Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1352) bl4ze válasza Diák66 (#1348) üzenetére


bl4ze
veterán

Jelenleg USD 40-ig sarc mentes, USD 40 felett van a teljes árra 27% áfa + 3500 vámkezelési költség.

Más : valakinek van tippje mivel lehetne egy Oreo 8.1.0 droidot root-olni?
Kingoroot leállt 90%-on és hibát dobott. Ilyen egyszerű "one click" root érdekelne
Nagyon le szeretném gyalulni a gyári radio app-ot.....

.:. bl4ze .:.

(#1353) Dika22 válasza Dika22 (#1347) üzenetére


Dika22
tag

Jah, és még annyi érdekelne, hogy 1999-es Vw Borába be lehet e ezt építeni?

"Samsung s23 ultra®

(#1354) st3v3np3t3r válasza Diák66 (#1348) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a-a...kb.40$-ig áfa mentes, ugyanis a vámkódex értelmében, ha a vámteher nem éri el a 10€-t vagy vele egyenértékű valutát,akkor azt nem kell megfizetni... azaz,ha az áfa nem ér el a jelenlegi kb.3700Ft-os határt, akkor azt nem kell megfizetni...

azaz jelenleg ez az áfamentes határ olyan 11ezer forint körül mozog...

Csak erről nagyon kevesen tudnak, a nav meg átnéz felette... ha hatósági vámeljárás alá vesznek egy pl.9000Ft értékékű kínai árut,aminek az áfája 2430Ft,a 10€-s határ meg kb.3600ft, akkor azt simán kifizetteti a nav,ha a címzett nem ismeri az 10€-s kiskaput!

De a nav nem az aktuális árfolyampt veszi alapul, hanem sokkal régebbit.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1355) bl4ze


bl4ze
veterán

Sajnos a rootmaster is elhasalt, nem megy. Kingoroot, Rootmaster-rel nem sikerült.
Van itt valaki aki képben van a root-olással ?

.:. bl4ze .:.

(#1356) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv! Nem gondoltam, hogy segutsegre lesz szuksegem sokadik android radio utan, de most kellene. Audi a3 vettem egy eunavi px6 radiot android 10 el.

A problemaim a kovetkezok: nincs benne car infos kijelzes( jettaba px6 android 9 kiolvasott sok dolgot az autobol es mutatatta automatikusan: ez valami app vagy gyarilag tudja, hogy lehet elohivni?

A masik problemam, hogy kamera kepet mutat park radar helyett, a rejtett menubol bealliottam ne mutasson kepe de a parkradart tovabbra sem mutatja, ezt hogy lehet beallitani?

A multikormannyal probalom novelni a hangerot, de nehezen mukodik, eddig 1 gorgetes 1 egyseg hangero, most valtozo modon de joval tobbet kell gorgetni hogy mukodjon de igy is kihagy. Erre kellene 5let.

Masik, hogy vcdsben radio hibat es multikormany hibat ir, tovabba a telefonkihangositasra is hibat jelez miota beraktam. Erre van valami beallitas amit erdemes kodolni vagy ne foglalkozzak ezzel?

(#1357) st3v3np3t3r válasza bl4ze (#1355) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

van... Android 7 vagy 8tól patchelt bootloader kell a roothoz. Ha nincs patchelt bootloader,akkor root sem lesz.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1358) st3v3np3t3r válasza Fail3D! (#1356) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Kérdés... Egy androidos fejetségből minek kell android 10es? Még mobilokon sem fut normálisan sok app 10 alatt, nem még egy androidos fejegységen. Értem én, hogy frissebb android meg minden, de ilyen fejegységbe felesleges a friss android.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1359) Fail3D! válasza st3v3np3t3r (#1358) üzenetére


Fail3D!
addikt

Ezt adtak hozza, nem en kertem, illetve nem hiszem hogy a kerdeseimre a problema az android 10 lenne

(#1360) bl4ze válasza st3v3np3t3r (#1357) üzenetére


bl4ze
veterán

És ezt mennyire nehéz megoldani? :)

.:. bl4ze .:.

(#1361) st3v3np3t3r válasza Fail3D! (#1359) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nos akkor....
A problemaim a kovetkezok: nincs benne car infos kijelzes( jettaba px6 android 9 kiolvasott sok dolgot az autobol es mutatatta automatikusan: ez valami app vagy gyarilag tudja, hogy lehet elohivni? Könnyen lehet, hogy nem sikerült portolni az appot hozzá, vagy nem sikerült normálisan...

A masik problemam, hogy kamera kepet mutat park radar helyett, a rejtett menubol bealliottam ne mutasson kepe de a parkradart tovabbra sem mutatja, ezt hogy lehet beallitani? Ez is portolási hiba lehet, hogy hibásan működik

A multikormannyal probalom novelni a hangerot, de nehezen mukodik, eddig 1 gorgetes 1 egyseg hangero, most valtozo modon de joval tobbet kell gorgetni hogy mukodjon de igy is kihagy. Erre kellene 5let.. Ha esetleg másik fejegységgel jól működött,akkor megint csak szoftverhiba lehet.

Masik, hogy vcdsben radio hibat es multikormany hibat ir, tovabba a telefonkihangositasra is hibat jelez miota beraktam. Erre van valami beallitas amit erdemes kodolni vagy ne foglalkozzak ezzel? Szerintem kompatibilitási hiba.

Tehát a hibák amiket felsoroltál, én csak sw hibához tudok kötni, ami az android 10...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1362) Fail3D! válasza st3v3np3t3r (#1361) üzenetére


Fail3D!
addikt

Kertem az eunavit adjon egy android 9 verziot ehez a keszulekhez, remelem kapok.. Bar romolni zte blade ota nem romoltam kb 10 eve, de remelem ez mukodhet akkor. Az igaz, hogy azon android 9 volt es ilyen problemam nem volt. A hibakodot vcds ben az elozonel is megvoltak... Sajnos az az utangyartott radio egyseg vele jaroja, de remeltem van itt valaki a forumon aki tud ebben segiteni. A sok fizikai gomb miatt nem problema ha esetleg moddolt romot rakok fel ra? Px5 px6 ra eleg sok rom van fent xda-n csak a fizikai gomboktol aggodom, hogy utana is ugyan az marad a funkciojuk vagy az egy kulon szivas lesz vissza allitani.

[ Szerkesztve ]

(#1363) st3v3np3t3r válasza Fail3D! (#1362) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ha kompatibilis az MCU-val akkor szerintem nem, bár az ilyen dobozokat óvatosan kell romolni, mert utána már csak papírnehezéknek lesz jó.

Romolgatással kapcsolatban majd segítenek itt...

Gondolom az azért adják ki Android 10zel már az újabb fejegységeket, mert sok volt a panasz az elavult 6-os,7-es és 8-as android verziókra, legfőképpen a bizzonsági javítás miatt.

Véleményem szerint egy ilyen fejegységre felesleges a biztonsági update, hiszen nem futtat rajta senki olyan appot, ami igényelné a friss és biztonságos androidot. Én mondjuk a Wifi-t sem értem, hogy miért van benne egyáltalán. Többre mentek volna egy kompatibilis 4G SIM kártyás modullal, ha már valakinek kell net útközben.

Amúgy a Google-nek kellene csinálni egy csak a fejegységekre való Android OS-t... Ez, hogy a gyártók barkácsolnak rá Androidot, aztán vagy jó vagy nem, ez így nagyon zsákba macska...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1364) da012807


da012807
csendes tag

Szerintem kamu az az android 10. Kicsi kínai szeret nagyot mondani. Nekem is Eunavi van, javítás után android 10 - el jött vissza a szervízből . API level megmondja. Ha 28, akkor az csak 9 es android.

(#1365) Fail3D! válasza st3v3np3t3r (#1363) üzenetére


Fail3D!
addikt

Hat remelem kapok a gyartotol valami biztatot. A wifit hasznalom, mert a hotspottal adok netet a waznek.

(#1366) mumtaz válasza st3v3np3t3r (#1363) üzenetére


mumtaz
senior tag

"Amúgy a Google-nek kellene csinálni egy csak a fejegységekre való Android OS-t... Ez, hogy a gyártók barkácsolnak rá Androidot, aztán vagy jó vagy nem, ez így nagyon zsákba macska..."

Ezt adom. Pont szétkaptam az ATOTO-m legújabb ROM-ját, mert hiána állítja a delikvens Magyarra, akkor is csak kb a negyede Magyar. És itt magára az Androidra gondolok, nem az egyéb alkalmazásokra. Beszéltem a gyártóval, hogy én szívesen lefordítom Nekik, ami ugye abból állna, hogy az alap android 6-ból berakom a Magyar nyelvű fájlokat, illetve lefordítom, ami nincs benne. Mikor kicsomagoltam a SystemUI-t, hát ami abban volt, az nem egyszerű. Csak az alap fájl volt részben teljes, de az is félig Angol, félig kínai.

Olyan az egész, mintha hol innen, hol onnan ollózták volna össze. Az egyéb nyelvek fájljaiban pont ugyanannyi rész van lefordítva. Az alap 3300 sor, az egyéb nyelveken csak 240 sor.
Tiszta katyvasz az egész. Szóval kb olyan, mintha nem is az alap androidból dolgoztak volna, hiszen annak a forrásában az alap dolgok általánosan minden nyelvre le vannak fordítva. Ebben nincs. Valahogy semmire nem vették a fáradtságot. Bár ennél szerintem pont az nem lett volna fáradtság, ha ezeket a fájlokat érintetlenül hagyták volna. Szóval nem értem.

Mert, ha néhány utólagos alkalmazásban nem lenne Magyar, vagy Angol nyelv, azt még megérteném, de hogy magában az Androidban sem!? Illetve az is kisebb furcsaság lenne, ha csak Angol lenne benne. De az, hogy fél fájlok vannak benne...

Szóval vannak furcsaságok.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1367) st3v3np3t3r válasza mumtaz (#1366) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

és csodálkoznak sokan, ha ez sem megy,az sem megy...

Amúgy nem csak a nyelvi fáljokkal van gond, hanem a eszközmeghajtókkal is. Amit Androidroid 6-ra írtak mondjuk, nem garantált,hogy 7-8-9 esetleg 10zel komparibilis és futni is fog.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1368) mumtaz válasza st3v3np3t3r (#1367) üzenetére


mumtaz
senior tag

Én csak a nyelvi fájlokhoz értek benne. De az is épp elég volt. :D

Ezért (lenne) jobb egy custom rom. Csak hát az Atoto-mra sajnos nincs.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1369) Galla007 válasza mumtaz (#1368) üzenetére


Galla007
csendes tag

Szia! Amúgy meg vagy elégedve az Atoto-Vál?

(#1370) KreeZonas válasza aero. (#1306) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Meg is érkezett, pontosan 6 nap alatt meghozta a futár a Hizpo Android 10-es fejegységet :) Angiából. Ebayről, Paypalon keresztül vásárolva. Már csak be kell szerelni és kiderül, hogy megérte-e a 68ezret.

Köszi a segítséget!

(#1371) Diák66 válasza KreeZonas (#1370) üzenetére


Diák66
őstag

MCU: S32F0 ? :D Amúgy a Hizpo majd egy tízessel olcsóbb volt még a vírusos mizéria előtt.

(#1372) aero. válasza Diák66 (#1371) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez inkább az árfolyamnak köszönhető.

KreeZonas :R

(#1373) sityupityu válasza KreeZonas (#1370) üzenetére


sityupityu
veterán

Megjött nekem is 8 nap alatt. Időhiány miatt egyenlőre csak a lakásban próbálgattam, de azt viszont rögtön észrevettem, hogy a gombok nem világítanak. Ezt be lehet valahol kapcsolni? Vagy hibás lenne a cucc? Sehol sem találom a beállításokban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1374) hacki87 válasza sityupityu (#1373) üzenetére


hacki87
senior tag

IL vezeték a gomb világítás vezetéke amit be kell kötni, ha jól rémlik.

(#1375) mumtaz válasza Galla007 (#1369) üzenetére


mumtaz
senior tag

Arról még nem tudok beszámolni, hogyan muzsikál az autóban, mivel még nem építettem bele. Az autóm (Zafira A) 1 din-es, így épp most alakítottam át egy műszerfal keretet 2 dinesre.
Szóval az atoto egyelőre csak az asztalomon lett beüzemelve, de teljes egészében még nem próbáltam le. Előbb pár szoftveres dolgon idegeltem át magam és ebből az egyik volt a nyelv benne. Bár ezt már nagyrészt megoldottam (a gyártó helyett). Bár most is maradt még benne némi angol, meg egy kicsi kínai.

Alkalmazásokat futtattam rajta egyszerre és direkt terhelgettem, de nem nagyon akadt meg, így még nem lehet elmondani, hogy rossz, hogy csak 4 magos 2 giga rammal. Tehát ezt így még nem lehet tudni, hogy normál használat mellett ez hátrány jelent-e.
Nagyon sokáig kutattam és néztem/olvastam véleményeket és mindenhol dicsértek. Sok toplistába bekerült, mint olcsóbb alternatíva a kenwood, pioneer, jvc és sony mellett. Ez alapján lett végül ez. Hogy végül mellé nyúltam-e, vagy nem, az majd kiderül.

Hátrányként sorolnám:

1.Hardveresen ugye a 4 mag, 2 GB ram. De ez majd eldől a használatban, hogy elég-e, vagy kevés.

2. Android 6 fut rajta. Ennél szintén nem lehet tudni, hogy előny, vagy hátrány-e

3. A chipkészlet. MTK 8127A, tehát MediaTek, nem RockChip. Mondjuk itt állítólag annyi az előnye, hogy ezzel SoC-al elviekben sokkal jobban optimalizált, mint a RockChip, tehát úgy, hogy alacsonyabb órajelen is megy kb. egálban van egy PX5-el. De az minden esetre mindenképpen hátrány, hogy nincs rá egyedi rom, csak a gyári. Hacsak nem ugrik neki valaki, akkor nem is nagyon lesz. Pedig ráférne egy alapos átdolgozás és optimalizálás meg hibajavítás. Ráadásul ez a SoC nem mai darab. Már jó pár éve a piacon van.

4. Maga az android 6, amit rátettek az összeollózott, innen-onnan belerakott és jól összekutyult nyelvi fordításokkal. Talán maga az alaprendszer jó is, de valahogy már olyan érzése van az embernek, hogy úgy pakolták bele a nyelvi fájlokat, hogy elmondhassák, milyen sok nyelv van benne. Van olyan nyelvi fájl, amiben az eredeti alap (elvileg Angol) 3300 sorhoz képest csak 15 sort tartalmaz az adott nyelven. A szomorú ebben az, hogy ez pont az alap Android 6-ban (tehát nem rápakolt alkalmazásokban) van így, aminek viszont egységes nyelvi fájljai vannak eredetileg és a neten nyílt forráskódúként teljes egészében hozzáférhető. Csak onnan bele kellett volna rakni és esetleg még pár sorral kiegészíteni, ami az adott eszközre vonatkozik. Helyette úgy néz ki, hogy a gyártó akarta lefordítani google fordítóval, de ott is csak pár sort. Aztán biztos megunták. Na mindegy. De szerintem hasonló Kínai hibák más fejegységekben is előfordulnak. Csak az az idegesítő, hogy ez érthetetlen és értelmetlen lustaságból eredő hiba.

Nem azt mondom, hogy rossz, csak még nem tudtam kipróbálni, hogy mennyire jó. Így csak az eddigi tapasztalatokat és észrevételeket mondtam el.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1376) sityupityu válasza hacki87 (#1374) üzenetére


sityupityu
veterán

Van egy illumi nevezetű barna vezeték, az lenne az? De azt hova, a pluszhoz? Nem is értem, hogy ezt minek kell külön bekötni, és miért nem alap, hogy világítanak a gombok... :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1377) aero. válasza sityupityu (#1373) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Van amelyiknel alapbol kivan kapcsolva, a spec menuben lehet beallitani, nem tudom mi a neve hirtelen. A jelszo 126, de holnap tudok pontosabbat mondani, ha addig nem sikerul.

(#1378) sityupityu válasza aero. (#1377) üzenetére


sityupityu
veterán

Ilyen jelszavak is vannak, hogy valamit aktiváljak? És ezekhez honnan fér hozzá az ember? Egyébként köszi.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1379) topi66


topi66
aktív tag

Nekem egy hete egy EinCar készülékem lett ebay liciten lőttem. Egy hét alatt csak pozitív a tapasztalatom,(22 óra autózás németből haza és vissza)2 sd,2 usb,rds,aránylag jó hangzás. Tudom,nem egy liga a nagy márkákkal,de nem is azonos az ár.Ár...52 euró lett mindennel együtt. Ajándékba még mikrofon és tolatókamera jött hozzá

(#1380) mumtaz válasza sityupityu (#1376) üzenetére


mumtaz
senior tag

Az "illumi" az véletlenül nem az, hogy azt kötöd a műszerfal világításra?

Nem ebből kiindulva meg nem azt mondva, hogy ezekben a fejegységekben van tapasztalatom, de ilyen, vagy hasonló jelölésű vezetékek voltak korábbi sima rádióimon. Volt, amelyik arra használta a műszerfalvilágítást, hogy a gombok világítsanak. De volt, amelyiknél meg arra, hogy a rádió fényeit (kijelző és gombok) elhalványítsa, ha világít a műszerfal világítás. Ezeknek a szála pedig sok autónál benne van az ISO csatiban.

Nálam az ATOTO-nál például pont arra van, hogy a kijelző háttérvilágítását lejjebb vegye, ha ég a lámpa.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1381) aero. válasza mumtaz (#1380) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az ill vezetek arra valo, hogy a lampa felkapcsolasakor automatan lejjebb vegye a hattervilagitast.

(#1382) topi66


topi66
aktív tag

Az ATOTO és az EinCar kinézetre azonos,nálam pl az ill vezeték a gombokat világítja meg amikor a lámpát felkapcsolom.

(#1383) sityupityu válasza topi66 (#1382) üzenetére


sityupityu
veterán

Na most akkor már végképp össze vagyok zavarva. :) Ma már nem vacaolok vele, mindenesetre a menüben nem találtam, hogy hol lehetne bekapcsolni a világítást. Inkább megvárom a segítséget.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1384) mumtaz válasza aero. (#1381) üzenetére


mumtaz
senior tag

Az én ATOTO-mnál valóban arra való. Ezt le is írtam. Csak ugye más ilyen androidos fejegység nem volt a kezemben, így nem tudhatom, hogy azoknál is arra van-e. De topi66 is írta, hogy nála meg a gombok világítását kapcsolja fel.

És azt írtam, hogy régi rádióknál volt ez is, az is. Régi Opel Vectrámban például a kazettás magnó gombjai akkor világítottak, ha fel felkapcsoltam a lámpát. A jelenlegi (15 éves) Blaupunkt Las Vegas 35-ömnél meg lejjeb veszi a fényerőt. Szóval lehet ez is, az is.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1385) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg használok egy (Eunavi) Alwinner T3 P3 fejegységet. Quad core 1,2 Ghz-es de elég lassúnak érzem. A Waze nem működik rajta rendesen, magyar hang lejátszási problémák vannak vele, nem mond ki minden szót, hiányosan mondja ki a mondatokat (lemarad a mondat vége). orosz támogatás van hozzá, de a waze működéséről nincs információ nagyon, szerintem más nyelven nem biztos, hogy problémás. Beszéltem a wazesokkal is, de a verziók általában csak telefonokra vannak optimalizálva. Használom még a google assistant-t is, hangvezérléshez (open spotify, egyebek). Ennél is lassú a rendszer. Ki tud olyan chiprendszerűt ami gyorsabb lenne ennél és a waze jól müködne rajta. Ami még szempont, hogy 178x100 univerzális méret kellene.

(#1386) bl4ze válasza Suineg (#1385) üzenetére


bl4ze
veterán

Mielőtt cserélnéd egy Headunit Reloaded-et próbálj meg, és Android Auto alatt a Waze-t.

.:. bl4ze .:.

(#1387) sityupityu válasza aero. (#1377) üzenetére


sityupityu
veterán

Szia!
Utána tudtál nézni a dolognak? Agyon nyomkodtam a menüt, de ilyet sajnos nem találtam benne ami a gombokra vonatkozik. :(

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1388) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek légy szíves. Sajnos előbb kellett volna olvasnom ezt a topicot, hogy ne frissítsem a rendszert :D

Vásároltam egy ilyen fejegységet: [link] Android 10-el hirdették, de én 9-el kaptam. 3 hónapig prímán működött, de zavarta a csőröm. Írtam a gyártónak, akik elküldték a 10es verziót. Nos frissítettem, de a kijelzőn megjelent Activation code does not match felirat és nem működött a hangerő szabályzó, de a kormányon sem.
[kép]
Írtam a gyártónak, hogy nem jó, erre küldött license.dat filet, tegyem usbre wifi be és jó lesz. Sajnos nem történt semmi. Írtam újra, hogy küldje el az eredeti szoftvert, amit meg is tett. Gyanús lett a mérete, total commanderrel összehasonlítva a két filet teljesen megegyezik. Gyártó szerint nem, próbáljam ki.

Közben google segített, ezen az oldalon [link] megtaláltam az alap android 8as verzióját, amivel újra működik a hangerő szabályzó, de a kormány nem. Ezen az oldalon írják is, hogy ha az érintős verziót felteszed a hagyományos hangerő szabályzósra jön a Activation code üzenet...

Az eredeti verzióban már rájöttem a kormányra, CAN adapter be kellett állítani 271 Alfa Romeora [kép] De a 8as verzió csak 250ig tartalmazza, nincs benne az Alfa :(
Amit kaptam mint állítólagos Android 10 abban benne volt, működik is. (Csak ugye a hibaüzenet és a hangerőszabályzó...)

Amit a gyár megadott link, találtam még 2 másik verziót, nem tudom meg merjem-e velük próbálni.

Ami működik, csak a CAN adapter nem:
8227L_8_IGHOSTS_UI04-US_v44_20190523-20200526T130811Z-001

Amit kaptam Android 10, Activaton hiba és hangerőszabályzó hiba, de CAN jó:
8227L_demo-userdebug 10 0110019 1571038753
Amit küldtek másodjára:
8227L_8XRC_UI01-10_v1_20191111
de a méret és total commander szerint azonos a két file

amit találtam:
8227L_CHS_UI04-国外10_v3_20191207
8227L_8BMWUI01-10_v1_20191112
Utóbbira szintén írták megjegyzésbe más felhasználók az activation code hibát.

Kérdésem lenne, hogy valaki bele tudna nézni a fileokba, ha feltöltöm valahová, hogy tényleg ugyan azt kaptam még egyszer.

Illetve a jó CAN adaptert bele tudnám importálni valahogy az amúgy működő 8as rendszerbe?

Vagy valaki ismeri a rádiót és megmondja bátran melyiket tegyem fel?
Esetleg próbálgassam, mert nem tudom tönkretenni?

(#1389) bl4ze válasza Pityu89 (#1388) üzenetére


bl4ze
veterán

...én tényleg nem értem egy autós fejegységre minek 10-es droid ha a 9-es jó volt ? :)

.:. bl4ze .:.

(#1390) aero. válasza sityupityu (#1387) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ezt probald

(#1391) morcosmorc


morcosmorc
csendes újonc

Üdv !
Segítséget szeretnék kérni!
Mit ajánlotok 2006-os KIA Sportage-be (Európai verziós)
Főleg a tolatókamera és a Waze miatt használnám.
Ha lehet Eu-s rektáras megrendelés érdekelne.
Kb. 60-70 EFt-ig.
Kösz a segítséget előre is.

(#1392) svgyula válasza bl4ze (#1389) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azon soha nem volt 10-es droid! Az egész csak egy marpetting fogás. Az elején a 6-os droidot hozzáigazították pár SOC/MCU kombóhoz aztán nagy része maradt is. Ezután talán a 8-as droid-hoz lehetett még igazítás(?). Mert ugye a pontos verziót nagyjából senki nem ismeri. A rendszer információkat pedig a forgalmazó úgy állítja be, hogy minél vonzóbb legyen a luzereknek! Régen csináltam én is a kínai tabletnél a rendszer információkban beírtam egy samsung tablet típusát ami nagyjából hasonló paraméterekkel bírt és láss "coddát" minden ment és mindent látott a playen............ Itt meg ugye nehezen megy a root is és ha van akkor sem biztos, hogy ki tudja az adott luzer deríteni azt, hogy mi van benne és mi van leírva! Amit eddig csináltam ilyen "verziófrissítést" :DDD na az érdekes volt! 3db különböző "típusú" fejegységre csont nélkül felment ugyanaz a frissítés :D ráadásul az elsőhöz amihez ezt kaptam az 1GB RAM 16GB ROM a többi pedig ennek a duplája. Erre van az a mondás "ami működik azt nem kell megjavítani" :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1393) gkiss10


gkiss10
újonc

Sziasztok,

kínai fejegység szoftolásában/root-olásában ill. navi telepítésében kérnék segítséget.
Tudna írni valaki privátban vagy mehet minden a fórumon?

Köszi.

(#1394) bl4ze válasza morcosmorc (#1391) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem Sportage 2015-ben INFIDNAVI van, Aliexpress-ről : keress rá.
Nekik van EU warehouse.

.:. bl4ze .:.

(#1395) sityupityu válasza aero. (#1390) üzenetére


sityupityu
veterán

Bár az enyémnél a menü kinézete kicsit másabb, de néztem itt is, és sajnos ez a rész emlékeim szerint hiányzik belőle ami a világításra vonatkozik. De megnézem még egyszer. Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1396) morcosmorc


morcosmorc
csendes újonc

Sajnos INFIDNAVI-ból csak 2010-től gyártott Sportage-ekbe találtam az Ali-n

(#1397) Suineg válasza bl4ze (#1386) üzenetére


Suineg
senior tag

Megnézem ezt ha tudom. Bár nem tudom mi ez, még most hallok róla először. Köszi.

(#1398) Pityu89 válasza bl4ze (#1389) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ha már úgy hirdette, hogy 10 akkor elvárja az ember. Meg a zenelejátszó app csak 2. imdult el mindig, reméltem hogy javításra került.
Tudom létezik millió lejátszó, de a gyárinak megfelelő a kezelőfelülete. Letisztult, nagy gombokkal.

(#1399) sityupityu válasza sityupityu (#1395) üzenetére


sityupityu
veterán

Na, közben alaposan átnéztem az egészet. A 126-os kódra semmit sem dob fel, de átmentem többször is a factory menü és eleve nincs olyan benne, hogy key light. :(

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1400) kirkri válasza Suineg (#1385) üzenetére


kirkri
addikt

Az alapértelmezett navigációs szoftver kavar be a Waze hangnál, nekem is ez volt.
Át kell kapcsolni a fejegység menüjében, hogy a Waze legyen az alapértelmezett navigáció és onnantól jó lesz a hang.

Beállítás>Car>Navigation>Navigation application options. Ott pedig kiválasztod a Waze-t és elvileg megoldódik a problémád.

21 éve a Prohardveren! ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.