Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) SzVFE1 válasza bokarcsi71 (#1500) üzenetére


SzVFE1
csendes tag

Igen, azok is a fejegységből jönnek.

(#1502) bokarcsi71 válasza SzVFE1 (#1501) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Add már meg a számodat

(#1503) SzVFE1 válasza bokarcsi71 (#1502) üzenetére


SzVFE1
csendes tag

Elküldtem privátban.

(#1504) bokarcsi71 válasza SzVFE1 (#1503) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Használati utasításban nincs bekötési rajz?

(#1505) da012807 válasza SzVFE1 (#1499) üzenetére


da012807
csendes tag

Akárhogy is nézem, de ez nem passzol sehogyse. A 2 csatlakozós verzióban az 1-4 és 10-13 pinek a hangszóró kimenetek A képen a csatlakozó bal oldala, a zöld- fehér- lila szálak. A 3 csatlakozós változatban ezek a pinek nincsenek bekötve/kivezetve

(#1506) SzVFE1 válasza da012807 (#1505) üzenetére


SzVFE1
csendes tag

Az enyém 3 csatlakozós, amiből a C csatlakozó a tolatókamera, tehát hang szempontjából elvileg csak 2 kell. A 2 csatlakozós fejegység az ábráról, amit küldtél, nekem nem ismerős. Így van, az átalakító kötegen lévő hangszóróvezetékeknek az autó felől rácsatlakozó kábelkötegen már nincs folytatása. Azok a gyári fejegységnek sem kellenek, mert állítólag Canbus-on keresztül küldi a hangot valahogy a többi vezetéken.

(#1507) mumtaz


mumtaz
senior tag

Már be lett szerelve, bár még nincsen minden a helyén.
Azért az ATOTO nem sz@rral gurigázik. 3 kábelköteget adtak gyárilag: 1 sima bekötögetőst és 2db ISO-t, amikben az a különbség, hogy ugye az egyikben a +12V és az ACC fel van cserélve. Nem semmi, hogy erre is gondoltak és ezt gyárilag adják is.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1508) donchicco


donchicco
tag

Sziasztok!

Majd egy éve az itt kapott tanácsok alapján vettem egy Pumpkin Androidos 2 din fejegységet.
Nos nekem az a héten megadta magát.
Az érintőpanel teljesen halott.
1 hónap gari van még rá ha a vásárlási időpontot nézem.
Járt már valaki itt így, hogy valamiért garanciát kellett érvényesítenie?
(eBay-es vásárlás volt)
Az árú kínából jött... (van az eladónak európában is raktárkészlete...)

-felvettem a kapcsolatot az eladóval (videós fájlt küldtem a hibáról)
-kérte, hogy szerljem ki és a hátoldaláról nézzem le a ...számot, hogy hozzá való panelt küldjön
-írtam neki, hogy egy ráfizetéses vásárlással inkább egy újjabb készüléket kérek...(még nincs rá válasz)

Szerintetek ez járható út? Valakinek sikerült már hasonló garancia érvényesítése?
Nem szeretném magam cseréltetni...kiszerelés,kicserélés,visszaszerelés...pénz idő stb.

Eladó: pumpkin_coolstore
eBay link

Gigabyte B650 Gaming X AX (AM5), AMD Ryzen 5 7600X, KINGSTON FURY BEAST DDR5 16GB 5600MHz CL40, MSI 3080 Gaming X Trio, EVGA 750W, Kingston M.2. 500GB SSD, Asus TUF VG27AQ1A, (+1TB SSD-k,+5TB HDD-k)

(#1509) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

SZiasztok!
Járt már úgy valaki hogy telo bluetooth kapcsolatakor a telefonon lévő összes névjegyet törli a fejegység? Csatlakoztatom és a fejegységen megjelennek a telefonszámok, mikor bontom a kapcsolatot a telefonomról eltűnik majdnem mint kb 300 ból marad 16. Mi miatt lehet ez így? Előre is köszönöm a segítséget :R
A készülék Toyota Avensis specifikus Mekede android 10 zel

(#1510) kgymac válasza Bigmasterl (#1509) üzenetére


kgymac
őstag

Csak tipp: Ellenőrizd, hogy milyen névjegyek jelennek meg: sim, telefon, gugli fiók. Nem hinném, hogy fizikailag is törölné.

(#1511) KreeZonas


KreeZonas
csendes tag

Sziasztok! Itt a fórumon ajánlott Hizpo fejegységet vettem, és nem tudom, milyen külső mikrofont vegyek hozzá. Leírás szerint Jack-es, de mint látható, nem az, és nem is találok másmilyen külső mikrofonokat, mint Jack-es csatlakozósakat. Gondolom meg lehet oldani kábelforrasztással, de valamihez csak van ez a fej. Ötlet, javaslat?

Köszi!

(#1512) sityupityu válasza KreeZonas (#1511) üzenetére


sityupityu
veterán

Gyárilag nincs beépítve? Nekem is van ilyen kábel, de van beépített is ami tökéletesen teszi a dolgát, senki sem panaszkodott még akivel beszéltem.

szerk: Most nézem a linkedet, ugyanez van nekem is. Jól működik a beépített is.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1513) KreeZonas válasza sityupityu (#1512) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

De van beépített mikrofon is a fejegységben, de én külsőt akarok, mert a kocsi azért hangos és nem jól érthető az ember menet közben.

(#1514) sityupityu válasza KreeZonas (#1513) üzenetére


sityupityu
veterán

Ok, én csak azt írtam amit tapasztaltam. Én is teszteltem az elején, és mindenki azt mondta, hogy tökéletesen hall amikor beszélek. Ezért nem is tököltem a külső bekötésével.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1515) Diák66 válasza KreeZonas (#1511) üzenetére


Diák66
őstag

Valószínűleg az autódba nincs gyárilag mikrofon, mert annak lehet ilyen csatlakozója. Sokáig ne gondolkozz rajta..... elvág, aljzat beforraszt és kész (vagy egyből ráforrasztani a mikrofon kábelét, csak akkor nem oldható). Vagy esetleg van a fejegységhez kínából jack csatlakozó. Másik megoldás, ha ki tudod bontani a fejegység csatlakozójából a kábelt és cserélni. De ha gondolod, én nem használom:

(#1516) KreeZonas válasza Diák66 (#1515) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Ennek a kábelnek a nem jack-es vége lenne a párja az enyém kimenetének? Csináltam egy jobb képet róla, iylen szemből:

[ Szerkesztve ]

(#1517) bl4ze


bl4ze
veterán

Tegnap nagyon furcsa dolgok történtek az Android 8.1.0 fejegységen :
első az volt, hogy folyamatosan kilépett, bezárt és befagyott a Google Play
ezt sikerült orvosolni úgy, hogy az APKMIRROR oldalról leszedtem egy új Play-t, frisset és az felment APK telepítéssel. Utána jó volt a Play, tudtam is frissíteni a NavRadio+ appot.

Utána pedig a HeadUnit Reload-del használtam Android Auto-t mégpedig Waze-t :
a navigáció ment, a hang pontos volt, de a kép késett - volt, hogy állt, de volt, hogy "csak" 1 kilómétert vagy 1 percet csúszott a tényleges helyszínhez képest.
A hangutasítás pontos volt, a kép nem.

Van ötletetek mi lehetett ez ?
Másik telefont használva nem késett, nem csúszott csak az én elsődleges telefonommal.
(Xiaomi Mi 9T)
Teljesen nem értem mi folyt ezekkel tegnap :)

.:. bl4ze .:.

(#1518) sityupityu


sityupityu
veterán

Teljesen elégedett vagyok a hizpo fejegységemmel, egyedül egy valami nem stimmel és nem tudok rájönni, hogy mi a baj. Van egy navigációs app a Here, amit gyakorlatilag nem tudok használni. Ugye ennél letölthetők offline térképek is, a telefonomon azért van és ide is azért akartam tenni, hogy ha valami gebasz van, akkor legyen egy jó offline navigációs programom is. A gond ott van ezzel az app-al erre a fejegységre felrakva, hogy az elindulás után kb 10 mp-ig látja a program a gps jelet és utána nem, nem is tud navigálni és azt írja ki, hogy gps jel keresése. Mármint az app. Mert a fejegység valójában hibátlanul veszi a gps jeleket, ezt a gyárilag rárakott ellenőrző app-on is lehet látni, illetve bármilyen más navigációs app hibátlanul működik rajta ami rá lett rakva. Egyedül ez írja ki, hogy gps jel keresése. Már letöröltem az app-ot a fejegységről majd újraraktam és a térképeket is újra letöltöttem, de nem változott a helyzet. Nem tudom, hogy mi lehet a gond. :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#1519) Diák66 válasza KreeZonas (#1516) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem úgy tűnik, mintha egy speckó csatlakozó lenne, külön egy autótípusra szabva. Valószínűsítem a gyári mikrofonnak ilyen csatlakozója lenne. De passz. El kell csípni és ennyi. Jack aljzatot ráforrasztani.... egyik a középső ér, másik pedig a külső. 3,5 mono jack aljaztként találod meg.

(#1520) KreeZonas válasza Diák66 (#1519) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Rendben, köszönöm. Sejtettem, hogy nem annyira szabványos, bár maga a fejegység elvileg univerzális. De akkor nem kell túlbonyolítani.

(#1521) Gaben! válasza MerLinh (#1449) üzenetére


Gaben!
csendes tag

Szia!
Hogy vizsgázott végül a fejegyseged? Meg vagy vele elégedve? Eunavit szeretnék rendelni én is, fizikai gombos vw specifikusat dsp-vel.
Köszi

(#1522) Zombesz75 válasza Bigmasterl (#1509) üzenetére


Zombesz75
csendes tag

Tegnap installáltam egy Junsun V1 prot a Focusomba, ugyanígy jártam.
A Google mentésből is törölte a rohadék. 400 kontakt repült, szétb@sz az ideg.
Iphoneom van, biztonsági mentés nuku.Tanultam belőle.

(#1523) MerLinh válasza Gaben! (#1521) üzenetére


MerLinh
senior tag

hali, sajna meg mindig a polcon van tesztelve, majdnem mindennap zenelek rajta, igy mast nem tudok nagyon mondani rola. Meg mindig varom az auto specifikus kabelt, bar az most jott meg csak postara kell mennem erte. Illetve hyundai i30hoz a beepito elolapot ami remelhetoleg nemsokara megerkezik mert vagy masfel honapja rendeltem meg.
Annyi biztos, hogy a jobb mobil kijelzohoz szokott szemnek kicsit fura ez a kisfelbontas.

Viszont ez px6 meglepoen gyors, cold boot 10-15 masodperc ami szerintem nagyon jo mert en nem nagyon szeretem a docogos varakozast. nyilvan a sleep lenne a legjobb de ennyire nem bizok az androidban. De minden pocre megy. kivancsi leszek majd a hivasra is utkozben kulso mikrofonnal.

Negativ dolog, vmiert egyszerre csak 1 telefont enged ra csatlakozni. OBD leolvasom is van, kivancsi leszek az megy e telefonnal egyutt. mert olvasgattam, hogy masoknak nem ment pl ez sem.split screen csak navival elerheto jelenleg, meg fozott rommal is.

Tobbit majd ha sikerult vegre beszerelnem. erkezik hozza hd hatso es park radar is.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1524) Diák66


Diák66
őstag

Ha lesz időm, beleszerelek az enyémbe egy hűtőbordát. Ma nem volt hajlandó bekapcsolni..... pedig csak 10 percre mentem be a Praktikerbe, előtte még működött. Aztán végül csak bekapcsolt.... de egy-két percig nem csinált semmit. Az android logó is megjelent, szóval valahogy újraindult.

(#1525) Gre@T


Gre@T
tag

Sziasztok,

7"-os androidos megbízható fejegységet keresnék ami a jelenlegi WINCE6.0-ot váltaná.
Optikai meghajtót nem szeretnék, szóval a keskeny kivitelek előnyt élveznek.
Van valakinek kipóbált/megbízható típusa ali/ebay/banggood forrásokból?

Köszönöm.

(#1526) Lacko32


Lacko32
tag

Sziasztok!

Korábbi hozzászólásokat nyálaztam, és [ez] a Hizpo fej megtetszett.
Akinek van, illetve szerelt be ilyet, tudna mondani róla pár szót? Gondolok használhatóságra, illetve a navi részére stb.
Nissan Note E11be szánom, multikormányosba.
Amennyiben lenne ebben az árban más típus, bátran linkeljétek! :)

Köszönöm!

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#1527) Gaben! válasza MerLinh (#1523) üzenetére


Gaben!
csendes tag

Köszi, az szinte elég is, mert engem főleg a zenei minősége érdekel.
Jelenleg a gyári RNS 315 fejegység van benne és hidd el ahhoz képest ennek a felbontasa egy komoly ugrás.

(#1528) MerLinh válasza Gaben! (#1527) üzenetére


MerLinh
senior tag

Zeneileg sokkal jobb mint nekem a gyári. itthon 2 logitech hangszoróval hajtom, szépen szól velük. i30 gyári hangszoróival is ég és föld a különbség,

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1529) polgaripeti


polgaripeti
csendes tag

Sziasztok.
Vettem kínából egy fejegységet amit a hétvégén be is építettem.
Minden szuper lenne ha tudnám állítani a balanszot és hogy elől vagy hátul szóljon erősebben.
Lehet ezt valahogy szoftveresen orvosolni?

Ez a fejegység:
https://www.ebay.co.uk/itm/2DIN-7in-Android-8-1-4-Core-Car-Stereo-GPS-Navi-WIFI-BT-AUX-FM-Radio-MP5-Player/274041376949

[ Szerkesztve ]

(#1530) bl4ze válasza polgaripeti (#1529) üzenetére


bl4ze
veterán

Mi az alapértelmezett rádió, zene lejátszó applikációd ?
Equalizer alatt nincsen ilyen menü - lehetőség ?

Lásd :

Eladónak jelezted a problémát, kértél megoldás javaslatot rá ???

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#1531) polgaripeti válasza bl4ze (#1530) üzenetére


polgaripeti
csendes tag

Szia.
A zene lejátszó programban van equalizer de ez a funkció nincs benne.
A rádió alkalmazásban még equalizer sincs.
Az eladónak írtam pár órája, még nem válaszolt.

(#1532) polgaripeti válasza bl4ze (#1530) üzenetére


polgaripeti
csendes tag

Találtam egy videót róla:
https://www.youtube.com/watch?v=3VtEab31Fzg&t=25s

[ Szerkesztve ]

(#1533) bokarcsi71 válasza bl4ze (#1530) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Ez milyen android? Van rajta időkorrekció?

(#1534) svgyula válasza polgaripeti (#1532) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az eddigi rádióban mindben volt. Az equalizerből, annak hiányában egy kis hangszóró ikonból egy további ablakban lehet elérni a hangszórók hangerejének állítását.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1535) polgaripeti válasza svgyula (#1534) üzenetére


polgaripeti
csendes tag

Ebbe sajnos nincs ilyen. A rádióban még equalizer sincs. Holnap csinálok videót róla. Android 8.1 van rajta.

(#1536) polgaripeti


polgaripeti
csendes tag

(#1537) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, gondom van: a több mint 1 éve használt Androidos 9” IPS fejegységben sajnos elszállt a kormány gomb vezérlés. (2015-ös Sportage)
Már vásárláskor gond volt vele : az első beszereléskor az autó nem „érzékelte” a gombokat, nem lehetett feltanítani, programozni a gombokat. Sajnos a fejegységhez kapott kábel kötegből ez a csatlakozó nagyon rossz minőségű mint kiderült, így a fejegyég második kiszerelésekor sikerült némi nyomogatás-erőltetés után megoldani, hogy rendben érintkezzen. (innen segített annó akkor egy topik társ - neki köszönet újból ezért !! )

Onnantól jó volt a mai napig a vezérlés, viszont ma nem tudtam vele hangerőt állítani, majd észleltem, hogy semmi gombra nem reagál. Megnéztem és az Android alatti „Car Settings” menüből a „Wheel” résznél ha tanítani akarom akkor megint semmit nem érzékel.
Csak arra tudok gondolni, hogy esetleg valami gödör/bukkanó miatt elmozdulhatott az érintkező, és megint nem érintkezik, nem érzékeli a gombok megnyomását a kormányon : nincsen jel.
Én sajnos ilyen műszaki dolgokhoz elég „suta” vagyok így nem mernék nekiállni egyedül a fejegységet kivenni és a csatlakozóval „erőszakoskodni”. ☹ Nagyon rosszkor jön ez a dolog, mert a feleségem éppen most kapná meg a Sportage-t, mert várandós és ez lesz az autója. Jó lenne ha biztonságosan tudná használni és a kormányról tudna mindent vezérelni amit kell, illetve telefonhívást fogadni stb.
Tudom, hogy itt többen cseréltetek már fejegységet magatok Androidosra, így kérdésem, hogy vállalná-e valaki, hogy kiszedi segítségemmel a fejegységet és segít az érintkezés „helyrehozásában”?
Helyileg én pest megyei vagyok (Érd), de Budapest-Fejér-Pest megyébe elmegyek bárhová ahol valaki tudna segíteni. HEEEEEEEEEEEEEEELP !

.:. bl4ze .:.

(#1538) aero. válasza bl4ze (#1537) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ahh, emlekszem, valami nagyon gyenge kotessel volt az odafogva valamihez, amit ugye nem tudtam megoldani akkor. Egesz jól bírta azért .. a legegyszerubb, ha elgurulsz egy autohifishez es par perc alatt megoldjak. Vedd ki elotte, ha tudod, meg mutasd meg mi hogy, nem nagyon szeretik az androidos fejeket szerelni sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1539) bl4ze válasza aero. (#1538) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, sajnos : jól emlékszel :(

Na ez az : én nem tudom kivenni, egyedül nem állok neki. Itt a bibi.
Emlékszel amikor itt voltál akkor is együtt pattintottuk le az elemeket, egyedül nekem nem megy ez - és nem is akarok neki ugrani - nem nekem való pálya az :U :((( :((

.:. bl4ze .:.

(#1540) hegeda14


hegeda14
csendes tag

Sziasztok,
A tanácsotokat szeretném kérni. Nissan Almera N16-ba néznék Android-os fejegységet, kevés háttérismerettel. Szívesen fogadnék bármilyen tanácsot, tapasztalatot, javaslatot. Milyen árkategóriában érdemes, honnan, mit, mennyire volt egyszerű beszerelni, milyen hibái vannak?
Előre is köszönöm! :)

(#1541) mumtaz


mumtaz
senior tag

Volt már valakinek olyan, hogy a fejegység nem mindig reagált a telefonhívásokra?
Állandóan rá van csatlakozva teló Bluetoothon, de most elkezdte azt csinálni, hogy néha se bejövő, sem kimenő hívásnál nem csinál semmit. A telefonon a hívásnál bluetooth mutat, de a fejegység nem vált át hívás módba. Tehát nem némítja a rádiót, nem jelzi ki a hívást és nem hangosít ki. Mintha nem is lenne rácsatlakozva a telefon, pedig rá van.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1542) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Azt honnan lehet megtudni hogy ezek vannak-e a fejegységben? Rádiómodul: NXP6686,
TDA 7850 DSP erősítő.

(#1543) Diák66 válasza bokarcsi71 (#1542) üzenetére


Diák66
őstag

Hát leginkább úgy, hogy megbontod és megnézed :) De valamilyen hardwer info app is segíthet. HW Info, Aida64 stb...

(#1544) bokarcsi71 válasza Diák66 (#1543) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Ebből kiderűl valami?

(#1545) Diák66 válasza bokarcsi71 (#1544) üzenetére


Diák66
őstag

Rockchip RK808
Wolfson WM8987
ADV7181 Multiformat SDTV Video Decoder
WM8978 audio I2S decoding with loudspeaker

(#1546) bokarcsi71 válasza Diák66 (#1545) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

És ez milyen minőségű? Szerinted erre olyan androidot rá lehet tenni, amiben van időkorrekciós EQ? Ilyenre gondolok. https://youtu.be/lUhIA7lskpE

(#1547) Pityu89 válasza bokarcsi71 (#1546) üzenetére


Pityu89
senior tag

Szerintem az a fejegység amiben van DSP tudja ezt a funkciót.

(#1548) bokarcsi71 válasza Pityu89 (#1547) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Azt a dsp-t a rádiónak kell tudni, vagy az android szoftvernek?

(#1549) Pityu89 válasza bokarcsi71 (#1548) üzenetére


Pityu89
senior tag

Rádiónak, az egy hardver elem.

(#1550) bokarcsi71 válasza Pityu89 (#1549) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

És azt hogy tudom meg hogy tudja-e a rádió? Szétszedem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.