Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Chandler válasza zsiga667 (#2247) üzenetére


Chandler
senior tag

én már a 6. vagy 7. resznel tartok, nekem nagyon teccik :)

(#2252) zsiga667 válasza busman (#2249) üzenetére


zsiga667
addikt

Hát, nem sok hasonlóság van szerintem, de a Gundam sorozatok is jók, kezdetnek pl. a Gundam SEED.

Chandler: Nem vagyunk egyformák. :)

(#2253) busman válasza zsiga667 (#2252) üzenetére


busman
addikt

Háát igazából gyerekkorom egyik nagy kedvencét a Robotech sorozatot szerzem be mostanában.Utána lehet a Ghost in the shell következik aztán a Gundam...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#2254) zsiga667 válasza busman (#2253) üzenetére


zsiga667
addikt

Ha már Robotech akkor ajánlom a Macross Zero-t. [link]
Rövid, egész jó, és olyan grafikája van hogy leesel a székről. :)

(#2255) busman válasza zsiga667 (#2254) üzenetére


busman
addikt

Azt már beszereztem ;) Most először mindenképpen a Robotech jön.
Emlékszem annak idején valamelyik jugó csatornán néztük...

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#2256) Hellfrost válasza Chandler (#2245) üzenetére


Hellfrost
csendes tag

Mai Hime nagyon jó szerintem, nagyon szép és látványos, a vége felé ahogy alakul a történet az remek, a legnagyobbak közt lehetne a helye, ha nem lenne az utolsó rész második fele. Na azt szerintem cefetül elszúrták. De attól függetlenül érdemes megnézni.

(#2257) Chandler válasza zsiga667 (#2252) üzenetére


Chandler
senior tag

dehogynem ebbe is egyetértünk :DDD :DDD

[Szerkesztve]

(#2258) Chandler válasza Hellfrost (#2256) üzenetére


Chandler
senior tag

majd meglátjuk(om) mi a vége :)

(#2259) ArchElf válasza Chandler (#2250) üzenetére


ArchElf
addikt

2224 hozzászólással ezelött postra reagáltál :)
Az animevilág már kb két éve nem megy (igaz most úgy tűnik, mintha valamit szeretnének kezdeni vele)
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2260) bozont


bozont
veterán

Valaki tud vmit mondani az Animestars magazinról? Bár mág csak az első szám jelent meg, de ha jól tudom újságosnál nemlehet még kapni. Azon gondolkozom hogy előfizetek, de azért jó lenne vmi tapasztalatot hallani róla.

(#2261) busman


busman
addikt

Na megnéztem a Wonderful Days-t ...megint.Valami ilyesmire vágytam.
Macross Zero nekem csalódás volt...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#2262) ArchElf válasza bozont (#2260) üzenetére


ArchElf
addikt

Kérdezd a kiadó srácot, jó fej:
[link]

AE

[Szerkesztve]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2263) Chandler válasza bozont (#2260) üzenetére


Chandler
senior tag

nemtom de sztem itt [link] lehet kapni
es itt pedig elofizetni [link]
en is gondolkozom hogy elofizessek de elobb inkabb veszek egyet megnezem

(#2264) Chandler


Chandler
senior tag

ki ismeri a magic teacher negimát? (mahou sensei negima)
megnéztem 5 részt és vmi nagyon nagyon teccik :)
minden rész egyre jobb :))

(#2265) ArchElf válasza Chandler (#2264) üzenetére


ArchElf
addikt

Az újat vagy a régit nézed? Nekem az az igazság, hogy a régi jobban bejött (talán azért mert az új sokkal ecchibb...) Amúgy az új még ''folyamatban van'', a régiből már jó ideje mind a 26 rész megtalálható fansub verzióban.
Régi: [link]
Új: [link]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2266) ArchElf


ArchElf
addikt

Amúgy, ha nem kifejezetten az ecchi miatt nézed, csekkold le ezt. Nem egyszerű, de nekem bejött:
Mahou Shoujo Tai Alice: [link]
Mágia, boszorkányok - Alíz csodaországban, kicsit másképp...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2267) Huma válasza bozont (#2260) üzenetére


Huma
addikt

Én megrendeltem. Sajnos utánvéttel 1921Ft volt.
Leírom a véleményem a lapról, de hozzáteszem, hogy ez csak a saját véleményem senki se sértődjön meg. Az újságot még nem olvastam el teljesen csak átlapoztam és néhány cikket olvastam el.
Az első ami igazán zavaró számomra az, hogy nem találtam 90%-nál rosszabb értékelést. Az általános is inkább a 95%. Ebből nekem az jött le, hogy a cikkek írói nagyom elfogultak az animékkal szemben. Valamint furcsának találtam azt, hogy a Full metal panic 94% lett a GITS pedig 90%. Három negatívumot soroltak fel a GITS-el szemben.
1: zavaros. Elismerem lehet.
2: rövid. Szintén lehet.
3: Túl brutális harcok. Na ezzel már egyáltalán nem értettem egyet. Szerintem a harcok reálisak amivel lehet, hogy együtt jár a brutalitás hisz ilyen a valóságban is. De ez a realitás például előny a FMP-al szemben.
Amit még furcsának találtam, hogy a fő cikkekben csak a divat animékkel foglalkoznak. GITS, FMP, Vampire Hunter. A következő részt is Inuyashával harangozták be. Gondolom ez azért van, hogy minél többen vegyék meg. De azért a nagyobb ismertetők fele szólhatna egy két kevésbé ismert de ragyogó animéről.
A kisebb cikkekben már foglalkoznak más animékkal is.
Hátul is pl a zenéknél ugyanolyan az értékelés 10/10, 9/10. Asszem ez az összes variáció.
A benne lévő mangát még megemlíteném. Ha ez csak az ’’openingje’’ akkor nem szóltam. De csak két képkockából áll. Két A4-es oldal. Ha nem így folytatódik no problem de ha igen akkor a századik kiadásig várni kell mire öszejön belőle egy sztori.
Az újság ezektől eltekintve viszont jól összerakott és információkban gazdag. Sok érdekes cikk olvasható benne.
Nekem a problémáim főképp csak az értékelésekkel voltak valamint, hogy a fő cikkben az animék mind full ismertek.
Szerintem gondolni kéne azokra is akik inkább csak ezeket az ismertebb animékat látták/hallották és bemutatni legalább egy de inkább kettő kevésbé ismert remekművet. Esetleg írhattak volna egy cikket az animéket körülvevő félreértésekről amivel elősegíthetnék azt, hogy az emberek, szülők ne téves információk alapján ítéljék meg őket.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2268) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok, nem tud valaki a Traveller Yami-hoz (eredeti címén Yami to boushi hon no tabibito) magyar feliratot, vagy legalább angolt?

(#2269) ArchElf válasza Szten Márs (#2268) üzenetére


ArchElf
addikt

Úgy látom csak két csapat csinált hozzá angol fordítást (magyar nem hiszem, hogy lenne).
Sajna mindkettőnek csak IRC címe van, de érdemes esetleg megpróbálni őket:
MnT (eredetileg M-F néven futottak: [link]): [link]
Shounen-Ai (halott csapat, nem biztos, hogy él még az IRC csatorna): [link]
Amúgy neten talán megtalálod még a cuccokat.
Érdemes az alábbi progikat kipróbálni, ha ritka dolgokat keresel: [link]. Ezek közvetlenül az AniDB adatbázisából dolgoznak, és nem utolsósorban a fansub fájlok ed2k linkjei is benne vannak (ha érted mire célzok).
:mod:
Most látom, hogy az AniDB oldalán is elérhetők az ed2k linkek, amennyiben be vagy lépve. Persze a programból az összes fájlra át tudod tolni a hash-t ergyszerre az ed2k kliensbe, míg az oldalról egyesével kell letöltened.

AE

[Szerkesztve]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2270) Chandler válasza ArchElf (#2265) üzenetére


Chandler
senior tag

hát akkor a régit mert mind a 26 rész megvan
nem is tudtam hogy van új... mennyiben más?
ugyanaz csak remake elve vagy mások a történések is? azt olvastam a linken amit irtal hogy mas de mennyiben?

(#2271) Szten Márs válasza ArchElf (#2269) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx a választ, próbálkozom, van egy ráégetett angol feliratos verzióm, de le kéne fordítani egy lánynak, és ha a fordításon kívül még időzíteni is kell, akkor pont karácsonyra leszek kész :( Így is vicces lesz, mert arra kell játszani, hogy a sub felirata eltakarja a ráégetettet, bár ez mplayernél teljesen jól megy.

(#2272) ArchElf válasza Szten Márs (#2271) üzenetére


ArchElf
addikt

Időzítésre talán segítség: [link]
Amúgy én is időzítéssel szenvedek (szenvednék, ha lenne rá időm), és azért ez a cucc sem tökéletes megoldás, de sokkal jobb, mint szemre/hallás után időzíteni. Amúgy hallás után időzítésre is van jó program, de az tényeg csak akkor ha nincs más megoldás (azzal csináltam egy feliratot egy angol rövidfilmhez... egy 30 perces mozi időzítése nekem kb 1 napomba került).
VisualSubSync: [link]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2273) ArchElf


ArchElf
addikt

Az új történetben (gondolom) nem lesz más, mint az előző volt, bár a részek sorrendje (amennyire emlékszem) azért kissé eltér. A szereplők azonosak, bár talán a jellemek/háttér/viselkedés tekintetében vannak különbségek. A legnagyobb különbség a két sorozat között azonban mégis az, hogy az új sorozatban részenként Negi mindig lepaktál valakivel/valakikkel (első részben Asunával), míg a régebbi sorozatban a végéig csupán vele van meg a ''szerződés''...

AE

[Szerkesztve]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2274) bozont


bozont
veterán

Végre elindult a Naruto következő évadja, a Shipuuden, rögtön egy két részes extra változattal. :D Még nem láttam, de állítólag végre visszatérnek a fővonalra, a mangát követve és nagyon ütős, és végre...végre vége a fillereknek is amit már nagyon untam. :DD

Meg a Bleach-ből is kijött jópár új rész amióta a 104-et megnéztem, asszem jó hétvégém lesz. :C

(#2275) ArchElf


ArchElf
addikt

Szerencsére a Naruto és a Bleach fillerek is véget értek végre valahára. Két éve vártunk már erre...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2276) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

Hi!

A gőzösön a Hellsing 13 része 2x van fenn. Tudja vki, hogy mi a külömbség a 2 között? :F
(Csak ezért nem akarok leszedni egy rész az 512-es hozzáférésemmel)
Thx :R

Nyugtával dicsérd a papot.

(#2277) ArchElf válasza EchoNorbi (#2276) üzenetére


ArchElf
addikt

Leszedsz mindkettőből kb 1 MB-ot, beledobod az mplayer-be (www.mplayerhq.org), és rögtön megmondja a felbontást és a hangsávokat. Ha ez segítség...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2278) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Reggelt!

Ma jó korán bejöttem melóhelyre, mert piszkosul el vagyok maradva e-mailekkel, beszámolókkal és gondoltam pótolok egy kicsit míg nyugi van, de persze kómás fejjel tök másfelé barangoltam a neten és találtam egy kis érdekességet. Legalábbis számomra az.
-Ikkitousen Dragon Destiny,
-Jigoku Shoujo Futakomori.
Ez utóbbi már a 10-ik résznél tart. Ennyire pörög a Hell Girl sorozat? Én még a Second Cage-t sem láttam, nem mertem belevágni az első rész után (nekem kicsit vontatott volt).

(#2279) bozont válasza #PeTeY# (#2278) üzenetére


bozont
veterán

Az Ikkitousen Dragon Destiny-re már én is felfigyeltem, de csak most látogattam el a honlapjára, japánul sajnos még nemtudok, de ott vannak a főbb szereplők képekben és némely karakter sztem nagyon hasonlít a Tenjou Tenge vmelyik karakterére. [link]

Hellgirl-t még én sem néztem meg a, de a listámon van, megvárom amíg a 2. sorozat is befejeződik mert ha esetleg annyira jó lesz akkor képes vagyok egyszerre megnézni, és nem akarok várni az újabb részekre. :D
Ja, meg a Futakomori=Second Cage.

(#2280) #PeTeY# válasza bozont (#2279) üzenetére


#PeTeY#
tag

Jaaa, Futakomori=Second Cage! Ezt nem tudtam, kicsit most ég a képem. :B
Akkor viszont módosítok:
''....
Ez utóbbi még csak a 10-ik résznél tart.
...'' :U

Ettől függetlenül az Ikkitousen-nek örülök. Nem volt rossz a Legendary Fighter.:)

(#2281) bozont válasza #PeTeY# (#2280) üzenetére


bozont
veterán

Oh, szóval a Ikkitousen Dragon Destiny-nek van vmi előzménye is?! :Y Na ezt meg én nem tudtam. :DDD Akkor megvan, hogy mit fogok megnézni legközelebb. :C

[Szerkesztve]

(#2282) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

Hi!

Ki látta az X-et és mi a véleménye róla?
Én még csak kb a 16 résznél tartok, de tetszik. Ez a sorozat is egy jó példa miért érdemesebb animét nézni sok holywoodi termék helyett. Nincsenek benne igazi rosszfiúk, mind2 fél álláspontját meg lehet érteni, legalábbis szerintem. Ilyet a sok amerikai cuccban nem látni. (Legalábbis nem sűrűn.)

Nyugtával dicsérd a papot.

(#2283) Agostino


Agostino
addikt

Elvtársak? Rendszerünk kifogyott a Gőzből? : *((((

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2284) Gergello


Gergello
addikt

Nem tudja vki, hogy a Hellsing ova 3. része mikor jön ki?

(#2285) zsiga667 válasza Agostino (#2283) üzenetére


zsiga667
addikt

Hát, kevés a pénz (mert kevés a támogató), ráadásul a sávszél-emelések miatt be kell állítani egy új gépet is mert az eddigi egyedül már nem magyon bírja...

(#2286) bozont


bozont
veterán

A Ikkitousen Dragon Destiny első részéhez nem tud valaki angol feliratot(ha van már)?

(#2287) zsiga667 válasza bozont (#2286) üzenetére


zsiga667
addikt

Még csak RAW van.

(#2288) Agostino válasza zsiga667 (#2285) üzenetére


Agostino
addikt

Jah, értem. Magyarán a szokásos gondok merültek fel. : ((

Felgyűlik egy kis pénz a számlálmra, utalok pár ezer forintot.

Btw nem lenne egyeszerűbb berakni egy sebességkorlátot, mondjuk 250k-ra?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2289) zsiga667 válasza Agostino (#2288) üzenetére


zsiga667
addikt

Hát igen, nagyjából erről van szó. Korlátozás viszont nem lesz, mindenki elérheti korlátlanul, aztán ha elfogy a pénz akkor ennyi volt...

(#2290) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Valaki kiírná nekem dvd-re a Van Hellsinget és valami vicces animét a hugimnak (12 éves, tehát ne legyen benne kedves, aranyos pervezió a japán lélek fura világából).
Küldök kp-t kifizetni a dvd-korongokat meg a postaköltséget.

Köszi! :R

Üdv!
Anda

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#2291) bozont


bozont
veterán

Aki szeretné, hogy az Ezüstnyíl c. anime-t kiadják nálunk dvd-n, az ezen az oldalon [link] megtudhatja mi a teendő ezügyben (csak egy e-mailt kell küldeni, semmi komoly :) ).

[Szerkesztve]

(#2292) Huma


Huma
addikt

Nem tudja valaki mi a címe ennek az animének?
Három történetből áll. Az egyikben egy bohócot követ egy lány valami keritéses labirintusban.
A másikban egy mocsári építkezéshez rendelnek ki egy új munkavezetőt. Csak robotok dolgoznak ott és azok is megkattannak.
A harmadik egy versenyzőről szól aki saját magát éri utól. (ez a történet nem volt teljesen világos)
Lehet, hogy csak én emlékszek rosszul és nincsenek is egybe ill. nem ebben a felállásban. Engem főleg a bohócos történet érdekelne.

Egyszerűen fogalmam sincs mi lehet a címe.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2293) ArchElf válasza bozont (#2291) üzenetére


ArchElf
addikt

Küldenék én szivesen email-t, de kicsit smucig vagyok, és nem biztos, hogy 5k-t kiadnék érte, ha annyiért jön ki... Amúgy tényleg kellene (mondjuk inkább ajándékba lenne, nem saját magamnak)

Zsolt

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2294) zsiga667 válasza Huma (#2292) üzenetére


zsiga667
addikt

(#2295) Zenty válasza bozont (#2291) üzenetére


Zenty
őstag

Az egyik legjobb legenda szintü anime sorozatt! Rövide csak igy lehet legaláb jellemezni :D

Guild Wars - Zenty a survivor

(#2296) bozont válasza Zenty (#2295) üzenetére


bozont
veterán

Na igen, nekem ráadásul az első anime-k között volt.

Viszont nemsokára érkezik a mozikba egy igen érdekesnek és különlegesnek tűnő darab Paprika címen. :C
A hivatalos oldal: [link]
Itt meg HD-ben is megtalálható: [link]

(#2297) Zenty válasza bozont (#2296) üzenetére


Zenty
őstag

Minőséginek tünik! De elöször a cím hallatán azt hittem valami magyar anime lesz!( földmüves parasztokal a szent paprikájért :DD)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#2298) bozont válasza Zenty (#2297) üzenetére


bozont
veterán

Magyar embernek tényleg furcsán hat ez a cím, én is mosolyogtam mikor először megláttam. :D

(#2299) Zenty


Zenty
őstag

Áhhh ezüst nyíl music intro! El is felejtettem milyen jó a zenéje! ( nosztalgia napok lesznek ugyérzem :D)

[link]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#2300) zsiga667


zsiga667
addikt

Állítólag jó film (ősszel volt moziban itthon valami filmfesztiválon, a USTEAM-ről többen is látták és jókat írtak róla), Satoshi Kon ritkán csinál rossz filmet. :)

Az Ezüst Nyíl itthon 4 VHS-en jött ki régebben (4*80 perc). Az aniDB szerint viszont egy 21 részes TV-sorozat (21*23 perc). Vagyis jó alaposan meg volt vágva... :U Kíváncsi vagyok hogy ez a vágott verzió kerül-e majd a DVD-re, vagy csinálnak hozzá új szinkront és az eredeti formájában kerül fel a sorozat a korongokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.