Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"
Új hozzászólás Aktív témák
-
vicze
félisten
válasz #79335424 #17084 üzenetére
Ezt esetleg nézted?
Nem lehet, hogy a "Audio ALSAStream Manager" valami nagyon MTK specifikus dolog a link alapján? Mert Google az istennek nem köp rá semmi, még a Droid forráskódban sem. Sőt még MTK-s kernelek forráskódjában sincs semmi ilyen függvény pedig ott kéne legyen valahol azért. -
vicze
félisten
+@dekrer
Attól függ hogyan jutsz root-hoz. Mert ha tényleg zárt a BL és exploit-ot használsz rá, akkor valósan egy Linux kernel (vagy esetleg más komponens, ami root joggal fut) sérülékenységét használod ki, ami egy biztonsági rés. Tehát ezek NEM kiskapuk, hanem CVE-ID-val ellátott valós biztonsági sérülékenység.
Minden egyéb esetben a zárt BL töröd fel, tehát ilyenkor is mindenképpen valamilyen biztonsági rést használsz ki és egyik se kiskapu vagy gyári lehetőség. Ha zárt a BL nem tudod cserélni a recovery-t se szóval azon lehetőségek alapból nem élnek.Ha nem zárt a BL akkor tök mindegy, mert azt csinálsz a készülékkel amit akarsz kb. nincs semmilyen valós korlát mindent felülírhatsz.
A fentiek csak is kizárólag 4.4-ig igazak vagy olyan 5.0-ra, ahol a SELinux ki van kapcsolva. 5.0-tól enforced SELinux mellett semmilyen exploit nem működik már, mivel minden indításkor ellenőrizve van a system tartalma és módosítás esetén nem áll fel a rendszer. Ugyan ez igaz full enforced SELinux-ra 4.4-en, mint pl. a Samsung KNOX esetében(2.0-ás verziótól).
Hogyan találják meg a biztonsági sérülékenységeket? Túlnyomó többségben véletlenül. Egyszerűen az adott ember próbálkozik próbálkozik és egyszer valami sikerül. Észrevesz valami szokatlan működést és utána megy, semmilyen mély rendszerszintű tudás vagy zsenialitás nem kell hozzá, lehet puszta véletlen műve. Lehet olyan is, hogy már ismert módszereket próbálgat végig valaki és pont mákja van és beletrafál.
@air: A forrásban nem látsz semmit, mivel ott csak nagyon kicsi darabkák vannak, és a hiba abból ered hogy 2 darab rosszul kommunikál egymással, vagy egyáltalán nem, azt meg sok-sok ezer sorban nehéz látni. pl. Az Android teljes forráskódja valami 10GB(ez tiszta txt), ebből lesz a 200-300MB rendszer. Vannak kódelemző(code validation) SW-k, de azok is csak bizonyos ismert és jól dokumentált dolgokat tudnak megtalálni, újakat nem tudnak feltárni.
"Aki ilyesmikkel foglalkozik, esetenként jobban ismeri a kérdéses rendszert, mint annak saját fejlesztőmérnökei. Legalább is olyan szempontok alapján vizsgálja a rendszert, ami a fejlesztőknek eszébe sem jut."
Tehát ezek mind nem igazak. Mivel van némi belátásom "CEH"-es körökbe(nekem semmi közöm hozzá), így hidd el legtöbb esetben még azt se tudják mi van túloldalon(mármint milyen rendszer), persze egyszerűsítés, ha igen. Mondjuk számítógépes biztonsági szakértőnek lenni nem tesz jó az ember paranoiájának, eléggé egészségtelenné válik. -
vicze
félisten
válasz Apollyon #17141 üzenetére
Mit értesz pontosan emulált SD kártya alatt?
Egyrészt amit Somatom írt, hogy a gyártó kell engedje, viszont az alkalmazás készítője kell úgy döntsön, hogy az SD kártyára is lehet az alkamást helyezni, és ő mondja meg azt is hogy milyen részeit. Igazából nincs sok köze az egésznek a warez-hoz, roottal minden megy úgyis.
-
vicze
félisten
válasz Viszlát #17220 üzenetére
Elsősorban inkább a készülék topikját ajánlom főleg a következők miatt. Nem olyan egyszerű ez sajnos.
Ha rootlva volt, abban az esetben a készülék Bootlodere(HBOOT) nyitva van valamilyen módon(HTCDev/feltölrték/HW unlock<-legjobb eset). Ez már elve beleszól valamennyire a visszaállításba, elvileg az unlock miatt lehet olyan RUU ami elhasal cert errorral.
Másrészt One S-ből 2fajta verzió létezik az egyik a Sanpdragon S4-gyel szerelt verzió kódnév Ville, a másik a Snapdragon S3-mal szerelt verzió Ville C2 néven fut.
Először is azt kell kiderítsd melyik verziód van, illetve milyen HBOOT állapota. (S-ON/S-OFF, tempred, locked, stb.) Ezután lehet tovább lépni.[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
válasz Keeperv85 #17226 üzenetére
HTC esetén nincs semmi más esélyed, ott szignóznak mindent, vagy az utóbbi 5évnyi "HTCzés" alatt valamit nagyon kihagytam. HBOOT még unlockolva is egy elég érdekes állat, mert pl. HTCDev unlockkal nem tudsz recovery-ből kernel flashelni, csak fastbootból. Ha SW-vel van feltörve, akkor RUU-k nem működnek(HTCDev esetén se), meg van vagy csomó fajta állapota ha jól emlékszek 3 paraméter alapján.
-
vicze
félisten
válasz Keeperv85 #17235 üzenetére
Igazad van, mivel van unlock HTC-re gyárilag szinte minden estben, ezért a "külön" exploit megírásával ritkán szenvednek ahogy írod, + a HTC kernelek elég jól foltozottak és nem mindegyik működik rajtuk azért. Sokszor csak temproot-ig jutnak, tényleg sok HTC készüléket követtem XDA-n és elég ritkán láttam unlock nélküli root-ot, pár Verizon készülékhez csinálták meg, amikhez nem volt unlock jó ideig. De azért a többséghez nincs egyáltalán sima exploitos root.
Jelen esetben az RUU biztos, hogy a nyitott bootloder miatt megy fel a hibakód alapján.
-
vicze
félisten
válasz #79335424 #17264 üzenetére
Tehát OS-ben abszolút fix-re rakták a emulált SD-t? (Sajnos elég rég volt SD kártyás telóm.)
Most nekem ugye van Nexuson:
/mnt/shell/emulated/0
/mnt/shell/emulated/legacy
/mnt/shell/emulated/obbEzt a 3-at egybefűzve kapom a "SD kátyát".
Tehát az emulated alá nem lehet belinkelni/mountolni a valós SD kártyát?
Az sdcard0 az a legacy-ra mutat. Hogy néz ki ez egy SD kártyás telón? -
vicze
félisten
válasz kelzsoca #17270 üzenetére
Egész pontosan, minden Nexus olyan készülék, így remélem nem mondok hülyeséget, de N4-en és N6-on is így nézett ki a dolog, ebből gondolom, hogy mindegyik Nexuson ilyen.
Amúgy a poén az egészben, hogy az mnt-ben van egy link a /Storage/emulated/legacy-ra "scdcard" névvel, de valójában mindegyik a mnt/shell/emulated-re mutat. Ezt meg csak root-tal látod és írni olvasni nem lehet alapból, ami azért vicces mert ide ment a NANDroid és ebből mindig macerás kivakarni, hogy látható legyen MTP-ben.
@ksanc: Szükség azért van rá, mert vannak olyan appok, amiknek egyesszerűen kell az SD kártya.
Ebből ered az egész SD kártya emulás mizéria, mert a valóságban már nincs rá szükség, mint régen, hogy szinte kötelező volt. Gyakorlatilag Nexus S óta görgeti ezt az Android és igazából nem feltétlen találják a megoldást rá ahogy nézem. Tudtommal van API hogy megkülönböztesd a kártyákat, de mint látjuk minden gyártó más-más módon jut el a fizikai megvalósításhoz, és mindegyik készülék mountjai végül máshogy néznek ki.
Ugye a jelenlegi Google policy alapján egy app nem szabadna az égvilágon semmit az SD-re írjon a saját mappáján kívül, csak ez kb. a programok 90%-át egyből megfekteti. Nekem nagyon olyan ez az egész mint a user profil v1 és v2 Windows-on. Az Google is a legacy programokkal küz mint az MS.
[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
"elég nehéz elérni őket."
Dehogy nehéz, itt kell jelezni. A Google meg letolja.
Amúgy a feture request oldal is ide dob, szóval ez a hivatalos útja. Enhancement-t nek jelölöd és annyi."Már csak az kellene, hogy az appok adatainak tárolását is megoldjuk/-ják, mondjuk a felhőben, akár a Gugli Drive-on is, és akkor mehetne a móka."
Ez valami olyan utópisztikus dolog, amiért 5éve sírok. A legnagyobb vicc hogy az égvilágon minden megvan hozzá, API, GDrive, és még program is van ami ugyan ezt csinálja ugye. Sőt sok gyártónak van is ilyen backupja. A profil minimális részét ugye a Google is menti.A backupot nyilván kérték már. Csak hát...
@Keeperv85: Nyugisan el lehet játszani velük, irányítás teljesen jó, én csak ajánlani tudom, aki bill kombózik nyilván annak nem ajánlott. 4,5 feletti értékelésekből látszik azért, hogy a többségnek megfelel.
[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
válasz cappa72 #17439 üzenetére
He? Minden az ég világon NAND Flash a legolcsóbb USB-s pendrivetól, a Samsung SSD-ig. A NAND Flash a tárolás típusa(maga a tranzisztor), az eMMC a tároló csatolófelülete.
A leírt mondatod egymás kizáró kijelentéseket tartalmaz. eMMC van benne, ami egy NAND Flash tároló.
[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
válasz cappa72 #17453 üzenetére
"He?" azért, mert lehet valamit én nem értek. És részben így már értelmes, amit leírtál.
Az meg egy másik kérdéskör hogy ezek a fogalmak kb. össze vissza vannak használva és néha egy kezdőnek elég értelmezhetetlenné teszik sajnos az ilyen csodás hibaüzeneteket.[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
válasz migabi24 #17724 üzenetére
Csak hogy értsétek is:
VACUUM - Fogja a az adatokat és egy átmeneti file-be elkezdi átmásolni azokat, majd a végén, kicseréli az új file-ra a régit. Lényege, hogy a törölgetés által keletkezett töredezettséget megszüntesse.Értelme telefonon, ahol ilyen 2MB egy db max. és alacsony az I/O hozzáférés ideje, közel 0.
REINDEX - Ez újraépíti az Indexeket az adatbázisban. Tehát az index kritériuma szerint sorba rendezi az adatbázis rekordjait. Ugyan úgy mint a fentinek töredezettségmentesítés a lényege, értelme ugyan annyi.
Mint DBA mondhatom, hogy a körülmények függvényében a fenti dolgok még 100GB adatbázisnál se hoznak feltétlen lényegi gyorsulást. Illetve a DB töredezettsége kicsi adatbázisoknál ritkán probléma. Ráadásul Android esetében nem éppen soktáblás DB-ről bonyolult lekérdezésekkel beszélünk tonnányi lockolással.
@(#17729)migabi24: Ezt így külön inkább
Igazából azt kéne megnézd, hogy mi okozza a lagodat, pl. túl agresszív memória kezelés, hogy tenni tudj ellen különben csak vakon lövöldözöl a semmiben. Ha pl. 1GB szabad RAM-od van állandóan, az nagyon nem jó, mert a rendszer nem preload-ol nem kerülnek memóriába a programok és minden a diskről olvas be állandóan újratöltögeti az appokat, ami te lag ként érzékelsz leginkább.[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
válasz aprokaroka87 #17743 üzenetére
Pontosan 0 mértékben használja.
Az hogy mi csinálja az UI renderelsét a telefontól és a HW-tól függ.
Első esetben a CPU csinálja. 2. esetben a GPU csinálja 4.0-tól(3.0 valójában) opció a GPU gyorsított felület renderelés(egyes készülékeken 2.x estében is volt pl. egyes HTC modellek).
3. eset, hogy a GPU-nak lehet külön 2D render része, ebben az esetben az csinálja, ez inkább ritka.
De a NEON-t semmiképp."Szép" a magyar fordítás, de maradjunk inkább az angolnál. "Force use of GPU for 2D rendering", ez a 2. esethez tartozik. Az appok számára a fejlesztő mondja illetve engedélyezi a GPU rendert, ez az opció kikényszeríti mindre elméletben, de okozhat grafikai hibákat. A többi itt található opció is ehhez tartozik.
@Keeperv85: "Nem hiszem, hogy valaki pl. fájlszerveren futtat droidot…"
Droidot mindenre raknak má. Láttam Androidos routert, file szerverrel, FTP-vel, torrenttel, "csodás"...[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
válasz #79335424 #17827 üzenetére
Igazából a telefon konkrétan nem gyorsabb lesz, hanem nem kell a ***** animációra várni, ezért lesz gyorsabb. Nem a telefon lesz gyorsabb hanem a használata.
1.5-óta ez az első dolog amit kikapcsolok a telefon bekapcsolása után, amíg a többi platformon nem lesz opcionális addig nem is váltanék másra.
Amúgy inkább az üzemidőre van még jótékony kihatása. -
vicze
félisten
Főleg fejlesztőknek, de normál usereknek is érdekes lehet, hogy egy kicsit jobban megértsék.
Android Performance Patterns -
vicze
félisten
válasz #79335424 #18014 üzenetére
Mindig a kártya lesz a szűk keresztmetszet, amíg RAM sebességet el nem éri.
Nagyon sok dolognál nem látod, de egy telepakolt 32GB-s elég csúnya lassulást tud okozni és ezt csak akkor veszed észre sajnos mikor kiveszed és anélkül használod egy ideid. A kártyáknak főleg az I/O-ja nagyon gyenge a csatolófelület miatt is, a folyamatos indexelés és keresgélés lassít.
A C10-et már nagyon nagyon rég túllépték már, afelett U1 és U3 van MicroSD HC/XC jelöléssel, ezeknél változott a csatoló felület és javult az I/O.Én Samsung XC U1-est mondanék, az árban is elég korrekt a teljesítményhez képest.
-
vicze
félisten
válasz #79335424 #18018 üzenetére
Mi az hogy elfogy a "kraft"? Nem igazán értem így. Az hogy 15MB-nél nem tud többet az elég sok dolog függvénye lehet, pl. hogy a teló olvasója nem támogatja a nagyobbat.
Itt vannak microSD olvasó tesztek telóban, simán megy 50MB felett. Ahogy az is látszik, hogy már random read-nél is drasztikusan degradálódik a sebesség. Persze itt csak 1 class 6-os van, de az a végén kullog, az is látszik, hogy a SanDisk nem véletlen kerül annyiba amennyibe.
A szekvenciális olvasásig jól különülnek a kártyák, utána azért elég nagy a kavar, ott csak a NAND képessége számít, azt meg sose tudod előre. Én olyat vennék, ami random read-ben jó, kb. az a legfontosabb nekem, mivel nem rögzítek 4K videót.[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
válasz #79335424 #18022 üzenetére
De annak semmi köze a SoC-hoz.(Azaz a kérdés az volt, hogy minek a kraft-ja?) Ha maga az olvasó egység ami benne van ennyit tud akkor lassú lesz nyilván. Az meg ugye eszközönként változó, szóval hogy a te olvasó egységed gyenge az egy dolog, nem jelenthető ki általánosan, hogy másnál is így lesz.
Az említett M8 szinte biztos, hogy 40Mb körül tud, mint az M9.[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
válasz #79335424 #18024 üzenetére
Nekem jelenleg sehogy, de mikor volt akkor bizony a kártya és a memória között volt az átvitel, mivel nagyrészt zenére használtam. (Sok zenére, ~30GB, 1500-2000 file.)
Az már tényleg igényfüggő, hogy valóban milyen gyors kell, és nem feltétlen a szekvenciális olvasás lesz valakinek a legfontosabb, pl. nekem a random fontosabb a sok kicsi file miatt.
Szerintem nem olyan egyszerű ez, hogy tényleg 1 dolog határozná meg, de most már eléggé kiveséztük a kérdéskört.[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
válasz Tav-Csoves #18198 üzenetére
ÁFSZ melyik pontja, hogy ne keresgéljek annyit?
-
vicze
félisten
válasz Tav-Csoves #18201 üzenetére
https://www.upc.hu/pdf/telefon_ASZF_20150501.pdf
2.1.5 o pontja.Illetve kérdésedre a válasz amúgy. Összefoglalva észlelni tudja, kivéve ha VPN-t használsz.
-
vicze
félisten
válasz desolator #18887 üzenetére
Lassan 2éve használom. A próbahónap mindenhogy ingyenes, úgyhogy minden kockázat nélkül kipróbálhatod.
10 eszközön lehet aktív az előfizetés, az eszköz az telefon, tablet, PC, évente 1db eszközt lehet kivenni a engedélyezettek köréből, ez a nagyon gyakran telefont cserélgetőknek probléma lehet. Az előfizetés a Google Accounthoz van kötve így azzal kell bejelentkezve legyél az adott eszközön.
Tableten és telefonon tarthatod offine a filelokat korlátlanul. A MP3-ak titkosítva lesznek tarolva az eszközön. Zenéket tárolhatod belső memóriában vagy SD kártyán Android verziótól függetlenül(igen megy 4.4 vagy 5.0 alatt is).
PC-n csakis kizárólag online hallgathatsz zenét offline nem!
Ami extra minden más szolgáltatáshoz képest, hogy 50ezer(igen meg lett emelve) számot feltölthetsz és a Google tárolja online 320kbp-s MP3-ként tárol, ez az elérhető legjobb minőség is. Korlátozás nélkül feltölthetsz bármit, teljesen a sajátod marad.
Az általad feltöltött és Play Music-ban megvásárolt zenéket 2db alkalommal töltheted le PC-re, és ezek DRM mentesek és a tied lesznek örökre. -
vicze
félisten
válasz Gigabyga #18970 üzenetére
Vannak erre szakosodott programok, amik segítik a beteget, de inkább képek alapján oldják meg a kommunikációt, ami talán gyorsabb is. Angol neve augmentative and alternative communication AAC, ilyesmire érdemes keresni igen sok van, csak két példa:
A legjobbnak tűnő az ez, sajnos drága és csak angol. Itt esetlegesen lehetne próbálkozni a fejlesztőnél, hogy fordításért cserébe ingyen megkaphatnád-e.Hasonló ingyenes az ez lenne, ezt végső soron te kell összerakd, a nyelv módosítható, de az egy szem magyar komment alapján annyira nem jól működik sajnos.
[ Szerkesztve ]
-
vicze
félisten
Apró megjegyzés a Galaxy S3 Neo-n nincs KNOX... Meg a Samsung készülékek túlnyomó többségén.
De azt is megjegyezhetném, hogy november óta van exploit minden készülékre. Jelenleg S6-ig bezárólag minden készülék rootolható KNOX flag (aka tempered flag más gyártóknál, meglepetés van szinte mindenkinél! ) átbillentése nélkül. -
vicze
félisten
Csak hogy a hivatalos is itt legyen érthetően.
Lényegében a KNOX a teljes vállalati biztonsági platformjuk. Ennek alap pillére a KNOX bit, ami egy eFUSE áramkör (kivéve Note 3 N900) a telóban, ami egy kizárólag inkrementálisin növelhető HW elem. Ha ez átállítódik onnantól nem fog az egész platform(KNOX) működni, mivel kompromitalhatóval válik. Ezenkívül semmit se befolyásol igazából.
Bővebben a platform.GT-I9301I-en nincs KNOX. Miből gondolod, hogy átállította a KNOX bit-et?
-
vicze
félisten
válasz #79335424 #19027 üzenetére
Amúgy nem váltja ki, mert a Custom az megmaradt. Pont Note 3-nál látható, hogy 0-ra visszaállítva a KNOX bit-et megmarad a Custom kiírás illetve void után is lehet Original, ha full gyári vissza van rakva, azt már a bootloder ellenőrzi, hogy a hash stimmel-e.
Ha jól emlékszek(biztos hogy nem ) legelőször volt a sárga háromszög, utána a flash counter, utána a custom kiírás és azután a zárt bootloader a KNOX-szal (Note 3), és végül az eFUSE megoldás.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Sok embernek van kérdése az Android rendszerrel kapcsolatban, mely igazán nem köthető gyártóhoz. Ebben a topikban lehet feltenni a szakmai kérdéseket, amelyek telefon/tábla függetlenek.
A Factory Reset Protection (FRP) megkerülésében nem nyújtunk segítséget!
- Samsung Galaxy A52 - royal cuvée
- Mesterséges intelligencia topik
- Star Wars: The Old Republic - MMORPG
- Exynos 2500-zal szerelt Galaxy S25+ tesztelt Geekbenchen
- Egy vagyont költött a kriptoipar az amerikai választásokra, kilőtt a bitcoin
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
- Politika
- Szemüveges topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest