Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122651) #73959936 válasza RVR400 (#122649) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1

(igen, a elephone p6000 pro-ban van noti led)

[ Szerkesztve ]

(#122652) b0bcat válasza RVR400 (#122649) üzenetére


b0bcat
addikt

Valóban, a hosszabb távú tapasztalatok még árnyalhatnak a képen (a típussal és a gyártóval kapcsolatban is). :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#122653) zebede válasza RVR400 (#122649) üzenetére


zebede
őstag

40k itthoni garival, kicsivel jobb a proci, egy gigácskával több a ram, van a hátán ujjlenyomat olvasó, hatos droiddal jött ki, azért ez így együtt több mint egy deka. :D

(#122654) zebede válasza RVR400 (#122649) üzenetére


zebede
őstag

Bocs valamiért a sima p6000-re gondoltam.
Egyébként hol 96$ a pro?

[ Szerkesztve ]

(#122655) RVR400 válasza zebede (#122653) üzenetére


RVR400
veterán

Erről beszélek... Az ujjnyomatolvasó valóban rajta van a Thoron, de nincs értesítő LED. Az újabb droid meg nem előny, én a 6.0-val nem jövök ki, ráadásul semmi pluszt nem tud felmutatni, még ránézésre is ugyanaz. Azonban az első és legnagyobb probléma az alkalmazásengedélyek, amivel bárkit az őrületbe lehet kergetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#122656) zebede válasza RVR400 (#122655) üzenetére


zebede
őstag

Ez tényleg annyi :Y + 18$ a posta.

Egyébként nekem is hiányzik a notiled, de a NoLed elég jól kiváltja és egyáltalán nem fogyaszt sokat, még pofásabb is. :)
Viszont az ujjlenyomat olvasóról sem mondanék már le szívesen és arra nincs alternativa.

Engem is sírba tettek pl. Honoron a felugráló alkalmazásengedélyek, de ebben a Thorban a végletekig lecsupaszított androiddal nem olyan. Azthiszem, talán ki is kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#122657) MrChef


MrChef
aktív tag

Helló!
A telóba épített iránytű léte/nemléte felől szerintetek minden esetben adnak tájékoztatást a webshopok, vagy böngészni kell fórumokat, hogy kiderüljön? Az előző telómban volt iránytű, a mostaniban vmi miatt nincs, a következőben kell, hogy legyen. Nekem fontos.

(#122658) viktorhu válasza RVR400 (#122649) üzenetére


viktorhu
veterán

Van már egy rakás teszt róla a neten, nem kettő. Vannak felhasználói tapasztalatok. Ez egy jó telefonnak tűnik egyelőre.

Az Elephone P6000 Pro-ban viszont egyetértek, én ideiglenes telefonnak vettem, miután megdöglött az előző telefonom, hogy megvárhassam, amíg kijönnek az új helio mobilok. Nem is felelt meg a specifikációs elvárásaimnak (5,5", FHD, ujjlenyomat), szóval az ára miatt választottam pár hónapra, és teljesen le vagyok döbbenve, főleg a gyönyörű kijelzőn.

Felraktam a Deepflex-féle (szóval gyárinak tekinthető, új kerneles) CM romot, és már nem is akarok másik telefont venni - jó a GPS, a kijelző, az akku, a sebesség, a térerő, a wifi, kategóriájához képest a hang is, korrekt a design, minden úgy működik, ahogy kell. Egyedül a kamerával nem vagyok elégedett, de már megszoktam azt is.

Szerintem most ár/teljesítmény arányban a P6000 pro az egyik leginkább vételre ajánlott telefon.

(#122659) Outlander válasza viktorhu (#122658) üzenetére


Outlander
őstag

Aksi időről tudnál írni?!

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#122660) Csepe válasza MrChef (#122657) üzenetére


Csepe
aktív tag

A kimovil oldalán tudsz szűrni az iránytű meglétére is a Performance&hardware rész alatt.

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#122661) viktorhu válasza Outlander (#122659) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez egy kevesethasználós nap volt, a normál használatomnál esténként azért töltőre szoktam tenni - reggelig még nem kapcsolna ki, de a második napot nem bírná. Nálam ez azt jelenti, hogy reggel vagy waze (töltés nélkül), vagy buszon nyomkodás, mikor melyik utazási módhoz van kedvem, aztán munkahelyen emaileket első körben ezen olvasom, meg elég sok kijelzőidőm van, hazafelé megint vagy waze vagy buszon netezés.

Nem szoktam kikapcsolni rajta a gps-t, wifit bluetoothot, szóval az energiamenedzsmentet teljesen a telefonra bízom.

Szerk: ahol látod, hogy van egy esés a vége felé a görbében, ott online rádiót hallgattam.

[ Szerkesztve ]

(#122662) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Uhh! ZUK Z2 Pro 6GB/128GB, SD 820, B20 még nem láttam, mondjuk az ára is húzós.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#122663) viktorhu válasza MrChef (#122657) üzenetére


viktorhu
veterán

Böngészd a fórumokat, mert sok a rossz iránytű. Ha bekapcsolod, és jobbra-balra forgolódik, nem sokra mész vele, és a navit is megöli ezzel - akinek nem létfontosságú, az biztosabb úton jár az iránytű nélküli telefon választásával mondjuk autós navihoz; ha kell, akkor pedig érdemes utánaolvasni, hogy használható-e, ami benne van.

(#122664) tibcsi0407 válasza Milestone2 (#122662) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A sima Z2 320$ körül mozog, ami szintén nem rossz ajánlat. Persze az ára nem véletlenül kevesebb, de még mindig nagyon baráti.

https://utdetailing.hu/

(#122665) madarasz92


madarasz92
őstag

Adott egy Homtom HT3 hogy lehetne róla leszedni a felesleges "idegesitő" programokat játékokat szemetet? :)

(#122666) Graphics válasza madarasz92 (#122665) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rootold, majd Root Explorer és körültekintő gyomlálás.

De alaphelyzetben nem kéne rajta lennie semmi extrának. Hogy került rá?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#122667) madarasz92 válasza Graphics (#122666) üzenetére


madarasz92
őstag

Nem tudom igy jött párom használja a telefont ő mondta hogy amikor le veszi a töltőröl valami reklám jön elő és le fagy a telefon..

(#122668) Graphics válasza madarasz92 (#122667) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Webshopos rom van akkor rajta, ahonnan rendeltétek az b.szta teli szeméttel.

KEresni kéne egy szűz romot, vagy amit írtam még járható ,de ahhoz látni kéne a system/app mappát is, nehogy olyan legyen letörölve, ami kell.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#122669) SaGa59 válasza viktorhu (#122663) üzenetére


SaGa59
őstag

Az össze-vissza forgó iránytűre van megoldás, csak úgy tűnik nem igazán ismert. Az Alcatelemnek először teljesen használhatatlan volt az iránytűje (mindnek), mindig egyirányba mutatott, azt hittük, a hangszóró, vagy alami más mágneses cucc megzavarja. Aztán egy szoftverfrissítéssel kijavították, de akkor meg összevissza pörgött. Egész addig, míg "be nem kalibráltam". Fogod a telefont, bekapcsolod az iránytűt és gyorsan leírsz a telafonnal néhány nyolcast a levegőben úgy, hogy a telefon "egy síkban mozogjon" közben. Nem tudom, mennyire érthető, a lényeg, hogy az eleje-hátulja közben ne forduljon ki abból a síkból, amivel kedted. Mintha az asztalon tologatnád a lefektetett telefont úgy hogy a közepe körül forog közben és nyolcasokat ír le.
Ezt egyszer megcsinálod és a következő gyárira visszaállításig, vagy oprendszer frissítésig teljesen jól működik, mint már írtam, villanydrótokat is szoktam vele a falban keresni és 3-5 centi pontossággal megmutatja.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#122670) viktorhu válasza SaGa59 (#122669) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem olyan egyszerű. Egyrészt rendszeresen újra kell kalibrálni, és ha nem is használod külön az iránytűt, és nem gondolsz rá, csak beülsz az autóba, és elindítod a waze-t, csodálkozol, hogy miért mutatja azt pirosnál állás közben, hogy épp befordultál jobbra, vagy visszafordultál. Másrészt meg van aminek kalibrálás után is ugrál az iránytűje, ha nem is annyira, mint előtte :)

(#122671) madarasz92 válasza Graphics (#122668) üzenetére


madarasz92
őstag

Ja banggoodról való egyébként :)
Szerintem a szűz rommal jobban járok , milyen módon lehet felrakni rá?
Csináltam már pár ilyen romolást régebben.
Szerk: Közben látom ott a leirás! :D

[ Szerkesztve ]

(#122672) svgyula válasza SaGa59 (#122669) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Teljesen igazad van! Tegnap raktam újra a rendszert az új frissítés miatt(azért hogy megtalálja :B )
Most kipróbáltam a gyári iránytű alkalmazást és pont úgy működik ahogy írtad! Semmi ugrálás a függőleges síkot is pontosan tudja ha kimegyek az épületből akkor rendesen beáll északi irányba. De mondjuk nálam az első indításnál pontosan azt a 8-as műveletet kéri is a telefon.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#122673) WOT-H-A-C válasza Milestone2 (#122662) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ennél már vannak jobb árak is.A gond az, hogy gyakorlatilag előrendeléseket sem nagyon kezdték el még teljesìteni. Pedig máj.10 re ígérték az első kanyart. Aztán Júni eleje.... A gyártó lemondott a COS-ról. Viszont ami pozitív , hogy most is toborozza és támogatja a közösségi fejlesztőket. Jelenpillanatban azon ügykődnek, hogy a ZUI International legyen. :) A Z2 pro tudja a B20- at is a sima Z2 viszont nem.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#122674) RVR400 válasza Graphics (#122668) üzenetére


RVR400
veterán

A gyári is tele van sok szarral. Most van nálam is egy HT3, de nincs kedvem szarakodni vele. A poén, hogy a zárképernyő is kétféleképpen tud működni. Vagy sima gyári, és középről elhúzós, vagy bejön a hülye DU Boosteres reklámmal ellátott, akkor alul kell jobbra húzni, és angol nyelvű (Slide to unlock). :D

Mondjuk ettől függetlenül érdemes feltenni az újabb softot, mert azon legalább stock launcher van, mert a korábbi saját launchere még durvábban tolta a reklámokat.

Meg van nálam egy Leagoo Alfa 5, ami amúgy nem lenne rossz kütyü, de a SOT siralmas. 4%-ra merülve jön ki éppen a 3 óra, a HT3 szerintem simán tudja az 5-öt, de még megy a teszt rajta. Persze az egyikben 3000-es akksi van, a másikban 2200-as, de ez is majd fullra merítés után kiderül.

(#122675) madarasz92: Majd a zárképernyőt figyeld. :) Meg a billentyűzet is valami faszság, ami rajta van. De tény, hogy már valóban csak ezek a maradékok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#122675) madarasz92 válasza RVR400 (#122674) üzenetére


madarasz92
őstag

Most hogy felraktam rá egy gyári frissitést eltünt minden szemét, probáld meg a beállitásokban frissiteni.
HT3 valóban nem rossz ha nincs rajta a sok adware szemét..

(#122676) gamegod


gamegod
senior tag

Vernee Apollo Lite mikor jelenik meg ? vagy már kapható?

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#122677) beg válasza gamegod (#122676) üzenetére


beg
veterán

Még csak pre-order 230-ért.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#122678) Outlander


Outlander
őstag

Lehet láma kérdés, sőt biztos... de őőő

A Zuk Z2 az a Lenovo Zuk Z1-nek utód modellja? vagy csak név koppintás, mert a lenovot nem igazán látom rajta/vele kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#122679) WOT-H-A-C válasza Outlander (#122678) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen. Egyébként a "Lenovo" Rajta van a zuk z2 dobozán is.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#122680) Remiel


Remiel
őstag

szerintetek melyiket érdemes venni, UMi Super vagy Ulefone Future?

ahogy elnéztem a hardverben jelentős eltérés nincs, legalábbis laikus szemmel és árban is kb egál.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#122681) fateless válasza Remiel (#122680) üzenetére


fateless
veterán

Ha vársz még a kérdéseddel 1-2 hónapot, akkor érdemi választ is kaphatsz, addig csak egyéni preferenciákat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#122682) Remiel válasza fateless (#122681) üzenetére


Remiel
őstag

igaz, sok tapasztalat még nem lehet... keddig döntenem kell, akkor megpróbálok utána ásni jobban, bár gondolom mindenhol kb ez a helyzet

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#122683) WOT-H-A-C válasza Remiel (#122682) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szevasz! :D Dobod a Redmit?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#122684) monti0222w válasza Milestone2 (#122662) üzenetére


monti0222w
addikt

Van ebből egy visszafogottabb ajánlatuk 4GB rammal és 64 GB rommal, szerintem ez sem rossz spec., és olcsóbban is árulják. :K

(#122685) fudi2002 válasza Remiel (#122680) üzenetére


fudi2002
veterán

Én a 3.at venném... ;]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#122686) madarasz92


madarasz92
őstag

Egyébként szerintetek külföldi shopokból melyik a legjobb vétel most olyan 140dollárig? :)
Pl: Lenovo K3 Note néztem

[ Szerkesztve ]

(#122687) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,
Egy Mtk6598-es telefonon(concorde 5700) szeretnék factory resetet csinálni, de nem sikerül. Ha a romban próbálom, ujraindulás után azt írja ki, hogy hibás parancs. Recoveryben szépen végig írja mindenre(wipe data, wipe cache, factory reset), hogy ok, aztán ujraindulás után semmi nem változik. Van egyéb mód még a factory resetre, vagy próbáljak felrakni cwm-et, és onnan esetleg?
Köszi előre is.

(#122688) pietrrr válasza madarasz92 (#122686) üzenetére


pietrrr
aktív tag

EU shopból rendelt Doogee F5-öt megelégedéssel használom. :)

(#122689) RVR400


RVR400
veterán

Na szóval Leagoo Alfa 5 vs Homtom HT3.

A5: 3 óra 29 perc kijelzőidő kikapcsolásig HT3:4 óra 28 perc (ami szép eredmény lehetne, de a Leagoo fél fényerőn is erősebb, mint a HT3 fullon, ergo valóban azonos fényerő mellett talán 30 perc különbség lehet) - (Antutu Battery Test 100%-ról a 80-as opcióval, azután GPS test az ablakban, míg ki nem kapcsolt a teló)

A5: valós 2000 mAh-s akksi HT3: marketing 3000-es akksi, valóságban 2500 mAh (ugyanazon töltővel, ugyanazon mérővel mérve)

A5: kamera 8 MP, elég használható HT3: kamera 5 MP, dísznek jó

A5: rendszersebessége tűrhető HT3: rendszersebesség kb 10-15 %-kal jobb, mint az A5-é - nyilván ilyen árkategóriában nagy csodák nincsenek

A5: van gombvilágítás, nincs értesítő HT3: Mi az a LED? :D Csoda, hogy a kijelző világít...

A5: A Leagoo saját felülete fut, OTA frissítés működik HT3: a legújabb verzióban stock felület, töltés közben a lezáróképernyőn bejön egy idegesítő reklámablak (elvileg Speed Charge funkció), de kikapcsolható, és a kikapcsolás után sem tölt lassabban a teló, OTA ezen is működik 2.0.5 verziótól biztosan

A5: 0.71 A-rel tölt a teló HT3: 0.64 A-rel tölt (Speed Charge ide vagy oda) - nyilván ezek a 90%-os töltésig levő áramok

A5: Antutu 21.600 pont körül HT3: Antutu 24.400 pont körül

Ahogy írtam is, és utaltam is rá, a kijelzők fényereje között brutális különbség van. Mindkettőt fél fényerővel néztem, csak a végén jöttem rá, hogy felhúzva a HT3-ason a fényerőt sem érte el az A5 fél fényerejét. Kijelzők minőségéről nem tudok nyilatkozni, mert egyikről sem húztam le a fóliát, de az A5 hidegebb színekkel operál, míg a HT3 pedig melegebb színekkel (pl a fehér majdnem sárga), valahol a kettő között lenne az igazi.

(#122690) svgyula válasza Cyborg (#122687) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Van hozzá eredeti ROM-od? Három különböző mentésed? Mivel itthoni a ROM mókolása én a helyedben először őket kérdezném meg. Nincs kizárva, hogy ezt a funkciót teljesen kivették mindenhonnan, azért ír neked hibás parancsot. Ha valamilyen módosított recovery-vel nekiesel akkor nagyon könnyen téglát csinál belőle.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#122691) b0bcat válasza RVR400 (#122689) üzenetére


b0bcat
addikt

Mondok durvábbat: nálam egyszerre járt három HT3. Egymás mellé téve őket szembeötlő volt, hogy azonos beállítások mellett a képernyők színárnyalata és fényerőssége eltérő volt. :Y Kettő egész közel volt egymáshoz, de a harmadik nagyon elütött a többitől. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#122692) Cyborg válasza svgyula (#122690) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia, köszi a választ.
Nem az én telóm, ergo semmilyen mentésem nincs róla, rom éppen van fent a neten, de nem szeretnék pont az általad említett dolgok miatt túlságosan belebonyolódni.
Megkérdezem őket először, hátha él még a cég.

(#122693) tibcsi0407 válasza RVR400 (#122689) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hihetetlen, hogy még mindig kamu akksit használ sok gyártó.

https://utdetailing.hu/

(#122694) b0bcat válasza tibcsi0407 (#122693) üzenetére


b0bcat
addikt

A Doogee/Homtom 3000-es akku közismerten 2500-as kapacitású valójában. :D A Doogee X6-nál nekem is ez volt a tapasztalatom (amire méréssel jutottam).

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#122695) tibcsi0407 válasza b0bcat (#122694) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Elég baj, hogy nem látják be, hogy ezzel többet ártanak maguknak. A kis Mlais M7 telóm is kamu akksis volt, ha egy napot kibírhatatlan, akkor már boldog voltam. :))

https://utdetailing.hu/

(#122696) Cyborg válasza svgyula (#122690) üzenetére


Cyborg
őstag

Ami érdekes, hogy volt már rajta csinálva factory reset, és ment rendesen. Vírus okozhat ilyet?

(#122697) Remiel válasza WOT-H-A-C (#122683) üzenetére


Remiel
őstag

Aha eladom a Redmi Note, bár igazából semmi baja csak akarok valami mást, de lehet, hogy egy Note 3 Pro lesz a végén

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#122698) svgyula válasza Cyborg (#122696) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Vírusra nem gondolnék első lépésben inkább valamilyen hibás szektorra a Flashmemória részen. Talán egyszerűen elfáradt. A "gyárnál" :B talán még megtudják menteni ha ilyen gondja van. De lehet egy újrahúzás is megoldja. DE ezeknél én nem lennék biztos abban, hogy a neten levő ROM jó hozzá! Itt sem ritka a sorozatoknál eltérő hardver azonos típuson belül.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#122699) b0bcat válasza tibcsi0407 (#122695) üzenetére


b0bcat
addikt

Az Mlais MX Base állítólagosan 4300-as akkuja is inkább 3600 mAh körüli kapacitású valójában, de kit érdekel, ha azzal is elketyeg 10 napig? :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#122700) beg válasza b0bcat (#122699) üzenetére


beg
veterán

A 10 nap alatt 10 perc sot-al ;]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.