Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Imdre válasza erdoke (#7650) üzenetére


Imdre
aktív tag

Igen, egyik hiba nálam is az, ami kiverte a biztit. A beépített eleve pulldown 50 Hz-en ketyeg, de ha külső ezközről játszok le, akkor meg a specifikációval ellentétben nem tud natívan 24p-t. Erre a samsung válasza: használjam a beépített lejátszót, mert azon nem akadnak a 24p-s filmek :W

(#7652) Jim74 válasza Imdre (#7649) üzenetére


Jim74
nagyúr

USB-ről nincs semmi gond, folyamatosan játszik gyakorlatilag mindent. A gond ott kezdődik, ha a PC-n tárolt tartalmat (mkv) akarom vele lejátszatni LAN-on keresztül. Úgy néz ki, mintha tök jól lejátszaná, de közben néha-néha megakad.... Ilyenkor a hang is kihagy egy pillanatra.... DivX-nél nem tapasztaltam ilyen gondot.
25-30k-t hajlandó vagyok médialejátszóra áldozni (talán még kicsit többet is), ha tutira menni fog hibátlanul, de feleslegesen nem ruháznék be....

Ez a NFS, SMB protokoll sajnos nekem nem mond semmit :(

[ Szerkesztve ]

(#7653) Rick4 válasza Jim74 (#7652) üzenetére


Rick4
félisten

Mit is mondtál, Gbit-es hálód van?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7654) Jim74 válasza Rick4 (#7653) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen. Csak a TV az, ami szerintem 10/100-as. Gigabites routert kellett vennem, mert az 50/5-ös net már sok volt a WRT54GL-nek.

(#7655) Imdre válasza Jim74 (#7652) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ha USB-ről megy ugyanaz, akkor szerintem megvan a hiba oka. Szerintem ha nem is csak emiatt, de érdemesebb lejátszóra váltani. Hosszabb távon is többet fog nyújtani, mint a tv lejátszója. Szerintem akad több ajánlott kategória ebben az árban, amit írtál. Talán ajánlanak itt is. De ha fontos, hogy kifogástalanul vigye a nagy adatsebességű anyagokat hálón, akkor nézz utána különböző teszteknek. Kevés az ebből a szempontból jól teljesítő lejátszó

(#7656) Jim74 válasza Imdre (#7655) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tehát akkor, nem a hálózattal van a probléma, hanem a TV beépített médialejátszójával?

Van esetleg valami konkrét típus, modell, amivel nem fogok sz*vni, mint a torkosborz? :DDD

Az sem hátrány, ha lehet rá HDD-t kötni, amire tudok hálózaton keresztül adatot másolni. :B

(#7657) Imdre válasza Jim74 (#7656) üzenetére


Imdre
aktív tag

Inkább azt mondanám, hogy a DLNA a gyenge pont - különösen, hogy gigabites a routered. De én ezt sosem használtam, így nem vagyok benne biztos. Lehet korábban írtad, de még mindig nem tudom, hogy milyen tv-d van. A hálózat szerintem rendben van, de ha van másik gép akkor ezt le tudod ellenőrizni.
Itt dícsérik többen is bizonyos egreat és himedia modelleket. Én nem ajánlanék olyan lejátszót, aminél nem ismerem hogy mit teljesít hálózaton, így nem is teszem. Ha a 101-es dune jobban teljesítene hálózaton, akkor ajánlanám, az új wd live-al egyetemben. Azonban izmosabb 1080p esetén én kevésnek tartom őket. Talán a popbox, ha megcsinálják a firmet. Mikor az volt, akkor ott is mentek a 60+ mbps anyagok. De az magasabb árkategória és nincs nmt telepítési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#7658) DjKoxi válasza Jim74 (#7656) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nincs a közeledben valaki, aki elvinné hozzád a médialejátszóját és akkor ki tudnád próbálni?

Imdre : Nem válaszolnak a popcorn fórumon, sem Martin sem Yoda. Írtam privit is nekik.

(#7659) Imdre válasza DjKoxi (#7658) üzenetére


Imdre
aktív tag

Yoda lehet el van havazva, Martin meg dolgozik. Biztosan fognak válaszolni. Hívni próbáltad Yodát? Egyébként mire jutottatok, sikerült tesztelnetek?

(#7660) Jim74 válasza DjKoxi (#7658) üzenetére


Jim74
nagyúr

Esetleg egy ASUS HDP-R1-et tudok szerezni kölcsönbe.

(#7657) Imdre: Mit értesz pontosan az alatt, hogy a DLNA a gyenge pont? A PC-re telepített Allshare programot, vagy a TV-t (Samsung PS51D550), vagy a routert?

Kicsit homályos folt számomra ez a DLNA még. :B

[ Szerkesztve ]

(#7661) madgie válasza DjKoxi (#7658) üzenetére


madgie
titán

Küldtem egy privit!

(#7662) DjKoxi válasza Imdre (#7659) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Még nem, elvileg mindjárt indulok Madgie-hoz.
Van amelyik filmet viszi, van amelyikkel szaggat, de lassan tölti be nagyon a BD-ISO-t.

(#7663) Imdre válasza Jim74 (#7660) üzenetére


Imdre
aktív tag

Igen, az allshare-re gondolok. Elég gyenge egy valami, többek között ezért sem használom. A legkevesebb erőforrás igénye egyébként az NFS-nek van, így én inkább azt preferálom.
Az mindenépp jó ötlet, hogy kibróbálni egy médialejátszót.

(#7664) Jim74 válasza Imdre (#7663) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez az NFS micsoda? :B
Program, vagy valami beállítás?

(#7665) Imdre válasza DjKoxi (#7662) üzenetére


Imdre
aktív tag

Akkor nem is kérdezem, hogy melyik szervíz van közelebb hozzád, mert Madgie írta, hogy mindkettő messzire van hozzá.
De mindenképpen próbáljátok ki, szerintem hardveres a hiba.

(#7666) Imdre válasza Jim74 (#7664) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ez tulajdonképpen egy szabványosított protokoll távoli gépeken lévő adatok elérésére hálózaton keresztül.

(#7667) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Van valakinek Realtek 1185 procis médialejátszója ami tud rar-t is kicsomagolni?
Egyébként ez a proci miféle architektúra? Tud róla valaki valami hasznosat?

(#7668) Jim74 válasza Imdre (#7666) üzenetére


Jim74
nagyúr

És ezt hol kell beállítani, vagy melyik eszköznek kell tudnia?

(#7669) pp86


pp86
csendes tag

Sziasztok, nem tudom jó helyen járok e de hátha tudtok segíteni.

Egy ismerősöm kért meg hogy kérdezzem már meg milyen hangszórót lenne érdemes vennie ami ilyen iphone dokkolós. Ami lényeges lenne:

- Ilyen doboz alakú legyen (vagyis nem olyan nagy, ilyen 1 méteres álló nem jó)
- iPhone 3/4 kompatibilis legyen
- Max keret 100-120 ezer (külföldi oldalakról való rendelés nem jó, csak magyarországi)

Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#7670) erdoke válasza pp86 (#7669) üzenetére


erdoke
titán

Inkább az iPhone 4 témájában kellene érdeklődni, mert nem médialejátszót keres az ismerősöd.
Mindazonáltal nekem ez jön be a legjobban:

A legjobb aláírás a héten

(#7671) Rick4 válasza Jim74 (#7664) üzenetére


Rick4
félisten

Olyan hálózati kapcsolat, mint pl a Samba, ezen keresztül látom a pc-n hálózati meghajtóként a médialejátszót, tudok rá másolni, onnan filmlejátszást indítani a fájlra kattintással, vagy akár a torrent programom is odfa tölti le rögtön a "másort".

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7672) Jim74 válasza Rick4 (#7671) üzenetére


Jim74
nagyúr

És ezt pontosan hogyan kell beállítani, telepíteni, ilyesmi? Vagy most már hagyjalak békén? :DDD
Ha esetleg mégis belefognál az elmagyarázásba, figyelmeztetlek, hogy a Samba-ról nekem gyermekkorom csokoládéja és a tánc jut eszembe :DDD

(#7673) Rick4 válasza Jim74 (#7672) üzenetére


Rick4
félisten

A win7-tel csinálsz egy hálózati megosztást, itt bekapcsolod a "samba és BT " be, samba login ki, és ennyi, látod a hálózatban a készüléket és ennyi.
Pl nálam itt látszik Venus néven.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7674) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Itt is szeretnék köszönetet mondani Madgie fórumtársnak a lehetőségért, és a segítőkészségéért :R :R
Elvittem hozzá az A-210-hez a vinyót, ott nem szaggatott egyik film sem. A beolvasási sebesség hasonlóan lassú volt.Visszajöttünk hozzám, és meglepő módon a c-200 nem produkálta a hibát.
Lehet a melegedés okozta a gondot, ezért a jövőben szerelek bele egy ventillátort.

(#7675) Jim74 válasza Rick4 (#7673) üzenetére


Jim74
nagyúr

Na ez nekem így kínai :F :B

[ Szerkesztve ]

(#7676) Rick4 válasza Jim74 (#7675) üzenetére


Rick4
félisten

Addig örülj, míg nem merülsz belel.. :D A lényeg, hogy a hálón látod a vinyót, tudsz rápakolni, lejátszani róla.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7677) madgie válasza DjKoxi (#7674) üzenetére


madgie
titán

Ó, nincs mit :) Kis fűszer a nap végére, hogy kétszer fagyott az A-210, mióta hazaértem :D

Valószínűleg a Torrente 2 okozza a galibát, így utólag is mindig attól nyekken meg... ki tudja, milyen kódolás.

(#7678) Jim74 válasza Rick4 (#7676) üzenetére


Jim74
nagyúr

De ehhez előbb meg kell vennem a médialejátszót és rákötni valami HDD-t, ugye? :DDD

És Neked milyen lejátszód is van?

[ Szerkesztve ]

(#7679) Imdre válasza DjKoxi (#7674) üzenetére


Imdre
aktív tag

Na ennek örülök. Viszont ha melegedés miatt van a gond az sem okés. Mivel nem használsz belső merevlemezt, torrent se fut, ezért nincs miért melegedjen. Ráadásul a C-200 fizikailag is nagyobb az A-210-nél.
Esetleg nem másoltátok az ominózus fájlokat egy másik merevlemezre, és próbáltátok ki azzal?

(#7680) Rick4 válasza Jim74 (#7678) üzenetére


Rick4
félisten

Himedia 560B-m van, de ez az összes hálózatos cuccal így megy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7681) Toobee válasza madgie (#7677) üzenetére


Toobee
veterán

Ha az "enkoros" szinkronos hd, akkor egreat s800 is akadozva vitte csak, a kozepe fele meg teljesen behalt tole.

https://barbieripnk.hu/

(#7682) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,
belépő kategóriában van valami ami jobb a Hyundai Mbox L110-nél?
Ebben az árkategóriában láttam az Asus O!Play HDP-R1 HD-t is, igaz annak még nem olvastam utána (egyelőre az Mbox L110 szimpatikusnak tűnik).

(#7683) dh66e válasza Toobee (#7681) üzenetére


dh66e
veterán

Melyik nálatok a problémás? Most akarom leszedni a 2-ik meg a harmadik részt is.Priviben ha elküldenéd akkor rálesek.
Egyébként érdekesek ezek a különböző kódolási technikák nemrég szedtem le egy filmet ami simán ment a régi wdg2-en,de asus oplay meg sidewinder tulajok panaszkodtak hogy náluk nem jól játssza le a filmet.

(#7684) Toobee válasza dh66e (#7683) üzenetére


Toobee
veterán

Ha hazaertem, akkor dobok privatot. Egyebkent a Torrente 2 es a Kalandfergek avi valtozatanak szaggatasa miatt kellett eltavolitanom a haztol :D

https://barbieripnk.hu/

(#7685) Dorian válasza dh66e (#7683) üzenetére


Dorian
félisten

Torrente 2 HD változata (bithumenes) nálam gond nélkül fut. (Bár valószínűleg nem sokáig: tele a vinyóm és elsők közt fogom ezt kiselejtezni)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7686) kutyás01 válasza Jim74 (#7606) üzenetére


kutyás01
csendes tag

LG DP1Ba Tecsoban 12.500 Ft.Tuti kis készülék.

(#7687) Jim74 válasza kutyás01 (#7686) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Melyikben láttad ennyiért?

(#7688) Met válasza kutyás01 (#7686) üzenetére


Met
nagyúr

Ez jobb mint az Egreat EG-R6C?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7689) tobias40


tobias40
veterán

Popi A-210hez milyen progit használjak mp3 és flac médiák lejátszására úgy,hogy ami van egy könyvtárban zene azt egymás után le játsza, netalán id3 tag-t is ismeri...
Meg kiírja az előadót szám címét,esetleg borítót rak mellé stb..
Zene lejátszás közben képernyő kímélőt tus vmelyik?

Illetve ti mivel hallgattok média lejátszón zenéket? :Y

[ Szerkesztve ]

(#7690) madgie válasza tobias40 (#7689) üzenetére


madgie
titán

Ha Play-jel indítod, nem OK-val, akkor sorban játssza őket.

(#7691) Jim74


Jim74
nagyúr

Azt hiszem kezd összeállni, hogy milyen elvárásokkal vásárolnék médialejátszót:

- hálózatos legyen, lehetőleg gigabites LAN-nal (hálózaton keresztüli mkv lejátszás és adatfeltöltés miatt)
- HDMI legyen rajt (gondolom ez alap)
- kezelje a Dolby digital, stb sokcsatornás hangokat (HDMI-n küldje ki az erősítő felé)
- lehessen rá (vagy bele) HDD-t kötni, amire tudok PC-ről LAN-on keresztül másolni. Az is megoldás, hogy külső USB tárat kezel. A hangsúly a PC-ről hálózaton keresztüli adatáttöltésen van.
- ja és ne legyen horror ára :DDD

Fenti paraméterekkel tudnátok néhány készüléket ajánlani?
Előre is köszönöm a segítséget :R .

(#7692) vlevi válasza Jim74 (#7691) üzenetére


vlevi
nagyúr

A csigabites LAN-on bukik meg a dolog. A lejátszókban lévő chip általában nem erre lett tervezve, emiatt hiába van gigabites hálókártya, a proci (és a többi körülötte lévő hardverelem) nem fogja bírni. Vagy pedig olyan ára van, hogy elszédülsz :O

(#7693) tobias40 válasza madgie (#7690) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor nem kell külön lejátszó bele?
És ha az egész meghajtót akarom vele beszkenneltetni,az is megy?
Nekem elég gagyinak tünik a sajátja...

Üdv!

(#7694) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy van-e olyan médialejátszó - és ha igen, akkor melyik -, amelyik egy filmhez megjeleníti a posztert és a film adatait a film mappájában lévő nfo fájlból, úgy mint pl. az xbmc.
Köszi a segítséget...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#7695) tobias40 válasza vlevi (#7692) üzenetére


tobias40
veterán

Popi A210 tudja a gigabitet,de sztem csak használtan lehet most venni.
Igaz én is így vettem és nagyon meg vagyok vele elégedve! :C

Sztem neki is megfelelne ez a lejátszó..

Gondolom a Popi C-s sorozata is tudja a gigabitet...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#7696) tobias40 válasza pigster (#7694) üzenetére


tobias40
veterán

Popi A-210 ezt is tudja! :P
Mármint a posztert.

Az info-ból nem olvas ki semmit sztem,de netre kötve rövid leírást odateszi a poszter mellé.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#7697) erdoke válasza pigster (#7694) üzenetére


erdoke
titán

Film címe alapján több típus is képes lekérni ezeket az információkat online adatbázisból, az nfo fájlra nincs szükség.

A legjobb aláírás a héten

(#7698) pigster válasza erdoke (#7697) üzenetére


pigster
senior tag

Én pont nem szeretném, hogy a netről kérje le, mivel az nagyon gyakran pontatlan. Szóval olyan kéne, ami kiolvassa az Ember media manager, Media companion vagy xbmc által készített nfo fájlból a dolgokat

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#7699) madgie válasza tobias40 (#7693) üzenetére


madgie
titán

Jukebox módban (zöld gomb zene esetében) be tudja szkennelni az egész meghajtót, persze ehhez az kell, hogy a Music mappában legyen az összes zenéd. Azt nem tudom, hogy egyben le tudja-e mindet játszani ,gyanítom, hogy nem.

(#7700) vlevi válasza tobias40 (#7695) üzenetére


vlevi
nagyúr

[link]

Itt azt írják, hogy rá van írva a gigabit, de nem működik gigabites sebességgel. Az a része természetes, hogy ahhoz gigabites router is kellene otthonra, de e szerint a fórum beírás szerint 16-17MByte/sec-el megy. Az pedig nem sokkal több, mint az a 13MByte/sec, amit itt írt valaki a WD-ről.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.