Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) lela


lela
aktív tag

Üdv!
Ezen autoglym szerek közül mi az amit esetleg próbált valamelyikőtök és bátran ajánl:
Car Glass Polish
Metal Polish
Instant Tyre Dressing
Intensive Tar Remover
Leather Care Balm
Leather Cleaner (erre azt hiszem azt írta valaki hogy nem sokat ér.)
Perfect Palm Applicator
Microfibre Towel (összehasonlítva mondjuk a wolfos törülközővel.)
Hi-Tech Finishing Cloth

köszönöm a tanácsokat előre is! :R

(#16552) D.Orion válasza lela (#16551) üzenetére


D.Orion
veterán

Car Glass Polish <- Van, de még komolyabban nem kellett használnom. Jelentéktelen karcokat kézi eldolgozással kiszedte.

Instant Tyre Dressing <- Van, de az olcsó glicerinces megoldás ugyanilyen hatékony.

Perfect Palm Applicator <-Szörnyen gagyi, ha valamit be kell dörzsölni, akkor az ezzel nem fog menni.

(#16553) runner 125 válasza D.Orion (#16552) üzenetére


runner 125
nagyúr

A felhordó nem bedörzsölésre való. Sokkal gazdaságosabban lehet vele felhordani a waxot, mint ronggyal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16554) Typhoon47 válasza lela (#16551) üzenetére


Typhoon47
őstag

Mikroszálas és törölköző helyett bármelyik olcsóbb termék ugyanolyan eredményt fog adni. Applikátor helyett ebayen pár száz forintos applikátor pad ugyanannyit ér. Tyre Dressing, mint egy mezei glicerines gumi ápoló. Leather Cleaner csak nagyon felületi szennyeződésekre jó. Care Balm jó. Tar Remover is jó, de külön én már nem vennék többet. Glass Polish nagyon jó cucc, ajánlom.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#16555) Charley76 válasza #00809728 (#16537) üzenetére


Charley76
csendes tag

Hali

En igy terveztem lekapom a festéket fémig utana adnék neki egy BodyFill 360 ; és 2K festéket.Igy jo volna srácok?

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#16556) lela válasza Typhoon47 (#16554) üzenetére


lela
aktív tag

Instant tire dressing helyett esetleg wolf black out vagy sonax gél?
A bőrápolót mindenki az autoglymet javasolja, csak kérdés hogy milyen tisztítót használjak?
Törölközőt pedig a mosás utáni víz eltávolításhoz használnám, mert jelenleg sonax vízlehúzót használok, de az karcol.

(#16557) #42667776 válasza lela (#16556) üzenetére


#42667776
törölt tag

Instant tire dressing, black out kb egyforma. Black out-ot használom két hetente kb rendszeresen használva nem kopik le ennyi idő alatt. Wolf törölközőm van nagyon szeretem, főleg most az öblítést nem igénylő samponnal szuper kombináció szerintem. Wolf-ból 1l kiszerelést célszerű venni!

(#16558) verti1


verti1
tag

Szerintem jó az AG mikroszálas törülköző, de kell utána a piros is a tökéletes eredményhez, ha nem használsz lehúzót.

(#16559) HuTi.HUN válasza lela (#16556) üzenetére


HuTi.HUN
tag

Nem rossz az AG bőrtisztító sem, csak épp sima szappanos/tisztítószeres víz, nincs benne semmi varázslat.

Én ecsetre szoktam fújni, az ecsettel szépen felviszem, beledolgozom a bőrbe, majd ha fellazult a szennyeződés, akkor nedves mikroszálas törlővel, folyamatos öblítés/csavarás mellett letörlöm. Ezután teljesen kiöblített törlővel is többször átmegyek a felületen, hogy egyáltalán ne maradjon rajta a tisztítóból. Hígított folyékony szappanos vízzel is meg lehetne csinálni, de jobbat tesz a léleknek, hogy ez "autós cucc".

Utána jön az AG bőrápoló, ami nem rossz, de láttam már jobbat. Azok közül, ami itthon könnyen (boltban) beszerezhető, valóban az egyik legjobb. Tényleg védi a bőrt, vízlepergető bevonatot képez, de akármennyire betartod az utasítást, akkor is kicsit fényesebb lesz a bőr a gyárinál és nekem a tapintása sem jön be, kormányon pl utálom.

Szerintem a Gliptone sokkal jobb, de ízlés kérdése.

(#16560) #00809728 válasza Charley76 (#16555) üzenetére


#00809728
törölt tag

Az egy filler ami szorókitt féle.Én inkább a 2k-s epoxyt ajánlom majd filler és a 2k-s festék.Ha jót akarsz.

(#16561) lela


lela
aktív tag

Ezt estelge próbáltamár valaki?

(#16562) MunezXBK válasza lela (#16561) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igazán komoly bőrtisztítóval okosan! Letakarítod a koszt, utána látszani fog a kopás. Utána festetni kell. Milyen állapotú a bőr?

(#16563) lela válasza MunezXBK (#16562) üzenetére


lela
aktív tag

Viszonylag újszerű, kicsit gyűrött, egy e46 kombi szürke belső. Majd rakok fel képet.Eddig a gyári BMW bőrtisztítóval, és bőrápolóvalkezeltem, ami nem rossz, de hátha van jobb.

(#16564) verti1


verti1
tag

Jó az AG bőrápoló. Otthoni maszatolásra nagyon jó. Ipari szerekkel óvatosan, mert komoly károkat lehet okozni. Egyébként várni kell vele egy napot legalább amíg beszívja rendesen. Talán gyárilag 48 óra van ráírva. Időt kell hagyni neki.

(#16565) Typhoon47 válasza lela (#16561) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ilyen szerekkel ahogy mondták is, nagyon vigyázni kell. Könnyen lekapjak a festék réteget a börről.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#16566) lela


lela
aktív tag

Itt elsősorban a bőrápolót kérdezem mint balzsamot, mert az minden gyártónak a legiparibbnak is van, és kurvára nem szed le semmit. A tisztítók legfeljebb, de azok sem számottevően. Szóval bőrápoló:
Autoglym, wolf, gliptone esetleg ettől a gyártótól??

[ Szerkesztve ]

(#16567) Typhoon47 válasza lela (#16566) üzenetére


Typhoon47
őstag

Írtuk már hogy AG jó ápolónak.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#16568) D.Orion


D.Orion
veterán

Műanyag karosszéria elemet mivel érdemes megragasztani illetve milyen hideghegesztőt ajánlotok? Vagy bármi mást ami működik.

Immáron a bal első sárvédő is meg lett törve. LIDL parkolóban valaki nem volt képes normálisan ki vagy beállni mellénk.

A jobb oldali már korábban megrepedt, az első lökhárító pedig egy másik ismeretlennek köszönhetően van elrepedve.

Hétvégén ha jó idő lesz, akkor lebontanám az autó elejét és megjavítanám azokat az elemeket amiket lehet.
Ui.: Pözsó 307

Másik: Opel Astra F tetőkárpit(vajszínű) leszállott szinte az egész. Ezt mivel lehet visszaragasztani ami nem üt át a szöveten?

[ Szerkesztve ]

(#16569) tboy93 válasza D.Orion (#16568) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vidd el műanyagoshoz, ne otthon barkácsolj szvsz.

(#16570) D.Orion válasza tboy93 (#16569) üzenetére


D.Orion
veterán

Én ebben is benne lennék, de Székesfehérváron ill. környékén neki kell állnom akkor keresgélni. :)

(#16571) tboy93 válasza D.Orion (#16570) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem ők megcsinálják. Kérj egy árajánlatot.

(#16572) MunezXBK válasza D.Orion (#16570) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Műanyagos és kárpitos ismerősöm is van.

(#16573) Charley76 válasza #00809728 (#16560) üzenetére


Charley76
csendes tag

Köszi Dodi mester :R

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#16574) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Remélem nem teljesen off a kérdésem, reménykedek benne, hogy valaki tud segíteni.
Ugyan nem autóápoláshoz, de a fényezéshez, polírozáshoz kapcsolódóan szeretnék némi segítséget kérni. Üveg felületek karcmentesítésére, polírozására mit ajánlotok (telefon üvegről, egész pontosan gorilla glass érintőpanelről lenne szó)? Közepes (körömmel már érezhető) és apró karcok eltávolítása lenne a cél. Több helyen olvastam már cérium oxid és víz keverékével, mint polírmasszával történő próbálkozásokat, állítólag egész szép eredményt ad. Ti mit javasoltok? Ilyen anyagok beszerzését honnan lehetne intézni (esetleg személyesen, Budapesten belül van valami beszerzési forrás)?
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#16575) antonijo válasza #00809728 (#16543) üzenetére


antonijo
csendes tag

Pár kérdésem lenne még.
Szóval elég e felcsiszolni a bódét 1000-es vízpapírral is? Vagy érdesebb kell?
Csak elemeket fényeztem eddig, így ez most megfog kicsit.
Mennyire szedjem szét a járgányt? Mit érdemes külön fújni? Gondolok itt olyanra, hogy leveszem motortetőt, csomagtér ajtót, első sárvédőket, lökhárítókat.
Azt külön fújnám fel.
Sajna csak egyszerű garázs van. Elszívásról szó sincs :( Ezért agyalok az elemenkénti fújásokban. Nem porolna vissza a szálló festék.
Még azon is agyalok, a tetőt külön, belakkozva, és száradás után azt takarom. Majd egyik oldal, lakkal. Később másik oldal lakkal, és a leszerelt elemek külön.
Mennyire kell félnem a bázis szín szemetesedésétől? Esélytelen elszívás nélkül ekkora felületet felfújni?
Gyöngyháza lenne a bázis szín.
A többszöri fújástól számíthatok színeltérésre? például ha leszedett első sárvédőt külön fújom?
Ha piszok kerül a színre, valamivel javítható lakkozás előtt? Gondolok itt olyanra, hogy 2000-es papírral? vagy bármivel?
Köszi a segítséget

(#16576) #00809728 válasza antonijo (#16575) üzenetére


#00809728
törölt tag

Fújd külön öket.
Bázis festék ha szemetesedik akkor a lakk is fog.
Bázis festék megszárad majd 2000-es papír v. finom dőrzsivel orvosolhatod a problémát.

Előkészítésen sok fog múlni.Higítóval jól mosd le többszőr a festett fellületet majd utána tiszta rongyal is.
Majd jöhet a sváb rongy "mézes kendő"
Persze a gaázst ki kell takarítani és fellocsolni ha lehet ne egy napon legyen a fújással.

(#16577) HuTi.HUN


HuTi.HUN
tag

Na tettem egy próbát a "lejárt szavatosságú" Wolf's Rim Shield-del:

Előtte:
Előtte

Tisztítás neutrális felnitisztítóval (szintén Wolf's):
Tisztítás neutrális felnitisztítóval (szintén Wolf's)

Eredmény az első réteg után:
Eredmény az első réteg után

Két rétegben vittem fel, meglátjuk mennyire lesz tartós. Jó lenne, ha magasnyomásúval és maximum szivaccsal tudnám tisztítani utána.

[ Szerkesztve ]

(#16578) lela


lela
aktív tag

Valaki használta már a wolf hard body esetleg body guard vagy shine&seal szereket?Mennyivel jobbak vagy rosszabbak mondjuk az autoglym-es SRP,UDP vagy HD waxhoz képest?

Köszi!

(#16579) TaaT válasza HuTi.HUN (#16577) üzenetére


TaaT
veterán

Mutatós ez a felni fék kombó. :))

Give them hell Ukraine!

(#16580) antonijo válasza #00809728 (#16576) üzenetére


antonijo
csendes tag

Ok, akkor külön fújkálok.
Remélem nem okoz színeltérést.
Mennyire gáz, ha ugye szétszedve nem biztos, hogy minden elemre ugyanazzal a lendülettel, távolsággal fújok színt? Gyöngyház metálnál lehet minden elem más lesz a végén??
Vagy csak túl parázom a dolgot? :)
Előkészítésre sok időt szánok. Nem sietek. ha belefogok, a szórógitt és becsiszolás lesz a legtöbb idő.
Garázs takarítás, pormentesítés, locsolás biztos előtte lesz. Ki is pakolok minden bentről.
Igen ha szín szemetesedik, akkor lakk is, de azt polírozni lehet utólag.
Mézes kendővel, vagy 2000-es papírral ha megsimítom a színt esetleges szemeteséd esetén, ki fog jönni?
Nem keni el a színt? Nem üt át a lakkon hogy az más felületi struktúra, mint ahol érintetlen?
Nem okoz színeltérést ez?
Köszi!

(#16581) #00809728 válasza lela (#16578) üzenetére


#00809728
törölt tag

Lion tud róla írni,kérdezd őt.

(#16582) #00809728 válasza antonijo (#16580) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát mindig a megfelelő távolság és keverni kell a festéket.Gyöngyök hamar leüllepednek
Fémre ne kittelj mert az nem alapozó ill. fémre ne szorókittez mert az sem az.
2k-s epoxy alapozó az már brutál anyag az kell a fémre.

2000-es papírral ha megsimítom a színt esetleges szemeteséd esetén, ki fog jönni?Igen kb 5-6perc száradás után..Nem fog..

(#16583) #42667776 válasza lela (#16578) üzenetére


#42667776
törölt tag

Használom a shine&seal-t a hard body, body guard-ot is. Seal egy finom polír, szépen kiemeli a metál csillogását mély fényt és finom felületet ad a kemény viaszok védik a felületet, jó vízlepergető hatásuk van és tartósak ajánlott a mosáshoz a nano bathe, vagy a mean green a tartósság javításához. Korábban próbáltam SRP, EGP -t szerintem annál tartósabb, HD-t nem használtam. Kemény viaszt a leírásnak megfelelően két rétegben szoktam felvinni, a várakozási idő betartásával.

(#16584) antonijo válasza #00809728 (#16582) üzenetére


antonijo
csendes tag

Szia

Na ez hogy is van?
"Fémre ne kittelj mert az nem alapozó ill. fémre ne szorókittez mert az sem az.
2k-s epoxy alapozó az már brutál anyag az kell a fémre."

Tehát ahol javítva, hegesztve lesz, vagy fémig kell csiszolni, ott alapozót kapna. Múltkor vettem valami Mobihel 2k kontaktprimer nevezetű dolgot. Az így elsőre nagyon jónak tűnt, de nem vagyok szakembere a témának. Az megfelelő lehet?
Úgy gondoltam, először kapja a kicsiszolt felületek ezt az alapozót. Aztán átcsiszolás, és az egész kapná a szórókittet. Aztán csiszolás, hibák kijavítgatása, gittelés (vagy kittelés, ha az a helyes megnevezés :) ) csiszolás, és egy újabb szórókitt legalább a javítgatások környékére. Majd csiszolás, átnézés, és ha jó, akkor szín.

"2000-es papírral ha megsimítom a színt esetleges szemeteséd esetén, ki fog jönni?Igen kb 5-6perc száradás után..Nem fog.."
Akkor ha jól értem, szemetesedést megsimítani (akár papír, akár mézeskendő) 5 percen belül kell, mert utánna már késő.
Jól értem ?

(#16585) juc87


juc87
újonc

Sziasztok!
Van valami megoldás arra, hogy nem álljon meg az autón olyan könnyen a por??

(#16586) #00809728 válasza antonijo (#16584) üzenetére


#00809728
törölt tag

Tehát ahol javítva, hegesztve lesz, vagy fémig kell csiszolni, ott alapozót kapna. Múltkor vettem valami Mobihel 2k kontaktprimer nevezetű dolgot

Az jó...

2000-es papírral ha megsimítom a színt esetleges szemeteséd esetén, ki fog jönni?Igen kb 5-6perc száradás után..
Akkor ha jól értem, szemetesedést megsimítani (akár papír, akár mézeskendő) 5 percen belül kell, mert utánna már késő.
Jól értem ?

Nem jól érted.Száradáshoz kell kb. 5-6 perc csak utána nézd át és ha kell a szemetesedést csiszold meg.
Észre fogod venni a fellületen ha olyan "nedves és fényes" még akkor NE csiszold.Ha bemattult akkor csiszold.

[ Szerkesztve ]

(#16587) antonijo válasza #00809728 (#16586) üzenetére


antonijo
csendes tag

Ok !
Köszi !!!
Sajna pár hetet csúszok a kezdéssel, de ha beindul a dolog kérdezek még.

(#16588) agent_k


agent_k
őstag

Most olvastam a facebookon egy bmw-s csoportban, hogy autópolírozást vállal egy srác 12k huf-ért.
Ezzel nem lehet versenyezni...

(#16589) #00809728 válasza agent_k (#16588) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szfváron polír+belső takarítás 12.000ft. :W Szerinted?

(#16590) ginola válasza agent_k (#16588) üzenetére


ginola
addikt

Az olyan is!

(#16591) agent_k


agent_k
őstag

Csak az a baj, hogy sok ember azt látja, hogy ez a fickó 12ért csinálja az 5-ös BMW-t engem meg ha felhívnak akkor kb a dupláját fogom mondani.... kihez fog menni a delikvens? Rakhatok én fel a facebookra 1000 tükrös motorháztetőt is.

(#16592) #42667776


#42667776
törölt tag

Ennyiért nem is fog rendes munkát csinálni, egyszer, max kétszer megy végig valamilyen anyaggal az autón és kész. Csillogni, fényleni fog csak a karcok ott maradnak, ami a napon látszik is majd, néhány mosás után, meg majdnem ugyan úgy fog kinézni az autó mint előtte, az ilyen munkák következménye amikor azt mondják, hogy a polírozás sz@rt sem ér...... Én is találkoztam olyannal aki hirdeti magát, lámpa polír 1000/db örök garanciával...... :F

(#16593) nVIPER


nVIPER
senior tag

12 ropi egy polír? :D Áhh ez jó vicc. Gondolom 3 óra alatt kész is a belső takarítással együtt. Nekem egy jó alapos autómosás tart kb addig és utána a polír :D

(#16594) #00809728 válasza agent_k (#16591) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hidd el majd menni fog hozzád később.
Kereskedőknek csinálok most autókat és megunták a 12.000ft sity-súty polírokat.

(#16595) #00809728 válasza nVIPER (#16593) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát TE merre voltál eddig?
Rég láttalak. :C

(#16596) #00809728


#00809728
törölt tag

Ezért ne cigizz az autóban...
3.5h meló volt 2 emberkének...Csak belső




[ Szerkesztve ]

(#16597) nVIPER válasza #00809728 (#16595) üzenetére


nVIPER
senior tag

Dodi: Túl sok fekete merci jut nekem polírra a melóban, kicsit fárasztó, nehezen jönnek ki a karcok a kerámia lakkból. Keveset vagyok fent mostanában, bár igaz, hogy el szoktam olvasni a forumot mindig, de ritkán szólok hozzá :D

(#16598) -cobra- válasza #00809728 (#16596) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Ez nagyon gáz! Hogy lehet valaki ilyen igénytelen hogy ilyen autóba ül...

(#16599) runner 125 válasza -cobra- (#16598) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha így néz ki az autója, milyen lehet a tüdeje? :))

Elképesztően undorító, úgy ahogy maga a bagó is. Legszívesebben feltolnám vagy 5000ft-ra a doboz árát, de a zacskósét is 5x-özném, h ne érje meg tömni se.
99%-a leszokna. Máshogy úgysem megy a nagy átlagnak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16600) agent_k válasza nVIPER (#16593) üzenetére


agent_k
őstag

Majdnem jól gondoltad. Nem bírtam ki és megkérdeztem, hogy a fekete BMW e91-emet (kombi) mennyiért csinálja meg és mivel dolgozik.
"Sima 2 lépcsős polírozás ha Te jössz hozzám akkor 12.000Ft illetve ha javasolhatok egy Waxolást is utána akkor 15.000Ft, a munka kb 3-4 órát vesz igénybe.
Wolf's anyagokkal dolgozom."

Tudom, hogy kár ezen rugózni, meg régen el kellett volna már felejteni, de akkor is... egy kombit 3-4 óra alatt megcsinálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.