Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Agostino válasza cor (#2550) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Hát megpróbálkozhatsz a guglival is, de azt hiszem a Berserkből még nem lett túl sok rész lefordítva, talán összevissz max az 1-3 kötet, de ebben sem vagyok biztos. Nem túl összetett az angol manga nyelvezete sem, ki lehet böngészni a lényeget.

Magyar mangákat itt is találhatsz : [link]. A linkeket ha végigböngészed biztosan ráakadsz a Berserkre is. Angulol a gőzösről is be lehet szerezni, vagy torrent, emule. Ismert manga, hamara beleütközik az ember.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2552) cor válasza Agostino (#2551) üzenetére


cor
őstag

kösz bar kozben gugliztam is, pl ps gamet is talaltam :DDD

roviden le tudnad irni :B

meg ha jol ertelmeztem te vagy az egyik AA-s fordito? :R

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2553) Agostino válasza cor (#2552) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Arra vagy kíváncsi mi történt a mangában az után, hogy a napfogyatkozás során felbukkanó ''pokolban'' mindenkit lemészároltak? Ha igen, akkor dobok róla egy privátot, itt nem akarok spoilerezni, akaratlanul is megakad rajta az ember szeme.

Fordító? Hát amolyan félhivatalos, igen. : ) Berserk, FMA fűződik a nevemhez, ami most fut.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2554) Gergello


Gergello
addikt

Végeztem a Vandread s1-el, hát kis kikapcsolódásnak (Proxy után^^) megteszi, szódával elmegy.

(#2555) zsiga667 válasza Gergello (#2554) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor nézd szépen tovább, és majd a s2 végére te is rájössz hogy ez bizony egy 10/10-es sorozat. ;)

(#2556) Gergello válasza zsiga667 (#2555) üzenetére


Gergello
addikt

Igen , este akarom majd tovább nézni. Eddigiek alapján nekem max 7/10 lenne.

(#2557) cor válasza Agostino (#2553) üzenetére


cor
őstag

igen,azt megköszönnem :R

en azt vartam h ugy a 20resz tajekan csatlakozna vissza a story az 1.resz fonalahoz,s onnan a ''szokasos'' vegso csata gonosz,legyöz stbstb :B

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2558) cor


cor
őstag

a Cowboy Bebop sztem nagyon jo
van benne humor,akcio is akad,s a vege is teljesen jo,nekem teccet :B

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2559) bandiras2


bandiras2
senior tag

Na mit találtam már megint :Y
Akinek tetszett a Voices of a distant star
Az alkotó végre prezentált: [link]
De most még egy korábbi műve élvezi az abszolút priorítást: [link]
Már csakegy óra és lejön.. Aztán megyek dógozni, és majd csak holnap se lesz időm megnézni :W :W :W

[Szerkesztve]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2560) Gergello válasza cor (#2558) üzenetére


Gergello
addikt

Kultusz sorozat, szerintem kihagyhatatlan. PH!-n is egyre több embernél látok Cowboy Bebopos aláírást .

(#2561) cor válasza Gergello (#2560) üzenetére


cor
őstag

egy masik ilyennel folytatom ha igaz,Hellsing

a filmet lattad?gondolom:),azt meg nem neztem...

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2562) Gergello válasza cor (#2561) üzenetére


Gergello
addikt

Film is nagyon ott van. Mostanában gondoltam, hogy újranézem a Cowboy Bebopot... Hellsing is baromi jó . Abból van OVA is, annak szerintem jobb a rajzolása. A síma 13 részes Hellsing nem a manga ( gondolom még nem olvastad ) történetét követi. Az OVA igen, de sajna félévent jön kb egy rész, most a 3.nál tart.

UI: Hellsing mellet még a Trigunt ajánlom, nem tudom láttad-e, de az is nagyon jó .

[Szerkesztve]

(#2563) cor válasza Gergello (#2562) üzenetére


cor
őstag

lattam :)
mangakat nem ismerem,egyiket se :(

ami meg felkeltette az erdeklodesem az AAn olvasottak alapjan az a Gungrave

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2564) Gergello válasza zsiga667 (#2555) üzenetére


Gergello
addikt

Most lett vége . Hát igen , van valami abban amit mondassz. :C

(#2565) zsiga667 válasza Gergello (#2564) üzenetére


zsiga667
addikt

Örülök hogy ezek szerint akkor neked is tetszett. :)

(#2566) cor


cor
őstag

megneztem a Cowboy Bebop moziverziojat v reszet v minek nevezzem..igaz h enyhen almosan nezegettem de ez a dolog annyira nem jott be :U

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2567) Gergello


Gergello
addikt

Az utóbbi időben fejeztem be az Area 88 c. animét. [link] Mindenkinek ajánlom, repülő fanoknak főleg ! Jó történet, jó zene (szerintem illik alá),jó rajzolás. Egyszer érdemes megnézni.

(#2568) Chandler


Chandler
senior tag

valaki eltudná nekem magyarázni hogy miben különböznek és hogy mit jelentenek a kun meg san meg chan meg nii-san stb jelzok(?) a nevek utan?

(#2569) cor válasza Chandler (#2568) üzenetére


cor
őstag

erre én is :B

amenniyre eszrevettem a neveknel egyfajta ''nemjelölönek'' hasznaljak, kun a fiu a chan meg a jany,de ez nem bizti :B

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2570) Gergello


Gergello
addikt

kun fiatalúr, úrfi (néha kisasszony) csak nagyon közelállókra használható
san Úr, Hölgy, Kisasszony
chan úr, hölgy, kisasszony (megszólítás biz. v. baráti)
:U

(#2571) bozont válasza Gergello (#2570) üzenetére


bozont
veterán

A chan-t nem csak nőknél használják? Legalább is mintha még nem hallottam volna férfi név után.
niisan (vagy oniisan) = idősebb fiútestvér
neesan (vagy oneesan) = idősebb lánytestvér

[Szerkesztve]

(#2572) bozont válasza bozont (#2571) üzenetére


bozont
veterán

Azt még kifelejtettem, hogy a san = sama

[Szerkesztve]

(#2573) #PeTeY# válasza bozont (#2572) üzenetére


#PeTeY#
tag

Én úgy tudom, hogy a san-t az egyenrangú ill. ismeretlen (nem rokon, barát, stb.), személyeknél, nem elég közvetlen viszony esetén míg a sama megszólítást minden esetben magasabb rangú embereknél használják, vagy akire felnéznek/tisztelnek.
De lehet tévedek.

Ja, és kun-t használnak fiú ismerősnél, osztálytársnál (közvetlenebb a san-nál), a chan ennek egy még személyesebb, becézőbb változata (nagyon jó barátoknál, szerelmeknél, stb). Utóbbi lányokra és fiúkra egyaránt használatos.

(#2574) bozont válasza #PeTeY# (#2573) üzenetére


bozont
veterán

Lehet, azér nem vagyok valami jártas a japán nyelv terén, egyelőre. :U

(#2575) Gergello válasza bozont (#2571) üzenetére


Gergello
addikt

Én sem emlékszem, szótár dobta ki . Kun-t viszont biztos csak fiúknál.

(#2576) ArchElf


ArchElf
addikt

Szintén nem (túl) autentikus:
-sama: idősebb, rangban magasabb ffi vagy nő megszólítása (korábban nemesekre)
-san: bárki (azonos korú) megszólítására, hacsak nincs közvetlen baráti/családi viszony köztük, olyankor elhagyható (nők általában ritkábban hagyják el)
-kun: főleg fiúk megszólítására, ha fiatalabb, gyerekeknél azonos korúakra is. Magasabb rangúak (pl főnök beosztottra) is használja, olyankor - ritkán - nőkre is szokták
-chan: ua, mint a -kun fent, csak lányokra (főnök általában nem használja női beosztottakra, inkább a -san-t, ritkábban -kun, még ritkábban név megszólítás nélkül). Néha használják fiúkra is (de az megalázó)
-senpai: idősebb iskolatárs (felsőbb éves), harcművészetben magasabb rendfokozatú
-sensei: mester, tanár, doktor (csak orvos doktor)
o- vagy go-: előtag, formálisabbá/tiszteletteljesebbé teszi a tárgyat/személyt

Még néhány (formális -> informális):
(o)tousama/(o)tousan/chichi - apa (az elsőt más apjára is használják)
(o)kaasama/(o)kaasan/haha - anya (ua, mint az apánál)
(o)jiisama/(o)jiisan/jiji - tiszteletteljes öreg (már felmenője)/(öreg) apó v. nagyapa/öreg (gyakran sértő)
(o)baasama/(o)baasan/baba - ua. mint az öregapónál
(o)niisama/(o)niisan - fivér/ báty, idősebb fiú barát (főleg ha felnéz rá)
(o)neesama/(o)neesan - nővér, idősebb barátnő (ha nagyon jó barátok, és idősebb)
aniki - báty
teimei - fiatalabb testvér
imouto - húg
kyoudai - testvérek

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2577) bozont válasza ArchElf (#2576) üzenetére


bozont
veterán

Ez már tényleg egy jó kis összefoglaló. :R
Viszont a fiatalabb testvérre a szótár nekem teimai-t mond, a teimei pedig császári/birodalmi parancs. És kimaradt az öcs a felsoroltak közül, arra pedig két szó is volt a szótárban: tei és oto.

[Szerkesztve]

(#2578) ArchElf válasza bozont (#2577) üzenetére


ArchElf
addikt

jahh (emlékezetből ment a lista, erre nem emlékeztem, de nem volt kedvem elővenni a jwpce-t)
Szóval köszi :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2579) Caesarion válasza ArchElf (#2576) üzenetére


Caesarion
aktív tag

ah, zsííír! CtrlC-CtrlV txt CtrlS. arigato :R

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#2580) Caesarion válasza bozont (#2577) üzenetére


Caesarion
aktív tag

testvér = tei s oto, vagyis összeolvasva teso :P

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#2581) cor


cor
őstag

:R


elkezdtem a Planet of the Beast King (Jyu Oh Sei)-t
starwars-kedvelöknek mufaj belenezni,a sracnal fénytör van:D igaz nem olyan eros de akkor is :C

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2582) bozont


bozont
veterán

De hogy visszakanyarodjunk a topic eredeti témájához, belefutottam két nagyon király anime-ba.
Az egyik egy 6 részes ova: Murder Princess [link], a másikra meg véletlenül találtam rá miközben az előbbi után kutakodtam, Monster Princess [link] :)
A Murder Princess-ből 3 rész van feliratozva, komolyabb témájú akciónak tűnik, vannak benne véres jelenetek szóval 18+, nagyon durva, kár hogy csak 6 részes lesz :(
A Monster Princess egy hosszabb sorozat, eddig 6 rész van feliratozva. Ebbe csak belenéztem, de érdekesnek tűnik. Címével ellentétben nemnagyon láttam véres jeleneteket, szóval nem horror témájú, bár vámpírok meg ilyesmi dolgok szerepelnek benne, inkább kicsit poénosabbra veszik a dolgot. Fiatalabb korosztálynak is nyugodtan ajánlom, 14+

Mindkettő alatt jó kis jrock zenék szólnak, és én ezeket nagyon szeretem, sokat dob a hangulaton. :C

(#2583) cor válasza cor (#2581) üzenetére


cor
őstag

befejeztem,eleg kompakt s komplett kis sorozat,sztem,11 resz...

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2584) Gergello


Gergello
addikt

Black Lagoont kezdtem el nézni eddig egész jó. [link] Trópusi feeling rlz :)

(#2585) bozont válasza Gergello (#2584) üzenetére


bozont
veterán

Sőt, nagyon jó, remélem lesz még 3., 4., 5. meg... szezon is, ez a 2x14 rész kevés volt.
A 2. szezon elején az az ikerpár nem semmi. :Y

(#2586) Gergello válasza bozont (#2585) üzenetére


Gergello
addikt

Jah, még egy x 12 rész lazán elférne ! Barmomi jó kis anime, igaz még csak a 1. szezon végénél tartok. Az introt sem rontották el, az outro pedig mindig vártalanul ér :))

[Szerkesztve]

(#2587) bozont válasza Gergello (#2586) üzenetére


bozont
veterán

Grrr, tényleg nem 2x14 rész, hanem 12 :B Ma sűrű napom volt, összekeverednek a dolgok. :)

(#2588) cor


cor
őstag

amit elkezdtem: Gungrave
elsö resz az belecsap a lecsoba,kicsit hellsing (és trigun) szerü ''lödözés'':D majd a 2.tol kezdi el meselni a stroyt,ami ilyen maffias-keresztapas...

remelem rendes kerek lesz a törtenet mert kulonben irgum burgum:D

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2589) Chandler válasza ArchElf (#2576) üzenetére


Chandler
senior tag

áhh köszi :))

(#2590) Gergello válasza bozont (#2585) üzenetére


Gergello
addikt

Nem volt semmi ez a pár rész , egy 3. szezon tényleg elférne belőle !

(#2591) Chandler


Chandler
senior tag

nah bleach-el kapcsolatban:
elértem a 90. részhez, de a 90.-től a 109.-hez nincs magyar felirat. annyira tudok angolul hogy
nagyjából értem, de azért nem teljesen. azt hallottam hogy a 90.-től valameddig filler van. ez igaz? vagy attól még érdemes megnézni azt a 19 részt?
ja és mégvalami: (spoiler) ugye jól értettem hogy Ishida azért nyitotta ki a Bountóknak a kaput, mert különben a Bountók kinyírták volna őket, és mert azt hitte Ishida, hogy majd a Soul Society-ben legyőzheti őket?

[Szerkesztve]

(#2592) bozont válasza Chandler (#2591) üzenetére


bozont
veterán

A bounto-k már a filler rész, de nekem tetszett, érdemes megnézni.
Már régen láttam azt a részt, de asszem valami olyasmiért nyitotta ki a kaput.
Ha nem megy annyira az angol, a maradék +100 rész végére simán belejöhetsz. :D Tudom hogy macerás, de ha nem értesz valamit érdemes megállítani a videót és megnézni szótárban azt a szót. Én is így csináltam és már szinte mindent megértek.

(#2593) Chandler válasza bozont (#2592) üzenetére


Chandler
senior tag

igen, csak ágyból nézem, és úgy tényleg elég macerás :)
de még azzal is van bajom hogy magyarul persze eltudom olvasni amit kiír de angolul csomószor a hosszabb szövegeknél nem érek a végére..
és szótárazni egy szgépes progival vagy sztakival elég gyors, szóval az nem olyan nagy gáz...
egyébkén azt hittem hogy innentől a bountok (és Aizen) lesz a főszál... meg mondjuk összekapcsolhatták volna a bountokat meg Aizent, és akkor nem kellettek volna fillerek, na mind1

[Szerkesztve]

(#2594) EchoNorbi válasza cor (#2588) üzenetére


EchoNorbi
tag

Hmm. Jól hangzik, lehet hogy belenézek. A hellsingre felkaptam a fejem. :D
Csak lenne már késsz a Hellsing OVA :O :O :O :O

Nyugtával dicsérd a papot.

(#2595) Caesarion válasza EchoNorbi (#2594) üzenetére


Caesarion
aktív tag

mármint hogy érted? én abbol láttam 3 ova-t... 2 ENG sub, a harmadik simán Jp....

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#2596) EchoNorbi válasza Caesarion (#2595) üzenetére


EchoNorbi
tag

Mármint a teljes sorozat még ninics kész. Nem tom pontosan hány részesre tervezik, de 10-nél többre az biztos, és jelenleg csak 3 van kész a többire még várni kell. :(

Nyugtával dicsérd a papot.

(#2597) Gergello


Gergello
addikt

Én azt olvastam valahol, hogy 9 részre teverzik.

(#2598) Chandler


Chandler
senior tag

Bleach-ben a Seireitei a Soul Society más szóval? vagy mi? és a reiatsu a szellemi energia? mert ezt vettem ki a szöveg alapján de nem vagyok benne biztos

(#2599) cor válasza EchoNorbi (#2594) üzenetére


cor
őstag

nem hellsing,csak a ket ''minipisztolyarol'' ill arrol amiket lodoz az elejen ez ugrott be :B
egybként 2 barat maffiabeli pályafutasa a fo vonal,amibe azert van pár nem hetkoznapi dolog is:)s egyeb ''dramai'' dolog

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2600) bozont válasza Chandler (#2598) üzenetére


bozont
veterán

Seireitei Soul Society központja/fővárosa, a reiatsu meg valami olyasmi ja, de hogy a szószerinti fordítása mi lehet azt nem tudom. Az is lehet, hogy csak direkt erre kitalált szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.