Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) bandiras2 válasza Tüzi (#2900) üzenetére


bandiras2
senior tag

Azaz!
Romantikus marhaság, de fertőz mint a pestis. Én is azzal kaptam el.
Túlságosan jól sikerült, a kidolgozás, a környezet, és a story egyszerűen addiktívvá teszi.(eddig 6-8 ismerőst sikerült ezzel beetetni. mind begyöpösödött technokrata, anime rühellő emberke volt, de ez egyszerűen elsöpörte az ellenállásukat.)
Mindössze 12+1 rész, a cselekmény úgy pörög hogy eszméletlen...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2902) VoDaFoNe válasza bandiras2 (#2901) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

mármint az Onegai Teacher?

szerintem aranyos olyan egyszer nézhető kategória. Eddig egyszer láttam de szerintem aranyos :DDD arra hogy elűzze az unalmas perceket arra jó =)) mindenesetre én barátnőmtől kaptam.

valaki dobjon már meg valami jóval is mert televan hentai-al a gépem :B :B valami kéne.. hellsing megvan, elfen lied megvan, kiddy grade megvan, le petit cosette megvan (bár még nem néztem meg) cowboybepop-ot kéne meg szerezni de már láttam azt is, összes full metal panicot is láttam, jigoku shoujo van még de hát.. valami izgi kéne.. Bleach-re gondoltam de marha sok részes.. az NGE (Neon Genesis Evangelion) ammeg' a másik... :(

adjatok valami ötletet.

[ Szerkesztve ]

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#2903) Gergello válasza VoDaFoNe (#2902) üzenetére


Gergello
addikt

Full Metal Alchemist nekem tetszett,ha scifi-cyberpunk érdekel akkor Ghost in the Shell sorozatok, filmek. Nekem még a filmje hátra, mármint FMA-nak van utánna NGE.

(#2904) S-one


S-one
csendes tag

Én nagyon szeretem az animéket. Kár hogy már nincs A+ -om, de lehet, hogy nemsokára lesz. :))

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#2905) bandiras2 válasza S-one (#2904) üzenetére


bandiras2
senior tag

Én is, csak nem mindet:D
Elég válogatós vagyok. Privibe küldök listát.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2906) S-one válasza bandiras2 (#2905) üzenetére


S-one
csendes tag

Hát azért természetesen én se szeretem mindet. Lekinkább a komolyabb és durvább animéket részesítem előnyben. :U

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#2907) Tüzi válasza VoDaFoNe (#2902) üzenetére

NGE ha kell, akkor megvan.
Kávbój bibápp is meglesz szinkronban.
Blood+ jónak ígérkezik, Ergo Proxy (bár végig még nem volt időm megnézni) faxa, Zippang is érdekes, csak nincs hozzá felirat.
Golden Boyt láttad már? :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2908) VoDaFoNe válasza Tüzi (#2907) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

még nem de utána nézek.. de vmikor újra megkéne nézni az elfen-liedet... hajjajj csak tudnám hol van a dvd -.-''

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#2909) Tüzi válasza VoDaFoNe (#2908) üzenetére

a lejátszómban ^^ xD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2910) Tüzi

Ez a Golden Boy, ez totál beszarás. Kegyetlen jól kitalált történet, és megalkotott szereplők. Sose néztem volna meg, ha Bandiras nem ajánlja. Ezt meg kell néznie mindenkinek, aki nem látta :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2911) bandiras2 válasza Tüzi (#2910) üzenetére


bandiras2
senior tag

A többi is jó, amit listáztam, abban nem fogsz csalódni.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2912) Tüzi válasza bandiras2 (#2911) üzenetére

Tudom, éppen töltési fázisban leledzenek :)
Örök hálám a listáért 8)

Egy baj van csak. Mire eljutnék oda, hogy végre be tudnám tenni a másik vinyómat, hogy meglegyen a raid-em, addig biztos, hogy találok valamit, amit most azonnal le kell töltenem. Sose lesz meg a raid :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2913) zsiga667


zsiga667
addikt

Gondolom mindenki tudja hogy most van az Anifest (új nevén Anilouge), és holnap este 7-től lesz a díjkiosztó és zárógála az Uránia dísztermében. [link] Nekem meg van rá két jegyem, de nem tudok elmenni...

Ha valakit érdekel szóljon és odaadom ajándékba. :)

[ Szerkesztve ]

(#2914) sinci válasza VoDaFoNe (#2902) üzenetére


sinci
tag

Claymore, Planet of the Beast King, My Days With Midori, The Girl Who Leapt Through Time... nekem ezek bejöttek, feliratot is találni mindegyikhez. :R

(#2915) Tüzi

The Girl Who Leapt Through Time télleg jó film :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2916) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Golden Boy letöltés alatt =))

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#2917) Gergello


Gergello
addikt

Elkezdtem az Outlaw Start. Teszik, szerintem végig lesz nézve,de első rész alapján nem egy CB.

(#2918) Tüzi

Keresek feliratot a Zipang-hoz, ha valakinek van sikítson pls :)) (de úgy, hogy halljam :D )

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2919) sinci válasza Tüzi (#2918) üzenetére


sinci
tag

Ha minden jól megy az első 4 rész elérhető lesz ma délután, de csak angolul ;)

(#2920) 7 válasza VoDaFoNe (#2916) üzenetére


7
addikt

Az neked meg nem valo... :D

(#2921) zsiga667 válasza sinci (#2919) üzenetére


zsiga667
addikt

Angolul másfél éve elérhető mind a 26 rész... ;)

(#2922) sinci válasza zsiga667 (#2921) üzenetére


sinci
tag

Upsz...akkor ezt benéztem :B , úgylátszik rossz helyen kerestem, pedig csak a jószándék vezérelt elhiheted. :K

(#2923) zsiga667 válasza sinci (#2922) üzenetére


zsiga667
addikt

[link]
Itt minden sorozatnál megtalálod hogy készült-e hozzá fansub, és ha igen meddig van készen. :)

(#2924) VoDaFoNe válasza 7 (#2920) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

az ilyenektől megyek a falnak :DDD :(((

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#2925) S-one


S-one
csendes tag

De jó, nemsoká lesz A+ -om (azaz már Animax, de mind1). Asszem holnaptól. :))

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#2926) Tüzi válasza S-one (#2925) üzenetére

Nekem meg a buzi upc kikototte, es lett helyette 4 uj kepujsag :W :W :W :W :W :W :W

hu de szar japan billentyuvel irni :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2927) Tüzi válasza VoDaFoNe (#2924) üzenetére

Ne hagyd magad :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2928) S-one válasza Tüzi (#2926) üzenetére


S-one
csendes tag

Mégse ma lesz (de az egy tipp volt). Pénteken megkötjük a szerződést, aztán majd lesz valamikor karácsony előtt.

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#2929) Caesarion


Caesarion
aktív tag

... Bleachben vége a fillereknek ichigora épp hátulról ráköszön egy arrancar miközben Nel a lábához bújik, ugyanakkor picit húzzák még az időt Narutoban, elviselve Sai beszólásait lelkiekben készülnek, hogy az Orochimaruhoz beépített ninjával találkozzanak -=affene, fogy a popcorn =- shakugan no shana végre megtanította Yujinak a fuzetsu-t, Law of Uekiben pedig sose találnátok ki hogy ki lett végül az isten ... és még a vizsgaidöszakra van tartalékba bamboo blade-em ill death note moviem :D

Ti hogy "álltok"? :)

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#2930) Gergello válasza Caesarion (#2929) üzenetére


Gergello
addikt

Sz.rul de büszkén. Tized annyi időm nincs animét nézni mint szeretnék :( Outlaw Star felénél amúgy, utánna lesz kis NGE.

(#2931) bandiras2 válasza Gergello (#2930) üzenetére


bandiras2
senior tag

;] Attól majd szépen kikészülsz a végére ;] ;]
Úgy készülj, hogy az EOE ne a vizsgaidőszakra essen, mert 3 napra kiüt téged, és nem leszel képes rendesen tanulni.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2932) Tüzi válasza bandiras2 (#2931) üzenetére

:K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2933) Gergello válasza bandiras2 (#2931) üzenetére


Gergello
addikt

még érettségi előtt elintézem gyorsan :))

(#2934) Tüzi válasza Gergello (#2933) üzenetére

Gyorsan ne! Rágni kell a filmet, nem kicsit...

Ezt most találtam, nagy igazság van benne:
"érdemes megfigyelni a tendenciát:

1. néhány nem japán filmmániás felfedezi az animét
2. a nép nem tudja, mi az az anime
3. a nép azt hiszi, minden anime olyan, mint a pokémon
4. az animét kedvelőket nem értik, megvetik
5. az animét néhány széleskörben bemutatott filmnek hála felfedezi a nép
6. az ellenállók még mindig megvetik és lázonganak, hogy mindenhonnan csak ez folyik
7. mindenhonnan anime folyik :)
8. a trendnek hála megjelenhetnek igazi klasszikusok is érdemüknek megfelelő kiszerelésben

ez a jelen. mi lehet a következő lépés? az anime kitörölhetetlenül bevonul a köztudatba? az emósokkal együtt kivonul a trendből és visszakerül a kultuszkedvelők radarjára?"

:K :C

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2935) zsiga667 válasza Tüzi (#2934) üzenetére


zsiga667
addikt

Én örülnék ha alábbhagyna a mostani nagy anime-hype idehaza. Animax nagyon nem hoz lázba (jórészt középszar sorozatok, kritikán aluli szinkron/flirat, technikai problémák, szánalmas az egész), a hazai kiadású DVD-k szintén borzasztóak (tisztelet a három darab kivételnek, az Akira/GitS/VH:D triónak), moziban így se adnak le szinte semmit , kétévente egy Ghibli és ennyi, meg persze néha vannak próbálkozások pl. Akira, GitS, Miyazaki-napok, Anifest, de egyrészt ezek ritkák, másrészt pl. a Ghibli-vetítéseken annyira gáz volt a minőség hogy azt el nem tudom mondani. Talán annyit róla hogy vettem négy filmre jegyet (2-2/nap), de a második kettőre már vissza se mentem úgy felhúztam magam.
Egy másik fórumon ezt írtam róla:
"Hát, ez is megvolt. A képminőség kritikán aluli (DVD-ről vetítették, kisfelbontású ratyi villogós képű projektorral, az mpeg-artifactok hegyekben álltak mindenfelé, a felirat a DVD-ken szokásos ocsmány VOBsub, stb.), a hangminőség valahol méglejjebb (hangszóró csak elöl, kb. 120%-on hajtva hogy a hátul ülőknek pont jó legyen, iszonyat torzítással a magas hangoknál és szinte nulla mély hanggal), a felirat szerintem gyenge, de azért a szokásos magyar felirat szintet hozta, legalább már ez nem rontott a kevéske megmaradt élvezhetőségen. De legalább japán hang + magyar felirat volt, még egy jó kis angol (neadjisten magyar) szinkronnal elérhették volna hogy az egyik kedvenc filmem kellős közepén felálljak, kimenjek, és addig üssem az illetékes elvtárs fejét amíg a kommandósok le nem vakarnak a véres hullájáról...
Erősen gondolkodom hogy holnap a filmekért vagy a jegyeim áráért menjek-e vissza.
"

Ennyit a nagy anime-láz "előnyeiről"...
Ezzel szemben meg ott van hogy egyrészt a csapból is ez folyik, meg ez a trendy, meg mindenhol kis weeaboo köcsögökbe futok akikre aztán nagyon allergiás vagyok, pláne hogy aki nincs képben "verekedős kínai mese"-ügyben az engem is simán egy kalap alá vesz ezekkel, és még sorolhatnám.
Szóval részemről pusztuljon a fenébe a hazai anime-ipar ha nem tud tisztességes minőséget prezentálni (kicsit szánalmasnak érzem hogy itthon magamnak a netről letöltött DVD9 R2 iso-ból tisztességesebb minőségű DVD5-öt gyártottam mint amit 2-3k-ért árulnak a boltban), jól elleszek a netről szedett fansubjaimmal.

(#2936) Biketrialer válasza zsiga667 (#2935) üzenetére


Biketrialer
csendes tag

Teljes mértékben egyetértek. Azt szoktam még bírni, mikor egy közösségben(ami elég nagy ahhoz, h ne ismerjek mindenkit) előkerül valaki, aki "hűdenagyanimés", aztán mikor rákérdezek, h miket szokott nézni, kiderül, hogy naru- és/vagy bleachtard, valamint szereti az animaxot. Ezeken felül egy japán szót se tud helyesen(még romanji-val sem) leírni, de azért használja őket, mert az milyen jó már.
Inkább legyen kevésbé ismert a japán vizuális kultúra, mint amilyen jelenleg.

(#2937) Gergello válasza zsiga667 (#2935) üzenetére


Gergello
addikt

Én nem igazán vettem észre a hypeot. Animaxom nincs, lenne se nézném, ismerettségi körömből is csak annyit tudnak, hogy japán mese és ezzel el van intézve magyarárhatnék bármit...

(#2938) zsiga667 válasza Gergello (#2937) üzenetére


zsiga667
addikt

Irigyellek. :)

Egyszer menj el egy akármilyen anime-vetítésre moziba, vagy AnimeCon-ra, vagy akár csak iratkozz be egy japán nyelvórára, majd meglátod mennyi idióta van... ;)

(#2939) Gergello válasza zsiga667 (#2938) üzenetére


Gergello
addikt

Ehh, nincs miért. Nem tudok egy jót beszélgetni senkivel sem a témáról. :( Egy Con-ra viszont elnéznék egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#2940) Agostino válasza zsiga667 (#2935) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

"verekedős kínai mese"

Illetőleg jóbarátja a mangafilm...

DVD kiadások külön kategória. Lehet, hogy már emlegetve lett, de a Chihiro szellemország 990-es kiadásán a következők voltak: film + magyar szinkron + japán szinkron. Felirat? Ugyankérem. Néztem egy nagyot, bár aztán meg kellett állapítanom, hogy annyira nem is vészes a magyar szink.

@animecon: nem volt olyan vészes, 10 alatt volt azok száma akiket lelkiismeretfurdalás nélkül feldaraboltam volna.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2941) Tüzi válasza zsiga667 (#2938) üzenetére

Az utolsó két HSZ-edhez:

Én nem tom, "falun" lakom, így sose voltam se animekon-on, se semmilyen néprendezvényen. (Japán tanár a megyében nincs, nemhogy a környékemen)
Animelázat sem érzek a környéken, mivel mindenki hülyének néz a "mesefilmek" iránti csillapíthatatlan éhségem miatt, de igazából hidegen is hagy, hogy ki-mit gondol. Sok ostoba emberre megintcsak nem tudok mit reagálni, aki meghallja, hogy "anime" és (kapásból) Songoku, meg az a (mi az a kártyás bigyó?) izé jut az eszébe. Szóval, pár próbálkozás után feladtam az erőlködést, rájöttem, hogy semmi értelme nincs görcsölni senkivel sem. Amikor a Dájhárd 4, meg a Borath a nagyonjófilm, akkor minek próbáljam megismertetni velük ezt a világot? Magamat jól elszórakoztatom velük, nekem tetszik, és ennyi. Nagyon eltértem a tárgytól, szal vissza...

Ma megjött a csomagom, benne a Szentjánosbogarak Sírja dvdvel, a D a Vámpírvadásszal, meg másik két lemezzel karöltve.
Nagyon jó minőségű dobozban van az előbbi film, szépen megkreált, harmónikus, a dvd is szép, erre panasz nem lehet. Sajnos az álltalad említett filmek dobozát nem láttam még, de ha hasonló ehhez, akkor jó munkát végeztek. Hangra nem tudok mit mondani, mivel tudom, hogy a magyar szinkron világelső (volt), de én amondó vagyok, hogy minden filmet az eredeti hangon kell megnézni. Japán filmekre ez fokozottan igaz.
Szóval most el is megyek, és megnézem a díszdobozos szerzeményem :))

Én nem értem, hogy itthon miért kell ennyit foglalkozni a másik emberrel...

Ja, a kedvenc új beszólás, hogy érezzétek mit élek át nap mint nap :DDD
"Te már attól is megkergülsz, ha piros pöttyöt látsz valahol" Most erre mit mondjak? (ezzel utaltak a Japán zászlóra. Mindezt akkor, amikor éppen szumót néztem tűzó.n.) Igazából, kívűlről nézve mókás a sok csőlátású ember, ahogy győzködnek engem arról, amiről tudom, hogy nins igazuk. :D

mod2: nem esik le, mire gondolsz VH alatt :B

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2942) Caesarion válasza Tüzi (#2941) üzenetére


Caesarion
aktív tag

"mi az a kártyás bigyó?" = vagy a Yu-Gi-o ... vagy passzolom tovább a labdát gyerekek, melyik az amelyik föhöse felzselézett fekete goku hajjal rendelkezik, fehér villám alakú festés van a hajában és szintén kártyázik? mintha apja nyomdokain járna, úgy rémlik

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#2943) S-one


S-one
csendes tag

Jee. Mátol már van A+ -om. :DD Csak nem leszek itthon. Majd felveszem. :U

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#2944) Tüzi válasza Caesarion (#2942) üzenetére

Na. Az az a másik :D
Köszi :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2945) zsiga667 válasza Tüzi (#2941) üzenetére


zsiga667
addikt

A VH : D a másik film amit beszereztél (Vampire Hunter D), véletlenül lett belőle VH:D, elfelejtettem kikapcsolni a smiley-konvertálást. :)

Szerk.: Elsősorban nem is a DVD-k külső megjelenése a problémás, inkább az hogy egyszerűen szar a képminősége a hazai kiadások jelentős részének, a felirat se szokott színvonalas lenni, a magyar szinkron meg sajnos már rég nem az ami volt, pláne ha még pénz sincs rá (márpedig egy ilyen rétegműfaj esetében ritkán vannak nagy költségvetésű kiadások).

Neked is csak azt tudom mondani hogy örülj a szerencsédnek... :)

[ Szerkesztve ]

(#2946) Tüzi

Lelkileg teljesen összeomlasztott a Szentjánosbogarak Sírja. Főleg a legelején a doboz, és a legvégén a mindent megmagyarázó (de addig is sejtetni engedő) befejezés.
3 órája sírok, 2-3 film van, ami ennyire megfogott lelkileg is.
Asszem magamba roskadtam. Nem kicsit :O

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2947) Caesarion válasza Tüzi (#2946) üzenetére


Caesarion
aktív tag

A "szentjánosbogarak sírját" még nem láttam - de megkönnyeztem a School Rumble-t pölö :K. Néha a kacagástól, néha meg ... *sóhaj*

[ Szerkesztve ]

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#2948) Tüzi válasza Caesarion (#2947) üzenetére

Akkor nézd meg. Megéri a pénzét ez a mű (is).

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2949) Gergello


Gergello
addikt

Végeztem a Outlaw Starral. :K Megérte megnézni, kicsit hasonlított a Cowboy Bebopra. Nem véltetlen hisz mindkettőben közreműködött a Sunrise (most nézem, hogy elég sok scifit csináltak).

Nem tudom belefogjak e egyelőre az NGE-ba, ha végzek egy animemmal már az elszomorít egy kicsit. Nem tudom, hogy az NGE végén mi lenne velem? k.o. :O

(#2950) bandiras2 válasza Gergello (#2949) üzenetére


bandiras2
senior tag

Az nem elszomorít, arról szó se lesz. Kitapos belőled mindent, és csak nézel ki a fejedből. K.O.
Aztán megnézed mégegyszer, és újból. Fél év volt hogy nagyjából szabaduljak tőle
spoilerfree ismertető

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.