Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99851) b0bcat válasza junkpod (#99842) üzenetére


b0bcat
addikt

A két modell nem egy kategória. Ráadásul az Umi-nak vannak ismert nyűgjei (GPS, gyorsan merülő akku, stb.).

Kérlek, ne kezdjétek újra a GPS-vitát!

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#99852) WOT-H-A-C válasza wwenigma (#99849) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

MTK hongmi, Coolpad F1 :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#99853) GIJoe válasza wwenigma (#99849) üzenetére


GIJoe
addikt

Honor 3c az edigitalból, itthoni 2 év garancia, MTK 6582ban benne, ha nem működik a GPSe megeszem a levágott kezed :) Most épp 0%os THM akció van nálunk, nem éri meg vacakolni kintről.
Erre nem fog panaszkodni hidd el, csak ha windowst akar telepíteni rá...

Jakuu: Nem tudom milyen elvakultságról beszélsz, én olyat írok, ami volt a kezemben kipróbáltam használtam.
Te állítod hogy az MTK 6582 chip a hibás, és pedig ezt mint tényállítás cáfolom...

[ Szerkesztve ]

(#99854) junkpod válasza Jakuu (#99848) üzenetére


junkpod
nagyúr

Valahogy hozzám nőttek ezek az MTK-s csipek... Már x-edik telefonomat nyúzom, most feleségemnek kellene cserélni mert a ZP700-as nem bírta a gyűrődést (néha koppan egyet...) és elkezdett egyik sarokra szellem touch-olni:(
Nem kell nagy, sőt, már az 5" is nagy, de ugye nincs kisebb. Ez a Cubot nem tűnik rossznak (van topikja?) Az UMI úgy került elő, hogy 720-as felbontásra szűrtem és felhozta ezt, de ha szerintetek nyűgösebb mint a Cubot... (ugye a 5"-960x540 hasonló mint az 5,5"-1280x720)

GPS vita nem érdekel, konkrét típusokra kérdeztem rá, tényleg nagyon örvendetes lenne ha e-kettő típus tulajok nyilatkoznának kizárólag erről és így akkor nem lenne megint keresztes hadjárat...

GIJoe: jónak tűnika Honor 3C még talán árban is elviselhető (2GB RAM, 2 év gari...), feltéve ha magamnak kellene most teló (bár még így is felette van az ingerküszöbömnek), de most 100€-os telefonokról csevegtünk, ami azért 30%-kal olcsóbb, ami leejtős telónak bőven elég...

akinek dobál a 6582-es telón a navigáció, az tehetne egy próbát a következő beállítással, nem kerül semmibe: dátum-idő/Automatikus dátum és idő: GPS által megadott időbeállatás használata; valamint az időzóna automatikus választás kikapcsolása (akinek nincs ilyen gondja/telója az nem röhög, nem kommentál, nem flamel:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#99855) Jakuu válasza junkpod (#99854) üzenetére


Jakuu
őstag

En is imadom oket, csak az elvakult rajongokat nem, akik nem latnak a szemfestektol. :)
Konnyu root, olcsosag, sok lehetoseg mtkdroidtoolsal es sorolhatnam.
Szerintem ne ragadjal le annal a ket tipusnal, van sokfele, es esetenkent jobb alternativaja az altalad belinkelt keszulekeknek.

(#99856) b0bcat válasza junkpod (#99854) üzenetére


b0bcat
addikt

Röviden: az S168 mindent tud, amit anno bő másfélszer annyiért a közkedvelt ZTE V967S tudott, sőt, lényegesen szebb fotókat készít. ;) Hangminőségre és akkuidőben is jó a Cubot. A qHD felbontás pedig elfogadható 5 colon, kivéve ha az ember szeme 300-500+ PPI-hez van szokva. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#99857) kzkz válasza #45553408 (#99847) üzenetére


kzkz
őstag

Nálam is több járt már (THL, Star, Newman, Foxconn), de mind a GPS-en bukott el. Ha az M0-án félregomb 100métert, akkor képzeld el mit csinál a belvárosban...

(#99858) Jakuu válasza GIJoe (#99853) üzenetére


Jakuu
őstag

Szerintem olvasd vissza mit irtam es utana nyugodj meg. Szo nem volt arrol, hogy hibas,hanem hogy nem kifinomult az a resze. Huaweinel,Jiayunal egyeb telefonoknal szemelyesen tapasztaltam tobb tipusnal is. Nem egynel es ezekre nem lehet kijelenteni, hogy a dzsunka kategoria. Rengeteg beloluk trukkozesre szorult, mint cold vagy warm ujrainditasnal dtoolsban es sorolhatnam. Es igen kulon konfig fajlokkal is,magyar szerverrol. Pont mivel nekem lenyeges a navi es a turazasnal is gps-t hasznalok mobilrol, nem veletlenul pont ez a resz, ami kifejezetten kello odafigyelest szanok, sot nem egyszer sim nelkul is. A mostaniak sokkal jobbak, ugy is mondhatnam magasan verik az elozo reviziokat es bizony rengeteg kinai tipusnal a GPS nem megfelelo a 6582-nel lassu fix, gyenge vetel,jel eldobas,pontatlansag.
Nem azt mondom az osszesnel, mert ez nem lenne igaz, de nagy szamban akad.

(#99859) junkpod válasza Jakuu (#99855) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha van más típus javaslat a "100€, free shipping EU-n belül" kategóriában (minimum Cubot S168 speckókkal) akkor hajrá, várom a jó ötleteket:)

b0bcat:
felbontásról: ZP700 most 234ppi, cubot 220ppi lenne, szóval talán többet ér a plusz 0,3 incs mint amit vesztek ppi-ben.
video felvétel 720p-ben milyen?

Box's don't touch!

(#99860) iMaverick válasza Jakuu (#99858) üzenetére


iMaverick
addikt

Akadjatok már le a GPS-ről... Jól írta b0bcat kolléga!

Úgysem fogjátok tudni meggyőzni a másik felet. Én direkt nem szóltam bele ebbe, nem akartam a vitát újra felfokozni, mint annó volt. (És már a moderátorok "szóltak be", hogy legyen már vége a történetnek.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#99861) cappa72 válasza iMaverick (#99860) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet róla vitázni, mégpedig a "GPS okosba" topikban. Persze ott is kultúráltan, érvekkel.

(A Lenovo P70-es GPS-e igen acélos :) )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#99862) Jakuu válasza cappa72 (#99861) üzenetére


Jakuu
őstag

Igy van a 6732 es a 6752, mar jo ilyen teren, nagyot leptek elore.

(#99863) #79335424 válasza iMaverick (#99860) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha nem volna benne GPS, Snapiban meg igen, akkor is az MTK -t választanám. A GPS vevő olcsón kiváltható, de a konfigurálhatóságról nem mondanék le. Az adat és hangkapcsolat SIM -enkénti variálhatósága már önmagában királyság. De root -tal, Secure Settings -szel, meg egy jó Launcherrel a teló belső funkcióihoz is hozzá lehet férni. Az engineer menüről nem is beszélve.

(#99864) kzkz válasza junkpod (#99859) üzenetére


kzkz
őstag

Elephone G4? Jobb a kijelző felbontása, cserébe 4GB a ROM, viszont az sd-kártya megoldhatja a problémát.

(#99865) fudi2002 válasza Jakuu (#99862) üzenetére


fudi2002
veterán

Ami számomra még nem tiszta, vegyesen írnak mindenhol mindent, a 6732 is glonass+beidu?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#99867) Jakuu válasza #45553408 (#99866) üzenetére


Jakuu
őstag

De nem fogja erezni a hianyat, mert tudja. ;)

(#99868) fudi2002


fudi2002
veterán

Értem, köszi Urak! :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#99870) b0bcat válasza kzkz (#99864) üzenetére


b0bcat
addikt

Sajnos még nincs személyes tapasztalatom Elephone készülékekkel, de engem is érdekelne, hogy milyen minőséget képviselnek. :K Amire én személy szerint háklis vagyok, az a telefonálás hangminősége, amiben a Cubot kifejezetten erős az eddigi tapasztalataim szerint. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#99871) gixxergabi válasza junkpod (#99842) üzenetére


gixxergabi
senior tag

volt umi c1-em, a gps úgy működött, hogy állóhelyben jelet fogott, beültem a kocsiba, elindultunk és el is dobta, motoron is próbáltam, ott kicsit jobb volt de ott is eldobálta. (konkrétan használhatatlan) sygic és igoval próbáltam, waze navigációval és " fél évnyi rom és beállítás hackeléssel " lehet ez is jó lesz :DDD de sztem a "fémház" öli meg alapból...

(#99872) junkpod válasza kzkz (#99864) üzenetére


junkpod
nagyúr

Elephone G4 is bejövős.

a 4GB az teljesen elég szerintem, ha jól felosztható (1GB rendszer, 2GB data, 1GB belső SD)
kérdés (akinek van elephone G4:
-aksi hozza a 2000mAh szintet?
-front kamera 1,3mpix azért karcsú, érezni ennek gynegeségét?
-hátóra 8mpix-et ír, remélem legalább ez nem interpolált és valós 8mpix???
-áááhh PINK is van! :) mennyire vállalható, látta már vki élőben a PINK-et?
-GPS működik?
-ROM és support milyen?

szerk:
most láttam, 63€árat, szvsz ez is megáll 30khuf körül szállítással, áfával:) egyre jobban tetszik. tudtok valami erős ellenjavallatot?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#99873) Laza... válasza junkpod (#99872) üzenetére


Laza...
addikt

- hozza
- átlag kamerák, hogy mi a valós, nem tudom
- pink :F :DDD
- lehet, nekem nem sikerült működésre bírnom :DDD
- nézd meg az oldalán - elephone.hk

Never give up!

(#99874) aytukabozs válasza Jakuu (#99867) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ez tuti? Nem kötekedés, csak tényleg tökvegyes infók vannak a neten, és érdekelne az igazság. :)
Nem lehet hogy csak kiegészítő csippel tudja mint a 6582 az LTE-t? (6290)
szerk.:
Valami referenciáért hálás lennék...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#99875) kzkz válasza junkpod (#99872) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem úton van egy, már hétfőn beérkezett az országba, de azóta semmi változás. Majd írok róla, ha egyszer nálam lesz. Anyámnak vettem, első okostelónak szerintem bőven elég lesz neki, talán még sok is :)

(#99876) silver10 válasza aytukabozs (#99817) üzenetére


silver10
aktív tag

Én decemberben, mikor vettem, 315 ojró+PayPal díj(12 euro úgy emlékszem) volt az európai webshopból. Ingyenes szállítás, +okos flip tok+edzett üveg fólia+32GB Sandisk SD Kari. A kínai zopo webshopban ekkor 400$ volt, és kevésbé kurrens giftcsomag. Ehhez jött a 27% tréfa!

(#99877) tokyo2


tokyo2
tag

Igéretemhez híven készítettem egy kis leírást a telóról ami sztem ma is nagyon jó kis készülék, bár old school vagy mondhatnám akár , hogy auslauf modell :)
A termék az Meizu Mx3 ami 1 éve csúcs kategóriás készüléknek számított ma pedig már a középmezönyben férhet csak el.
Azért került a látószögembe ez a készülék, mert jelenlegi ára 58.000 bruttó magyar forint... /nekem nettó 44.000 mert cégre vettem :)/ és 2 év Mall.hu garancia !!! van hozzá.
A történet annyiban off topic, hogy egy kártyás.. de legalább kínai teló :) Bocs érte.
Szóval a paraméterei 2G/16G 8 mag exynos proc /Samsung Galaxy s4 proc/tárhely 5,1" 15/9 1800*1080 FHD Gorilla Glass 3 kijelző... azt gondolom ez a mai napig a csúcsok közé emeli ebben a tekintetben. Kézbe venni nagyon minőségi érzetet ad az egész teló az egy központi home gombjával.. amit sokan azota lekoppintottak .
A legújabb international firmware 4.4.4 kit kat nagyon smooth-on fut rajta nincs leállás reccenés vagy újra indulás..
Kamera csak 8mega,de annál korrektebb képet készit.
Minden ami benne van hardver... rendkivül magas minőséget képvisel a harwares wolfson hangkárty meg egészen elképesztő hangminőséget produkál még bluetooth-on keresztül is.
Jelek erősek GPS, adat, telefon stb minden erős és jobb mint az átlagos kinai telók.
Alternativaként nagyon megfontolandónak tartom... ha nem zavar a 16Gb korlát /én csak felhökben gondolkozom régóta :) /
Stabil, fejlesztik, hetente lollipop jön ki rá.
Nagy felfedezettem 1 hét után belaktam, sosem volt vele semmi gondom... ár értékben kevés jobb van iyen feltételekkel a piacon.
Ajánlom...
Ha bármi kérdés van szívesen válaszolok. :))

(#99878) racis válasza tokyo2 (#99877) üzenetére


racis
tag

Kiváló telefon, én is használtam egy jó darabig. Egyedül az akksival nem voltam kibékülve. Nálam kb 3 óra kijelzőidő volt az átlagos.
A szoftveres támogatás példás, folyamatosan fejlesztik.

(#99879) alázógyík válasza tokyo2 (#99877) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem is úton van, kíváncsi leszek rá. :U

(#99880) tokyo2 válasza racis (#99878) üzenetére


tokyo2
tag

Mondjuk van akkumulátor beállításnál 3 mód, én alapban hagyom energiatakarékos módon... nap végén 50% körül az akksi...így is akadás mentesen megy... minden. Mondjuk nem vagyok hardcore gamer...

(#99881) tokyo2 válasza alázógyík (#99879) üzenetére


tokyo2
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#99882) racis válasza tokyo2 (#99880) üzenetére


racis
tag

Nem sok különbséget tapasztaltam a különböző módok között.

(#99883) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy a nem dual active-os telóknál, ha az egyik sim kártyát átirányítom egy másik számra(külön másik telóra természetesen) és ha ott épp hívás történik akkor én tudom a másik nem átirányított sim kártyát használni?
Nem tudom, hogy az átirányítás telón keresztül történik-e mert szerintme akkor kilőve vagy a szolgáltatón keresztül?
Remélem érthető volt a kérdésem!?

(#99884) aytukabozs válasza Riverboy (#99883) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem.
Sajnos nem érthető túlzottan.
A hívást nem a telefonod irányítja amúgy át hanem a szolgáltató.
Ha az átirányítás úgy van beállítva hogy állandóra, akkor az átirányitott számra érkező hívás nem fogja befolyásolni a másik slotban lévőre érkező hívást.
De kifejtenéd amugy hogy ennek a dolognak mi értelme?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#99885) Riverboy válasza aytukabozs (#99884) üzenetére


Riverboy
tag

Ismerősömnek lenne ez.
Ő egy bolt tulajdonos mikor előbb eljön akkor a számát(mivel az a bolt száma) átirányítja az alkalmazottjának a számára, hogy ő vegye fel rendezze a naptárat stbstb.
A kérdés az, hogy ha az alkalmazottja épp telefonnál egy ügyféllel akkor közben ő tudja használni a másik "család-barát" sim kártyát?

(#99886) Vvarpi válasza Riverboy (#99885) üzenetére


Vvarpi
tag

Röviden, igen.
És még hívást kezdeményezni is tud az átirányított számról, miközben a szegény alkalmazott az ügyféllel beszél.

(#99887) Riverboy válasza Vvarpi (#99886) üzenetére


Riverboy
tag

Szuper, köszönöm ez fontos momentum volt számára.

(#99888) GIJoe


GIJoe
addikt

eh elég combos chip lesz a Kirin 950, kitesznek magukért...

(#99889) fateless válasza GIJoe (#99888) üzenetére


fateless
veterán

Ez számomra már az überbrutális kategória. Már az A53-ast sem tudom megakasztani...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#99890) GIJoe válasza fateless (#99889) üzenetére


GIJoe
addikt

néztem az arm honlapját ha igaz ráadásul alacsonyabb nm-en takarékosabb lesz, még a végén kibír egy tepsi is 3 napot :)

(#99891) fateless válasza GIJoe (#99890) üzenetére


fateless
veterán

Na igen, ezért csodálkoztam is, hogy mit keres az A53 az A72 mellett

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#99892) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok, sürgősen vennem kell egy dual simes telót. Az egyik kártya folyamatosan neten lenne, másikat használnám hívásra. Tudnátok ajánlani nekem vmi tuti vételt? Munkám miatt Samsung note 2-t használtam, valami hasonlóra gondoltam. Előre is köszönöm :R

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#99893) fateless válasza szokeherceg (#99892) üzenetére


fateless
veterán

Xiaomi Hongmi Note, ha 4G-t is szeretnél, akkor Ulefone Be Pro, de ott van a ZTE V5 Max és még nagyon sok más készülék is.
Tudnád kicsit szűkíteni az igényeket pl akku, ár és egyéb dolgok meghatározásával?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#99894) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Az ígért Honor 3C foto:

foto

[ Szerkesztve ]

(#99895) BenszeT válasza BenszeT (#99830) üzenetére


BenszeT
tag

Valaki tud támpontot adni erre?
Hogy kell mikrofont kalibrálni?

(#99896) GIJoe válasza CoolBoy323 (#99894) üzenetére


GIJoe
addikt

Korrekt ahhoz képest hogy telefon, és láthatóan nem napon bő fénnyel van lőve.

(#99897) szokeherceg válasza fateless (#99893) üzenetére


szokeherceg
tag

Tollat nagyon szeretem a note-ban, nem igazán válnék meg tőle. 4g nem lényeg, akku meg minél nagyobb annál jobb.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#99898) #79335424 válasza BenszeT (#99895) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt nem tudom, hogy hogy kell. Én a normál módnál kiválasztottam a mic -et. Gyárilag a 14 szintből, 10 volt kalibrálva. A beírható legalacsonyabb érték automatikusan megjelenik. Ha jól emlékszem, akkor ez 160 volt. A legmagasabb pedig 255. A kettő közötti értékeket elosztottam a 10 szint között. Level0 =255, level1=245, level3 =235., stb. Aztán reboot.

(#99899) fateless válasza szokeherceg (#99897) üzenetére


fateless
veterán

Ez esetben mindenképp a Samsung berkein belül keress. Note 3 Duos, Note 4 Duos, vagy ha olcsóbb készülék kellene, akkor Note 3 Neo Duos

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#99900) janaman01 válasza #79335424 (#99898) üzenetére


janaman01
addikt

Nem a level 0 nak kellene a legkisebb értéket beiirni..és a level 14 nek meg a legmagasabbat ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.