Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Galla007 válasza mici1974 (#950) üzenetére


Galla007
csendes tag

#Aliexpress HUF 79,669.93 29%OFF | Isudar 1 Din Car Multimedia Player Android 9 For BMW/3 Series E90/E91/E92/E93 Octa Core RAM 4G Auto Radio GPS Camera USB DVR FM
https://a.aliexpress.com/_dSQ629p. Nekem ez ami tetszik

(#952) Galla007


Galla007
csendes tag

Univerzálisba Xtrons,Pumpkin,Eonon

(#954) Galla007 válasza mici1974 (#953) üzenetére


Galla007
csendes tag

Ez is jó

(#955) mumtaz


mumtaz
senior tag

Üdv. Van itt esetleg olyan, aki 1DIN-es műszerfalat alakított át 2DIN-esre?
'A' Zafirában tudom, hogy lehet és volt is, aki csinálta, csak a mikéntjét nem írta le senki, csak a végeredményt mutatták meg.
De én arra lennék kíváncsi, ki hogyan csinálta, milyen megoldásokkal és anyagokkal.

Köszi. :R

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#956) seger


seger
addikt

Ezekben a kínai kütyükben le lehet cserélni a gyári rádió app-ot?

(#957) Diák66 válasza seger (#956) üzenetére


Diák66
őstag

Hát azt próbálom meg én is megtudni. :D Egyelőre sikertelenül.

(#958) svgyula válasza seger (#956) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A "csere" helyett keress egy működő alkalmazást a play-ról. Ha letakarítod és nem lesz rendesen működő akkor nem lesz rádiód. A gyári beállításokban (ami kóddal nyitható és típusonként változó) lehet találni másik illesztő alkalmazást és azzal is ki lehet próbálni.
Sajna megfelelő jelszintet biztosító antenna nélkül ez a része nagyjából mindnek 0-a. Ugyanis egy nagy érzékenységű rádió egység
duplázná a költségeket a régiós rendszereltérésről nem is beszélek.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#959) seger válasza svgyula (#958) üzenetére


seger
addikt

Nekem semmi bajom a rádió résszel! Csak a kinézettel.. Minőségben Még jobb is mint a gyári rádió volt. Csak a kinézet.... meg nem ír rádió nevet csak frekit. (Bár lehet buta az rds-hez?)

[ Szerkesztve ]

(#960) svgyula válasza seger (#959) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Másik formájú rádiót találsz a playen. Az RDS más más tészta azt kell tudni hardveresen is. Az egy plusz kódolás ami az adóról-tól plusz információkat küld. Mindenképp "offline FM radio" néven keresd mert szinte mind az internetes rádiót akarja rád erőszakolni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#961) seger válasza svgyula (#960) üzenetére


seger
addikt

Igazából a netes sem baj, van net a kocsiba

(#962) Diák66 válasza svgyula (#958) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem az AF működik benne bután, meg manuálisan nem lehet keresni, pontosabban csak felet ugrik, de azt is hosszan tartva. Így igen macerás használni.

(#963) slezakimi válasza svgyula (#960) üzenetére


slezakimi
senior tag

Van a playen sima rádió app?
Sztem mind netes, de lehet tévedek.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#964) Diák66 válasza slezakimi (#963) üzenetére


Diák66
őstag

Hát szerintem nem nagyon van, tuvábbá ezek az appok sajnos tuner specifikusak (megkockáztatom MCU-val is passzolnia kell). Kerestem már sokat, de amit találtam az nem működött vele. Próbáltam kérni is másoktól, hátha kimenthető a rendszerből, de nem jelezte senki, hogy bevállalná. Megoldottam, hogy egy SDR vevő is bekerülhet, csak ahhoz sincs normális app androidra.

[ Szerkesztve ]

(#965) slezakimi válasza Diák66 (#964) üzenetére


slezakimi
senior tag

Ugyanez a véleményem. Szerintem sincs csak online playbe.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#966) nydavid29


nydavid29
lelkes újonc

Sziasztok. Tudnátok ajánlani normális 2 din-es, androidos fejegységet? Lehetőleg olyat amiben már van tapasztalatotok. Köszönöm!

(#967) seger válasza nydavid29 (#966) üzenetére


seger
addikt

Írd meg, mennyi a keret. Jobban tudnak majd segíteni

(#968) nydavid29 válasza seger (#967) üzenetére


nydavid29
lelkes újonc

Hát max 100 ezer, de inkább kevesebb

(#969) Atish19 válasza nydavid29 (#968) üzenetére


Atish19
őstag

Autó típus és igények? Ezek nélkül nehéz bármit ajánlani.

(#970) nydavid29 válasza Atish19 (#969) üzenetére


nydavid29
lelkes újonc

2004 ep 2 civic. Normális gps, jó zenei teljesítmény és rádió a lényeg.

(#971) hacki87 válasza hacki87 (#931) üzenetére


hacki87
senior tag

Végül március 2-án megrendeltem. Ma amennyire tudtam beépítettem. Még a gomb világítást kell bekötni.

(#972) gyuszek2121 válasza Devmoon (#940) üzenetére


gyuszek2121
csendes tag

Hello!

Szeretném megkérdezni, hogy milyen erősítővel sikerült a rádióvételt javítani? Nekem nem stabil a rádió vétel.

Segítségedet köszönöm!

(#973) Galla007


Galla007
csendes tag

Sziasztok .A segítségetekre lenne szükségem Van egy usb dash cam androidos fejegységhez.Akitől vettem nem mondta ,H csak SD kártyával lehet használni Emiatt a belső nand túlterheltr magát mivel cache-ként is müködik és raw formátumba lett a partició a flash memórának én buta meg persze töröltem .Csak mentéssel lehet visszaállítani a flasht Maga a flash nem ment tönkre bad Sector nincs benne csak a particiós táblát nem tudom máshogy visszaállítani :R 6-os és 9 androidot támogat a kamera [kép] [kép] Persze firmware frissítés nem segitett

(#974) svgyula


svgyula
addikt

Üdvözletem! Megint sikerült egy "új" felmérést készíteni az autósok reakciójáról!
Érdekesek az eredmények. A végén még az elektromos autókban is villanykapcsolókkal kell a menüket váltogatni mert azt ki lehet tapogatni...........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#975) aero. válasza svgyula (#974) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Minden érintős akármi elég veszélyes sajnos. Ezért nem értem pl. a klimapanel kijelzore atkoltozteteset. Normalis?

Az android auto viszont tekerogombbal egy nagyon szeretheto dolog, azt imadtam az elozo automban.

(#976) Diák66 válasza svgyula (#974) üzenetére


Diák66
őstag

Ha hiszed, ha nem, van ebben igazság. Egy tekerőt megszoksz, és soha többé nem nézel rá, mert tudod, hogy ott van, ismered a funkcióit stb.... egy képernyőre meg mindig oda kell nézned. Sajnos ezen a problémán csak a hangvezérlés segíthet.

(#977) svgyula válasza Diák66 (#976) üzenetére


svgyula
addikt

Ezért raktam bele kormánykapcsolót nem kell odanéznem mert azzal tudom (korlátozottan) vezérelni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#978) hacki87


hacki87
senior tag

Srácok! Mivel tudnám elrejteni a rootot a rádión? Várakozás közben nézném a tvgo-t de nem engedi arra hivatkozva, rootolt.

(#979) Impair1980 válasza hacki87 (#978) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Felejtsd el nem fog működni! HorizonGo tökéletesen működik!

(#980) hacki87 válasza Impair1980 (#979) üzenetére


hacki87
senior tag

Sajnos a horizongo nem megoldas mert telekomos vagyok :(

(#981) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv Mindenkinek.Egy ismerősöm hozott egy ilyen Hizpo 2DIN-es androidos fejegységet FM rádió hibával. Azt mondta,egyszer csak megállt benne az FM rádió,elnémult és semmire sem reagált,de minden más hiba nélkül működött. Ezt sikerült javítanom,a gyári FM modul megdöglött,de találtam egy leírást,az alapjám modulcserét kellett csinálni. Viszont volt egy kérdése, hogy valamilyen frissítést lehet-e feltenni rá? Így néz ki
(VW Das Auto bootlogós)
kép link
kép link
kép link
A gyártó honlapján semmi sincs...
Ha jól láttam, Android 9 2018.májusi biztonsági javítású OS van rajta.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#982) Diák66 válasza st3v3np3t3r (#981) üzenetére


Diák66
őstag

Az MCU verzióját keresd meg a menüben. Az alapján el lehet indulni.

(#983) st3v3np3t3r válasza Diák66 (#982) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mindjárt beizzítom




Remélem minden szükséges infó rajta van

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#984) Diák66 válasza st3v3np3t3r (#983) üzenetére


Diák66
őstag

Igen az MCU: TS907
Erre keress rá, de úgy látom ez egy régebbi megoldás, nem biztos, hogy találsz rá másik firmware-t. Szóval, ha a javítás után most jól működik, lehet nem érdemes piszkálni.

(#985) st3v3np3t3r válasza Diák66 (#984) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én nem piszkálnám, főlegy hogy nincs hozzá gyári firmware,legalábbis nem találtam... Ha hihető ami a gari zárjegyen van, 2019-es,denakkor hogyan lehet rajta 9es droid?!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#986) Diák66 válasza st3v3np3t3r (#985) üzenetére


Diák66
őstag

Ezek mindegyike kínai "okosság", nem gyári megoldás. (semmiképpen sem VW ) Csak és kizárólag egyedi ROM-okat találsz rá. (tökmindegy, hogy Hizpo-nak, Dicola-nak, Wondefoo-nak....stb... hívják. Ezek csak a kereskedő által kitalált fantázia -márka- nevek.) Nem látsz rá hogyan is készül el egy ilyen. Valaki legyártja az alkatrészeket, valaki pedig összerakja, majd fog egy "ismeretlen" forrásból származó szoftvert, firmwaret és megpróbálja átalakítani. Ha sikerült és félig meddig működik, megy a piacra. (természetesen az android verziót igyekeznek frissíteni a piaci igényekhez, ami vagy valós rendszert takar, vagy egyszerűen FAKE felületet kap a régi rendszer).Vannak MCU verziók, melyekhez már elég sok ROM elérhető és lelkiismeretesebb fejlesztők tökéletesre csiszolták. Ugyanakkor ezek az MTC A/B/C/D/E... stb MCU verziók. Az MCU feladata az android rendszer és a rádió, valamint az autó közötti kommunikáció megteremtése. Enélkül képtelen működni.

[ Szerkesztve ]

(#987) st3v3np3t3r válasza Diák66 (#986) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Egyenlőre mélyebb szinten nem kívánok belefolyni, pályafutásom alatt most futottam vele össze először ilyen ketyerével.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#988) st3v3np3t3r válasza Diák66 (#986) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezekben a fejegységekben lehet valahol állítani az fm modul érzékenységét? most hívott a hizpo tulaja,hogy beszerelte a kocsiba a masinát,működik,de nem talál semmilyen állomást... lehet az antenna erősítő is kuka?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#989) Diák66 válasza st3v3np3t3r (#988) üzenetére


Diák66
őstag

Nem, sajnos semmi állítási lehetőség. Antenna erősítő nélkül is kellene azért vennie valamit. A bekötésre figyelni kell, mert a VW-nél nem biztos, hogy csak egyszerűen bedugja az ember és kész. Meg kell próbálni másik rádióval.

(#990) st3v3np3t3r válasza Diák66 (#989) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az eredeti gyári rádió az jó... azt mondja valamit befog, de amit gyári rádió képes venni, azt az androidos nem találja... elvileg a héten jön kocsival... arra gondoltam, hogy nem-e szállt-e el az antenna középérintkező és az fm modul ANT bemenete közé sorba kötött smd kondi vagy az esd dióda amit az antennajel és a test közé tettek be. Mert ahogy néztem, ha a kondi megdöglik, megszakad az antennától érkező jel, ha az ESD dióda döglött meg, akkor meg az antenna jelet testelheti le... Miért is nem lehet nehezebben megoldani ezt?! :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#991) seger válasza st3v3np3t3r (#988) üzenetére


seger
addikt

Erősítőre rákötötte a vezetéket? Elsőre nekem sem fogott be semmi (nem ez a tipus) de volt egy vezeték (nekem kék) amit még antenna erősítőre is rá kellett kötni. Utána jó lett minden.

(#992) st3v3np3t3r válasza seger (#991) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

van egy kék drót... egy DualFakra-DIN adapter

Azt a kéket amúgy hova kell kötni? Az nem DC12V?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#993) Diák66 válasza st3v3np3t3r (#992) üzenetére


Diák66
őstag

Lehet 12V-re is, de a kínai rádióból kijön a párja, ugyan így kék lesz, amivel össze kell dugni.

(#994) svgyula válasza st3v3np3t3r (#992) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Amikor cserélted a modult nem tesztelted a rádiót? Ha kint az asztalon beledugsz az antennába egy darab drótot azzal is működik. Ha nem akkor a kocsiban sem fog. Jellemzően a VW csoport-nál használnak erősítős gyári antennákat. Ez azt is jelenti, hogy a gyári rádiókban van egy beépített fantomtáp és úgy küldi fel a 12v-ot a fejen levő erősítőbe. Ez nagyrészt 1db tranzisztor és egy rezgőkörből áll (tekercs/kondi) Ha nem kap feszültséget akkor ezen nem megy át a nagyfrekvenciás antennajel, és nincs adás..........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#995) seger válasza st3v3np3t3r (#992) üzenetére


seger
addikt

Iso csatiban van kék vezeték a táp csatlakozóban. (Ant)
Arra kötöttem.
link

(#996) Diák66 válasza svgyula (#994) üzenetére


Diák66
őstag

Ezekről az antennákról tudsz bővebben írni nekem? Pl. miért van az, hogy nem engedi át a VHF sávon a jeleket, megfelelő hosszúságú antenna esetén?

(#997) st3v3np3t3r válasza svgyula (#994) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én is valami hasonlóra tippeltem, hogy nem elég erős a jel a modul számára...ha visszalerül hozzám majd kiderül

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#998) svgyula válasza Diák66 (#996) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az antennaerősítőkben a rezgőkör tölti be a sávszűrő szerepét is. Az URH sávra általában 82pF-os kondenzátor a kicsatolás a VHF sávban pedig a sáv függő I-II 39pF, III 22pF, a IV-V 5,6pF vagyis hiába van megfelelő hosszúságú antenna a bemeneti szűrő eleve csillapítja. Csak kérdés mit akarsz VHF sávon? TV adás már nincs(itthon) A DBV-T2 pedig autóból szinte reménytelen kísérlet, vagy inkább a "codda" kategória mint anno' a DX tévézés.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#999) Diák66 válasza svgyula (#998) üzenetére


Diák66
őstag

DAB+ 170 MHz-től 240 MHz-ig. Természetesen mellette megmaradjon az FM is.

(#1000) svgyula válasza Diák66 (#999) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hát ezt én nagyon nem erőltetném autóban! A digitális rádiózás még stabil vevőegységgel, jó minőségű antennával is rendes rálátást igényel. De egy mozgó autóban.................... :N Nézd meg a TV vétel követelményeit. Ott is csak külső antennával lehet normális eredményt elérni, ami irányított és van megfelelő rálátás. Ha van megfelelő mennyiségű net a telódon akkor inkább egy wifi megosztással próbálkozz, jobban jársz.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.