Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Szab1990


Szab1990
csendes tag

Adódott egy kis gond a fejegységemmel. Nem lehet bekapcsolni. Tegnap mentem dolgozni este akkor még működött. Vagyis a kormányvezérlés már nem ment. Reggel mikor jöttem haza már nem kapcsolt be. Biztiket átnéztem. 12V-t megkapja. Ha a CAN modult megmozgattam bekapcsolt. De utána már se kép se hang. Vezeték megtörést kizárnám. Lehet valamilyen kapcsolási rajzott találni erról a modulról?

[ Szerkesztve ]

(#1252) Diák66 válasza Szab1990 (#1251) üzenetére


Diák66
őstag

HA a CANBUS dekóderre gyanakodsz, húzd ki egész egyszerűen. Működnie kell anélkül is. De amúgy szerintem a rádió adta meg magát.

(#1253) actuallyy


actuallyy
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Rengeteg kommentet elolvastam, ami miatt már picit szűkült a kör, hogy milyen androidos fejegységet nézzek magamnak. Ezek után 2 fajta között vacilálok, linkelem is őket majd. Junsun és az xtrons.
Junsunról youtube-ra raktak is fel egy videót és ott nagyon szépen elmondják, hogy igazából tök jó készülék.

Egy seat ibizam van és igazából pont bele valót néztem ki, nem "univerzálisat"

Tudtok esetleg ti is, (akiknek már van vagy jártasabb a témában) hogy melyik lenne a jó választás?

https://www.aliexpress.com/item/32971283164.html?spm=a2g0o.detail.1000013.1.678c7080LnWvnb&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.14977.165002.0&scm_id=1007.14977.165002.0&scm-url=1007.14977.165002.0&pvid=e3012487-1d22-4da0-ba2b-357a06eb3619&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.14977.165002.0,pvid:e3012487-1d22-4da0-ba2b-357a06eb3619,tpp_buckets:668%230%23131923%237_668%23808%234093%2321_668%23888%233325%2310_668%232846%238116%23928_668%232717%237564%23656

https://www.ebay.de/itm/Android-10-Autoradio-Navigation-DSP-GPS-BT5-0-WLAN-SWC-Fur-SEAT-IBIZA-IV-4-DAB/233239473933?fits=Make%3ASeat&hash=item364e27ef0d:g:pjoAAOSwh8peAXr3

Ezt a kettőt néztem...ha esetleg van más vagy jobb tanácsotok, ötletetek szívesen várom azt is :)

Nagyon szépen köszönöm előre is.

(#1254) Szab1990 válasza Diák66 (#1252) üzenetére


Szab1990
csendes tag

Most munkába menet megint jó volt a rádió bekapcsolt. Kormányról is szépen lehetett vezérelni. A modul nélkül egyébként nem működik azt már néztem korábban. Ha be van kapcsolva és lehuzom a modult a rádió is kikapcsol ,nem kap tápot.

(#1255) horist2


horist2
tag

De olyankor neked meg a text is?
Írja a zenék címét stb?

(#1256) bl4ze válasza actuallyy (#1253) üzenetére


bl4ze
veterán

Én az elsőt választanám 9.0 droid 2GB/32GB és Spain raktár így áfa sincsen.

.:. bl4ze .:.

(#1257) mumtaz


mumtaz
senior tag

Végre megérkezett nekem is a cucc. Egész gyorsan. 2 hét a rendeléstől.

ATOTO A6Y. Most már kezdődhet a project, mert az autó 1 dines helyét is át kell alakítani 2 dinesre. Nem lesz egyszerű feladvány.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1258) Udiaki válasza actuallyy (#1253) üzenetére


Udiaki
csendes tag

Nem ismerem az általad linkelt márkákat, annyi jó tanács esetleg, hogy válassz IPS kijelzős készüléket, mert egyrészt sokkal szebbek a színei, másrészt világosban (erős napsütésben is jobban látszik) vezetés közben meg nem biztos, hogy jó ha sokáig a kijelzőt nézed, mert nem látod , hogy mi hol van rajta.

(#1259) actuallyy


actuallyy
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat, nézelődök még én is azért.
Van esetleg általatok preferált márka, amire azt mondjátok nem zs kategóriás?

(#1260) aero. válasza actuallyy (#1259) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az xtrons jo, azzal nehez mellenyulni, eu kepviselete is van.

(#1261) gyuszek2121 válasza horist2 (#1249) üzenetére


gyuszek2121
csendes tag

Hello! Ez milyen fejegység, ha tudsz egy linket küldeni megköszönöm!

(#1262) Pihe1


Pihe1
csendes tag

Sziasztok!
Van egy multimédiás fejegységem ami sajnos nem működik rendesen. A rádió jel erősséggel van gondom, a többi (DVD, GPS, Tolatrókamera....) minden rendesen működik!
Ahogy kiérek a városból már sistereg, de ha tisztán szól akkor is késik az RDS. Már rég egy másik szám szól még mindig az előzőt írja ki. Az autóm egy VW Tiguan, dupla antennás, be lett szerelve már több fajta jelerősítő vagy fantomtáp. Sajnos nem oldotta meg a problémát, nagyon idegesítő. A gyári rádióval még külföldön is sokáig működött tökéletesen. Mit csináljak, hogy ne dobjam ki a fenébe? Köszi a segítséget!!
A rádió: PX30-2G16G
Operációs rendszer Android 9
RAM DDR 3 2GB RAM
CPU és frekvencia Rockchip Quad Core PX30 1,6 GHz-es

(#1263) sityupityu


sityupityu
veterán

Sziasztok!
Nem olvastam végig a fórumot, inkább felteszem a kérdésem hátha kapok így is választ.
Egy megbízható és jó 2 din-es fejegységre lenne szükségem. Ami nagyon fontos, hogy a telefont (navigáció végett) gond nélkül tükrözni tudjam rá, és azt onnan természetesen vezérelni is tudjam. Mit ajánlanátok? Nem ragaszkodom az olcsó kínaihoz megfizetem a jót, de azért több százezret sem akarok ilyesmire költeni. Olyan max 80-100 ezerig mennék el ha muszáj. Persze csak ha kell, ha van olcsóbban akkor az is jó. Ja, és nem ragaszkodom semmilyen márkához sem.
Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1264) Narancsíz


Narancsíz
csendes újonc

Sziasztok!
Van egy Dicola fejegységem, ami egy pendrive csatlakoztatása óta nem szól.
A kapcsolók, hangerőszabályzó használatakor a csipogó menü hangok hallhatóak, minden funkció működik.
Az MCU chip-ig elmegy a jel, tovább nem. Ezmiatt az MCU chip ki lett cserélve. Persze azóta sem szól.
A kínaitól kértem MCU frissítést, nem küldött csak android frissítést. Az android fel lett téve, persze semmi eredmény.
Tudnátok segíteni, ötletet adni, vagy szervíz címet.
A segítséget előre is köszönöm.

(#1265) Narancsíz


Narancsíz
csendes újonc

(#1266) Diák66 válasza Narancsíz (#1264) üzenetére


Diák66
őstag

4PDA-n találsz hozzá MCU és Android frissítést. Neked egyébbként melyik verziót küldte? A Dicola store nem igazán jó kommunikációban. Hasznos segítséget még nem adott nekem. Emiatt már 4PDA-n fellelhető fájlokkal használoma sajátomat.

(#1267) Narancsíz válasza Diák66 (#1266) üzenetére


Narancsíz
csendes újonc

Szia! A Dicolások tényleg nem segítettek driver ügyben, mcu-t nem küldtek.
Nekem az mcu: S32F0_XinRC-W_20191129_HB1_6686_4N_D_FF_C8
A 4PDA-n S32F0_XinRC-LingYun van fent, azt meg csak arra írják. [kép]
Nem mertem feltenni.
Nem tudom mi lehet a két verzió közt a különbség, mi történne ha feltenném.
Teszek fel képeket arról hogy milyen készüléket vettem. [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1268) Diák66 válasza Narancsíz (#1267) üzenetére


Diák66
őstag

Itt az egész topik [link] XinRC-re is van MCU és android frissítés. Itt találod az összes fájlt: [link] Arra kell figyelni, hogy a tuner megfelelő legyen. A 6686, vagy 7708 nem mindegy! Meg kell nézni a tiedben melyik van.

Ha jól nézem 6686 tehát mcu itt [link] android itt [link]

[ Szerkesztve ]

(#1269) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, a héten lesz meg életem első autója és gondolkoztam egy ilyen androidos auto beszerzésén. Csak alap dolgokra kellene navi, spotify, podcast lejátszás. Tudnatok ehhez megbízható fejegyseget ajánlani. Köszönöm szépen.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1270) Udiaki válasza Jano_023 (#1269) üzenetére


Udiaki
csendes tag

Milyen autó? (márka, típus, gyártási év)

(#1271) Jano_023 válasza Udiaki (#1270) üzenetére


Jano_023
őstag

Kia ceed sw, 2009. Koszonom

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1272) Udiaki válasza Jano_023 (#1271) üzenetére


Udiaki
csendes tag

Hát nem nagyon találni, (csak noname oldalakon, onnan meg nem mernék rendelni) 2010 -es modelltől felfelé találtam csak , de az meg nem jó sajnos :(.

(#1273) KreeZonas


KreeZonas
csendes tag

Sziasztok! Hosszas keresgélés után hozzátok fordulok.
Univerzálisan beépíthető 2 DIN-es, Androidos fejegységet keresek (szóval nem márkaspecifikus kerettel), alábbi igényekkel:
- legyen rajta fizikai potméter.
- lehessen rákötni tolató kamerát.
- 50-60 ezer forintnál ne kerüljön többe.

Extraként jöhet:
- OBD kezelés
- kormányvezérlés
- rá lehessen kötni külső mikrofont (kivezetni, kihangosítás minőségét javítandó)

Android a navigációk miatt kell, de nem kell SIM kártya foglalat, jó a mobilról megosztott neten. Ezen felül meg szóljon normálisan, semmi extra, csak ne recsegjen, sisteregjen. Nem valami elvadult hangcucchoz kell erősítő.

A kocsi, amibe kéne Toyota Celica (2004). Találtam olyan hirdetést is AliExpressen, ahol bele is írták (több másik japán kocsi mellett), hogy ezzel kompatibilis, de nem tudom, hogy ez mit takarhat... Valószínű bullshit, vagy esetleg a kábelezése japán szabványt követ?

Tudtok ajánlani valamit? Van jó tapasztalat? Az ár tudom, hogy szűkíti a lehetőségeket, de Ebayről EU raktárból rendelve lehet rajta faragni. Persze ez kínai terméket jelent, amiben benne van a rizikó, azért is keresek személyes tapaszalatot, hogy kevésbé legyen zsákba macska.

Úgy láttam, hogy ez a Hizpo / Panlelo márka megy (50 másik néven, de azonos kinézettel) mindenhol. Azért ahhoz drága, hogy használhatatlanul rosszat vegyek, szóval örömmel veszem a segítséget.
Köszi előre is!

(#1274) Jano_023 válasza Udiaki (#1272) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszönöm, de mi köze a márkának ehhez, nem értem elmagyarazod kérlek?
Azt hittem teknikailag annyi történik hogy egy telefon egy másik androidos eszközzel kommunikál mint mondjuk a tv és a telefon képernyő megosztásnal. Ez miért más?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1275) sityupityu válasza KreeZonas (#1273) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is hasonló cipőben vagyok. Univerzálisan beépíthető android alapú egységet keresek. Ugyanaz van nálam is, hogy viszonylag normálisan szóljon és ne sisteregjen, plusz fizikai potméter legyen. Na meg a tükrözés menjen gond nélkül. Annyi, hogy én itthonról akarok rendelni. Persze itt drágább.
Én ezt néztem. A tied is itt van, elég jó ára van.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1276) aero. válasza sityupityu (#1275) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A tukrozest felejtsetek el, egyebkent is kellemetlen volt a hasznalata a dpi miatt, a qhd-s felbontassal az 1024-es fejegyseg kijelzojen. Ami mar targytalan is, mert android 9 ota nem nagyon mukodik, es azelott es vert kellett izzadni, mire osszehoztad. Van mar usb-s android auto emulator, vagy a Head Unit reloaded app, ami magyar fejlesztes.

Potmeteres 2din fejet nem nehez talalni, tele van vele minden. A lenyeg, hogy legalabb 8 mag 2gb ram legyen, de a 4 sem hatrany, ilyet szinte mindenki gyart. Joying, eonon, xtrons csak hogy a nagyobbakat emlitsem, nekik van sajat storejuk is. Alin/ebayen jellemzoen olcsobban megkapni oket. Ha kineztetek egy konkret peldanyt, nyugodtan dobjatok ide be es megnezzuk. Magyarorszagrol ne vegyetek, csak ennyi. Iszonyat hasznokat vernek ra, mert azt hiszik ez valami urtechnika otthon.

[ Szerkesztve ]

(#1277) aero. válasza aero. (#1276) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Annyival kiegeszitenem meg, hogy faradt vagyok es természetesen nem lattam, hogy tobbet is linkeltetek.:D A hizpo is teljesen ajanlhato marka, a teljesen kinaiaktol kell odzkodni, de azoknak a beallitasok menuje is sajat feluletu, nem a megszokott androidos. Illetve "nagy dobozosat" nezzetek mindenkeppen, rendes belsoseggel. A 3-4cm hosszu fejeknel nem garantalt a tokeletes hutes es az alaplapjuk sem eletbiztositas.

(#1278) sityupityu válasza aero. (#1276) üzenetére


sityupityu
veterán

Azt mondod akkor, hogy a tükrözés nem is működik ezekben?
Azért is akarom itthon venni, mert ezekben lenne magyar menü amit utólagosan raktak be, az alis-on meg nincs. Lehet, hogy meglehet otthon is oldani de én nem értek hozzá.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1279) sityupityu válasza aero. (#1277) üzenetére


sityupityu
veterán

Amúgy most nézem, hogy amit KreeZonas kolléga linkelt az ebay-ről az nem is teljesen ugyanaz mint amit én a magyar oldalról. Az csak 4 magos és 2GB ram-os, amit én találtam a magyaron az 8 mag és 4GB ram. Ennyire kell egyébként az a nyolc mag sima audióhoz meg navigáláshoz?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1280) aero. válasza sityupityu (#1278) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mindegyikben van magyar nyelv, az android api alapbol tartalmazza. A 8 mag 4gb kell ahhoz, hogy ne gondolkozzon sokat, alkalmazasvaltaskor, navi tervezeskor. 5.-et nyuzom, 3db van jelenleg, vegigjartam a letrat 4.4-tol 1gb memoriaval. A 4 mag 2gb is hasznalhato, de nem szelvesz. Egy redmi 8 telefon ami van vagy 40e ft, siman leveri ezeket ketszer. A px6 mar jobb, de draga.

8mag/4gb van 60k korul, szvsz az egyaltalan nem draga. En 65-ert vettem az xtronst egy eve.

[ Szerkesztve ]

(#1281) bl4ze válasza aero. (#1276) üzenetére


bl4ze
veterán

Van mar usb-s android auto emulator, vagy a Head Unit reloaded app, ami magyar fejlesztes.

Én itteni ajánlásra a HU reloaded-et használom, de mi a másik amit írsz, az USB-s android auto emulator ????

.:. bl4ze .:.

(#1282) Narancsíz válasza Jano_023 (#1269) üzenetére


Narancsíz
csendes újonc

Köszönöm a segítséged! :R
Pénteken jutok rá hogy megfrissítsem az mcu-t. Akkor nem gond ha LingYunt teszek fel? Majd leírom hogy mi lett belőle. Remélem nem tégla lesz.

(#1283) sityupityu válasza aero. (#1280) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem és köszönöm. Viszont ha ragaszkodom a 8 maghoz és a 4GB ram-hoz, akkor ennyi pénzért csak külföldi rendelés jöhet szóba. Sajnos ezekben nem nagyon vagyok otthon. Amúgy ahhoz amit én linkeltem azt leszámítva, hogy csak 4 magos és 2GB-os mit szólsz? Hallottál már róla, vagy olvastál véleményt valahol? Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1284) Narancsíz válasza Diák66 (#1268) üzenetére


Narancsíz
csendes újonc

Köszönöm a segítséged! :R
Pénteken jutok rá hogy megfrissítsem az mcu-t. Akkor nem gond ha LingYunt teszek fel? Majd leírom hogy mi lett belőle. Remélem nem tégla lesz.
-Véletlenül Janó_023-nak küldtem el az üzenetet. Most vettem észre. :)
Mégegyszer köszi a segítséget.

(#1285) sityupityu válasza sityupityu (#1283) üzenetére


sityupityu
veterán

Á, most nézem csak jobban a képeket, hogy amit én linkeltem az ugyanaz a hizpo mint amit a fórumtárs berakott az ebay-ről. :D
Tudásban is ugyanaz a két linkelt darab, mind a kettő 4 magos és 2GB ram-os. Húszezer a különbség a hazai és a külföldi rendelés között. Viszont itthon a 8 magos és 4GB ram-os verzió 110 ezer fölött van. Külföldi rendelésnél gondolom ez olyan 80 környéke lehet. Az a baj, hogy most kicsit elbizonytalanodtam. Ha tudnám, hogy nem nagyon döcögős a gyengébbik verzió akkor nem vacakolnék, megrendelném itthonról. Viszont az erősebbért már sokallom azt az árat amit itthon kérnek érte.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1286) hacki87 válasza sityupityu (#1285) üzenetére


hacki87
senior tag

Itthon 110 körül van a hizpo.én EU raktárból aliról vettem 56ezer forintért. 8mag 4giga rám 64 háttérrel.

[ Szerkesztve ]

(#1287) aero. válasza sityupityu (#1283) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

bl4ze: Erre tessék [link] (nincs vele tapasztalatom, de tervezem a vásárlását hamarosan)

A külföldi rendeléstől ne félj, segítünk is benne szívesen, ha nem tudod merre indulj. Amit linkeltél azzal max annyi a kifogásom, hogy irreális felár van rajta, nekem nem érne annyit, hogy otthonról rendeljem. Ez pl. [link] mai árfolyamon 69k, magyarországi szállítással együtt és mivel Angliából érkezik, nagyjából 1 hét alatt ér célba, covid miatt esetleg 1.5

[ Szerkesztve ]

(#1288) sityupityu válasza aero. (#1287) üzenetére


sityupityu
veterán

hacki87

Köszönöm szépen.

Az már biztos, hogy ez a típus lesz (gondolom mindegy, hogy milyen néven fut, ugyanaz), csak azt nem tudom még, hogy honnan fogom megrendelni. De legalább megvan, hogy mit akarok venni. Ez volt a nehezebb rész szerintem. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1289) sityupityu válasza sityupityu (#1288) üzenetére


sityupityu
veterán

Még annyi, hogy ha teszem azt tényleg pl ebay-es linkről rendelem meg, akkor biztos, hogy benne lesz a magyar nyelv? Tudom, hogy elméletileg az android tartalmazza, csak a fene tudja ezeknél a kínai cuccoknál... :B Bocs a hülye kérdésért.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1290) aero. válasza sityupityu (#1289) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

100% ;)

(#1291) Diák66 válasza Narancsíz (#1284) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem mindegyik jó, de itt egy másik link [link] ezen egyértelműbb a dolog. De régebbi fájlok. Én most ezt használom:
MCU-PX5_20202311 RDS fix
ZQ_PX5C_UPDATE_C54_HA1_XRC_Xrc2-0000-10-EN_2002271026

(#1292) sityupityu válasza aero. (#1290) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszönöm szépen. Egyik ismerősömön keresztül el is tudom intézni a vásárlást. Akkor mehet erről a linkről UK-s ebay linkről amit küldtél? Mert csak a linket kell átküldenem neki...Látom, hogy ezen elméletileg már android 10 van.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1293) aero. válasza sityupityu (#1292) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Persze, mehet onnan.

(#1294) sityupityu válasza aero. (#1293) üzenetére


sityupityu
veterán

:R

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1295) hacki87 válasza sityupityu (#1294) üzenetére


hacki87
senior tag

A méreteit csekkold le rendesen. Mert én azt rontottam el. Ezért a takaró keretet nem tudtam rátenni.

(#1296) sityupityu válasza hacki87 (#1295) üzenetére


sityupityu
veterán

Maga a készülékméret ugye sztenderd. A készülékhez adott keretet meg eleve nem tudnám rárakni, mert ugye nem teljesen téglalap alakú a műszerfalon a bemenet hanem trapéz. Viszont szinte minden autóhoz lehet venni Din2-es keretet, gondoltam így megoldom. Ez nem jó?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1297) hacki87 válasza sityupityu (#1296) üzenetére


hacki87
senior tag

Nálam az volt a baj, hogy a test az befért simán. De az eleje az nem 178*102 hanem 183*105 volt erre nem ment fel a kocsihoz való 2din keret.

(#1298) sityupityu válasza hacki87 (#1297) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem. Amúgy mit csináltál vele?
Én is számoltam ezzel a dologgal és arra jutottam, hogy hal kell, akkor meg heckelem a keretet kicsit (csiszolom, reszelem stb). Fekete keretet fogok venni a gyári ezüst helyett, így annyira nem fog látszódni rajta a módosítás. meg kis munkával mindent szépen meg lehet csinálni csak türelem meg idő.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1299) Narancsíz válasza Diák66 (#1291) üzenetére


Narancsíz
csendes újonc

Szia! Akkor ezt fogom feltenni! Köszönöm a segítséget!!! :)
Már várom a pénteket. Majd írok.

(#1300) bl4ze válasza aero. (#1287) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi.
Ha vettél, beszámolsz majd a tapasztalatokról ?

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.