Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122051) L.C.S. válasza tibcsi0407 (#122046) üzenetére


L.C.S.
tag

Van az több mint féléves is. Tavaly egy hónaposan használtan vettem szeptember környékén, a sárgulást meg néhány hete produkálja. Egyébként melegedett is a felső részén, lehet hogy az okozta?

Ez a LeEco tetszik, de a 370es ár + áfa már súlyos, annyit nem adnék ki telefonra. A kistesója melyik? Az ideális így is az ötvenes kategória lenne, de hajlandó vagyok 80-ig elmenni, hogy tényleg megbízható telefont kapjak Az ismertebb márkáknak (samsung, sony, lg) van ajánlott két kártyás verziója?

(#122052) tibcsi0407 válasza L.C.S. (#122051) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Le 2 a kistesó. Az 200 Dollár körül van.

https://utdetailing.hu/

(#122053) L.C.S. válasza Outlander (#122047) üzenetére


L.C.S.
tag

Már két éve leszoktam :P De tényleg ilyen cigisárga foltok jelentek meg, amik fehér háttérnél zavaróak leginkább, feketén nem látszanak.

(#122054) Milestone2 válasza L.C.S. (#122051) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem lehet, biztos. Erős melegedés = képernyősárgulás. Sajnos.
Nem egy gyártónál és nem egy szériánál...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#122055) Outlander


Outlander
őstag

Egy kis Bluboo Xtouch kontra Leagoo Elite 1 szösszenet.

Ami eszembe jut és/vagy fontosabb dolog...

Beszéd hangszóró: bluboo kritikán aluli.... maxon fele mint a Leagoonak.
Mikrofon: közel azonos lehet.
Csengőhangszóró: átlagos mono, basszus nulla, de valahogy mégis szépen szól.
Rezgés: jóval erősebb a bluboonak.
Antenna: nem sokkal, de jobb a blubooé.
Fingerprint: a kisebb érzékelő miatt kicsit többet hibázik a bluboo, ellenben tudja az ébresztést, illetve applikációt is lehet vele zárolni és picit gyorsabb is... szerintem jobb mint a leagoo
Bár bluboonál az istenért sem tudom a jobb hüvelykujjal rendesen feloldani, 3x adtam hozzá, mégis 10/4x ha beenged vele, a többi ujjamnál nincs ilyen rossza arány... pedig nem sérült az az ujjam. :)

Aksi: vicces hogy a blubbo 3000 a lígó 2400 mégis szintre koppra egy az egyben ugyanazt tudja a kettő.

SW: Azonosnak érzem, illetve bluboonál nincs az a kis system.ui crash bug, mint a lígónál, amire egyébként 3 update is jött mostanság, de nem orvosolta ezt az igencsak idegesítőt. (no meg beletették a malwaret, aztán ki, majd most megint csak benne lett, 04.19-es update)
Cserébe bluboonál néha elfelejt rezegni a visszagombra, itt egy kis kitérő, leaggonál, visszanyíl van illetve menu 3 csíkkal, szépen megvilágítva, bluboonál 2 tök egyforma csík, halvány világítással eléggé bazári, olyan... "hááá, ez majdnem lemaradt" felkiáltással tessék/lássék.

Bluboo szinte nem csinálok semmit tökre meleg... mire feltelepült az a 30-35 alkalmazás amiket használok, addigra majdnem forró lett... leagoo nem volt ennyire forrófejű.
Képernyő: leagoo nagyon csúnyán elveri a bluboot.
Kamera: azonos lehet, nem értek hozzá és igényem sincs rá.
RGB led: leagoonál pulzálós volt még a decemberi sw-rel, ezt hamar kikapcsolták, mert nem lehetett látni, bluboonál ez megmaradt... tehát alig van fénye és még pulzálós is, h nehogy véletlenül is észrevedd.

Forma/anyagminőség: Leagoo téglalap, bluboonak púpos a háta... leagoot jobban meglehetett fogni, mégis a bluboot érzem jobban biztonságban, a hátlap sem csúszik annyira..
Simtraly: bluboo-é lehetne az egyértelmű győztes 3in1 miatt, de egyszerűen annyira gusztustalan h nem tűnik el az oldalában, sőt pont ellenkezőleg még ki is tűnik hogy a fekete hátlapba bele lóg a szürke traly, hogy egyszerűen gusztustalan, nem tudok rá mást mondani... mintha elhagytam volna, és valahogy odakókányoltam egy valamit, hogy lehessen haszálni.

Összességben, a kettő közötti árkülönbség egy kicsit a bluboo javára billenti a mérleg nyelvét (de ez csak a mostani akció miatt), egyébiránt egyértelműen elveri a leaggo elite 1, annak ellenére is, hogy ott van egy "nagy" bug a szoftverben, illetve nem tud fingerprint ébresztést.... mondjuk update még jöhet ki rá... bluboonál ígéret sincs, leagoonál legalább hazudják. :)

Egy kicsit már bánom is hogy eladtam a leagoot... de feledteti a bánatot hogy nem buktam rajta, épp ellenkezőleg, nagyon is jó árban eladtam, illetve vettem a bluboot...

Bár lehet hogy hamarosan meghirdetem a bluboot... ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#122056) Soká válasza b0bcat (#122037) üzenetére


Soká
senior tag

"Pont egy kicsit feljebb írtam erről a modellről"

Szerintem én meg az alapján kezdtem el keresgélni :)

Még kicsit visszatérve a 13 évesek telefonjára: nyilván nem lehet egyenlőségjelet tenni, mert egyik családban az iPhone a "méltó" ajándék" a másikban meg esetleg a nyomógombos tescotelefon. De úgy gondolom, hogy a gyerekeknél, éppen a sérülés, elvesztés veszélye miatt nem érdemes drága telefont venni. és az sem szerencsés, ha már ebben a korban beültetjük a márkafüggőséget és a státuszszimbólumok fontosságát.
Fél éve a gimnazista gyerekem sulijába betévedt valami tolvaj és tornaórán az öltözőből elvitt egy rakás telót. Megdöbbentem, hogy millió feletti volt a hiány és kiderült, hogy 200ezres telók is eltűntek. Tökre nem értem, hogy miért van erre szükség és persze azon sem kell csodálkoznom, hogy ezek a szülők voltak a leghangosabbak és rögtön számon kérték az iskola felelősségét. És tényleg nem értem, hogy tudnak az ilyen szülők szemrehányást tenni az osztályfőnöknek, aki mellesleg egy sokéves butatelefonnal "virít" az ájfonos diákjai között.
Lehet, hogy ókonzervatív vagyok, de én be sem engedném a gyerekeket ilyen eszközökkel az iskolába. Londonban egy elit iskolában is kötelező az egyenruha és nincs az a flanc, mint nálunk.

(#122057) dlaj válasza Soká (#122056) üzenetére


dlaj
őstag

GSM blokkolót minden osztályba! Csak a szünetekre kellene kikapcsolni.

(#122058) pulpi


pulpi
csendes tag

Sziasztok

Érdeklődnék hogy milyen tapasztalatok vannak az UMI-ról illetve, hogy vannak e. Most jön ki majd az UMI Super és elég jó dolgokat írnak ról, viszonylag barátságos áron. Aki használt már ettől a gyártótól telefont írhatna egy pár sort hogy meg volt e elégedve vele.

Itt vannak a specifikációk róla:
[link]

(#122059) Sanyesz. válasza pulpi (#122058) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Az UMI Touch nem régi modell, van saját topikja, olvass bele, illetve nézz körül, milyen más UMI-s topik van. Vegyesek a vélemények. :F

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#122060) n@p@lm válasza A texasi (#122050) üzenetére


n@p@lm
őstag

Hmmm, ha még az is lenne benne!

(#122061) Ájvé válasza dlaj (#122057) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor csak facebook nem menne, használni tudná másra is.

(#122062) MonRo válasza svgyula (#122036) üzenetére


MonRo
tag

Nagyon köszönöm. :R
(#122033) KamuMazsola: Szifont szeretett volna... A tinilányok ezt az egy márkát ismerik. :U
(#122039) zizol Neked is köszönöm, megnézzük ezt is! :R

Ami most hirtelen szimpi lett: Cubot X16 és Infocus M560. :B

(#122063) KamuMazsola válasza MonRo (#122062) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az infocust szerintem bátran veheted, eddig nem olvastam róla rosszat. És a Foxconn gyártja. Ahol a neves márka is készült.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#122064) GIJoe válasza MonRo (#122062) üzenetére


GIJoe
addikt

Vagy ha kalandvágyó vagy vehetnél Vernee Thor-t (EU shippinggel) COUPON Code: VENE20 (-20$) ;]

(#122065) ReFleXx válasza GIJoe (#122064) üzenetére


ReFleXx
addikt

oppomartról multkor kerestem volna véleméyneket, de az a pár amit találtam is negatív volt, szal még viccből se ajánld őket mert még valaki elcsábul... ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#122066) MonRo válasza GIJoe (#122064) üzenetére


MonRo
tag

Nekem jó is lehetne. De egy kislány nem erre a színre vágyik... ;]

(#122067) RVR400 válasza Outlander (#122047) üzenetére


RVR400
veterán

A Jiayu S3-asom is besárgult 1 évesen. Nem kell annyit játszani vele.

(#122068) looser válasza MonRo (#122066) üzenetére


looser
addikt

Szia, esetleg csütörtöktől az Ediginél Samsung Galaxy J5 DUOS lesz 48e Ft-ért.
Érdekes, ha a leírásra kattintasz, a Lenovo A7000 keresés jön be, míg a Megnézem-re kattintva a J5-ös oldala :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#122069) st6969


st6969
őstag

50 körül a Xiaomi Redmi 3 mellett mi lehet a best buy? Hazai garancia, B20, ~ 5", jó akksi nem ártana.

(#122070) citkar válasza st6969 (#122069) üzenetére


citkar
addikt

A hazai gari ezen üzletnél megáll (bár nekem rosszabb tapasztalatom volt a közelmúltban a magyarországi szervizükkel, mint a kínaival, de azonkívül, hogy a webshop velük kötött szerződést nem tehet, az üzlet korrekt). B20 természetesen ettől még nem kerül bele, de a kb 4000-es akkut is nehéz (bár valszeg nem lehetetlen) felülmúlni.

[ Szerkesztve ]

(#122071) szirodroid


szirodroid
csendes újonc

Sziasztok! Segítsetek nekem egy kicsit!
Egy Infocus M808-ra szeretnék olyan tárcsázó, kontakt, appot amilyen az 5-ös androidokon van, pl. a Galaxi Note 3-ban is az van.
Lehetséges? Ha igen hol találom?
Ilyen kellene...

[ Szerkesztve ]

(#122072) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali , keresnék újra telefont most valamilyen lányos telefonra lenne szükségem igazából a Redmi 2 hoz szeretnék hasonló telefont egy picit nagyobb akksival nem baj ha 5" árban minél olcsóbban és megbízható telefont keresnék köszönöm :R

(#122073) Ájvé válasza nepszter1 (#122072) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 3

(#122074) tibcsi0407 válasza Ájvé (#122073) üzenetére


tibcsi0407
félisten

+1

https://utdetailing.hu/

(#122075) keszo válasza szirodroid (#122071) üzenetére


keszo
őstag

hasonló

Attila

(#122076) Niczo


Niczo
senior tag

(Crytek)

Cubot H2. Banggood-ről rendeltem 13-án írtk, hogy shipped és 23-án vettem át a futártól
Kibontás után úgy ahogy volt elkezdtem rajta wifin filmezni, netezni, és később 4G netezni. A kijelző nem sokat pihent ez idő alatt :)
10 óra 20 perc kijelző idő jött ki elsőre 5%-ig merítettem. Feltettem töltőre 2 óra 24 perc alatt feltöltötte 100%-ra.
Antutu 32511. Nem egy erőgé ,de nem is ezért vettem.Bizom benne hogy ez a 10 óra sokáig megmarad majd kijelző időnek.
A telefont szokni kell,mert bruál nagy és rohadt nehéz az Mi2-höz képest.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#122077) nepszter1 válasza Ájvé (#122073) üzenetére


nepszter1
addikt

Nem gond ha nem tud 4gt.igazából meg jó volna olcsóbban :D

(#122078) Ájvé válasza nepszter1 (#122077) üzenetére


Ájvé
veterán

Vernee Thor, itthon 40k, kintről pedig 120$, de akkor nincs MIUI, meg SoC is gyengébb, mint Redmi 3-ba.

(#122079) MonRo válasza looser (#122068) üzenetére


MonRo
tag

:R Hmmm... Így ez is egész jó ajánlat. Főleg ha valaki márkafanatikus...

(#122080) pitrikzoli


pitrikzoli
csendes tag

Helló!
Tudtok megbízható magyarországi helyet,ahol Xiaomi Mi5-öt lehet kapni?

(#122081) tibcsi0407 válasza pitrikzoli (#122080) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Xiaomishop? Szép kis felárral dolgoznak. :)

https://utdetailing.hu/

(#122082) tahepa válasza pitrikzoli (#122080) üzenetére


tahepa
senior tag

(#122083) beg válasza tahepa (#122082) üzenetére


beg
veterán

Csak nehogy a 180 USD-s refurb verzió legyen, amit pár helyen kapni :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#122084) tibcsi0407 válasza beg (#122083) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azt másért lehet kapni, ha arra gondolsz, amire én.

https://utdetailing.hu/

(#122085) beg válasza tibcsi0407 (#122084) üzenetére


beg
veterán

Aztat én nem tudhassam kéremszépen.
A spe-nél is volt pl, de már out of stock. Azt hogy hogy másért? :F

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#122086) tahepa válasza beg (#122083) üzenetére


tahepa
senior tag

Cikkszám: 22911
Elérhetőség: 2 db raktáron
Telefon felemel , tárcsáz ( +36706773350 ) , illedelmesen köszön , érdeklődik az termék elérhetőségéről és pont.

[ Szerkesztve ]

(#122087) Cyborg válasza Niczo (#122076) üzenetére


Cyborg
őstag

230g? Nem semmi, van benne anyag, be van vasalva biztos:-)
Notiled, gomb világítás?

(#122088) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Ahogy olvastam, mostanában sokan keresnek 40000 Ft környékén kínai DualSIM telefonokat itt a topikban.

Személyes tapasztalat alapján ebben a kategóriában, amennyiben belefér 1 pici kompromisszum wifi terén (Ami egy gyaníthatóan szoftveres bug: hektikusan kapcsolódik wifire; van, hogy simán csatlakozik, de néha csak repülőmód ki-bekapcsolása után hajlandó kapcsolódni. Reméljük, hogy javítják frissítés során, de erre sajna semmi garancia sincs :F ) a Doogee F5 ajánlott.

- FHD kijelző
- 3 GB RAM
- DualSim (sajnos vagy DualSim vagy microSD)
- B20
- Ujjlenyomatolvasó
- NotiLed
- Hardveres gombok (nincs háttérvilágítás)
- Egyedi formaterv

Bár az akksija lehetne nagyobb, nálam egy napot mindig kibír, ha meg éjjel elfelejtem töltőre rakni, a powerbank mindig nálam van. :P

Szerintem ilyen paraméterekkel elég jó vétel ennyiért, ha valaki a wifi problémával együtt tud élni.

(#122089) #79335424 válasza pietrrr (#122088) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem root -tal és automatizálóval egy kicsit lehet segíteni a wifi problémán.

(#122090) antal750 válasza #79335424 (#122089) üzenetére


antal750
aktív tag

Automatizálóval hogyan?root van

[ Szerkesztve ]

(#122091) eszementális


eszementális
tag

Sziasztok!

Van egy teló ami nem indul normálisan, csk a logóig jut majd bejön valami kínai recovery menü!
Ötletek? Vagy megy a sűjesztőbe?

(#122092) KTU válasza eszementális (#122091) üzenetére


KTU
addikt

Milyen telefon?
Milyen művelet hatására került ilyen állapotba?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#122093) Outlander válasza eszementális (#122091) üzenetére


Outlander
őstag

Szerintem újra kell flashelni.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#122094) eszementális válasza KTU (#122092) üzenetére


eszementális
tag

DG 700-as, pontosan nem tudom mi lett velle. Annyi biztos, hogy volt egy kisebb gravitációs gyorsulása, aminek hatására kinyílt a felső szigetelelés és talán kapott egy kis vizet.

(#122095) Outlander válasza eszementális (#122094) üzenetére


Outlander
őstag

Van egy autóm néha nem világít a helyzetjelző.

Jah, amúgy 5 bukfenc után a Dunába süllyedt.

Az alábbi kontextusban a második bekezdéssel kellett volna kezdeni.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#122096) A texasi válasza eszementális (#122091) üzenetére


A texasi
aktív tag

Esetleg [itt] is próbálkozhatnál.

(#122097) arfer válasza Outlander (#122095) üzenetére


arfer
aktív tag

:D Vagy ahogy a klasszikus mondja:

-Halló, főnök? A kamion bal visszapillantó tükre letört!
-Akkor cseréld ki!
-Nem lehet, rajta fekszik az egész kamion.

[ Szerkesztve ]

(#122098) GIJoe


GIJoe
addikt

DOOGEE X5 max, még presell de telefonálni való telefonnak elmegy :)

(#122099) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!
Az Outkitel C2-vel van valakinek tapasztalata? "Gyerek" telefonnak venném, a paraméterei alapján arra tökéletesen jó lenne... A fiam 11 éves...

Köszönöm!

(#122100) Bendegúz98 válasza Gaborka30 (#122099) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

A 11 éves 'gyerek' felhasználási paraméterei hamar meghaladják majd a telefon paramétereit.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.