Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) aero. válasza hacki87 (#300) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia,

A joying jó. Nem vagyok benne, biztos, hogy az 1 dines keretbe még odafér a telód. Az 1 dines képernyős egységek kilógnak a helyükről, így képzeld el (csak ez 10.1"). A Youtube + Waze csak Youtube Premium-mal fog menni, alapból nem tudod a háttérben futtatni. Teljesítményben rendben lesz.

(#302) hacki87 válasza aero. (#301) üzenetére


hacki87
senior tag

Egyik cromasnak van az így néz ki és 8 colos.[kép] max valahogy oda applikálok egy mágnest mint ami a mágnesen autótartóban van. :) ha keskeny lenne az alsó rész. Ebayen van olyan eladó akit ajánlanál? vagy mindegy csak euból küldje?

(#303) aero. válasza hacki87 (#302) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Na, akkor csak az én fejemben csaltak a méretek. :) A buyer protection miatt már nem annyira nézem az eladót. Akiktől vettem ilyen cuccokkal foglalkoznak, audio-hifi stb, így sok releváns értékelés adott. Németo.-ból vagy Angliából venném.

[ Szerkesztve ]

(#304) bl4ze válasza hacki87 (#300) üzenetére


bl4ze
veterán

Arra bőven elég.
Azért nézd meg ezt Ali is
Elég húzós a Uk ára
Szerencséd van akkor találsz eladót EU raktárról
küldve olcsóbban

.:. bl4ze .:.

(#305) Neubauer válasza Botigta (#49) üzenetére


Neubauer
csendes tag

Nem kell CANbus adapter. Én bevittem autóvillamossági szervízbe a Hyundai I20-at, hogy szereljék be a Hizpo 7.1.2-őt. Azt mondták nem fog menni rajta minden, mert nem gyári, nem tőlük vettem, stb., Majd pár hónap múlva úgyis visszaviszem, hogy rakják vissza a gyári sima rádiót. És tényleg nem ment a kormányvezérlés, az AUX, a gombmegvilágítás. Mert nem kötötték be!!!. Majd utána néztem. Találtam Hyundai csatlakozó lábkiosztást, azzal simán otthon megcsináltam mindent. Ennyit az autóvillamosságiakról.
A lényeg ha tudod az autó melyik vezetéke a kormányvezérlés és az esetleg hozzá tartozó GND akkor egyszerű. A rádió wheelkey GND-t az autó kormányvezérlés GND-hez, ha nincs külön akkor a testhez, a Key1-et az autó kormányvezérlő kábeléhez kösd össze.
Ha van multimétered akkor simán ki is lehet mérni az autó kormányvezérlő kábeleit.

Viszont ahogy már feljebb is írtam az USB menetrögzítő kamerát nem tudom a rádión behozni. Próbáltam mr két félét is. :( A DVR belső tárhelyét elérem tudom telepíteni róla a gyári appot, de sem a TF kártyát nem látom a rádión sem a kép nem jön be. No device found, hibát ír.
És látom lejjebb is írta valaki, hogy nem megy nála sem.

(#306) Neubauer válasza svgyula (#298) üzenetére


Neubauer
csendes tag

A beállítások - factory settingsben tudod állítani a fő funkciók hangerejét. Belépési kód általában: 126

(#307) svgyula válasza Neubauer (#306) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A factori böngészéssel kezdtem. Nálam négyjegyű a belépő kód 1617 de ebben nincs a hangerőre utalás.
Itt be lehet állítani a külső eszközöket/típusait. Pl a hátsó kamera csak így kelt életre ha itt beállítottam. a kormányvezérlőt is itt kell először engedélyezni, utána működik.
Egyenlőre a gyártó szerviz válaszra várok, hogy ők tudnak-e valami okosságot. Sajna az összes aplikáció csak a csengőhang, ébresztő, média, hangok szabályozására korlátozódik. A samunak ami van az sajna nem kompatibilis/indul el(legális letöltés után). Eddig jutottam.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#308) svgyula válasza Neubauer (#305) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ezen miért csodálkozol? Én láttam már "profi" szerelő munkáját és a hányinger kerülgetett! Azt még megértem, hogy hátul nem látszik és nem foglalkoznak a kábelek elrendezésével, de azt már nem ha forrasztás nélkül összetekerve kötik össze, meg sajnálják azt a ~200ft zsugorcsövet és valami rongy felületű szigetelő szalagot használnak ami szépen kiegyenesedik pár hónap után és úgy néz ki az egész mint az egér fészek. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy volt olyan aki simán felcserélte a kapcsolt +12v és az állandó +12v kábelét. Volt aki simán összetekerte ugyanezt a két kábelt mondván mindegyik +12v :K a tulaj meg nem tudta elképzelni miért merül le két nap alatt az autó :( Ezért én inkább rááldozok egy délelőttöt meg két sört és magam kötözöm be forrasztással, kábel jelöléssel, zsugorcsővel. Nincs is belőle soha gondom.......

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#310) Sérnyovác válasza megott (#309) üzenetére


Sérnyovác
tag

A kék kábel a rádió erősítő? Más fajtánál is ez lehet? A bekötésnél csak annyi van írva ant valószínű antenna? Nem szeretnék 12 V ot kötni oda ahová nem kellene.

(#312) Sérnyovác válasza megott (#311) üzenetére


Sérnyovác
tag

Elvileg van ilyen kábel a kötegben, adjak neki 12 V-ot?

(#313) aero. válasza Sérnyovác (#312) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, utána lesz vétel rendesen

(#314) Sérnyovác válasza aero. (#313) üzenetére


Sérnyovác
tag

Köszi, mondjuk eddig sem volt gondom

(#315) aero. válasza Sérnyovác (#314) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor ne :D

BMW-nél kellett, Volvomnál már nem. Autója válogatja.

(#316) Sérnyovác válasza aero. (#315) üzenetére


Sérnyovác
tag

Kipróbáltam megvolt mindkét oldalon az antenna csatlakozó. Összedugtam a garázsban nem tapasztaltam javulást változást. Maradhat összekötve? Gondot nem okoz?

(#317) svgyula válasza Sérnyovác (#316) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ahogy olvastam te összekevered. Az a vezeték amire az antenna van írva nem igényel 12v-ot mert az maga a 12v! Vagyis az működteti az antennaerősítőt(ha van) Ennek az előzménye a "motoros" antenna volt amikor régen fitkóztak azzal, hogy a rádió vezérelte az antenna kitolást. Vagyis bekapcsolta és kibújt a helyéről. Aztán jöttek a jóval kisebb fix antennák főleg a kocsi hátsó felén és a kábelen elvesző jelszintet egy 1 tranzisztoros jelszintemelő erősítővel növelték meg. Ennek a tápellátását szolgálja ez a kivezetés. Van utólag beépíthető erősítő is de a rádió előtt bekötve nagyjából csak placebó, mert a zajt is ugyanúgy erősíti és egy zajos katyvasz lesz az egészből. Ha jó rádióvétel a fontos akkor az antenna fejbe beépített jöhet csak szóba és akkor ezt a szálat el kell oda juttatni. Van olyan típus ahol eleve a koax mellett van egy plusz vezeték annál meg erre kell kötni. Viszont nagyon fontos, hogy az antenna külseje rendesen legyen fémesen a kasznihoz rögzítve mert anélkül hiába kap +12v-ot ha nincs testelése.
Ja és még valami arra is figyelj, hogy ez a vezeték nehogy rövidzárlatos legyen mert hazavágja a rádión a panelt!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#318) Sérnyovác válasza svgyula (#317) üzenetére


Sérnyovác
tag

Ezek szerint inkább kössem le. Ja a nem várt oldalon volt a 12 V. A másik szál is kék antenna power install felirattal

(#319) aero. válasza svgyula (#317) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát nem tudom. Hogyan kezelné egy sima pozitiv szál a fejen lévő kábellel a motoros antennát? Az lehetetlen, semmilyen összeköttetésben nincs az autóval.

Nálam a gyári fej bekapcsolásra kitolja, androiddal még nem sikerült ezt elérnem.

(#320) svgyula válasza aero. (#319) üzenetére


svgyula
addikt

Hát nagyon egyszerűen! A motor egy acél szállal tolta ki és egy rugó húzta vissza. Annó' vettem egyet a kirakodó vásárosoktól. Úgy működött, hogy egy motor kitolta és beakadt egy rögzítő majd amikor megszűnt az áramellátás ez a rögzítő elengedte és a rugó visszahúzta az antennát a helyére. Nem volt ez egy atomreaktor.
Ja és azt elfelejted, hogy teljesen mindegy honnan jön a pozitív szál a karosszéria minden pontja negatív! Vagyis bárhol képes zárni az áramkört és működtetni bármit. Ezért írtam azt is, hogy nagyon kell az ilyennel vigyázni mert ha ez rossz helyre van kötve akkor simán hazavágja a fejegység panelját és utána lehet sírdogálni. :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#321) aero. válasza svgyula (#320) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem a működési elve érdekelt, hanem a megvalósítása android fejjel.
E39-ben ha nem adsz annak az ANT kábelnek 12v-ot, nincs rádiód.
Lexusomban motoros antenna van. A gyári kábelkötegen kimérve, 12v-ot adva egy kábel sem tolja ki az antennát. Ha rádugom a gyári rádiót, az egyből. :D Erre kell majd még egyszer rájönnöm. Ha azt megtalálnám, akkor szerinted az androidos fej is kitolná az antennát. Jó lenne, ha így lenne. Bár még sosem mértem rá az ANT-ra, hogy az ad-e feszültséget. Józan paraszti ésszel nem, a BMW esetéből kiindulva.

Ne keverjük most ide, hogy az egész karosszéria test, én ezzel tisztában vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#323) svgyula válasza aero. (#321) üzenetére


svgyula
addikt

Elméletileg(!?) azon a szálon akkor kellene kimenni a 12V feszültségnek amikor a rádió van üzemben. De lehet az is , hogy akkor ad ki feszültséget amikor a gyújtáskapcsolóról érkezik a feszültség. A "gyári" rádiókat és azok bekötését ne keverd bele. A BMV-nél van sok unatkozó mérnök aminek semmi nem számít és ilyen helyre képesek 5 szálat elvinni és berakni 2db végállás kapcsolót, "hiszen az árba úgy is be lesz építve". (Bár párszor megfordultam a Müncheni és a Lipcsei gyárban nos ha a márkajelzést nem látja az ember akkor bármelyik gyár lehetett volna :D Volt ott fehér, fekete, sárga, szürke, bőrű munkás mindenhol........)
Amúgy ezen a szálon most a kormánykapcsoló vezérlője van(ez volt a rajzon!) bekötve.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#324) svgyula válasza megott (#322) üzenetére


svgyula
addikt

Hát nem jól látod a rajzon. Ott oda van írva antenna DC és az egyik a koaxon keresztül a másik ami kijön az az antenna vezeték. Ha nálad azon nem jön ki feszültség akkor rossz a rádió ezen része. Még az lehet, hogy a DX és a helyi adások között is lekapcsolja a felesleges interferencia elkerülés miatt. Bár ezt nem próbáltam. Nálam állandóan jön rajta 12v.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#326) Sérnyovác válasza megott (#325) üzenetére


Sérnyovác
tag

Figyelek. Most mértem rá ant felirat kék szín azon 12 V van csak gyújtás után. Ant power semmi feszültség. Az ant feliratú kábel az antenna mellett van kb a power pedig a másik oldalon iso csatlakozón. Összekötöttem a 2 semmit nem tapasztaltam

(#327) svgyula válasza megott (#325) üzenetére


svgyula
addikt

Ha megnézed a rajzot akkor azon az antenna pwr az a panelról belülről jön ez egy távtáplálású antennaerősítő. Az a két tekercs amit mutat azok a zavarszűrők. A rádióhoz egy általában 5,6nf kondival viszik ki a jelet a rádióhoz(FM). Mivel neked nem volt ott feszültség ez vagy belső hanyagság vagy egy szimpla rövidzárlat eredménye a kapcsoló tranyónak meszeltek! De ne tévesszen meg senkit mert nálam pl nem csak egy antenna van a rádiónak, hanem kettő! Egy a külső hagyományos és egy a wifi-nek. Utóbbinak csak egy kihozott huzal antenna van és az is "ant" felirat van. Na most ha erre ráereszt valaki 12v-ot akkor az sem lenne csoda ha elfüstölne az egész rádió! Ha szerencséje van akkor itt is van egy jelcsatoló kondi és nem a chip kap direkt feszültséget de ha ez a kondi elfüstöl akkor már igen ezen keresztül is átmegy a feszültség és vége a filmnek.
Még egy dolog az antenna erősítő átlagban pár mA feszültséget vesz fel. Tehát nem nagy igényű ezért nem is tervezik az egész rendszert nagyobb terhelésre így nagyon könnyű megfektetni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#328) k2laci


k2laci
tag

A segítségeteket kérném :

2006-os Toyota Corolla Verso-hoz minden klubtárs ezt ajánlja :

[link]

Én tartok tőle kicsit az 1 GB és a 4 mag miatt, de állítólag nem akadozik.

Szerintetek érdemes megvenni ?

(#329) svgyula válasza k2laci (#328) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A rádiót, mp3-at ennél gyengébb eszközök is simán kezelik. Nekem az előző 1/16gb volt de az sem akadt
pedig abban ment a GPS is a zene mellett. A tárhelyet meg úgy is sd/usb pendrive bővíted akkor meg mindegy.
Bár én ezt azért ahhoz amit tud nagyon drágának találom.
Itt nézz körül hátha lesz olyan ami jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#330) bl4ze válasza k2laci (#328) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha ez a fajta jó Neked, én ezt ajánlom, sokkal olcsóbb és combosabb ! - SPANYOL raktárból :

[link]

.:. bl4ze .:.

(#331) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok, nekem egy öreg Mitsubishim van, abba már nem gyártanak dedikált eszközöket, de elvileg egy univerzális 2 dines méretű belefér (most is az van benne, csak egy öreg androidos, ami már használhatatlan).

van esetleg most valami konkrét ajánlás (márka/típus) ami nem feltétlen a 100ezres kategória?
nekem nem kell sem kormányról vezérlés, sem tolatókamera, se semmi úri huncutság, csak annyi, hogy menjen normálisan a zene (lehetőleg a beépített spotifyról), a normális navi (waze) és a bluetooth kihangosítás.

a viszonylag új android viszont nem lenne hátrány (>=8.0), mert most is a régi android inkompatibilitás miatt szívok 90%-ban.

köszi előre is, ha van ötlet.

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#332) k2laci válasza bl4ze (#330) üzenetére


k2laci
tag

Jól néz ki, csak sajna ez Avensis Versohoz van, egész más a kerete.

(#333) Galla007 válasza redbiro (#331) üzenetére


Galla007
csendes tag

Szia ! Atoto A6 pro Alin olasz raktárból.Tudom ,H nem annyira ismerős márka de sokan még vannak elégedve vele,plusz évente 4-5 frissítés.

(#334) redbiro válasza Galla007 (#333) üzenetére


redbiro
őstag

ezekben milyen verziójú android fut? sehol nem találom a leírásokban.

it never gets easier, you just go faster

(#335) Galla007 válasza redbiro (#334) üzenetére


Galla007
csendes tag

6 os Android ,de van a cégnek weboldala ahol leírja miért nem frissebet adnak ki.Ha jól emlékszem bt- tud egyszerre netet meg hangot venni a telóról plusz dsp féle digitális szürő is van benne

(#336) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Nézem ezt a fejegységet [link]. A képen teljesen más a specje mint a spec leírásban.
Melyik a hihető? :D

(#337) svgyula válasza cekkk (#336) üzenetére


svgyula
addikt

Ez egy megszokott "markpetting" szokás. Nagy betűkkel kiírnak valami marhaságot aztán apró betűvel javítanak. Ez egy 4magos 2/16GB fejegység 1024*600 felbontással és nem 8" csak 7 vagy annyi sem! Ha megnézed a két oldalon mennyi helyet elvesznek a kapcsolók a kijelzőből és a valós méretet is akkor kiderül, hogy az is csak egy reklám fogás. A sima 7"-nak a mérete(külső) 178*104mm ott van kb 8mm jobbra és balra alul meg felül kb 5mm ezen meg ott vannak a fizikai kapcsolók!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#338) Repiv


Repiv
tag

Tengermély tiszteletem!

Fejegységet keresek, ebben kérném a szakértő urak segítségét.
A párom Suzuki Ignisében elromlott a gyári, szeretne a helyére valami egyszerű megoldást.

Ami fontos: 2din, bluetooth, fm rádió, usb, esetleg spotify, gps. De ez utóbbiak mennek telefonról is szóval nem annyira fontos.

Egyáltalán nem fontos hogy androidos legyen, lehet más oprendszere is. Nem kell semmi extra, csak hogy egyszerűen működjön és működjön is. Iphone-al lenne haszálva.

Szerintem az ingishez passzoló beépítő keretet tudok itthon venni, úgyhogy csak egy standard méretű fejegység kellene. ISO csatlakozós jó lenne, hogy ne kelljen sokat szerelni.

Nagyon köszönöm!

(#339) bl4ze válasza Repiv (#338) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem tudom mikori az Ignis, de itt van Ignis-es fejegység, és EU rakráros ajánlat azaz nincsen vámolás :

[link]

Egyébként itt tudsz nézelődni, válogatni - ha vámolás nem gond akkor már olyan 120 dollártól van :

[link]

.:. bl4ze .:.

(#340) detoxico


detoxico
újonc

Ismét a Toyota RAV4 (2019) nem JBL fejegységhez esetleg tud valaki csatlakozó kiosztásról leirást/rajzot.
Sok köszönet előre is!!

DeToxico

(#341) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!
P9 és Mate 10 pro telefonok, ha BT-n csatlakoznak az autórádióhoz kihangosítás céljából, akkor a két huawei-t rosszul lehet hallani a másik végen.
Más gyártó telefonját ugyanúgy BT-on csatlakoztatva sokkal jobb a hangminőség.
Van valami trükk, hogy javítsak a hangminőségen a P9 és a Mate 10 pro esetében?

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#342) svgyula válasza sebijani1982 (#341) üzenetére


svgyula
addikt

A rádióhoz csatlakoztatott mikrofonnal.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#343) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Szeretnék a Skoda Fabia 2-be (2008-as) egy Androidos fejegységet, de ahogy visszaolvastam az eddigi hozzászólásokat nem egyszerű a történet, sok buktató lehet benne. Aliról, Gearbestről már sokat rendeltem, de ez megfogott, elvesztem a kábelkötegek, beépítőkeretek, stb. közt. Jól értem, hogy bármilyen 2 DIN-es készülék jó lehet, csak beépítőkeretet kell hozzá vennem meg kábelköteget? Ezek szabványosak, mindegy honnan és milyet veszek? A legjobb az lenne, ha egy másik Fabia 2 tulaj aki már jártas ebben a témában fel tudná velem venni a kapcsolatot.
Bevált fejegységet tudnátok e ajánlani? Nincsenek nagy elvárásaim, Spotify, Waze, Torqe lenne rajta futtatva, 60-70E az összeg amit rászánnék. Ami lényeges, hogy legalább 4GB RAM és 16-32Gb ROM legyen benne. A tolatókamera nem feltétel, de az sem lenne rossz (ezt mennyire bonyolult beépíteni, otthon megoldható, vagy az már szakemberes téma)?

Előre is köszönöm ha egy kis időt szántok rám és némi segítséggel elláttok az induláshoz. :)

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#344) bl4ze válasza B. Tamas (#343) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem tőlük van fejegység (Infidnavi cég) és van EU raktár, nincsen vámolás stb.
Nézd meg ez neked jó-e , évjáratot nem néztem :
[link]
Spanyol raktárból pár nap alatt kézben van.

Szintén EU raktáros, nézz rá : [link]

.:. bl4ze .:.

(#345) b4lukapitany válasza bl4ze (#344) üzenetére


b4lukapitany
tag

Hú, de jó, hogy benéztem ide, mert pont ilyeneket nézegetek 5-ös Golfhoz, de eddig 220 $ alatt nem nagyon találtam értelmeset. Az érdekelne, hogy ezek teljes értékű android rendszerek? Mármint van ugyanúgy Google Play? Szóval az pl. működik, hogy leszedem a Spotifyt rá wifin, aztán letölti ugyanúgy a zenéimet, mint a telefonra?

(közben látom a leírásban, hogy van valami android market, tehát akkor gondolom működik a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#346) B. Tamas válasza b4lukapitany (#345) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Igen.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#347) B. Tamas válasza bl4ze (#344) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Köszönöm, ilyesmire gondoltam. A 2GB RAM elegendő a rendszernek és a futó appoknak? Nem lassul / akadozik már rajta pl a navi zenehallgatás közben? A keret pedig még mindig kérdéses, hogy ezek egységes méretűek és csak egy szabvány takarókeret kell köré, vagy adják hozzá csak nincs feltüntetve? Bocsi az értetlenkedésért, de ez jóval összetettebb és bonyolultabb, mint egy telefonrendelés. :S

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#348) bl4ze válasza B. Tamas (#347) üzenetére


bl4ze
veterán

Elég ezekre a 2GB ram memória, de ha adott modellnél van 4GB elérhető, érdemes a pluszt akár megfizetni érte. (ha az ára értelmes)
Modell specifikus fejegység is van, erre keress rá - az autódat és mereteket Te ismered :)
A keretes beépítést nem ismerem, modell specifikus fejegységeket láttam eddig főleg csak.
(Nekem is az van - Infidnavi gyártmány)

.:. bl4ze .:.

(#349) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok a témában.
Található valahol egy jó leírás arról, hogyan kommunikálnak ezek a fejegységek a mobillal?

Értem ez alatt, hogy ugye a hívásaim telefonra érkeznek, és szeretném, ha a fejegység átvenné a szerepet... mint az Android auto. Eléggé tetszenek a Joying kütyüjei.
Egyszerűen Bluetooth-on összecsatolom őket, és át is veszi a fejegység a hívásokat, és tudok indítani kifele hívást?
Illetve minden alkalmazást ugyanúgy fel kell telepítenem, és bejelentkeznem külön a fejegységen?

Van értelme ezeknek a fejegységeknek mondjuk egy BT-os 1DIN-es Pioneer + Android telefon kombináció mellett?

Köszi, ha kioktattok kicsit a témában. :)

(#350) svgyula válasza TestamentDNR (#349) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha van kapcsolat a telefon és a fejegység között akkor szinkronizálja(nálam) a névjegyzéket és ugyanúgy megy a hívás indítás-fogadás mint a telefonon. A dual sim-es telefonnál viszont nem tudom kiválasztani a hívás indításkor a sim kártyát. A fejegység elméletileg egy tablet extra funkciókkal kamera csatlakozó, DVR, GPS, esetleg a kocsi motorvezérlőjéhez csatlakoztatható, stb. Tehát amelyik alkalmazást használni akarod azt feltelepíted rá pont úgy mint a telefonra. Elméletileg mindbe van wifi, vagyis ha otthon eléred a saját hálózatodat akkor ugyanúgy tudsz keresni/telepíteni. Ha esetleg nincs rajta kugli akkor egyszerűen letöltöd a google.apk és sd-ről telepíted. Utána bejelentkezel a saját neveddel és műxik minden.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.