic pro .

(#15594) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Festékszóróval szeretnék festeni, nézegetem a carcolor.hu-t de kb minden festék, alapozó, lakk 1 literes kiszereléstől kezdődik. Nos nekem ennek kb a fele kéne. Nem tudtok valami márkát akinél találnék 0,3-0,5 literes kiszerelésben alapozót, festéket, lakkot? :(

[ Szerkesztve ]

(#15595) zsid


zsid
senior tag

Köszi a hasznos infót mindenkinek, memorizálom őket :R

<tRucKdriFteR>

(#15596) Hikvision válasza HollyBoni (#15594) üzenetére


Hikvision
senior tag

Carcolorsnál mindenből adnak/kevernek neked ki 1dl-t is. Még 3m polirpasztákból is.

20 éve a PH-n.

(#15597) HollyBoni válasza Hikvision (#15596) üzenetére


HollyBoni
veterán

:Y

Ezt én miért nem tudtam? :DDD Köszi!

(#15598) #00809728 válasza Intruder A 6 (#15588) üzenetére


#00809728
törölt tag

C.quartz :C

(#15599) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Normális festékszóró pisztolyt kb mennyitől lehet kapni? Nem várok el profi minőséget, de amit adtak kompresszorhoz gyárilag az borzasztó, nem merek vele fújni.

(#15600) #00809728 válasza HollyBoni (#15599) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát nekem SATA van de azt nem linkelem be mert 100.000felettiek.
[lezt sok fényező szereti.]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.