Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) B. Tamas válasza Tauka (#500) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Hello, nekem pár hete van egy Hizpom ugyanezekkel a paraméterekkel csak gombok nélkül. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, a kocsiban teljes mértékben kiváltotta a telefont. (Annyi, hogy a gyári UI-t én lecseréltem egy 1500Ft-os, de sokkal komolyabbra, a gyári elég puritán.)

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#502) Sérnyovác válasza Tauka (#500) üzenetére


Sérnyovác
tag

Köszi ezzel megy

(#503) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Tudtok ajanlani valami appot az alap android luncher helyett? Valahogy nem az igazi..

[ Szerkesztve ]

(#504) B. Tamas válasza Fail3D! (#503) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Én ezt használom (természetesen a PRO verziót), iszonyatosan szeretem.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#505) Per Me válasza B. Tamas (#504) üzenetére


Per Me
tag

+1
Felraktam, belaktam a 30 napos változatot, és a második nap megvettem.

(#506) AnnB53


AnnB53
újonc

Sziasztok! Vw sciroccoba (2010) szeretnék androidos fejegységet venni ami fontos: gyárias kinézet, 2 din, usb, hangszínszabályzás, multikormány, waze meg youtube split screenbe tudjon futni, és ezeket néztem ki. Valakinek valamelyikről van véleménye, vagy az eladóról, hogy érdemes e tőle venni?
1.: isudar:
https://s.click.aliexpress.com/e/E4MiAOac

2.: wondefoo:
https://s.click.aliexpress.com/e/NalMQtCU

3. Bosion:
https://s.click.aliexpress.com/e/O5owplC8

4. Eunavi:
https://s.click.aliexpress.com/e/mNtof0fO

(#507) jFox válasza B. Tamas (#504) üzenetére


jFox
őstag

+1
Nekem kicsit tovább tartott mint Per Me-nek, de én is megvettem. :K
Nem sok féle van a Play-ben ami kimondottan autós, de azok közül ez a leg használhatóbb.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#508) aero. válasza jFox (#507) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem az Automate jött be, amíg nem Android Auto-ra álltam át. Annak egész hasonló a felülete a régi AA-hoz, csak picit többet tud. Az az előnye, hogy tud benne futni gmaps alapú navi + van pár alap OBD feature is.

(#509) bl4ze válasza aero. (#508) üzenetére


bl4ze
veterán

Android Auto-t használsz fejegységen? Hogyan, milyen Android verzió alatt ?

Nálam rendben van a 8.1 Android, de pld a gyári rádió nem kezeli jól az "RDS"-t
Elmennek a szövegek, kapcsolgatni kell a rádió beállításokat, hogy mindig lássan.

.:. bl4ze .:.

(#510) aero. válasza bl4ze (#509) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Már linkeltem párszor, magyar fejlesztés :K
Nem is drága és jól működik [link]

(#511) bl4ze válasza aero. (#510) üzenetére


bl4ze
veterán

Elkerülte akkor a figyelmemet.
Ajánlod, jó ?

.:. bl4ze .:.

(#512) aero. válasza bl4ze (#511) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem bevált, az utolsó 3 hónapban azt használtam, aztán autót cseréltem.
Még megvan mindig, áttettem fater Mercijébe, ott is működik.

Próbáld ki előtte a trialt, annyiban korlátozott, hogy 5 perc után kilép és nem tölti a telefont, de ezt akárhányszor eljátszhatod.

(#513) bl4ze válasza aero. (#512) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, köszi.

.:. bl4ze .:.

(#514) AnnB53


AnnB53
újonc

Kaptam egy ilyet [link] , beszerelésnél nem volt probléma, de ha usb-t dugok bele, formázni akarja. Erre tud valaki megoldást? Vagy azt tervezem, hogy eladom ezt és veszek helyette egy ilyet [link] mert a mostani nem a forgalmazótól van így nem segít semmiben. A mostani 2gb ram, 4 core, amit nézek, az 4gb ram, 8core lenne. Megéri a nagyobb ram és a forgalmazótól vásárlás miatt újat venni?

(#515) svgyula válasza AnnB53 (#514) üzenetére


svgyula
addikt

Azt tudod, hogy az pendrive-on milyen file rendszer van? Nem mindegyik ismeri fel a windows NTFS rendszerét. Elsőnek formázd le EXFAT rendszerre(a pc-n a formázáskor ki kell választani!) Ha ezt sem ismeri fel akkor marad a FAT32. Azt biztosan látja. Nincs a leírásban de ezek max 32GB tárolókat látnak alapból. Van pár amelyik nagyobbat is "lát" de az alap a 32GB.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#516) AnnB53 válasza svgyula (#515) üzenetére


AnnB53
újonc

Köszi a segítséget. Megnéztem, FAT32 van rajta és 8gb-os a pendrive. Lehet akkor a fejegységgel van valami? Vagy ha egyszer hagyom hogy leformázza, aztán laptopról visszarakok rá mindent, megint formázni akarja majd következő csatlakoztatáskor?
Vagy megérné akkor forgalmazótól jobbat, újat venni inkább?

[ Szerkesztve ]

(#517) svgyula válasza AnnB53 (#516) üzenetére


svgyula
addikt

Hagyd leformázni! Utána rakd fel rá a laposról amit akarsz aztán próba. Szerintem akkor már látni fogja.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#518) kirkri válasza B. Tamas (#504) üzenetére


kirkri
addikt

Minden funkció működik benne, ami a gyári launcherben benne van? Délután én is kipróbálom. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#519) aero. válasza kirkri (#518) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jól működik, kifejezetten autós felület. A gyári android nem autóra van kitalálva, veszélyes is néha a kezelése. Szinte függőleges felületen vezetés közben görgetni nem túl jó. A pici gombok, ikonok sem könnyítik meg a dolgot. Itt ugye annyival jobb, hogy a fontos dolgok egy gombnyomásra vannak, kellően nagy méretűek illetve ellát az alapvető információkkal, amikre szükség lehet.

(#520) kirkri válasza aero. (#519) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi, kipróbálom. Ha valamivel megakadok, majd jövök kérdezni. :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#521) B. Tamas válasza kirkri (#518) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Persze, azok ugyanúgy külön appok amiket hozzá tudsz rendelni gombokhoz. Amúgy nekem a gyári launcher kb 15 percet bírt, annyira puritán volt. Ez (szerintem) nagyon jól néz ki és teljesen testreszabható.
TIPP: Ha a 6 fő gombon elhúzod az ujjad akkor +3 appot tudsz hozzá adni vagyis összesen 4 appot minden indítógombhoz. Erre 2 hét használat után jöttem rá. Így tök frankón lehet csoportosítani a navikat, zenelejátszókat, OBD olvasókat, stb...

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#522) kirkri válasza B. Tamas (#521) üzenetére


kirkri
addikt

És azt hogy kell beállítani, hogy az autó indításával ez a launcher induljon, ne a gyári? Lehet, hogy ez triviális, csak most még a munkahelyen vagyok, az autó meg a parkolóban, így csak elméletben rakosgatom össze a dolgokat. Kíváncsi leszek, hogy a beállított kormánygombok is úgy működnek-e, ahogy a gyárival. Mivel 30 nap free, így nagy kockázat nincs a dologban. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#523) aero. válasza kirkri (#522) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ahogy felteszed és megnyomod a home gombot, megfogja kérdezni. Ott kiválasztod és megnyomod alul, hogy "mindig"

(#524) B. Tamas válasza kirkri (#522) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Így van, telepítés után az első HOME gomb megnyomásával rá fog kérdezni. Becsekkolod, hogy mindig ezt használjaés kész. Többet nem látod a gyári vackot.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#525) xedamen válasza B. Tamas (#504) üzenetére


xedamen
senior tag

Nekem nem mutatja az összes gyári appot ez a launcher... 🤷🏻‍♂️

(#526) B. Tamas válasza xedamen (#525) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Ha rendes app akkor mutatnia kell. Nincs elrejtve (jobb alsó nagy gomb és bal fent a szem)?

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#527) fenky válasza AnnB53 (#514) üzenetére


fenky
tag

Bátran formázd le a fejegységgel, utána működni fog pc-n is és a fejen is. (Az enyém is ezt csinálta a 32gigás sandisc pendriveokkal. Sőt a samsung telefonom is a samsung sd kártyával.)

(#528) kirkri válasza B. Tamas (#524) üzenetére


kirkri
addikt

Igazából nekem a gyári is elég pofás, ha jól látom, akkor gyártónként eltérő a launcher. Viszont tetszik az app, úgyhogy a 600 forintot megéri nekem amibe kerül a teljes verzió. (Mindenkinek azzal kezdi, hogy az első telepítéskor feldobja, hogy "csak ma 1.99 USD" az ára?)

21 éve a Prohardveren! ™

(#529) B. Tamas válasza kirkri (#528) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Mázlista. :( Én 1099Ft-ért vettem meg pár hete. :W :DD

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#530) kirkri válasza B. Tamas (#529) üzenetére


kirkri
addikt

Én meg azt hittem ez csak a beetetés és mindenkinek kiírta, hogy azonnal megvegye. :Y Végül 790 forint lett az az 1.99 dollár, de ennyit megért, köszönöm a tippet nektek!

21 éve a Prohardveren! ™

(#531) AnnB53 válasza fenky (#527) üzenetére


AnnB53
újonc

Köszi szépen, holnap kipróbálom. Csak hirtelen a szívbajt hozta rám, mert munkám is van a pendriveon és az gáz lett volna ha rögtön leformázza.
És szerintetek, érdemes megtartani ezt a 2gb ram 4 core verziót vagy adjam el és black fridayban vegyem meg ugyanannyiért a 4gb ram 8 core verziót?

(#532) B. Tamas válasza AnnB53 (#531) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nekem 4Gb 8core van, szerintem kell. És Android 9 alatt ne add ha sokáig azt szeretnéd, hogy az appokkal kompatibilis legyen. Fejegységet nem 1-2 évre veszel/veszek.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#533) ice9


ice9
tag

Valakinek van tapasztalata azügyben, hogy a PX6-os fejegységek milyen usb modemet esznek meg?

(#534) svgyula válasza AnnB53 (#531) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Tartsd meg nyugodtan! Nem hiszem, hogy hatalmas pdf file vagy tervező program futást tervezel vele. Nézz meg egy mostani gyári fejegységet és lesz nagy coddálkozás a 4-es droid jobb esetben
2gb tárhely! Az alkalmazások pedig fixek nincs állandó csere-bere ilyen olyan frissítés, az egész rendszer elbarmolása amit ezekkel a független fejegységekkel a többség(tisztelet a kivételnek!) művel.
Egyszer beállítasz rajta mindent és használod mert ez az elsődleges cél. Ha nem ez akkor vedd meg a nagyobbat és cserélgesd rajta az alkalmazásokat, ha találsz éppen kompatibiliset. Nálam a 3 betűs navigáció a 9-es droid alatt nem működött a 8.1-el szépen fut és sorolhatnám. De kinek a pap kinek a papné nekem meg a lánya és nem cserélgetek rajta ruhát. Jó az anélkül is :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#535) Fail3D! válasza svgyula (#534) üzenetére


Fail3D!
addikt

Nalam 9 droidon fut a 3 betus.

(#536) B. Tamas válasza svgyula (#534) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Ezzel vitatkoznék. Azért vesz az ember Androidos cuccot, mert több lehetősége van. Amit te mondasz azt egy negyedennyibe kerülő vacak is tudja. Nekem van rajta 4 féle navi, 4 zenelejátszó (Spotidy + 3 internetes rádió), 5 OBD olvasó, stb stb.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#537) Impair1980 válasza B. Tamas (#536) üzenetére


Impair1980
aktív tag

És van időd vezetni is közben.......

(#538) B. Tamas válasza Impair1980 (#537) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Igen, vezetés közben nem csesztetem (legalábbis nem többet, mint mondjuk te egy normál rádiót). Zene, navi (ha kell álló helyzetben) indít, max zenét váltok.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#539) svgyula válasza B. Tamas (#538) üzenetére


svgyula
addikt

Nos akkor azt is áruld el hány zenelejátszó fut egy időben?
Mert ha egy akkor minek a másik három??? Nagyon nagy sületlenséget írsz azt tudod ugye? Az ODB az az újabb autókban ott figyel a műszerfalon beépítve. Az a plusz infó amit ezen kiad csak összezavar hidd el. Ha nem vagy autószerelő nincs szükséged menet közben ezekre az adatokra. A "zene navi" minden megy egyszerre erre nem kell húúde csúcskészülék. Nekem a 3db volt/van de az egyszerű is simán döccenés nélkül működött és egy zene lejátszáshoz nem kellett 3db zenelejátszó. A navigációhoz sem kellett több navigáció pedig hidd el én naponta használom a zenelejátszót és a navigációt is. A mostani az core4 2GBRAM 32GB ROM és nincs vele semmi mire az autó elindul szól is a zene kb5mp.
A rádió tudja az RDS a zenelejátszó a zenéket a videólejátszó működik a navi működése közben is igaz csak hanggal. A telefon is tökéletes "extra mikrofon" nélkül is. Ja és csak 130$ volt....... Nem kell mindent túldimenzionálni. Neked volt felesleges xeft a rádióra amit össze vissza tudsz piszkálni mert te egy olyan mókolós típus vagy de nem mindenki ilyen. Van olyan aki használni szeretné csak.
Én a telefonomat is egyszer állítom be az igényeimre és vége nem piszkálom és nem telepítek kétnaponta új apk csak azért mert ráfér.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#540) B. Tamas válasza svgyula (#539) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Szerintem engedd el ezt a témát, DE hogy válaszoljak neked:
Egy időben természetesen egy zenelejátszó fut, Én a Spotifyt, a Qdance-t és a DI.fm-et szoktam hallgatni, a párom offlájn a kis megszokott listáját Powerampon (kereskedelmi rádiókat elvből nem hallgatok).

Az én autómban még nincs számítógép ami minden lényeges infót megjelenítene ami érdekelhet, így minden adatot pl hibakódot (de akár egy vízhőfokot) így tudok kinyerni és igen, elég lenne egyetlen app is erre és kb havi 2x van elindítva, de nekem így jó ha tudok választani ebben is (annak ellenére, hogy valóban nem vagyok autószerelő igaz ezt nem írtam meg előtte neked, akár az is lehetnék ha nem informatikus lennék).

Azt szintén ne akard már nekem megmagyarázni, hogy miért kell 4 navi, de elárulom: Itthon és EU-n belül a Waze-t használom. EU-n kívül az offline Sygic-ot és geocachinghez a Locust mivel ha koordináták vannak megadva azzal a legegyszerűbb megkeresni egy parkolót vagy egyéb tájékozódási pontot ami még kocsival elérhető, a Maps meg ugye gyárilag rajta van, azt kb évente 2x használom ha műhold kép kell.

Abban egyetértek veled, hogy ha lehet így fogalmazni átlag feletti felhasználónak számítok, de ahogy már írtam a kérdezőnek válaszoltam a saját nézőpontom és a 2Gb/4Mag és 4Gb/8Mag közt nincs olyan egetverő árkülönbség és ahogy írtam fejegységet nem 1-2 évre veszel, mint pl telefont, fontos, hogy 5 év múlva is menjenek rajta az appok amik ahogy fejlődnek szépen lassan egyre nagyobb étvágyúak lesznek.

A telefon témát hagyjuk, nem akarok neked álmatlan éjszakát okozni, de a telefonjaim az első kézhezvételtől számítva kb 2 órán belül köszönő viszonyban sincsenek a gyári, dobozos állapottal. :C

Ez a fórum attól szép és jó, hogy nem vagyunk egyformák, ha így lenne milyen unalmas lenne, és lehetőleg tiszteljük egymás véleményét személyeskedés (Nagyon nagy sületlenséget írsz azt tudod ugye?) nélkül, mert lehet, hogy nekem meg az a sületlenség amit te gondolsz.

Szóval ezzel ezt a témát tényleg lezártam, további szép estét.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#541) AnnB53


AnnB53
újonc

Köszi szépen mindenkinek a sok választ, témabontogatást, sokat tanultam mióta olvasgatom a fórumot, ami nekem igazából fontos, hogy a waze meg youtube/twitch split screenbe szépen fusson. Android 9 van mindkét fejegységen amiről beszélek, csak ugye a ram, core számok mások. Hajlok arra, hogy megvegyem a jobbat, mert a jövő pénteki akcióval szerintem ugyanannyiba fog kerülni mint a 2gb verziós akció nélkül. Egy hétig most akkor beszerelem ezt, és meglátom mennyire bírja :)

(#542) bl4ze


bl4ze
veterán

Ha már zenéről van szól : ki milyen MP3 lejátszót használ az autós fejegységen?
A gyári telepített elég gagyi.
Valami olyat keresek ami szépen mutatja a borítót, normálisan néz ki és be lehet állítani, hogy indítás után automatikusan tallózza/mutassa a FOLDEREKET nem Album, előadó stb.
1 USB pendrive-ról megy a zene, azon van a tartalom.
Tudtok valamit ajánlani? Ja, és ne legyen benne SEMMI reklám "Ad Free"

.:. bl4ze .:.

(#543) fransysWest


fransysWest
újonc

Sziasztok!
Segítségét szeretnék kérni!
Kinéztem EZT a fejegyseget az autómba(2011, Audi a3) gyári Bose hangrendszerrel van szerelve az autó és arra lennék kíváncsi, hogy sokat fog e romlani zenék minőség a gyári fejességhez képest?
Amire nekem szükségem van az a bluetooth zenehallgatás+ navi,illetve ,hogy szépen szóljon.
Miért számít, hogy DSP-s e fejegység ?
Sajnálom a gyárit megbontani ,mert attól tartok nagy lesz a minőség romlás, vagy nem kell ettől tartanom ?

(#544) B. Tamas válasza bl4ze (#542) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

PowerAmp

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#545) goku84


goku84
újonc

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Ford focus 2008-as ba szeretnék 9" multimédiás fejegységet cserélni a régi gyári helyére. ali expresszen vettem meg előszőr egy 4magos 1gb ram + 16gb rom [link] ami feltűnően gyorsan 5 nap alatt megjött és amit vissza is küldök. na nem ez a gond hanem hogy elnéztem 4magos 2gb ram + 32gb rom ot [link] akartam emiatt újra redneltem egy másikat. ahogy itt most olvastam mindenki azt írja 2gb ramtól érdemes ilyet venni mert szép akadás mentesen fut és aránylag gyorsan betölt. a másodikhoz sajna külön kellett tolatókamerát vennem hiába volt kicsivel drágább. mert eddig 7" fejegységet nézegettem mint a régi rádió csak érintős a közepe. mik a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban hogy vált be ti milyen fejegységet használtok?

(#546) B. Tamas válasza goku84 (#545) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

A 2Gb-RAM-ra vonatkozóan most a napokban volt egy kisebb "vita", olvass vissza 20-30hsz-t ezügyben, lesz pro és kontra.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#547) Husztipee


Husztipee
friss újonc

Sziasztok
Egy Passat B6 szeretnék androidos fejegységet.
Hosszas nézelődés után ezt talaltam [link]
Spanyol raktárról szeretném, 4gb ram+64gb rom
Mi a véleményetek róla? :)

[ Szerkesztve ]

(#548) Sanya2070


Sanya2070
csendes tag

Sziasztok!

Akksi merülési probléma!

Olyan kérdésem lenne, hogy Asure KM8W7, 4gb-os, 8magos, android 8-as fejegységgel rendelkezem. Az autóm VW MK5 (2004, 1,6 benzin).

A probléma, az hogy az autó ne mtud StandBY módba kapcsolni, miután kivettem a kulcsot. A fejegység továbbra is 0,6-0,7A fogyasztást produkál konstans, így folyamatosan meríti az akkumulátort, ha nincs lezárva az autó.

Van esetleg valami megodás erre, hogy a fejegység totálisan kapcsoljon le, amikor kiveszem a kulcsot az indítózárból? Ha lezáratlanul van magéra hagyva az autó a garázsba, 2-3- napig, akkor leszívja az akksit a fejegység.

Köszönöm előre is!

(#549) svgyula válasza Sanya2070 (#548) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Igen van! A csatlakozón 2db +12v csatlakozás van. Az egyik a kapcsolt vagyis a gyújtáskapcsolóról kap 12v-ot ezt "ACC" jelöli a bekötési rajz. A másik B + Vagy Batery jelöléssel. Az "okos" emberek ezt a kettőt előszeretettel kötik össze! Ez azt jelenti, hogy amikor a gyújtáskapcsolót lezárod akkor a rádión keresztül egy csomó azonos kábelen levő fogyasztó meríti az aksit. Tehát a "B" jelű vezetéket az aksira kötni! Az "ACC" jelűt a gyújtáskapcsolóra és a kettőnek nem lehet fizikai köze egymáshoz. Ha(?) így is merül akkor meghalt a rádió. Vagy cseréled vagy teszel be egy relét ami csak akkor kapcsol be ha berakod a kulcsot és ezen keresztül adsz a rádiónak minden feszültséget. DE arra számíts, hogy minden indításnál elvesznek a rádió beállításai és az egység indulása ~30-40mp lesz.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#550) hzx0 válasza Sanya2070 (#548) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ha bezárod akkor nem meríti az aksidat? Ha jól van bekötve és van CanBus box is hozzá akkor elvileg a piros ACC nincs is bekötve. Csak a B+. Ha van CanBus box akkor elvileg figyeli az ajtókat. Normálisan úgy kéne működni. Beállítások/Car/Extra settings/ Shutdown delay when ACC OFF. Itt beállítasz mondjuk 30mp. Kulcs ki ajtó bezár. 30mp múlva elvileg ha méred 0,1- 0,2A kellene lenni a fogyasztásnak. Mivel a CanBus box figyeli az ajtó nyitást. Ha normálisan működik. Amikor nyitod a kocsit elkezd be bootolni de a kijelzőt nem kapcsolja be. Így nem kell 20.30mp várni gyújtás után a bootolásra. Azért írtam ezt mert ha csak nyitva meríti bezárva nem. Akkor lehet próbálkozni Beállítások/Car/factory settings(126) CanBus fülön. Kikapcsolni az ajtók figyelését. Ha ez sem hoz eredményt akkor próbáld egy mérés erejéig a CanBus boxba menő sárga vezetéket kivenni a rádió felőli csatlakozóból. Egy mérés erejéig kapcsolt 12v-ra kötöd a CanBus boxba menö sárga vezetéket. Így gyújtás levétel után 30mp kikapcsol a rádió teljesen, és nem figyeli az ajtókat. Nekem is az utóbbi megoldással lett jó. Ha CanBus box sárga vezeték be volt rendesen kötve 0,5-0,6A volt a fogyasztás. Így most 0,17A. (Mercedes w203)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.