Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) kovbandi82 válasza kovbandi82 (#1795) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Rendben, szerintem is elengedem a témát, és majd külön tápot adok neki valahonnan, ami le is kapcsol amint leállítom az autót. Viszont az USB HUB rákötése nem lesz gond gondolom. Annak is húzok le külön tápot, a kesztyűtartóban alapból van elemlámpa töltő, azt átalakítom.

Meg olan kérdésem lenne, hogy az antenna jelerőssége kritikán aluli a kocsiba. Idáig a gyári fejjel fogott 2-3 adót, de most stabilan a Gong rádió van csak, semmi más. Olvastam, hogy ezekhez lehet antennát csatlakoztatni (dab+ az az lenne, úgy értelmeztem), melyik lenne jó? Láttam olyat, amit usb-be kell dugni....Ugyanerre a fejre menetrögzítőt milyet lehet rádugni. Állítólag azt is kezelné.

(#1802) aero. válasza kovbandi82 (#1801) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A hubnak mukodnie kell, viszont a fejegyseg usb-je nem toltesre van, nagyon hurka benne az áram, szintentartasra eleg. Pendrivenak, modemnek oke.

(#1803) imi290 válasza kovbandi82 (#1801) üzenetére


imi290
aktív tag

Utána kell nézni,hogy van-e nálad vagy amerre szoktál járni DAB+ lefedettség.Gondoltam rá én is,de amit tudnék vele fogni,azt tudom fogni a sima rádióval.Nézegettem videókat róla,a szélvédőre kell felragasztani az antennát,és elhúzni a kábelt.Én inkább passzoltam.

De az fura hogy a gyári is csak 3 állomást talált csak. Fantom táp kell valamelyik autóba,gondolom ez nem új dolog számodra.

Nekem az lenne a tervem,hogy ha lesz USB-s SIM foglalatom,bedugom a rádióba,megosztom a netet a kártyáról,és majd netes rádióval fognám a rádióállomásokat.Persze telefonról is meg lehet osztani a netet,de az mégis más.

(#1804) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi a választ mindenkinek. Jelenleg én is megosztom a netet, de csak jobb lenne modemmel, de nem ismerte fel.
a tápot én is inkább megoldom máshogy, a lényeg, a Hub menni fog!

(#1805) torok6


torok6
aktív tag

Tudja valaki hogy a mcu mire való? 3.40 van a fejegységen de láttam hogy van hozzá 3.44 is

(#1806) Pityu89


Pityu89
senior tag

Tud valaki olyan programot amivel megtudnám jeleníteni a fejegységen a telefonom értesítéseit? Akár mint egy okoskarkötőn.

(#1807) zolist válasza MerLinh (#1594) üzenetére


zolist
csendes tag

Közben már én is megrendeltem/beépítettem. Cseh raktárból 1hét alatt itt volt. Eunavi lett nekem is belőle. Eddig megvagyok vele elégedve, kivéve a rádiót. Sokkal gyengébb lett a vétel. Gondolkozok hozzá egy rádió erősítőn. Illetve a kormány gombokat még nem sikerült elsőre működésre bírni, mondjuk nem is volt sok időm foglalkozni vele csak összedugtam,betettem a helyére. Az autó csatlakozóján megtaláltam a kormány gombok vezetékeit, meg is vannak a megfelelő ellenállás értékek, a rádió mégsem tanítható rá. Lehet meg kéne cserélni a vezetékeket.

(#1595) svgyula : Eunaviban 2 óra ha jól emlékszem

(#1808) torok6


torok6
aktív tag

Tudja valaki hogy a hal9k 4.1 verzióhoz hogy tudok betteni rádió logokat? Meg honnan lehet őket beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#1809) MerLinh válasza zolist (#1807) üzenetére


MerLinh
senior tag

Nekem szerencsere a radioval kulonosebb gondom nincsen. en az i30hoz rendeltem kulon specko kabelt is igy plug and play volt majdnem, egyedul a vilagitas kapcsolot kellett aszem odebb raknom.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1810) kovbandi82 válasza Pityu89 (#1806) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ez érdekelne engem is.
Más:
Az u.n. Factory Settings menü nincs benne a készülékbe, nem lelem sehol. El lenne dugva, vagy létezik, nincs benne? Esetleg a “vegytiszta” android felületet el lehet érni valahol? Lehet ott meglelném akár. A technikáról annyit tudok, Alwinner Quad Core T3P1 a rendszerazonosító.

(#1811) hzx0 válasza torok6 (#1808) üzenetére


hzx0
aktív tag

Négy csatornának megcsináltam a logot. Belső memória/Pictures/Radio mappába kell másolni a képeket. Így tudsz csinálni magadnak. Képek lehetnek .png .jpg 320x320-as méretbe. A képet át kell nevezni Pl: Retró rádiónál 103.30 MHZ. Így 10330.png. Viszont én nemrég húztam újra a fejegységet. Nem jött létre a Pictures/Radio mappa amibe az alapértelmezett kép van. Kellene nekem ennek a képnek a neve.

Radio logo

[ Szerkesztve ]

(#1812) torok6 válasza hzx0 (#1811) üzenetére


torok6
aktív tag

Létrehozni rádió mappát nem lehet?

(#1813) hzx0 válasza torok6 (#1812) üzenetére


hzx0
aktív tag

De lehet. Én is azt csináltam. Neked sem jött létre?

(#1814) torok6 válasza hzx0 (#1813) üzenetére


torok6
aktív tag

Nem volt benne semmi. Akkor hogy is kell át nevezni a képet csak simán pl. 100.50 MHz?

[ Szerkesztve ]

(#1815) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Vettem egy autót, és van benne egy ilyen kínai csoda fejegység. Ugyan nem androidos, de hátha találkozott már valaki hasonlóval. Vajon lehet ezen firmware t frissíteni? Vagy ez csak hiú ábránd? Videó lejátszás közben 10 mp ként feldob egy üzenetet, amit nem lehet kikapcsolni. Csak avi fájlt játszik le sajnos.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1816) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Szeretnék kérni némi segítséget, bennetek bízom :)
Keresgéltem is vissza, de nem találtam egyértelmű választ.
Egy barátomnak vettünk az Nissan x-trailjébe egy Dasaita MAX6 (PX6) fejegységet, Android 10-el jött, és eddig amúgy nagyjából minden oké, de lenne pár kérdésem:
- Az autó gyári TPMS-et le tudná kérni?
- Can buson van olyan alkalmazás ami a fogyasztási adatokat mutatná? Az eredeti fejegység tudta
- Lehet vhogy beállítani, hogy indításnál menjen rögtön az utolsó esemény? pl, Spotify, Rádió stb?
(Rádió csak akkor megy, ha azon kapcsolom ki, de tetszik neki az AGAMA home screenje :D)
- Illetve eddig még nem sikerült az iPhone névjegyzékét átvinni (bár amúgy a wireless carplay ment nagyon szépen)

Köszönöm előre is,
Üdv

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#1817) Gézengúz válasza Janaboy (#1816) üzenetére


Gézengúz
addikt

Fogyasztási adatokhoz, elég lenne egy BT-s OBD2-es adapter, + Torque.

(#1818) kovbandi82 válasza Janaboy (#1816) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Az Iphonen engedélyezze a telefonkönyv szinkronizálását

(#1819) Janaboy válasza kovbandi82 (#1818) üzenetére


Janaboy
veterán

Kerestük de nem találtuk.
Bluetooth menüben a kocsi néven i gombon, de ott nincs rá opció.

Janaboy

(#1820) kovbandi82 válasza Janaboy (#1819) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Rá kell bökni az autó BT menüjében a telefonkönyv ikonra, majd a letöltés ikont megnyomni. Akkor jön elő ez a menü:

Iphone XS IOS 14 betával müxik....

Más:

A BT OBD scannert az istenért nem tudom párosítani, nem látja az autó. Más is járt így?

(#1821) gyvince


gyvince
senior tag

Üdv valaki olyan oldalt vagy elérhetősêget ahol használt androidos rádiók vannak??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1822) Janaboy válasza kovbandi82 (#1820) üzenetére


Janaboy
veterán

Sikerült köszi.
Ma találtunk bugot is a canbus témában, de sikerült elég jól beallitani.
Már csak az nem megy, h a radio induljon mindig rögtön.

Janaboy

(#1823) kovbandi82 válasza Janaboy (#1822) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A Spotifyal én is küzdök, nem akar autostartban indulni...

(#1824) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!
Egy fészlift előtti 2009-es Kia Ceed kombiba szeretnék beszerelni egy új rádiót. Nem a gyárit, mert most is az van benne, és nem megy a hangerőszabályzója, hanem például egy aliról vett 2 DIN-es darabot (bluetooth, USB stb..)
Olvasgattam már a témában, és az általános vélekedés az az, hogy legalább 2gb ram, 32 gb rom es 8 magos proci kell.
Must have:
-IPS kijelző
-DSP
-bluetooth kihangositó a telefonnak
-kormányról vezérelhetőség (CAN buszos legyen a rádió vagy sem)
-tolatókamera képének megjelenitése
-USB port a pendrivenak zenehallgatáshoz es egy 4G-s USBs modemnek a wazenek
-Android 8-9
stb.
Nice to have:
-fizikai gombok, hogy ne kelljen keresgélni állandóan, most épp hova kell bökni az érintőképernyőn
-menetrögzito kamera kompatibilitás
-első lökháritóra szerelt kamera képének megjelenitése
-nem árt, ha XDA-n ismerik/foglalkoznak az adott fejegységgel
stb.
Valakinek van tapasztalata, milyen rádiót érdemes venni és beszerelni? Van valami bevált darab?
Köszi a segitséget!

(#1825) petymek


petymek
senior tag

A Hal rom helyett/mellett ajánlom figyelmetekbe a Malay romjait.
Fej egység vásárlásnál a hardvert nézzétek (pl. MCU) elsősorban, és ne a szoftvert.
Ahol lehetőség van a 2 dines, változatot keressétek, DVD nélkül. A Rockchip elég forró fejű (ha ki is van használva), hűtése javasolt.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#1826) petymek válasza fraba (#1824) üzenetére


petymek
senior tag

A gyártók közül van akit közvetlen meg tudsz keresni, és azt raknak neked össze, amit te konkrétan szeretnél.
Pl. ilyen a Klyde.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#1827) bl4ze válasza petymek (#1825) üzenetére


bl4ze
veterán

Allwinner T8 procis fejegységekhez van "Malay" rom, nem tudod ?

.:. bl4ze .:.

(#1828) petymek válasza bl4ze (#1827) üzenetére


petymek
senior tag

Allwinner T8 felejtős.
4PDA-n egyébként megtalálod mind a Malay, mind a Hal fórumait. XDA-n kevesebb az infó, és újaban oda nem nagyon irogatnak.
Youtube-on működést bemutató videók is vannak.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#1829) petymek válasza bl4ze (#1043) üzenetére


petymek
senior tag

Én is kérdeznék, használod még a radio appot?
A full verzióa transzparens hátteret is be tudsz állítani, hogy a home alatt is látszódó háttére legyen?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#1830) petymek válasza Doky1988 (#1225) üzenetére


petymek
senior tag

Jaj.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#1831) bl4ze válasza petymek (#1829) üzenetére


bl4ze
veterán

Persze, csak a NavRadio+ megy. Transzparens háttér is megy, úgy rémlik, igen.
Sajnálom, hogy Allwinner T8-ra nincsenek romok, csak ezekre a PX5-PX6 majomságokra :) :)
De köszi. akkor marad az Android 8.1

.:. bl4ze .:.

(#1832) petymek válasza bl4ze (#1831) üzenetére


petymek
senior tag

A rockcipes egységek komoly tudással bírnak ezekkel a romokkal. Dobd ki a régit, és ruhazz be egy ujabra. Kérlek nézd már meg a transzparenst hátteret.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#1833) bl4ze válasza petymek (#1832) üzenetére


bl4ze
veterán

Kösz, de nem dobom ki, semmi baja.
Csak érdeklődtem.
Megnézem, nem én használom az autót.

MÁS : mostanság a hátsó kamera képe kb csak minden második esetben kapcsol be,
kétszer kell tolatás fokozatba tenni, mire van kép.
Hang van, de kép nem az Android képe marad - nem vált.
Szerintetek mi lehet az oka? Korábban nem volt ez.
Android 8.1.0

.:. bl4ze .:.

(#1835) bl4ze válasza megott (#1834) üzenetére


bl4ze
veterán

Garázsban állt, de megnézem a drótokat.

.:. bl4ze .:.

(#1836) aero. válasza bl4ze (#1835) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

En egy factory resetet probalnek, gyanus, hogy masodjara mukodik mindig. Az nem sokat segitene, ha a kabel valahol nem lenne jo, akkor egyebkent is fekete kep+sarga felkialtojel van :)

(#1838) aero. válasza megott (#1837) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem lehetetlen, tény, viszont még csak 1 éves, garázsos. Nekem 5 év alatt se oxidált csillaggarázsban. Meglátjuk mire jut.

(#1839) bl4ze válasza aero. (#1836) üzenetére


bl4ze
veterán

Factory resetet kihagynám, szépen be van lakva a fejegység. Annyit nem ér.
Megmondom asszonynak, hogy ha nem látja a képet újabb "rüki" :)

Azért egy drót mozgatást megnézek, de nekem is furcsa lenne... :D

.:. bl4ze .:.

(#1840) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok Xtrons vagy Isudar? Xtrons 92000 Ft és raktár Isudar 94000ft német raktár PX6 mind a kettő 4 giga RAM ??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1841) petymek válasza gyvince (#1840) üzenetére


petymek
senior tag

Sokkal inkább azt nézd, hogy milyen MCU-val szerelt az alaplap, ne a "gyártót". PX5, 6 + MCU=MTCD, MTCE, vagy újabb a sorban
Isudart ki is ejteném.
Ezekre egyedi romok elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#1842) petymek válasza bl4ze (#1833) üzenetére


petymek
senior tag

Ok. Amennyiben van kedved próbálgatni, tudok adni más radio, zenelejátszó applikációkat.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#1843) gyvince


gyvince
senior tag

És azt hol találom itt és meik a MCU ?? [link]

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1844) torok6 válasza petymek (#1841) üzenetére


torok6
aktív tag

Mi a baj a isudar fejegységel? Nekem az van és mindent mutat a kocsirol. Csak a mcu dolgot nem értem hogy mire való

(#1845) gyvince válasza torok6 (#1844) üzenetére


gyvince
senior tag

És milyen meg vagy vele elégedve??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1848) gyvince válasza megott (#1847) üzenetére


gyvince
senior tag

Akkor jó az Isudar?? Egészen pontosan ez. [link]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1849) torok6 válasza gyvince (#1845) üzenetére


torok6
aktív tag

Igen megvagyok vele elégedve nem fagyott le soha

(#1850) svgyula válasza torok6 (#1844) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A fejegységeknél az MCU vagyis multi control unit a fejegység androidos részét köti össze a többi kiszolgáló egységgel. Vagyis ez adja a kapcsolatot az erősítővel, az USB eszközökkel, kamerákkal, kimeneti jeleket is ez koordinálja pl a fejtámlába építhető megjelenítőkkel. Ez hoz létre kapcsolatot az autó rendszerével(ahol ez elérhető) Vagyis azt a rakás csatlakozót a fejegység hátulján koordinálja.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.