Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Pityu89 válasza 663bec (#1598) üzenetére


Pityu89
senior tag

Köszi. Tetszik a kinézete, de nem lehet saját streamet hozzáadni sajnos.

(#1602) 663bec válasza mumtaz (#1600) üzenetére


663bec
tag

Szóval valahogy a bluetooth-ot alaphelyzetbe állítani????

tetszik ez a launcer... de miért nem ezzel hanem a rádióval indít a készülék???

meg amit már kérdeztem a google maps van beágyazva ebbe a launcerbe nem a waze...ismerőseim szerint az is figyelmeztet gyors hajtásra kamerára ...de nem (vagy nem jól állítottam be?)

(#1603) kirkri válasza 663bec (#1602) üzenetére


kirkri
addikt

Látom a képen, hogy van mobilnet a fejegységeden.
Alapból tud fogadni SIM kártyát a készülék, vagy valamilyen mobil stickkel oldottad meg? Ez az egyetlen "problémám" a PX5-ös fejegységemmel, hogy egy telefont kell használnom wifi hotspotként, hogy legyen netem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1604) 663bec válasza kirkri (#1603) üzenetére


663bec
tag

Igen erre figyeltem (sajnos arra, hogy nincs RDS nem is gondoltam).
Persze valami igen gagyi a SIM foglalat, kellet a kártyához ilyen illesztő foglalat, régóta a fiókban hevert( meg kontakt spray-tem). Végül látta a készülék, addig Én is a telefonról osztottam meg a Wifit. Na de nem volt mobil net így sem... napokig variálgattam mire rájöttem, hogy a telenor apn beállításaiban két sort át kell írni :W (ilyent is 10 éve csináltam utoljára) azóta pipa.
Van a telenornál ez a net osztó SIM... havi 700Ft-ért adnak egy kártyát és az eredeti net csomagodat használod a telefonon és ezen. Soha nem fogyott még le a netem , most figyelem 2,53 GB van vissza ...remélem elég lesz :((

[ Szerkesztve ]

(#1605) 663bec válasza Pityu89 (#1601) üzenetére


663bec
tag

bocs ...az mit jelent

(#1606) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Sziasztok, egy gyors kérdésem lenne csak.
Ezt az összefoglaló rendszer infót honnan veszik az összes fórumban ??

Beszereztem egy Junsun V1-et, de azt a menüt sehol sem találom.
Esetleg valami külső program ? :F
Köszönöm előre is ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#1607) 663bec válasza meridaharcos (#1606) üzenetére


663bec
tag

nem tudom erre gondolsz...

(#1608) meridaharcos válasza 663bec (#1607) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm !
Könnyen lehet... Ezt merre találom ?

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#1609) kirkri válasza 663bec (#1604) üzenetére


kirkri
addikt

Ez jó dolog. Na, majd a következő fejegységnél én is ilyet veszek. :) Csak ezért nem szeretném lecserélni, mert nekem a Zhangnanyi nagyon bevált. Semmilyen anomáliával nem találkoztam azok közül, amiket itt a fórumban írnak a fejegységekkel kapcsolatban. A bekötése is annyi volt, hogy összedugtam a csatikat és ment. (Vagyis egy dolgot magamnak csináltam meg, mert az autó gyári mikrofonját akartam használni a telefon kihangosítónál, így azt magamnak kellett megoldani). Mai napig folyamatosan jön rá frissítés, az utolsót két hete tettem fel. (MX ROM-os)

21 éve a Prohardveren! ™

(#1610) 663bec válasza meridaharcos (#1608) üzenetére


663bec
tag

setting/system/about device

(#1611) 663bec válasza kirkri (#1609) üzenetére


663bec
tag

most tartok itt (mármint a mikrofon kibogarászásánál).... frissítés jöhetne :F

(#1612) kirkri válasza 663bec (#1611) üzenetére


kirkri
addikt

Én szerencsére megtaláltam, hogy az ISO kötegben melyik a mikrofon +/- pólus, de mivel még bőven garanciás az autó, így nem vágtam el a vezetéket, csak egy pár milliméteren eltávolítottam a szigetelést, majd a fejegységhez ajándékban kapott külső mikrofont (jack dugós a vége) használtam fel a célra. Elvágtam a kábelét és a két vezetéket ráforrasztottam az imént említett két vezetékre az ISO csatinál. Bedugva a kábelt a fejegységbe, tökéletesen működik.

Nem tudom ki cserélt garis autóban fejegységet, én kicsit tartottam tőle, hogy megemlítik majd a kötelező szerviz során, hogy ez így nem teljesen OK, de semmi probléma nem volt.
Sőt, amikor vittem az autót kötelező szervizre, a kamera még nem volt bekábelezve és a szerelő adott tippet, hogy hol vezessem el a kábelt a hátsóban a rendszámtáblához.

Milyen ROM van a tiéden? Én innen szoktam leszedni a legfrissebbet, bár most az utolsó MX ROM nem került fel, azt az XDA fórumból szedtem le.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1613) 663bec


663bec
tag

arra a problémára keresnék még megoldást, hogy a rádió hangerejét egy gombbal ki tudnám kapcsolni míg pld. a navi hangereje változatlan maradna.....

(#1614) 663bec válasza kirkri (#1612) üzenetére


663bec
tag

az a gond nekem van egy kis erősítő a mikrofonnál annak kell táp és meg kell nekem is találni a vezeték kötegben... egy külföldi fórumon már írtak erről....lesz kis időm meglesz csak megint kiszedni a fejegységet a tetőn lévő belső világítást ....majd egy nap... most panaszkodnak a hívók de csak a fontosakat veszem fel ...pláne ha lenne ismét telefonkönyvem :((
a ROM-hoz nem merek nyúlni majd a számítástechnikus fiammal együtt :F

[ Szerkesztve ]

(#1615) imi290


imi290
aktív tag

Sziasztok! Olvasgattam a topicot, és az lenne a kérdésem, hogy ha a rádió nem írja ki magától az állomás nevét, akkor nincs benne az RDS chip?
4 év után lecseréltem egy 7021b 2 Dines egységet, és vettem helyette egy nem túl drága Androidosat aliról.
A kérdés az RDS hogy akkor tudja-e, Vagy kell rá más alkalmazás.
A másik is a rádióval kapcsolatos. Gyenge a vétel. Az előző is gyenge volt, de az gagyi volt. Ettől többet vártam volna. A régi egy dines pioneer nagyon jól veszi az adásokat.
Ha ez ilyen, akkor veszek másikat. Csak mondjátok meg légyszíves melyik a jó, és hogy milyen márkát választjak.
A lényeg hogy legyen jó rádió vétel, RDS, Bluetooth, tolató kamera, kormány gombok vezérlés, és navigáció. És persze android.
Köszi a segítséget! 🙂 :)

(#1616) aero. válasza imi290 (#1615) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A nagyobb markak: XTRONS, EONON, JOYING
Hizpo-t en nem fogom ajanlani, van pár bosszanto aprosag, nemreg volt jopar hsz ott a topikban. XTRONS-szal nem nyulsz melle, 2 hete szereltunk be egyet haver II-es oktavjaba, minden szepen mukodik, jelzi a nyitott ajtót, klímát is rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1617) torok6 válasza kirkri (#1612) üzenetére


torok6
aktív tag

Ezeket hogy lehet telepíteni? Csak simán usb-kell rádugni és megy magától?

(#1618) Pityu89 válasza 663bec (#1605) üzenetére


Pityu89
senior tag

Vannak rádiók amik nincsenek benne a programban, azt manuálisan hozzá tudod adni ha ismered a stream címét.

(#1619) kirkri válasza torok6 (#1617) üzenetére


kirkri
addikt

Megnézed, hogy milyen típusú ROM van a fejegységen és olyat töltesz le az oldalról. Egy Fat32-re formázott pendrive gyökér könyvtárába kell betenni az előzőleg letöltött, majd kicsomagolt file-t. (Csak az update.zip kerüljön a pendrive-ra).

Ezután beteszed a fejegység 1-es USB portjába (erre a gyártó külön felhívta a figyelmem, hogy csak az 1-es USB látja). Ezután magától felismeri a fejegység, hogy egy frissítés van a pendrive-on és rákérdez, hogy akarod-e frissíteni. Pár perc alatt lefrissíti, a végén újraindul.

A saját fejegységem Android 8-al vettem egy éve, mit össze kellett könyörögnöm a gyártónak, hogy adja ide hozzá az Android 9-et... Végül még egy videót is küldött, hogy hogyan csináljam az upgrade-et a laptopra kötve a fejegységet. Apró szépséghiba volt, hogy a mérnökük (legalábbis azt mondták rá) aki bemutatta, mit hogyan csináljak csak kínaiul beszélt. :Y De követtem amit csinált (a kínai nyelvű szoftveren természetesen) és végül sikeresen felraktam az Android 9-et.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1620) 663bec válasza Pityu89 (#1618) üzenetére


663bec
tag

aha ... köszi...nekem elég néhány magyar adó...sajnos pont ma is tapasztaltam, hogy a net lefedetsége meglehetősen gyenge így az online rádiók, spotify csak "teker "az FM rádiókat meg hangolgathatom RDS hiányában :F
egyébként stabilan működik a cucc... nem indul újra elég gyors stb. csak néhány apró androidos bosszúság :))
-pld. ez a bluetooth kapcsolódási probléma, illetve ez a hangerő ugyan van egy keverő a factory beállításokban de a waze hangja meg a media az egy potmétert kapott így nem tudom súlyozni....

[ Szerkesztve ]

(#1621) torok6 válasza kirkri (#1619) üzenetére


torok6
aktív tag

Én a android 9et akartam 10re frísiteni de valami hiba miatt nem ment rá pedig van hozzá

(#1622) kirkri válasza torok6 (#1621) üzenetére


kirkri
addikt

Verzió váltás a fent leírt módon nem fog menni.
Ahogy írtam, azt nekem is laptopon keresztül kellett csinálnom egy progival.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1623) torok6 válasza kirkri (#1622) üzenetére


torok6
aktív tag

Kikelet hozzá venni a rádiót?

(#1624) kirkri válasza torok6 (#1623) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem van egy USB hosszabbító bedugva a portba, így nem kellett kivennem.

Van más módszer is, keress rá a neten, csak a "mezei" update nem működik, de pendrive, vagy microSD segítségével megoldható a verzió frissítés is.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1625) bl4ze válasza 663bec (#1620) üzenetére


bl4ze
veterán

NavRadio+ app ingyenes verziót szedd le, próbáld ki
Ha tetszik : vedd meg

.:. bl4ze .:.

(#1626) 663bec válasza bl4ze (#1625) üzenetére


663bec
tag

huu ez jónak tűnik...ez FM-en veszi a rádiót és a netről tesz hozzá RDS-t vagy GPS alapján???

(#1627) 663bec válasza kirkri (#1624) üzenetére


663bec
tag

és nem frissítés csak abba az állapotba resetelés ahogy megvettem????? nem hiszem el, hogy ezt nem lehet megcsinálni....

(#1628) Slash20


Slash20
tag

Sziasztok! Pár hete vásároltam egy 2 dines gyári Mercedes kinézetű Android 10-es fejegységet, amit be is szereltem. Minden csatlakozás ugyan olyan volt mint a gyári fejegységen. Tökéletesen működik minden, viszont egy dolog nyugtalanít. Ha kiveszem a kulcsot, a fejegység kikapcsol és nem kapcsolható be sehogy. A pendrive a kesztyűtartóban is elalszik 10 másodperc után. Viszont teljesen mindegy hány óra vagy nap múlva adok az autóra gyújtást, a fejegység nem a hosszabb bootolással indul, hanem rögtön megjelenik minden, tehát standby-készenléti módban van. Ha hosszabb bootlolást szeretnék, akkor míg benne van a kulcs, hosszan nyomnom kell a kikapcsolást. Gondolom ez nem normális ha folyamatosan készenléti állapotban van. 1,5 hétig minden nap rámértem az akksira úgy, hogy nem volt be se indítva az autó, de nem nincs áramvesztés, nem szívja le az akksit. Piros-sárga vezetékkel kellene valamit kezdeni, vagy ha így marad szerintetek probléma?

(#1629) Slash20 válasza Slash20 (#1628) üzenetére


Slash20
tag

Az autó 2006 w203 ha lényeges, nem volt külön canbus box, az eredeti ISO csatival kötöttem össze a fejegységet. Rendszer beállításokban az auto delay/off 10mp-re van állítva.

(#1630) Gézengúz válasza Slash20 (#1629) üzenetére


Gézengúz
addikt

Pedig ez így teljesen okés.

(#1631) Slash20 válasza Gézengúz (#1630) üzenetére


Slash20
tag

Igen, nincs is probléma, csak fura hogy ha 2-3 nap múlva beülök, és bedugom a kulcsot egyből bejön a kép, nincs az a 20-30 másodperces bootolás. Bár azt is csinálhatnám, hogy ha nem használom sokáig, mielőtt leállítom az autót hosszan kikapcsolom gombbal.

(#1632) aero. válasza Slash20 (#1631) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Teljesen normalis, igy kell mukodnie.

(#1633) Gézengúz válasza Slash20 (#1631) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jól vannak megcsinálva, készenlétben nagyon kevés áramot igényelnek. Nekem is most került be egy 8/4/64-es, kazettás cd-váltós helyett egy álom.

(#1634) Slash20 válasza Gézengúz (#1633) üzenetére


Slash20
tag

Én is imádom, bár tartottam tőle hogy a rádió-vétel nem lesz olyan mint a gyári audio 20-as egységnek, de még jobban fog mindent erdő között is (7708-as ic). Akkor megnyugodtam hogy ez ilyen :) Viszont van még egy "anomália", a képernyő közepén van egy pont, ahol ha hozzáérek elindítja a navigációt (akár egy üres megnyitott böngésző oldalnál is). Elég idegesítő ha görgetem a zenelistát, vagy bármilyen alkalmazást, elindul a navi és vissza kell lépkedni (de már rájöttem hogy kicsit odább görgetek :) . Lehet lcd-t kellene újra kalibrálni, de nagyon még nem mertem belenyúlkálni ilyen szinten.

(#1635) Gézengúz válasza Slash20 (#1634) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ugyanez, én is olvastam, hogy gyenge a rádióvétel, de nekem is jobb mint a gyári volt. TDA6686.
Az erősítő meg 7851, de a gyári LEAR-en keresztül vannak hajtva a hangszórók.

(#1636) imi290 válasza aero. (#1616) üzenetére


imi290
aktív tag

Köszi a válaszod.Úgy látom az XTRONS lenne a legjobb választás.
És akkor ezekben tuti van RDS és jó lesz a rádió vétele,és a hangminőség is jó lesz ?

(#1637) bl4ze válasza 663bec (#1626) üzenetére


bl4ze
veterán

FM ez nem netes rádió
Próbáld ki : én imádom

.:. bl4ze .:.

(#1638) 663bec válasza bl4ze (#1637) üzenetére


663bec
tag

melo után rakom is fel...ha FM akkor honnét szerzi az RDS információt?
bár végül is az FM jelben bent van...no + látjuk

(#1639) 663bec válasza bl4ze (#1637) üzenetére


663bec
tag

El sem indul :o neked alapból ment az RDS?

(#1640) imi290 válasza 663bec (#1639) üzenetére


imi290
aktív tag

Szia,én az olvasottak alapján úgy gondolom amiben nem írja ki az állomás nevét nem is fogja.Az enyém sem írja ki,de még az értesítési sávban sem.Szóval akkor nincs benne hardveresen ez a funkció(a régi rádiómban sem volt benne,és az újban sem).
Az alkalmazást én is fel szerettem volna telepíteni,de nem engedte a rendszer,így hagytam a fenébe.

(#1641) bali66 válasza 663bec (#1627) üzenetére


bali66
tag

Ez érdekes.Nekem suzuki sx4 -ben a kulcskivétel után mindig boot van. Nem ez a normális?

(#1642) 663bec válasza imi290 (#1640) üzenetére


663bec
tag

Én is így gondolom, sajnos erre nem figyeltem a vásárláskor (az össze hasonlító táblázatban pedig a többitől eltérő rádió IC-t ír) -ezen már túl tettem magam....
Most telepítettem a sygic navit ...eddig ugye manuálisan kapcsolódtam a bluetooth hoz... ha elindítom ez meg lekapcsolja róla a telefont....a fejszét beletudnám ezekbe az androidos sz...ba vágni....olyan minimális igényeim vannak navi-rádió-tolató kamera -bluetooth- ezek sem tudnak egyszerre működni

(#1643) bl4ze válasza 663bec (#1639) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha el sem indul akkor a rádió processzor nem támogatott.
Nekem kezeli az RDSt igen

.:. bl4ze .:.

(#1644) topi66 válasza 663bec (#1642) üzenetére


topi66
aktív tag

Nekem egy EinCar 6.0 Androiddal megáldott fejegységem van. Az általad felsoroltakat mind stabilan tudja, pedig csak 1/16 ram/rom van benne. Egy bibije,van csak,a hang csúszik vlc film lejátszásnál. Németország, Horvátország többször is lefutva, navi+rádió vagy navi+zenelejátszó. Már indítás pillanatában is (android bootol) megy a tolatókamera is.Bluetooth,is megy mindegyik kombóban.

(#1645) aero. válasza imi290 (#1636) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen, minden szépen működik vele.
Ezek a 7022-21a/b fejek a legkinaibb kinaiak, RDS egyaltalan nincs bennük és nem is túl megbízhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#1646) 663bec válasza aero. (#1645) üzenetére


663bec
tag

hogy értsük egymás szavát-
- a rádió (ugyan RDS nélkül) tök frankón működik ezt benéztem sajnos :((
- a tolató kamera (ugyan nem volt plug and play ) de működik a gyári kamerával (és jön egy HD felbontású)
- a waze hasít
-egyedül a bluetooth egy ideje lekapcsolódik, és nem szinkronizálja a telefon könyvet
-a többi csak apró szépséghiba

szeretném alaphelyzetbe állítani a készüléket eljutok a csatolt képsorozaton végig, míg jön a felirat adja meg újra készüléke PIN kódját .... és itt semmit sem fogad el :W

No ebben segítsetek, szépen kérek valakit!!!

[ Szerkesztve ]

(#1647) Diák66 válasza 663bec (#1646) üzenetére


Diák66
őstag

Gyanítom itt a képernyő feloldáshoz használt PIN kódot kérné. Gondolom ilyen nincs beállítva.... 0000, vagy 1234..... jó kérdés mi lehet, ha gyárilag van megadva. :)
Amúgy, ha hardveresen nem tudja az RDS funkciót, semmilyen app nem fogja kiírni a csatorna adatait.

(#1648) 663bec válasza Diák66 (#1647) üzenetére


663bec
tag

Ha még is adtam valami ilyent az valami szokásos lehetett ... Ezeket próbáltam, az altaladottakat is....
Köszönöm a segítséget ....
Nem lehet a Google fiokbol kéne kilépni??

(#1649) 663bec válasza 663bec (#1648) üzenetére


663bec
tag

de pld. a sygic is miért kapcsolja szét a bluetooth-t
háát lehet ezért:

((((most kapok hideget, meleget de ezért váltottam androidról vissza a blacberry-re majd ios-re)))))) de nekem ide elég lenne az alap működés.... lehet a vásárlás előtt kellet volna többet olvasni... továbbra is úgy gondolom egy reset rendbe tenné.... de az sem megy :W

[ Szerkesztve ]

(#1650) Gézengúz válasza 663bec (#1646) üzenetére


Gézengúz
addikt

Amúgy kompozit csatlakozón, hogy mehet HD jel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.