Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) hatala válasza hatala (#200) üzenetére


hatala
tag

ilyen van benne

(#202) aero. válasza hatala (#200) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

link egy ilyen beépítő keretre lesz szükséged + átalakító kábel ISO-ra, nem tudom pontosan milyen csatlakozód van, a fej kivétele után kiderül. Ebbe bármilyen 2 dines rádiót betudsz tenni, és a kis monokróm kijelződ is megmarad felül.

Fejre pelda (nekem ilyen is van) link

[ Szerkesztve ]

(#203) hatala válasza aero. (#202) üzenetére


hatala
tag

Köszi, megnézem mit tud! :R :R

(#204) aero. válasza hatala (#201) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A végeredmény: (a rádió infó kijelzést elveszted felülről). Illetve a kormánygombokhoz is adapter kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#205) k2laci


k2laci
tag

2006-os Toyota Corolla Verso-ba tudnátok ajánlani valami jó 2DIN-es, androidos, navis fejegységet ?
Beépítő keretet már találtam a neten.

(#206) hatala válasza aero. (#204) üzenetére


hatala
tag

Köszi, valami ilyesmire gondoltam.

Volt már 2 dinesen egy régebbi autómban, de abban még nem lehetett a gyári fejegységről vezérelni az autó beállításait,stb..
Ezeket a dolgokat, mint a kocsi beállításait lehet ezeken keresztül ugyanúgy vezérelni?
Valamint ezeken a kínai androidos cuccokon megy az android auto, ha a telefonra fel van telepítve?
Járok egy új Astrával is, azon csak csatlakoztatni kell usb kábellel a gyári 2 din fejegységhez a telefont amin az android auto megy, és már mindent kitesz a kocsi kijelzőjére és onnan lehet kezelni a telefon alkalmazásait, waze, telefon, stb.

Valami ilyesmit szeretnék ezen is, szerinted működik a gyakorlatban ez így?

(#207) aero. válasza hatala (#206) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Van szoftveres megoldás android autora, egész jól működik bár egy picit lassúnak találtam. Az új Joying fejek tudják már alapból azt hiszem, olyat nézz (ez független az xda-s szoftveres megoldástól). De ha jól emlékszem 50 font körül van kábeles adapter is, ami a régebbieknél lehetővé teszi.

Kicsit feleslegesnek érzem az Android Auto-t egy Androidos fejegységen, persze az egy jó felület, szebb, mint egy gyári android és arra van kitalálva, amire. Ha csak az a cél, akkor inkább egy Android Auto képes Pioneer vagy Kenwood, Alpine fejet vennék.

Az autó beállításait nem tudod vezérelni ezekről, ahhoz specifikus can-busos fej kellene, amit a Zafirához nem gyártanak. Equalizer viszont van bennük és lehet játszani a hangbeállításokkal, Opel bootlogót tudsz beállítani, ilyesmik.

k2laci: Linkeltem kettőt is pár hozzászólással visszább.

[ Szerkesztve ]

(#208) torboszlo


torboszlo
csendes tag

ÉN vettem egy 2 din fejegyseget ahoz szeretnék valami gps progit ami mukodik rajta

(#209) Sérnyovác


Sérnyovác
tag

Nálatok az idő frissítés hogy van beállítva? Amennyiben a gps frissítést használom -1 óra a tényleges időhöz képest. A gps monitornál ahol a műholdak vannak ott is -1 óra. Ha a fejegység késleltetett kikapcsolását autora állitom ACC Off, ugyan az indítás gyors nem bootol de az idő az autó leállítasakori időt mutatja. Ha 30 mp re állítom az idő jó de az indulás 30 mp bootol.

(#210) bl4ze válasza Sérnyovác (#209) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam nem késik, teljesen jó, de van, hogy 2-3 perc is amire frissül - gps jelet kap.
Helymeghatározás : csak készüléken

Alapból minden indítás esetén a kikapcsolt fejegység nálam 2018.10.09 07:50 órát mutat :)

.:. bl4ze .:.

(#211) Sérnyovác válasza bl4ze (#210) üzenetére


Sérnyovác
tag

-1 óra gps frissítéssel, már másig időzónával is próbáltam. Azt hiszem marad a kikapcsolás időzítés 30 mp-en és kivárom az indulást. Úgy legalább jó az idő.

(#212) aero. válasza torboszlo (#208) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Aztán milyet vettél?

ps.: legközelebb megnézem már az időbeállításokat, nekem mindkét daily-n pontos indításkor

[ Szerkesztve ]

(#213) Sérnyovác válasza aero. (#212) üzenetére


Sérnyovác
tag

Wondefoo android 9. Ha kikapcsolom az idő frissítést és alapról indul, bootol jó az idő, gps ről pont 1 órát késik.

(#214) clorid


clorid
csendes tag

Sziasztok, vettem egy isudar fejegységet ami működött pár percig. Gondoltam menet közben is kipróbálom a navit amikor egyszercsak kiírta hogy SD kártya törlése. Aztán kikapcsolt és azóta nem működik. Készítettem videót is, amit itt találtok: [link]
Van ötletetek, hogy lehet-e még életet lehelni bele vagy valami teljesen elszállt benne (pl. alaplap)?
Előre is köszönöm!

(#215) Galla007 válasza clorid (#214) üzenetére


Galla007
csendes tag

Szia ! Próbálj meg recovery módba belépni . Neten biztos van leírás,ha az bejön ,factory reset.

(#216) clorid válasza Galla007 (#215) üzenetére


clorid
csendes tag

Sajnos recoverybe sem enged be, mert nem kapcsol be egyáltalán. Csak párszor villannak a ledek és annyi. Ha recoverybe beengedne a fejem nem fájna :D

(#217) Galla007 válasza clorid (#216) üzenetére


Galla007
csendes tag

Nekem reset gombot +bekapcsológombot kellett nyomják valamilyen kombinációban.Reset gomb fogpiszkálóval tudtam elérni kis apró lyuk alatta a kapcsoló

(#218) kirkri válasza clorid (#216) üzenetére


kirkri
addikt

Nem akarok okoskodni, de az enyém úgy lép be recovery-be, hogy a három villogó fény után felengedem a gombot, majd rögtön kétszer röviden megnyomom. Ha jól látom a videón, akkor ez a két rövid nyomás nem történt meg. (Lehet, hogy ezen az egységen nem úgy kell, én csak a sajátomról tudok nyilatkozni)

21 éve a Prohardveren! ™

(#219) Impair1980 válasza clorid (#214) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Ha máshogy nem megy, akkor bele kell égetni újra a firmware-t. Leírást és img firmware filet a gyártótól kell kérni vagy a neten is fent van.

(#220) Galla007 válasza Impair1980 (#219) üzenetére


Galla007
csendes tag

Szerintem gyártótól vagy ha tudja a típusát akkor is biztosra kell menni 2 firmvare van rajta 1mcu,2android firmvare,ha rossz mcu.t tesz akkor baj van.

(#221) clorid válasza kirkri (#218) üzenetére


clorid
csendes tag

Próbáltam, sajnos nem működik az enyémmel :O Azt lenne jó tudnom, hogy az alaplapom szállt-e el és azért nem tudom bekapcsolni és vissza lehet-e hozni még valahogy. Az a baj, hogy bármit nyomok csak villog, de nem kapcsol be. Ezért gondolom a firmware frissítés sem jön össze, mert előtte valahogy be kellene tudnom kapcsolni.

(#222) Sérnyovác


Sérnyovác
tag

Ez az idő beállítás nem megy. Kértem frissítést azzal sem jó. Csak akkor jó ha minden indításkor újraindul a fejegység is. Az auto ACC haszálatakor az idő megáll amikor leállítom az autót és lassan bootol 40 mp. Ha az alvó késleltetést 30 mp, 5 vagy akár 1 órára rakom a köztes időkben szintén megáll az idő. A gps idő frissítést választva -1 órával késik. A navigáció beállításnál is látszik. Bosszantó. Hogyan lehet a gps időt beállítani. Próbáltam több gps reset app-al semmi. Pontosan 1 óra. Időzónát váltva átáll az óra a köv frissítésig

[ Szerkesztve ]

(#223) Impair1980 válasza Sérnyovác (#222) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Ha adsz netet a fejegységnek (wifi, usb mobil stick) akkor nem áll be a jó időre?
Képrnyőképeket tudsz küldeni?

(#224) Sérnyovác válasza Impair1980 (#223) üzenetére


Sérnyovác
tag

De hálózaton beáll.
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#225) HUNited


HUNited
senior tag

Sziasztok, a legolcsóbb hormálisan működő (friss, min 2gb memória, 4mag) GPSes 2dines fejegységet keresem. Mit ajánlotok?

(#226) aero. válasza HUNited (#225) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

40-50k körüli kiadás elé nézel. Gyakorlatilag nyugodtan válaszd azt, amelyik tetszik. Én megfontolnám a 8 magot mellé, 55-60 körül.

(#227) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itt vannak az én időbeállításaim, bár két teljesen más beállítás, de mindkét autónál a kulcs elfordítására jó az idő, netet nem kapnak.

(#228) bl4ze válasza aero. (#227) üzenetére


bl4ze
veterán

Use network provided time egyiken be, másikon ki van kapcsolva.

Nekem sem kap netet, de nem tartja meg - minden indítás után akkor pontos megint (idő+dátum) ha már kapott GPS jelet. Indításkor alap a 2018.10.09 07:50-es indulás :)

.:. bl4ze .:.

(#229) aero. válasza bl4ze (#228) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Na ja, de ha nincs halozat akkor teljesen mindegy. Anomalia? Egy kerdes: neked mindig bootol inditaskor vagy egybol bekapcsol oda ahol abbamaradt?

(#230) Sérnyovác válasza aero. (#229) üzenetére


Sérnyovác
tag

Szintén ezt akartam kérdezni. Nálam ha bootol az idő is jó, ha egyből indul akkor marad a kikapcsoláskori idő.

(#231) HUNited válasza aero. (#226) üzenetére


HUNited
senior tag

Oké, de hol találok ilyeneket? :)
Esetleg konkrét típust tudsz javasolni?

(#232) HUNited


HUNited
senior tag

Illetve azt szeretném még megkérdezni tőletek, hogy ez mindig fut? Tehát közvetlenül az aksira kell rákötni? Vagy csak akkor indul el, ha gyújtást kap? Mert ugye az android az nem azonnal indul el, annak kell 1-2 perc a bootolásra.

Egy Honda Civic Hybrid 2007-es autóba szeretném egyébként betenni, ezek a parkolóasszisztenst tudják vajon ezekkel az autókkal?

(#233) bl4ze válasza aero. (#229) üzenetére


bl4ze
veterán

Bootol bekapcskor. Az időt, dátumot elfelejti, bármit állítok szerintem.
Csak GPS jel találat után frissül be.

Allwinner T8 procis 8 magos cucc, Android 8.1 - 10" IPS

.:. bl4ze .:.

(#234) kirkri válasza HUNited (#232) üzenetére


kirkri
addikt

Csak gyújtásra kapcsolva működik. Azonban két opció van, az egyik esetén kikapcsolt állapotból bootol a rendszer, a másik opció esetén csak egy készenléti állapotba kerül az egység az autó leállításakor, így a gyújtás rákapcsolásával azonnal működik az egység, nincs bootolás.

21 éve a Prohardveren! ™

(#235) aero. válasza HUNited (#231) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ebayről vásárolj, lehetőleg az UK-ból, tehát ebay.co.uk. Kulcsszó: android 2 din. Megfogod találni a neked tetszőt. :) Ha kinéztél egyet nyugodtan dobd be ide, megnézzük.
Illetve kell beépítő keret is az autódhoz.

(#236) HUNited válasza aero. (#235) üzenetére


HUNited
senior tag

Lengyel testvéreinktől készletről. Elég jónak tűnik. Vélemény? Mondjuk drágább, mint amit szánnék rá.

https://www.aliexpress.com/item/Eunavi-2-Din-7-Octa-core-Universal-Android-9-0-4GB-RAM-Car-Radio-Stereo-GPS/32881498024.html

Ebay.co.uk oldalon nem tudok sajnos memóriára szűrni :S És amúgy a legtöbb ott is kínai, csak ha unióra állítom akkor látok EU-Stock cuccot.

(#237) HUNited válasza aero. (#235) üzenetére


HUNited
senior tag

Te tudsz esetleg olcsóbb legalább 2gb-set?
https://www.ebay.co.uk/itm/Android-8-1-Double-2-DIN-7-Car-Stereo-GPS-SAT-NAV-DAB-Radio-DVR-2-16GB/283384649500

(#238) HUNited


HUNited
senior tag

Mekkora jelentősége van amúgy hogy 1 vagy 2 giga memória? Mondjuk ezekbe a procik is gyengék.

(#239) HUNited válasza HUNited (#238) üzenetére


HUNited
senior tag

Németből $172.25
https://www.aliexpress.com/item/S4-Max-Panlelo-1-Din-Car-Stereo-Octa-Core-4G-RAM-32G-ROM-Android-8-1/32973380022.html

Szerk Ebayon még olcsóbb
https://www.ebay.com/itm/Panlelo-S4-Max-1-Din-8-Kerne-Android-8-1-4G-RAM-32G-Autoradio-Doppel-Din-7-Zoll/283464044747

[ Szerkesztve ]

(#240) aero. válasza HUNited (#238) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link] pl. Ezek csak UK stockon lévőek: [link]

(#241) HUNited válasza aero. (#240) üzenetére


HUNited
senior tag

Köszi, de akkor amit én linkeltem elvileg többet tud és olcsóbb (137 euro). Vagy oka van, hogy az nincs a listádban?

(#242) aero. válasza HUNited (#241) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A tápkábele nincs ráfűzve ISO végre (ezt élből meg sem tudod csinálni, ha nem értesz hozzá), nincs rajta USB sem, így hirtelen ennyit látok, bár 4GB ram van benne, max ennyi pozitívumot tudok hozzátenni.

Tudod, kis pénz kis foci, ergó kompromisszum.

(#243) HUNited válasza aero. (#242) üzenetére


HUNited
senior tag

Most látom hogy ez 1din-es, és tolatókamerát sem lehet rátenni.
Akkor marad a lengyel barátos, ránéznél arra is?
https://www.aliexpress.com/item/32881498024.html
(lengyel, PX6, 8 mag beállítással)

(#244) Sérnyovác válasza HUNited (#243) üzenetére


Sérnyovác
tag

Ennyi pénzből lehet hogy van már gyári kinézetű. Nem kellene + beépítő keret.

(#245) HUNited válasza Sérnyovác (#244) üzenetére


HUNited
senior tag

Nem találtam eu raktárról. Kínából meg lassan jön meg és vámolják +5000 +27% ÁFA

Pedig ez pont a verdámba való

(#246) bl4ze válasza HUNited (#245) üzenetére


bl4ze
veterán

Mivel látszik, hogy eladónak volt/van több EU lokáció is, én egy üzenetben azért rákérdeznék...

Megírhatod neki, hogy nagyon érdekel a vas, de csak EU-ból, és tud-e segíteni EU feladással?
Látszik ott szürkén France, Italy, Spain és Poland is.

.:. bl4ze .:.

(#247) Sérnyovác válasza HUNited (#245) üzenetére


Sérnyovác
tag

Ebay-en vannak hondaba valók csak 92000:(

(#248) aero. válasza HUNited (#243) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem egy dines és lehet rá kamerát kötni. Csak süllyesztett a háza, valószínűleg a hűtésen is spóroltak, mert androidos viszonylatban is olcsó.

Nem tudom mennyire vonatkozik erre az Aliexpress protection, én csak ebayről szoktam vásárolni UK stockról, bár kézenfekvő is mivel itt élek.

(#249) HUNited válasza bl4ze (#246) üzenetére


HUNited
senior tag

Igen, írtam már neki, egyenlőre nem válaszolt.

(#250) HUNited válasza aero. (#248) üzenetére


HUNited
senior tag

Mármint a 242$ az olcsó? Vagy most melyikről beszélsz, ne haragudj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.