Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) tobias40 válasza sz.zs. (#6600) üzenetére


tobias40
veterán

Gratula! :R

A Jukebox letöltését hogyan kell elindítani és miket tölt le?
Én is nem rég vettem...

Üdv!

(#6602) sz.zs. válasza tobias40 (#6601) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én nekem úgy indult el hogy megnyomtam a piros gombot. Borítót, szereplőket, rövid tartalmat stb...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6603) tobias40 válasza sz.zs. (#6602) üzenetére


tobias40
veterán

Ilyenkor azt szkenneli be amit talál a vinyón filmeket,vagy csak úgy elkezdi letölteni random szerűen?
Az alap felületen nyomtál piros gombot?

Van a Jukebox-hoz vmi magyar nyelvű használati leírás?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6604) Gasparius válasza jozsi252 (#6598) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Hali!

"Mindenképp olyat szeretnénk venni ami(be/hez) van winchester. Néznénk sorozatokat, divx filmeket, hd filmeket, dvd filmeket."

Jó dolog belső HDD, de amiben van és a lejátszó is minőségi, annak húzós az ára. Én hálózaton nézek filmeket, aminek meg az a hátránya, hogy 40-50 Mbit/s sebességnél akadhat néha a film, már ha BD50-et néz az ember. BD25-nél, és persze alatta semmilyen gond nincs az átvitellel.
Meg nyilván szempont az is, hogy magas a HDD-k ára mostanában.

"Semmi extra szolgáltatás nemkell a médialejátszóhoz hanem csak az hogy minden probléma nélkül tudjunk filmeket lejátszani.

1; Itt azlenne a kérésem hogyha lehetséges minél több filmet játszon le, mert nemnagyon szeretnék olyan hibát kapni hogy esetleg egy divx vagy hd filmet nemtudok lejátszani mert nem ismeri a formátumot vagy akármit."

Na, ilyet nem találsz szerintem.
Olyanról még nem hallottam, hogy soha, semmi nem akasztotta meg a médialejátszót, értem ezalatt azt, hogy pl. előfordulhat olyan kódolású Xvid, vagy akár mkv, amit egyszerűen nem akar lejátszani, de a jobbaknál ez 100 közül 1, a kevésbé jó készülékeknél meg 100 közül 5-6 is lehet ilyen.
De fordult már elő ez nálam mp3-mal is.

(#6605) TCr válasza Gasparius (#6604) üzenetére


TCr
veterán

Milyen lejátszón akad a BD50 hálózati lejátszásnál?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6606) Gasparius válasza TCr (#6605) üzenetére


Gasparius
aktív tag

DUNE HD 101.

Pontosítok, egyszer fordult még elő 3 alkalomból.

(#6607) Gombinyó válasza Gasparius (#6606) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nálam is akadozik rajta néhány BD50 film hálózatról, USBről viszont szépen lejátssza. Reméljük firmware frissítés után megoldódik ez is meg a HD audio probléma is.

(#6608) Gasparius válasza Gombinyó (#6607) üzenetére


Gasparius
aktív tag

igen, nem lenne rossz, van most fenn egy decemberi béta fw, de nem töltöttem rá.

(#6609) Gombinyó válasza Gasparius (#6608) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ezekre a bajokra az se megoldás. Nekem a béta van fent.
Nem tudom a wifit próbáltad-e már, de a gyárival nem ment sehogy se, csatlakozott a hálózatra, de amint meg akartam valamit nyitni, legyen az akár egy kép rögtön lefagyott a lejátszó. A bétában ez orvosolva lett, más változást nem tapasztaltam.

(#6610) tobias40 válasza tobias40 (#6603) üzenetére


tobias40
veterán

Megtaláltam közben a popcorn honlapján a magyar leírást hozzá! :W
Annyi kérdésem lenne hogy a leszkennelt adatokat,ha hálózati vagy külső meghajtóról csinálom akkor a pendrive-re menti?
Gondolom igen de honnan tudjuk hogy mekkora mennyiséget tölt le képek infok stb..??
Hogy elég a pendrive kapacitása vagy nagyobbat kell beletennünk?
Mi van akkor ha beleteszek egy belső vinyót és arról szkenneltetem a filmeket,amit azon talál azt a vinyóra tölti vagy szintén a pendrive-re? :F

Üdv!

(#6611) Gasparius válasza Gombinyó (#6609) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Nekem nem wifis a lejátszó.
Nem nagyon nagy probléma ez a BD50-es akadás, mert nagyon ritkán jutok ilyen filmhez, vagy szedek le ilyet, mert sok hely kell neki, így meggondolom.
Ha mégis, akkor rá tudom tenni külső HDD-re.

(#6612) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Ma kötöttem rá a tv-re a Popcorn C-200-at. Hát azt kell, hogy mondjam, remek készülék.
Most látom igazán mennyi különbség van kép és hangminőségben az LG PX-950 beépített lejátszójához képest.
Minőségérzet, a felhasznált anyagok kidolgozottsága, megépítettség kiváló.
60e Ft volt használtan ( fél éves ), de megérte. Délután kötöm netre, mert lan csatlakozót kell a kábelre szerelni. Linksys 54-em van remélem fogja szeretni.

(#6613) Gasparius válasza DjKoxi (#6612) üzenetére


Gasparius
aktív tag

tesztelgesd ezekkel

(#6614) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!kepernyo vedo van ezekben a lejatszokban?arra gOndolok ha vege a film lejatszasanak akkor kikuld vmi fotot vagy vmit mint a pc,mert plazmanal nem lenne jo egy beeges;)

(#6615) sz.zs. válasza kiki22 (#6614) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, általában van bennük.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6616) sz.zs. válasza tobias40 (#6610) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem tudom hogy ha több és esetleg hálózati meghajtó is van használatban akkor hova menti és még azt sem néztem meg hogy mennyit foglal el. Viszont egy kérdés: én nem kaptam hozzá regisztrációs kártyát (állítólag nem adtak hozzá az előző tulajnak), és nincs magyar nyelvű hadznàlati útmutatóm. Nem tudnád esetleg elküldeni nekem? Hàlás lennék nagyon.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6617) tobias40 válasza sz.zs. (#6616) üzenetére


tobias40
veterán

Adj egy e-mail címet priviben és ami kell letöltöm tőlük és elküldöm neked! ;]

Megvan!Elment :C

[ Szerkesztve ]

(#6618) tobias40 válasza sz.zs. (#6616) üzenetére


tobias40
veterán

Azon a meghajtón tárolja az adatokat amelyikről szkennelted!
Most néztem meg tehát nem telik be ettől a pendrive! :C

(#6619) TCr


TCr
veterán

Jukebox vagy YAMJ kérdés:
PCH A210-nél még mindig érvényes az, hogy pontosan úgy kell elnevezni a file-t, mint a film címe, vagyis sallangok nélkül?
Vagy már kiolvassa a sallangok közül is?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6620) jozsi252 válasza Gasparius (#6604) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Írtad hogy hálózaton nézel filmet, te melyik lejátszót ajánlanád? illetve nálad hogy van megoldva a rendszer? Belső merevlemezes médialejátszód van, vagy gépről megy a film, vagy nas-od is van?

és köszönöm a segítséged.

iPhone 13 Pro Max

(#6621) sz.zs. válasza tobias40 (#6610) üzenetére


sz.zs.
senior tag

TCr és tobias40:

Megnéztem, 1 terra filmhez, aminek nagyrésze 1,5 giga körüli avi-tehát kb. 600 film- letöltött 17 mb adatot. Valamivel több mint a feléhez talált cuccot mert nem neveztem át a filmeket úgy ahogy javasolja. Tehát mondjuk a 12 menet című film nálam így van elnevezve: 12 menet (2009. am.akció)John Cena, Aidan Gillen.avi
És érdekes módon így is sokhoz talált cuccot.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6622) rfjanika válasza Fang (#6584) üzenetére


rfjanika
tag

a Prodigy lejátszóról én se olvastam sok jót, pedig én is azon gondolkoztam.

Pont én is 3d médialejátszó vásárlás előtt vagyok.

Az a gond az egreat lejátszóval, csak kintről tudod beszerezni.

Ha egy picit még rászánsz akkor van eladó measy x5 lejátszó. 69ezer. Belsőre ugyanaz mint az egreat. Itt a forumon már van is aki vett ilyet, és 100%osan megvan vele elégedve. Én is most csak ezt látom megfelelőnek.

remélem tudtam segíteni.

(#6623) TCr válasza sz.zs. (#6621) üzenetére


TCr
veterán

Mennyi ideig tartott a scan?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6624) Gasparius válasza jozsi252 (#6620) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Nos, nekem egy DUNE HD 101-em van, wifi nélküli, de nem hiányzik, mert hálózatban van.
Nincs benne HDD, egy TP-Link routerhez csatlakozik LAN-nal, ugyanoda fut be a PC is.

Tökéletesen játszik mindent, aazaz majdnem mindent, mert ban vagy 2 olyan Xvidem, amit nem hajlandó elindítani.

Néha előfordul, hogy a PC nem jelenik meg a lejátszóban, de ennek a gépemen kell keresni az okát, lehet, hogy a Win7 szarakodik.

Teljesen jól játszik mindent gépről, a menüje, a fájlelérés semmivel sem lassúbb, mint a rácsatlakoztatott HDD-ről, soha semmire se kell várni, azonnal beolvassa és már játssza is.

Én csak ajánlani tudom, új, tavaly őszi készülék, sorba jönnek a frissítések hozzá, díjnyertes volt a megjelenése után.

Én a gyenge pontjának a távirányítót mondanám, mert nekem nem tetszik a gombleosztás rajta.
Mások mondják, hogy a HD hangokkal van valami gond, talán az új fw majd megoldja, nekem nem számít, engem tökéletesen kielégít a sztereó hang is.

Ha mélyebben is érdekel, ezt a bemutató videót nézd meg, nekem is innen jött meg a kedvem hozzá.

(#6625) sz.zs. válasza TCr (#6623) üzenetére


sz.zs.
senior tag

kb. 3 óra lehetett.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6626) kiki22 válasza Gasparius (#6624) üzenetére


kiki22
senior tag

En is ilyen lejatszot tervezek.az volna a kerdesem a kepernyo kimelot mennyire lehet konfiguralni benne?

(#6627) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Dunén milyen programmal lehet Music Jukeboxot készíteni? (Ha lehet egyáltalán).

(#6628) TCr


TCr
veterán

Csak érdekességképp írom le:
Tegnap megnéztem úgy a Star Wars 5-öt (FullHD, DTS), hogy elfelejtettem bedugni a laptopba a hálózati kábelt, vagyis wifi-n kapta a Popcorn... rezzenéstelenül végigment.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6629) tobias40 válasza TCr (#6628) üzenetére


tobias40
veterán

Gondolom N-es routered van mert nálam a G-sel már a 720p is akad.. :W
Majd veszek egy jobb routert csak sajnálom a linksys wrtg 54-et,mert egyébként mindenre elég ezen kívűl...

Meg nálam vagy még egy emelet is közöttük,és így kb. 5 méterre vannak egymástól.
Tehát én lent vagyok a laptoppal 1 méterre a Popi-tól de a router fent van az emeleten és így 2x kell megjárnia a jelnek az utat amíg a Popi-hoz eljut! :O

Külső vinyóról akadás nélkül leadta a Bd 50-t természetesen! :R

[ Szerkesztve ]

(#6630) TCr válasza tobias40 (#6629) üzenetére


TCr
veterán

Igen, N-es laptop és N-es router, de eddig minden FullHD anyagba beletört a WiFi bicskája, ezért találom ezt most érdekesnek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6631) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok! Nos két termékre, esetleg 3-ra szűkült a választásom lehetősége. Az egyik a Popcorn A-210, a másik pedig a Dune Duo. Röviden annyi lenne a kérdésem, hogy megér-e 40e ft pluszt az analóg kimenet? Lehetséges, hogy nyár végéig nem tudok HD képes erősítőt beszerezni. Esetleg még az A-300 jöhet szóba, ha azt mondjátok, hogy megéri a pluszt. De úgy tudom lényegi változást nem hoz, tehát lejátszó téren nem nyújt többet, mint a 210-es, max extrákban.

https://barbieripnk.hu/

(#6632) Gasparius válasza kiki22 (#6626) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Alapból 3 percre van beállítva azt hiszem, nekem ez teljesen megfelel, így ezt a beállítását még nem is néztem meg, de ha nagyon érdekel, estefelé meg tudom nézni.

(#6633) kiki22 válasza Gasparius (#6632) üzenetére


kiki22
senior tag

Azt megkoszonnem.erdekelne,mennyire lehet allitgatni ezt a funkciot

(#6634) Gasparius válasza kiki22 (#6633) üzenetére


Gasparius
aktív tag

OK, este visszajelzek róla.

(#6635) norral válasza kiki22 (#6633) üzenetére


norral
aktív tag

Szia. Nekem is Dune HD TV-101 van. És melette plazma tv (pana 50g30). Gondolom ezért fontos neked is. :)

Azt hiszem a legkisebb érték 5 vagy 10 másodperc. Egy fajta képernyő kímélő van. Fekete háttéren egy kékes folyamatosan vándorló DUNE felirattal rendelkező logó. Gondoltak ránk, emiatt ne aggódj.

Két alkalomkor nem jön be a képernyőkímélő.
1: Ha a hálózattal valami baj van, és "töltés" ikon jelenik meg. Ekkora egy teljesen fehér óra szerű valami jelenik meg a bal felső sarokban fekete háttéren.
2: Error loading file. Vagy valami hasonló üzenetnél. Szintén szép fehér, nem mozgó...

Ami viszont pozítív, ha zenét hallgatsz, akkor van hozzá UI elem, de az vándorol folyamatosan (3-4 másodpercenként random ugrik). Így zenét is tudsz "nézni" plazmán. :)

[ Szerkesztve ]

(#6636) Gasparius válasza norral (#6635) üzenetére


Gasparius
aktív tag

így van, plazmabarát a kicsike (42G30-am van)

még talán annyit, hogy netes rádiónál (én elég sokat hallgatok) is olyan a képernyőkímélő, mint a zenelejátszásnál.

neked nem fordult még elő az, amit már korábban is írtam?
beemelem:

"Már két alkalommal történt olyan, hogy egyszerűen a lejátszó nem találta meg a hálózati csatlakozást a PC-hez, magyarul nem látta a PC-t.
Nem tudom, hogy ez tipusprobléma-e vagy más is járt már így, mi okozhatja ezt.
Ez mindig akkor van, amikor előtte áramtalanítás volt, tehát egyik napról a másikra.

Nem tudom, hogy milyen jelentősége lehet annak, hogy a hálózaton belül melyik egység kap áramot először, vagy esetleg melyik kerül áramtalanításra először.
Nálam úgy van, hoyg az egyik szobában van a PC és a router, a másikban a TV és a Dune, ezek mind éjszakára áramtalanítva vannak főkapcsolós elosztón keresztül, de persze nem egy elosztón vannak, így nem egyszerre.
A bekapcsolás sem történik egyszerre, ha nincs szükség a PC-re, akkor nincs áram alatt, de a TV és a Dune igen, avgy fordítva.
Az előbb a PC és a router áramtalanítás utáni újraindítása megoldotta a problémát, azonnal láttam a gépet, de a lejátszó újraindítása, frissítése nem segített.
A PC-n Win7 op. rendszer van, a routerem TP-Link..."

annyival egészítem ki, hogy a routerben fixáltam a PC IP-jét, így ez nem befolyásolhat semmit

tegnap este megint megtörtént ez, aztán újraindítottam a PC-t és meglátta..

(#6637) norral válasza Gasparius (#6636) üzenetére


norral
aktív tag

Találkoztam hasonlóval.

A következő a rendszer nálam:
TP-link 1043nd (vargalex openwrt) +500gb HDD ext4re formázva = letöltő "szerver" + "NAS"
- Dune (reserved dhcp ip) + 1500gb HDD (filmgyűjtemény, kedvenc sorozatok, természetfilmek, szóval "archive", ritkán piszkált HDD)
- Laptop1 (reserved dhcp LAN ip, reserved dhcp WLAN ip)
- Laptop2 (barátnőmé, ugyanúgy reserved dhcp ip-k)

DUNE-ben a laptopok megosztott mappái a laptopok neveivel vannak felcsatolva, mint hálózati meghajtók, direkt nem IP címükkel, mert így elvileg mind1, hogy wifin vannak e, vagy kábelen. A laptopok megosztásai mind jelszavazva vannak (NTFS szinten is csak egy felhasználó engedélyezett).

Néha nem látom a saját laptopomon a kiosztott könyvtárat a DUNEről, ilyenkor a laptop! újraindítása segít. Tuti, hogy valami windowsos bénaság egyébként, mert linuxos sambas megosztás eddig még MINDIG megtalálta, csak a w7es-t nem...

[ Szerkesztve ]

(#6638) Gasparius válasza norral (#6637) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Még esetleg arra gondolok, hogy ha a megosztott könyvtáron belül változtatás történik, tehát rakok bele újabb filmeket, mintha akkor jelentkezne, de nem vagyok ebben biztos.
legközelebb megfigyelem.

PC restart után az SMB-n belül megtalálja a WORKGROUP-ot, aztán ha itt popup gomb után rányomok a frissítésre, megjelenik a PC-m neve is, tehát onnantól látja.
Ha nem jelenik meg, akkor megint lehet újraindítani.

Ráraktam azóta a béta fw-t is, ami novemberi, de azóta is volt egyszer.

Viszont a béta fw-vel a fájlkezelés mintha gyorsabb lenne, főképp az avi-soknál a filmbe "beletekerés"

(#6639) norral válasza Gasparius (#6638) üzenetére


norral
aktív tag

Nekem is beta fw van rajta. Mondjuk gyorsabbnak tűnik, most hogy mondod. :)

(#6640) philoxenia válasza norral (#6639) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szóljatok, ha végleges lesz, most nincs hálózaton.... akkor kiviszem a router mellé és összedugom...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6642) kiki22 válasza norral (#6635) üzenetére


kiki22
senior tag

köszi a segitseget.igen nekem is plazmam van ezert lenne fontos.ez nas dolog engem is erdekelne.ha radugom a kulso winyom a dunere akkor latja minden eszkoz a tartalmat ami rajta van?pc-re gondolok ,h kitudom jelolni ,h a letoltesek a winyora keruljenek

[ Szerkesztve ]

(#6643) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok
lenne egy kérdésem a Dune HD MAX lejátszóval kapcsolatban.
Azt olvastam hogy ez 3D médialejátszó viszont a leírásban 1.3as HDMI csatlakozó szerepel. 3D átvitelhez nem 1.4 kell?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#6644) Dorian válasza Fang (#6643) üzenetére


Dorian
félisten

1.3b is elég

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6645) norral válasza kiki22 (#6642) üzenetére


norral
aktív tag

Nekem a router a NAS inkább, a DUNE még annyira sem alkalmas rá, mint a router, ha erre akarod használni, akkor számolj a lassú sebességgel is, esetleges fagyásokkal. Torrentre nálam abszolút nem vált be (saját torrent kliensről beszélek), néhány torrentől is lefagyott a rákba. :)

Egyébként a DUNEére kötött HDD a LANon elérhető, ha beállítod a settings részen, hogy samban ossza meg. Jelszó nélkül (mondjuk helyi hálón minek is ugye, ez nem laptop, ezt nem hordod a munkahelyre :) ) lehet látni minden cuccot rajta. Te adhatod meg a nevét is, a workgroupot, stb. Nálam cd \\dune, aztán látom akárhonnan.

Szerintem megoldható (fel tudnád egy állandó betűjellel csatolni a gépedre), hogy ide töltsön, de azt nem tudom, hogy bírná e... Megmondom őszintén, én inkább ki se próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#6646) JaniS válasza Fang (#6643) üzenetére


JaniS
senior tag

A RealD nem azonos a 3DBD-vel, az majd a 8910-es Sigma chippel jön, mint támogatás. Szvsz ez a funkciója itt használhatatlan.

(#6647) kiki22 válasza norral (#6645) üzenetére


kiki22
senior tag

Es ez a routeres dolog hogyan mukodik?Hdd csatlakoztatom a ruterre?;) bocs csak nagyon nem vagyok otthon a temaban

(#6648) norral válasza kiki22 (#6647) üzenetére


norral
aktív tag

1043nd topicban megtalálod a választ. :) Ez itt már nagyon off lenne. :)

(#6649) kiki22 válasza norral (#6648) üzenetére


kiki22
senior tag

koszi

(#6650) mandju válasza sz.zs. (#6625) üzenetére


mandju
senior tag

Szia!

Te hogy nevezted el a fájlokat, a scan előtt?

mert nekem kb 20%-át tudta csak felismerni...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.