Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80601) Jimbo75 válasza sityupityu (#80600) üzenetére


Jimbo75
tag

Általános felhasználás van, tehát internet meg néha filmnézés, erre elég vajon a class 4 vagy legyen class 10? 16GB hely van rajta, arra gondoltam +16 vagy 32 GB elég lehet neki.

[ Szerkesztve ]

(#80602) sityupityu válasza Jimbo75 (#80601) üzenetére


sityupityu
veterán

Én class 4-es kártyát már tuti, hogy nem vennék semmibe sem. Szerintem vegyél neki egy 32 gigás "sima" class10-es kártyát, már 3 ezerért lehet kapni. Azért írom hogy sima, mert a class 10-nél is ugye nem mindegy hogy milyet vesz az ember, különböző írási és olvasási sebességek vannak, de ez az árakon is látszik egyből és leginkább csak a kameráknál van jelentősége.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#80603) Jimbo75 válasza sityupityu (#80602) üzenetére


Jimbo75
tag

Köszönöm szépen :R

(#80604) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok, egy Huavei M5 Lite 10-et néztem ki. Három kérdésem lenne:
1. Van e ebben az árkategóriában valami job vétel?
2. Powerpointot és wordot is kellene használnom rajta. természetesen nem csak olvasásra, hanem szerkeszteni is kellene. Lehetséges e?
3. Milyen külső billentyűzetet ajánlatok hozzá? Tokkal együtt? Vagy van lehetőség normál USB HUB-on keresztül egér és teljes értékű billentyűzet csatlakoztatására?

köszönettel

(#80605) jdeutsch válasza Szaszabond (#80604) üzenetére


jdeutsch
tag

Szép napot!
A Teclast M30-at alig több mint harmadából meg tudod vásárolni kintről, ( Banggood BG4a53eb kupon kóddal kb 2 hét alatt itt van áfa és vám mentesen) és megitélésem szerint semmivel sem marad el az Huawei M 5 lite-tól.
A megmaradó összeg pedig felhasználható másra.
Én ezt a billentyűzetet használom hozzá: Canyon CND-HBTK7-HU (Bestmarkt.hu 8530 HUF)
WIFI+3x bluetooth 4.0- +Akku
"Powerpointot és wordot is kellene használnom rajta"
Amennyiben a Huawei-n használható, ugy az M30-on is.
Üdv: DJ

(#80606) cidalain válasza Szaszabond (#80604) üzenetére


cidalain
veterán

Azert az androidos office app, nem használható olyan jól mint a wines. Igy osszefoglalva, hogy office, bill, es eger kell neked, es kb 120 rugód van ra (tab+tok+bill+eger) en inkabb egy uzleti kategorias hasznalt laptopot ajanlanek ssd-vel core i5 procival 8 gb rammal (Pl valami 13-mas hp elitebook, vagy dell, ilyesmi) Persze win 10-zel

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80607) Lajos41


Lajos41
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Kérdésem lenne; van egy Lark Evolution x4 10.1 tabletem,gondom a következő: használat közben sorra leállnak az alkalmazások. Nem tudom a gyári visszaállítást végrehajtani,az alkalmazások nagy részét töröltem a hiba továbbra is fen áll. Kérem ha tud valaki segíteni nagyon megköszönném.

(#80608) cidalain válasza Lajos41 (#80607) üzenetére


cidalain
veterán

Add el a francba, az arabol vegyel egy normalis tabletet :DDD [link]
Viccet félretéve, nincs jo hirem. A vas gyenge, es a tunetek emiatt vannak. Ha a gyári visszaállítás sem segít (mert nem megy), akkor nem nagyon van mit tenni (max egy rendszer ujratelepites, de ahhoz kell hozzá való rom, illetve nem ujjgyakorlat)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80609) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit off, de szeretném megkérdezni, hogy milyen sebességű memóriakártyát érdemes venni állandó tárhelybővítés gyanánt?
A fiam Lenovo Tab4-esébe tettem egy régi, de a maga idejében gyorsnak számító (kb. 15 Mbyte/sec-os írási képességű) microsd-t, de a droid szerint ez túl lassú. Érdeklődnék az ilyen irányú tapasztalatokról.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#80610) cidalain válasza Egon (#80609) üzenetére


cidalain
veterán

Mondjuk 60 mb/s
Én altalaban sima Samsung Evo-t teszek tabletbe, telóba. (Nem a reklam helye, Sinceritytradings-tol jó áron vannak ezek, nekem beváltak, ennyi. Mas gyartóé is teljesen ok)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80611) Josi válasza Egon (#80609) üzenetére


Josi
aktív tag

Mondjuk egy ilyen:
Kingston 32GB SD micro Canvas React (SDHC Class 10 UHS-I U3) (SDCR/32GB) memória kártya adapterrel
Csatoló felület :MicroSDHC
Kapacitás :32,00 GB
Sebességosztály :Class 10UHS-I U3
Olvasási sebesség max. :100 MB/s
Írási sebesség max. :80 MB/s
Viszont az ára is több mint a sima kártyáknak.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#80612) Egon válasza Josi (#80611) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, azért jó lenne tudni, hogy egy U1-es (30/80-as) microsd biztosan kevés-e.
A Kingston helyett inkább ezt preferálnám: A Kingston helyett inkább ezt preferálnám: [link] Kb. 500 Ft-tal drágább, és kétszer akkora kapacitású (minimálisan lassabb írási, jóval gyorsabb olvasási sebességgel). Kár, hogy perpill nincs 32 GB-os kiszerelésben.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#80613) Dr.NX válasza Egon (#80612) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Pont tegnap volt téma a memóriakártya.
Kingston már régóta nincs az ajánlottak között, annál még a Gearbestes Mixza is ajánlottabb.
Sincerity-ről a Sandisk teljesen jó vétel, főleg az A2 minősítés miatt. (Mobiltelefonokba ajánlott, pláne ha app is kerül rá.)

Elfogadom a sütiket.

(#80614) Egon válasza Dr.NX (#80613) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát igen, csak próbálnám minél olcsóbban megúszni. Van a családban 2 db 16 GB-os tablet a gyerekeknek, vannak telók kevés háttértárral, akarok venni 2-3 db médialejátszót, amihez kell microsd a Kodi-hoz,stb. Ez már tetemes mennyiségű kártya, zömében elég lenne akár 16 GB-os kapacitással is, csak lenne gyors kártya viszonylag olcsón...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#80615) cidalain válasza Egon (#80614) üzenetére


cidalain
veterán

nem kell extreme, elég bőven az ultra, főleg ha csak képek, videók zenék tárolására használjátok. ultrából van 16 gigás 1600-ért

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80616) szürke


szürke
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni tablet vásárláshoz.
Gyerkőcnek keresek egyet játékra. Nézegettem Teclast, Chuwi meg társait, leírását. Pont annyi értelme volt részemről mint ha koromsötétben kinéznék az ablakon...
Megálmodott ár 30-35e körül.

Előre is köszönöm a segítséget, javaslatokat!

(#80617) pjen válasza szürke (#80616) üzenetére


pjen
félisten

Mekkora gyerek?Sajnos játékra kellenek a legjobb gépek.A megálmodott ár eléggé az alsó határ.De majd nálam okosabbak segítenek,én keveset játszom.

(#80618) szürke válasza pjen (#80617) üzenetére


szürke
tag

8 éves. Most egy régi Sony telefont nyúz amiben 512 ram még 8 giga rom van. Ettől azért jobb lenne pörgősebb mert még a Minecraft is majdnem 2 perc mire elindul.

(#80619) Egon válasza szürke (#80616) üzenetére


Egon
nagyúr

Én ilyet vettem a gyereknek: [link] Szerintem hazai beszerzésből nincs ennél nagyon jobb vétel ebben a kategóriában. Ha eddig telefonon nyomult, nyilván elég neki a 8 col is, felesleges 10 colosat venni (meg eleve kisebb a kezük is).
Persze ehhez még venni kell egy tokot, meg nem árt egy memóriakártyával bővíteni a háttértárat, ezért picit többet kell rászánnod, de szerintem megéri.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#80620) cidalain válasza szürke (#80616) üzenetére


cidalain
veterán

Chuwi Hi9 Pro akciósan, kuponnal 130 dolcsi alatt meg lehet kaparintani.
Bangoodon most él a BG664d25 kupon, 112.99 USD. + az okosított posta + biztosítás
ez itt az

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80621) szürke válasza cidalain (#80620) üzenetére


szürke
tag

Mivel jobb ez mint a nem Pro? A simábban 4 giga RAM meg 64 giga rom van. Azt látom hogy a proci gyengébb, de más lényeges?
Ezt csupán kíváncsiságból már, Pro lesz rendelve.
Köszöntem a segítséget mindenkinek!

(#80622) Danecay válasza cidalain (#80620) üzenetére


Danecay
őstag

Nekem is egy ilyen példány jött meg pár napja mint korábban írtam is. Összehasonlítási alapom nincs de alapvetően meg vagyunk vele elégedve. Szürke fórumtárs gyerkőce is feltehetően elégedett lenne egy ilyen masinával tekintve, hogy milyen a jelenlegi. Persze nem akarok rá beszélni senkit és lehet a fentebb linkelt Lenovo is ugyanúgy megfelelő lenne ráadásul "hazai" piactérről, gyorsabban és könnyebben érvényesíthető garanciával. A CHUWI-val még annyi érdekességet vettem észre, hogy az én példányomban pl. már nem is a leírásban szereplő Helio X23, hanem Helio X27 SoC van, aminek nem tudom, hogy van e valódi jelentősége, valamilyen területen remélhetőleg igen, de mint mondtam elsősorban érdekesség.

(#80623) g@bo válasza Danecay (#80622) üzenetére


g@bo
nagyúr

urak

megrendeltem egy huawei m5 lite 32gb wifi masinát, 84e volt, de szemezek közben az apple ipad 6 (2018) 32gb masinával is (97k) is.

e kettő közül melyik? (tudom apple, de mégis?) :R

(#80624) IPHUN


IPHUN
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Venni szeretnék egy tabletet. Igazából egy-két dologra használnám csak pl.: magazin/újság olvasásra és max youtube-ozásra. Mondjuk jobb lenne egy 10 colos. Elolvastam az összefoglalót és most azon vacilálok, hogy vajon érdemes-e megvennem a Huawei MediaPad T3 16GB Wifi only-t kb. 31 000 forintért (dániai ajánlat) vagy várjak ki a Black Friday-re? Az árkövető alapján, már 4-szer le volt értékelve hasonló árra az év folyamán.
[link]
Úgy érzem, hogy Black Friday alkalmával max hasonló ajánlatok lesznek, szóval nem biztos, hogy érdemes kivárni, és amint láttam, ezt a modelt ajánljátok.
Plusz még olyan kérdésem lenne, hogy közép/hosszú távra (kb. 3-5 évre) elég lenne hardverileg a magazin/újság olvasásra és max youtube-ozásra?
Előre is köszi a válaszokat! :)

(#80625) cidalain válasza IPHUN (#80624) üzenetére


cidalain
veterán

Arra jo ez a gep, amire akarod. 2 gb ram eleg a stabil rendszermukodeshez, es a youtube sem fog akadni. Ez itthon 50k, szoval a kinti ar most elegge jo.

(#80621) szürke
Miben jobb? Az árában :)
Mindig lesz olyan amiben tobb a ram, jobb a soc, tobb a hattertar. Volt egy keretosszeged, a Hi9 Pro belefért, a masik nem fert volna bele. Szerintem adott zsetonért a legjobb választás lesz. Hatalmas ugras lesz a jelenlegi 512 ramos cucchoz.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80626) szürke válasza cidalain (#80625) üzenetére


szürke
tag

Értem, és köszi a segítséget!

(#80627) Danecay válasza cidalain (#80625) üzenetére


Danecay
őstag

Szürke szerintem arra gondolt, hogy ha már Pro és nem sima akkor a simával szemben valamiben jobbnak kellene lennie, nem csak az árában mert akkor Pro helyett inkább Lite-nak kellene hívni :) Ezzel szemben a simában több memória és háttértár van, igaz a SoC némileg régebbi benne.

(#80628) szürke válasza Danecay (#80627) üzenetére


szürke
tag

Igen, valahogy így gondoltam. Erre gondoltam a nem Pro alatt: [link]

(#80629) Danecay válasza szürke (#80628) üzenetére


Danecay
őstag

Én is :)

(#80630) cidalain válasza Danecay (#80629) üzenetére


cidalain
veterán

Ja, az elnevezés ne tévesszen meg, a kínaiak randomgenerátorral nevezik el a tableteket. Sima, pro, plus, se, pad, air. A számok sem feltétlenül mindig a pontos kijelző méretet jelentik, a Hi9 pro pl csak 8.4". Igazából a nevekből semmire nem lehet következtetni háttérinfó nélkül.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80631) Danecay válasza cidalain (#80630) üzenetére


Danecay
őstag

"A számok sem feltétlenül mindig a pontos kijelző méretet jelentik, a Hi9 pro pl csak 8.4"

Pontosan ilyen kijelzőmérettel is árulják, és valójában is annyi.

(#80632) cidalain válasza Danecay (#80631) üzenetére


cidalain
veterán

Azért írtam :))

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80633) coco2


coco2
őstag

Vettem ma egy tabletet, és érdeklődtem üzletben képernyő védőfóliáról. Az eladó pislogott rám, hogy az meg mi? Mondom neki, okosság arra, hogy ne karcosodjon a tablet képernyője. Pislogás tovább, mitől karcosodna?

Lehet, hogy én maradtam le a világtól, miközben az idő haladt. A mai tabletek képernyői már karc mentes kristályüvegek mind? Samsung t510

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#80634) pjen válasza coco2 (#80633) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg mitől karcolódna?Ezt nem hordod zsebben,ha nem használod becsukod a tokot,az ujaddal nem karcolod meg.

(#80635) coco2 válasza pjen (#80634) üzenetére


coco2
őstag

Jah, ha az úgy lenne, hogy a dolgokhoz mindig csak én érek hozzá, és sosem vagyok feledékeny elhagyni valamerre, sosem vagyok fáradt mondjuk néha egy kulcscsomó tetejére rakni (képernyővel lefele), gyerekek sincsenek a világon, akik szeleskednek időnként, és az összes többi. Hogy mitől karcolódna? Csak karcolódik.

Vagy talán nem tud karcolódni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#80636) cidalain válasza coco2 (#80635) üzenetére


cidalain
veterán

legegyszerűbb külföldről (kínából) rendelni az ilyeneket. Ebay, Aliexpress. Töredék áron megkapod, és tutira van.
Ha ez nem opció, akkor kis GSM shopban kell próbálkozni, vagy valami magyar websopban (akár műszaki áruház, PC bolt, akár telefonos kiegészítős bolt)
Itthon jellemzően 2-3000 forint, plusz ha webshop, akkor hozzá 1-2000 posta. Kínában 4-5 dollár mindennel együtt.
Kétféle opciód van: sima fólia, vagy üvegfólia. utóbbi vastagabb, nemcsak a karctól véd, hanem ütéstől is (az üvegfólia törik össze, nem a kijelző). Sima fólia olcsóbb.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80637) kem001 válasza cidalain (#80636) üzenetére


kem001
tag

Sziasztok. Lassan 2 éves lesz a Mediapad M5-öm, és gondolkozok a cseréjén. Mivel az M6 nem lesz nálunk már kapható, ezért valamilyen normális alternatívát keresnék, de csakis Android terén. Idei felhozatalban szerintetek mire lenne érdemes költeni?

(#80638) g@bo válasza kem001 (#80637) üzenetére


g@bo
nagyúr

Ipadra. :D amúgy mi baja az M5 nek, igen tisztes gép az még..
Kintről rendelhető M6, de eddig idmeretlen kinai oldalakon láttam.

(#80639) kem001 válasza g@bo (#80638) üzenetére


kem001
tag

Ha azt nézzük, hogy szoftveres támogatásilag milyen, akkor azért már annyira nem. iPad-on is gondolkodtam, de a zárt rendszere miatt tartok még mindig tőle.

(#80640) g@bo válasza kem001 (#80639) üzenetére


g@bo
nagyúr

Mihez kell támogatás? Fut rajta minden, csak nincs kiirva hogy android 26+

(#80641) kem001 válasza g@bo (#80640) üzenetére


kem001
tag

Manapság mihez nem kell inkább? Konkrétan Júliusi frissítésnél jár a készülék, és a 10-et már meg em fogja kapni. Lehet ebből a szempontból az iPad jobb választás lenne.

(#80642) g@bo válasza kem001 (#80641) üzenetére


g@bo
nagyúr

Az se kap 2 év után új ios-t... :(((

(#80643) erahurka


erahurka
félisten

Üdv!

Ha kifejezetten filmnézésre, esetleg néha BT vagy USB billentyűzettel pötyögésre kellene 8" vagy 10"-os tablet Full HD kijelzővel, akkor mit érdemes keresni? 2 GB RAM elég lehet ilyen visszafogott használatra? Játék, értesítések, ilyenek nem érdekelnek.

Előny, ha van rajta egy Type A USB port is, bár nettó lehetetlennek tartom, hogy ez megoldható legyen a "minél olcsóbb" árkategóriában (ami amúgy nevetséges szerintem, de ez van).

:R

(#80644) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudom az alábbi típusú Tabletet android OTA frissítésre rávenni?
Huawei MediaPad T2 10 Pro LTE
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#80645) cidalain válasza papeti01 (#80644) üzenetére


cidalain
veterán

Ha magától nem megy, akkor sehogy. Lehet hogy eleve a legfrissebb verzion vagy.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80646) papeti01 válasza cidalain (#80645) üzenetére


papeti01
senior tag

Azért csodálkozok, mert az olvastam hogy kapott frissítést.
Lollipop van rajta, ha nem lehet frissíteni , és kizárólag viber lesz rajta használva, akkor lehet meg pár évig probléma mentesen használni ugye?

#proudfather

(#80647) cidalain válasza papeti01 (#80646) üzenetére


cidalain
veterán

Lehet használni persze igy is.
Gsmarena szerint is Lolli van rá. Huawei nemzetközi oldalan a T2 már fent sincs a tabletek között, szoval ott nem tudtam megnézni mi a legújabb rá.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#80648) yzfz


yzfz
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tablet vásárlása előtt!A legfőbb szempont lenne a világosban is jól látható nagy fényerejű élénk kijelző,mivel mezőgazdasági gépben használnám változatos fényviszonyok között.A jelenleg használt tablet 7"-os,de lehetne akár 8",vagy max 9" is.Nagyobbat nem szeretnék,mert limitált a rendelkezésre álló hely.Az egyéb hardveres jellemzők csak annyira lényegesek,hogy fullhd filmeket gond nélkül lejátsszon,esetleg nagyobb belső tárhely jól jönne,de nem feltétel.Akku mérete,hangerő nem lényeges,usb,aux minden gépben van.A keret max 60e Ft.Ilyen paraméterekkel tudnátok konkrét típust ajánlani?

(#80649) kezman


kezman
őstag

Sziasztok! Meghalt a régi Huawei medipadom, utódját keresem, Mediamarkt-ba nézegettem, 10" Huawei T5 és LenovoM10-P10 -ről mi a véleményetek, gyakorlatilag a wifi elég, játszani, egyszerűbb játékok, filmet nézni, böngészni használják, vagy ha van jobb ötletetek szívesen fogadnám, kösz előre is. Ja lehetőleg 100-alatt ár jönne szóba, ha kicsit több az még belefér.

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#80650) g@bo válasza kezman (#80649) üzenetére


g@bo
nagyúr

én huaweit vennék, de pont ma néztem az m5 lite gépet, az összes boltban meg van görbülve a tablet... :( elég nyomi.

igen, van amire ráfeküdtek, de gyárilag görbe a iv, nézzétek majd meg.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.