Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) seger válasza bl4ze (#1150) üzenetére


seger
addikt

Macrodroid.
Bt kapcsolatkor indul a hotspot. Ha megszűnik a bt kapcsolat, akkor kikapcsolja a hotspotot is.

(#1152) bl4ze válasza seger (#1151) üzenetére


bl4ze
veterán

Ők, köszi

.:. bl4ze .:.

(#1153) kezman


kezman
őstag

Egy érdekes dologgal szembesültem, próbának felraktam az Agamát, szuper , tetszik is, csak egy gond van vele, ha leveszem a gyújtást és újra indítok állandóan bootolással kezd, vajon miért kapcsol ki teljesen, ilyenkor a rádiót is újra kell programozni mert elfelejt mindent, letöröltem Agamát, most megszűnt a bootolás, pedig jóbb lenne egy autós felület? :F

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#1154) Diák66 válasza kezman (#1153) üzenetére


Diák66
őstag

Gondolom nem működik vele a fastboot.

(#1155) kezman válasza Diák66 (#1154) üzenetére


kezman
őstag

Bocs ez nekem kinaiúl van, bekapcsol és működik minden, csak ha ráadom a gyujtást akkor a kis robottól indul, ha a progi nincs fent akkor az alpképernyő nyílik meg, és nem kell várni semmit.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#1156) Diák66 válasza kezman (#1155) üzenetére


Diák66
őstag

Van az úgynevezett fastboot funkció (gyors betöltés, gyors indulás), elképzelhető, hogy a launcher váltás miatt ez valamiért nem működik. Vagy magának a launchernek az indulása is robotos ikonnal történik. De ez csak egy tipp volt. A leírtak alapján erre tudok következtetni. A fastboot lényege, hogy az aktuális állapot eltárolódik egy memóriában (nem felejtő memórián) és a következő bekapcsolásnál minden onnan folytatódik. Amolyan alvó üzemmód szerű dolog.

Lehet nem natívan támogatott a fastboot, hanem a gyári launcher része... passz. Ha van ilyen funkciód, a menüben valahol meg fogod találni.

(#1157) mumtaz


mumtaz
senior tag

Üdv.

Nos. Végül kipótoltam a pénzt és berendeltem egy ATOTO A6 PRO-t. Ezt sok külföldi oldalon és Youtube-on (Nem promóciós és reklám videókban) sokan dicsérték és ajánlották. Bár pár paraméterében (pl. 2GB RAM) alulmarad néhány egyéb cuccal szemben, de inkább ez, amire érvényesíthető a garancia és pár magán ember "review" videója alapján már évek óta használja hiba nélkül. Minden évben adnak ki hozzá friss firmware-t is, szóval ez nem az elfelejtett kategória.

Igaz, hogy ez így drágább volt, de inkább ez, mint az olcsóbbak, ahol ki tudja, hogy tényleg az van-e benne, meg azt kapod, amit rendeltél.

Ez IPS kijelzővel van. Lett volna az olcsóbb A6 TFT kijelzővel, de a szemem miatt én inkább az IPS mellett tettem le a voksomat. A drágább verzió annyival tudott volna többet, hogy van benne "Gesture Sensor", de az szerintem fölösleges plusz 12000-ért, meg akar a franc ott dzsedizni. Amire jó, arra részben ott a kormányvezérlés.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1158) Diák66 válasza mumtaz (#1157) üzenetére


Diák66
őstag

Gondolom akkor Olaszországból rendelted be igaz? Ha kínából, vagy US, akkor vámolni fogják.

(#1159) kezman válasza mumtaz (#1157) üzenetére


kezman
őstag

Nagyon szépen köszönöm válaszod, utána nézek , az az érdekes hogy a gyári tökéletes, bármelyik launchert felrakom az áruházból akkor meg nem, illetve hol indul ahol abba maradt de többnyire a robottól, és ilyenkor a beépített rádió mindent elfelejt, hangolhatom újra?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#1160) horist2 válasza bl4ze (#1147) üzenetére


horist2
tag

Kipróbáltam az említett programot de valamiért nekem nem kapcsolódik :(

(#1161) mumtaz válasza Diák66 (#1158) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nem ettem meszet. :)) :DD

Persze. Olaszországot jelöltem meg. :)

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1162) bl4ze válasza horist2 (#1160) üzenetére


bl4ze
veterán

Akkor vagy beállítás gond lehet, vagy nem kompatibilis az Android a fejegységen.
Telefonon rajta van az Android auto?
Headunit Reloaded látja "USB" alatt ha rá van dugva? USB kábel jó? Felismeri a telefont?

.:. bl4ze .:.

(#1163) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, Allwinner T8 fejegység :
néha némi "basztatás" után mutat RDS text-et de legtöbbször nem
ez van a gyári radio.apk és az új NavRadio+ app-pal is.
mi lehet az oka?
Rádió induláskor "ST" "TA" sokszor látszik de azt veszem észre csak akkor tud RDS
text-et mutatni ha a "TP" is valahogyan elő van "csalogatva" sok nyomogatáskor....

Van ötletetek erre, van megoldás ???

.:. bl4ze .:.

(#1164) svgyula válasza bl4ze (#1163) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Elmélet az, hogy csak akkor van RDS ha az adó jelszintje megfelelő. Az az analóg rádiónál semmit nem jelent, hogy "tisztán szól". A rádió először átvált monó hangra ha gyengül a jel és utána lehet hallani a sistergést. Viszont a sztereó és sztereó hangzás között is óriási a különbség a térerő függvényében. Természetesen egy autóban soha nem lesz "tökéletes" a hangzás. Ott csak hangos lehet de az nem ugyanaz. (Bár sokan állítják, hogy ott is HIFI a hangzás pedig NEM!) Azok az extra információk amiket a normál moduláció mellett még sugároz egy adó csak a közel 100%-os jelszintnél működik. Tehát kell egy erősítő, vagy jobb antenna, vagy oda kell költözni az adótorony alá és nem lesz gond ;)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1165) slezakimi válasza svgyula (#1164) üzenetére


slezakimi
senior tag

Azért az erősítő kétélű dolog, mert az a rossz jelet is erősíti.
Azt meg nem is értem, miért nem lehet autóban hifi hangzás :F

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#1166) bl4ze válasza svgyula (#1164) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi az infót.

Nos, játszottam egy kicsit és érdekes dologra bukkantam BÁRHOL vagyok - azaz jel egyenletes / folyamatos az RDS akkor látszik ha a rádióból kilépek, és újból indítom.
99%-ban ilyenkor azonnal (!) kint van a "TP" jelzés is és látszik az RDS.
Első indításkor egyik rádió sem igen kezeli, látja/olvassa az RDS-t nem látszik a "TP"
Vonatkozik ez a gyári radio.apk és a NavRadio+ appokra.
Lehet ez valami fejegység/Android hiba? Ha ki-be lépek a rádió app-ba úgy már jó....
Kicsit bosszantó, de úgy néz ki ez segít, akkor van RDS is.... :F :Y

.:. bl4ze .:.

(#1167) Doky1988


Doky1988
senior tag

Ha valaki romot keres én ajánlom a Hal9k custom romját!
Hal9k 4.0 custom romját használom egy PX5ös fejegységen, nagyon profi.MX rom van bővítve, hozzá megvettem playen az Agama Launchert kb 800ft volt az semmi. Hal9k + Agama tökéletes kombó. Gyors, precíz, mondjuk az update verziónként fizetős, de levan sz@rva, olyan sűrűn nincs update.Ez alatt azt értem, hogy verziószámonként venni kell ha frissíteni akarod 10 euróért kulcsot.Tehát v3 1 kulcs, beleértve az alverzíókat is.. Pl.: v3.0.1 v3.0.2 stb... v4 még egy kulcs.. Ez összes alverzióra jó. Jó kombó, mindent tud, semmi fölösleg benne. :) Az Agama Launcher meg remekül testreszabható.Tudom viccesen hangzik, az alapverzió a sima 0.ra végződők ingyenesek, tehát maga a rom full ingyenes.v4.0... Alverziók a felfedezett hibák javítása! Az adott összeggel a fejlesztő van támogatva.Nem kötelező az OTA frissítés, de ajánlott.De legalább egy rom amit frissítenek folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#1168) svgyula válasza slezakimi (#1165) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Talán azért mert mert nem ideálisak a körülmények? Egy zörgő idomtalan dobozban ahol össze-vissza verődik a hang? Tehát ha még mindig nem érted akkor gondolkozz azon mi a HIFI jelentése......
Persze eladáskor nagyon jól mutat mindenhol.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1169) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Sziasztok!

Budapesten tudna valaki segíteni kicserélni az android 8-at 9-re? Toyota avensis androidos fejegységben kellene.

(#1170) st3v3np3t3r válasza bokarcsi71 (#1169) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szia. Mi baj van az android8al? :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1171) slezakimi válasza svgyula (#1168) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szia.
Ültél már olyan autóba ami nem zörög? Vannak erre kitalált módszerek, ne engem késztess gondolkodásra, Te is tedd azt mielőtt leírsz valamit, ami nettó hülyeség.
Természetesen autóhifibe nem az itt tárgyalt fejegységgel kezdődik a cucc.
Ami igaz még, hogy erősen zsebbe kell nyúlni, de van akinek megéri.
Hidd el tisztába vagyok, az autóhifi jelentésével, nem is vitaindítónak szántam, csak megjegyeztem, amiért Te még nem hallottál róla létező dologról beszélünk.
Itt részemről le is zártam.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#1172) Diák66 válasza bokarcsi71 (#1169) üzenetére


Diák66
őstag

MTCE, szóval erre találsz elég sok féle verziót. Én az S32F0 MCU-val kb. megszívtam. Alig van rá frissítés, 4PDA-n találtam rá újabbat, de semmi custom ROM.

(#1173) csiki52 válasza Doky1988 (#1167) üzenetére


csiki52
tag

szia, az általad ajánlott ROM könnyen biztonságosan feltehető? Csak azért izgat mert most lévő android 8 biztonsági frissitése 2017 es.
Az MCU:
MTCE_CHS_3.02_1
tehát kinai verzio, erre is feltehető ez a MX rom? ha nem tudom elbaltázni szivesen kiprobálnám.
Honnan melyiket ajánlod letölteni és hogy a legegyszerübb felrakni a segitséged megköszönném.
/telefonokat telepitettem ujra frissitettem custom romokkal is .nem volt gond, de autós fejegységet soha/

(#1174) bl4ze válasza csiki52 (#1173) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha nem vagy biztos a dolgodban,én nem matatnék mert percek alatt téglázhatod "brick" a fejegységet.
Ha a rendszer jó, ne piszkáld. Nekem is Android 8.1 és jó, nem zavar - telefonon fontosabb, hogy up-to-date legyen. (Android 10)

.:. bl4ze .:.

(#1175) csiki52 válasza bl4ze (#1174) üzenetére


csiki52
tag

ok igazad van de legalább az android 8 at lehet frissiteni, hogy legalább a biztonsági szint ne 2017 es legyen? vagy az sem számit?

(#1176) bl4ze válasza csiki52 (#1175) üzenetére


bl4ze
veterán

Egy fejegységen kb. semmit.
Én nem rizikóznám.

.:. bl4ze .:.

(#1177) csiki52 válasza bl4ze (#1176) üzenetére


csiki52
tag

ok köszönöm

(#1178) Atish19 válasza csiki52 (#1173) üzenetére


Atish19
őstag

MCU verzió is túl régi. Ha mindenképpen bele akarsz vágni először beszélj a készülék gyártójával. A tied 3.02 a romhoz pedig 3.4 kell minimum.

(#1179) Diák66 válasza bl4ze (#1176) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem mondjuk ez nem így van onnantól kezdve, ha internetet adsz neki és a play áruházba is belépsz vele. Hát még, ha OBD2-vel az autódhoz csatlakoztatod. Ha viszont ezt nem teszed meg, tényleg nem lényeges milyen adroid fut rajta. (esetleg egy alternatív google fiók, amit csak erre a célra hazsnálsz.)

(#1180) csiki52 válasza Atish19 (#1178) üzenetére


csiki52
tag

ez egy Q246 Px5 Ali expresszről beszerzett kinai fejegység már nincs forgalmazásban /hasonlok igen/ gyártóra esély nincs de azért nem hinném hogy az MCU nem frissithető utána pedig a ROM. Folyamatos rajta az internet a google és OBD2 is van. Örülnék ha valaki vállalná /nem ingyen/ a frissitést. Hiaba van a beállitásokban MCU és System update semmit nem csinál. Nem félek töle de jo volna segitség :)

[ Szerkesztve ]

(#1181) Atish19 válasza csiki52 (#1180) üzenetére


Atish19
őstag

Kérdezz rá az eladónál akinél vetted. Nincs veszteni valód. Simán el tudom képzelni, hogy tud segíteni. Egyébként milyen márka a fejegység?

(#1182) csiki52 válasza Atish19 (#1181) üzenetére


csiki52
tag

nem tudom szerintem noname Q246
Dicola store

[ Szerkesztve ]

(#1183) csiki52 válasza csiki52 (#1182) üzenetére


csiki52
tag

Atish19
közben ennyit találtam meg:
modell name:
CHS7020XP

[ Szerkesztve ]

(#1184) Diák66 válasza csiki52 (#1182) üzenetére


Diák66
őstag

Na hát a Dicola store az igen jó kommunikációs képességekkel bír. :D Kb semmire nem válaszolnak, ha igen, akkor is haszontalan. Onnan rendeltem az enyémet, már magam frissítgetem 4PDA-ról.

(#1185) bl4ze válasza Diák66 (#1184) üzenetére


bl4ze
veterán

4PDA vagy XDA ahol lehet ezekre vadászni cuccokat.

.:. bl4ze .:.

(#1186) Diák66 válasza bl4ze (#1185) üzenetére


Diák66
őstag

Erre sajnos csak 4PDA. XDA-n semmi....

(#1187) bokarcsi71 válasza st3v3np3t3r (#1170) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Olyan mintha egy butított változat lenne. Nincsenek benne autó logók. Bizonyos időközönként nem szól a baloldali hangszóró, ilyenkor rányomok az összes hangszóró gombra, és megint jó egy darabig. Vagy elég lenne az MCU-t frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1188) bokarcsi71 válasza Diák66 (#1172) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Az a bibi, hogy hiába találok rá valami romot, én nem értek hozzá.

(#1189) Milo1982


Milo1982
friss újonc

Sziasztok
Kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy PA585-ös androidos 2din fejegység.
Be lekötve , memóriáját se veszti el , gyújtásra ki be kapcsol , viszont ha kikapcsol és kb fél óra múlva ismét indulok , ugye bekapcsol , és közel max hangerőn ordít.
Esetleg tapasztalat , beállítás?
Köszönöm

(#1190) Doky1988 válasza csiki52 (#1173) üzenetére


Doky1988
senior tag

Amit sokáig használtam és totál egyszerű, bugmentes, az az ExperienceOS féle MX rom.Én Hal9k romját tesztelem jelenleg, teljes elégedettséggel.:) A 4.0 alapja ingyenes. Én mondjuk megvettem a ModInstallerProt, nagy segítség tud lenni.🙂 Nem kell keresgetni semmit, hogy indul újra recovery módba a rádió, hova kell dugni a boot microsdt, stb.. Gyári beállítás visszaállítása, szüzen fel a Modinstaller apk, elindít, bejön hogy melyik hányas android recovery menü legyen feltelepítve, és install, újraindul, bejön a recovery, pendrive bedug, beadod neki honnan telepíted és ennyi.Előtte nyilván kimásoltad a szoftvert pendrivera.

[link]

DokY | www.zsolti.hu

(#1191) Doky1988 válasza Atish19 (#1178) üzenetére


Doky1988
senior tag

[link]

3.40 MCU itt van

DokY | www.zsolti.hu

(#1192) Doky1988


Doky1988
senior tag

Más kérdés: Aki használ Agama Launchert! Hol lehet azt beállítani hogy az összes alkalmazás felett legyen a launcher? Tehát kocsi indításkor a launcher jöjjön be és ne a rádió applikáció pl ami szól, az háttéeben maradjon.

DokY | www.zsolti.hu

(#1193) csiki52 válasza Doky1988 (#1192) üzenetére


csiki52
tag

nekem az agama van beállitva inditó alkalmazásnak a car beállitásokban ha jol emlékszem van olyan beállitás hogy mi induljon el.
Bármit inditok el /rádio vagy más launcher/ a home /háziko/ gombra mindig az agama jön vissza és a kocsi inditásakor is azzal indul

[ Szerkesztve ]

(#1194) bl4ze válasza Doky1988 (#1192) üzenetére


bl4ze
veterán

Agama settings-ben valahol hátul van "Run over applications" valami ilyesmi.
Nekem ez be van kattintva azóta a gyári rádió app csak egy pillanatra jön be, utána azonnan az Agama , és háttérben szól a rádió pld.

csiki52 : mást kérdezett, az a beállítás Agama settings-ben van. Hasznos azt is belőni.

RDS : bármit csinálok csak akkor van RDS text ha kilépek a futó rádióból, majd újra elindítom a rádiót. Ezzel 99%ban azonnal van "TP" jelzés és RDS szöveg... :Y :F :Y

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#1195) csiki52 válasza Doky1988 (#1190) üzenetére


csiki52
tag

Feltettem a Hal9K android 9 et és az MCU-t is frissitettem a 3.40 re, tartottam ugyan töle de semmi gond nem volt, nem vettem meg a mod installert root sd kártyával reset-el simán telepitettem, ugy értelmeztem hogy 2x 10 eurot kell fizetni /külön a mod, külön a android frissitésért.
Érdemes szerinted fizetni a frissitésért vagy maradjon az alapverzio?

(#1196) bl4ze válasza csiki52 (#1195) üzenetére


bl4ze
veterán

Ügyes.
És mennyivel lett jobb, több mint a korábbi verzió ?
Én az enyémmel nem mókoltam, noha egy jó fél éve a gyártó (Infidnavi) küldött egy IMG file-t a frissítéshez, de nem mertem - többen írták, hogy téglázni lehet a fejegységet.

Nekem az a gyári verzió : [link]

Nem tudom erre van-e friss, új vezrió? MCU alapján meg tudjátok nézni?

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#1197) csiki52 válasza bl4ze (#1196) üzenetére


csiki52
tag

még csak feltelepitettem, annyit látok, hogy sokkal több a beállitás lehetősége, pl 3G/4G a régiben nem is volt...ujabb , egyelőre többet nem tudok mondani. Az enyém MTCE de a tied más verzió /más tipus / biztos valaki tud majd segiteni a keresésben amit a gyártó küldött biztosan jo.
Én egy kicsit bátrabb vagyok a telefonjaimat is mokolgattam igy az andriod frissitésről némi fogalmam volt de persze itt is rákerestem a mikéntre mert itt egy micro sd kártyárol kell reset után recoverybe bootolni nem a kétgombos verzioval mint a telefonnál.
Eddig meg usztam semmi nem lett tégla ...majd ha egyszer megjárom és ujat kell venni akkor majd ...

(#1198) bl4ze válasza csiki52 (#1197) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem max USB-ről menne a fejegységnek nincsen SD (micro) nyílása.
Igen, ez MCU-Android 8.1
Nem biztos megéri piszkálni az orosz 4PDA-n mókolgatnak vele, azt láttam.

.:. bl4ze .:.

(#1199) Doky1988 válasza csiki52 (#1195) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szia!

En is csak azert vettem meg hogy igy egyszerubb picit, am nem fontos megvenni, Hal9k sd tool azt kesz.Hat szerintem nem fontos frissiteni.Nem talaltam semmi extrat.Olyan hibat fedeztem fel, ami legtobb 9.0 romban van a fekete kepernyo.. Magyarul zene szol, de nincs kep.Ilyen hibam volt, ezt eddig 1 romban tapasztaltam amiben nem jott elo, az az ExperienceOSes MX rom.Na azt hasznaltam honapokig, az remekul mukodott.Ez a fekete kepernyos hiba csak Android 9.0ban van, MX rom is az, csak ott javitva van.Az egy eleg jo hibamentes rom.
Hal9k romjat csak azert tettem fel mert kivancsi voltam, vannak benne jo dolgok, beallitasi lehetosegek de annyit nem er.En az MX romot tettem fel mindenkinek akinek csinaltam PX5 frissitest, ok elegedettek vele teljesen.

Itt talalod: [link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#1200) csiki52 válasza bl4ze (#1198) üzenetére


csiki52
tag

én is ugy olvasgattam, hogy USB ről bonyolultabb kicsit, de nem lehetetlen.
az MTCE is MCU mint ahogy a tied T8
Tudomásom szerint az MCU "amolyan kis bios féle" annak muszály tipushoz kötődni az felel a nyomogombok és a fejegység müködéséért és összehangolja azt az androiddal, ha nem jol tudom kijavitanak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.