Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Rick4 válasza prmcsk (#7500) üzenetére


Rick4
félisten

Az 560B-t nem lehet letéglázni. Annyi a titok, hogy a hátsó USB-be kell dugni a pendrive-ot, és akármit töltesz rá, újra lehet flashelni. Én egy nap volt hogy 15x frissítettem, gond nélkül meg lehet csinálni, pár perc az egész.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7502) Rick4 válasza Beckett (#7485) üzenetére


Rick4
félisten

Csak egy kérdés: dugtál bele wifi adaptert?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7503) prmcsk válasza Rick4 (#7501) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem kötekedni akarok, de ezt mondod te...

Mikor visszafelé frissítettem a legújabb random fagyó fw-t, beleszaladtam egy olyanba, ami "széklábas, meg háztetős" feliratú, eltűnt ikonos volt. Ezután tehettem rá akármit, kiírta, hogy komplett az újabb frissítés, de a "kínai, vagy mitököm" csak kapaszkodott...

Abban igazad lehet, hogy "háturul" :D az igazi, mert kínomban dugtam én már mindenhova és még az is lehet, ezért sikerült.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7504) Rick4 válasza prmcsk (#7503) üzenetére


Rick4
félisten

Én is frissítettem arra a fw-re, de a pendrive-ra rátettem a másik fw-t, restore gomb nyomva tart készülék bekapcs, amikor a frissítés elindul, elenged. Gond nélkül frissít akármiről akármire. Nem érdemes menüből frissítgetni eleve.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7505) prmcsk válasza Rick4 (#7504) üzenetére


prmcsk
addikt

Most is tanultunk. :K

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7506) m3gtr válasza kisgyerek85 (#7498) üzenetére


m3gtr
senior tag

szia
Mi a véleményed róla? Nézegettem, most az a A 95 font, B 145font. Érdemes ennyivel többet költeni rá? Igazából a 3D miatt lenne érdekes nekem.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#7507) Rick4 válasza prmcsk (#7505) üzenetére


Rick4
félisten

Én a kínai fórumot olvasgattam, mert itthon nem foglalkozik ennyire mélyen senki, volt, hogy ezt a yaff-os fw-t tettem fel, error-ral szállt el, másik fw, gomb nyomva, bekapcs, bármiről bármire frissít. ;)
Pedig én is csak amiatt kezdtem neki, hogy a nagy gépemen nem látszik a BT kliens állapota, vagyis üres mezők vannak ,azt hittem a készülékkel van a bibi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7508) prmcsk válasza Rick4 (#7507) üzenetére


prmcsk
addikt

Akkor megoldódott ez a gondod ?

Mit tettél most fel, melyik verziót, esetleg link ?

Megy minden rendesen ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7509) Rick4 válasza prmcsk (#7508) üzenetére


Rick4
félisten

Én innen szedtem le, de most látom, van fent egy új is. [link] január 7-ei. A sima verzió kell, NEM AZ ENHANCED, pendrive-ra átnevezve install.img-re, kikapcs, gomb, bekapcs, mikor látod hogy frissít, elengeded, ennyi, 1 perc az egész. Igaz, ezekben az újabb verziókban nincsen már meg a háttér szín választás lehetősége, a régit emiatt nem teszem vissza.
Mindjárt fel is teszem az újat...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7510) Rick4 válasza Rick4 (#7509) üzenetére


Rick4
félisten

Fent is van a legfrissebb 1.0.5.3-as, megy rendben, változást nem vettem észre, killa sample és a 14Mbit-es apple trailer is szépen ment, mint ahogy eddig is. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7511) kisgyerek85 válasza m3gtr (#7506) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ha szükséged van a beépíthető vinyóra akkor igen. :) Nekem nincs rá szükségem. FW támogatás elég jó. Van egy ember aki foglalkozik vele és mindig dobja ki a fw-et hozzá. Pl van már rá transmission torrent kliens is.
forum

írtam róla már pár dolgot korábban, keresőbe keress rá a "himedia 900" -ra

(#7512) hdvideo válasza koncsik (#7455) üzenetére


hdvideo
csendes tag

Szia Koncsik!

Kösz a választ. Tudsz esetleg olyan médialejátszó-tesztelős cikkről a neten (vagy bármilyen más összefoglaló "népszerű termék" listáról valahol a fórumban), amelyikből nagyjából leszűkíthetem azon lejátszók körét, amiről egyáltalán érdemes lehet több infót összegyűjtenem?

Tehát amik biztosan jól lejátszák az AVCHD (.MTS) formátumú 1080/50p Full HD videóimat (Pana SD90-es kamera készítette, külső USB HDD-n vannak a fájlok, Samsung D6100-as Smart TV játszaná le, ami nem ismerti ezt a videóformátumot). Olyan lejátszó is érdekes lehet, ami esetleg csak később kerül a boltokba.

Nem értek a témához, és itt a fórumon általában csak rövidítéseket látok, amikre nem tudok rákeresni. :) Kösz.

(#7513) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok! Elvitték ma az Egreatemet. Az lenne a kérdésem, hogy használt Dune Duo-nál érdemes valamire odafigyelni? Van típushibája? Elvileg még garanciális, de azért na...

https://barbieripnk.hu/

(#7514) m3gtr válasza kisgyerek85 (#7511) üzenetére


m3gtr
senior tag

köszi szépen
Nem fontos a vinyó, a lényeg hogy lejátsszon mindent és ne legyen vele gond. A ps3 médiaszerver már kiakasztott.

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#7515) kisgyerek85 válasza m3gtr (#7514) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

itt egy összehasonlítási táblázat.

(#7516) m3gtr válasza kisgyerek85 (#7515) üzenetére


m3gtr
senior tag

köszi
Igazából, most már csak azon variálok, hogy a kettő közül melyik.
Himedia HD900A
Dune HD TV-101

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#7517) Beckett válasza Rick4 (#7502) üzenetére


Beckett
tag

wifi adaptert? azt külön venni kell hozzá?

(#7518) rfjanika válasza kisgyerek85 (#7498) üzenetére


rfjanika
tag

a szoftverfrissítést hogy csináltad meg rá? mert nekem az egreat r150 van de nem tudom hogy kell megcsinálni

(#7519) Beckett válasza Zen_Ronin (#7499) üzenetére


Beckett
tag

szia
sajna nemtok nagyon ezügyben nyilatkozni, mert pár órával kibontás után feltettem így nagy összehasonlítási alapom nincs. arról a linkről szedtem én is amit itt megadtak nemrég, ott van leírás a hogyan tegyük fel témáról is. a lényeg h ne az enhanced versiont szedd le.

(#7520) Rick4 válasza Beckett (#7517) üzenetére


Rick4
félisten

Ha elolvastad a használati útmutatót, ott vol benne, a cég weboldala is ugyanazt írja :

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7521) prmcsk válasza Beckett (#7517) üzenetére


prmcsk
addikt

Ne viccelj. Alapból nincs benne wifi. de szép is lenne 25k.-ért ? ;]

Ott van, hogy: optional

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7522) Beckett válasza prmcsk (#7521) üzenetére


Beckett
tag

basszus mekkora noob vagyok én meg azt hittem mekkora jó ár :W bár nem fontos a wifi de nem tiltakoztam volna ellene..., amúgy drága egy ilyen csöcs hozzá?

(#7523) prmcsk válasza Beckett (#7522) üzenetére


prmcsk
addikt

Én sem tiltakoznék a wifi ellen, ennyiért, de ez jelenleg, nem a magyar realitás.

Érdekes kérdés a vele kompatibilis wifi, erre én is kíváncsi lennék. Igaz nem ástam bele magam csontig, de nem találtam táblázatot a vele együttműködő wifik listájáról.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7524) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Üdv! Ha rossz helyre írok bocs. Valaki találkozott már ezzel az asztali lejátszóval? Most 100k körül újonnan garanciával tudnám megvenni. Szerintetek megéri az árát?

(#7525) Zen_Ronin válasza Beckett (#7519) üzenetére


Zen_Ronin
tag

Szia!

A menürendszer magyar maradt?

(#7526) prmcsk válasza GLOCK34 (#7524) üzenetére


prmcsk
addikt

Közöm nincs hozzá, de ennyiért naponta le is sz.p ?

Samuban kapsz 36k.-ért 3D Blu Ray-t. Lehet, hogy 2 félével kevesebb dolgot játszik, de amire kell, azt szerintem az is tudja.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7527) jpeetr válasza prmcsk (#7526) üzenetére


jpeetr
aktív tag

csak képminőségben köze nem lesz egy Marantz-hoz.
bár az az igazság, hogy 50"-ig nem is nagyon fogod észrevenni. egy 140"-os vásznon. na ott már igencsak

(#7528) morgomedve


morgomedve
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy emtec h1500 lejátszót, projektor elé kötöttem a külső vinyót szépen látja de rádugtam a kábeltévét az Rf in-re és nem talál tv adást.
A kép hdmi kábelen megy a projektorhoz de gondolom ez nem lehet baj.
Van valakinek valami ötlete mert elsősorban tv-tunernek vettem?

(#7529) GLOCK34 válasza jpeetr (#7527) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

55" D7000 lenne összehozva 2-2,5 m nézési távolsággal főként gyári lemezekkel vagy írott Bd50. Még a half sbs sem fika rajta ezért gondoltam,hogy nem valami retket veszek hozzá. Nem volt még Marantz cuccom,gondoltam hátha ismeritek.

(#7530) prmcsk válasza jpeetr (#7527) üzenetére


prmcsk
addikt

Na most őszintén...

Ha ő, vagy te vagy az az ezerből egy júzer, aki 55" felett tévézik, valamennyire meg is érteném az okfejtést.

Én az elsöprő átlag alapján alkottam véleményt. Egy Himedia HD-560B-vel nézek komoly felbontású Blu Ray filmeket, egy 50"-os plazmán, de a 3D-t leszámítva, megnéznék egy blu rayt azon a 100k.-s kütyün, hogy ugyanakkora tévén mennyivel lenne jobb a minőség, ehhez képest ?

Szerintem feleslegesen lő ágyúval, verébre, hacsak nem 2 méteresen tévézik.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7531) kisgyerek85 válasza rfjanika (#7518) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Első frissítésem menüből volt. A második valamiért megfagyott onnan.
Táp le, pen drive benne, reset benyom és tart, rá az áram és amint feljön a frissítés ablak el lehet ereszteni a resetet.

(#7532) Rick4 válasza GLOCK34 (#7524) üzenetére


Rick4
félisten

Lehúzzák, egy olcsóbb cucc leveri a polcról, szóval kár cirkuszolni itt emiatt....[link] a Samsung 7900-asa meg szintén ugyanennyit tud (na jó, valamivel többet) csak kb fele pénzért.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7533) Boci_83


Boci_83
őstag

Üdv!
Egy ilyenről mi itt az általános vélemény. Cserébe ajánlottak egy ilyen kütyüt, használható kategória? 1 éves körüli. Mi a reális ára? Mi romolhat el bennem mire kell oda figyelni?

**********

(#7534) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
A himedia 560b-hez van magyar menü?
Köszi

(#7535) prmcsk válasza urbanjozsi (#7534) üzenetére


prmcsk
addikt

Az 560B az angollal áll fel, de választható a magyar menü is...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7536) Rick4 válasza Boci_83 (#7533) üzenetére


Rick4
félisten

Reális ára max 7-8 ezres, de jó kis cucc...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7537) koncsik válasza hdvideo (#7512) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szia, sajnos érdemi info-t a leírtakon túl nem tudok, de engem is érdekelne.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7538) Bufo bufo


Bufo bufo
tag

Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem.Médialejátszót szeretnék venni max 55e.lenne rá...De nem tudom eldönteni hogy realtek vagy sigma designs procis legyen.
Milyen típust ajánlanátok?
Előre is köszi...

(#7539) prmcsk válasza Bufo bufo (#7538) üzenetére


prmcsk
addikt

Ilyenkor mindig a jövőre gondolok. Emiatt én a realtek felé hajlok, mert volt, van és lesz...

Ebből kifolyólag, sokkal inkább biztos vagyok abban, hogy pár év múlva is lesz mondjuk FW. frissítése, mint a másiknak.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7540) aleister válasza Bufo bufo (#7538) üzenetére


aleister
veterán

Elég nagy vitát szokott ez a kérdés kavarni. Pl, ha a plazmás totyikban felteszed, akkor az uralkodó elitista nézet az, hogy csakis Sigma; az ár/teljesítmény vonal meg azt sulykolja majd, hogy Realtek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7541) Imdre válasza prmcsk (#7539) üzenetére


Imdre
aktív tag

Na ezt ugyan miből gondolod? Szerintem pont, hogy az ellentéte igaz. De ha utánajársz akkor egyből kiderül, hogy melyiket mennyi ideig támogatják. Bár ez gyártó függő is, de nem sokat találsz olyan gyártót, aki évekig nyom egy realtek chip-et.
Így ez az érv nem nem igazán érv - szerintem. Arról már nem is beszélve, hogy az árba sincs belekalkulálva a hosszútávú fw frissítés. A realtek inkább új chip-et dob ki.
Legjobb (de elrettentő példa) az Xtreamer sw2, ami nyáron jelent meg, és decemberben hivatalosan jelentették be a támogatás megszűnését! A két chip egyéb összehasonlításába nem mennék bele.

(#7542) prmcsk válasza Imdre (#7541) üzenetére


prmcsk
addikt

Az én véleményemet írtam le úgy, hogy nem degradáltam a másét, okoska...
A vélemény, mint tudott: szubjektív, ahogy a tiéd is az...
Olyanokról írsz, amiről szó nem volt és én is hozhatnék ellenpéldákat, de minek ?

Én befejeztem...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7543) Imdre válasza prmcsk (#7542) üzenetére


Imdre
aktív tag

Mi az hogy okoska??
Szerintem nem ezt a stílust használtam veled szemben. De a gyengébbek (te) kedvedért írtam, hogy SZERINTEM - így kifejezve, hogy az én véleményem is subjektív.
És mit írtam, ami nem a két chip fw támogatásáról szól? A kérdésre persze már nem reagáltál.

Hmmm?

[ Szerkesztve ]

(#7544) Warter válasza prmcsk (#7539) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem ez nem realtek és sigma függő, hanem leginkább gyártó. Mindkét oldalon voltak olyan gyártók, akik kukázták hamar a frissítést és olyanok is, akik évekig nyomták a supportot. Szóval ebből nem lehet kiindulni.

(#7545) Galahed válasza Bufo bufo (#7538) üzenetére


Galahed
senior tag

Ez is szigoruan szubjektiv velemeny:

Mivel nekem van mind a kettobol igy szerintem: +1 szavazat a Sigma mellett.

(#7546) jpeetr válasza prmcsk (#7530) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Egy 42"-os pana plazmán simán láttam a WD Live és a Dune közötti különbséget, de még a Popcorn, Dune közötti különbséget is...
Egy 55"-os tévéhez igenis vennék jó cuccot.
Az már más kérdés, hogy Led-Tv-t nem vennék :DDD

(#7547) jpeetr válasza GLOCK34 (#7524) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Szerintem 100k körül nem fogsz olyan BD playert kapni, ami meg is éri, és látványos különbség van.
Amit már érdemes lenne megvenni, az minimum a Cambridge Audio Azur 751BD

(#7548) Toobee


Toobee
veterán

Nos, aki szerint nincs lejátszó és lejátszó között különbség, annak itt lenne az én példám: Első delikvens egy O!Play mini volt, egész jó képpel, gyári HDMI kábellel. Aztán jött az Egreat S800 egy Audioquest Cinnamon HDMI-vel. Szép képminőség, látható különbség az Asussal szemben. Ma pedig hazaért az új áldozat, egy Dune Duo személyében. Semmit nem állítottam rajta, alap minden, de még így is simán észrevenni a difit, az Egreathez képest, pedig az is Sigmás. Gondolom ennyit számít egy jobb minőségű táp. Az Egreatnek külső volt, és akkora, mint az O!Playnek, csak annak még egy merevlemezt is hajtania kellett. A megjelenítő, pedig egy PS51D550-es plazma TV.

https://barbieripnk.hu/

(#7549) GLOCK34 válasza jpeetr (#7547) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ennyire nem akarok elszállni,tényleg nem kell csúcs kategória,csak megbízható jó minőségű. A Marantz úgy került képbe,hogy lehetőségem lenne 160 helyett 100k megvenni újonnan,garanciával. Nem ismerem a 3d lejátszókat,de a Marantz márkát nagyjából igen. Köztudott,hogy nem Tesco színvonal gondoltam egy kérdést megér. Egyébként ha tartósságban sokkal jobb a 30-40k lejátszóktól,feltételezve a jobb anyagminőséget esetleg hosszabb idejű támogatást+megjelenítésben is jobb egy ilyen lejátszó akkor nekem nem kérdés mit fogok venni.Utálom cserélgetni az ilyen dolgaimat,inkább tartósabbat keresek.

(#7530) prmcsk : "Szerintem feleslegesen lő ágyúval, verébre, hacsak nem 2 méteresen tévézik."
Az ágyúzásról csak annyit,hogy 3d full hd,sőt simán blu-ray filmeknél még a hdmi kábel minősége sem elhanyagolható nemhogy egy lejátszóé. Tudom,hogy most a média lejátszó a trendi,de sajnos ebben a szegmensben nincs használható készülék 3d-re reális áron (50-100k).

[ Szerkesztve ]

(#7550) Criton válasza prmcsk (#7535) üzenetére


Criton
veterán

Sziasztok!

Tegnap szereztem be egy ilyen készüléket én is. 560B.
A torrent letöltés hogyan megy? Valamint ha a böngészőbe megnyitom az oldalt, ahonnan a torrentet akarom letölteni akkor nem csinál semmit sem.
Valamint a böngésző nyelvét nem lehet állítani? Mert nálam Kínai, és a magyar oldalak is elég furán jönnek be. Valamint a begépelés borzalmas, ha egy betűt akarok, akkor az adott számot megnyomom és egy legördülő lista jön ahonnan a kívánt betűt szeretném, erre nincs valami, vagy van valami jobb Firmware ?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.