Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Diák66 válasza bokarcsi71 (#1546) üzenetére


Diák66
őstag

Fogalmam sincs... csak megkerestem őket. Ez egyik sem a tuner.

(#1552) bokarcsi71 válasza Diák66 (#1551) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Köszönöm, Pityu89-nek is.

(#1553) KreeZonas válasza bokarcsi71 (#1552) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Sziasztok! Beköttettem végre a Hizpo fejegységemet. Egész jó minden, de a waze nincs a kompatibilis alkalmazások között. Csomó minden van, pl. Spotify. Google Maps elő volt telepítve. iGO szintén, az az alapértelmezett navigáció. De a waze-t a fejegységen fel se dobja a google play, mint találati eredmény, máshonnan belépve a fiókomba próbáltam telepíteni rá és ott meg írja, hogy nem kompatibilis.

Elég kiábrándító lenne, ha ennek így kell lennie, tuti van rá megoldás, lehetőleg kókányolás-mentesen. Help please! :O

Másik kérdés is akadna: ha a gombok egyáltalán nem világítanak az bekötési probléma lehet, vagy beállítás kérdése? Elvileg még RGB-sek is.

Modell: rk3368
Android verzió: 10
Buildszám: 195405

(Kerestem már rá a fórumon a waze telepítésre, de nem találtam. Bocs, ha már ismétlem)

Köszi szépen!

(#1554) hacki87 válasza KreeZonas (#1553) üzenetére


hacki87
senior tag

Apk letölt felrak. Nálam működött.

(#1555) Diák66 válasza KreeZonas (#1553) üzenetére


Diák66
őstag

Hacki87 jól mondja, telefonról átkldöd az apk-t és jó lesz. Totalcomanderrel menni fog az apk lementése a telefonról. Amúgy másik android verzióval megy, ha véletlen frissítenél.

(#1556) KreeZonas válasza Diák66 (#1555) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Köszi, hacki87-nek is! Fel is raktam, rendben is megy :)

A panel gombok világítására tudtok esetleg megoldást? Megtaláltam a factory settingsben hogy lámpákra vagy gyújtásra kapcsoljon-e be, be is állítottam, de még mindig nincs fény (az alagút végén se).

(#1557) svgyula válasza KreeZonas (#1556) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A rádió kábelkötegében van egy ill vagy ill_DET nevű vezeték azt kell a világítással összekötni és ha felkapcsolod akkor "elméletileg" világítanak a gombok. A rendszer, vagy a lanucher-ben meg be lehet állítani mennyire tompítsa le a háttér világítást.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1558) KreeZonas válasza svgyula (#1557) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

De ha arra állítom, hogy gyújtásra menjen, akkor világítania kéne, ha be van kötve a világítás kábele, ha nem. Legalábbis logikus lenne, nem?

(#1559) Diák66 válasza KreeZonas (#1558) üzenetére


Diák66
őstag

ISO esetén elvileg narancssárga kábel. Ugyanakkor, ami kábelköteget nekem adtak, azon rózsaszín ILL feliratos.

(#1560) KreeZonas válasza Diák66 (#1559) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Szóval az ILL az a külön tápolása a panel gomboknak? Ha a fejegység kapott tápellátást, akkor is kell külön a fizikai gombok világításának is?

(#1561) Diák66 válasza KreeZonas (#1560) üzenetére


Diák66
őstag

Hát szerintem csak egy jel jön rajta...... a gombok a fejegységtől kapnák a tápot elvileg. De ha nincs jeled, akkor ugye azt érzékeli, mintha le lenne kapcsolva a lámpa.

(#1562) bl4ze


bl4ze
veterán

A kormánygomb problémát ma sikerült megoldani: a csatlakozó volt a hiba forrása, ahogyan azt sejtettem. Helyre lett rakva, kicsi faragva a műanyagból és most már rendben érintkezik.

Viszont van két kérdésem, gondom továbbra is felétek :

- a fejegység ha nem várom ki az Android bootolást akkor rossz dátummal és idővel indul. (2018.10.09. 07:50) Ez olyankor van amikor azonnal "normál" módon gyujtással indítom az autót, és nem csak a kulcs kicsi elfordításával, hogy a fejegység tudjon boot-olni.
Elvileg ezekben van egy "MEMORY" vezeték-bekötési lehetőség, mi az enyémen nem találtunk ilyet, és direktre kötni nem mertük, hogy nehogy 2-3 nap alatt állásában lemerítse az akkut.
Lefotóztam a bekötési / kiosztási rajzot, mi nem lettünk okosabbak.
Szerintetek van erre megoldás, hogy ne felejtse el az időt/dátumot ?

- Android 8.1.0 alatt van lehetőség valahogyan a hangvezérléses tárcsázásra?
A gyári fejegység tudta - Android alatt nekem nem sikerült megoldanom ezt.
Van rá mód, bárki tud erre megoldást? Akár 3rd party app indítása bármi :)

Köszi.

.:. bl4ze .:.

(#1563) KreeZonas válasza Diák66 (#1561) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Akkor valami más gond lesz, mert gyújtásra állítva se világítanak a panel gombok.

(#1564) bl4ze válasza bl4ze (#1562) üzenetére


bl4ze
veterán

A Dátum-Idő úgy néz ki megoldva.
OFFLINE hang tárcsázásra van valakinek megoldása ? ?? APP bármi ??? Köszi :R

.:. bl4ze .:.

(#1565) svgyula válasza bl4ze (#1562) üzenetére


svgyula
addikt

77-es láb.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1566) bl4ze válasza svgyula (#1565) üzenetére


bl4ze
veterán

OK. köszi. Elvileg megoldva a dátum+idő kérdés : tesztelés alatt.

A hangvezérlés - tárcsázás dolog viszont nagyon kellene, arra tud valaki itt megoldást ?
Jó lenne ha menne a hangról bemondásos tárcsázás : angolul nem gond az eredeti fejegység KIA is azzal ment csak. "Call XY on mobile" stb.
:R

.:. bl4ze .:.

(#1567) ice9 válasza KreeZonas (#1560) üzenetére


ice9
tag

Eunavi? Az enyémhez nincs CAN modul és a "General" menüben van egy "headlight switch" opció. Ha azt kikapcsolom, akkor folyamatosan világítanak a gombok. Nem szórakoztam az ILL bekötéssel, annyira nem érdekel, jó nekem így.

(#1568) kezman


kezman
őstag

Üdv, segítségre lenne szükségem, adott egy három éves fejegység (7" Universal Android 5.1 2 Din HD Touch Screen Car Stereo Radio MP5 Player GPS Navigation Multimedia Entertainment|Car Multimedia Player,) megbolondult, tegnap induláskor újra indult és azóta több alkalmazás eltünt de ez még a legkevesebb, azóta a rádiót nem lehet kikapcsolni, eddig ha az alkalmazáskezelőből kitöröltem elhalgatott, már kb egy éve nem használtam épp e miatt, használhatatlan a készülék mert a rádió szól vagy sistereg, mit lehet tenni esetleg valaki aki mért hozzá Pécs környékén?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#1569) KreeZonas válasza ice9 (#1567) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Ez egy hizpo fejegység, 10-es Androiddal. A factory settings nekem így néz ki, itt lehet állítani, hogy power vagy light függvényében világítsanak-e a gombok:

Hogy ezt beállítottam, a base settingsben (amihez nem kell kódot beütni meg újraindítani), megjelenik a Panel Color Settings, de hiába állítom, nem történik semmi:

Ahogy keresgéltem a témában, ilyen Android felületeket nem láttam még másoknál, szóval nem tudom, mit hagyhattam ki. Ötlet esetleg?

(#1570) Diák66 válasza KreeZonas (#1569) üzenetére


Diák66
őstag

Ha gondolod az enyémből el tudom küldeni ezeket a beállításokat összehasonlítás miatt.

(#1571) KreeZonas válasza Diák66 (#1570) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Ugyanilyen a factory settings-ed és nálad világítanak a panel gombok?

(#1572) Diák66 válasza KreeZonas (#1571) üzenetére


Diák66
őstag

Igen, ugyan ilyenek és van világítás is.

(#1573) KreeZonas válasza Diák66 (#1572) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Akkor megköszönném, ha megnéznéd!

(#1574) zolist


zolist
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. A gyári rádiót szeretném lecserélni egy androidosra egy Hyundai i30 2011-ben. Két kinézett darabom van és nem tudok dönteni. Ki melyiket ajánlaná?
https://www.aliexpress.com/item/4000310951511.html?spm=a2g0o.cart.0.0.36f83c00vBSK9a&mp=1
Illetve:
https://www.aliexpress.com/item/32851483334.html?spm=a2g0o.detail.1000013.3.1cdd7f3eDmup6c&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=ea786ad1-4c6d-4026-94ff-23bba01c660d&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.146401.0,pvid:ea786ad1-4c6d-4026-94ff-23bba01c660d,tpp_buckets:668%230%23131923%2358_668%23808%235965%23594_668%23888%233325%238_668%232846%238114%23730_668%232717%237558%23125__668%233374%2315176%23639
Legfontosabb telefonáláskor a jó hang lenne, próbálkoztam fm transmitterekkel nekem egyik se jött be, ezért is gondolkodom cserében.
Tudom kell még hozzá keret is, meg kábelek. Jó tanácsokat, ötleteket elfogadom :N

Köszi a segítséget.

(#1575) Mclarenöcsi válasza zolist (#1574) üzenetére


Mclarenöcsi
tag

Nekem az I 30 asomban ez van és tökéletesen teszi a dolgát.
https://www.aliexpress.com/item/32866434887.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d3Ab806

(#1576) Iveman81


Iveman81
friss újonc

Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni ! Hátha valaki tudna segíteni ! Van egy 2 dines androidos fejegységem , ami már 2 éve tökéletessen működik ! Viszont két hete nem szól a rádió ! Csatornákat nem lehet keresni automatán , csak kézzel . Viszont nem is sistereg , semmi hangot nem ad ! Telefonról zenét játsza rendesen és minden más is tökéletesen működik ! Már a régi fejegységet is vissza raktam hogy kizárjam az antenna hibát ! Már frissítettem az androidot is hátha segít de semmi ! Válaszokat segítségeket előre is köszönöm .

(#1577) Diák66 válasza Iveman81 (#1576) üzenetére


Diák66
őstag

Valószínűleg hardver hiba lesz a hátterében. :(

(#1578) Iveman81 válasza Diák66 (#1577) üzenetére


Iveman81
friss újonc

És akkor ez nem is javítható ?

(#1579) Diák66 válasza Iveman81 (#1578) üzenetére


Diák66
őstag

De, biztosan, csak hozzáértő személy kell a javítására. Először próbálj meg minden szoftveres dolgot, hibát kizárni, egy teljes reset nem ártana.

(#1580) Iveman81 válasza Diák66 (#1579) üzenetére


Iveman81
friss újonc

Na ezzel van a problémám ! Egyszerűen nem tudom megcsinálni rajta ! Mar néztem rengeteg videót és nem tudom melyik a jó ! Reset gombot hiába nyomom többször több ideig . Csak újra indul . Ha a kikapcsoló gombot nyomom 10 másodpercig akkor ugye kikapcsol és a gombok felvillanak ha elengedem es újra nyomom ismét villanak és utána elindul a rendszer . Jó lenne ha sikerülne a reset . Legalább okosabb lennék hogy javítani kell . :W

(#1581) Diák66 válasza Iveman81 (#1580) üzenetére


Diák66
őstag

Factory Settingsed van? Vagy a menürendszerben Android update menüpont?

(#1582) torok6


torok6
aktív tag

Sziasztok! Van egy px30 fejegységem android 9 van rajta és szeretném frissíteni android 10 mert kiadták hozzá hiába másolom rá a upidate zip-et telepítésnél kiírja hogy error ezeket hogy lehet frísiteni?

(#1583) 663bec


663bec
tag

[kép] Sziasztok!
Rég jártam ezen az oldalon.....segítséget szeretnék kérni.
Vásároltam és beépítettem egy androidos fejegységet Rav4-be,,,valóban a fizikai beépítés durván fél óra volt. A a gyári tolató kamera rákötése 1.5 nap :U (ha valakit érdekel szívesen segítek). Aztán az appok telepítése, saját képemre formálás.....waze, rádió, tolató kamera, kihangosító (nekem nem is kell más)
Sajnos a kezdetben sem túl jól működő telefon kihangosítóval nem boldogulok (pedig ha jól számolom az 5-6. kihangosító beépítésem). Az egy dolog, hogy egyelőre a készüléken előlapján lévő mikrofont használom (minden ismerősöm panaszkodik "mintha kútból beszélnék) ezt majd megoldom a gyári rákötésével.

A gondom viszont az hogy, kezdetben mintha működött volna az automatikus Bt kapcsolódás ...most minden induláskor manuálisan kell.
Valamint néhányszor betöltötte a telefonkönyvet most pár napja nem tudom sehogy sem rávenni....1000x próbáltam minden módon
Talán segítene a bluetooth resetelése .... találtam is ilyen lehetőséget ezzel a 3368 kóddal be tudok lépni de a reset előtt azt írja adja meg ismét a PIN kódot ekkor pedig már nem fogadja el és nem tudom resetelni.... :W

Androidos Guruk biztosan tudnak segíteni ,,, (mivel Én inkább drótos ember vagyok kérem nagyon szájba rágósan) előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1584) 663bec válasza Zombesz75 (#1522) üzenetére


663bec
tag

háát még itt nem tartok (nekem is Junsun és Ip8) de most már napok óta nem tudom a kontaktokat a készülékre szinkronizálni (néhányx már sikerült) illetve manuálisan kell a készüléket minden indításkor csatlakoztatni(töltöttem a Play-ből ilyen bluetooth connect alkalmazást amivel mindent be lehet állítani) mégsem megy a kapcsolódás....

(#1585) ice9 válasza Iveman81 (#1580) üzenetére


ice9
tag

próbáld meg törölni a rádió app adatait. hátha

(#1586) 663bec válasza ice9 (#1585) üzenetére


663bec
tag

" kérem nagyon szájba rágósan...." :U

(#1587) kirkri válasza 663bec (#1584) üzenetére


kirkri
addikt

Lehet, hogy haszontalan a kérdésem, de amikor a telefont párosítottad a fejegységgel, akkor kipipáltad a névjegyek áttöltését a telefonon? (Én egyszer elfelejtettem és nem értettem, hogy miért nem húzza át a fejegység a telefonkönyvet).

21 éve a Prohardveren! ™

(#1588) 663bec válasza kirkri (#1587) üzenetére


663bec
tag

persze .... elsőre le is töltötte...és kapcsolódott magától aztán észre vettem, hogy nem párosodik magától (de rengeteget variáltam, telepítettem, uninstaltam, stb.) ekkor kitöröltem a telefon kapcsolatot meg a telefonkönyvet is hátha...utána néhányszor sikerült a névjegyeket áttölteni a kapcsolódás csak manuálisan ment....most viszont napok óta a névjegyek sem jönnek át .... sajnos a hívás előzmények soha nem jöttek át :))

(#1589) 663bec válasza kirkri (#1587) üzenetére


663bec
tag

de minden segítséget köszönök....

(#1590) torok6


torok6
aktív tag

Mcu-t érdemes frísiteni? Mit csinál pontosan?

(#1591) 663bec válasza torok6 (#1590) üzenetére


663bec
tag

" Mcu-t érdemes frísiteni?" ezt nem tudom, hogy kell és tartok is tőle mert egyébként ninden működik ....

-amikor ráadom a gyujtást kb 20 s-ig kint van a bluetooth ikon, majd eltűnik .... nem kapcsolódik a kihangosítóhoz
ami meg alap probléma mint írtam nem szinkronizálja a kontaktokat (néhányszor sikerült de most már napok óta üres a kontakt lista)

más kérdés:
telepítettem ezt az AGAMA car launcert elég jópofa ... de ez meg nem tudja integrálni a waze navigációt ... tudom már a google maps sem marad el nagyon, de pld. a figyelmeztetések, sebesség túllépés stb. nem találkoztam vele, hogy hol tudom beállítani + talán elterjedtebb a waze

(#1592) Pityu89 válasza 663bec (#1583) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ez melyik netrádió app?

(#1593) Pityu89 válasza torok6 (#1582) üzenetére


Pityu89
senior tag

Inkább ne akard. Én is kértem frissítést az eladótól ami aztán elrontotta a fejegység. 1 hónap volt visszaállítani.

(#1594) MerLinh válasza zolist (#1574) üzenetére


MerLinh
senior tag

Nekem az eunavis px6 van. telefonalasra nem rossz. jol hallhato. egy gondom van vele egyszerre csak 1 bt eszköz csatlakoztatható rá.

#1575) Mclarenöcsi : A rádiót mivel rögzitetted? sablonnal? vagy egyedi rögzitéssel?
A keretem még csak uton, addig a gyári keretet vágtam meg :D

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1595) svgyula válasza zolist (#1574) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én az elsőt használom eddig(~fél éve) hibátlanul működik. Egy dolog zavart benne, hogy az "alvó" állapotot max 15percre lehet állítani. Ezután teljes boot van. Ez kb 15-20mp.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1596) mumtaz válasza MerLinh (#1594) üzenetére


mumtaz
senior tag

Én nem is tudom, hogy ezeknél az eszközöknél esetleg nem lehet megpróbálkozni mondjuk egy külső USB-s BT adaptert bele dugni?
Nem értek annyira az androidhoz mélységeiben, de hát végül is Linux. Csak van rá mód, hogy belekerüljön a driver hozzá.

Mondjuk nekem ez az egy, ami jó az ATOTO-ban, hogy 2 BlueTooth van benne, bár az egyik csak adathoz használható. Ide van párosítva az OBD adapter. A másik van a telefonhoz. De ott meg az a baj, hogy kezdetben jól működött, de aztán...!? Elkezdte azt, hogy egyszer csak nincs telefon. Mármint ikon szerint kapcsolódik a telefonhoz és a telefonon is mutatja, hogy kapcsolódik a fejegységhez. Viszont, ha hívást indítok, vagy fogadok, a telefonon a hívás hangjánál a BT ott van és oda küldi a hangot, de a fejegység észre sem veszi.

Hogy részletezzem: Ha jól működik, akkor például bejövő hívásnál elveszi a hangot mondjuk a rádiótól és "csöng", valamint a kijelzőn felugrik a hívó neve/száma, meg ugye a hívás fogadás/elutasítás gombok.
Ha nem jó, akkor mondjuk bejövő hívásnál a fejegység észre sem veszi. Nem csinál semmit, pedig a BT kapcsolat aktív. Csak ilyenkor az a baj, hogy a telefon szerint is aktív a BT kapcsolat és így hívásfogadásnál a hangot automatikusan a BT eszközre (fejegység) küldi. Tehát megy a semmibe.
Van, hogy már aktív beszélgetés közben dobja el. Folyamatban van a hívás és a fejegységen látszanak a szokásos dolgok (hívás megszakítása gomb, hívószám), tehát jelzi az aktív hívást. Egyszer csak a hívás hangja elmegy, a hívás eltűnik a kijelzőről és visszavált a rádióra, miközben a telefonon látszik, hogy még benne vagyok a beszélgetésben és a hangkimenet a BlueTooth.
Na ez meg balesetveszélyes, mert ilyenkor gyorsan elő a telefont és át kell váltanom a telefon hangjára.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1597) Mclarenöcsi válasza MerLinh (#1594) üzenetére


Mclarenöcsi
tag

Ez jó kérdés mert nem én csináltam,hanem autó villamosságis.

(#1598) 663bec válasza Pityu89 (#1593) üzenetére


663bec
tag

-talan a "my online radio app"... de most a "tune in-t " használom
- nem merek ekkora frissítésbe kezdeni, elég lenne oda vissza jutnom mint mikor megkaptam a készüléket

(#1599) 663bec válasza mumtaz (#1596) üzenetére


663bec
tag

haat ennyi gondom kb. 20 éve volt az első kihangosítómmal....a legtutibb viszont a NOKIA Ck-200as volt ... az mindent tudott...(épp most néztem az áru keresőn az ismert utolsó ára 41,200Ft -volt
-nekem egyelőre stabil (ha manuálisan csatlakozom), bár ritkán használtam

[ Szerkesztve ]

(#1600) mumtaz válasza 663bec (#1599) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nekem egy CK-7W van még benne a régi, romosan álló autómban. Végig tökéletes volt. Amúgy imádtam.
Ha kiszedném, még most is működne. Azzal soha nem volt semmi baj.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.