Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) jpeetr válasza GLOCK34 (#7345) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Mivel látom, hogy kb a 60-65ezres kategóriában van a samsung, én még azért megnéznék a helyedben mondjuk egy Onkyo BD SP 309-et, és mondjuk drágább de nem vészesen a Harman Kardon BDT-30.
Biztos vagyok benne, hogy képminőség terén alul maradna a Samsung.
Amúgy úgy sem fogod megúszni (ha tényleg a legjobbat akarod a Te szemednek), hogy megnézd őket élőben milyen képük van :)

(#7352) GLOCK34 válasza madgie (#7347) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Nekem is bejött. Élőben is jól néz ki. :K

(#7351) jpeetr : Az a gond,hogy Debrecenben körberöhögnek,ha ilyesmi cuccot kérek. Ha szerencsém van a MM tart valami jófajta lejátszót,legalább tényleg megnézni a képet. Megvenni biztos nem ott fogom,mert a tv is 55k plusszal lett volna mint márkakereskedőnél.

(#7353) Rick4 válasza jpeetr (#7350) üzenetére


Rick4
félisten

Nem foglalkoztam még az ár részével, mivel nem tudom, egyáltalán kell-e a HDMI-s erősítő. Csak fekete lehet ezt már tudom. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7354) jpeetr válasza GLOCK34 (#7352) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Nem hiszem, hogy az MM a kommersz márkákon kívül tartana mást is.
Szerintem ha ilyen kategóriában gondolkodsz, akkor muszáj leszel felmenni pestre valami demózásra.
Rendelhetsz specifikációk alapján netről is, vagy megveheted az MM-ben látott legjobbat máshonnan, de szerintem nézz meg highend márkákat (Nad, Onkyo, Marantz).
Hidd el, megéri felutazni, akkor tuti, hogy a legtöbbet kihozod a pénzedből. Legalábbis amiket írtál, az alapján ezt szeretnéd.

(#7355) jpeetr válasza Rick4 (#7353) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Mondjuk egy ilyen? Yamaha RX-V371
Újonnan se túl drága, tud mindenféle hangot, 5.1, 2 koax, 2optikai, 4hdmi bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#7356) GLOCK34 válasza jpeetr (#7354) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Mennék én kézzel-lábbal,de nemrég volt medencetörésem így nem tudom vállalni az utat még vagy 3 hétig. A MM azért lett volna jó mert nem messze lakom tőle,odáig "elszaladnék". :DDD Filmezni pedig most lenne időm.

(#7357) junkpod válasza GLOCK34 (#7345) üzenetére


junkpod
nagyúr

hangilag is teljesen rendben vagy:)
a lejátszó amit néztél azon kívül, hogy szép és samu, semmit nem mond. De azt írja, hogy mkv-t játszik (gondolom usb-ről is, nem csak lemezről) akkor annyira rossz nem lehet. Annak járj utána, hogy mkv esetén is megy-e az 1080p/24p lejátszás. ha igen akkor OK.
Ha BD-ISO-t töltesz az többnyire 1:1 eredeti, lemezre kiírva menni kell, de usb-ről is.
Keress olyan fórumot ahol csak ezzel a lejátszó típussal foglalkoznak.
itt: http://forum.mpeg4-players.info/index.php?s=beae3c6d36148de51cd7fde2829b9ee1&showforum=21
vagy itt: http://forum.mpeg4-players.info/index.php?s=beae3c6d36148de51cd7fde2829b9ee1&showforum=31

(#7349) Rick4
írtam már neked, hogy optikain max DTS/DD 5.1 mfér ki, HD hangok csak külön csatornánkéntin (ilyen nincs a lejátszók többségén) vagy hdmi-n férnek ki.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#7358) junkpod válasza jpeetr (#7355) üzenetére


junkpod
nagyúr

nem drága, de legalább csúnya :DD

Box's don't touch!

(#7359) Rick4 válasza jpeetr (#7355) üzenetére


Rick4
félisten

Jónak tűnik..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7360) jpeetr válasza junkpod (#7358) üzenetére


jpeetr
aktív tag

kinek a pap... :)
egyébként nekem kifejezetten tetszik.. bár tény, hogy egy HK szebb, de drágább is.

(#7361) madgie válasza junkpod (#7358) üzenetére


madgie
titán

Nekem tetszik, azért is vettem ilyet :P
A dimming funkciója meg tök jó, nem világítja be a fél szobát a kijelzője. Persze gyanítom, hogy a hasonló árú újabb cuccok ugyanígy tudják, csak nekem volt újdonság, de például a Popcorn Hour-nál is nagyon tetszett az, hogy nem hivalkodó böszme ledekkel operál. Azóta a tévém ki-bekapcs LED-je is szigszalaggal lett dimmelve, sokkal szolidabb így :))

(#7362) jpeetr válasza GLOCK34 (#7356) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Kapásból találtam 2 házimozi bemutatótermet, amik forgalmazzák ezeket a márkákat is.
már csak oda kell telefonálni mik vannak nekik, amiket meg is lehet nézni :)

Alfa AV Kft.
4025 Debrecen, Hatvan u. 53.
Telefon: (70)9418-131
E-mail: info@alfaav.hu

P.S. Audio Bt.
4029 Debrecen, Pacsirta u.68.
Telefon: (52)433-680
E-mail: psaudio@acoustic.hu

[ Szerkesztve ]

(#7363) junkpod válasza jpeetr (#7360) üzenetére


junkpod
nagyúr

igen szebb :K

Box's don't touch!

(#7364) dh66e


dh66e
veterán

Gondoltam tegnap hogy nem offolok itt mert nem ide való téma erre ma egész nap erről megy a diskurzus. :) Kerestem rá topicot találtam is,de az éppen agyhalottat játszik.[link]
Valaki esetleg innen megszánna egy válasszal azt megköszönöm. :R

(#7365) Rick4 válasza dh66e (#7364) üzenetére


Rick4
félisten

Nem off a téma, hiszen pont az a lényeg, hogy melyik készüléken hogy megy ki a hang és azt mivel lehet megszólaltatni... Én is nézegetem még a cuccokat....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7366) dh66e válasza Rick4 (#7365) üzenetére


dh66e
veterán

Ebben igazad van,de ha már erősítőről beszélünk meg házimozirendszerről az már necces.Mindegy is a lényeg hogy tud e valaki mondani lehetőségeket belépőszinten.

(#7367) jpeetr válasza dh66e (#7364) üzenetére


jpeetr
aktív tag

(#7368) dh66e válasza jpeetr (#7367) üzenetére


dh66e
veterán

Hiszed vagy sem elolvastam,de írtam is.Lehet ciki,de nekem a legolcsóbb is megfelelne,de ha ez a legolcsóbb megoldás akkor jaj nekem mert többet kell gyűjtenem mint gondoltam volna.Természetesen köszönöm az emlékeztetőt. :)

(#7369) jpeetr válasza dh66e (#7368) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Jelentősen olcsóbban ennél szerintem csak használtan találsz.

(#7370) dh66e válasza jpeetr (#7369) üzenetére


dh66e
veterán

Még az is opció,mert a régi rendszer hangfalait is jó lenne felhasználni,de ha nem tudom megoldani akkor csak használt marad meg hozzá egy szett hangfal de az már félek sok lenne.Nyárig akarom összeszedni rá a morzsát. :) Gondoltam naivan hogy egy ilyen erősítő belépőszinten olcsóbb,de ha nem hát nem.Köszönöm.

(#7371) Dorian válasza dh66e (#7370) üzenetére


Dorian
félisten

A helyzet az, hogy csoda, hogy ilyen kevés pénzből ki tudnak hozni egy komplett, működő mozierősítőt, annyi minden kell bele.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7372) Raijin


Raijin
tag

Sziasztok.

Konkrét megoldást keresek az alábbi feladatok ellátására:

-lan-on keresztül (smb) 1080p lejátszása a lehető legtöbb formátum és felírat támogatásával
-hdmi kimenet
-optikai kimenet

egyéb követelménynek nem kell megfelelnie.(Nem kell hdd, wifi, torrent, youtube, stb)
Ha rendelkezel egy ilyen készülékkel kérlek írd meg a típusát és a véleményed, tapasztalatod.
Köszönöm. :R

By.

Live long and prosper.

(#7373) szucsinka válasza Raijin (#7372) üzenetére


szucsinka
őstag

mennyi pénzed van?:.....rá?

nekem asus mini plus-om van tök jól csinálja a dolgát ;)

[ Szerkesztve ]

(#7374) Raijin válasza szucsinka (#7373) üzenetére


Raijin
tag

50.000-ig mit tudsz ajánlani ?

Live long and prosper.

(#7375) Rick4 válasza Raijin (#7372) üzenetére


Rick4
félisten

Himedia 560B-t vettem 3 napja, ezeket tudja rendben. 25 rugó a speedshopban.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7376) morgomedve


morgomedve
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem egy tök alap lejátszót Emtec Movie Cube N150H.
Alapvetően tv tunernek használnám egy projektor előtt, plusz egy külső vinyo menne rá.
A kérdésem:
Ha a kábeltévé koax dugóját rákötöm, a projektorhoz pedig hdmi menne akkor lesz kép?
A hang scarton keresztül menne a házimozimhoz, mivel azon nincs digitális bemenet.

(#7377) Raijin válasza Rick4 (#7375) üzenetére


Raijin
tag

Köszönöm, megnézem.
Tapasztaltál eddig valamit ami nem tetszett ?

Live long and prosper.

(#7378) Rick4 válasza Raijin (#7377) üzenetére


Rick4
félisten

A leírások szerint a beépített torrent webes felületén látnom kellene milyen fájlok jönnek és hogy állnak. Ezt nem látom 3 gépen és egy androidos telón sem, több fw-rel sem. Egyébként a hálóban venus néven fut, pár katt a vinyó mappáira, és mehet a film a gépen is, halk, gyors, és ennyiért viccesen olcsó, 6 ezres egy 3.5"-es külső ház.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7379) kisgyerek85 válasza Raijin (#7374) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Olyan ertekig eleg nagy valasztek van. Wd tv live streaming, Dune 101, Popcorn v8. Csak az ismertebbek. Halozatrol lejatszva ezekkel biztos nem lesz bajod.

(#7380) Raijin válasza Rick4 (#7378) üzenetére


Raijin
tag

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod. Én csak média lejátszónak használnám, hogy a szomszéd szobában lévő PC-ről lejátssza a filmeket, zenéket, képeket.

Live long and prosper.

(#7381) balisz


balisz
senior tag

Sziasztok!
Kinéztem két lejátszót: Popcorn Hour Probox v8 és Dune hd tv-10. Melyik a jobb, és ilyen árkategóriában van ezeknél esetleg jobb?

(#7382) Rick4 válasza Raijin (#7380) üzenetére


Rick4
félisten

Jaa, az megy gond nélkül, de mellette az az előnye, hogy a belső vinyón lehet bármi, azt egyszerre több gépről is el lehet érni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7383) pkaresz válasza balisz (#7381) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia .

Nekem Popbox V8 van, eddíg még lejátszott mindent.
Hálozatról akadás nélkűl megy, eddíg "csak" az ISO fájlban lévő felirattal volt gondom.
Javítják, én maximálisan meg vagyok elégedve vele.
A távirányító világítós ami esti mozinál szuper.
Még nem fagyott le egyszer sem.
Csak ajánlani tudom.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#7384) Keksz válasza Tomika1981 (#7323) üzenetére


Keksz
senior tag

Már volt szervizben. Még futjuk a "köröket" hogy mi legyen vele.

(#7385) Balázzs


Balázzs
senior tag

Mennyire kezdetleges vagy éppen ellenkezőleg használható a média lejátszók web böngészője? Ha már kikerül a nappaliból a pc, gondoltam lehessen böngészni a tv-n, időjárás, facebook, e-mail stb. böngészése.

Dune-ben van, de nem tudom milyen lehet, popcorn-ba lehet applikációkat telepíteni, viszont nincsen kimondott böngésző, xtreamer-ben ott a mobil böngésző, de nem tűnik valami gyorsnak.

Szerintetek?

(#7386) g@bo válasza balisz (#7381) üzenetére


g@bo
nagyúr

popcor v8 baba, csak drága.

de miért jobb a dune 101 mint a wdtv live streamer?

(#7387) need


need
addikt

Sziasztok..

Lassanként nyugdíjaznom kellene a wd live lejátszómat..
tehát keresem ennek az utódját..!

Filmeket csak hálózaton nézek Nas-ról és mindenképpen olyan lejátszó kellene ami kellően gyors a hálózaton..csak 720 és 1080 filmeket nézek..

nézegettem ezt a Dune HD TV-301 de nem derült ki hogy mikor jelenik meg.. ill.
hogy lehet-e már kapni ill. mennyiért..?!!??

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#7388) Budabuda


Budabuda
csendes tag

Sziasztok,

Milyen médialejátszót javasoltok úgy kb. 30e Ft körüli áron? Szeretném természetesen, hogy minden létező formátumot lejátszon, köztük legfontosabb a
- VIDEO_TS
- ISO
- mindenféle mkv,
- mpeg...
- esetleg FLAC, - elképzelhető?

...és amennyiben van lehetőség vmi vez. nélküli kapcs. a laptoppal. Nagyok az igények, vagy vannak választások? Érdekelne még, hogy a formátumok nagy száma mellett a lejátszó kivételes képi minőségben adja le a kívánt file-okat. Nem tudom, hogy ez a két igény összeegyeztethető-e... Dune, Asus, Popcorn?

Jah, és még kiváncsi lennék, hogy mennyire jellemző ill. fordulhat elő, mint a korábbi külső vinyóknál, hogy elszállnak a HDD-k, vagy itt már ez a probléma ki van küszöbölve?

Előre is hálás köszönet mindennemű tanácsért!

[ Szerkesztve ]

(#7389) rihi1 válasza Budabuda (#7388) üzenetére


rihi1
tag

én ezzel szemezek.
jókat írnak róla.

(#7390) kisgyerek85 válasza need (#7387) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ha NAS-ról megy minden akkor miért nem veszed meg a Dune 101-et?

Itt össze van hasonlítva a kettő.

(#7391) Rick4


Rick4
félisten

Ez a cikk sok infót jelent szerintem mindenki számára, így sokkal könnyebb dönteni: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7392) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Az aprón árulnak egy Dune HD Base 3-at, ha valaki nem fél a használttól annyiért (sztem) jó vétel.

(#7393) need válasza kisgyerek85 (#7390) üzenetére


need
addikt

a 301 nél ha jól láttam 100/1000 hálózati csati van... és fontos még az optikai kimenet...
ezért döntöttem mellette...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#7394) kisgyerek85 válasza need (#7393) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Úgy már érthető. Én is azt a dune-t vettem volna meg ha optikai van rajta. A tesóra meg nem bírtam várni :)

Viszont a Wd TV Live-d miben lassú? Menüje? Vagy beszaggatnak azon a magas bitrátás videók?
Én az Asus R1 lejátszómat csak azért váltottam le, mert kikészített az, hogy hálózaton nézve akad egy pár jelenet a filmekbe.

(#7395) #75912448 válasza need (#7393) üzenetére


#75912448
törölt tag

Május környékén jelenik meg.

(#7396) need válasza kisgyerek85 (#7394) üzenetére


need
addikt

hiába van egy viszonylagosan gyors routerem.."engenius 9850" mindenhol cat 6 kábelem..
normális nas-om amire egyébként minden gond nélkül lehet másolni 55-60 m/sec
a leggyengébb lánc szem a wd.. több okból is..!
magas bitrátás filmeket már nem bírja.. nagyon gyöszös..szenved a dvd menüs filmekkel kb 5 perc mire elindul de közbe legalább 2x kikapcsol.. ha most azt mondod hogy cseréljem a firmet akkor erre azt mondom hogy az ucsó hivatalos van rajta..!
24p támogatás hiánya..volt olyan firm ami támogatta a következő cserénél már nem volt benne..még egy ilyen hülyéket..! :O
van bizonyos kódolású m2ts files amitől szó szerint kimered.. ilyenkor várni kell vagy 10 percet kihúzva és utána tér magához..!
Mostanában 2 olyan mkv-be is bele futottam amiket újra kellett muxolni..nagy öröm ide oda másolgatni 10 gigát..először le kell szednem a nasról majd a gépen muxolni majd vissza a nasra.. és csak utána lehet nézni..
azt hiszem kb. ennyi csak a gond.. ;]

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#7397) erdoke válasza need (#7396) üzenetére


erdoke
titán

Ez a legújabb WD Live? Inkább úgy hangzik, mint a legelső, mert a középsővel se nagyon vannak ilyen gondok. Nekem a Live Hub nem csak a magasabb bitrátájú mkv-kkal boldogul, de a BD25-ökkel sincs gondja. A 24p valóban ugrál úgy 40 mp-enként, de a legtöbb mozifilm 23,976-os, az pedig hibátlanul (és 50-60-ról automatikusan váltogatva) megy.

A legjobb aláírás a héten

(#7398) kisgyerek85 válasza erdoke (#7397) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

WD TV gen 1
WD TV gen 2

WD TV Live (innentől már ethernet portots)
WD TV Live hub
WD TV live streaming

Én ezekről tudok. Vagy a WD TV Live-nak vannak több változatai? Én nem gondoltam volna, hogy ennyi hibája van a sima Live-nak.

[ Szerkesztve ]

(#7399) tobias40


tobias40
veterán

Kicsit off :B
Tud vki arra megoldást hogyan kell a könyvtárak illetve file-k fölösleges karaktereit levágni?
Tehát hogy csak a "lényeg"legyen ott a filmcím és max a felbontás és a dátum.
Egyesével tudom hogy kell de az túl sokáig tartana,csoportos szerkesztés kellene ha van ilyen! :Y

Azért kellene mert íhogyan letöltöm a filmeket sok "fölösleges" beírás van a könyvtár és a file nevében,emiatt elég gyengén talál hozzá leírást és borítót a popi a210-em! :F

Üdv!

(#7400) Multibit válasza tobias40 (#7399) üzenetére


Multibit
veterán

Külső, vagy belső vinyóról van szó? Milyen fájlrendszer van rajta?
A TotalCommanderban van csoportos átnevezés funkció. Jól használható.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.