Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Hali!

Lehet nem pont témába vág, de ti biztosan tudok javasolni valamit. Van egy ue32d5000-em ami nekem elég is, csak szeretnék valakogy winchesterre rögzíteni, amit ugyebár ő nem tud megoldani. Milyen külső készüléket javasoltok ezen célra? Ti mit használtok? Az igények nem nagyok. Nem szeretnék űrtechnológiát, csak szeretném rögzíteni, azt amit nem tudok megnézni. Mondjuk az értelmes formátum minőség nem volna baj, de nem akarok rá "sokat" költeni... Nyilván az volna a tuti, ha egyben egy normális blue ray lejátszó is lenne. Kommenteket köszi!

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7852) kisgyerek85 válasza kcsa (#7830) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Makrót ez is tud, de én még nem foglalkoztam vele. Persze biztos sokkal jobb a Harmony, de 2ezer ft-ért szerintem nagyon jó vétel ez a távkapcs. Még világítani is tud ennyiért :DD

(#7853) madgie válasza kisgyerek85 (#7852) üzenetére


madgie
titán

Ez a makró nem az a makró :) Nekem is van lidl-ös olcsó táv, az árához képest baba cucc, de messze nem harmony-szint.

(#7854) wicken


wicken
tag

sziasztok.

vásárlás előtt állok, be szeretnék szerezni egy multimédiabox-ot.

aminek meg kell hogy feleljen:
- LAN
- belső HDD fogadása és kezelése
- USB csatlakozás
- HDMI csatlakozás

ha tudja jó, de nem feltétel:
- NAS
- WiFi

a lényeg, hogy az otthoni hálózaton elérjem, tudjak rá másolni filmeket és azokat gond nélkül le tudjam vele játszani.
H.264, MKV kompatibilitás is feltétel, az újabb MKV fileokat is gond nélkül kezelje. ne a kínai chipes legyen, hanem valami értelmes.

a ráfordítandó összeg maximum 35-40k huf.

pl. Asus O!play HD2, ami megfelelő lenne az elvárásaimnak, de találtam még számos hasonló terméket és nem tudom melyik mit tud valójában, mi a gyengéje, mi a szívás vele.

köszönök minden segítséget, tapasztalatot.

a távitányító asszem már eldőlt, Logitech Harmony 600. :)

(#7855) kcsa válasza kisgyerek85 (#7852) üzenetére


kcsa
veterán

Ahogy madgie kolléga is mondta, ez az "activity" funkció kicsit több mint a makrós dolgok. Javaslom amúgy regisztráljatok egy fiókot a myharmony.com-on, ha jól emlékszem eszköz nélkül is lehet regisztrálni. Belépve rögtön láthatjátok hogy is működik ez a dolog.

(#7856) tobias40


tobias40
veterán

Ha van már Logitech-es cuccom akkor jár rá vmi kedvezmény?

Régebben beregisztráltam de már nem kapok hirlevelet...

(#7857) vlevi válasza wicken (#7854) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ne a kínai chipes legyen, hanem valami értelmes."
Valamit félreértettél. A Himedia, vagy Egreat valóban kínai, de ugyanazt a Realtek chipet rakja a lejátszókba, mint az Asus, Ac Ryan, Netgear satöbbi. Sőt, talán még újabbak is a kínai lejátszókban lévő chipek, mert mintha valamelyik Asusra (talán nem a HD2 volt) írta volna valaki, hogy Realtek 1073-as van benne, az Egreatban pedig 1185.
Ettől függetlenül persze előfordulhat, hogy egy Asus, vagy Ac Ryan lejátszó összképe sokkal jobb, mint egy kínaié. Összképen azt értem, hogy dizájn, anyagminőség, a menü, szóval a szubjektív dolgok :)

(#7858) Bufo bufo


Bufo bufo
tag

Sziasztok!Valaki tudna segíteni nekem?Tapasztalatok, vélemények érdekelnének....Hardveresen elég jó e?
D-Link Boxee Box-ról lenne szó.
Előre is köszi...

[ Szerkesztve ]

(#7859) Rick4


Rick4
félisten

Én is pont ma néztem a Harmony-kat, ismerésnek van, ő ódákat zeng róla... A Harmony 700 színes lcd-vel 18 ezres, a 600-as LCD nélkül 11200Ft-tól indul. Előbbit most rendeltem meg, 2 nap és megyek érte.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7860) tobias40 válasza Rick4 (#7859) üzenetére


tobias40
veterán

A színes kijelzőre azt írták hogy nem annyira jól látható mint a fekete fehér.
Te láttad már élőben a színeset?

Amúgy milyen színű a háttér és milyen a betűk színe ha már itt tartunk!

Épp most akartam megrendelni a 600-ast csak még vacillálok én is a színes mellett. :W

Már csak a "elfogadom"gombot kellene megnyomnom és holnap délután átvehető lenne a boltban! :C

Még várok egy-két véleményt mert nem 2 napra vesz az ember ilyen drága távirányítót! :U

(#7861) Alex91 válasza tobias40 (#7860) üzenetére


Alex91
félisten

Imho a színes kijelző tok felesleges. Sajnos az anyaghasznalatuk elég tré. Ami talan anyagában is megérne az a Harmony one, de az ara...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7862) Rick4 válasza tobias40 (#7860) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem semmi baja sincsen, bár látni nem láttam. Én a sötétben akarom kezelni, ahhoz még kijelző se kell, az volt a szempont, hogy ez több készüléket tud vezérelni (mármint a gombokkal.. )

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7863) Alex91 válasza Alex91 (#7861) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg ezt is meg lehet nezni: [link], mondjuk szerintem kicsit kenyelmetlenebb fogni, de hasonló, mint a Harmony. Ez több készüléket kezel, mit a 600-as.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7864) erdoke válasza tobias40 (#7860) üzenetére


erdoke
titán

A kijelzőt minimálisan nézegeti az ember, tök fölösleges a színes. A nagyobb méretű, taperolós modelleknél nyilván más a helyzet.

A legjobb aláírás a héten

(#7865) tobias40 válasza Alex91 (#7863) üzenetére


tobias40
veterán

Ez árban hasonló mint a 600-as,nekem elég az 5 eszköz..
A nem színes kijelzőnek milyen színű lehet a háttér világítása,nem láttam sehol vagy lehet hogy el kerülte a figyelmemet..

(#7866) erdoke válasza tobias40 (#7865) üzenetére


erdoke
titán

Nem színes = szürkeárnyalatos. ;)
A gombok háttérvilágítása halvány narancssárgás, és ahogy valaki írta korábban, érzékeli, ha felemeled, és automatikusan bekapcsolja a világítást.

A legjobb aláírás a héten

(#7867) tobias40 válasza erdoke (#7866) üzenetére


tobias40
veterán

Csak azért kérdeztem meg mert a Aldi-ban vett 2000 ft-s táv.,narancssárgán világít a gomboknál és a kijelző egyaránt..
Nekem a kék jobban tetszene...

Üdv!

(#7868) erdoke válasza tobias40 (#7867) üzenetére


erdoke
titán

Leteszed és kialszik, teljesen mindegy, milyen színnel írja ki azt a pár szót arra a pár másodpercre...
A kijelző csak extra aktivitások, ill. készülék specifikus funkciók megjelenítésére való, azaz hogy a körülötte levő általános gombok változó funkciót kapjanak.

A legjobb aláírás a héten

(#7869) Rick4 válasza erdoke (#7864) üzenetére


Rick4
félisten

Ellenben a pluszban vezérelhető készülékek száma már nem mellékes. Gondolom ha neked 5 készüléked van, akkor nem veszel olyan távot ami 4-et tud vezérelni. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7870) dh66e válasza tobias40 (#7867) üzenetére


dh66e
veterán

A kék hátterű szebb,nekem is olyan van.Olcsó és jól teszi a dolgát,de nem egy harmony az biztos sem tudásban sem árban.

(#7871) erdoke válasza Rick4 (#7869) üzenetére


erdoke
titán

Egyelőre négyet vezérlek a médialejátszón kívül, és elég a 600-as. Ha nagyobb kell, valahogy majd kiköhögöm rá a keretet. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#7872) Rick4 válasza erdoke (#7871) üzenetére


Rick4
félisten

Én meg 4 mellett úgy döntöttem, veszek olyat ami 6-ot tud, nekem ez megért plusz 6 ezrest. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7873) kcsa válasza tobias40 (#7867) üzenetére


kcsa
veterán

No offense, de az igényeidet látva neked a színes kell, hogy csiricsáré legyen:D

Ha spórolni akarsz, elég a szürkeárnyalatos is, hiszen tényleg semmi de semmi előnye nincs - max az elemet gyorsabban meríti le.
Ha rászánod a különbséget, és neked jobban tetszik, vedd a színeset.

(#7874) Multibit válasza vilmaboy (#7851) üzenetére


Multibit
veterán

Nem írtad, hogy milyen a jelet kap a tv, ki a műsorszolgáltatód! Ez fontos.
Egy lehetséges alternatíva: LG BDC590 Blu-ray lejátszó
Duplatuneres (DVB-C, DVB-T), CI+ kártyát is fogad. Külső vagy belső merevlemezre tud rögzíteni. Médialejátszó funkciókkal is bír, de ilyen tekintetben nem éri el a "valódi" média playerek tudását.

Mondjuk az értelmes formátum minőség nem volna baj, de nem akarok rá "sokat" költeni...
Ha nem akarsz rá sokat költeni, akkor felejtsd el a műsorrögzítést!

(#7875) kiscarlos77


kiscarlos77
csendes tag

Sziasztok!

Olyan medialejátszót keresek ami képes továbbítani az erősítő felé a DTS-HD és Dolby-True HD hangokat. Esetleg olyan bluray lejátszó is érdekel ami usb-n keresztül kiolvassa az m2ts és a half sbs fileokat valamint mkv-kat.A legtöbb medialejátszó csak a true-hd hangot továbbítja a dts-hd-t nem.Valami ötlet valakinek? :F

(#7876) tobias40 válasza kiscarlos77 (#7875) üzenetére


tobias40
veterán

Popi A-210 tudja,nekem is az van és szépen szól erősítőn,igaz hogy ezt már nem lehet kapni.
Sztem a "C"-s sorozata is tudja de az meg kellene nézni a popcorn honlapján.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#7877) kiscarlos77 válasza tobias40 (#7876) üzenetére


kiscarlos77
csendes tag

Köszi tobias40 utánanézek. :)

(#7878) Multibit válasza kiscarlos77 (#7875) üzenetére


Multibit
veterán

Ezen leírás szerint a Dune Smart széria is áttolja a DTS HD-t.

(#7879) Warter válasza kiscarlos77 (#7875) üzenetére


Warter
őstag

A Sigma chipes lejátszók tudják mind a két HD hangsávot kezelni. A realtekes csak a TrueHD-t legjobb tudomásom szerint.

(#7880) Rick4 válasza kiscarlos77 (#7875) üzenetére


Rick4
félisten

Itt láthatod, [link] milyen chipset-ek tudják ezt a formátumot, bár azt mondják, 300 ezres hangcuccig (és ebben az erősítő nincsen benne) nem fogod hallani a különbséget.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7881) erdoke válasza Warter (#7879) üzenetére


erdoke
titán

A DTS HD hang továbbítás licencelése elég kusza és drága (legalábbis a WD szerint), ezért van az, hogy vagy a kínai dzsunkák tudják (= tojnak a licencre), vagy a drága cuccok. WD játékosokban pl. tipikusan Sigma chip van, mégse teszik ki a DTS HD hangot. Illetve az új széria esetében nem tudom, esküdöztek, hogy majd megoldják.

A legjobb aláírás a héten

(#7882) #75912448 válasza kiscarlos77 (#7875) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem írtad, hogy milyen összeghatárig, de az olcsóbb lejátszók közül mindkét HD hangot az alábbiak tudják továbbküldeni:

A.C.Ryan Playon!HD2 Mini ACR-PV73800
Egreat EG-S100
PopBox V8 (egyelőre bugosan)
Dune TV-101 HD+ LPCM 5.1 (egyelőre bugosan, köv fw-ben ígérik a javítást)
Dune TV-301 HD+ LPCM 5.1 (tegnapi információ szerint németországi megjelenés márc közepe)

A drágább Sigmas lejátszók mindegyike.

(#7883) Toobee válasza erdoke (#7871) üzenetére


Toobee
veterán

Volt egy lyukasom ket eloadas kozott,ugyhogy beneztem a becsi uti MM-be. Volt meg egy Harmony 300i 5e ft-ert, ugyhogy elhoztam. Kivancsi vagyok, hogy bejon-e a harmonikazas :D

https://barbieripnk.hu/

(#7884) kcsa válasza Toobee (#7883) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem pont a lényege veszik el a kevés activity gombbal, de majd kitapasztalod te is :)

(#7885) erdoke válasza Toobee (#7883) üzenetére


erdoke
titán

A MM-ban kerek 20e-ért árulták a 600-ast, amikor én 9200-ért megrendeltem... :Y

A legjobb aláírás a héten

(#7886) Toobee válasza erdoke (#7885) üzenetére


Toobee
veterán

Most ilyen keszletkisopres van, utolso darabot hoztam el. Egyebkent van egy rakat jo aron levo cuccuk. HM fronton is lattam par jo ajanlatot.

https://barbieripnk.hu/

(#7887) tobias40


tobias40
veterán

Nah én ezt rendeltem meg:Logitech HARMONY 600 REFRESH UNIVERSAL REMOTE CONTROL

Van ebből "usb-s" is.az akkor kell ha pc-t is akarok vele vezérelni?

Elvileg legkésőbb pénteken van itt.

(#7888) kcsa válasza tobias40 (#7887) üzenetére


kcsa
veterán

mindegyik usb-s, hiszen azon programozod fel gépről :)

(#7889) Rick4 válasza Toobee (#7883) üzenetére


Rick4
félisten

Reméljük nem áll ott 4 éve, és nem makkant meg az akksija.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7890) kcsa válasza Rick4 (#7889) üzenetére


kcsa
veterán

Elem.

(#7891) tobias40 válasza kcsa (#7888) üzenetére


tobias40
veterán

Van mindkettő fajta! :W
Logitech HARMONY 600 REFRESH UNIVERSAL REMOTE CONTROL
Logitech HARMONY 600 UNIVERSAL REMOTE CONTROL USB

Az utóbbi nettó 1000 ft-al drágább!

Nem véletlenül kérdeztem meg,tudom hogy usb-n kell felprogramozni! :Y

(#7892) kcsa válasza tobias40 (#7891) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem ez csak a szokásos elnevezés-para. Mint ahogy Logitech szerint "refresh" termék nincs. Ezt már pár fórumon olvastam.

(#7893) tobias40 válasza kcsa (#7892) üzenetére


tobias40
veterán

Érdekes mert az árak is különböznek.. :U

Kíváncsi vagyok mit küldenek... ;]

(#7894) Toobee válasza Rick4 (#7889) üzenetére


Toobee
veterán

Elemes.

https://barbieripnk.hu/

(#7895) kiscarlos77 válasza #75912448 (#7882) üzenetére


kiscarlos77
csendes tag

Hello regger! Megfogadtam a tanácsodat, eliszkoltam egy edigital üzletbe és vettem egy popbox v8-at. Igazad volt tökéletesen csinálja amit kerestem. Köszönöm a segítségedet. :C :R

(#7896) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot!

Melyik médialejátszót érdemes venni, amelyik tudja kezelni a teljes internetet (tévéhez lesz kötve)?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7897) Viperator válasza Viperator (#7896) üzenetére


Viperator
őstag

Elfelejtettem hozzátenni:

És tudjon felvenni adást! (adott Set Top Box. Külső adattárolóra gondoltam, médialejátszó mellett)

Még egyszer előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7898) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Tud valaki arról, hogy létezik cec képes médialejátszó?
Köszi

(#7899) #75912448 válasza kiscarlos77 (#7895) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nagyon szívesen, de azt is olvastad, hogy egyelőre kissé bugosan kezeli a HD hangokat? Némelyik filmnél apróbb hang kimaradás lehetnek, de a Popcorn ígéri a javítást. Egy orosz faszi írta az egyik fórumon, hogy lepasszolták a Sigmanak az új csip audio hibáinak javítását. A Dune és a Popi nem győzi a Sigma hülyeségeit :)

(#7900) Toobee válasza Toobee (#7883) üzenetére


Toobee
veterán

Egy kicsit sikerült ma foglalkozni a távval, kb 20 percet. Nagyon baba a kicsike, nem is tudom, hogy hogyan tudtam nélküle létezni :D Egyébként már 4 távirányítóval bűvészkedtem...Ez a 300-as arra volt jó, hogy elkezdjek gyűjteni valami nagyobb modellre :D

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.