Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) sz.zs. válasza atsil (#6841) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Pl.: az Egreat EG-R500 -nak a dvb-t-s verziója, de van biztosan még más is.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6852) coulthard

A TV-m beépített lejátszója nem kezel bizonyos full HD szabványtól eltérő, (pl 1920x816) felbontású videókat. Az olcsóbb lejátszók, pl. Egreat EG-R6C vajon elboldogul ezekkel is?

16 éve a Hardveraprón.

(#6853) Joshi


Joshi
titán

Ma beruháztam egy LG BD660 Blu-Ray lejátszóra. Mit mondjak nem bántam meg a maga 35k árával. Most csak gyorsba teszteltem egyet ami nem mással történt mint a PH tesztfájlokkal. Íme az eredmény.
A tesztfájlok közül csak a Quicktime nem jelent meg ami nem meglepő, egyedül a killa sample-t játszotta le szivárvány színekkel igaz már a lejátszás elején dobott egy ablakot hogy ezt a formátumot csak hibásan tudja lejátszani (de legalább lejátszotta). A többi filmmel nem volt gond, egyedül a VC-1_1080p@8Mbps.wmv hangformátumát nem ismerte fel (WMA3). Volt egy filmem 4-es profillal 7-es Reframe értékkel de azt is viszi szépen ellenben a Samu 3D TV-ben lévő médialejátszóval mert azok csak max 5 Reframes-ig játsszák le a filmeket.
Az internetes rész nincs túl bonyolítva, youtube Accu wather meg még mittudomén mi. Egyébként a youtube aránylag használható ráadásul a karakter beviteli mód is jobb. A nemrég tesztelt Sony S780-al ellentétben itt a számos gomboknál vannak betűk is ráadásul két beviteli módszer közül is lehet választani mint távirányító betűi és a képernyő billentyűzete között.
Mára ennyi mert mindjárt kezdődik a Real-Barca mecss ami kihagyhatatlan. :D

ui.: természetesen ha valami kérdés lenne az LG BD660-al kapcsolatban csak kérdezzetek bátran. ;)

(#6854) Imdre válasza Ed Parker (#6843) üzenetére


Imdre
aktív tag

Igen ez várható volt. 3.5-es merevlemeznek nem igazán tesz jót a zárt, passzív hűtésű ház (ráadásul a Seagate jobban melegszik a többiekhez képest).
Nem própáltam ki a filmeket. Megoldódtak a lejátszási gondok? Vagy más a gond?

(#6855) Ed Parker válasza Imdre (#6854) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem a nagy része lemezen van,de majd a jövöben tesztelni fogom.
Sztem most jó, de majd a tartos használat megmondja.

(#6856) Imdre válasza Ed Parker (#6855) üzenetére


Imdre
aktív tag

Én azokra a BD50-ekre gondoltam, amikről írtad hogy akadnak.

(#6857) Ed Parker válasza Imdre (#6856) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tudom,egyröl beszélünk.

(#6858) Galahed válasza Mr Paris (#6674) üzenetére


Galahed
senior tag

A popcorn kicsit érdekes huzása ez ráadásul azt mondják, hogy az A300 is csak február elején lesz. mondjuk 80ezret nem is adnék érte és nincs is annyim rá...

Epp a napokban (1 hete) erkezett meg, azota nyuzom.

Belso HDD-rol hasznalom, de szepen eleri a halozati NAS-omat is.
Gyonyoruen akadasmentesen jatsza le azokat a filmeket is amelyikbe az elodje (Raidsonic IcyBOX) belebukott.
Szepen elerheto web -rol a Transmission kliens (nincs a A-300 menurendszereben igy kell hozza szgep.)
Transmission szepen parameterezheto, ami nekem kell az megvan benne boven...

Egyelore tanulom a taviranyitot, mert a JukeBox vezerlese szamomra (ki - belepes mediavaltas -menukezeles) kicsit kaotikusnak tunik, de lehet en vagyok a leggyengebb lancszem ebben a rendszerben :)

(#6859) Ed Parker válasza Galahed (#6858) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezeket a fícsöröket megkapod a200-on is, picit lassabb procival és olcsóbban.

(#6860) madgie válasza Ed Parker (#6859) üzenetére


madgie
titán

Jukebox meg elég körülményes, sőt egyes esetekben fárasztóan időigényes (nem iso-ba rakott BD filmeknél minden fájllal elszórakozik) egy ideje nem is használjuk, sima fájlnézetben villámmód megvan, mit akar az ember.

(#6861) JaniS


JaniS
senior tag

Ha valakit érdekel, már rendelhető a Popcorn C-300 (nem nálam, a forgalmazóknál :) )
130eFt

(#6862) Ed Parker válasza madgie (#6860) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jah, azt én is csak egyszer és utoljára vártam meg.
Nekem kb 5 óra alatt végzett.
Aztán vártam a csodára, de nem estem hanyatt.
Ez egy olyan ficsör ami nélkül bőven megvan az ember.

(#6863) Mercutio_ válasza Joshi (#6853) üzenetére


Mercutio_
félisten

Te vagy az én emberem! :DD

Régiókódra mennyire háklis, külső file-ban lévő feliratokat kezeli-e, lehet-e köztük váltani pl.
fim_neve.avi
fim_neve.hu.srt
fim_neve.en.srt

esetén?

Vinyón lévő DVD-t (pl. DVD-neve\Video_ts\ DVD-neve\Audio_ts\ struktúra, vagy ISO file) játszik-e?

Zenelejátszóként hogy muzsikál? (gyári audió CD, .flac .ape egyéb veszteségmentes file-ok)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6864) Ed Parker válasza Mercutio_ (#6863) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nemigen láttam még 30-40k körüli BD lejátszót, ami tudná a flac-ot.
Már marketing szempontjából sem érné meg berakni belépő modellekbe.

(#6865) rfjanika


rfjanika
tag

továbbra se tud senki ajánlani nekem egy jó 3d médialejátszót?

ha lehet akkor helyet is ahonnan betudom szerezni.

(#6866) Toobee válasza rfjanika (#6865) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem még senki se tud neked olyat ajánlani, mivel a mostani chipkészletek nem támogatják a 3D lejátszást. Esetleg egy Oppo 93-assal lehetne megoldani.

https://barbieripnk.hu/

(#6867) rfjanika válasza Toobee (#6866) üzenetére


rfjanika
tag

egreat, himedia, measy, csak egy pár példa amik már már 3d médialejátszók

csak a beszerzésükkel vagyok gondban pl

(#6868) JaniS válasza Toobee (#6866) üzenetére


JaniS
senior tag

Nem BD3D-re gondol.

(#6869) kisgyerek85 válasza rfjanika (#6867) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

measy-t árult vki a vaterán, de elég horror áron.

(#6870) Jimmy8 válasza g@bo (#6849) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Én igen :K

(#6871) Galahed válasza Ed Parker (#6859) üzenetére


Galahed
senior tag

Meg, ha lehetne venni...
Csak ezt tudtam rendelni (webrol) ahol lakom. igy nekem 198 euro volt AFA nelkul.

(#6872) Joshi válasza Mercutio_ (#6863) üzenetére


Joshi
titán

Este megpróbálom letesztelni amit kérsz. Amit eddig próbáltam az az mkv-ban lévő feliratokat kezeli, de volt egy mappa amiben egy BD rip volt iso-ban de nem látta úgy hogy nem hinném hogy a DVD iso fájlt kezelné.

(#6873) Mercutio_ válasza Joshi (#6872) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ISO kevésbé lényeges, a file-struktúrás megoldás és a külső felirat a lényegesebb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6874) jpeetr


jpeetr
aktív tag

csak nekem tűnik úgy a plazmán, hogy a fullBD színei szebbek, és feketébb a fekete, mint egy 1080p mkv-nak, vagy már más is észrevett ilyet?
DUNE LITE 53D-vel nézem.

(#6875) Ed Parker válasza Galahed (#6871) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az jó ár, én 155€-ért vettem a 210-et karácsonykor.

Jpetr: ez evidens hogy a bd jobb képet ad mint a tömörített mkv.
Van a bdrip,mkv,bd nálam ez a sorrend:)

[ Szerkesztve ]

(#6876) Joshi válasza Mercutio_ (#6873) üzenetére


Joshi
titán

A Video_ts mappát kezeli ahogy kell, viszont a Flac és Ape audio fájlokat nem is látja tehát ez felejtős. Az MP3-al nincs gond és persze az Audio CD-vel sem. A Divx film mellé rakott srt feliratok közül csak egyet lát értelem szerűen azt amelyik az abc sorrendben előrébb van. Az MKV fájloknál viszont kezeli az összes feliratot ami az MKV-ban van.
A DLNA képességeket majd a hétvégén próbálom ki ugyanis az egy kicsit több beállítást és időt emészt fel.

ui.: ha minden igaz akkor lesz rá módom hogy írott BD lemezen lévő fájlokat is kipróbáljak, vagyis kiderül hogy adatként kiírt BD lemezről viszi-e a filmeket és zenéket.

[ Szerkesztve ]

(#6877) vlevi válasza Joshi (#6876) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az MKV fájloknál viszont kezeli az összes feliratot ami az MKV-ban van."
Az nem rossz, mert akkor az mkvmerge-vel pár perc alatt össze lehet gyúrni az avit a feliratokkal.

(#6878) codec


codec
senior tag

Üdv!

Kis infót kérnék

Erről a típusú eszközről lenne szó: [hyundai-dvb4h-331-pvr]

Van valakinek tapasztalata vele?
Nagy igények nem lennének: CRT tv-n tudjam használni kizárólag avi filmek lejátszására.

Előre is köszi a segítséget!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6879) Mr Paris válasza Galahed (#6858) üzenetére


Mr Paris
tag

Epp a napokban (1 hete) erkezett meg, azota nyuzom.

A300?
közbe nekem sikerült beszereznem egy A210-et, de sajna még ki sem tudtam próbálni.
Majd most a hétvégén remélem oda jutok.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#6880) RBJ válasza codec (#6878) üzenetére


RBJ
addikt

Ma reggel vettem meg másodlagos készüléknek.
Most tettem fel rá usb pent. 16 g látja. usb hdd LG 250 Gb ost látja. eddig játszott mindent . Sőt meglepődtem, hogy a feliratok színét és hátterét is lehet állítani ami a wd mininél sehol nincs. Hozzáteszem pár perces tapasztalat.
Ha van tippje valakinek mivel teszteljem le kérem a segítséget. érdekes info hogy csak scart és hdmi csatlakozó van rajta.
Volt egy olyan csatim, hogy scart volt a vége ez ment a készülékbe és a háromszínű a másik vége és nem adott így jelet.
Kénytelen voltam kiszedni a upc dekoderről a scart ot és így van kép.
Erről a cseh oldalrol valaki ki tudja bogozni esetleg, hol lehet firmware letöltési lehetőség?
A dobozán levő eu. s cím nem működik csak cz s.
Mivel nincs antennám szerintetek a upc kábelt beledughatom. elvileg analog az is nem ?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6881) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Milyen 10e ft alatt lelátszót érdemes megvenni, ami fogad cd/dvd van rajta USB bemenet és ezen keresztül is tud képeket lejátszani, ha filmeket is tudna, az csak +pont.

Amennyire láttam léteznek ilyenek. Csak nem tudom melyiket érdemes.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6882) erdoke válasza amargo (#6881) üzenetére


erdoke
titán

10e alatti lejátszók csak használtan vagy eBay-en léteznek szvsz.

A legjobb aláírás a héten

(#6883) philoxenia válasza erdoke (#6882) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

és a Tescoban...[link] Persze olyan amilyen a megbízhatósága, de egy évig kijönnek érte, ha rossz.... Volt egy régebben, még a 3gp-t is lejátszotta, de egy évesen megadta magát.... előtte volt rossz, kijöttek, elvitték visszahozták, akkor tápegységbaja volt...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6884) Ed Parker válasza amargo (#6881) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

10 ezer forint alatt? :Y

Ne sértődj meg, de ennyi pénzért ne sok jót várj.

(#6885) RBJ válasza Ed Parker (#6884) üzenetére


RBJ
addikt

anno a wd mini t vettem 9 ezerért. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6886) Ed Parker válasza RBJ (#6885) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Anno a 1CHF is 146Ft volt.
:U

(#6887) erdoke válasza philoxenia (#6883) üzenetére


erdoke
titán

Ezek nem asztali médialejátszók...

A legjobb aláírás a héten

(#6888) Joshi


Joshi
titán

Az LG BD660 még ezt a demo videót is lejátssza igaz kb úgy mint a Killa_sample-t vagyis zöld kockákkal. :D

Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv(a google-ban rákeresve letölthető)

ui.: kíváncsi lennék hogy melyik média lejátszó játssza le, sajnos eddig High@L5.1 ReFrames 7-8-9 videót nem találtam. Ha valaki tud egy linket ahol ilyen extreme kódolású videók vannak az dobjon egy linket. THX!

[ Szerkesztve ]

(#6889) amargo válasza erdoke (#6882) üzenetére


amargo
addikt

Én is erre jutottam, csak gondoltam hátha.
Én kb a Samsung DVD-D530, Philips DVP3850 USB találtam, ami talán szóba jöhet.

Ed Parker: Én nem sértődöm, közvetítő vagyok :)
Esetleg ismered a fenti két típust?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6890) Ed Parker válasza amargo (#6889) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Már kb 4 éve nem foglalkozom dvd-vel,így a lejátszókat sem követem.

Sztem picit gyűjtsön akinek közvetítesz és vegyen egy alap blu-rayt.

(#6891) T-Tboy válasza Ed Parker (#6890) üzenetére


T-Tboy
tag

Szerintem is, picit még rádob az árra és vesz egy kicsit több tudású készüléket.

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#6892) amargo válasza Ed Parker (#6890) üzenetére


amargo
addikt

Az a picit, több mint a duplája, ha jól láttam az árakat, szerintem kizárt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6893) T-Tboy válasza amargo (#6892) üzenetére


T-Tboy
tag

Igaz. :)
Végül is, a ismid tudja mire kell neki.
Én pl. HDMI-s dvd-re akartam először lecserélni a asztali dvd-m, de aztán Blu-Ray-s mellett döntöttem.

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#6894) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Nézd,ma már a BD lemezek is elég olcsók,én rábeszélném arra,de peraze ti tudjátok.

Ha hd tv-d a dvd felbontása már nem túl jó.

(#6895) amargo válasza Ed Parker (#6894) üzenetére


amargo
addikt

Nyugdíjas, semmi szüksége BD, ha nem néz filmeket. Még 10e kiadás is több mint, amit szeretne rá áldozni. Családi videókat és képeket akar rajta nézni, ha összejön a család, ne a gép előtt kelljen nyomorogni. Szerintem ezt meg lehet érteni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6896) Ed Parker válasza amargo (#6895) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok,akkor sztem keress valami használtat,mert erre a célra bármelyik megfelel.
Nézz fel vatera vagy express oldalakra,biztosan van aki gombokért eladná.

(#6897) tlala válasza amargo (#6895) üzenetére


tlala
addikt

Ezeknek az asztali DVD lejátszóknak (ma már csaknem mindegyiken van USB bemenet) van külön topicja, ott vágják jobban. Viszont HD anyagokat ezek nem visznek egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#6898) codec válasza RBJ (#6880) üzenetére


codec
senior tag

2011.10.11-es dátummal van a legfrissebb firmware hozzá.
Újabbat nem találtam egyenlőre.

Amúgy én is erősen gondolkodom egy ilyen vásárlásán. Csak mivel Mstar chippes eléggé leteszik :(

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6899) Multibit válasza Joshi (#6888) üzenetére


Multibit
veterán

Dune HD Smart B1 játékosom a Killa sample-t és a Samsung demót is zöld kockák nélkül, de szaggatva játszotta le egy 4 GB-os pendrive-ról. Érdekes, hogy a Samsung demó lejátszásakor csak bizonyos snitteknél akadt meg egy pillanatra. A killa-ban persze nincsenek snittek, annál kétszer, mindig ugyanazon a helyen akadt meg egy kicsit.
Minek köszönhető a szaggatás? A bitráta nem extrém magas. A High@L5.1 ReFrames 16 miatt van?

(#6900) RBJ válasza codec (#6898) üzenetére


RBJ
addikt

Nem bánnám ha azt a firmware t megmutatnád hol van. És honnan tudod, hogy mstar chipe s sehol nem olvastam róla.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.